Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το Εξπρές του Βυζονυχτίου!-Νο74 Να μας ζήσει το νέο μέλος!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φραν εγώ δε γέλασα με την παπάγια γιατί τη θεωρώ ουάου φρούτο :lol:

αλλά γιατί το Σεμπίνι τρώει τα πάντα ρε κι εσύ ανησυχείς!! :o

Οι δικές μου έφτασαν σε σημείο να τρώνε 3 φαγητά !

Αυτά που περιέγραψες εσύ εμείς τα τρώμε και οι 4 μαζί :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..Και σημερα ξανά ρώτησα τη δασκαλα κ επανέλαβε πως το σεμπινι μου τρώει τα παντα εκτος την πράσινη παπαγια :oops: ...

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

..Και σημερα οταν ηρθε σπιτι, έφαγε 5 κομμάτια ψάρι παγκασιους- δηλαδη ενάμιση ολόκληρο- κ ήπιε κ πορτοκάλαδα.....

:o:o:o:o:o:o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία τι εννοείς 3 φαγητά?

η Ρ. εκεί που έτρωγε κοτόπουλο, τώρα δεν της αρέσει!!! :?

κορίτσια έχει πολύ φτωχό διαιτολόγιο! :(

ΔΕΝ τρώει:

-μοσχάρι μαγειρευτό, οκ το τρώει σε κιμά!

-λαχανικά μόνο ντομάτα

-γάλα

-όσπρια

από ψάρι μόνο σολομό!

πείτε μου τι να μαγειρέψω!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν τρωνε λαχανικά, όσπρια, λαδερά, γενικώς μαγειρευτό φαγητό, ούτε ότι είναι σε κόκκινο χρώμα

τρώνε:

μακαρόνια

πατάτες

ψάρια

κοτόπουλο και γενικά κρεας σε ψητό

κεφτεδάκια

σπανακόπιτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρουλα κ ο Σεμπ δεν τρώει κοτόπουλο κ το κρέας το τρώει σε κιμα η παϊδακια μονο...Τι να πει κανεις...

Μαρία να τις μάθεις να τρώνε πράσινη παπαγια, κανει καλο :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραν χαχαχαχα....βρε κολλημα με την Παπαγια..

παιδια χωρις πλακα..ο φο θα γινει η σεναργιογραφος..η παραμυθασ..

εκτος που το αγαπημενο του βιβλιο ειαι ο Βιος και Πολητεια του Σκρουτζ Μακ Ντα & τα χαμενα επεισοδεια..εκτος του οτι περιμενει το νεο τευχος του Κομιξ με ανοιπομονισια...ξερει τους παντες και λεει συνεχεια ιστοριες..φτιαχνει συνεχεια ιστοριες..

Τι να πω..

ενα ρε..ο Φο ηρθε να κλαφτει σε μενα για τον μπαμπα του..και εμενα με εχει δωσει στεγνα στη μαν αμου..

παιρνει τηλ η μαμα...

τον ρωταει..εχετε βρομικα πιατα στο νεροχυτη- ναιιιι..πολλααααα..απανταει αυτος

ειναι βρομικο το σπιτι Χριστοφορο...ναιιι..ειναι ολα πεταμενα εδω..

και το σπιτι να λαμπει..το σκατο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως για την παπαγια, η πράσινη δνε ειναι φρούτο, κ δεν εχει ιδια γεύση με το φρούτο..το οποιο φρούτο το σιχαινομαι, εχει μια γεύση εμετιλας :shock:

Η πράσινη παπαγια δεν εχει έντονη γεύση στο φαγητο πάντως...αλλα κ μένα δεν μου αρεσει..

Εμένα μου αρεσει το μαγκο, τα δρακοφρουτο, και τα φρούτα του πάθους απο τα εξωτικά...τα έτρωγα κ στην Ουγκαντα, στην ευρωπη ειναι πανάκριβα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μάνγκο μου αρέσει και μένα :D

και να φανταστείς Φρανίτα, όταν το δοκίμασα για πρώτη φορά στο Μπρουνέι στα πεθερικά, δεν μου άρεσε καθόλου, αλλά τώρα μου αρέσει και αγοράζουμε συχνά!! :D;)

Μαρία και εσείς πολύ περιορισμένο διαιτολόγιο!!! :(

και η Ρ. αν έχει χρώμα δεν το τρώει :o:o:o:o

ειδικά αν κάνω κοτόπουλο με κίτρινη σάλτσα (κάρυ, μουστάρδα, κούρκουμα), δεν θα το φάει μόνο και μόνο από το χρώμα, χωρίς να δοκιμάσει καν!!! :?

