Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΑ ΜΩΡΑΚΙΑ 2010 ΝΟ15!!ΚΑΛΩΣΟΡΙΖΟΥΜΕ ΤΑ ΑΔΕΡΦΑΚΙΑ!!


Recommended Posts

ΕΔΩ ΕΔΩ   ΚΑΙ  Η ΜΥΞΙΑΡΑ  :(
ΑΡΡΩΣΤΗ   ΦΟΥΛ
ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!
ΠΡΟΧΤΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΤΗΝ ΔΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΗΧΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΟΙ ΗΤΑΝ ΚΛΕΙΣΤΟΙ ΑΠΟ ΠΡΟΠΑΡΑΜΟΝΗ ΠΡΟΤΩΧΡΟΝΙΑΣ!!!
ΚΑΙ ΟΣΟ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΟΙΤΟΥΣΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΕΙΧΑ Κ ΤΟΝ ΧΡΗΣΤΟ ΜΑΖΙ Κ ΤΟΝ ΝΙΩΘΩ ΝΑ ΚΑΙΕΙ
ΤΟΥΣ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΟΥΝ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ Κ ΕΙΧΕ 39      ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΝ ΤΑ ΛΑΙΜΑ ΚΑΤΑΚΟΚΚΙΝΑ Κ ΑΥΤΑ!!!!
ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΠΗΓΑΜΕ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΩΣΑΝ ΟΥΤΕ ΣΙΡΟΠΙ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΑΥΤΟς Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΤΟΥ!!!
ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΧΑΛΙΑ   ΤΟ ΙΔΙΟ Κ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ!!!!!!
ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΕΜΑΣ

 

 

ΕΜΕΝΑ ΝΤΙΜΗ ΜΟΥ  ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΛΕΕΙ ΝΑ ΓΙΝΩ Η ΝΥΦΗ ΤΟΥ  ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧ ΛΙΩΣΙΜΟ Η ΜΑΝΑ!!!!!

ΕΓΩ ΒΡΕ ΠΩς ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ Μ ΛΕΤΕ?????????????????????????????????????????????????

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 753
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και εμείς τα ίδια με τις μύξες απλώς η σάντυ κάνει και μάσκα ενώ ο πετρος αντέχει ακόμη.... Τους άλλαξα παλι το δωμάτιο γιατί ο κύριος με το σάκο πηδάγε απο το ένα κρεβάτι στο άλλο και έτσι έβαλα απο τη μια μεριά της Σάντυς και απο την άλλη του Πέτρου... Για να δούμε τώρα τι τροπο θα βρει για να βγαίνει απο το κρεβάτι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχχχαχα   θεος ο πετροσ!!!!!
εμενα η μικρη μου βγηκε ταλιμπαν!!!!!!!
πο πο με εχει ξετιναξει αυτην
αν μεγαλωσει λιγο ακομα τ θα κανει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας, γεια σας και από μας!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΣΤΙς ΖΩΕς ΜΑΣ!!!

Ο,ΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΤΗΣΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕς ΜΟΥ!!!

Αλεκα μου καλωσόρισες!!!!Αντε να μαζευόμαστε τωρα!!!!Σε πεθυμησαμε πολύ!!!

Ελενα μου περαστικα στα μικρά σου!!!

Ντίμι μου και Ρενατα μου τί κανετε? τα μικρά σας? Αχ φιλεναδες μου μου λειψατε πολύ αλλα ειχα ταλαιπωρηθεί παρα πολύ με τη γεννα...

Τις πρωτες μερες που ηρθα σπιτι ειχε πιαστει η μεση και η πλατη μου...μετα περασαν αυτα και ειχα αφορητους πονους στην κοιλια..αφορητους ομως..με το κλαμα να σηκωθω, να κατσω, να ξαπλωσω, να θηλασω...πηγα στο γιατρο να μου κοψει τις ραφες και μου εδωσε buscopan ότι μαλλον ηταν κολικοι του εντερου..περασαν με τα χαπια αλλα τετοιο πονο, ουτε στον εχθρό μου δεν τον ευχομαι που λενε...Εμεις όλα καλα!!Ο μικρούλης μου ειναι μινιατουρίτσα, ησυχουλης, θηλαζουμε αποκλειστικά και βαλαμε και περισσότερο απο το αναμενόμενο βαρος και παμε καλα!!!!Ο Κωνσταντινος μου το πηρε πολυ καλα ως ώρας, τον προσεχει πολύ αλλα εχει προσκολληθει στον μπαμπα και θελει συνέχεια να τον κραταει, να τον ταιζει, να παιζουν κλπ..εμταξει δε με ανησυχει..παιδακι ειναι και αυτό, λογικό να νιωσει ζηλεια, χαιρομαι που την εκδηλώνει έτσι και όχι διαφορετικά...εγω χτες το βραδυ ποναγα στην κοιλια χαμηλα και σημερα το ιδιο και μαλλον θα με ξαναπιασει κολικος...ποναω απλα όχι τοσο εντονα..τι στο καλό επαθα...λετε να εκανε καμια βλακεια ο γιατρός????? ποτε δεν ειχα τετοια παλια.....

