Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε;;;Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!!Πηγαμε τελικα προχθες στον δερματολογο για την φαγουρα που εχω στα χερια ειδε τις εξετασεις μου και ολα καλα!Δεν εχω κατι το περιεργο..ειναι οι γνωστες αλλεργιες της εγκυμοσυνης!Μου εδωσε ενυδατικο αφρολουτρο φαρμακευτικο να πλενομαι και μια αλοιφουλα για την φαγουρα!Μου ειπε οτι θα μου εδινε και αντισταμηνικο αλλα αφου δεν με πιανει δεν υπαρχει λογος να πινω τσαμπα φαρμακα!Συμφωνω...ουτε εγω θα το επαιρνα!Για να δουμε θα ηρεμισω με αυτα;;;Χθες πηγαμε και γυναικολογο!Τωρα θα πηγαινουμε καθε δυο εβδομαδες και μολις μπω στον μηνα μου καθε εβδομαδα!Ολα πανε τελεια,ο μπεμπης ειναι 2 κιλα και 100 γραμμαρια και εγω δεν πηρα αλλα κιλα!!!!Εχει παρει και θεση προς τα κατω οπως πρεπει,η πιεση μου ειναι πολυ καλη,ολα καλα!!!!Ειναι πολυ εχαριστημενος λεει!!!Μου ειπε επισης οτι απο εδω και περα οσες επισκεψεις κανω θα ειναι δωρεαν!ΕΥΤΥΧΩΣ!!!!Το μπουμποδωμάτιο γινεται πολυ ωραιο!!!!Βαζουμε διαφορα!Ειμαι χαρουμενη και αγχωμενη συγχρονως!Φοβαμαι λιγο κοριτσακια μου!!!Εσεις πως νοιωθετε;Εχετε καθολου αγχος για την μεγαλη μερα αλλα και για το μετα;;;; :-\ :-\ :-\

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 551
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κάντυ-κάντυ μια χαρά ο μπεμπούλης σου!Άντε με το καλό!Εγώ το μόνο άγχος που έχω για εκείνη τη μέρα είναι ότι θέλω να τα έχω όλα έτοιμα,οργανωμένα και προγραμματισμένα και δεν ξέρω αν θα το έχω καταφέρει,γιατί ο χρόνος τελειώνει και εγώ κουράζομαι πάρα πολύ εύκολα.Για το μετά δεν αγχώνομαι καθόλου,προς το παρόν,δεν ξέρω όταν φτάσει εκείνη η μέρα τι θα κάνω.Ευτυχώς στην αρχή θα έχω εδώ τη μαμά μου,που κάτι παραπάνω ξέρει από εμένα.

Ζούμπι sorry αλλά από ενέσεις δεν ξέρω.Μάλλον εκεί αλλάζει το όλο θέμα.Καλά με τους γιατρούς είναι λαχείο κάποιες φορές.Ευτυχώς η γιατρός που με παρακολουθεί για το θυρεοειδή είναι και διαβητολογός. Εγώ προληπτικά κάνω μετρήσεις κάθε 2 μέρες,γιατί ήταν λίγο τσιμπημένη η καμπύλη σακχάρου.Τώρα πότε γεννάω...αν μέχρι 3/2 δεν θελήσει να βγει μόνη της η μικρούλα μας στις 4/2 πάμε για πρόκληση.Θεωρώ πολύ πιθανή αυτή την εκδοχή γιατί και η μαμά μου έτσι μας γέννησε και μέχρι τώρα τις έχω μοιάσει σε όλα(εκτός από τους εμετούς).

An-n περαστικά για τη μικρούλα σου!!!

Niki.g και εγώ τα βράδια μία από τα ίδια ήμουν.Με τέσσερις ώρες ύπνο το πολύ και μετά κοιτούσα το ταβάνι.Ευτυχώς τα 2 τελευταία βράδια κοιμήθηκα πολύ περισσότερο και είμαι πιο ζωντανή από ότι τις άλλες μέρες.

Καλό βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚANTY μια χαρά ο μικρός,μπράβο!Εγώ να σου πώ την αλήθεια έχω αγωνία και άγχος μέχρι να γεννηθεί και να το πάρω αγκαλιά και να μου πούν πως είναι όλα οκ...μόνο αυτό με νοιάζει...