τουλάχιστον τρώει φρούτα!!!

Χρύσα :lol::lol::lol::lol: σωστός!!! 8-):lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία να τις μάθεις να τρώνε πράσινη παπαγια, κανει καλο :mrgreen:

ναι γιατί παπάγια συναντάς κάθε μέρα στα ΣΜ ή στην λαϊκή!!! :mrgreen::mrgreen::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζ εγω βρισκω...οχι σε Λαικες..αλαλ σε οριμενα Σμ...

Καλα παιδια..και εμεις εχουμεπερισοροσμενο διαιτολογιο..

αλλα ΟΚ..πλεων δε με απασχολει..τρωει γιαουρτι..του χωνω μεσα οτι μπαινει..φυτρο σιταριου..ροδια...καρυδια..

γεννικα το θεμα του Φο κυριως ειναι οτι δεν τρωει κρεασ...ψαρι σχεδων καθολου..αφου μια μερα που εφαγε 5 κουτσομουρες..εκανα παρτι...κοτοπουλο..τιποτα..

κημα τρωει ΟΚ..λιγα γιουβαρλακια..γεμμυστα..μακαρονια με κημα..

ε του φτιαχνω και εγω..

μετα τοκαλο μαζι τουε ιναι πως τρωει οσπρια..ρεβυθια...φακες...τα φασολια τα βαρεθηκα ΟΚ..

τρωει φασολακια...

αγγουρια ντοματες..

Αργυρω αν κανω και εγω κοτοπουλο..ειτε ειναι με ειτε χωρις σαλτσα..δε θα το φαει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε Χρύσα εσένα τρώει όσπρια, λαχανικά....ας έτρωγε και η Ρ. και ας μην έτρωγε κοτόπουλο, σιγά!!

μπορεί να θέλει να φάει τα μακαρόνια ή το ρύζι σκέτο χωρίς σάλτσα :o:o αλλά με φέτα από πάνω....αν της δώσω ένα κιλό φέτα θα την φάει όλη!!! :o:o

μην ακούσει για φασολάκια, φασόλια, φακές, πιπεριές, κρεμμύδι, μελιτζάνα, κολοκυθάκι .....μπρόκολο τώρα τελευταία άρχισε να ψιλοτρώει και αυτό επειδή τρώει και ο Λ.!!

μια φορά που ψήναμε έξω, ψήσαμε και κολοκυθάκι και εκείνη το είδε, δεν ξέρω τι νόμιζε ότι ήταν και ζήτησε να φάει με το που το βάζει στο στόμα :lol::lol::lol::lol: να βλέπατε την έκφρασή της μόνο!!! :lol::lol::lol::lol: το έβγαλε φυσικά "δεν μου αρέσει" :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω και εγω γι΄αυτο δεν πολυμιλαω..

ΟΚ δεν τρωει και τις τρελες ποσοτητες...αλλα ΟΚ..οσο φαει..

σημερα πχ εχουν φωτογραφιση στο σχολειο..οποτε μας ειπαν να φερπυμε σαντουιτ για μεσιμεριανο...

του εκανα με ψητα λαχανικα και σαλτσα λεμονι-λαδι-μελι..

σε διαβεβαιαω πως δε θ ατο φαει...αλλα εχει για απογευματινο σταφοδοκουλουρο- σπιτικο- οποτε ΟΚ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πλανευτρες!Θελω κ εγω να σας πω τι τρωει η Α αλλα μετα εγω θα φαω...$κ@τ@ στο τεστ!!! :lol:

πειτς κ αλλα να διαβαζω στα διαλειμματα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας αφήνω για την ώρα, πάω να πάρω τον Λ. από το σχολείο και να αγοράσω τι άλλο? κοτόπουλο!! :lol::lol::lol:

κοκκινιστό με ..... ζυμαρικά πάλι!!! :?:lol::lol::lol::lol::lol:

ή σουβλάκι 8-) έτσι το τρώει γιατί της αρέσει το καλαμάκι!!! 8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω και εγω γι΄αυτο δεν πολυμιλαω..

ΟΚ δεν τρωει και τις τρελες ποσοτητες...αλλα ΟΚ..οσο φαει..

σημερα πχ εχουν φωτογραφιση στο σχολειο..οποτε μας ειπαν να φερπυμε σαντουιτ για μεσιμεριανο...

του εκανα με ψητα λαχανικα και σαλτσα λεμονι-λαδι-μελι..

σε διαβεβαιαω πως δε θ ατο φαει...αλλα εχει για απογευματινο σταφοδοκουλουρο- σπιτικο- οποτε ΟΚ...

