Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Οι γυναικάρες με τα καροτσάκια!!!" Νο 5


Recommended Posts

γεια σας κοριτσακια μου

τρεχω λιγο αυτες τις μερες :o σημερα το πρωινο μου το περασα στο δημοτικο,πηγα τα μικρα στον παιδικο οπου και συνεχιζεται η κατασταση με τον Δημητρη τον αφηνω με κλαματα και φευγω ασχετα αν εχει την αγαπημενη του μαζι,σημερα εκλαιγε και ηθελε να μου δωσει φιλακι,ωσπου να φυγω μου εδωσε τρια φιλακια ο γλυκος μου και εκλαιγε,ουφφφφ ελπιζω τις επομενες μερες να τα παει καλυτερα και να μην εχουμε τα ιδια,μετα πηγα στο δημοτικο,μας καλεσαν οι δασκαλοι και των δυο για γνωριμια και να μας μιλησουν για τα παιδια,και για τους δυο τους ακουσα τα καλυτερα τα πανε πολυ καλα μου ειπαν και δεν ειχαν κανενα παραπονο,ο μεγαλος λιγο μιλαει με εναν συμμαθητη του που καθεται απο πισω του αλλα κατα τα αλλα πολυ καλα ευτυχως,εχω αγχωθει λιγο αυτες τις μερες γιατι περιμενουμε να υπογραφει η μεταθεση του αντρα μου και ειπαν οτι παγωνουν ολες οι μεταθεσεις σε νοσοκομειακο και παραιατρικο προσωπικο,ο αντρας μου βεβαια ανηκει στο τεχνικο προσωπικο αλλα δεν ξερουμε τι θα γινει και δεν θελουμε με τιποτα να γυρισει στην Δεσκατη................

Αννα Μαρια οπως σου ειπε και η Κατερινα για τη σκουπα να εχει πολλα watt να κοιταξεις ,εγω εχω τη juro pro και ειμαι πολυ ευχαριστημενη ειναι πολυ δυνατη,οσο για τα παπουτσια του Αντρεα εγω δεν τους πηρα ποτε ορθοπεδικα αλλα σιγουρα ειδικα τα πρωτα του παπουτσια πρεπει να ειναι πολυ καλα ,α και για τον τραχανα ξεχασα να σου πω οτι μπορεις να βρασεις κρεας ή κοτοπουλο και να βαλεις το ζουμακι και να ριξεις τραχανα

Κατερινακι καλοριζικο το αυτοκινητο σας,πως πατε με τα πατωματα;

Μαρακι κι εμας μας ελειψες πολυ και δεν σε παρεξηγουμε που δεν σχολιασες,οταν μπορεσεις να μπεις να ξαναγραψεις και καλο κουραγιο,πολλα φιλακια στον γλυκουλη σου

Αθανασια μου κι εγω θυμαμαι την αλλαγη που ειχες κανει περυσι στο σπιτι,οσο για τον Λευτερακο ισως να αναστατωθηκε λιγο με το σχολειο θα συνηθισει και θα αλλαξει πιστευω,για το μωρο λεει τιποτα;;εσυ πως τα πας με τα συμπτωματα;αληθεια πητ ποτε εχεις;;

Ανθη μου κι εσυ τρεχεις και δεν φτανεις :o χαιρομαι που ειναι καλη η ταξη σου τουλαχιστον και δεν θα σε δυσκολευει,με τον υπνο πως τα πατε;

πολλα φιλια κουκλες δεν θυμαμαι κατι αλλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας φίλες μου! Πού χαθήκατε όλες σήμερα;;;

Εγώ και πάλι άυπνη..Σας έχω πρήξει όμως με αυτό το θέμα :oops::oops::oops: Σήμερα είχα ένα δίωρο στο φροντιστήριο και το μωρό το κράτησε ο άντρας μου :?:?:? Είχα αφήσει 2 μπουκάλια γάλα των 150ml. Του είχα πει όμως ότι το ένα πρέπει να δώσει σε τόσο λίγη ώρα..Έφυγα στις 11 το πρωί. Πριν φύγω την θήλασα κιόλας. Μετά από μισή ώρα η μικρή άρχισε την γκρίνια και ο άντρας μου αποφάσισε να τις δώσει το γάλα :?:?:?:evil::evil::evil::evil: . Εννοείται πως ήπιε μόνο τα 50 ml γιατί δεν πεινούσε το παιδί. Πάει το γαλατάκι μου :evil::evil::evil: Μέχρι να γυρίσω στο σπίτι της είχε δώσει και τα υπόλοιπα 150 ml τα οποία ήπιε γιατί είχε πεινάσει. Εντωμεταξύ με το που τελείωσα το μάθημα με πήρε τηλ. και ρωτούσε αγχωμένος πού είμαι. Ήθελα να αλλάξω και ένα δώρο και από το άγχος μου πήρα ό,τι βρήκα μπροστά μου..Γύρισα, την πήρα αγκαλίτσα και κοιμήθηκε. Ξύπνησε μετά άπό μισή ωρίτσα, την θήλασα και ξανακοιμήθηκε. Θάλασσα τα έκανε ο αντρούλης μου αλλά να σας πω την αλήθεια μου άρεσε πολύ η εικόνα του αγχωμένου μπαμπά που έτρεχε για να τα προλάβει όλα και για να μην κλαίει η φραουλίτσα. Ήταν πολύ γλυκούλης! Ακόμα του χτυπάω βέβαια τα αδικοχαμένα 100ml γάλακτος που με τόσο κόπο άντλησα στις 8 το πρωί :?:?:?:?:?

Αθανασία μου πώς τα πας με την υπνηλία;; Είναι πολύ σπαστικό να θες να κοιμάσαι όλη την ώρα..Ο Λευτεράκης εσένα ακούει; Ο Πάνος τον μπαμπά του. Μόνο αν αγριέψω πολύυυ μπορεί λίγο να φοβηθεί. Στον αντρα μου όμως "κλάνει μέντες" :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κατερίνα μου θα συνηθίσει ο Δημητράκη σου. Στους μεγάλους δεν είχες τέτοιο θέμα;; Πάντως εγώ φοβάμαι πολύ μήπως μου κάνει τα ίδια ο Πάνος γιατί δεν ξέρω αν θα έχω τη δύναμη να γυρίσω την πλάτη και να φύγω..Φοβάμαι μήπως τον πάρω και φύγουμε :?:?:?:?:?:?