Σας φιλώ όλες πολύ και σας αφηνω γιατι το μικρό με καλεί!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου γλυκά!

Γειά σου Μαράκι !!!!!!!

Μια χαρούλα είμαστε .... δόξα το Θεό !!!  

Αλήθεια πάνω που μπήκα εγώ ... χάθηκε η Ρενατούλα ... πουείσαι γλυκιά μου?? Τι κάνει ο Νικολάκης μας???

 

Ελενάκι μου τι κάνετε οικογενειακώς ??? Ξεαρωστήσατε ??? Αχ πώς θα γυρίσεις στη δουλειά πραγματικά σε σκέφτομαι και πολύ σε καταλαβαίνω!!! Ευτυχώς πάντως που δουλεύεις λίγες ωρίτσες !!

ΟΙ υπόλοιπες μεγαλώνετε ???

Εμείς κλασικά, πισίνα δύό φορές την εβδομάδα, μπαλέτο μια φορά.. κάτι παρτάκια γενεθλείων τρέχουμε... κατά τ ΄΄αλλα ... ζωγραφίζουμε ωραίες ζωγραφιές και μόλις μάθαμε να γράφουμε και ολόκληρο το όνομά μας !!!!!!!!!!! οοχχοχοοχοοοχοχοοοο

Αλήθεια πως βάζουμε φωτό να σας δείξω??? Ξέρει καμιά γραμματιζούμενη ???? χαχαχχαα Τα φώτα σας κορίτσια !!!!!!!!

 

Αντε φιλάκια πολλά πολλά !!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ   να μαι κ εγω  :)

τελευταια κ καταιδρωμενη!!!
αληθεια βρε μαρακι περρασεσ τετοιο λουκι???? πο πο   εγω οπωσ σ ειπα στην δευτερη καισαρικη δεν καταλαβα τιποτα!!!  το πρωι την εκανα το απογευμα εκοβα βολτεσ!!!!
εντω,εταξυ εχεις ευχεσ απο ολεσ τισ κοπελεσ που μηλαμε στο φειμπουκ !!

ντιμακο μου  τι κανεις αγαπη μου????? ναι ναι να με σκεφτεσαι γιατι δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι!!!

για τισ φωτο κτλ  δεν ασχοληθικα καθολου δεν εχω ιδεα!!!!   συνεχεια τα αλαζουν και μ εχει σπασει τα νευρα!!!!
μηπως   εχεις ειδοποιησεισ στο μαιλ σου γιατι εγω πελον δεν εχω!

 

μαρακι στειλε με κανα μαιλ να δουμε τον μπεμπαρο  :)

 

 

εμεις αποφασισαμε να  βαφτισουμε την μπεμπα πριν παω για δουλεια  δηλαδη στις 16/2 κ τωρα  εχω τρελλο τρεξιμο για να τα προλαβω ολα!!!!!
τα θελω απλα κ ομορφα!!!
αυτο το πραμα παλι με τα κοριτσιστικα που ειναι τα βαπτιστικα φορεματα λεσ κ ειναι  η μπαρμπι βασιλοπουλα  φαιρυτοπια κ πωσ σκατα τα λενε ολα αυτα      ε δεν το καταλαβαινω

μια γυρα καναμε στα μαγαζια  κ τελικα απελπιστικα!!!!!!!!!   ε δεν προκειτε ποτε  να της τα βαλω αυτα/!!!!
οποτε κ ψαχνω κανενα απλο λευκο  φορεματακι  απο κανονικο μαγαζι κ οχι απο βαπτιστικο γιατι αυτο το τουλι κ την περλα ε δεν την αντεχω  :);)
σαν θεμα  λεμε αν κ  φευρουαριος να εχουμε φραουλα αν κ επειδξη δεν κλεισαμε ακομα μπορει να τα αλαξουμε κ ολα τελευταια στιγμη :)
αυτα κοριτσαρεσ σασ φιλω


 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι χαλιαααααααααααααααααααααααααα..................................................