Αν ημουν η δασκαλα του θα εριχνα τρελλο γελιο με το σαντουτις του Χ!

ολα τα αλλα στανταρακι σαλαμοκασερα κ μπιφτεκια κ ο Χ ψητα λαχανικα με σαλτσα μελιου! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: (εμενα παντως μου τρεχουν τα σαλια!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera!!καλα μαρια γελασα με τη νμαμα που βαφεται και τον μπαμπα που κανει δουλεεις.. :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εμενα τρωει

μακαρονια

ρυζι

κοτα(ετρωγε τωρα τεελευται δεν)

κοτοσουπα

γιουβαρλακια

μοσχαροσουπα

ψαροσουπα

τραχανα

οσπρια

φασολακια(ετρωγε τωρα δεν ξερω)

γενικα τρωει πολυ σουποειδη..δε ντρωει γαλακτοκομικα γιαουρτια φρουτο τιποτα πλεον και κανενα λαχανικο(αλεθω μεσα στις σουπες οπως μπορω..) αμα δει μεα στο πρασινο κοκκινο(ντοματα καροτο πιπερια)τα βγαζει, εαν δει τραχανα και ειναι χρωματιστος δεν τον τρωει, στα μακαρονια δεν θελει τιποτα μεσα..(τριβω κασερι λιωνει και δεν το βλεπει και το τρωει :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: )

αι μαρη χρυσα κανε ενα γκουντα παριζακι το παιδι να το φαει :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια..δεν τρωει καλε σαλαμια...

αφου μια μερα πηγε με τονΟ σε εναν φιλο του..και η γυναικα του τους εκανε τοστακι με ζαμπον κασερι..και την γυρναει το ψωνιο και με στομφο της λεω..ΕΓΩ δεν τλοο σαλαμια...

πεθανε στο γελιο η γυναικα...

Παμντως βενη τρωει αρκετα ο Φιλιππασ..

εγω πλεων μαγειρευω αναλογα με το τι τρωει..ΟΚ..δεν τρωει ψαρι..θα κανω γι αμας..αν θελει να δοκιμασει καλοσ..αλλιως ενταξη..δε θελει να αφει κοτα..ΟΚ..του φτιαχνω ρυζι η μακαρονια μεσα σε ζωμο..

ειναι φορες παντω ςπου μου επιστρεφει ταπερ απο το σχολειο..με τα κομματακια του κοτοπουλου..παιδια..ειναι ικανοσ να τα ξεχωριζει ενα ενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

re sy χρυσα ετσι που τα γραφω φιανονται πολλα αλλα δειναι..δεν τρωει φρουτα γιαουρτι ψωμακι με κασερακι..δηλ. για απογευμα πρεπει να φτιαχνω φαγτηα..βασιακ πρεπει να φτιαχνω 2 την ημερα :?

συμφωνα με την γιατρο που τον παρακολουθουσε και βαρεθηκα :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops: επισης τρωει και αυγο και βρωμη.. :roll::roll: ρε μπας και τρωει καλα τελικα? μηπως εχω γινει ψυχακιας νουμερο2(νουμερο 1 φρανιτα) :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::x:x:x:x

απαλ τον βλεπω πετσοκοκαλιαρη και δεν μπορω :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα....Δε σας διάβασα ακόμα....Μπήκα να σας πω ότι.....

ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΑ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΤΗΣ ΣΙΣΣΥΣ...Κορίτσια, πραγματικά είναι μια κούκλα.... :x:x:x:x:x:x Το πιο όμορφο νεογέννητο που έχω δει.... :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Ζωγραφιστά χαρακτηριστικά....!!!! :x:x:x

Και πόοοοοοσο μικρούλα.... :x:x:x 2 παιδιά έχω κάνει, πάω για το τρίτο και ακόμα δεν έχω συνειδητοποιήσει πόσο μικροσκοπικά είναι όταν γεννιούνται.... :x:x:x:x:x:x

Ζηλεύωωωωωωωωωω.... :oops::oops::oops::oops: Θέλω κι εγώωωωωωω τον μπέμπη μου.... :roll::roll::roll::x:x:x:x:x:lol::lol::lol::lol::lol: Πότε θα περάσει ο καιρός... :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βενη..και εγω φτιαχνω 2 φαγητα...

τι να κανω...

απλα επειδη τρωει μακαρονια..εχω πολυ συχνα στο ψυγειο μακαροναι με σαλτσα- ξεσ κλασσικα χωμενα λαχανικα τα οποια δεν τρωει..αλλα κανω η βιδες η αχυβαδεσ που ολο και κατι ειναι χωμενο μεσ αστο μακαρονι...

και απλα του τα ζεστανω ελεφρα και τρωει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...