Αχ βρε Κατερινάκι μου..τα έχω δει όλα με το φραουλοπαίδι..Μακάρι να μου κάνει παρέα τα βράδια που θα διορθώνω αλλά το κακό είναι ότι αν δεν την έχουμε αγκαλιά και αν δεν κάνουμε και βόλτες μέσα στο σπίτι συνήθως κλαίει σαν τρελό..Αρα δεν νομίζω ότι θα μπορώ να κάνω δουλίτσα :?:?:?:? Τι κάνετε εσείς;;

Άννα Μαρία προτείνω να τα δώσεις τα λεφτά για τα παπούτσια. Είναι πολύ σημαστικό το παιδί να φορά καλό παπούτσι ειδικά για τα πρώτα του βήματα..Όσο για τη σκούπα έχει δίκιο η Κατερίνα. Πολλά βατ πρέπει να είναι. Εγώ έχω της Μiele τα 2200 watt αλλά υπάρχουν και περισσότερα.

Αυτά για τώρα. Θα τα πούμε και αργότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες!

Τι κάνετε? Αχ εγώ είμαι όλη μέρα λες και σκάβω #:-s , νιώθω συνέχεια κουρασμένη και μ'έχουν πιάσει και κατι ταχυκαρδίες μάλλον από τα φάρμακα, άντε να ρθει η Τρίτη να πάω γιατρό να του τα πω όλα, επίσης ώρες ώρες η ζαλάδα δεν παλεύεται, ευτυχώς δεν έχω ξεκινήσει προς το παρόν τις εξαγωγές τις οποίες και δεν αντέχω καθόλου.

Καγκουράκι πως πάνε οι εργασίες στο σπίτι :?: Τα παιδιά πως είναι μακρυά απ'το σπίτι :?:

Άννα Μαρία τα παιδικά παπούτσια είναι ακριβούτσικα, εγώ επειδή εδώ δεν έχουμε πολλές επιλογές του έπαιρνα τις περισσότερες φορές τα geox αλλά κι αυτά τσιμπάνε αρκετά 60 με 70 ευρώ...

Κατερινάκι δυσκολεύεται ο Δημητράκης, ναζάκια πιστεύω κάνει, είναι λογικό να στενοχωριέσαι αλλά είμαι σίγουρη πως μόλις φεύγεις ηρεμεί και παίζει μια χαρά, έτσι κάνουν συνήθως. Εύχομαι να πάνε όλα καλά με τη δουλειά του άντρα σου και να μη σας παιδέψουν :roll: ... Πητ έχω κατά τις 25 του Μάη, ελπίζω να μην πάρω όλο το μήνα πάλι γιατί θα φρικάρω :shock: , Ο λευτεράκος αποφάσισε να βγεί 2 μέρες πριν μπω στον 10ο :shock: ....Καλοπερνούσε εκεί μέσα το μανάρι μου :lol::lol::lol:

Ανθή μου Ο Λευτεράκος σε μένα ''κλάνει μέντες'' :lol::lol::lol: Τα θαλάσσωσε ο αντρούλης σου ε, τι να κάνουν μωρέ οι άντρες είναι λιγόψυχοι δε μπορούν να τα ακούνε να κλαίνε τα χάνουν, πάλι καλά τα κατάφερε, ο δικός μου ήταν ένας απ'τους λόγους που δεν θήλασα, άκουγε το παιδί που έκλαιγε και μου'λεγε πεινάει το παιδί και δε χορταίνει δώσ' του μπουκάλι :shock: , μια, δυο δεν ήξερα κι εγώ κι ιδού το αποτέλεσμα... Του είπα όμως ότι άν βγάλει μιλιά στο 2ο θα τον πετάξω έξω από το δωμάτιο :lol::lol::lol: !

Άντε σας στέλνω πολλά φιλιά! :-*, δε θυμάμαι κάτι άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθανασία μου κι εγώ παρακαλούσα να μην πάρω όλο το μήνα. Στις 36 εβδομάδες και κάτι μου είχε πει ο γιατρός ότι είναι πολύ κάτω η μικρή και ότι ο τοκετός δεν θα αργήσει. Επίσης είχαν μειωθεί τα αμνιακά υγρά. Ή μικρή όμως δεν έβγαινε κι ετσι μια που είχε καλή θέση και είχε εμπεδωθεί στην λεκάνη αποφάσισα να κάνω πρόκληση στις 38 εβδομάδες και 5 μέρες και δεν το μετάνιωσα στιγμή. Δεν θα αντεχα να πάρω πάλι όλο το μήνα. Συν τοις άλλοις έπρεπε να γυρίσω και στη δουλειά το Σεπτέμβρη και έτσι όσο νωρίτερα γεννούσα τόσο το καλύτερο!

Ο δικός μου άντρας ακόμα μου λέει να δώσω μπουκάλι για να κοιμηθεί η μπέμπα το βράδυ..Δεν του δίνω σημασία πλέον.Εκείνος όμως δεν το βάζει κάτω :lol::lol::lol::lol: Πάντως άμα έχεις πεισμώσει από τώρα σίγουρα θα θηλάσεις! Εμένα με έπιασε αργότερα το πείσμα.

Όσο για τους εμετούς δεν είναι σίγουρο ότι θα έχεις. Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Αλήθεια, τι θες;; Αγοράκι ή κοριτσάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τώρα κατάφερα να μπω να σας διαβάσω!

Το μεσημέρι έκανα μουσακά και ήρθε και ο αδελφός μου και φάγαμε, μετά το απόγευμα πήγαμε σε ένα πάρκο με τον Αντρέα και τον αδελφό μου, ήταν εκεί και μια φίλη μου με τα παιδιά της, μετά ήρθε και η κουμπάρα μου και τελικά καταλήξαμε σπίτι μου με την κουμπάρα και φάγαμε τον υπόλοιπο μουσακά και κάτι πάστες που έφερε!

Στο πάρκο έδωσα στον Αντρέα δαμάσκηνο ξεφλουδισμένο και μοιρασμένο στα δύο και το έφαγε έτσι όπως ήταν χωρίς να το αλέσω, ενώ το μεσημέρι του έδωσα τραχανά με κοτόπουλο κομμένο σε μικρά κομματάκια και το έφαγε, αν και μ' έσκασε μέχρι να το φάει! Άντε, να κόβουμε σιγά σιγά τα αλεσμένα.

Για τα παπούτσια, μου έφερε η μάνα μου τέσσερα ζευγάρια από αυτά που πουλάνε, κάποια είναι ορθοπεδικά, αλλά δεν ξέρω πόσο καλά είναι, και επιμένει να πάμε και σε ένα συνεργάτη τους να δούμε. Το θέμα είναι ότι εγώ δεν καταλαβαίνω πόσο καλό είναι ένα παπούτσι, και μάλλον τελικά θα του αγοράσω από αυτό το μαγαζί που πήγαμε χτες, που όλοι μου λένε ότι είναι τα καλύτερα.

Αθανασία εγώ ζαλιζόμουν για τους πρώτους τριάμιση μήνες! Ευτυχώς δεν ήταν αφόρητο! Οι ταχυκαρδίες λογικά είναι από τα φάρμακα, το έχω ξανακούσει αυτό.

