Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12.Ο πρώτος μας χειμώνας!!! Νο12


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια μου!

αριαδνη μου χρονια σας πολλα,να ειστε παντα αγαπημενοι κ ευτυχισμενοι κ να χαιρεστε το γλυκο σας κοριτσακι κ οποτε θελετε να ερθει κ το αδελφακι του!!

λιλ μου κ σε σενα ευχομαι να τα εκατιστησεις!να εισαι γερη κ να σε χαιρεται η οικογενεια σου!

κ εγω πονουσα υπερβολικα πριν τη πρωτη μου εγκυμοσυνη αλλα μετα αφου γενησα τον αντωνη κ αδιαθετησα καμια σχεση,ευτυχως γιατι ειχα πολυ σοβαρο προβλημα.

σταυρουλα να κανω παρεα με τον αντρα σου κ εγω ετσι τους τρελαινω ολους! :lol: κ μετα παραπονιεμαι οτι δε με καταλαβαινει κανεις! :roll::D

εγω σημερα εβαλα τη μπεμπα πρωτη φορα στη κουνια,κοιμαται απο τις 3 το μεσημερι,την ειχα στο σαλονι πιο πριν στο κρεβατακι που σας εχω πει κ το βραδυ το επαιρνα στο δωματιο διπλα μου.με διευκολυνε πολυ αλλα ο κουμπαρος που μας το δανεισε θελει να το δωσει στον ξαδελφο του,γεναει η γυναικα του αυριο κ ετσι κ εγω επλυνα το υφασματινο κομματι του σημερα κ ετσι την εβαλα κουνια.το βραδυ ομως θα δυσκολευτω,θα θυμηθω τα παλια του αντωνη,κ εκτος αυτου στεναχωριεμαι που δε θα την εχω διπλα μου.πολυ στεναχωριεμαι γιατι συνηθισα..

λιακι με το καλο η βαφτιση σας..κ καλο εμβολιο οπως κ στο χριστινακι αν κ τα κανατε εσεις το πρωι αν δε κανω λαθος.

κατερινα μου τα παιδια μας εχουν ιδια ημερομηνια γενεθλεια,μακαρι να μεναμε πολυ κοντα οπως με τη νανσυ κ να τα διοργανωναμε μαζι!εσυ hello kitty εγω δε ξερω τι ακομα,ισως κανενα μικυ η καρς εχει τρελα με τα αυτοκινητακια γενικα,κληρονομικο απο τον αντρα μου.

α σημερα θυμηθηκα την ελενα,αρχισα παρατηρω οτι μου πεφτουν μαλλια κ μενα,ωχ λεω αρχισα κ εγω;γιατι ως τωρα δεν επεφταν καθολου..προβλεπω να ξεκιναει κ το δικο μου ''παρτυ'' μαλλιων..

ο αντρας μου εχει ρεπο μεχρι κ τεταρτη κ θα ειμαστε κ παρεα κ θα εχω κ βοηθεια,τελεια.

σε λιγο θα τους ξυπνησω γιατι θελουμε να παμε να παρουμε πανες κ κατι αλλα ψιλοπραγματα απο σουπερ.

ελενακι ενα τεταρτο της κουπας γαλα για τα κουλουρακια.εγω εβαλα φρεσκο αλλα με το ματι,θα δεις πως οταν βαλεις το γαλα θα αρχισει να δενει κ η ζυμη γιατι πριν το βαλω δεν μου εδενε κ ειχα προβληματιστει μηπως κανω κατι λαθος.βασικα ειναι κατι μεταξυ μπισκοτου κ κουλουρι,οταν τα φτιαξετε θα καταλαβετε γιατι μια τα λεμε ετσι μια αλλιως.εγω τα χθεσινα που εκανα ηταν τελεια σε γευση,εριξα πολυ τυρι βασικα,ειμαι λατρης,απλα ηθελαν λιγο ακομα ωρα ψησιμο.παντως γινονται γρηγορα κ η ζυμη κ ψηνονται σε μιση ωρα περιπου. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

λιλ χρονια σου πολλα!!!!!!!!! :ymparty: να τα εκατοστισεις κ να σε χαιρεται η οικογενεια σου!!!οτι επιθυμεις σου ευχομαι!!

