Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Οι γυναικάρες με τα καροτσάκια!!!" Νο 5


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσακια μου,

χθες είχα πολλα νεύρα γιατι είμαστε που είμαστε σε αυτη την κατάσταση στο σπίτι ο άντρας μου μου ανοίγει καινούριες δουλειές...δεν λέω ευκαιρία είναι αλλα μου έχουν μαζευτεί πολλα και τρελαίνομαι. Στο παιδικο ειχαμε τρια φωτιστικά αλλα μια παροχή απο την οποία έφευγαν τρία καλώδια στο ταβάνι, ε επειδη δεν του άρεσαν να φαίνονται μου έσκαψε το ταβάνι για να τα κρύψει χθες στοκαριζε και ετριβε και σήμερα θα βαψει. Αυριο θα κάνουμε επαναληπτική απεντομωση για να είμαστε σίγουροι και την Πέμπτη ξεκινάει ο πατωματζης τριψιμο και γυαλισμα. Χθες είχαμε και συνάντηση στον παιδικο για να μας πουν για την Αγγελική και με όλα αυτα μου λέει δεν προλαβαίνω να έρθω γιατι μετα θα νυχτωσει και δεν μπορω να δουλέψω και πήγα μονη μου με τον μπέμπη και είχα νευριασει γιατι ηθελα να πάμε μαζι....

Κορινα καλώς μας ήρθες πάλι, καλη αρχη με τις κρέμες όπως βλέπω του αρέσουν. Μια χαρα και τα αποτελέσματα των εξετάσεων πάντα καλα να ειναι απο δω και πέρα!

Άννα Μαρία ωραία λοιπόν η εμπειρία του ταυτοχρονου θηλασμου. Τελικα είσαστε πολλές μπράβο. Καλοριζικη η σκούπα και φυσικα μεγεια το μαλλι, βάλε μας φωτο να σε δούμε.

Για τα αγγλικά και εγω συμφωνω ότι αν γινονται σαν παιχνίδι με τραγουδακια και ζωγραφιές είναι ευχάριστα για το παιδι αλλωστε σε αυτη την ηλικία είναι σφουγγαρια και πιάνουν εύκολα το παραμικρό. Εμάς τους μαθαίνουν λεξουλες στον παιδικο σταθμο μου μετράει στα αγγλικά μέχρι το είκοσι και μου λέει boys girls children....αυτα προς το παρών.

Έλα βρε Μαρίνα και έλεγα θα μας πεις νεα πήγαινε πάρε ένα τεστακι.

Η αθανασία μας που χάθηκε ελπίζω να είναι όλα καλα

Χριστίνα περασατε όμορφα το σαββατοκύριακο με τον άντρα σου, μπράβο μπράβο αυτες οι εξορμήσεις ανανεώνουν...

Υπομονη και πάλι για τα ανηψακια σας είναι πολυ ευαισθητουλια αλλα θα περάσουν τα δύσκολα και όλα θα είναι καλα αλλωστε τα έχουν καταφέρει θαυμάσια μέχρι τώρα. Μακάρι να τα καταφέρεις να έρθεις και εσυ σε μια μελλοντική συνάντηση μας και να γνωριστούμε.

Κατερίνα τι κάνουν τα αγοράκια σου πως τα πανε με το σχολείο?

Ανθη μου σε άφησα τελευταία αλλα θα σου πω δεν ξέρω αν έκανες κάτι λάθος ή μπορει να είναι κάτι παροδικο. Σημασία έχει να μην απογοητευτεις και όλα διορθώνονται με το να βάζεις την φραουλιτσα περισσότερο στο στήθος. Να θηλαζεις και να αντλεις και απο τα δυο, και απλα κανε μια δυο αντλησεις επιπλέον την ημέρα αντι για δυο ας βγάζεις λιγότερο. Μην στεναχωριεσαι για να τα καταφέρεις να είσαι ήρεμη και σίγουρη ότι όλα θα φτιαξουν.

Σας φιλω κοριτσακια μου γλυκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατερινάκι μου πολλές δουλίτσες έχεις αυτόν τον καιρό..Κάνε υπομονή και μετά θα είναι τέλειο το σπιτάκι σας. Όσο για τα καλώδια, καλά έκανε ο Κώστας και τα έκρυψε. Ούτε σε εμένα αρέσει να φαίνοται..

Και ο δικός μου τα ίδια μου κάνει με τη δουλειά του κι έτσι εγώ παίρνω τη μαμά μου και κάνω τις δουλειές μου.Στον παιδίατρο με τη μαμά μου πήγα.Είναι σπαστικό αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι. Οι εποχές είναι δύσκολες και η αγαπητή Μέρκελ θέλει να τις κάνει ακόμα πιο δύσκολες :?:?:?:?:?:?

Τι σου είπαν στον παιδικό για την Αγγελικούλα;

Ξέρω τι βλακεία έκανα με το θηλασμό και θα προσπαθήσω να τη διορθώσω πριν να είναι πολύ αργά. Άφηνα πολλή ωρα το στήθος χωρίς ερέθισμα και μειώθηκε η παραγωγή μου. Ελπίζω να μην είναι αργά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Ανθουλα μη στεναχωριεσαι, διαβασα το θεμα σου και ειδα οτι τα κοριτσια σου εχουν δωσει αρκετες εναλλακτικες, εχε υπομονη και επιμονη και θα το ξαναστρωσεις!

Καγκουρακι υπομονη κι εσυ, πωπω αμα αρχισουν οι δουλειες δεν τελειωνουν με τιποτα! Τι σας ειπαν για την Αγγελικουλα; Τα καλυτερα υποθετω! Ναι, υπομονη κανουμε κι εμεις για τα μωρα, τωρα εχει αρχισει να επισκεπτεται ειδικους για το πεπτικο, αντε να δουμε! Χρειαζονται οντως αυτες οι ανασες κι αν πραγματι ισχυει οτι μια φορα το μηνα θα παιρνει ολοκληρο ΣΚ ρεπο, θα ειναι τελεια!

Αννα Μαρια κι εσυ υπομονη! Η εβδομαδα της υπομονης ειναι αυτη μου φαινεται!!!Που θα παει θα στρωσει ο μικρος!