Ανθή, κι εμένα μου έχουν κάνει τέτοια με το γάλα, του το έδιναν και το περισσότερο το πετούσαν... Πολύ σπαστικό να σκοτώνεσαι να βγάλεις γάλα και να το πετάνε...

Πολλά παιδιά θέλουν συνέχεια αγκαλιά, ανεξάρτητα από το πώς τα έχεις μάθει. Π.χ. η γυναίκα του ξάδελφού μου δεν ήθελε να μάθει τη μικρή της κόρη στην αγκαλιά, την άφηνε συνέχεια στο πορτ μπεμπέ, και τώρα που είναι έξι μηνών θέλει συνέχεια αγκαλιά και μάλιστα αγκαλιά και βόλτα.

Κατερίνα, το ξέρω βρε αυτό με το ζουμί από το κρέας ή το κοτόπουλο και τον τραχανά!

Χαίρομαι που τα πάνε καλά στο σχολείο οι μεγάλοι σου! Ο Δημητράκης θα συνηθίσει σιγά σιγά!

Για την ηλεκτρική σκούπα που λέτε, δεν είχα ιδέα ότι έπαιζε τέτοιο πράγμα με τα βατ. Ευτυχώς που μου το είπατε!

Σας φιλώ όλες.

Καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια τι κάνετε?

Εμείς τα ίδια είμαστε στην μαμα μου, δεν λέω καλα είναι αλλα μου έχει λείψει το σπιτάκι μου και το κρεβατακι μου. Το πρωι ειχα παει με την Αγγελικη στις κουνιες και το χαρηκε που ειμασταν οι δυο μας. Τωρα το βραδακι καναμε μια βολτα με το αυτοκινητο ετσι να το συνηθισουμε λιγο και μετα πηγαμε στην Ν. Σμυρνη φαγαμε απο ενα σουβλακι και επαιξε παλι λιγο η μικρη.

Επιτέλους πήραμε απόφαση τι θα κάνουμε με το πάτωμα γιατι με τρεις τεσσερις εναλλακτικές που είχαμε δεν μπορούσαμε να αποφασίσουμε. Την Δευτέρα θα έρθει να κάνει ένας απεντομωση, εδω και μια βδομάδα δεν έχουμε δει κανένα μαμουνακι βέβαια, αλλα για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο. Μετα απο τρεις μέρες θα ξεκινήσει ο πατωματζης τριψιμο και γυαλισμα και αφου τελειώσει μετα απο τεσσερις μέρες θα μπορούμε να βάλουμε πράγματα και να μπούμε μέσα, κατα τα μέσα Οκτώβρη δηλαδη.....τέλος πάντων και πιο οικονομικα μας έρχεται και μας είπαν ότι δεν υπάρχει λόγος να βγάλουμε ξύλινο πάτωμα το οποιο βελτιώνεται με τριψιμο και καινούριο λουστρο και να βάλουμε laminate.

Άννα Μαρία αφου είναι τα πρώτα του ας είναι ορθοπεδικα και καλα, η αλήθεια βεβαια είναι ότι είναι τσουχτερες οι τιμές αν αναλογιστεις το μέγεθος που περνεις και ότι θα φορεθουν για λίγους μονο μήνες. Εγω κοιτάζω πολλές φορές στα στοκ μαγαζιά των γνωστών εταιριών, τι πειράζει αν είναι περσινό σχεδιο αν μπορω να το πάρω στην μιση τιμη!

Κατερίνα μου ελπίζω απο βδομάδα να στρώσει ο μικρός με τον παιδικο, την υπόλοιπη μέρα πως τα παει τι σου λενε. Εύχομαι να είναι ευνοϊκή η μετάθεση του άντρα σου, που θέλετε να είναι?

Ανθη αγχωθηκε ο μπαμπάς με την φραουλιτσα, δεν τα πήγε όμως και τόσο άσχημα! Είχε και τον Πανουλη μαζι? Τώρα κάθε πόση ώρα περίπου τρώει η μικρη? Αδερφη ψυχή νομίζω ότι έχουμε την ίδια σκούπα εκτος αν είναι 2500watt η δικια μου και δεν το θυμάμαι και τώρα που εγραψες ότι γεννησες 38 και 5, και το κουνελακι ημερολογιακα στις 38 και 5 γεννήθηκε αλλα επειδη είχα μικρότερο κύκλο και απο την αυχενικη μου έβγαινε μια βδομάδα μεγαλύτερος μου είχε αλλάξει την ΠΗΤ και έτσι γέννησα τρεις μέρες πριν την διορθωμενη ΠΗΤ.

Αθανασία μπορει να έχεις αλλα συμπτώματα σε αυτη την εγκυμοσύνη, με το καλο την Τρίτη να δεις το σπορακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Δε θα το πιστέψετε αλλά ξαφνικά μ'έχει πιάσει τρελλό άγχος, σκέφτομαι πως θα γεννήσω μέσα στη δουλειά Μάιο, πως θα πρέπει να επιστρέψω όσο το δυνατόν πιο γρήγορα και δε θα έχω το χρόνο που χρειάζεται για να τα καταφέρω με το θηλασμό κλπ. Εντωμεταξύ εδώ εάν δεν είμαι εγώ δεν έχει ιδέα κανένας τι γίνεται, έδιωξα και την κοπέλα που είχα 3 χρόνια απογευματινή γιατί ανακάλυψα ότι έκανε μ@@@@@ες κι έφερνε διαφόρους καταλαβαίνετε τι στο ξενοδοχείο κι ενώ είχαμε μιλήσει με μία άλλη για του χρόνου, τώρα μας είπε πως μπορεί να φύγει να μη μείνει στο νησί. Βλέπω και τη mother μου που τα σκέφτεται κι έχω φρικάρει, να φανταστείτε σήμερα όπως ερχόμουν και τα σκεφτόμουν, έκανα μια ζημιά στο αμάξι από απροσεξία μου, μια λακούβα να :( Δε ξέρω τι θα κάνω αλλά έχω αγχωθεί πάρα πολύ, πολλές φορές σκέφτομαι μήπως έπρεπε να είχαμε σταματήσει για λίγο τις προσπάθειες, ντρέπομαι που το λέω :oops::oops::oops: , όμως νιώθω χάλια :(:(:( είναι σα να τους κρεμάω ξαφνικά ενώ στηρίζονταν πάνω μου. Συγνώμη που σας ζαλίζω αλλά θέλω να τα βγάλω από μέσα μου και δε θέλω να τα πω σε κάποιον από τους δικούς μου.