νενε http://www.veravera.gr/category166_149_163/default.htm για τις βερες ειναι αυτο κ για τα στεφανα http://www.123-mpomponieres.gr/c.Stefan ... 53349.html ...

θα βαλω φωτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα για τα μαλλι κοριτσια μη χειροτερα!!!πολυ μαλλι μιλαμε πεφτει..αφου κ η μπεμπα μου τα τραβαει κ εχει τουφες στα χερια της!!!ευτυχως εχω σκουπα χωρις σακκουλες γιατι θα χρειαζομουν καθε μερα να αλλαζω!!!ειναι καδος!! ;)

δειτε κ τα βαφτιστικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα μπράβο στην μικρούλα. Η μίμηση είναι στον 5o μήνα.

Ναι κι εγώ στο δωμάτιό του θα τον βάζω αλλά κάποιες φορές μπορεί να θέλω να τον βάλω και στο σαλόνι αφού εκεί καθόμαστε τις περισσότερες φορές για να είναι μαζί μας. Κι εμείς στο δωμάτιο εννοείται ότι δεν θα μπαίνουμε με παπούτσια.

Χρόνια πολλά Lil να χαίρεσαι την οικογένειά σου.

Ελένη αλήθεια πότε έχεις γενέθλια γιατί είσαι κι εσύ σκορπιός.

Μαράκι τέλειες οι βέρες και τα στέφανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι τελεια ολα οσα εβαλες,καλα τα βαφτιστικα τα ειδα που τα ειχες βαλει κ φεισμπουκ.

κ τα στεφανα ειναι τελεια.αυτα θα εχετε δηλαδη;αντε με το καλο κ εσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ πολυ για τις ευχες σας Αριαδνη,κοκονα,Βικακι,Μαρακι και Σταυρουλα !!!!! :D:D:D:D:D

Οτι καλυτερο ευχομαι και σε εσας!!!!!!!!!

Μαρακι τελεια ειναι αυτα που μας εδειξες.

Βικακι και εσυ τα ιδια με την περιοδο....Οσο για τα μαλλια και σε εμενα πεφτουν, ειναι πολυ συνηθισμενο μετα την εγκυμοσυνη και δεν βοηθαει και η εποχη..... φθηνοπωρο και ανοιξη μας συμβαινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lilaki xronia polla!!!!! Na ta ekatostiseis kai na xairesai tin oikogeneia sou!!

Delphinaki kai egw olo tis katharizw ta xerakia giati olo toufes apta mallia mou krataei!! :shock:

Stauroula den to iksera oti einai ston 5o mina h mimisi!! Emas auto me ti glwssa mas to kanei apo ton 3o alla twra perissotero!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑ ΛΙΑΚΙ!!!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!Εσβησες κερακια??

Μαρακι πολυ ωραια τα πραγματα σας!Εμεις αν κανουμε θρησκευτικο θελω αυτη τη φορα τις κλασικες χρυσες βερες.Ειχαμε παρει για τον πολιτικο κατι τετοιο στυλ σαν τις δικες σας,αλλα γρατζουναγαν ,κι εκτος αυτου ο καλος μου την εχασε!Καπου μεσα στο σπιτι αλλα δεν την εχω βρει.Ηταν και τις μερες που ειχα τα μαζεματα,εχε γουστο να την πεταξαμε!

Τι κανετε που ειστε??

Εμεις το καναμε το εμβολιακι μας,δεν εκλαψε ιδιαιτερα,μονο εκεινη τη στιγμη.Εσκασε και το δευτερο δοντακι!!

Ειναι 7900 kg,66 ποντους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lil moy,xronia sou polla,na ta ekatosthseis kouklitsa mou,na xairesai thn oikogeneia sou,ton antroylh soy kai to gamproydi mou.Kai esy na synexiseis na eisai mia koukla......Pes mou pws einai o pasakas mas.....Den xreiazetai na sou pw oti o antras mou exei ksetrelathei me to gio sou....Ton exoume ston ypologisth mazi me th mpempa mas......Ton hteloume polu polu gia gampro...aaaaa kai xthes pou ton vlepame parathrisame oti exei th dikh sou muth......eeee???????

