Μετάβαση σε περιεχόμενο

κοριτσια τα φωτα σας !!!!!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

καλημερα σας κοριτσια :P θελω την βοηθεια σας οποια μπορει να μου την δωσει φυσικα....

λοιπον ειμαι 29 χρονων κ παντρεμενη εδω κ 5 χρονια ....πριν απο 3 χρονια περιπου ειπαμε με τον αντρακο μου να ξεκινησουμε σιγα σιγα ελευθερες επαφες , αλλα με του που ξεκινησαμε εμενα χαλασε ο κυκλος μου απο εκει που ητανε 31 μερες πηγε στην 38 στις 45 εγινε χαλια .πηγα στον γιατρο εκανα υπερηχο δεν ειχα πολυκυστικες ωοθηκες ουτε καποιο σπουδαιο ορμονολογικο προβλημα εκτος απο υποθυρεοειδισμο για τον οποιο κ παιρνω χαπι καθε μερα ηταν κ η προλακτινη μου καπως ανεβασμενη αλλα μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι απο αγχος .εφτιαξε λοιπον καπως ο κυκλος μου .απο το καλοκαιρι ομως αρχισε παλι να μου κανει χαζα αντε ειπα μπορει να ειναι απο την θαλασσα .23 του περασμενου μηνα παω για τεστ παπ σε νεο γιατρο κ μου λεει οτι ειμαι σε γονιμες μερες κ οτι αν θελω μπορω να ερθω σε επαφη με τον αντρα μου πραγμα κ το οποιο εκανα :oops::lol: σημερα ειναι η 16 μερα απο την μερα που πηγα στον γιατρο κ ακομα να ερθει η περιοδος δεν ξερω τι να υποθεσω εχω πονακια περιοδου αλλα οχι ολη την ημερα το μονο που εχω τσεκαρει ειναι οτι εδω κ κανα 2 μερες εχω θερμοκρασια σωματος την μετραω απο το στομα ομως 37.1 σταθερα.δεν ξερω αν εχει γινει το θαυμα ή αν τα εχουν παιξει οι ορμονες μου :o:o:o συγνωμη για το μεγαλο κειμενο κ ευχαριστω οποια απο εσας κανει τον κοπο απλα να το διαβασει κ ακομα πιο πολυ οποια μου απαντησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανε ενα τεστακι...

αναλογα με το αποτελεσμα..μιλας με τον γιατρο σου να σε στειλει για χωριακη...

και αναλογα θα πραξετε...

Καλη επιτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χμμμμμμμμμμμμμμμμμ...νινι μου μυριζεται οτι φυτρωσε εκει στην κοιλουμπιτσα σου......στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου δεν ξερω να σου πω ρε φιλεναδα....εμενα 23 οκτωβρη μου ηρθε η περιοδος και ειμαστε ακριβως στις ιδιες μερες...ηρθαμε σε ελευθερη επαφη 1 και 3 νοεμβρη, οντως ειναι η 16 μερα του κυκλου μας, (εγω ειμαι σε γονιμες εχτες προχτες και σημερα με κυκλο 28 ημερων 14-15-16 σημερα), αλλα εσυ με τετοιο κυκλο τι να πω? τεστακι γιατι δεν παιρνεις ε? φοβασαι το αποτελεσμα? ποτε αδιαθετησες τελευταια φορα?