Ανθή μου θέλω κοριτσάκι, μακάρι να μου κάνει τη χάρη ο Θεούλης, όπως καταλαβαίνεις και μετά απ'αυτά που έγραψα κι εγώ δε θα βλέπω την ώρα να γεννήσω :roll:

Άννα Μαρία ο μουσακάς είναι το αγαπημένο μου φαγητό, μπορώ να φάω μισό ταψί μόνη μου για πλάκα :roll:

Καγκουράκι επειδή αυτή τη στιγμή έχω λίγο κολλήσει, για να κατάλαβω δε θ'αλλάξετε πατώματα τελικά, ή όλα αυτά θα γίνουν στα καινούρια, συγνώμη αν η ερώτηση μου είναι χαζή αλλά μάλλον το νιονιό μου δε δουλεύει αυτή τη στιγμή :roll: ...Λογικό είναι μωρέ να σου έχει λέιψει το σπιτάκι σου, η βολή σου κ'ανε λίγο υπομονή και τελειώνει η ταλαιπωρία σας. ;)

Συγνώμη ρε κορίτσια αν δε σχολίασα αρκετά αλλά όπως σας έγραψα δεν είμαι και στα καλύτερά μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που χαθηκατε καλε όλες σήμερα?

Αθανασία λογικο είναι να περνάνε όλα αυτα απο το μυαλο σου, μην αγχωνεσαι απο τώρα, αυτη τη στιγμη σημασία έχει να είσαι ήρεμη και να απολαυσεις κάθε μέρα της εγκυμοσύνης σου, το σπορακι νιώθει τα πάντα. Όταν θα έρθει εκείνη η ώρα όλα θα ρυθμιστούν και θα τα καταφέρεις μια χαρα, μέχρι τότε θα έχεις βρει τη λύση. Το σπορακι για να ήρθε τώρα σημαίνει ότι τώρα ήταν η κατάλληλη στιγμη!!!

Καλα κατάλαβες δεν θα τα αλλάξουμε τα πατωματα και όλα αυτα θα τα κάνουμε σε αυτα που ήδη έχουμε.

Καλη εβδομάδα κοριτσαρες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Ερημιές σήμερα βλέπω...

Εγώ σηκώθηκα πρωί και πήγα εκκλησία με τον Αντρέα, μετά στο σπίτι τον κράτησε ο άντρας μου και έκανα προετοιμασία για το σχολείο, το μεσημέρι φάγαμε στη μάνα μου και μετά το απόγευμα σπίτι, κάναμε κάποιες δουλειές, παίξαμε με τον Αντρέα, τα γνωστά!

Στη μάνα μου διάβαζα κάτι παλιά γράμματα που ανακάλυψε. Σε ένα από αυτά, η αδελφή του παππού μου του έγραφε για να του κάνει προξενειό με μια κοπέλα (τη γιαγιά μου!). Του έλεγε ότι είναι μοδίστρα, είναι νοικοκυρά, από καλή οικογένεια, μετριόφρων, οικονόμα, και κυρίως, έχει δικό της σπίτι! Το ότι ήταν πάρα πολύ όμορφη δεν το αναφέρει πουθενά. Και κατέληγε "αν ενδιαφέρεσαι, έλα καμιά μέρα στη Λάρνακα (ο παππούς μου ήταν μηχανικός και γύριζε την Κύπρο δουλεύοντας) για να πάμε σπίτι της, να τη δεις και να σε δει και αν γουστάρετε, τα συμφωνούμε και δίνουμε λόγο". Αν ΓΟΥΣΤΑΡΕΤΕ το 1933!!!

Σε ένα άλλο έγγραφο του 1898 στην ημερομηνία ο μήνας Οκτώβριος ήταν γραμμένος ως εξής: "8βριος. Πολύ προχώ οι Λαρνακείς του 19ου αιώνα! Έτσι γράφουν σήμερα οι έφηβοι στο ίντερνετ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, καλύτερα που δε θα αλλάξετε πάτωμα. Το λάμινεϊτ είναι σαν πλαστικό, όσο κι αν μοιάζει με ξύλο. Κι εγώ θέλω να βάλω ξύλινο πάτωμα στα υπνοδωμάτια, αλλά προτιμώ να μαζέψω λεφτά για να βάλω αληθινό ξύλο, παρά αυτό το πλαστικό που φαίνεται φτηνιάρικο. Όπως φαίνεται, βέβαια, δε θα βάλω ποτέ πάτωμα (έχει ήδη μωσαϊκό!), αλλά δεν πειράζει!

Αθανασία, μην αγχώνεσαι έτσι καλέ! Άκου, σαν να τους κρεμάς. Είμαι σίγουρη ότι οι γονείς σου θα είναι τόσο χαρούμενοι από το νέο εγγονάκι που ούτε που θα τους περάσει τέτοιο πράγμα απ' το μυαλό. Θα βρείτε την άκρη, μην ανησυχείς! Και με το θηλασμό θα τα καταφέρεις και με όλα. Να η Ανθή, που μόλις σαράντισε πήγε δουλειά, με ένα δύσκολο μωρό, και μια χαρά θηλάζει!

Πρόσεχε βρε με το αμάξι... Αν αποσπάται η προσοχή σου, αν έχεις μειωμένα αντανακλαστικά, αν ζαλίζεσαι, καλύτερα μην οδηγείς.

Οι υπόλοιπες πού χαθήκατε;

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου και καλο μηνα!!!

σημερα ο Δημητρης πηγε σχολειο με την αλλη κοπελα και δεν εβγαλε κιχ οταν μπηκε στο αυτοκινητο αντιθετως μου χαμογελουσε και μου εστελνε φιλακια πηρε μαζι του κι ενα βιβλιο της πρωτης δημοτικου που αυτες τις μερες το παιρνει και κοιμαται μαζι του :lol: θα με κραξουν οι νηπιαγωγοι :lol: το θεμα ειναι οτι δεν εκλαψε αντε να δουμε πως θα παει κι αυτη η βδομαδα,αυτες τις μερες γινονται πανηγυρια στην περιοχη μας και το Σαββατο πηγαμε μια βολτα με τον αντρα μου και ενα ζευγαρι αλλα δεν πηραμε τα παιδια και σημερα θα παμε στης Κοζανης ολοι μαζι,ειμαστε για τα πανυγηρια δηλαδη

Κατερινακι καλυτερα αφου δεν θα ξυλωσετε το πατωμα και θα φτιαξετε το δικο σας θα τελειωσετε νωριτερα,ο αντρας μου εχει εδρα την Δεσκατη εδω και 12 χρονια στο κεντρο υγειας,ηρθε με μετακινηση στο νοσοκομειο Κοζανης και καναμε χαρτια για μεταταξη και μεταθεση αλλα ειπαν οτι σταματανε ολες οι μεταθεσεις γιαυτο αγχωθηκαμε θελει να ερθει εδω και δεν μπορει,το θεμα ειναι οτι ζηταει απο κεντριο υγειας που δεν εχει καθολου δουλεια να ερθει σε μεγαλο νοσοκομειο που γινεται χαμος και δεν μπορει να ρθει,Ελλαδαρα δεν μπορεις να βρεις ακρη ποτε λες και δεν τους μαθαμε πια......