Eyxaristw polu alla den exw akomh ta genethlia mou......Ta eixe h Stavroulitsa mas...Egw ta exw 05/11......Eisai h prwth pou mou to leei...........

Stavroulitsa theleis na pame mazi???tha erthei kai h kopelia tou adelfoy mou.....Thn Tetarth tha eimaste ekei 11.30 to prwi......ela na gnwristoyme!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσακια μοθ,τι κανετε;

εγω μολις τελειωσα ολες τις δουλειες μου κ λεω να παω να την πεσω.τα ποδια μου απο την κουραση δεν με κρατανε.κοιμηθηκεκ ο μπεμπης πριν κανενα μισαωρο οποτε βουρ......για μπανιο κ κρεββατι!!

λιλ χρονια σου πολλα!!!!!!!!!να τα εκατοστησεις κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!!

εγω εχω αδιαθετησει 3 φορες συνολικα.την πρωτη ειχα παρα πολυ αιμα ,μεχρι που φοβηθηκα κ πηρα τον γιατρο μου.αλλα ολα οκ.και πονω καθολου.γιατι πριν την εγκυμοσθ=υνη πεθαινα στους πονους ....ουτε να το σκεφτομαι!!!

καληνυχτα κοριτσακια κ ονειρα γλυκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

,euxaristo polu koritsia! kaname embolio kai klapsane arketa ta zouzounia mou :cry::cry::cry::cry: . ola kala eipe i paidiatros o antonis mou einai 5500gr kai o manolis mou 6150gr. tora isixasane ligo. o tonis olo gkrinia itan simera kai o manolis pali olo koimatai. elpizo na min anebasoun pureto... aa mou eipe oti den tha tous dosoume tipota kremoula i frouta mexri na ginoun 6 minon! oute nero eipe...

kala eida tis fotografies... stauroula mou o stratoulis mas einai kouklaki zografisto :D teleios me to skoufaki tou. kai emeis pirame formaki upnosako apo ta mothercare kai einai polu zesto kai oraio... kale zaxari sto moro??? trelos einai o giatros??? na allaksete giatro, akou ekei zaxari :evil::evil:

sumpethera ariadni i nufoula mou einai sketi gluka, teleia kai ta rouxalakia tis.. xronia sas pollaaaaaaaaaaaaa!!! na eiste panta eutuxismenoi kai tou xronou euxomai me ena deutero paidaki! na xairesai tin oikogeneia sou kai tis files sou sto mammy :lol::lol::lol::lol: a kai an den prolabeis na mageirepseis, na exeis toulaxiston santigi kai fraoules ;);):oops:

nansoula teleia einai ola osa exeis ftiaksei, tuxeri i santy pou exei tetoia manoula. otan tha etoimaso kai ego ta gennethlia tous tha mou doseis idees ;);)

pasxalitsaki mprabo pou teleioses me tis douleies ;) ego den ksero akoma pote tha stroso xalia :evil: prepei na paro kai kapoia kainouria alla pote??? ego exo presa kai me exei bolepsei polu, eidika gia ta sentonia, trapezomantila kai oti allo megalo exeis...

oles mazi telika adiathetisame???? :lol::lol:

lelaki mou teleia pou kleisate imerominia ;) emeis akoma den exoume apofasisei :evil: toso xalia einai ta pragmata?? :cry: teleios o mpempis kiallo donti mpraboooo :D:D kala leei i elena se ligo tha troei mprizola :lol::lol::lol::lol:

nene mou esu eixes grapsei gia gala?? ego pairno to nan1! oloi mamakides einai?? ti na po...

maraki polu oraies oi beres :) kai ta baptistika polu omorfa ;);)

elenaki edo fusouse notias kai den mporousame na bgoume apo to spiti exthes :shock:

lilaki xronia sou pollaaaaaaaaaa na ta ekatostiseis kai oti epithumeis...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέλα εμείς φτάσαμε τα 7300 πάλι καλά πήρε αρκετά αυτή την εβδομάδα το μωράκι μου.