Νiki...ευτηχώς που με προειδοποίησες για τις ενέσεις....η μέτρηση μετά το μεσημεριανό(το οποίο βέβαια δεν ήταν διαίτης,απο αύριο θα αρχίσω πάλι διατροφή) 123 και τώρα το βράδυ 183!!!!!!!!!!!!!!!Πρώτη φορά πιάνω τέτοια νούμερα...ελπίζω να είναι απο την κορτιζόνη και μόνο!!!Αν και λίγο που διάβασα στο internet είδα ότι όντως ισχύει αυτό και μετά την ένεση το σάκχαρο τρελαίνεται!!!

Σας έχω ζαλίσει με το κολοζάχαρό μου ε...;;;;sorry βρε κοριτσάκια...τι να κάνουμε ο καθένας με τον πόνο του!!Σας τα γράφω γιατί ξέρω πως και με καταλαβαίνετε και θα με βοηθήσετε αν χρειαστεί. :D

Αγχώθηκα τώρα.....διάβασα και πόσο κακό μπορεί αν κάνει ο σκατο διαβήτης στο μωρό και χέστηκα πάνω μου!!Τι θέλω και τα διαβάζω αυτά...;;;;;;;;;; :shock:

Απαπα...απο αύριο κοτόπουλο βραστό και σαλάτα!!!!!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορισάκια μου!!! Χρόνια πολλά στον Γρηγόρη και την Γρηγορία εάν έχετε κανέναν!!!

Πως είστε???? Εγώ είμαι για τα σίδερα.. έχω ξύπνια από τις 4:30 και έχω κάνει ότι μπορείτε να φανταστείτε από δουλειίες!!! Έχω φτιάξει ρυβυθοκεφτέδες γαλοπούλα με πατάτες στο φούρνο και χοιρινό φρικασέ!!! :lol::lol::lol: . Η μαμά μου δουλεύει σήμερα όλη μέρα και την Παρασκευή την έχω αναλλάβει εγώ!!!! Ο μπέμπης μου είναι ιδιαίτερα ζωηρούλης... πήρα εχθές τον γιατρό τηλ. του είπα ότι τελείωσα με τις ενέσεις κορτιζόνης μου είπε όλα οκ και να πάω την Δευτέρα να τον δει και να μου πει 100% ημερομηνία!!! Τώρα περιμένω μαστόρους να μου βάλουν ένα μεγάλο κλιματιστικό στο σαλόνι να ποιάνει όλο τον κάτω όροφο του σπιτιού!!!Αυτά τα νέα μου... σας έπρειξα πρωί πρωί!!!!

Ζούμπι μου, μην ανυσηχείς!!! Το 123 είναι οριακά καλό το 183 δεν είναι καλό αλλά είσαι επηρεασμένη με την κορτιζόνη οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα!!! Εγώ ξύπνησα το πρωί μετρήθηκα είχα 91 και γι αυτό ήπια μόνο γάλα και δεν έφαγα τίποτα... σήμερα που είναι η 2η ημέρα της ένεσης θα προσέξω πολύ την διατροφή... μην αγχώνεσαι η ένεση τον ανεβάζει δεν μπορείς να το αποφύγεις!!!

Κάντυ μου, μια χαρά είναι ο μπέμπης σας!!! Με το καλό να έρθει!!!

Αναστασία μου, περαστικά στο κοριτσάκι σου!!! Λες να φτάσεις μέχρι τις 40??? Εγώ 38 είμαι και νομίζω πως η κοιλιά δεν έχει άλλο περιθώριο να τεντώσει!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νiki και εγώ απο την ίδια ώρα είμαι ξύπνια.Αστα....!!!

Ο δικός μου ο μπέμπης δεν είναι ζωηρούλης....απο την ημέρα που γύρισε και πήρε θέση δεν κλοτσάει όσο πρίν.Όμως κάνει την κοιλιά μου ώρες-ώρες σαν καρούμπαλα!!Πρίν απο λίγο τσιτώθηκε τόσο πολύ που σχεδόν έπιανα το κολαρίνι του..ναι,αλήθεια!!! :lol:

Πήρα το γιατρό του είπα τις τιμές και μου είπε τα ίδια με εσένα...υπομονή λοιπόν μέχρι να περάσει η επίδραση της ένεσης..

