Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Οι γυναικάρες με τα καροτσάκια!!!" Νο 5


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια

εμεις ειμαστε λιγο καλυτερα σημερα αλλα ο Δημητρης δεν τρωει καθολου και φαινεται εξαντλημενος εκανε και εμετο μια φορα αν και μαλλον απο τα φλεγματα πρεπει να ηταν ,δεν ξερω αν δεν συνελθει μπορει να χρειαστει νοσοκομειο να παρει ορο για να συνελθει και δεν θελω να παω καθολου εκει μεσα ειναι γεματο με γαστρεντεριτιδα και φοβαμαι πως θα κολλησουμε κι εμεις :(:( ελπιζω να μην χρειαστει ....

Αννα Μαρια γιατι νομιζα οτι εσυ το εγραψες ;τωρα που το λες συντακτικα η λεξη ξενύχτικα ειναι σωστη;καπως δεν μου κολλαει για δες το εσυ που ξερεις κιολας ,κι εσυ γιατι δεν το ταιζεις το παιδι και το αφηνεις νηστικο;;ακου εκει δυο ωρες νηστικο το ειχες :o:lol::lol: παλι καλα που εφαγε λαχανορυζο δυσκολο και βαρυ φαγητο τα δικα μου με τιποτα το λαχανο

καλε οι υπολοιπες που ειστε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκια χάθηκα η αλήθεια και πάλι!!!!!!

Τί κάνετε?????? Μου είσαστε όόόόλες καλά??????

Εμείς καλά είμαστε ζουζουνεύουμε..... μετακομίζουμε (εεεεε..... δλδ. εγώ αλλάζω διαρκώς θέσεις στα πράγματα διότι πλέον τίποτα-τίποτα δεν μας σταματά κατεδαφίζουμε τα πάντα-όλααααα!!!!!)

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Δύο-τρία από τα νέα μας κι επανέρχομαι αργοτερότερααααα (μη με πάρει χαμπάρι!!!!!!)

1ον) Τολμώ να πω πως αποθηλάσαμε!!!! Βγάζω ελάχιστο πλέον και σε λίγες μέρες επιστρέφω το θήλαστρο στην εταιρεία..... ψιλοπονάκια έχω αλλά ΟΚ θα πάρει ο εγκέφαλος το μνμ. που πρέπει!!!!! Μέρες τώρα έβγαζα ελάχιστο ούτως ή άλλως αλλά με τα φάρμακα που παίρνω για ιγμορίτιδα ο θηλασμός κομμένος!!!!!! Το πολύ να βγάζω πια 30-40μλ. τα οποία φυσικά και χύνω..... κρίμα είναι αλλά καλά να 'μαστε!!!!!

2ον) Ξεκίνησα ψάξιμο τα ορμονολογικά μου να δούμε πως είναι όλα καλά διότι θέλουμε 2ο νινί & δεν θέλουμε να αργήσουμε όπως με τον Αχιλλάκο!!!!! Μόλις τελέψω τα φαρμακάκια που παίρνω τώρα ψάχνουμε τον θυρεοειδή (υπέρηχο κι αιματολογικές) κι αργότερα παιρνάμε στις γυναικείες ορμονολογικές για να καθαρίσει ο οργανισμός εντελώς από το θέμα του θηλασμού (εισέπραξα 1 τεράστιο μπράβο απ' τον ενδοκρινολόγο για τη διάρκεια του θηλασμού!!!!!)

3ον) Ξεκίνησα περπατηματάκι (σας το είχα πει???? δε θυμάμαι!!!!) είτε απογευματάκια που είναι εδώ ο μπαμπάς μας & προσέχει το νινί είτε πρωινά (αγκαλιά με το νινί) όποτε μου το επιτρέπει η μέση!!!!! Η αλήθεια τα 'χω φτύσει εδώ μέσα όλη μέρα κι όταν περπατάω (μαζί με μουσικούλα στο κινητό) ανανεώνομαι απίστευτα κι επιστρέφω στο σπίτι μ' ένα χαμόγελο ως τα αυτιά!!!!! Κι αφού δεν προσέχω τί τρώω και σαβουριάζω όόόόότι σκ@τολοϊδι βρω μπροστά μου..... ας κάνω κάτι το απολύτως χρήσιμο για μένα!!!!!!

Αυτά τα ολίγααααα!!!!!

Επιστρέφω αργότερα δριμύτερη!!!!!

Σε νέο καφέ θα σας βρω λογικά εεεεεε??????

Φιλιά!!!!!! Περαστικά αν έχουμε άρρωστα παρεάκια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μακάρι να το γλιτώσετε το νοσοκομείο. Είναι δύσκολα από κάθε άποψη...

Δε νομίζω ότι δε στέκει συντακτικά το "Ξενύχτικα ζουζούνια"! Δε μου φαίνεται να έχει κάποιο λάθος.

Άσε, εν τω μεταξύ, μόλις πήγαμε χτες, η φίλη μου λέει "να σας βάλω το μπεμπέ τιβι να δείτε;". Ενώ τα παιδιά ήθελαν να παίξουν, και παρ' όλα αυτά, άνοιξε την τηλεόραση και την είχε συνέχεια ανοιχτή. Δε συμφωνώ με αυτό, εμείς δεν την ανοίγουμε σχεδόν ποτέ, και είναι και νηπιαγωγός.

Πόπη μια χαρά τα πάει ο Αχιλλάκος.