ουφφφφφ................πότε θα περασουν όλα? ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ.......φευγει το ενα ερχεται το αλλο.....

Προχθες ο Κωνσταντινος ειχε λίγο πυρετο και δεν τον στειλαμε σχολείο..πηγαμε και στην παιδιατρο για τα καθιερωμενα του μωρου και τον πηγαμε και αυτον..τον εξετασε, δεν ειχε τιποτα..λιγο λαιμος αλλα το περασε ξυστά...ελα ομως που ο Κωνσταντινος κολλησε τον αντρα μου...και ειχε 2 μερες με 39,6 πυρετο..επινε ντεπον, επεφτε και μετα παλι πανω...πηγε στο γιατρο και του εδωσε ενα σωρο φαρμακα..λαρυγγιτιδα η οποια προχωρησε και πολυ πιο κατω και του εκανε χαλια λαιμο...παιρνει την αντιβιωση και τα ντεπον και ακομα βαζει μεχρι 38..τον σακατεψε..κοιμοταν και στο δωματιο του Κωνσταντινου και ο Κωνσταντινος ηρθε στο δικο μας για να μη μας κολλησει και ολη μερα κυκλοφορει με μασκα.. ε χτες το βραδυ γκρινιαζε πολυ και το μωρο, ειχε και τον Κωνστντινο που ηθελε σημασια και εγω δε μπορουσα να παιξω μαζι του επειδη ειχα το μωρο..ο αντρας μου ξαπλωνε απο τον πυρετο...λιγο η κουραση, λιγο η εξάντληση,λιγο να κολλησα και εγω, χτες εβαλα 38,5 και εγω....δεν ηπια τιποτα και περιμενα να δω εξελιξη..ευτυχως σημερα ειμαι σχετικα καλα, αν και νιωθω ενα κεφαλι 100 κιλα...τωρα ειμαι και εγω με μασκα μην κολλησω το μωρο..απο ψυχολογια ειμαι χαλια...ουφ..βαρεθηκα...με τους κολικους δεν εχω ξεμπερδεψει..με πιανουν πολυ ταχτικα, ευτυχως οχι στο βαθμό της πρωτης φορας αλλα ποναω....ερειπιο νιωθω....

Το μονο ευχαριστο ειναι ότι ο μικρουλης εβαλε βαρος με το θηλασμό και πηρε και υψος!!!!Από τη μερα γεννησης εβαλε 1,100κιλα και 6 πόντους ύψος..για το υψος η γιατρος δεν το πίστευε!!!!

Ελενα μου καλα κανεις με το φορεματακι..το απλό ειναι και το πιο ωραίο...

Ντιμι μου δεν ξερω ουτε εγω για αυτα που λες....

Ρενατα? Αλεκα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα μαρακι  μου!!!!
δεν σας παει τελευταια εσας!!!!!!!
 εμεις τρεχουμε κ δεν φτανουμε ακομα δεν εχω βρει ρουχο  για μενα κ αρχισα να αγχωνομαι   :(  
σημερα ειδαμε κ το πρωτο μασ δοντι    [smilie=tongue1.gif] 
αχ μαρακι εμεις τωρα λιγο αρχισαμε να ηρεμουμε στο θεμα θελω να κερδισω την προσοχη!!!  βεβαια  ακομα στην γιαγια του υπαρχει