Μαρινα μην το αργεις, κανε το τεστ να μαθεις να σου φυγει η περιεργεια.

Η Αθανασια που χαθηκε; Ελπιζω να μην εχει γινει κατι...

Κι εγω υπομονη κανω! Σημερα για αλλη μια φορα εχω στη δουλεια το Δημητρακη. Φυσικα, δεν μπορω να δουλεψω! Εκανα εγγραφη, ενημερωνα εγω τον υποψηφιο σπουδαστη και η κοπελα που ηταν μαζι του εκανε baby sitting! Η γραμματεια βομβαρδισμενο τοπιο! Και ταυτοχρονα να χτυπανε τα τηλεφωνα σαν τρελα! Μια ομορφια! Κι ουτε το απογευμα εχω καποιον να τον κρατησει, οποτε τη σημερινη μερα δεν θα την χρεωσω, θα την περασω σα ρεπο, αφου σαν διακοσμητικη παρουσια θα ειμαι! Και θα το τρεχω και το παιδι μεχρι τις 11 που θα φτασω σπιτι! Τι θα κανω με αυτο δεν ξερω..

Η μαμα μου εχει αναλαβει τα διδυμακια, σπανια πια ειναι σπιτι να κρατησει το Δημητρη κι η κακομοιρα η πεθερα μου και τρεχει για ολους και εχει τα δικα της προβληματα υγειας, δεν ειναι παντα διαθεσιμη. Να τον παω σταθμο δεν αξιζει ρε παιδια, σε 10 μερες εγω θα ειμαι εκει μεχρι τις 3 το μεσημερι μετα θα ερχομαι δουλεια. Οι σταθμοι 5 αντε 6 κλεινουν. Κι εγω θα τον πηγαινω μεσημερι για να τον βλεπω και λιγο, δηλαδη να δινω 300 ευρω το μηνα για τις μισες ωρες; Κι εγω παιρνω περιπου 600, θελω 50 για εισιτηρια και αλλα τοσα να φαω κατι η να πιω εναν καφε, συνολο 400. Δηλαδη να λειπω 9 συνολικα ωρες απο το σπιτι για 200 ευρω; Ε οχι δεν αξιζει!

Φιουυυυυυυυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικα καλα λόγια μου είπαν, αν και κανει και μερικες ταρζανιες, ότι είναι χαμογελαστη υπακουη, ότι σηκώνει το χέρι της και θέλει να είναι βοηθός, ότι είναι πολυ καλη στα puzzle και έχει βελτιωθεί πολυ η ζωγραφική της. Απο την άλλη μου είπαν ότι είναι υπερκινητικη, ριψοκινδινη, δεν φοβάται και θέλει να δοκιμάσει ότι κάνουν και γενικα έχει πολυ ενέργεια, όχι ότι δεν το ήξερα, και ότι πρέπει τα απογεύματα μετα το σχολείο να κάνει δραστηριότητες για να διοχετεύει κάπου την ενέργεια της. Άντε να ξεκινήσουμε πάλι το κολυμβητήριο τουλάχιστον να ξεδινει εκει.

Μου λενε δεν φαίνεται να πήρε απο σας γιατι εσείς φαίνεστε πολυ ηρεμη :lol::lol:

Χριστινακι καλα το λες αφου το πρωι θα είσαι σπίτι δεν αξίζει, ασε να γίνει 2,5 χρόνων που τότε θα πρέπει να παει. Απο τις 3 όμως και μετα ποιος θα τον κρατάει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Χριστινάκι μου..περνάς τρελό ζόρι κι εσύ....Δύσκολο να πρέπει να δουλέψεις και να εχεις και το παιδί μαζί...Όσο για τα διδυμάκια σας εύχομαι τα καλύτερα ειλικρινά.

Κατερινάκι καλά σου είπαν στον παιδικό.Δεν εχω γνωρισει πιο ήρεμο ανθρωπο από εσένα.Και ο Κώστας όμως ήρεμος φαίνεται. Από πού πήρε η Αγγελικούλα;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθόλου άσχημα να μην νιώθεις. Ο κάθε άνθρωπος είναι υπεύθυνος των πράξεών του...Έκανα βλακεία και τώρα πρέπει να βρω λύση. Τη μαγιά μπίρας από το φαρμακείο την αγοράζουμε;;;;;

:

ναι !!!απο φαρμακείο lanes ειναι εμενα...οχι πως αυτο θα κανει τρελλη δουλεια...θηλασμος και απο τα 2 ειναι η λυση...!!!!θα ξαναμπω...παω για αλλαγη πανας!!φιλια

αχχχχχχχχχ κοριτσια μπηκα να σας πω πως χεστηκε βγηκαν εξω ολα εως και την πατουσα...και λερωσε και το ριλαξ και το φανελακι και ολα!!!και λερωσε και εμενααααααααα :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o

παλι δουλειεςςςςςςςςςςςςςςς :(:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: δεν το πιστευωω!!!σπαστικο γελιο με επιασε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Γύρισα απ' το σχολείο, έφαγα και κοιτάμε εισιτήρια για Αγγλία τώρα.

Εδώ πάντως γίνεται χαμός τώρα που θα έρθει η τρόικα. Τρεις συνάδελφοι ζήτησαν πρόωρη συνταξιοδότηση, και φανταστείτε ότι στο σχολείο μας είμαστε μόλις δεκαπέντε. Τι θα γίνεται στα σχολεία με τους εκατό και βάλε καθηγητές... Πόσοι θα φεύγουν...

Εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι, αφού έκαναν οι δικοί μας κακοδιαχείριση και χάθηκαν τόσα λεφτά απ' τα ταμεία (η προηγούμενη κυβέρνηση άφησε περίσσευμα και όχι έλλειμμα!) και τώρα μας έφεραν προ τετελεσμένου καλώντας την τρόικα να λεηλατήσει τους κόπους και τις περιουσίες μας...

Τέλος πάντων, όπως εσάς θα καταντήσουμε κι εμείς...