Αθανασια μου μη σκεφτεσαι ετσι ρε κοριτσι μου κοιτα να πανε ολα καλα και να ειναι γερο το μωρακι σου και τα υπολοιπα ερχονται σε δευτερη μοιρα,μην ανυσηχεις θα τα καταφερεις μια χαρα και οι γονεις σου σιγουρα θελουν το καλο σου και δεν θα σκεφτουν με τιποτα οτι τους κρεμας,μην ανυσηχεις ολα θα γινουν,και εγω επαιρνα ολο το μηνα μονο ο Γιωργος βγηκε 6 μερες νωριτερα και στον Δημητρη που υποτιθεται ηταν και τριτο και θα γεννουσα νωριτερα πηγα για προκληση γιατι εκλεινα και τον 9ο και δεν ελεγε να βγει :D

Ανθη μου πολυ σπαστικο οταν το γαλα που εβγαλες με τοσο κοπο παει χαμενο :o οσο για τον μικρο που λες καμια μανα δεν μπορει να γυρισει την πλατη και να φυγει ευκολα αλλα τι να κανουμε δεν γινεται διαφορετικα οσο καθεσαι εκει χειροτερα ειναι τα πραγματα δεν προκειται να συνηθισει ποτε το ξερω και απο τους αλλους,ο μεγαλος μου δεν εκλαιγε αλλα εκανε εμετο στο σπιτι δυο φορες απο το αγχος του,και ο δευτερος γαντζωνοταν στο ποδι μου και εκλαιγε τις πρωτες μερες μετα δεν ειχα προβλημα το δυσκολο ειναι τις πρωτες μερες μετα συνηθιζουν εξαλλου δεν ειναι μονο τα δικα μας ολα τα παιδακια δυσκολευονται οταν αφηνουν την αγκαλια της μαμας τους ετσι δεν ειναι;;απλα ειναι λιγο ψυχοφθορο περισσοτερο για μας

Αννα Μαρια μην αγχωνεσαι τοσο πολυ για τα παπουτσια ειμαι σιγουρη οτι θα διαλεξεις τα καλυτερα,καλα το εγγραφο του 1898 που το βρηκες καλε;ειδες οι παππουδες σου λεξιλογιο;; :lol::lol: τι νομιζες;; :lol:

δεν θυμαμαι κατι αλλο κουκλες παω να κανω δουλειες :(:( πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

Χθες πήρα το γιατρό μου τηλ κι είχε έρθει τελικά (υποτίθεται πως ήρθε για να ξεκουραστεί) και μου είπε να πάω να με δεί, πήγε ιατρείο μόνο για μένα. Όλα καλά αρχικά μόνο που ακόμη δεν ακούσαμε καρδούλα γιατί στον υπέρυχο είδαμε πως είμαι λιγότερο από 6 εβδομάδες που υπολογίζαμε κι οι δύο, μάλλον άργησε να γίνει η σύλληψη :roll: , είδαμε σάκο και μέσα κάτι πάρα πολύ μικροσκοπικό, να κουνιέται, που ούτε το μηχάνημα δε μπορούσε να το μετρήσει, τεσπα είδαμε ότι είναι ενδομήτριο κι ησυχασα από μία πλευρά. Τώρα μου έδωσε πάλι εξετάσεις γενικές αίματος, ξανά χοριακή κτλ. Θα τις κάνω αύριο και μόλις πάρω αποτελέσματα θα τον πάρω τηλ, αν δεν του έχει προκύψει κάτι μέχρι τέλος της εβδομάδας θα ξαναπάω, λογικά ν'ακούσουμε καρδούλα αυτή τη φορά :roll: , φοβάμαι λίγο γιατί περίμενα πως θ'άκουγα χθες και όλη νύχτα δεν κοιμήθηκα :? ... Εσείς θυμάστε πότε περίπου είχατε ακούσει :?: μου είπε πως στον υπέρυχο έδειξε ότι είμαι μόλις 5εβδ + 5ημ. Εντωμεταξύ ήμουν πάντα υποτασική και τα φάρμακα που μου έχει δώσει μου ρίχνουν την πίεση πιο πολύ, γιατί μου εξήγησε πως αυτό που κάνουν είναι να παίρνουν όσο το δυνατόν περισσότερο αίμα από μένα και να το μεταφέρουν στο έμβρυο. Το πρωί δε μπορούσα να σηκωθώ από το κρεββάτι, τώρα έχω πλακωθεί στους χυμούς :roll: .

Καγκουράκι μου έτσι ακριβώς θέλω να σκέφτομαι κι εγώ πώς ο Θεούλης ήξερε την κατάλληλη στιγμλη και το έστειλε, όμως κάποιες φορές περνάνε όλα από το μυαλό μας :? Καλύτερα που δεν αλλάζετε πατώματα γλιτώνετε αρκετή ταλαιπωρία και νομίζω πως τα ξεφορτωθήκατε ήδη τα μαμούνια...

Άννα Μαρία μου οι γονείς μου είναι όντως πολύ χαρούμενοι και φυσικά δε σκέφτονται όπως εγώ, αλλά το κεφάλι μου δε μπορώ να το αλλάξω, με το αμάξι ήταν καθαρά απροσεξία μου. Γιατί θέλεις να βάλεις ξύλινα πατώματα, δε βλέπεις τι τραβάει το καγκουράκι μας, πάντα πίστευα ότι είναι περίεργα στο καθάρισμα και πολύ ευαίσθητα γενικώς. Καλά τα γράμματα των παππούδων πολύ προχώ δεν το συζητώ :lol: !

Κατερινάκι μου πραγματικά πρώτα απ'όλα με νοιάζει να είναι γερό το μωράκι μου, αλλά κάποιες φορές είναι αναπόφευκτο το να σκέφτεσαι διάφορα... Πολύ χαίρομαι για το Δημητράκη είδες μάλλον συνήθισε και τέρμα τα κλάματα, ε μη κλαίει το παιδί ολόκληρος άντρας μπροστά στα κορίτσια :lol: ! Όσον αφορά τη μετάταξη του άντρα σου είμαι σίγουρη ότι το γεγονός ότι θέλει να πάει κάπου οπου θα προσφέρει περισσότερα είμαι σίγουρη ούτε καν τους απασχολεί αυτούς με τη γραφειοκρατία τους, βλέπουν μόνο ότι κόβονται οι μεταθέσεις.