!!! εκεινη την θελει αποκλειστικοτητα!
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΑΑΑΑΑΑΑΨΨΨΨΨΨΨΨΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Γεια σας και από το σπίτι των μικροβίων..αφού δε σας εγραφα μηπως και σας κολλησω..για τετοια κατασταση μιλάμε...ο άντρας μου ελεγε ότι το σπίτι μας εγινε η φωλιά των μικροβίων και ότι από μας εξαπλώνονται και κολλάει όλη η υπόλοιπη Κύπρος!!!!ΕΛΕΟΣ!!!!! Ακόμα αρρωστοι ειμαστε..τετοιο πράγμα δεν το εχω ξαναζησει...ο αντρας μου τωρα τελειώνει το δευτερο μπουκαλι σιρόπι..ο βηχας δε λεει να του φυγει..και τί βηχας...εγω την περασα ευτυχως ξώφαλτσα με ενα ελαφρυ πονολαιμο, ο Κωνσταντινος μου γινεται καλα , παει στο σχολειο και ερχεται παλι αρρωστος...βαζει πυρετο κλπ. Προχτες πηγαμε γιατρο για το μωρό. ειδε και τον Κωνσταντινο, καθαρος ειναι μου ειπε..αλλα εχει ενα βηχα και αυτός..μας εδωσε ενα σιροπακι αντιβηχικό...και το κορυφαίο? κολλησαμε και το μωρο παρόλες τις προφυλάξεις...εχει μυξούλα..τοσο δα...ανησυχησα πολύ....αμεσως σκεφτηκα νοσοκομεια, ορους κλπ αλλα ευτυχως η γιατρο μου ειπε δεν ειναι τιποτα, μου εδωσε σπρευ με αλατονερο να του καθαριζω τη μυτουλα και καναμε και το πρωτο μας εμβολιο, ποσιμο αυτη τη φορα...στον Κωνσταντινο δεν καναμε κανενα ποσιμο..όλα ενεσιμα ήταν..εσεις?όλοι μα όλοι εδω ειναι αρρωστοι...όποιον ρωτησεις..και χτυπαει όλη την οικογενεια, δεν ειναι ας πουμε μονο τα παιδακια...υπαρχει επιδημία....λογικο αφου εχουμε τετοιες καιρικες συνθηκες...Φεβρουάριος και μας εβρεξε μονο 3 φορες...παει ..και αυτό το καλοκαιρι θα μας κοβουν το νερο....αχ....σορυ, εντομεταξυ παραμιλάω τωρα.....

Τεσπα, το καλα μας ειναι ότι ξαναρχισα εγω τη δουλεια στο σπιτι...εχω και νεα παιδακια...με το μωρο εχω λιγο θεμα και αγχος πολλή γιατι πρεπει να το θηλαζω καλα πριν εχω το μαθημα και καμια φορα αυτός κοιμαται και αναγκαζομαι να τον ξυπνάω γιατι αμα αρχισει μετα το κλαμα, θα πλανταξει....Αλλα το θετικο ειναι ότι βαζουμε ποντους και κιλα με χιλια!!!Πηραμε μισο κιλό ακριιβως μεσα σε εικοσι μερες και ενα ποντο!!!

Εσεις πως ειστε? τι κανετε? τα ζουζουνια σας? 

Το μαγαζι μας θα το κλεισουμε και αυτό λογω κρισης? για να μαζευόμαστε όλες λεω εγω...

Ελενακι μου για τις φωτο που ειπες, θα τις περασω στον υπολογιστη και θα σου στειλω!!!

Φιλιαααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρρωστησε και το μωρακι μας........εχει βηχα παραξενο........ειμαι πολυ χαλια............3 η ωρα τα ξημερωματα περναμε τηλ.την παιδιατρο...μας καθοδηγησε για το πως θα περασουμε και θα το παμε σημερα να το δει.......ευχομαι να γλυτωσουμε την κορτιζονη και το νοσοκομειο.................ειναι πολυ μικρουλη για τετοια ρε κοριτσια............δεν το μπορω.................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!!!!

Εχω χαθεί για τους κλασσικούς λόγους του πηξίματος στη δουλειά !! ... Και πάλι καλά να λέτε ... ποιυ την έχουμε κι αυτή !

Μαράκι μου περαστικούλια σε όλους !!!!!!!!! Κ εμένα η ΑνναΜαρία την περασμένη εβδομάδα πέρασε ένα ξόφαλτσο κρυωματάκι, εγώ τώρα το περνάω... και πάει λέγοντας!!

Ελενάκι μου !!!! Πες μας για τη Βάπτιση της κορ'άκλας σου !!! Δεν προλαβαίνω να μπω κ το βραδάκι μπας κ σε πετύχω όπως παλιά στο fcb !!! Να μου φιλήσεις και τα δύο !!!!!!

Ρενατούλα .... αλήθεια που είσαι κοριτσάκι μου ??? Για να δούμε αν αξιωθώ να σε πάρω εγώ τηλεφωνάκι ...

Οι άλλες τι κάνετε ??? ΕΜείς μεγαλώνουμε ... δεν ψηλώνουμε βέβαια .... χαχχαχααα αλλά δεν πτοούμαστε καθόλου!! Εχει γίνει τσαπερδονούλα με τα θέλω της και τα καμώματά της !!! Οπου να ναι έρχονται και τα γενεθλειάκια μας κ ετοιμαζόμαστε ψυχολογικά... χοχοχοοοο και πρακτικά (ψάχνοντας για κανά παιδότοπο της προκοπής, γιατί όλα τα υπόλοιπα σενάρια δεν "παίζουν')... anyway...