Καγκουράκι, κι εμένα δε μου αρέσουν τα καλώδια, κι έχουμε πολλά μες στο σπίτι... Πού να δεις το γραφείο πώς είναι. Το γραφείο κοιτάει στην πόρτα και όλα τα καλώδια του υπολογιστή, εκτυπωτή, κ.λπ. κρέμονται απ' έξω... Τώρα θα πάρουμε αυτό το πράγμα που τα βάζεις όλα μέσα, αλλά πάλι θα φαίνεται αυτό.

Χριστίνα, πολύ ζόρι να παίρνεις τον μικρό στη δουλειά. Εμάς συχνά φέρνουν οι μαθητές τα παιδιά τους. Χτες ήρθε μια μαθήτρια 22 χρονών με την κόρη της που είναι δύο. Μας έλεγε ότι έχει κοπέλα να την προσέχει, επειδή αυτή κάνει δύο δουλειές κι έρχεται και σχολείο, και χτες πήγε στο σπίτι, η κοπέλα είχε φύγει και βρήκε τη μικρή μόνη της να κλαίει...

Έτσι όπως τα λες δεν αξίζει σε καμία περίπτωση να τον στείλεις παιδικό. Χειρότερα θα είναι τα πράγματα αν τον στείλεις, αφού απλά δε θα τον βλέπεις και πάλι δε θα λύνεται το πρόβλημα.

Μαρίνα, μας έσκασες! Κάνε ένα τεστ ρε παιδάκι μου να δούμε τι γίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω την μικρη μου αρρωστουλα με λίγο πυρετο και βήχα και προσπαθω να μην είναι κοντα στον μικρο μη μου τον κολλησει και τρέχω μετα....έχει μαθει και βηχει βαζοντας το χέρι της μπροστα αλλα δυσκολο να τα κρατησεις σε διαφορετικα δωμάτια.... :(

Πάω να δω αν έχει πυρετουλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ δινε μας κουραγιο...να σαι καλα :lol::lol::lol: σαν και εσας θα καταντησουμε λεει!! :lol::lol::lol::lol: τελικα οντως εχουμε την πιο ασχημη εικονα στην Ευρωπη!!!σαν τους δικους ομως δεν νομιζω να εχουν φαει οι δικοι σας..και οτι θα σας διαλυσουν πιο γρηγορα ειναι σιγουρο γιατι η Κυπρος ειναι πολυ μικροτερη οικονομια απο την δικη μας(μιλησε η οικονομολογος ;);) )

ενα θα πω,....ο Θεος Βοηθος!!!!!!!!!!!

καλε ακουστε τι λενε τωρα....χαρτι απο συμβολαιογραφο για γαμο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :o:o:o:o:o:o:o αιντε αιντεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τι αλλο θα κανουν για να βγαλουν λεφτα?

ελεος!!!

Κατερινακι περαστικα σας!!!οσο για τις δουλειες και εγω δεν τις μπορω!!

ααααααααα τεστακι δεν εκανα!!!δεν βρηκα χρονο ακομα...θα σας πω ομως οταν παρω!μην αγχωνεστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια τι κανετε? Χαθηκα το ξερω, αλλα πιστεψτε με δεν προλαβαινω τιποτα. Καταρχην στο σχολειο παω συνεχομενα γιατι και μαθημα να μην εχω παλι καπου θα τρέχω. Στο ειδικο σχολειο πρεπει να εχεις τα ματια σου δεκατεσσερα και ιδιαιτερα οταν εισαι υπευθυνη για κάποια παιδιά. Επιστρεφω στο σπιτι, κανω ιδιαιτερο σε ενα περσινο μου μαθητη που ειναι και γειτονοπουλο και μετα παω να παρω τον μικρο στο σπιτι. Μετά τρεχω να μαζεψω, να παιξω με το αγοράκι μου, να μαγειρεψω και να διαβασω για το σχολειο!!!! Δεν εχω μεγάλη προετοιμασια μεν αλλα την ταξη μου την εφτιαξα απο την αρχη. Μου την εβαψαν και γενικα την εκανα ταξη!!! :lol:

Ο Στεφανακος μου τωρα, μεγάλωσε πολύ. Ζωήρεψε αλλα μπορούμε να συνεννοηθουμε. Κατανοει αυτά που του λεω και ειναι μια τρέλλα.

Εσείς τι μου κάνετε?

Κατερίνα πώς είναι τα αγόρια σου? Πώς περνάνε στο σχολείο?

Καγκουράκι μια ματια που εριξα ειναι αρρωστη η Αγγελικούλα...Περαστικά σας...Ανοιξατε δουλειες στο σπιτι?

Αννα Μαρία πήγες στο χωριο μου? Αυτος ο παπς που λες εχω την εντυπωση οτι ειναι γειτονας στο πατρικο μου!! Ο Αντρικκος τι κάνει?

ΜΑρίνα τι κάνει ο μικρούλης? Αρχισε να κοιμαται?

Ανθή μου επέστρεψες στη δουλειά? Τι κάνει η φραουλίτσα και ο Πανούλης?

ΤΟ Καρολινάκι με τα μικρούλια της?

Χριστινακι πηγαινεις στη δουλειά με το μικρο? Πώς τα καταφέρνεις? :lol:

Σορρυ αν ξεχασα καμια, παω ν διαβασω τωρα που κοιμηθηκε το αγοράκι μου. Να ξερετε δεν σας ξεχασα. ΦΙλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου

τι ηθελα και μιλουσα για τον καιρο,απο τη Δευτερα εδω φθινοπωριασε κανονικα,μας κρυωσε ο καιρος πανε οι ζεστες :(:( τελικα στα ταπερ εφτασα 300ε καταναλωση ,ειχε κατι προσφορες και ζητουσανε κι αλλα,θα παρω και τα δωρακια μου ,μια χαρα το θεμα ειναι οτι την αλλη Τριτη εκλεισε μια αλλη κοπελα για επιδειξη και αναγκαστικα πρεπει να παμε κι εκει τωρα τι θα παρουμε αλλο θεμα,αν εχει καμια προσφορα καλως,κατα τα αλλα εμεις ησυχια αρκετα διαβασματα και μεσα