Πωπω αυτός αφού θηλάζει κιόλας δεν θα χρειαστεί να αλέσεις τα φαγητά του γιατί τα μωρά που θηλάζουν ξέρουν πως να μασάνε. Μια φίλη μου που θήλαζε του έδινε την μπανάνα που είναι μαλακιά σε κομματάκια και την έτρωγε. Εγώ βέβαια φοβάμαι να κάνω κάτι τέτοιο. Τρέμω μην μου πνιγεί. :?

Ελένη μου δυστυχώς 10-12 θα είμαι στην συνάντηση με τις συμβούλους θηλασμού έχω να ρωτήσω πολλά για την διατροφή και πρέπει να πάω. Θα περιμένω όμως να μου πεις εντυπώσεις.

Χριστινάκι ναι αυτό είναι που θέλω να πάρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνη μου να ζήσετε ευτυχισμένοι, να είστε πάντα μαζι να χαίρεστε το μπισκοτακι σας και να του χαρισετε σύντομα αδελφάκια!

Αμαλία με το καλο η βάπτιση αφου κλείσατε ημερομηνία. Αντρακι μεγάλο ο Στρατουλης και στα κιλα και δεύτερο δοντακι τέλειος!

Έλενα να πανε όλα καλα με την επέμβαση που θα κάνει ο άντρας δεν είναι κάτι σοβαρό έτσι?

Νανσυ ευχαριστω για όσα μου έβαλες!!!!!!!! Καλα δεν παίζει να φτιάξω μονη μου τούρτα μου αρεσει που λες ότι η μια είναι εύκολη και η άλλη δύσκολη εμένα και οι δυο το ίδιο δύσκολες μου φαινονται :) δείχνουν όμως τελειες τα ζαχαροπλαστεία άραγε τις φτιάχνουν? Με τη διακόσμηση όμως μπορει να κάνω κάτι μου έδωσες καλές ιδέες!

Λια πολύχρονη να είσαι και πάντα ευτυχισμένη!!!!!να σε χαίρονται οι άντρες σου!

Πολλές σκορπινες βλέπω έχουμε μαζευτεί, εγω τα έχω την Πέμπτη.

Μαρακι είναι όλα πολυ ωραία τα βαπτιστικα πολυ ιδιαίτερα, και μου αρέσουν και τα στέφανα, εγω για βέρος προτιμώ τις πιο κλασσικές.

Αχ τα μαλλια πονεμένη ιστορία και μένα τούτες τούτες βγαίνουν. Εντωμεταξυ θέλει να με χτενιζει η μικρη, μου τα τραβάει κιόλας αφήστε. Έχω και τον άντρα μου που μου λέει να μην μαδαω μέσα στο αυτοκινητο γιατι δεν μπορει να μαζεύει τις τρίχες απο τα πατακια :lol::lol:

Χριστίνα όλα καλα και τα δικα σου τα αγοράκια, για τις τροφές μην ανησυχείς που δεν σου είπε για πιο νωρίς οι περισσότεροι υποστηρίζουν ότι απο τον έκτο και μετα είναι έτοιμα τα βρεφακια για κρέμες.

Καλο βράδυ κοριτσακια μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!

εχθες κοιμηθηκαμε ολοι απο τις 10.30..δεν εχουν παρει χαμπαρι την αλλαγη ωρας :lol::lol: ημουν χαλια πονοκεφαλο περιοδο απο το μεσημερι κ μετα ειχε ερθει μια ξαδερφη του αντρα μου κ προσπαθουσαμε να κατεβασουμε κατι προγραματα στον υπολογιστη..ξερετε γιατι δεν επαιζε το dvd;;;;;γιατι η κορη μου τον ειχε περασει για κουμπαρα κ ειχε βαλει ενα κερμα μεσα........ :lol::lol::lol::lol::lol:

προσπαθω απο εχθες να κατεβασω καποια επεισοδια της μινι κτλ αλλα καιει καρβουνο..δεν ξερω αν θα τα καταφερω στο τελος..μαλλον θα μου τα φτιαξει κανενας αλλος την βλεπω τη δουλεια..εχω φτασει βεβαια μεχρι τη μεση για να δουμε..