Φιλιά πολλά σε όλες και καλή συνέχεια !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσα! Να μαι και εγώ! Με θυμάστε? Τι κάνετε κοριτσάκια μου? Δεν σας διάβασα ακόμα, ελπίζω να είστε όλες καλά! Αν με θέλετε στην παρέα σας λέω να επανέλθω:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα κορίτσια μου!Τί κάνετε?

Ζέτα μου καλοσώρισες!!!Τί κανεις? Πώς είσαι? όπως βλέπεις,δεν μαζευόμαστε πολυ αν και ελπίζω και ευχομαι να επανελθουμε όλες κανονικά!!!

Εμεις καλα ειμαστε επιτελους!!Κορίτσια μου, το μικρούλι μου ειχε λαρυγγιτιδα!!!!απιστευτο..τοσο δα κι δεν ειχε φωνη για να κλάψει!!Καναμε εισπνοες απο μασκουλα και τωρα επιτελους ειμαστε μια χαρα!!Αυριο κανει παρτι, το μεσημερι ο παιδικος του Κωνσταντινου και θα παει μασκαρεμενος!!Από όλες τις στολες ηθελε superman!! Εμενα δε μου αρεσε καθόλου η ιδεα να ντυθει κατι τετοιο αλλα αφου το ηθελε απο μερες πριν , ειπαμε να μην του το χαλασουμε...

Οι υπόλοιπες τί κανετε? Για μπειτε να μαθουμε κανα νεο...

Φιλακια απο μενα σε όλες σας και στα ζουζούνια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω  κ εγω//!!!!
ετρεχα με την βαφτιση   ετρεχα κ με ολα τα αλλα κ σας αμελησα φιλεναδιτσεσ κ σας ζητω συγνωμη :::
ολα πηγαν καλα ε υτυχως   κ το κοριτσακι μ πηρε το ονοματακι του!!!!!!

περαστικα μαρακι μου??!!!  τον καημενουλι τον μικρο  τι επαθε!!!

κ εμεισ πηγαμε χτεσ σε παρτυ κ ο μικροσ διαλεξε να ντυθει ζορο )(εχουμε παρει στολη μικι  ιπποτη κ ζορο) αλλα   αυτο ηθλε αυτο ντυθηκε!!   η μπεμπουλα ντυθηκε πασχαλιτσα κ ηταν υπεροχη  !
βεβαια  ενω περασαμε τελεια  βρεθηκε στον παιδοτοπο μια παρεα με τρεια μεγαλυτερα παιδακια   κ τον ριξανε πολλυ ξυλο!!!
αυτο που με θυμωσε πολλυ ομωσ ειναι οτι ο χρηστοσ το εβλεπε σαν παιχνιδι οτι τον χτυπουσαν οι αλλοι ηρωεσ   μπατμαν κτλ  κ αυτοσ λεει περιμενε τουσ φιλουσ του καουμποιδεσ να ερθουν να τον σωσουν κ να σκοτωσουν τουσ κακουσ!!!!!
εχω  φρικαρει απο χτεσ!!!  με αυτο το θεμα!!!!τελος  θα κοψω τα χαζα που βλεπει στην τηλεοραση γιΤΙμ φενετε τελικα τα χαζευουν τα παιδια μασ!!!!
στεναχωρεθηκα πολλυ! γιατι πραγματικα τον ειχαν ριξει κατω κ τον εριχναν κλωτσιες κ αυτοσδεν σηκωνοταν ουτε να φυγει! μεχρι να παρω χαμπαρι κ ν τρεξω ποιος  ξερει ποσες θα ειχε φαει ο φουκαρας!
τα ειπα οτι ο χρηστροσ ειναι πολλυ μικρος για αυτους κ να μην τον πειραζουν κ ειπαν οκ    και μολισ βγηκα εξω τον επιασε ο ενας  κ τον εριξε καω κ τον τραβουσε τα ρουχα!!!!!
μπηκα μεσα  κ του ειπα οτι ετσι κ ξαναακουμπησεις τον μικρο    θα πω τις κοπελεσ κ την μαμα σου να σε βγαλουν εξω κ να πας σπιτι σου!!!! αλλα το ειπα πολλυ  αγρια    μαλλον κ ο μικρος συναιτιστηκε αμεσως κ δεν τον ξαναπειραξε!
στεναχωρεθηκα που μηλησα κ ετσι στο παιδακι αλλα δεν υπηρχε αλλοσ τροποσ εκεινη την ωρα!!!
στο σπσιτι οταν γυρισαμε  ο χρηστοσ ηταν ενθουσιασμενοσ  γιατι χορεψε επαιξε και γιατι  ΠΑΛΕΥΕ  με τα παιδακια!!!!!   εχω φρικαρει κ δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω!!!   σημερα του μηλησααρκετα για αυτο το θεμα    του ειπα τι πρεπει να κανει σε αυτεσ τισ περιπτωσεισ κ αυτοσ μ ελεγε οτι  του αρεσει να παλευει κ τετοια  χαζα!!!!!   κ οτι θα τον εσωναν οι φιλοι του !!!!!!   δεν επερνε με το καλο!!! του εξηγησα ποσο κακο ειναι ναπαλευουν κ οτι μπορει καποιος να παθει κακο  κτλ κτλ κτλ   μαλιασε η γλωσσα μου  κ αυτος τον χαβα του