περιμενω νεα μπας και βγαλουμε καμια ακρη...χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευακι μου οντως ο κυκλος ειναι αστα να πανε τελευταια περιοδο ειχα τελη αυγουστου :o:shock: για τετοια χαλια κυκλο μιλαμε ....... αν δεν μου ελεγε ο γιατρος οτι ειμαι σε γονιμες μερες δεν θα ειχα καμια ελπιδα οτι ισως κ να εγινε το θαυμα....οσο για τεστακι λεω να περιμενω μεχρι την παρασκευη κ μετα να κανω κ απο δευτερα οτι κ να δειξει παω κ παλι στον γιατρο να δουμε τι κανουμε απο εδω κ περα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρα μου απορω με την υπομονη σου...εγω θα ειχα σκασει :oops::oops: Μπορει η περιοδος σου να μην ειναι σταθερη αλλα απο την στιγμη που σου ειπε ο γιατρος οτι ηταν γονιμη μερα θα επρεπε να σου ειχε ερθει....σου ευχομαι παντως μεσα απο την καρδια μου να εισαι εγκυος και να κρατας αγκαλιτσα σε λιγους μηνες το μωρακι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stasa μου σε ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες σου κ σε εσενα ευχομαι οτι καλυτερο!!!!!!!!!!!!!! κ εγω να σκασω ειμαι αλλα νιωθω εναν φοβο για το τυχον αρνητικο αποτελεσμα του τεστ κ για τον λογο αυτο κανω υπομονη......ελπιζω κ αυτο με κανει να εχω υπομονη κ επιμονη οπως ειχα κ τοσο καιρο αλλωστε που προσπαθουμε για νινακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανε μια χοριακή και θα δεις μαλλον εγκυούλα εισαι οι πονοι περιόδου ειναι καλο σημάδι. Αλλα αν εχεις ασταθή κυκλο και εχεις συχνα καθυστέρηση ισως οχι. Αν δηλαδη πρωτη φορα εχεις τοσο μεγαλη καθυστέρηση μαλλον ήρθε ο πελαργος..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω βρε κοριτσια μου τι να υποθεσω πια ......... εκανα το τεστ παπ το απογευμα 23/10 κ μου ειπε οτι ειμαι κ σε γονιμες μερες (επειδη ειχα αιμα μετα το τεστ)ηρθαμε σε επαφη 25 κ 26/10 ........δεν ξερω τι να πω τα εχω χαμενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΣΤΟΡΑΚΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΠΟΝΟΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΠΟΝΟΣ ΣΤΙΝ ΜΕΣΗ ΔΕΚΑΤΑ ΚΛΠ.ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ Κ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!!!!!!!ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΟΣΟ ΕΝΑ ΤΕΣΤ Κ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΙΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ!!!!!!

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω βρε κοριτσια μου τι να υποθεσω πια ......... εκανα το τεστ παπ το απογευμα 23/10 κ μου ειπε οτι ειμαι κ σε γονιμες μερες (επειδη ειχα αιμα μετα το τεστ)ηρθαμε σε επαφη 25 κ 26/10 ........δεν ξερω τι να πω τα εχω χαμενα

Συγνώμη το ότι είσαι σε γόνιμες το κατάλαβε επειδή μετά το παπ είχες λίγο αιματάκι;;;;Εγώ όσες φορές κάνω παπ έχω λίγο αιματάκι επειδή πηράχτηκε ο τράχηλος ή εννοείς δεν ήρθατε αμέσως σε επαφή την ίδια μέρα επειδή είχες λίγο αιματάκι;

Για να δει αν ησουν στις γόνιμες έπρεπε να σου κάνει υπέρηχο ωοθηκών να μετρήσει μέγεθος ωαρίου και ενδομητρίου.

Το παπ να το κάνεις 12η μέρα μετά τη περίοδο για πιο αξιόπιστα αποτελέσματα,δηλαδή αδιαθέτησες Αύγουστο 12 μέρες μετά έπρεπε να το κάνεις.

Όσο για τους τόσο μεγάλους κύκλους και γω έτσι είμαι αλλά έχω πολυκυστικές.Περίεργο να χεις τόσο μεγάλους κύκλους και να μην έχεις βρει την αιτία.Σίγουρα παίζει ρόλο και το άγχος πάντως.Προσπάθησε να χαλαρώσεις όσο χαλαρή αν νομίζεις ότι είσαι.