Οι υπόλοιπες που είστε :?: Αχ αυτά γι'αρχή συγνώμη αν σας ζάλισα με τα δικά μου, σας στέλνω πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Τι κάνετε κοριτσάκια;

Εμείς σήμερα έχουμε αργία, αφού είναι η επέτειος της Κυπριακής Ανεξαρτησίας. Δηλαδή 16 Αυγούστου του 1960 ανακηρύχθηκε η Ανεξαρτησία, αλλά επειδή το δεκαπενταύγουστο λείπουν όλοι διακοπές, τα σχολεία είναι κλειστά και οι παραλίες γεμάτες, δεν μπορούσε να γίνει και πολύ σόι εορτασμός, έτσι καθιερώθηκε να γιορτάζεται την 1η Οκτωβρίου.

Κατερίνα, μακάρι να τον αφήσουν εκεί που θέλετε τον άντρα σου, αν και, όπως τα περιγράφεις, δύσκολο...

Μια χαρά ο Δημητράκης! Μακάρι να συνεχίσει έτσι.

Τι πανηγύρια έχετε;

Αθανασία, μια χαρά οι εξετάσεις σου! Εγώ άκουσα καρδιά 7 + 4. Σχεδόν όγδοη εβδομάδα δηλαδή!

Μην αγχώνεσαι καθόλου! Αφού είδες κάτι να κουνιέται πας καλά!

Το ξύλινο πάτωμα μου αρέσει πάρα πολύ. Όταν ήρθαμε στο διαμέρισμα, υποτίθεται το είχαν ανακαινίσει, έβαλαν σε όλους τους χώρους πλακάκι πάνω από το μωσαϊκό που υπήρχε πριν, αλλά δεν είναι και πολύ καλής ποιότητας. Αυτό, βέβαια, δεν μπορώ να το αλλάξω τώρα. Αλλά στα τρία υπνοδωμάτια έχουν αφήσει το αρχικό μωσαϊκό, και ήθελα να βάλω ξύλο. Αλλά δε νομίζω να έχω ποτέ μαζεμένα τα λεφτά για να το κάνω!

Τι φτιάχνετε σήμερα; Εμείς ρεβύθια, αλλά δεν ξέρω ακόμα πώς θα τα κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...

γυρισα απο τον οδοντιατρο...εβγαλα και το αλλο δοντι!!!επιτελους τελειωσα με τις εξαγωγες!!!ειμαι ετοιμη για ισιωμα δοντιων :lol::lol::lol: μετα απο 8 δοντια εξαγωγη!!! :lol::lol::lol::lol:

ΑΘΑΝΑΣΙΑ και εγω στην 8η εβδομαδα ακουσα καρδουλα!μην αγχωνεσαι ειναι ακομα πολυυυ νωρις!!! :D

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ξεκουραση σημερα ε???τυχερουλααα :D:D

ο μπεμπης κοιμαται εδω και 3 βραδια 8ωρα!!!τελειαααααααααα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσακια μου;;Εγω εδω με την μπεμπα μου.Ο Πανουλης ηθελε να παει στη μαμα μου και θα ερθει εδω μολις φαει.Το γλιτωσα και σημερα το μαγειρεμα ;););)

Αθανασία μου οταν εμεινα εγκυος ηξερα πως θα πρέπει να γυρισω στη δουλειά στις 40 μερες και ειχα ζαλισει τα κοριτσια εδω για το πως θα τα καταφερω με το θηλασμο και με ολα. Τελικα αν εχει κανεις θεληση ολα τα καταφερνει.Ξεκινησα να μαζευω γαλατακι 1 μηνα πριν παω στη δουλεια και φροντισα να μην λειπω πανω απο 4.5 ωρες.Τωρα τα καταφερνω μια χαρα και δεν εχω δωσει ξενο ουτε 1 φορα ;) .Μπορεις να φροντισεις να λειπεις λιγοτερο;;Εστω για την αρχη.Αν δε γινεται θα μπορουσες στις 4 ωρες να πηγαινεις σπιτι, απο το ενα στηθος να θηλαζεις το μωρο και απο το αλλο να αντλεις και μετά να επιστρέφεις στη δουλεια για αλλες 4 ωρες.Πολυ βασικο ειναι να αρχισεις να μαζευεις γαλα κανα μηνα πριν γυρισεις στη δουλεια.Τελικα αδικα στεναχωριομουν ως εγκυος γιατι και με ανανεωνει η δουλεια και ξεφευγω λιγο αλλα δεν στερω και κατι απο την φραουλιτσα ;););)

Απολαυσε την εγκυμοσυνη σου και πιστεψε με, ολα θα γινουν ;););););)

Όσο για την καρδούλα, πήγα στο γιατρό 5 εβδ. και 3 ημερών και δεν την ακούσαμε και μετά ξαναπήγα 8 εβδ. και 3 ημερών και την ακούσαμε :D:D:D

Αννα Μαρια πολύ μου αρέσει να διαβάζω παλιά γράμματα..Έμεινα και με το "γουστάρεις" και με το "8βριο" χαχαχαχαχα!!!Τελικά πήγε καλά το προξενιό ε;; Τι τυχερή που είσαι που έχετε αργία..Φέτος καμιά αργία δεν θα χαρούμε..Όλες οι γιορτές πέφτουν ΣΚ :evil::evil::evil::evil:

Κατερίνα μου το ξεπέρασε ο Δημητράκης σου!!! Τέλεια! Εύχομαι όλα να έρθουν όπως τα θέλετε με τη μετάθεση του άντρα σου!

Κατερινάκι ευτυχώς που δεν θα αλλάξετε πατώματα γιατί θα είχατε μεγάλη βαβούρα στο σπίτι :?:?:? Εγώ στα υπνοδωμάτια έχω βάλει πλακάκια που είναι σαν ξύλο. Μακρόστενα είναι. Κόστιζαν λίγο παραπάνω αλλά άξιζε γιατί το αποτέλεσμα είναι τέλειο και δεν είναι φυσικά ευαίσθητα όπως το ξύλο.

Σε λίγο πρέπει να ετοιμαστώ για τη δουλίτσα. Όλα ΟΚ με τη δουλειά. Το μόνο κακό είναι πως αντιμετωπίζω πρόβλημα με τη δουλειά που πρέπει να κάνω στο σπίτι γιατί όποτε το μωρό κλαίει, ο άντρας μου νομίζει πως πεινάει και μου το φέρνει πακέτο όοολη την ώρα :evil::evil::evil::evil: Με το που έρχεται η μαμά μου το μωρό ηρεμεί αμέσως. Δυστυχώς όμως δεν μπορώ να την έχω όλο το 24ωρο..

Μπράβο Μαρίνα μου!! Πολύ ευχάριστα τα νέα σου με τα οχτάωρα του μωρού σου!!! Άντε και στα δικά μας!!!!

Φιλιάαααα!!!Καλό μήνα σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μήνα κούκλες!!!!!

Έχουμε μπλέξει με τα πατωματα δεν μπορούμε να πάρουμε μια απόφαση ο καθένας μας λέει και κάτι διαφορετικο και όσο το ψάχνουμε τόσο μπερδευομαστε.