Μια χαρά και με τον αποθηλασμό. Σϊγουρα μ' εσάς ήταν πιο εύκολα τα πράγματα, γιατί ο μικρός έπινε το γάλα σου από μπουκάλι, οπότε δεν υπήρχε θέμα στήθους.

Μπράβο για το περπάτημα! Πολύ καλά κάνεις! Αλλά πρόσεχε και λίγο τη διατροφή σου, δεν είναι μόνο θέμα κιλών, είναι και θέμα υγείας γενικότερα.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ζουζουνες μου

καταρχην κα μου περαστικα μαναρακι μου κ να μη χρειαστειτε παλιονοσκομειο φτου φτου

πιπιτζουλακο κ εγω ειμαι του περπατηματος πολυ προχθες πηγα καβουρι παραλια κ περπαταγα με τον βασιλη 5-7 ονειρο ηταν στο ηλιοβασιλεμα παραλια.να βγουν ολες οι ξετασεις τελειες ευχομαι μπραβω κ για το θηλασμο κοριτσακι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια μου μαλαρι να πιασει δουλειτσα ο συζηγος ειδες ηδη φτιαξαν τα πραγματα καπως μπορει τελικα να παιζει μεγαλο ρολο η απραξια στην ψυχολογια..να ζησει κ το μικρακι της φιλης..κ εγω τιβι σπανια ανοιγω κ παντα με μετρο μα να στραβωθουν θελουν ολη μερα τιβι ανοιχτει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καγκουρακι κ εγω σε ψηφιζω για νονα ολοι οι τιτλοι καλοι ειναι η παρεα μετραει αλλωστε...με το φρουτακι θα συνηθησει απλα ειναι πιο αγλυκο γιαυτο εγω εβαζα κ 2 κουταλακια φαριν λακτε η μπισκοτακι για μωρα κ το γλυφε ολο βεβαια εμενα σε υπνο κ φαι δεν με εχι δυσκολεψει κ ποτε το αγγελουδι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανθη μου κατσε να σου πω ο βασιλακος ειναι 2,5 δεν παει παιδικο τον κρατανε μαμα πεθερα κ εναλλαξ εμεις στα ρεπο μας..ειναι πολυ καλο παιδακι ευτυχως.κ μεις αποθηλασαμε 9 μηνων κ επινε καταψυγμενο μου κανα μηνα κ βαλε σκεψου..

χριστινιω εγω ακομα δεν εχω καταλαβει που θα βρω να διαβασω την ιστορια σου :?:?

μωρουδενια μου αχλαδακι κ μπολικο νερο για να μην στουμπωνει το νινακι μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνωμη που γραφω λιγα λιγα αλλα το αλτσχαιμερ δε με βοηθα εγω τρεξιμο σημερα σπιτι δουλεια χτες ρεπακι εκανα νυχια μου τα κανε τελεια!!!!!!πηγα στην μανουλα ηρθαν κ η αδερφουλα ξεκουραστηκα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας

μολις καταβροχθησε την κρεμα του... γιατι δεν τρωει ετσι και τα φρουτα μου λετε...

Αννα Μαρια ειδες τι ωραια επαιξε με τα παιδακια της φιλης σου, συνηθως παιζουν καλα με μεγαλυτερα παιδακια παρα με συνομηλικα ή μικροτερα. Το ονομα εσυ το εγραψες καλε συνδυαζοντας μαλλον το δικο μου και της Μαρινας :lol::lol:

Α για το φαγητο εξαρταται τωρα τα δικα της ειναι μεγαλυτερα και ισως τρωνε πιο τακτικα παντως και εγω το απογευμα της Αγγελικης της δινω φρουτο στις 4-4:30 που γυρνα απο το σχολειο, μετα κατα τις 5:30 -6:00 θα φαει καμια φετα με βουτυρο με μελι ή μαρμελαδα και στις 7:30 αυγο ή γιαουρτι ή τοστ (σπανια) ή το μεσημεριανο το δικο μας. Στο σχολεια τα ταΐζουν στις 10 και μιση και μεσημεριανο στις μια και μιση α και θα πιει και γαλα μετα τις 8 μιση το βραδυ για να κοιμηθει. Μηπως την παραταΐζω αλλα εχει κολλησει στα 14 κιλα και δεν στεκεται καθολου ολη μερα....

Κατερινα μου περαστικα σας ελπιζω να βρει το κεφι και την διαθεση του ο Δημητρακης ο εμετος θα ειναι απο τα φλεματα γιατι δεν μπορουν ακομα να τα διαχειριστουν.

Ποπη πολυ ευχαριστα τα νεα σας, μια χαρα με τον αποθηλασμο οπως λες θα παρει μηνυμα ο εγκεφαλος και θα ρυθμιστουν ολα κανα δυο μερες θα ειναι δυσκολες αλλα παλι θα πρεπει να το αδειασεις με καποιο τροπο αν γεμισει. Με το καλο να ερθει και το δευτερο μπεμπακι και γρηγορα ;) Οσο για το περπατημα πολυ καλα κανεις ανανεωνεσαι σιγουρα.

Μαγδα ξεκουραστηκες και εσυ χθες, τι ωραια που πηγατε και εσεις για περπατημα εκει μου αρεσει πολυ η περιοχη μαλιστα θελω να κανω την βαπτιση προς τα εκει εχω δει και μια εκκλησια που μου αρεσει, θα δουμε...

Λοιπον μια και φτασαμε τις 99 σελιδες παω να ανοιξω το επομενο καφενε μας!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...