Κατερινακι περαστικα στην Αγγελικουλα ευχομαι και μακαρι να την γλυτωσει το μωρο,αντε αρχισαμε με τις ιωσεις παλι,δουλειες ανοιξατε κι εσεις αντε να ξεμπερδευεις μια και καλη,εγω θελω να αρχισω γενικη και βαριεμαι αφανταστα τιποτα δεν θελω να κανω μονο να μαγειρευω γινεται;;δεν νομιζω

αντε ρε Μαρινα παρε κανε ενα τεστ βλεπω οτι ποσταρες και τρεχω να δω,εσυ δεν εχεις αγωνια :o:o

Αννα Μαρια ασε και η Κυπρος στα ιδια χαλια με τα δικα μας; :o εγω πρωτα ελεγα οτι φοβαμαι την χρεωκοπια αλλα τωρα βλεπω οτι δεν παει αλλο καθε μερα γινονται ολο και χειροτερα τα πραγματα οι μισθοι κατακρεουργημενοι και ολα να ανεβαινουν πας σουπερ και δεν ξερεις τι να ψωνισεις εχουμε κοψει τα παντα ,Αγγλια βλεπω ε τυχερουλα ,ο Αντρικο πως τα παει;;

Ανθη μου διαβασα το ποστ σου και θα γραψω μετα απο κει,στεναχωρεθηκα οχι γιαυτο που εγινε αλλα για σενα που το παλευεις τοσο πολυ και δυσκοιλευεσαι,ομως ειμαι σιγουρη οτι θα λυθει συντομα το προβλημα σου,να την βαζεις πιο συχνα στο στηθος και θα επανελθει το γαλατακι σου μη στεναχωριεσαι ρε κοριτσι...........

Μαρακι μου χαρηκα που σε διαβασα και εμεις δεν σε ξεχναμε και ξερουμε ποσο τρεχεις,μπραβο σου που ασχολεισαι τοσο πολυ με τα παδια,τα δικα μου μια χαρα τα πανε φωναζω λιγο γιατι μερικες φορες προσπαθουν να τα ριξουν στον κοκορα :lol::lol: και μετα ερχονται παλι στον ισιο δρομο :lol::lol: εχουμε αρκετο διαβασμα παντως απο την μια ο Γιωργος να μαθει να διαβαζει και γραφει κι απο την αλλη ο Νικος με Ιστορια,Θρησκευτικα κτλ τα ξερετε να μην τα λεω.........

Χριστινακι τρεχεις κι εσυ,δυσκολα οταν δεν εχεις να σου κρατησουν το παιδι,οσο για τα αγγλικα που λες επιμενω στην αποψη μου και πιστευω οτι οσο και να ειναι σαν παιχνιδι εμεις το βλεπουμε ετσι,τα παιδια κουραζονται απο τοσο νωρις και θελουν το χρονο τους να ειναι ξενοιαστα και να παιζουν καθε πραγμα στον καιρο τους,αποψη μου παντα ετσι το βλεπω απο τα παιδια που μεγαλωνω ,τα διδυμακια σας πως ειναι;;τελειο το διηγημα σου το διαβαζω με αγωνια και πολυ ενδιαφερον και περιμενω τη συνεχεια

Αθανασια που εισαι ρε ψυχη;;μπες να μας γραψεις και μας τρωει η αγωνια............

πολλα φιλια κοριτσια μου και ελπιζω να μην ξεχασα κατι............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;; Εγώ είμαι στο παιδικό δωμάτιο και με τα δυο μου τα παιδάκια και γράφω ό,τι προλάβω. Είμαι πολύ καλύτερα και μάλιστα η φραουλίτσα έφτασε τα 5500 κιλά από 4600 που ήταν στις 26 Σεπτεμβρίου! Νοίκιασα και νοσοκομειακό θήλαστρο και νομίζω ότι όλα θα μπουν σε μια σειρά ξανά. Δεν θα ξανακανω τις ίδιες κουταμάρες έστω και αν αντλώ λιγότερο.

Κατερινάκι μου περαστικά στην Αγγελικούλα σου. Πού να την γλιτώσει το κοριτσάκι σου;; Όλα άρρωστα είναι πια. Μέσα στις ιώσεις είμαστε :evil::evil::evil::evil: Ξερω ότι είναι δύσκολο να τα κρατήσεις μακριά. Η μόνη λύση ειναι να πάει λίγες μέρες στη μαμα σου. Μακάρι να μην κολλήσει το κουνελάκι σου.

Μαράκι μας έλειψες αλλά τρέχεις πολύ....Υπομονή...Όποτε μπορείς να μπαίνεις να μας λες τα νέα σου και να μου φιλήσεις το αντράκι σου!

Μαρίνα κάνε τεστ και πες μας...Αγωνιούμε λέμεεεεεε!!!!

Κατερινάκι είχε επιτυχία τελικα η επίδειξη με τα τάπερ. Αν το ακούσει η φίλη της Άννας Μαρίας θα έρθει στα μέρη σου :lol::lol::lol::lol: Έχει πάντως πολύ καλά προϊόντα η συγκεκριμένη εταιρεία.

Άννα Μαρία οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ..Τρεχεις συνεχεια κι εσυ.Και που να δεις τη γλυκα οταν ερθει και το δευτερο :?:?:?:?

Κοριτσια πεινασε η φραουλα.Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Τι κάνετε;

Καγκουράκι, πώς είναι η Αγγελικούλα; Της πέρασε;

Μαρίνα, ο κόσμος το ΄χει τούμπανο κι εμείς κρυφό καμάρι. Η Ελλάδα είναι στο έσχατο όριο, κι όπως φαίνεται κι εμείς κατά κει οδεύουμε.

Αυτό με το χαρτί από συμβολαιογράφο το είδα κι εγώ.

Μαρία, πού χάθηκες καλέ; Καλά, απίστευτο πόσες ελλείψεις υπάρχουν στα σχολεία...

Πάαααλι στο χωριό σου! Πολύ ωραία περάσαμε, παρ' όλο που έβρεχε.