Καλό απόγευμα κοριτσάκια μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!Πως ειστε ολες?Εμεις ειμαστε λιγο καλυτερα,δοξα τω Θεω!Ευτυχως απυρετες απο εχθες αλλα οι μυξουλες κ ο βηχας καλα κρατουν.Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!!!! :-*:-*

Εχω αρχισει κ πληττω τις τελευταιες μερες γτ ειμαι ολη μερα σπιτι και παρολο που κανω δουλειες δεν μπορω.Μ'εχει πιασει στεναχωρια εδω μεσα.Αυριο πρωτα ο Θεος ερχονται η πεθερα μου κ η κουνιαδα μου.Θα εχουμε λιγη παρεα.Ειμαι στα +10 κιλα.Ποτε τα αγγιξα δεν ξερω!Ειμαι πολυ εκνευρισμενη γτ ενω τα τελευταια βραδια δεν τρωω και εχω κοψει κ τις σοκολατες τον τελευταιο καιρο εγω βαζω με τον αερα! :cry: Εμ πειναω ,εμ βαζω κιλα.Αντε απο δω ..τουλαχιστον να τρωω να το ευχαριστιεμαι κιολας.Ψωμολυσσαω καθε βραδυ..Οσο για τον υπνο...περασμενα μεγαλεια..Παει ο υπνος που ξεραμε!!!

Νικη μου αστα να πανε!Εμενα εχει χωρο αφου εχω γινει χαλια απο τις ραγαδες..ετσι βρισκει χωρο κ ανοιγει.Πωπω τι τελεια φαγητα εχεις φτιαξει!!Εμεις σημερα θα φαμε φασολαδα.

Ζουμπι μου δεν γνωριζω τπτ για το θεμα που σ απασχολει γι αυτο κ δεν εχω σχολιασει τπτ.

Kαντυ μπραβο !!!Τελεια τα νεα σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια,

διάβασα τα νέα σας και χάρηκα που τα μωράκια είναι καλά. Αναστασία υπομονή , εφτασες στο τέλος βρε, ουτε μια εβδομάδα δεν έμεινε , μην πέφτεις ψυχολιγικά τώρα, να είσαι σε καλή διάθεση γιατί σύντομα θα πάρεις αγκαλιά την μεμπούλα σου. Νίκη μπράβο και σε σένα, με το καλό να μας πεις ημερομηνία. Κάντυ μεγαλώσατε ε?

Ζούμπι μου όσον αφορά το ζάχαρο και εγώ χάλια είμαι...

Λοιπόν κορίτσια μου τα νέα μου δεν είναι ευχάριστα, βέβαια ειναι μια χαρά η μπέμπα, δόξα το Θεό , μεγάλωσε και είναι 950γρ. Ο μικρός μου είναι καλύτερα και τελείωσε και η αντιβίωση απλά έχει λίγες μυξούλες και βήχα.

Θυμάστε που σας είχα πει τον Δεκέμβρη για ένα ξαφνικό πόνο που με έιχε πιάσει και για να ηρεμήσω είχα βάλει υπόθετο, 2 depon και canter pain στη πλάτη? νομιζα ότι θα είναι κρύωμα αλλά το έπαθα πάλι.

Πήγα στο γιατρό και έχω πρόβλημα στη χολή, πέτρες και λάσπη , έχω πάθει φλεγμωνή και πρέπει να αφαιρεθεί. προς το παρόν λόγω εγκυμοσύνης δεν μπορώ να κάνω πολλά μόνο προσευχή να πάνε όλα καλά και αυστηρή διατροφή, κομένα πράσινα λαχανικά, όσπρια, λιπαρά. Εάν κυλίσουν πετρούλες και φρ'αξουν το σωληνάκι της χολής θα έχω πρόβλημα αλλά ελπίζω να περάσουν οι μήνες να γεννήσω και να αντέξει μέχρι τότε.

Επιπλέον έχω και ζάχαρο 220 έφτασε!!! αφήστε με , αισθάνομαι χάλια αλλά προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη.

Φε'υγω γιατί φωνάζει ο μικρός...θα τα πούμε.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!Ειστε καλα?Εγω σημερα παλι ξεπατωθηκα στις δουλειες.Εκανα cheese cake ,επλυνα το αμαξι μεσα εξω,σκουπισα,σφουγγαρισα παλι,μαγειρεψα,θελω να κανω πιτσα ,να λουστω και να λουσω και το κοριτσακι μου.Σε λιγες ωρες ερχονται οι συγγενεις του αντρα μου.