στο τελος  τον αγριεψα πολλυ αλλα παααααρα πολλυ κ του ειπα οτι απαγορευετε να παλευουμε κτλ κτλ κ τον εριξα κ δυο στον κολο  μπασ κ συνετιστει!!!!

το αποτελεσμα θα δειξει!!!!!
εχετε αντιμετωπισει κατι τετοιο??????
πως νατιδρασατε???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι μου να σας ζήσει η νεοφώτιστη!!!!Και το όνομα αυτής? Βαλε μας φώτο να δούμε από τη βάφτιση.... :ympray: !!!

Πάντα γερή και δυνατή να είναι όπως και ο Χρηστάρας ο ζορό, να τους καμαρώνετε!!!

Λοιπόν για το περιστατικό που λες, μας συνέβηκε κάτι παρόμοιο!!!Ο παιδότοπος που παμε συνήθως είναι κοντά στην κλινηκή που γέννησα και μια μερα που ήμουν μεσα ακόμα, εφερε ο αντρας μου τη μανα μου να κατσει μαζί μου και πηρε τον Κωνσταντινο λίγο στον παιδότοπο γιατί είχε αφηνιάσει μες στο δωμάτιο με τα μη και τα μη!!Τεσπα...εκει είχε ενα παιδάκι, όπως μου είπε μετά ο άντρας μου, μεγαλύτερο του δικού μας, αυτό θα πήγαινε περίπου Β' δημοτικού και έσπρωχνε τον Κωνσταντινο από τη φουσκωτή τσουλήθρα..μία δύο, τον έσπρωξε πίσω και ο δικός μας και έφυγε και πηγε σε αλλο παιχνίδι..αυτό, τον ακολούθησε και του έπαιρνε την μπαλα και τον έσπρωξε ακόμα μια φορά..ε τοτε ειχε αγριέψει ο αντρας μου και πηγε και του ειπε πολύ άγρια ότι αν συνεχίσει θα τον βγάλει έξω και θα του βγάλει τα αυτιά!!!!!Το παιδάκι πρεπει να τρόμαξε γιατί αλλαξε παιχνίδι και μετά όσο έπαιζε κοιταγε τον αντρα μου φοβισμένο..καλα ο δικός μου έτοιμος ήταν οπως μου πε, να πλάκωνε και τον πατέρα του αλλου παιδιου αν του ελεγε κουβέντα!!Ε μα δεν κοιτάνε τα παιδια τους?Ο Κωνσταντινος μια φορά εσπρωξε ενα παιδακι μικρότερο του και τον βγαλαμε εξω και του καναμε ολοκληρο κυρηγμα και για μερες το ειχαμε θεμα με καθε τρόπο...και στο σχολειο αν και ειναι πολύ συνεργάσιμος και φρόνιμος τυχαίνει να τσακωθεί με κανα παιδακι..είτε ξεκιναει ο δικός μας, είτε αλλο παιδακι...ο αντρας μου το πρώτο που ρωταει τη δασκαλα ειναι αν το αλλο παιδακι ειναι μικρότερο, για να του μιλήσουμε αναλογως...και φυσικά ενω του λεμε να μη χτυπαει, και δε δεχόμαστε το ξύλο και όλα τα γνωστα, είμαστε της αποψης ότι δε θα καθεται να τρωει και ξυλο..και γαυτό του λεμε παντα να μη χτυπαει τα παιδακια αλλα να μην καθεται να τρώει και ξύλο!!!Αλλα ποτέ δεν του λεμε να χτυπάει!!!! Εντάξει μην το παίρνεις κατακαρδα..καλά εκανες και θυμωσες στο αλλο το μεγαλύτερο, μιλα και στο δικό σου να μην δεχεται να τον χτυπούν όμως...παιδακι ειναι βρε Ελενα μου ..μη σε ανυσηχεί ενα μεμονωμένο περιστατικό..ενταξει το πηρε σαν παιχνιδι και ισως γιαυτό δεν αντεδρασε..μιλησε και εξηγησε του και εσυ και ο αντρας σου.