καγκουρο το κεφαλι της κιττυ ειναι πανευκολο εαν ψηνεσαι εστω λιγο υπαρχουν πολλες οδηγιες στο ιντερνετ..κ θα εχεις μεγαλη ηθικη ικανοποιηση..δυστυχως οι τουρτες που εχουν ζαχαροπαστα ειναι βαριες κ κοστιζουν πολυ για να τις αγορασεις..εγω μια φορα αγορασα για την κορη μου χωρις ζαχαροπαστα μια βλακεια κ γευστικα κ ειχε παει 40 ευρω με την ζαχαροπαστα πανε γυρω στο 100ρικο νομιζω..αλλα πιστεψε με ειναι πολυ ευκολο!κ για να μην μπεις στον κοπο να φτιαξεις ζαχαροπαστα υπαρχουν κ ετοιμες που τις παιρνεις μεσω ιντερνετ κ απλα την ανοιγεις σε φυλλο..εχω να σου δωσω συνταγη εαν θες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera manoules, gkriniazane ligo kai to bradu, eidika o tonis mou! alla 12h ora koimithikane eutuxos mexri simera to proi ;) stamatise o notias kai etsi exo polles douleies na kano simera :evil:

nansoula pos ta pas me ti diaita?? ego anti na xaso pira kai ena kilo grrrr :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Λιακι τι αντρακι εχεις καλε....μπραβο τον Στρατουλη μας μεγαλωσε πολυ..κ αλλο δοντι βγηκε :?::?::?: γιαυτο εχει τοση γκρινια ο καημενος..τον ενοχλουν τα ουλα του.

Χριστινακι κ τα δικα σου αντρακια μεγαλωσαν πολυ..μην στεναχωριεσαι οι κρεμες ξεκιναν απο τον 6 μηνα.κγω αυτο θελω να παρω για το φαγακι του μικρου.

Σταυρουλα κ ο δικος σου Στρατουλης μια χαρα ειναι απο κλακια τζαμπα ειχες στεναχωρεθει.στον γιατρο πηγες τελικα :?::?:

Αριαδνη περασατε καλα χθες προλαβες μαγειρεψες :?::?::?::?:

κ γω χθες ημουν χαλια μεπιασε ημικρανια κ νομιζα οτι θα πεσω κατω..δεν μπορουσα να σταθω ορθια.εβαλα τον μικρο για υπνο κ μαζι του πηγα κ γω την Δεσποινα την ανελαβε ο αντρας μου ευτυχως.

Μαρακι μου ειναι ολα πολυ ομορφα αυτα που διαλεξες κ εχω ξετρελαθει με τα βαπτιστικα...ειναι τελεια..ποσο κοστιζουν ρωτησες :?::?:

Ελενη μου ολοι οι αντρες μαμακιδες ειναι..τι ψαχνεις...εμεις ερχομαστε δευτερες....

τα λεμε σε λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν κανω πλεον μου εχουν μεινει 2-3 κιλα αλλα θα τα χασω με τη μεθοδο μονο κανονικο μεσημεριανο κ γαλα με δημητριακα το βραδυ.γιατι οταν ξερω οτι κανω διαιτα πειναω συνεχεια.. :lol::lol: μην ανχωνεσαι μεχρι το καλοκαιρι που θα θες να πας στην παραλια θα εχεις γινει κορμαρα.εξαλλου ειχαμε βαλει πολλα εμεις κ τοσα που χασαμε σε αυτο το διαστημα ειναι παρα πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν κοιταω για βαπτιστικα ακομα γιατι δεν ξερω πως θα γινει με τους νονουςξερω οτι θα πληρωσουμε κ εμεις αλλα δεν ξερω τι κ πως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια αγαπημενες!!

Καναμε ενα διαλειμμα απο τον υπνο,μαμα και γιος ,για να αλλαξουμε τις πανες μας και να φαμε!

Το βραδυ κι εμεις νωρις πεσαμε,στις 12 δηλ.αλλα ο μικρος ειχε γκρινια και κλαμα πολυ.Κουτουλαγε απο τη νυστα το καημενο αλλα δεν μπορουσε.Τελικα συμφωνησε και ο συζυξ και δωσαμε ντεπον.Για να το πιει ολο καναμε βεβαια και το μικρο θεατρικο μας για να ξεχνιεται ο μικρος και να γελαει,και μετα κοιμηθηκε μεχρι το πρωι το πουλακι μου.Μαζι μας τον ειχαμε.