Κοννα μου,θα ειναι μια εβδομαδα?Εδω δεν σου κανουν προκληση οπως στην Ελλαδα.Περιμενουν να φτασεις 42 για να σου κανουν.Μια φιλη μου της ειπε ο γιατρος της οτι ειχε χολη κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης,εκανε ειδικη διατροφη και πηγαν ολα καλα.Απλα οταν γεννησε μετα απο λιγο καιρο την αφαιρεσε.Περαστικα ευχομαι!!!!!

Φιλακια και καλο σκ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια!! χαιρομαιπου ολα ειναι καλα! Εγω την αρπαξα..απο Πεμπτη βραδυ πονα γε ο λαιμος και χτες εκανα πυρετο εως 38 ευτυχως,,,,Μου ξεκινησε αντιβιωση γιατι πριστηκαν και ο λαιμος μου εξωτερικα..Σημερα ειμαι πολυ καλύτερα....Κουραστηκα και επεσε το συστημα..μαλλον.. το μετανιωνω που εμεινα παραπανω στη δουλεια, αλλα τι να κανω;; Τωρα μια βδομαδα εμεινε...

Το δωματιο κοντευει, κουρτινες και φωτιστικο..αλλα ουτε ρουχα εχω αγορασει ουτε πλυνει τιποτα!! Να αγχωθω;; Αμα σταματησω..βλέπουμε.Λέω τη Τριτη να πάω στι ΙΚΑ ουτε τι χαρτια θελει δεν ξερω..αχ...Φιλάκια σε όλες!!!! :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια,

διάβασα τα νέα σας και χάρηκα που τα μωράκια είναι καλά. Αναστασία υπομονή , εφτασες στο τέλος βρε, ουτε μια εβδομάδα δεν έμεινε , μην πέφτεις ψυχολιγικά τώρα, να είσαι σε καλή διάθεση γιατί σύντομα θα πάρεις αγκαλιά την μεμπούλα σου. Νίκη μπράβο και σε σένα, με το καλό να μας πεις ημερομηνία. Κάντυ μεγαλώσατε ε?

Ζούμπι μου όσον αφορά το ζάχαρο και εγώ χάλια είμαι...

Λοιπόν κορίτσια μου τα νέα μου δεν είναι ευχάριστα, βέβαια ειναι μια χαρά η μπέμπα, δόξα το Θεό , μεγάλωσε και είναι 950γρ. Ο μικρός μου είναι καλύτερα και τελείωσε και η αντιβίωση απλά έχει λίγες μυξούλες και βήχα.

Θυμάστε που σας είχα πει τον Δεκέμβρη για ένα ξαφνικό πόνο που με έιχε πιάσει και για να ηρεμήσω είχα βάλει υπόθετο, 2 depon και canter pain στη πλάτη? νομιζα ότι θα είναι κρύωμα αλλά το έπαθα πάλι.

Πήγα στο γιατρό και έχω πρόβλημα στη χολή, πέτρες και λάσπη , έχω πάθει φλεγμωνή και πρέπει να αφαιρεθεί. προς το παρόν λόγω εγκυμοσύνης δεν μπορώ να κάνω πολλά μόνο προσευχή να πάνε όλα καλά και αυστηρή διατροφή, κομένα πράσινα λαχανικά, όσπρια, λιπαρά. Εάν κυλίσουν πετρούλες και φρ'αξουν το σωληνάκι της χολής θα έχω πρόβλημα αλλά ελπίζω να περάσουν οι μήνες να γεννήσω και να αντέξει μέχρι τότε.

Επιπλέον έχω και ζάχαρο 220 έφτασε!!! αφήστε με , αισθάνομαι χάλια αλλά προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη.

Φε'υγω γιατί φωνάζει ο μικρός...θα τα πούμε.........

KONNA καταρχάς περαστικά!!Άκου τώρα να σου πώ η μάλλον διάβασε...