Ζετούλα μας καλωσόρισες!!!!!Σε πεθυμησαμε και φυσικά δε σε ξεχάσαμε!!Τί κανεις? Πώς είσαι? το παιδάκι σου?

Οι υπόλοιπες? Πού είστε?

Εμεις καλά έιμαστε..ο Κωνσταντινος μου κρύωσε την καθαρά Δευτερα που πηγε με τον μπαμπα να πετάξουν τον χαρταετό και από χτες ειναι με πυρετο..ενα 39 έκανε ενω σημερα κοιμαινόταν στο 38-38,5..δεν παει σχολείο ουτε αυριο, να δειξει πώς θα παει..με πηρε και η δασκαλα το πρωί να με ρωτήσει τί έχει και μου είπε ότι ούτε οι φίλοι το πηγαν καθώς και αλλα 6 παιδάκια ειναι αρρωστα....ελπίζω να μας περασει και να μην ξανακολλησουμε και να παει ντομινο πάλι..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε? Εμείς είμαστε καλά, δόξα τω Θεό. Η μικρή μου είναι στο σταθμό και εγώ κάνω δουλειές:( εμένα ντύθηκε μαγια μέλισσα και ήταν πολύ ενθουσιασμένη! Κάνανε και γιορτή στο σχολείο και πέρασε τέλεια! Την Κυριακή έχει τα γενέθλιά της και ενώ έχω κανονίσει να τα κάνουμε στον σταθμό, με παίρνουν οι φίλοι μας και μας λένε να έρθουν στο σπίτι για την μικρή οπότε θα της κάνω και στο σπίτι αλλά και στο σταθμό. Δεν πειράζει όμως, χαλάλι της! Τελικά έκλεισε αυτό το μαγαζάκι μας:( κρίμα:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο μένα !!!

Κάλλιο αργά παρά ποτέ λέει μια παροιμία!

Μπράβο Γιωργία μου !!! Δεν πειράζει όπως λες κ εσύ... χαλάλι της !

Κι εμείς σήμερα έχουμε επισήμως γενεθλιάκια αλλα το πάρτυ της θα της το κάνω το Σάββατο σε παιδότοπο !! Δυστυχώς δεν έχω χώρο στο σπίτι... πολλά τα λεφτά βέβαια αλλά χαλάλι της !!! Να τα χαιρόμαστε τα παιδάκια μας.

Ηλιανούλα μου επίσης να χαίρεσαι το παιδάκι σου σήμερα !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Να είναι τυχερούλι σ' όλη του τη ζωή!!!!!!!!!!!!

 

Στις υπόλοιπες πολλά πολλά φιλιά μέχρι νεωτέρας.....

 

αααααααα ΓΙωργίααααα .... πριν λίγο καιρό μίλησα επιτέλους με τη Ρενατούλα... και είπαμε να μας οργανώσω για καμιά συνάντηση μετά από πολύ πολύ καιρό... τι λες ???? Τώρα που φτιάχνει κι οκαιρός... να φύγουν βέβαια οι ιώσεις που μας ταλαιπωρούν ... και θα μαστε έτοιμοι!!! Περιμένω απαντησούλα σου να μου πεις αν συμφωνείς .....

 

Φιλάκιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρεεεεεεεε κανατε εμφανιση???????????????????????????????????
τι να μην κλεισει το μαγαζι    αφου καμια μας πλεον δεν μπαινει !!!!!

χαιρομαι που ακουσα τα νεα σας   να χαιρεστε τα κοριτσακια σας   κ ντιμακο μ να περασετε τελια στο παρτυ σας!!!!!

εμεις τα ιδια !!!
εχω αδεια για 2 βδομαδεσ  κ καααααθομαι!!!!