Σημερα σκεφτομαι αν προλαβω να φτιαξω αυτα τα μπισκοτοτυροκουλουρακια!Εχετε καμια διευκρινηση οσες τα φτιαξατε?

Νανσυ τα κανεις ολα να φαινονται τοσο ευκολα σ'αυτη τη ζωη...!! :D

Κι εμενα η νονα του μικρου εχει προβλημα στη δουλεια,ολο απληρωτη ειναι και ανυσηχει η καημενη.

Χριστινακι πλυ καλα αι τα δικα σου τα μωρακια!Ο ενας ειναι πιο γκρινιαρουλης??

Βουλα ο συνονωματος αρχιζε να τσουπωνει!!

Αρια πως πηγε η επετειος????

Αντωνακι φιλουρεεες!!

Η πρωτη εβδομαδα του Νοεμβριου ειναι εβδομαδα θηλασμου?Δεν το ηξερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα girls.

Λέλα ούτε κι εγώ το ήξερα. 12 είναι νωρίς? Εμένα κοιμάται από τις 10 και εμείς κατά τις 11 και ξυπνάμε 6μιση με 7 το πρωί.

Την Πέμπτη θα λάβω το mei tai να συνδεθούμε με το skype να μου δείξεις πως θα φοράω τον μπέμπη :D:D .

Αντωνία ναι πήγα στον γιατρό δεν μου είπε τίποτα γιατί ασχολιόμασταν συνέχεια με τις φανταστικές αρρώστιες του άντρα μου :twisted:

Μου έδωσε μόνο εξετάσεις γενική αίματος, σίδηρο, θυροειδή και κάτι άλλα.

Θα δείξουν οι εξετάσεις αν έχω κάτι.

Σε παιδίατρο δεν πήγα ακόμα γιατί αυτή την εβδομάδα έχω όλο δουλειές από την άλλη θα κανονίσω να πάω.

Είδα στον ύπνο μου ότι έμεινα ξανα έγκυος και θα γεννούσα όπου να'ναι και έλεγα στον γιατρό ότι αν πρόκειται να μου κάνει περινεοτομή προτιμώ να με πάει για καισαρική :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κοριτσάκια!

Χθες ήταν μια τραγική μέρα που ευτυχώς τελείωσε όμορφα. Η μπέμπα είχε πολυ γκρίνια και ήθελε συνέχεια να είμαστε μαζι και έτρωγε κάθε 2 ώρες!!Φρίκαρα.Ευτυχώς απο την εξάντληση κοιμήθηκε αντί για 8μιση, 8 παρα τέταρτο :o και έτσι πρόλαβα να μαγειρέψω, με την ψυχή στο στόμα βέβαια.

Σταυρούλα, τελικά όντως η πέρκα πολύ εύκολη,έφτιαξα και μια μανιταρόσουπα βελουτέ και μια σαλάτα και άρεσαν όλα πολύ του άντρα μου.Είχα ντυθεί κιόλας καλά και εκστασιάστηκε ο άνθρωπος που με βλέπει συνέχεια με τις πυτζάμες.Ευτυχώς δεν πήγαν όλα στράφι γιατί το πήρα το δωράκι μου...χαχαχα!Μου πήρε ένα κρεμαστό λευκόχρυσο με μια καρδιά και ένα διαμαντάκι στη μέση,μου άρεσε τρελλά.Βέβαια μου τόνισε εκατό φορές ότι είναι διαμάντι και όχι ζιργκόν και όταν τον ρώτησα πόσο έκανε, μου λέει καλύτερα να μην ξέρεις...θα δεις τις άτοκες που θα έρχονται..χαχαχα

Σταυρούλα, ο άντρας σου ειναι κατα φαντασίαν άρρωστος...?Και μένα του μπαίνουν κάτι τέτοιες ιδέες!!Τί σπαστικό!

Σήμερα που ξύπνησα και είδα με την ησυχία μου το δωμάτιο της μπέπμας μου άρεσε πάρα πολύ, είχα συνηθίσει τόσο καιρό που το είχαμε γραφείο και συγκινήθηκα!