Μια λυση ειναι να μην κάνουμε τίποτα γιατι αυτα είναι εντομα που βγήκαν απο την υγρασία και θα φύγουν, αλλα κανένας δεν μας λέει ποτε και τα ξύλα σε κανά τρίμηνο θα επανέλθουν αφου στεγνωσουν καλα...φυσικα δεν μπορούμε να ζούμε έτσι :twisted::twisted:

Η άλλη λύση είναι να κάνουμε απεντομωση κάτω απο το πάτωμα ανοίγοντας δυο τρεις τρύπες για να περασει η ραντιστηρα και να τρίτου με λίγο το πάτωμα και να το γυαλισουμε μετα. Έτσι όμως ποσο σιγουροι μπορει να είμαστε αν το φάρμακο θα παει παντού και μπορει όταν επανέλθουν τα ξύλα να έχουμε κανένα βαθουλωμα λόγω συστολης διαστολης

και η τριτη λύση είναι τα ξυλωσουμε όλα να καθαριστούν όλα απο κάτω και να μπει καινούριο πάτωμα.

Εσείς τι θα κάνατε, Αθανασια επειδη είχες πει ότι ο άντρας σου είναι τις δουλειάς τι γνώμη έχει? στη μια περίπτωση το κόστος φτάνει τα 400ευρω στην άλλη τα 1600.

Σας έχω ζαλίσει και σας αλλα είπα στον άντρα μου να πάρουμε μια απόφαση μέχρι το βράδυ δεν μπορω αλλο :twisted:

Πάω να πάρω την μικρη απο το σχολικο θα μπω πάλι αργότερα να δω και τα δικα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επέστρεψα!

Άννα Μαρία όντως πολυ προχωρημενοι οι "νέοι" του 1900!!!! Απίστευτο ότι μιλαγαμε και εκείνοι έτσι!!!!! Το ξύλινο πάτωμα είναι όμορφο και βγάζει μια ζεστασιά αλλα αν γίνει κάτι είναι πολυ ευαίσθητο.....

Κατερίνα καλύτερα σήμερα ο Δημητρακης, μακάρι να συνεχίσει έτσι και να πηγαίνει με χαμόγελο στο σχολείο!!!

Αθανασία μην αγχωνεσαι κάτω απο τις 6 βδομάδες σπάνια ακούς καρδούλα, όλα καλα θα πανε θα δεις. Στην κόρη μου καρδούλα άκουσα στις 7και 4. Στην δευτερη που παλλινδρομησε 5 και 6 είχα δει μονο σάκο με εμβρυακα στοιχεία και 6 και6 άκουσα καρδουλες και τώρα στον μπεμπη 6 και 2 μολις που την είδαμε να παλλεται.

Μαρίνα ξεμπερδεψες με τις εξαγωγές, άντε θα φτιάξεις ωραία δοντακια τώρα. Μπράβο στο αγόρι σου που κοιμάται πλέον οκταωρα μακάρι να συνεχίσει έτσι!

Ανθη πως τα παει η φραουλιτσα με τον ύπνο, με τη δουλεια όντως ξεφευγεις καλο είναι. Την άλλη Κυριακή είπαμε να βρεθούμε με το Καρολινακι γιατι αυτη δεν τα καταφερα ελπίζω να τα μπορείς και εσυ να σας δω και τις δυο! Μέχρι και πλακάκια μας έχουν πει να βάλουμε γι αυτο λέω έχουμε ακούσει τόσες διαφορετικές απόψεις......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!και παλι κοιμηθηκαμε...κοιμηθηκαμε 11 και ξυπνησε μια φορα στις 4.30 και μετα σηκωθηκαμε 9 η ωρα!!! :D:D:D φτου φτου μια χαρα!

εμενα το δοντι που εβγαλα χθες δεν με ποναει καθολου...ενω το πρωτο ακομα ποναει λιγο..περιεργο :?:?:?

τελικα εμεις ΑΚΟΜΑ δεν αποφασισαμε ΟΥΤΕ ΚΑΝ που θα γινει η γαμοβαφτιση !!!!!θα τρεχω και δεν θα φτανω...και ολα αυτα εξαιτιας των πεθερικων :evil::evil::evil::evil:

και μενουν ΜΟΝΟ 5 μηνες!!!!μεσα στο αγχος ειμαι αλλα το μονο που γινεται ειναι να μαλωνω με τον αντρα μου γιατι και αυτος ειναι με το μερος μου και νευριαζει με τους δικους του οποτε δεν το συζηταω...οτι θελει ας γινει!!!!ΔΕΝ αντεχω αλλο με τα πεθερικα!!!ΟΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ!!! :evil::evil::evil:

καγκουρακι εγω θα ελεγα απλα να ραντισετε...γιατι να δωσετε τοσα λεφτα? και αλλωστε οταν στεγνωσουν θα ειναι καλα...και εμεις εχουμε σε 1 δωματιο σανιδια...αλλα τα εχω καλυμενα με χαλια ...πολυ λιγες επιφανιες ειναι εκτος χαλιων για να μην σφουγγαριζω συνεχεια και πιανει υγρασια!

ΑΝΘΗ μπραβοοοοοοοοοοοοοο!!!αν και ειναι ΒΑΣΑΝΟ το θηλαστρο το ξερω παρααα πολυ καλα!!!!ασε εφιαλτης μου εχει γινει!!!!

ααα κοριτσια ειδαμε χθες κρεμες με τον αντρα μου που αρχιζουν απο τον 4ο γραφουν...ρυζαλευρο συγκεκριμενα αλλα η παιδιατρος δεν μας ειπε τιποτα τετοιο...απο τον 6ο ειπε αρχιζουμε φρουτακια... :? εσεις τρωγατε πιο νωρις???'ααα επισης το κιντερτε το τσαγακι το εχουν 3,45 στο σουπερ και απο το φαρμακειο το ειχαμε παρει 5!!!ε και φυσικα πηρα απο το σουπερ τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

καλα τι καιρο μας κανει :o ξανα καλοκαιρι ξαναμαζεψα τις κουβερτες και εβγαλα καποια καλοκαιρινα που ειχα μαζεψει αυτη τη δουλεια θα εχω συνεχεια με τις ντουλαπες,σημερα θα παμε στο πανυγηρι το απογευμα και λογικα τα παιδια θα τα πανε εκδρομη οπως καθε χρονο,ο μικρος και σημερα πηγε χωρις κλαματα ας ελπισω οτι δεν θα ξανακλαψει.......