Σου εύχομαι να το πιάσατε το σπορί...αν όχι μην απογοητευτείς θέλει λίγο περισσότερο υπομονή με τους μεγάλους κύκλους η σύλληψη εφόσον δεν υπάρχει άλλη παθολογική αιτία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μου καλημερα !!!!!!!! :)

δεν το καταλαβα μονη μου οτι ειμαι σε γονιμες μερες αλλα με το που μου εκανε ο γιατρος τον κολπικο υπερηχο μου ειπε οτι ειμαι σε γονιμες μερες κ αν θελω μπορω να ερθω σε επαφη εκεινη την ημερα κ τις 2 επομενες

δεν ηρθαμε σε επαφη την ημερα που εκανα το παπ γιατι ειχα αιματακι λογο του τεστ κ δεν ηθελα

οσο για τον τοσο μεγαλο κυκλο ειναι η δευτερη φορα που μου συμβαινει συνηθως ηταν γυρω στις 47 μερες ,αλλα κ την πρωτη φορα που το επαθα πηγα στον γυναικολογο εκανα κολπικο υπερηχο ηταν ολα οκ κ στις ορμονολογικες εξετασεις που εκανα ειχα μονο την προλακτινη καπως ανεβασμενη αλλα μου ειπε οτι δεν ειναι κατι ειναι απο αγχος αλλα επειδη εχω κ υποθυρεοειδισμο

κ τωρα περιμενω να μου ερθει περιοδος για να παω την 3 με 5 μερα του κυκλου να ξανακανω ορμονολογικες να δουμε τι παιζει γιατι ισως να ειναι η προλακτινη που μου χαλα τον κυκλο απο οτι μου ειπε ο γιατρος μου

ελπιζω ολα να πανε καλα

σας ευχαριστω ολες που κανατε τον κοπο να μου απαντησετε κ για τις ευχες σας

εδω θα ειμαι κ θα σας λεω τα νεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την προλακτίνη αν θυμάμαι καλά την εξετάζεις την 21η μέρα του κύκλου σου.Θα στα πει βεβαια και ο γυναικολόγος σου αν χρειαστεί να ξανακάνεις τις ορμονολογικές εξετάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mardio το μονο που ειπε ο γιατρος μου οτι πρεπει να κανω πριν απο την εξεταση προλακτινης ειναι 3 μερες να μην φορεσω καθολου στηθοδεσμο να μην κοιμηθω με πλακωμενο το στηθος μου κ να μην το ακουμπαω ακομα κ στο μπανιο

ευακι σε ευχαριστω για τις ευχες σου ,οσο για την υπομονη που λες δεν ξερω κ εγω για ποιον λογο δεν κανω ακομα τεστ (ισως γιατι δεν θελω να δω αρνητικο αποτελεσμα )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mardio το μονο που ειπε ο γιατρος μου οτι πρεπει να κανω πριν απο την εξεταση προλακτινης ειναι 3 μερες να μην φορεσω καθολου στηθοδεσμο να μην κοιμηθω με πλακωμενο το στηθος μου κ να μην το ακουμπαω ακομα κ στο μπανιο

:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?

Τι σχέση έχει καλέ η ορμόνη στο αίμα με το πλακωμένο στήθος;;;;;;Σου φαίνεται λογικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες σας :):)

τελικα δεν προλαβα να κανω το τεστ γιατι σημερα το πρωι μολις ξυπνησα κ πηγα στο μπανιο ειδα αιμα :cry:

οποτε δευτερα παω στον γιατρο να κανω τις ορμονολογικες μου εξετασεις να δουμε τι θα δουμε κ απο εκει κ ελπιζω καποια στιγμη να καταφερω να σας πω ευχαριστα νεα

mardio δεν θελει τιποτα να ακουμπησει το στηθος ακομα κ ενα χαδι μπορει να αλλαξει τα επιπεδα της ορμονης ,εγω εχω σκοπο να κανω οτι μου ειπε κ ας ειναι κ παραλογο (αλλα για να μου το πει κατι παραπανω θα ξερει γιατρος ειναι )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε πειράζει μασροράκι κάνε τις εξετάσεις σου ρύθμισε την, την προλακτίνη αν χρειαστεί και όλα θα πάνε κατ ευχήν στην επόμενη προσπάθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα σας :)

σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας κ που κανατε τον κοπο να μου δωσετε την γνωμη σας

δευτερα πρωι παω στον γιατρο να μου γραψει τις εξετασεις κ να τις κανω αμεσως . νιωθω αρετα αγχομενη , νομιζω οτι θα μου βρει ενα σωρο προβληματα κ δεν θα μπορεσω να κανω ποτε παιδακι (με ωραια διαθεση ξεκιναω τι να πω )

θελω την θετικη σας σκεψη κ αν ξερει καποια να μου πει μετα απο τις ορμονολογικες εξετασεις τι αλλο ακολουθει σαν εξεταση μεχρι να φτασουμε στο μπεμπε??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΣΤΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΜΙΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΕΤΣΙ ΗΜΟΥΝ Κ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΥΠΕΡΗΧΟ ΤΕΣΤ ΠΑΠ Κ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΥΚΙΣΤΙΚΕΣ ΟΩΘΗΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΒΑΛΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΑΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Κ ΛΕΩ ΑΝΧΟΣ ΤΕΛΟΣ Κ ΤΣΟΥΠ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΕΥΧΟΜΑΙ Κ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΜΗ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας :)

muriam να σας ζησει το αγγελουδκι σας

μακαρι να πανε κ για εμας ολα καλα κ συντομα να εχω ενα σπορακι στην κοιλιτσα μου

η σαλπιγγογραφια πως ακριβως γινεται ποναει????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η σαλπιγγογραφία είναι μια εξέταση για να δουν κατά πόσο οι σάλπιγγες σου είναι διαβατές και δεν υπάρχουν συμφύσεις που εμποδίζουν το σπέρμα να περάσει.Σου περνάνε από το κόλπο με ένα καθετηράκι σκιαγραφικό υγρό και τραβάνε ταυτόχρονα ακτίνες.Κρατάει 10 λεπτά το πολύ.Καλό είναι να πάρεις ένα buscopan πριν.Νιώθεις μια ενόχληση την ώρα της εξέτασης αλλά σου ΄φεύγει η ιδέα πιθανού προβλήματος.Και μετά ίσως έχεις λίγο αιματάκι και παίρνεις αντιβίωση για κάποιες μέρες.Κοστίζει αρκετούτσικα,εμένα μου πήγε 250€ σε ιδιωτική κλινική.

Το σπερμοδιάγραμμα ειναι βασικό να χει κάνει ο σύζυγος.

Αν και χωρις να μαι γιατρός το θέμα σου είναι οι άστατοι κύκλοι που δε μπορείς να εντοπίσεις την ωορηξία σου.Προσπάθησε να μη το σκέφτεσαι όσο γίνεται μήπως φτιάξει ο κύκλος.

Θα χαρώ να μάθω γρήγορα τα ευχάριστα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα !!!!!!!!!!!!!

mardio σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου..... :)

εχθες εκανα τις ορμονολογικες εξετασεις κ απο οτι μου ειπε ο γιατρος μου ηταν ολες καλες απλα εδειξαν ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ κ για τον λογω αυτο εχω κ κατα διαστηματα τοσο μεγαλους κυκλους :shock:

την τριτη θα παω να κανουμε υπερηχο να δει αν κανω οωρηξια κ αν οχι θα μου δωσει ειπε κατι για να κανω τωρα τι κατι ειναι αυτο δεν ξερω

πιστευω να πανε ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα δεξια να σου πανε...και ο θεος μαζι σου...δεν ξερω καθολου απο τα θεματα αυτα...του στελνω ομως την αισιοδοξια μου.....

φιλια,

ευα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια :)

ευα μου σε ευχριστω για την θετικη σου ενεργεια να εισαι παντα καλα με την οικογενεια σου να σου ζησει κ η κορουλα σου κ σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να δεις μια τεραστια χωριακη κ ολα να πανε καλα (διαβασα το θεμα σου )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...