Αποφάσισα να στρώσω την κρεββατοκάμαρα σήμερα,αν τα κάνεις σταδιακά, δεν κουράζεσαι..Το σαλόνι-τραπεζαρια-κουζίνα δεν θέλω ούτε να τα σκέφτομαι :twisted:

Χριστινούλα, μεγάλωσαν τα αντράκια σου!!!Θα σε ενημερώσω και για την νυφούλα σου την Πέμπτη που θα πάμε παιδίατρο!

Καλά Λία εσένα ο Στρατούλης δεν παίζεται!!Πολύ αναπτυγμένο μωρό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Girly να τον χαίρεσαι τον γιο σου, να είναι πάντα τυχερός, υγιής και ευτυχισμένος ♥️♥️ Ανυπομονώ και για τον δικό σου υπέρηχο, όπου σίγουρα το μωρουλι σου θα έχει φωλιάσει για τα καλά και θα μεγαλώνει άψογα 🫶🫶 @Mpourmpoulo περίεργα πράγματα όντως...  Το είχα γράψει κάποια στιγμή στην Μαρίνα μας, ότι και εγώ μετά την αποξεση είχα θετικό τεστ εγκυμοσύνης. Βέβαια εγώ ειχα κανονικά ελεύθερη επαφή. Δεύτερο τεστ λίγο πιο έντονο και τρίτο τεστ αχνό. Χοριακη έκανα μετά το τρίτο τεστ και ήταν μόλις 7. Με τον γιατρό που το συζήτησα δεν μπορούσε να ξέρει αν ήταν χοριακη από την παλινδρομη ή νέα βιοχημική κύηση. Εγώ για να μην τρελαθώ εντελώς το κλείδωσα στο κεφάλι μου ότι ήταν από την προηγούμενη εγκυμοσύνη και πήγα παρακάτω. Αλλά ξαναλέω εγώ είχα ολοκληρωμένες επαφές οπότε ήταν όλα τα σενάρια πιθανά. Από την άλλη έχω μια ανηψια 7 χρόνων που πιάστηκε με διακεκομμένη επαφή.... Θα περιμένουμε τη χοριακη σου και ελπίζω να έρθουν όλα όπως τα θέλεις 🙏🙏🙏
    • Κορίτσι μου όταν βάζεις τεστ στην εφαρμογή, αν αλλάξει ο φωτισμός (όπως βλέπω στο τελευταίο τεστ), αλλοιώνονται και τα αποτελέσματα Επίσης το τεστ το διαβάζεις στον χρόνο που δίνει ο κατασκευαστής. Όταν στεγνώσει εντελώς ενδέχεται να ξεθωριάσει λίγο! Συνέχισε τα τεστ και θα την βρεις την ωορρηξία 🤞🤞🙏🙏
    • Ωωω πήρε καλό βαρος το μωρακι σου από την τελευταία φορά πολύ καλα Εεε ναι λογικά θα έχει κίνηση το Ιασώ μέχρι στο τέλος να έρθει η μέρα του ραντεβού μπορεί να ανοίξουν και τα μικροβιολογικά  μακαρι να έχει αλλάξει προς το καλύτερο να τρως και να μην μπαίνουν κιλά 🥰
    • Θα περιμένουμε νέα σου από τον γιατρό αύριο 😊 Και εγω πρέπει να τα βγάλω να τα ξεδιαλέξω σιγά σιγά τα βρεφικά γιατί τα έχω λίγο μπερδεμένα με βάση το μέγεθος  αλλα εδώ ακόμα δεν έχω κατεβάσει τα καλοκαιρινά τα δικά μας να δω ποτε θα κάτσω να ασχοληθώ 😅
    • Ναι κάποιοι την έχουν βασική εξέταση κάποιοι όχι έτσι έχω καταλαβει δηλαδή εγω από τον ιδιώτη γιατρό  🤷‍♀️ όταν μπήκα στον 8ο μήνα είχε αυξήσει τις επισκέψεις εμένα εκεί που με έβλεπε 3 φορές την εβδομάδα που το έκανε 2 φορές στο 8ο και όταν μπήκα στο μήνα μου πήγαινα 1 φορά την βδομαδα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...