Κλείνω γιατ΄,ι π3,ατ΄3αε3,

ι3

3

3

,

Κλεί0νω3

3,,

,

,

0000000000000000000000000000000000000,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα τελευταία εννοείται τα έγραψε ο Αντρέας. Τώρα παίζει με την κουδουνίστρα (τη βαράει στο πάτωμα και μετά την τρώει), ελπίζω να με αφήσει να γράψω.

Ωχ, ξανάρχεται!

Κατερίνα, εσύ τα έκανες ολόκληρη επιστήμη τα τάπερ!

Τα κλείσαμε τα εισιτήρια για Αγγλία, ελπίζω να μην ταλαιπωρηθούμε με τον μικρό.

Τι τρώτε σήμερα; Εμείς ψάρι με σέσκουλα βραστά.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ, Ανθή, σε ξέχασα με τις επιδρομές του Αντρίκου!

Τέλεια τα πάει η φραουλίτσα! Μην αγχώνεσαι με το θηλασμό, έγινε ένα λάθος, αλλά απ' ό,τι φαίνεται είναι πολύ εύκολο να ξεπεραστεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: o ANTΡΙΚΟΣ ΠΑΛΙ ΠΑΤΑΕΙ Ε???

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ ΟΚ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ...ΠΕΡΙ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΛΟΓΙΚΑ!

ΑΧ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ...ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΧΩΝΕΙ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ!!!ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ!!! :twisted::twisted::twisted::twisted: ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟΝ ΜΑΛΩΝΩ ΑΥΤΟΣ ΧΑΜΠΑΡΙ!!!

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΚΡΥΑ ΠΙΑΣΑΝΕ Ε???ΕΔΩ ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ...

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΙΝΕΜΑΔΑΚΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥ ΚΑΙΡΟ...!!!!!ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ Η ΜΑΜΑ ΤΟ ΜΩΡΟ...ΑΧ ΜΟΥ ΕΛΕΙΨΕ ΝΑ ΠΑΩ ΕΤΣΙ ΞΕΓΝΟΙΑΣΤΗ ΚΑΠΟΥ!!!ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ Ε? :D:D

ΜΑΡΑΚΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!!!ΜΑΣ ΕΛΕΙΨΕΣ!!ΕΧΕΙΣ ΕΥΘΥΝΗ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ...

ΦΙΛΙΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΠΑΛΙ!!!ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ!!!ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΥΤΣΟΥΛΙΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΠΟΤΕ!!!!

Ο ΜΠΟΜΠΙΡΑΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΟΣ ΠΑΛΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Μου έχετε λείψει, συγνώμη που χάθηκα αλλά είμαι χάλια, υπόταση, εμετοί, ζαλάδα, πονοκεφάλοι, το στομάχι μου από τα χάπια, δε την παλεύω άλλο :cry: ... Πήγα και στο γιατρό ακούσαμε καρδούλα όλα καλά, αλλά για τα χάπια και για την πίεση μου είπε πως δε μπορώ να κάνω κάτι, μόνο υπομονή και πως αρχές Νοέμβρη πρώτα ο Θεός να είναι όλα καλά θα μου κόψει ή θα μου ελλατώσει επιτέλους, αυτά που μου προκαλούν όλη την ταλαιπωρία.

Ελπίζω να είστε όλες καλά, συγνώμη που δε θα σας σχολιάσω αλλά με το ζόρι γράφω, το να διαβάσω κιόλας το αποκλύω, κάθε τρεις και λίγο στο μπάνιο είμαι...

Σας στέλνω πολλά φιλιά και δε σας ξεχνώ :x ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Λοιπον, σημερα ειμαι καλα και ευδιαθετη σχετικα, αν και αρκετα αγχωμενη. Χτες, ημουν χαλια, τα νευρα μουυυυυυυυ! Παω το πρωι το παιδι στην πεθερα μου και τη βρισκω ετοιμορροπη την καημενη, με πυρετο 40, να βηχει, να μην μπορει να ανοιξει καλα καλα τα ματια της, φυσικα τον πηρα αρον αρον και πηγαμε...μαντεψτε που....στη δουλεια φυσικα!!! Αδυνατον! Τα νευρα μου εσπασαν και εφυγα. Πηγα στους νονους του, ευτυχως οι ανθρωποι και μας τραπεζωσαν και τελικα τον κρατησαν ως τις 9 που πηγε ο αντρας μου να τον παρει! Αλλη συνεννοηση μπουζουκι απο εκει! Ειχε ξεχασει το κινητο του, αλλα λεω δεν πειραζει, ουτως η αλλως θα ερχοταν στο σχολειο να μου αφησει το αυτοκινητο. Το σχολειο Αιγαλεω το παιδι Σεπολια, διπλα δηλαδη. Ομως αυτος ατγησε πολυ στη δουλεια και πηγε κατευθειαν σπιτι Κερατσινι και ετσι αναγκαστηκε να παει Σεπολια και να ξεμπερδεψει 10 η ωρα απο ολα!!! Πτωμα φυσικα γιατι ειχε παει στη δουλει 5μιση το πρωι!

Ευτυχως που ο εργοδοτης μου ειναι φιλος μου καλος, αλλος θα με ειχε διωξει!

Στο σχολειο ο καθενας ο,τι να ΄ναι! Τι μαλακιεεεεεςςςς ακουω δεν φανταζεστε! Ολοι εγιναν εκπαιδευτικοι ξαφνικα και ξερουν ποιο βιβλιο ειναι καλο, ποια δασκαλα πρεπει να εχουν, ποια και ποσα παιδακια στην ταξη, ποτε πρεπει να κανουν μαθημα κλπ! Και τα απαιτουν κιολας με στυλακι, αν δεν το κανεις οπως θελω εγω θα φυγω! Ελα εσυ καλη μου να βγαλεις προγραμμα τοτε, ελα να διαλεξεις βιβλια, ελα να διδαξεις, ελα να δεις και τα οικονομικα και στην τελικη ελα να τρεξεις εσυ το σχολειο!!! Αει σιχτιρ! Α! Και εχω και υφακι και ειμαι και ξινη! Λογικο, αφου τους εξηγω οτι καποια πραγματα ειναι παραλογα και δεν γινονται!