Οι πέτρες στη χολή δημιουργούνται στις γυναίκες συνήθως απ΄την εγκυμοσύνη.Το έπαθα εγώ.Την αφαίρεσα τελικά πριν 3 χρόνια.Μόλις γεννήσεις με το καλό,να ασχοληθείς με το θέμα αυτό και μην το αφήσεις.Δεν σε τρομάζω απλά,ότι είναι να το φτιάξεις γιατί εγώ το είχα παρατήσει και κόντεψα να πάθω παγκρεατίτιδα!!Στο τσάκ το πρόλαβα.Αναλόγως την περίπτωση βέβαια,μπορείς να την αφαιρέσες και λαπαροσκοπικά,οπότε δεν θα ταλαιπωρηθείς.Μην φοβάσαι όμως,είναι κάτι πολύ συνηθισμένο.

Όσον αφορά το σάκχαρο,επειδή έχω διαβάσει πια τα πάντα...ξέρεις ότι το άγχος και η στεναχώρια το εππηρεάζουν και ανεβαίνει σαν τρελό;;;;;

Εγω προχθές το βράδυ έφτασα 180+,αλλά ήμουν πάρα πολύ αγχωμένη.Μήπως στρεσαρίστηκες και εσύ και ανέβασες τόσο;;

Εμένα το δικό μου(σάκχαρο) βρήκε τα ίσια του πάλι.Η αύξηση ήταν απο τις κορτιζόνες.Το πρωί είχα πάλι 80 κανονικά και το μεσημέρι αφού είχα φάει μουσακά,σαλάτα,1 φέτα ψωμί,και στο καπάκι χαλβά,μετρήθηκα και ήμουν 120.Για αυτό πιστεύω παίζει μεγάλο ρόλο η ψυχολογία.

Γενικά όχι άγχος κορίτσια...πόσο κακό κάνει τελικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου...πως τα περνατε???κοννα μου περαστηκα...και εγω την εχω αρπαξη...αμαν πια...βηχα πονολαιμο και πονο στα κοκκαλα..σημερα παω εκδρομουλα με τον αντρουλη μου να ξεφυγω λιγο....φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Πως είστε σήμερα;

Εμείς μια χαρά είμαστε!Μόνο τους κλασσικούς μας πόνους έχουμε.Μία εβδομάδα μας έμεινε ακόμα!

Νίκη θα περιμένω να πεις την ημερομηνία σου.

Κοννα υπομονή κοπέλα μου,όλα θα πάνε καλά.Πρόσεχε τη διατροφή και όλα θα είναι εντάξει.

An-n τώρα θα έχεις λίγη βοήθεια στο σπίτι.Εμένα έρχεται η μαμά μου αύριο.Πως και πως την περιμένω,αν και ξέρω ότι θα μου μεταδώσει το άγχος της.Είναι πολύ αγχώδης.

Σας αφήνω, ώρα για μαγείρεμα.Σήμερα έχει ατασθαλία.Σνίτσελ τηγανητό με πατάτες τηγανητές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsakia mou,pws eiste?Me sugxwreite pou grafw me gkriklis alla mesa koimountai h pe8era mou k h kouniada mou k anagkastika xrhsimopoiw thn mpakatela pou den exei perasmena ellhnika.Ex8es to vradu omorfoules mou eipa 8a gennhsw,alla mou thn eskase h mpempoula mou pali.Egw pote 8a ginw 2omanoula? :lol::lol::lol::lol::lol::lol: 39+4 shmera!Pou 8a ftasw mwre sto kalo ???

lena mou den me voh8ane ka8olou gt egw to zhthsa mhpws kai kourastw apo tis douleies ka gennhsw alla auto to nini den sugkineitai vlepw. :lol::lol::lol: Prospa8oun vevaia sta klefta na kanoun pragmata alla mols to antilamvanomai den tis afhnw gt prepei na gennhsw kapote k gw! :oops:

H Nikh kortsakia mou den exei internet ,mhn anhsuxhsete an den thn deite.

Filakia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας κορίτσια!!!!!!!!!!

ζούμπι ευχαριστώ πολύ. Το ξέρω ότι θέλει προσοχή, πρώτα ο Θεός κανα 3μηνο μετά τη γέννα θα την αφαιρέσω λαπαροσκοπικά. Αυτό που θέλω είναι θα αντέξει μέχρι τότε να μη μου κάνει κανένα κακό νωρίτερα. Βλέπεις και εγώ την έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη, έτσι μου είπε ο γιατρός, υπάρχουν 2-3 χρόνια. Για το ζάχαρο το είχα και παλία είμαι αισιόδοξη ότι θα πάνε καλά αρκεί να περάσει και η φλεγμωνή που έχω. απλά είναι όλα μπαχαλο και πήγαινα τόσο καλά μέχρι τώρα...