μαρια οσο για το θεμα που ειπα για τον παιδιτοπο νομιζω οτι ενταξει !! τα πραματα εχουν στρωσει αρκετα!!!! εχει καταλαβει καποια πραματα  οτι απλα δεν ειναι επιτρεπτο να τα κανει  και  ειμαστε σε καλο δρομο!!!!   μωρε ειναι υπακουο το παιδακι μου!!!!!   :)
καλα η ελισαβετ μου εχει βγαλει την  ψυχη!!!! αυτο δεν ειναι παιδι ειναι ταρζαν!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Τρέχω και δε φτάνω και έχω καταανγχωθεί...ουφ ουφ ουφφφφ.....

28 Απριλίου επιστρέφω δουλειά...το μωρό το θηλάζω και δε θέλω να σταματήσω...βρήκα τωρα μια πολύ καλή σύμβουλο θηλασμού, θα αγοράζω ένα πολύ καλό θήλαστρο και θα ξεκινήσω να βγάζω γαλα να φυλάω για να χει ο μικρός όταν λείπω...είμαι πολύ αγχωμένη...δεν παίρνει ούτε πιπίλα..πώς θα παρει μπιμπερο???δεν ξερω τίποτα ακομα..ούτε ποτε να βγαζω, ουτε πως.ειμαι πελαγωμενη και θα μου στείλει αυριο με κουριερ η σύμβουλος υλικό να διαβάσω...μου εστειλε και με μεηλ, την ταλαιπωρω και δεκα ωρες στο τηλέφωνο...Αλεκααααααα που εισαι να βοηθήσεις εσύ που έκανες τραπεζα?

Τα άλλα νεα ειναι γενικα καλά και ησυχία στο μέτωπο!!!Λεμε να βαφτίσουμε το μικρό τέλη Αυγούστου γιατι η νονα μας θα γεννησει Ιούνη και ψαχνουμε θεμα για να τρεξει και αυτή να κανονισει πραγματα και να φτιαξουμε ότι μπορουμε απο διακόσμηση πριν γεννησει...μαλλον λεμε για ναυτάκι, ή καραβακι ή άγκυρα...παντως κατι που θα εχει χρωματα μπλε ηλεκτρικ, άσπρο, και κοκκινο και θα είναι καλοκαιρινο αν και μου αρέσει η ιδέα με ζωάκια της ζουγκλας!!τί λετε?

Διαβασα κατι προηγουμενως για παιδακια που γιορτάζουν? να σας ζήσουν κοριτσάκια μου, παντα γερά και δυνατά!! Τί άλλο?

Εγω έμπαινα αυτες τις μερες και κοιταγα και δεν είχατε γραψει τίποτα και ελεγα να σας το πω στο φεης!!!!

Κανονίστε και καμια συνάντηση στην Κύπρο!!!!!!!!!Άντε τωρα που καλοκαιριάζει ελάτε προς τα δώθε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μαράκι !!! Ολα καλά θα πάνε με τον θηλασμό μην σκας ... κι εγώ έβγαζα απο την αρχή με θήλαστρο και την τάιζα έτσι... ! Θα το δεις από μόνη σου ότι είναι απλό αρκεί να συνηθίσεις την ιδέα ! χιχιιχι

Ωραία η σκέψη σου για τα καλοκαιρινά χρώματα κόκκινο μπλε ... μια χαρούλα !!!!

ΕΛενάκι μου γλυκό τι μου κάνεις ? Χαθήκαμε ... κ έχεις κ εσύ τα δίκια σου με τα δυο παιδάκια ... αλήθεια τι σουκάνει η μικρή και έχεις αγανακτήσει?? χαχαχααααα ταλιμπανάκι εεεε... ???? με τον χρηστάκο πως τα πάνε ? στη δουλειά σου πως πας?

ΕΜείς καλά... τέλειο το παρτυ μας !!!!!!!!! Ολα τα παιδάκια το καταευχαριστήθηκαν ... η τούρτα μας βγήκε πολύ ωραίο το σχέδιο ... είχε ζητήσει εικόνα απο το "frozen"... !! Ολα σούπερ !!! και του χρόνου μας και χρόνια πολλά σε όλα τα υπόλοιπα παιδάκια μας που γιορτάζουν αυτό το μήνα!!!!!!!!!

Ζετούλα ... τι γίνεται ? Ακόμα περιμένω ... με ξέχασες ή δεν με έχεις διαβάσει ακόμα ... ???

 

Φιλιά πολλά σε όλες σας !!!!!!!!!

Πάω να δουλέψω ... χιχιχιχιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...