Τεσπα, σημερα ειναι μια αλλη μερα. Δεν πηγα στη δουλεια το πρωι, εμεινα με το παιδι, τωρα τον εχει η μαμα μου, οποτε χαλαρωσα λιγακι και τον χαρηκα! Καλα το τι λεει το στομα του δεν περιγραφεται! Τα παντα! Μα τα παντα ομως!!! Πολυ γελιο! Το κακο ειναι οτι αν δεν του γινει αυτο που θελει αρχιζει να κοπανιεται και να τσιριζει, πραγμα που δεν ξερω πως εχει προκυψει, εγω παλι απτοητη, οδο τσιριζει τοσο δεν του κανω το χατηρι, αλλα εχουμε δρομο ακομα μεχρι να το καταλαβει και μερικες φορες χανω την ψυχραιμια μου και φωναζω κι εγω, αλλα τις περισσοτερες φορες, εγω του μιλαω αυστηρα αλλα χωρις φωνες και με κοιταει καλα καλα, μετα απο λιγο το ξεχναει, που θα παει θα του το κοψω!...

Στα δικα σας τωρα!

Μαρακι πολυ χαιρομαι που εισαι καλα! Ειναι ζορικη η δουλεια σου αλλα και πολυ ανταποδοτικη σε ψυχολογικο επιπεδο εννοω!

Ανθη μου μια χαρα παει το θεματακι του θηλασμου, ειδες που ολα λυνονται;

Αννα Μαρια ο Αντρεας εχει πολυ πλακα! Μα πολυ ομως!

Κατερινακι μου δεν ειναι σε καμια περιπτωση λαθος να ξεκινησεις 7 η 8 χρονων τα Αγγλικα, απλα εκει θα τα βρει ισως πιο δυσκολα απο οσο ενα παιδι που τα εχει πρωτα γνωρισει, οτ,ι και να κανεις ομως ειναι μια χαρα! Αλλωστε παιζει μεγαλο ρολο και το οικονομικο!

Καγκουρακι περαστικα μωρε! Ειναι καλυτερα η μικρη; Το μωρο;

Μαρινακι τελικα λαθος διαγνωση καναμε!αχαχαχ! Κοιτα να ξεκουραστεις λιγακι και να περασετε καλα αποψε! Εννοειται οτι χρειαζεται! Επιβαλλεται!!!

Αθανασια κουραγιο! Αφου ακουσατε και καρδουλα, ολα ειναι θεμα χρονου, υπομονη!

Ελπιζω να μην ξεχασα καποια! Φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια

Η Αγγελικουλα μου είναι ακόμα αρρωστουλα απο διάθεση είναι καλα αλλα τα βραδια ανεβάζει λίγο πυρετο έχει και βήχα και μυξουλες και δεν την έστειλα παιδικο δυο μέρες. Εγω και ο μικρός προς το παρών καλα αλλα κόλλησε η μαμα μου. Ελπίζω να την γλιτωσουμε οι υπόλοιποι.

Σήμερα τελείωσαν με το πάτωμα θα αφήσουμε δυο μέρες να στεγνώσει το βερνικι και Σάββατο θα αρχίσουμε να βάζουμε τα πράγματα μέσα, επιτέλους.

Μαρακι να μπαινεις να μας λες τα νεα σου οπότε μπορείς.

Ανθη μεγαλώνει μια χαρα η φραουλιτσα. Αχ είμαστε όλοι στη μαμα μου ακόμα οπότε δεν έχω αυτη την επιλογη.

Άννα Μαρία θα πάτε Αγγλία ωραία πόσες μέρες? μας έγραψε και ο Αντρικος τα νεα του :lol:

Αθανασία όλα καλα πανε ακούσατε καρδούλα και θα ηρεμησες αρκετα. Υπομονη για τα συμπτώματα θα περάσουν.

Μαρίνα εξάντληση τελικα εγω νόμιζα ότι ήταν σπορακι να τρως καλα. Καλα να περάσετε αυριο.

Χριστίνα είναι φάση που όλα τζην περνάνε και μένα μέχρι το κεφάλι χτυπαγε κάτω, να είσαι σταθερή σε ότι του λες και θα δει ότι δεν περνάει αυτο που κάνει και θα το σταματήσει, θέμα χρόνου είναι.

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Δεν προλαβαίνω να γράψω και πολλά, γιατί έχω σίδεεεερο και θέλω να καθαρίσω και τα υπνοδωμάτια, αν προλάβω, που δεν το βλέπω.

Καγκουράκι, πώς είναι η Αγγελικούλα;

Χριστίνα, πάλι καλά που είναι φίλος σου ο εργοδότης σου!

Μαρίνα, ευτυχώς που δεν είσαι έγκυος, αφού δεν το ήθελες.

Αθανασία, χάρηκα πάρα πολύ που διάβασα τα νέα σου. Δεν πειράζει που δε νιώθεις καλά, είναι για καλό σκοπό! :lol::lol::lol:

Κατερίνα, πού χάθηκες; Θέλω τα φώτα σου. Πλησιάζουν τα γενέθλια του Αντρίκου και θέλω ιδέες. Θα είναι νηστείες και έχω αρκετά πράγματα στο μυαλό μου: ψαροκεφτέδες, ψαροσαλάτα, σαλάτα με ζυμαρικά και τόνο, σπανακόπιτα, βολ-ο-βαν με τόνο, κορμός νηστίσιμος. Θα πρέπει, όμως, να έχω και κάτι αρτύσιμο για τα παιδιά, κάποια τυρόπιτα μάλλον και ίσως και κανένα κεφτεδάκι. Θέλω, όμως, ιδέες για τούρτα. Θα ήθελα να του τη φτιάξω εγώ, αλλά θέλω κάποια εύκολη συνταγή. Αν υπάρχει κάτι νηστίσιμο για να φάνε όλοι, ακόμα καλύτερα. Σκέφτομαι και τη ζαχαρόπαστα, αλλά θα πάρω έτοιμη, δεν το ρισκάρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια

Η μικρη είναι καλύτερα απο χθες το μεσημέρι δεν ξανά έκανε πυρετο αλλα δεν την έστειλα ούτε και σήμερα σχολείο.