Βινούλα καλά να περάσετε!!!

Λενακαρά και Αναστασία με ένα πόνο!! έχετε δίκιο που έχετε κουραστεί αλλά τελειώσατε τώρα, καλή γέννα εύχομαι.

Ν'ικη βγάλατε ημερομηνία?

Φιλιά σε όλες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ απο μενα κοριτσακια μου...Λοιπον χτες πηγαμε στον γιατρο να κανουμε το δευτερο νον στρες...βγηκε πολυ καλο..οι συσπασεις εχουν αρχισει να αυξανονται...μου εδωσαν ασβεστιο μια προληπτικη αντιβιωση για να μην παρει το μωρο κανενα μικροβιο οπως θα βγαινει και υποθετα να μαλακωσει ο τραχηλος και να βγει πιο μαλακα το μωρο...μαλλον μεχρι 14 φλεβαρη θα εχει ερθει...εχω αρχισει να εχω πονακια απο τις συσπασεις αλλα προσπαθω να μενω ψυχραιμη για να μην παθω κανενα πανικο...αυτα απο μας φιλακια πολλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!!Χαιρομαι που ειστε ολες καλα!!!Πωπω...!!!Πως περασε ετσι ο καιρος!Μετραμε μερες και μερικες κοπελες ωρες!!!Αντε να δουμε τι θα δουμε!Εγω μπαινω στον μηνα μου στις 4 Φεβρουαριου και στις 6/2 εχουμε παλι ραντεβου στον γιατρο και μετα καθε βδομαδα θα πηγαινουμε!Ευτυχως πανε ολα καλα ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ!!!!Ευχομαι να πανε καλα για ολα τα κοριτσακια!!!!Θα προλαβουμε λετε να μπουμε να ενημερωσουμε οτι γενναμε;;;;ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!! :-p:-p Φιλια πολλα περιμενω νεα σας!!!!Αντε με το καλο και με εναν πονο!!!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου ,ειστε καλα?Εγω ακομα εδω ειμαι.. :lol::lol::lol: Μου ειπε η Νικη να σας πω οτι ο μπεμπακος της ειναι 3.300 και αυριο στις 6 το πρωι θα παει στο μαιευτηριο να γεννησει!!!Με το καλο Νικη μου!!!!Με κανεναν πονο ευχομαιιιιιιιιιιιιιι!!!!!Με το καλο να παρεις το αντρακι σου αγκαλιτσα!!Περασε ο καιρος!!!!!Ηρθε η μεγαλη μερα!!!!!!!!!Γιουπι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κσλησπέρα σας,

Νίκη εύχομαι να πάνε όλα καλά, να ζήσεις την πιο ωραία μέρα της ζωής σου με χαρά και να πάρεις το μπεμπακι σου αγκαλίτσα!!!!

Μπράβο , πολύ συγκινήθηκα!!

Αναστασία είσαι η επόμενη!!!!

Βινούλα και Κάντυ κοντε'υετε και εσείς, μια χαρά!!

εμ'ενα μου φαίνεται μεγάλο το διάστημα, μου έχουν τύχει και διάφορα, παρακαλάω να πω την αλήθεια να μπω στο μήνα μου να μου φύγει το άγχος ή έστω να κλείσω τον 7ο , Παναγιά μου μέχρι τότε να κυλίσουν όλα ήσυχα....

Φιλιά σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tέλειαα!!!!!!!!!!!!Μπράβο Νίκη,άντε με το καλό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ουφ...ξεκινάμε μια-μια ε...;;;;;;;;;;;;;χαχαχα!!!

Μετά είναι η Αnn έτσι....;;;

πω..πω..πως πέρασε ο καιρός....σαν χτές μου φαίνεται που με πήραν απ΄το κέντρο και μου είπαν πόση είναι η χοριακή μου....ωχχχχχ.....θα με πάρουν τα ζουμιά!!!!!!!!!!!

Ελπίζω να μας πεί τα νέα η Νίκι μόλις μπορέσει..

ΚΟΝΝΑ μου,όλα καλά θα πάνε,μια χαρά...θα το δείς!!!!!!!!!!!