Δεν έχω αλλα νεα....

Α μπορει να περάσουμε δεύτερο χέρι βερνικι τα ξύλα θα το ξέρουμε σήμερα αυτο θα μας παει δυο τρεις μέρες πίσω....δεν μπορω άλλο θέλω να γυρίσω σπιτάκι μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου

σταματημο δεν εχω αυτες τις μερες με τις δουλειες κι αυριο εχω τραπεζωματα οχι οτι με χαλαει ευκαιρια ψαχνω να χανομαι στην κουζινα μου το μονο που μου τη σπαει ειναι τα απλυτα μετα :o:lol::lol: ,ο Δημητρης τα παει καλα στον παιδικο οταν τον παω εγω ομως δυσκολευεται λιγο να με αποχωριστει γκρινιαζει λιγο και μου δινει ενα σωρο φιλακια το μικρο μου μεχρι να φυγω, εχει και ποιηματακι για τις 28 δεν νομιζω βεβαια να το πει ειναι λιγο ντροπαλουλι κι οταν δει τοσο κοσμο να τον κοιταει σιγουρα θα τα χασει,σημερα επαθα λαστιχο καθως πηγαινα τα μικρα στον παιδικο αλλα ευτυχως ηταν ο αντρας μου στο σπιτι και ηρθε με το δικο του το πηρα και τα πηγα......

Αννα Μαρια πλησιαζουν κιολας τα γενεθλια του :o ποσο γρηγορα περασε ο καιρος και χρονιζει κιολας ο Αντρικος μας ,τα αλμυρα σου ωραια ακουγονται,ριξε μια ματια στη λιστα που εχω κανει με νηστισιμα http://www.sintagespareas.gr/sintages/lista/41875 ,τωρα για αρτησιμα που λες μπορεις να κανει μια πιτσα,λουκανικοπιτακια,κλαμπ σαντουιτσ και κεφτεδακια τα παιδια σιγουρα θα τα τιμησουν αν θες κι αλλες ιδεες πες μου,για την τουρτα παλι μπορεις να κανει ενα νηστισιμο κεικ για βαση και να τη γεμισεις με κρεμα γαλακτος κρε τορε που ειναι φυτικη το προβλημα ειναι με την ζαχαροπαστα που χρειαζεται βουτυροκρεμα ή γκανας για να μπει πανω στην τουρτα προτου τη στρωσεις,μπορεις να κανεις την τουρτα κανονικα αρτησιμη και να φτιαξεις ενα ακομη γλυκο νηστισιμο για να μην δυσκολευεσαι και αποτυχει η τουρτα,γιατι δεν κανεις μονη σου ζαχαροπαστα δοκιμασε να κανεις μια μερα τη μιση δοση για να δοκιμασεις,πρωσοπικα στη γευση δεν μου αρεσει η ετοιμη η σπιτικη ειναι πολυ πιο νοστιμη,τωρα για σχεδιο τι περιπου θελεις για να ψαξω;;παιδικους ηρωες ή κατι πιο ουδετερο;;

Χριστινακι τι τραβας κι εσυ, παλι καλα που ειναι φιλος σου ο εργοδοτης αλλιως θα ειχες μεγαλο θεμα με τον Δημητρακη ,καλα απο εξυπναδες αλλο τιποτα μη δινεις σημασια και χαλιεσαι πολυ καλα κανεις που εχεις υφος και τις μιλας αναλογα

Αθανασια μου χαιρομαι που ακουσατε καρδουλα και ειναι καλα το σπορακι σου,υπομονη ωσπου να κλεισεις τον τριτο μηνα θα υποχωρησουν τα συμπτωματα και θα εισαι πολυ καλυτερα μετα,πως τα παει ο Λευτερακος στο σχολειο εκανε φιλους;

Ανθη πως τα πατε με τον θηλασμο;;ολα καλα;;

σας αφηνω γιατι με εχουν τρελανει τα ζιζανια ο ενας θελει να φαει ο αλλος τα δικα του..........

πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι κοριτσάκια μου!

Σταματημό δεν έχουν οι παραιτήσεις στο σχολείο. Είμαστε 15 καθηγητές και μέχρι τώρα έχουν δηλώσει τρεις για παραίτηση την άλλη βδομάδα και άλλος ένας στο τέλος του 2012, και περιμένουμε κι άλλον ένα να αποφασίσει... Έτσι και φύγει κι αυτός, το ένα τρίτο του εργατικού δυναμικού μας αποχωρεί... Ο σημαντικότερος παράγοντας που τους οδηγεί στην παραίτηση είναι ότι, έτσι και δε φύγουν τώρα, μετά θα πρέπει να δουλεύουν μέχρι τα 65 (η τρόικα ζητά μέχρι τα 69), κι έτσι και φύγουν νωρίτερα, θα τους κόβουν 6% από τη σύνταξη... Οπότε ο άλλος που είναι ήδη εξήντα χρονών και δουλεύει τριάντα και σαράντα χρόνια, λέει "δε θα αντέξω άλλα 5-10 χρόνια, ήδη έχω κουραστεί", οπότε φεύγουν...

Τέλος πάντων...

Κατερίνα, τι παιδικούς ήρωες μου λες, εγώ σκεφτόμουν να καλύψω την τούρτα με ένα φύλλο ζαχαρόπαστας και μετά να κόψω αστεράκια με ζαχαρόπαστα και να τα βάλω πάνω! Τι νόμιζες, ότι θα γίνω καλλιτέχνης τούρτας; :lol::lol::lol::lol::lol: Δεν παίζει με τίποτα...

Θα ήθελα να κάνω νηστίσιμη τούρτα για να φάνε όλοι, όχι μόνο όσοι δε νηστεύουν. Μπορείς να μου δώσεις καμιά συνταγή για νηστίσιμη τούρτα;

Για τα αρτύσιμα που λες, έχω και μια πάρα πολύ καλή συνταγή με κοτομπουκιές που γίνονται στο φούρνο και τις είχα κάνει και στα δικά μου γενέθλια. Σίγουρα θα βρω αρκετά αρτύσιμα, δεν είναι αυτά το πρόβλημα. Η τούρτα με καίει, και θέλω να κάνω 2-3 δοκιμές, γιατί δεν το έχω και πολύ με τη ζαχαροπλαστική.

Χριστίνα, για τις εξυπνάδες που λες, άκου τι έλεγε προχτές μια καθηγήτρια στο σχολείο: ότι έρχονται οι νέοι καθηγητές και παίζουν τους έξυπνους, και ζητούν οι νεοδιόριστοι να πάνε κατευθείαν σε Λύκειο, ενώ πρέπει να πηγαίνουν σε Γυμνάσιο αρχικά, ότι δε ρωτάνε τίποτα, ενώ αυτή όταν ήταν νεοδιόριστη ήταν πολύ αγχωμένη και έφερνε έναν μεγαλύτερο καθηγητή μέσα στην τάξη για να παρακολουθεί το μάθημά της και τον ρωτούσε αν τα κάνει σωστά, ότι έρχονται οι νέοι και επειδή έχουν μάστερ και διδακτορικό νομίζουν ότι ξέρουν περισσότερα από κάποιον που είναι καθηγητής είκοσι χρόνια, κι άλλα τέτοια. Αυτά τα κομπλεξικά, δεν τα μπορώ, δεν τα μπορώ... Κι αυτή συνέχεια λέει πόσο βασανίστηκε όταν ήταν μικρή στην προσφυγιά, πόσο δούλεψε και δουλεύει, ότι αρρωσταίνει και πηγαίνει στο σχολείο άρρωστη του θανατά, γιατί δεν αντέχει να κάθεται και είναι τρελή και δεν μπορεί μακριά απ' το σχολείο. Ε, τι να της πεις;

Καγκουράκι περαστικά στην Αγγελικούλα, είμαι σίγουρη ότι μέχρι αύριο θα είναι τελείως καλά!

Κουράγιο με το πάτωμα, θα τελειώσει κι αυτό πού θα πάει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;; Χθες σας έγραψα ένα κατεβατό και βαρέθηκα να κάνω copy paste..Το αποτέλεσμα;; Με πέταξε έξω και ησύχασα :evil::evil: Δεν κατάφερα φυσικά να σας ξαναγράψω γιατί η φραουλίτσα άρχισε τα δικά της..

Είμαι πάρα πολύ νυσταγμένη και κουρασμένη..Ειδικά τώρα που σας γράφω. Η μικρή κοιμάται τις άπειρες ώρες όταν λείπω και όταν γυρνω το μάτι της γαρίδα :?:?:? Μου ήρθε και το νοσοκομειακό θήλαστρο και ένα έχω να πω..Είναι ΣΟΥΠΕΡ! Χαλάλι τα λεφτά της ενοικίασης. Αύριο δουλεύω..Προκειμένου να μην λείπω πολλές ώρες από το σπίτι δουλεύω και Σάββατο..Αυτό είναι λίγο βαρύ οφείλω να ομολογήσω..Την Τρίτη θα κάνει η φράουλα το πρώτο της εμβολιάκι. Θα είναι κοιμισμένη από το αμάξι σίγουρα και θα πεταχτεί μέχρι το ταβάνι όταν τη τσιμπήσει ο γιατρός :(:(:(:( Ο Πανούλης μου ζηλεύει ελαφρώς αλλά σε φυσιολογικά επίπεδα θεωρώ. Έχει γίνει αντιδραστικός και αρκετά πιο ζωηρός. Στην μπέμπα βγάζει αγάπη πάντως (προς το παρόν τουλάχιστον :?:?:? )..Νομίζω πως σας είπα όλα μου τα νέα..

Άννα Μαρία, αν και κάποια φαγητά που έγραψες δεν τα γνωρίζω, ωραίο ακούγεται το μενού. Γιατί όμως θέλεις να τα φτιάξεις σχεδόν όλα νηστίσιμα;;Είσαι σίγουρη ότι θα νηστεύουν όλοι σου οι καλεσμένοι; 22 Νοεμβρίου δεν εχει γενέθλια ο Αντρίκος;;;Πόσο γρήγορα περνά ο καιρός....Χρόνισε το ζουζούνι..Περπάτησε;;

Κατερινάκι μου πολύ χαίρομαι που η Αγγελικούλα σου είναι καλύτερα. Ο βήχας δυστυχώς φεύγει πολύ δύσκολα..Για λίγο καιρό ακόμα προσπάθησε να μην πλησιάζει πολύ το κουνελάκι σου.

Χριστινάκι δύσκολο να πηγαίνεις στη δουλειά με τον Δημητράκη. Ευτυχώς που το αφεντικό είναι φίλος ;););) Η πεθερά σου είναι καλύτερα;; Τα διδυμάκια σας τι κάνουν;

Κατερινακι μου με τον θηλασμο τα παμε καλα!Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι πως πριν φυγω για τη δουλεια την θηλάζω και αυτη ξαναζητα φαγητο μετα από 3-4 ωρες.Όταν είμαι σπίτι ζητά φαγητό πολύ πιο γρήγορα :?:?:?::?: Ο Δημητράκης σου πρέπει να είναι πολύ τρυφερό παιδάκι που σε γεμίζει στα φιλάκια!

Αθανασία μου το πρώτο τρίμηνο είναι δύσκολο..Λες να έχεις πάλι αγοράκι;; Τα ίδια δεν πέρασες και στον Λευτεράκο; Εγώ στον Πάνο δεν είχα απολύτως κανένα σύμπτωμα το πρώτο τρίμηνο. Στην φραουλίτσα κάθε μεσημέρι ζαλιζόμουν πολύ :?:?:?:?

Κορίτσια η μπουμπού δεν λέει να κοιμηθεί :?:?:? Αύριο δουλεύω και είμαι κομματιααααααα...Τι βράδυ θα περάσω πάλι Χριστέ μου;;; :?:?:?:?:?:?:?:? Αχ αυτό το παιδί..Όλη μέρα έλιωσε στον ύπνο και τώρα με ψήνει :(:(:(:(:(:(

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...