Κορίτσια...πως μου έχει ανοιξει έτσι η όρεξη...όχι ότι ήταν κλειστή πρίν αλλά τώρα τελευταία μιλάμε νιώθω ότι μπορώ να φάω τα πάντα και συνέχεια....προσπαθώ τόοοοοσο πολύ να μην τρώω!!!!!!!Πόσο θα το βγάλω αυτό το μωρό;;;;5 κιλά;;;;;;;;;;;;;;;; :shock::shock::shock:

:lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ!Τι ωραία σε λίγες ωρίτσες η Νίκη θα έχει τον μπεμπούλη της αγκαλίτσα!Άντε με το καλό!

Εμείς σήμερα κορίτσια είχαμε λάθος συναγερμό.Πήγαμε κατά της 7 το πρωί στην κλινική μας εξέτασαν μπήκαμε στον καρδιοτοκογράφο και τελικά μας έδιωξαν.Το καλό είναι ότι 2 μαίες που γνώρισα ήταν πολύ καλές,ευγενικές,συνεργάσιμες και εξυπηρετικές.Μου άρεσε η πρώτη εμπειρία στην κλινική.Αλλά τελικά πήγαμε και φάγαμε μπουγάτσα.Και συνεχίζουμε να είμαστε σε αναμονή μέχρι την Κυριακή.

Καλό βράδυ σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια..

βλεπω σιγα σιγα γενναμε ε?????

εγω χθες πηγα στον γιατρο..

2300 περιπου το καθε μωρο..

με προγραμματισε για 9 του μηνα αν δεν σπασουν πιο νωρις τα νερα... τους βλεπει ετοιμους να βγουν...

μου ειπε αν ηθελα να γεννησω και αυτην την εβδομαδα αφου ειναι καλο το βαρος..

του ειπα θα περιμενω 10 μερες..

οι πλακουντες ειναι πολυ γερασμενοι.. ειναι λες και ειμαι τελος ενατου οποτε δεν νομιζω να παρουν αλλο βαρος...

αμα γεννηθουν 2300 ο καθενας ειμαι πολυ ευχαριστημενη..... μια χαρα θα μεγαλωσουν μετα με το γαλατακι της μανουλας τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΝΙΚΗ ΜΟΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΣΑΣ.....ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ ΚΑΙ ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΣ...ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα!!!!Αντε να περνουμε σειρα μια μια!!!Τελικα η Νικη εκανε την αρχη!!!!!Με το καλο Νικη μου!!!!Να πανε ολα καλα ευχομαι και με μισο πονο και το μωρο να βγει γερο και τυχερο!!!!!Ουφ!Αγχωθηκα τωρα!!!Αντε να δουμε ποια θα ειναι η επομενη!Μαλλον η a-an λογικα ε;;;Ελα να γεμισουμε μωρακια!!!Περιμενουμε νεα σου Νικη μου οταν μπορεσεις και μπεις!!!!!Φιλακια πολλα!!!! :):):):YMHUG::YMHUG::YMHUG:@};-@};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου να σας ζήσει!!!!!!!!!!!!

Εύχομαι πάντα γερός και ευτυχισμένος να είναι!!!

Να έχεις καλή λοχεία και να περνάτε καλά!!!

Φιλάκια και περιμένουμε νέα σου και εμπειρία τοκετού όταν μπορέσεις!!

Φιλιά και στις υπόλοιπες και καλή συνέχεια!!! :lol:

ΥΓ. Η Ανασταία δεν μπήκε? λέτε να έχουμε γεννητούρια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου..εγω εδω ακομα τπτ.Δεν προκειται να γεννησω ως και την αλλη εβδομαδα ,αυτο ειναι σιγουρο.Πηγαμε εχθες σε εναν γνωστο μας γυναικολογο και εχω 1 διαστολη μονο.Τπτ δλδ.Και δεν θα μου κανουν προκληση γτ ειναι το συστημα τους αυτο.Με βλεπω να γενναω 42 εβδομαδα.Σημερα βηχω σαν μαυρος,εχω δεκατα και πονο στο σωμα.Ετοιμη για τοκετο.. :oops::lol:

Νικη μου να σας ζησει το αγορακι!!!Γερο και ευτυχισμενο να ειναι!!!!Καλη λοχεια να εχεις! :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...