Αννα Μαρια καθε χρονο την πρωτη Τριτη του Οκτωμβριου εχουμε εμποροπανυγηρη στην Κοζανη,παλια λεγοταν νιαημερος(εννεα μερες)επειδη κρατουσε τοσο ,τωρα κραταει γυρω στις τρεις μερες κι εχει κουνιες,κουρσακια,οτιδηποτε θελεις να ψωνισεις απο χαλια ως καλτσες και φυσικα πολυ φαγητο απο ψητα και σουβλες ως λουκουμαδες ,θα παμε μια βολτα το απογευμα τα παιδια το περιμενουν πως και πως,πως εγιναν τα ρεβυθια σου χθες;πηρες τελικα παπουτσια και σκουπα;

Μαρινα εγω και στα τρια αρχισα μολις εκλεισαν τον 6ο μηνα μην κοιτας τη γραφουν οι κρεμες,στην αρχη εδωσα για λιγο καιρο ρυζαλευρο ωσπου να συνηθισουν και μετα φρουτα και αλλες κρεμες,πιο μετα αρχιζουν χορτοσουπες και κρεατοσουπες,μη βιαζεσαι ολες ενθουσιαζοματε στην αρχη αλλα περνουμε την πρωτη κρυαδα οταν τα μωρα δεν τρωνε και προτιμανε τι στηθος ή το μπουκαλι ,ολα στην ωρα τους ,μια χαρα παει με τον υπνο φτου φτου ευχομαι να συνεχισει ετσι και καλυτερα

Αθανασια μου εγω πηγαινα στο γιατρο μετα τις 7 εβδομαδες οπου και ακουγαμε καρδουλες,μην αγχωνεσαι ειναι πολυ νωρις ακομα ,ασε απο γραφειοκρατεια αλλο τιποτα μας εχουν σπασει τα νευρα :o ,οσο για το θηλασμο που λες αν το θελεις πολυ θα τα καταφερεις,εχεις πολυ καιρο ως τοτε θα σου τα ξαναπουμε ;)

Κατερινακι κακο μπελα βρηκατε με τα πατωματα,τι να πω πρεπει να βρειτε μια οριστικη λυση κι οχι να ξαναεχετε τα ιδια σε λιγο καιρο ,αρα μηπως να τα αλλαζατε;δεν ξερω παλι οτι αντεχει και το πορτοφολι σας :o να πειτε χαιρετισμους στο Καρολινακι αν πατε για καφε

Ανθη μου φανταζομαι ποσο δυσκολο ειναι να δουλευεις στο σπιτι και να ακους το μωρο να κλαιει και να μην μπορει να το ηρεμησει ο αντρας σου :o:o ,σε φανταζομαι με το βυζι εξω και να διορθωνεις τα γραπτα :o αν τη θηλασεις και την παρει μετα ο αντρας σου παλι δεν ηρεμει;;σιγα σιγα πιστευω οτι θα τα καταφερετε μην απελπιζεσαι

πολλα φιλια σε ολες παω για σιδεροοοοοοοοοοοοο,βαριεμαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε? Εγώ εδώ ξενοδοχείο και βαριέμαι πολύ.... Αφήστε που δεν έχω τι να κάνω και σκέφτομαι συνέχεια τον εμ@@@το συγνώμη κιόλας πρωί πρωί :? , όλο γκρίνια είμαι τώρα τελευταία σας έχω πρίξει :oops::oops::oops: , πήγα και για τις εξετάσεις τώρα περιμένω αποτελέσματα :roll:

Άννα Μαρία πως τα περάσατε χθες που είχατε αργία :?: εγώ πάντως πολύ δύσκολα θα διάλεγα να βάλω ξύλο, έχω βάλει στις κρεβατοκάμαρες ένα πλακάκι τετράγωνο που εχει σχέδιο ξύλου μέσα.

Μαρίνα μια χαρά κοιμάστε είδες στρώνει σιγά σιγά ο μπέμπης σου, γιατί περιμένετε την απόφαση των πεθερικών σου, δεν καταλαβαίνω ζευγάρι είστε, αφού συμφωνείτε κιόλας δεν υπάρχει λόγος να τσακωνεστε, πάρτε μια απόφαση κι απλά ανακοινώστε τη ;)

Ανθή μου σ'ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές είμαι σίγουρη πως όταν έρθει η ώρα θα σας πρίξω κι εγώ αλλά ελπίζω να τα καταφέρω όπως εσύ! Αχ αυτοί οι άντρες μας, απ'αυτά που περιγράφεις είναι σα να βλέπω live τον δικό μου :lol: , αν δεν είχα κι εγώ τη μαμά μου όταν ήταν μικρός ο γιος μου, να φανταστείς αφού περπάτησε ο Λευτέρης (14 μηνών) τότε άρχισε ο άντρας μου να τον κάνει μπάνιο κλπ :shock:

Καγκουράκι μου αποφασίσατε τελικά :?: εγώ ρώτησα τον άντρα μου και μου είπε πως σίγουρη για το ότι δε θα ξαναέχετε πρόβλημα θα είσαι εννοείται μόνο αν το ξυλώσετε όλο και βάλετε καινούριο :roll: , τώρα εξαρτάται και από το πόσα χρήματα έχετε τη δυνατότητα να διαθέσετε αυτή τη στιγμή :roll:

Κατερινάκι είδες μια χαρά ο Δημητράκης ;) καλά για τον καιρό άστα εδώ εκτός από πολλή ζέστη έχει κι απίστευτη υγρασία κι αυτό είναι το χειρότερο :twisted: , αχ πάρε με κι εμένα στο πανηγύρι μ'αρέσει να χαζεύω :lol: !

Τι τρώτε σήμερα εμείς κρεατόσουπα αλλά με βλέπω να πίνω μόο σουπίτσα γιατί ακόμη και νερό να πιω νομίζω ότι έχω πιει το Βόσπορο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

ΑΘΑΝΑΣΙΑ και εγω την εγκυμοσυνη απο τα νευρα την καταλαβα...λεω κατι εχω δεν γινεται τοοοσα νευρα ....και τελικα ειχα μπεμπε :lol::lol: ...ααα εγω στην εγκυμοσυνη δεν πλησιαζα κρεας μου εφερνε αναγουλα!!οποτε σε καταλαβαινω σε ολα!!! :D:D:lol::lol::lol:

οσο για τα πεθερικα....ΔΕΝ εχουν λεφτα λεει για γαμοβαφτιση αλλα μονο για βαφτιση...με λιγα λογια μας λενε να μην κανουμε γαμο!!και τα εχω παρει :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Τι κάνετε κοριτσάκια;

Χτες δεν κάναμε κάτι το ιδιαίτερο. Κάποιες δουλίτσες στο σπίτι, παιχνίδι με τον Αντρέα και μετά πήγαμε για καφέ στην παραλία με τον αδελφό μου. Φάγαμε ένα παγωτόοοοο και μετά περπατήσαμε και πήραμε από ένα καλαμπόκι. Πολύ ωραία περάσαμε!

Επιτέλους τελείωσα το άρθρο που σας έλεγα και το έστειλα για δημοσίευση σε ένα θεολογικό περιοδικό. Είχαν δημοσιεύσει και κάτι άλλο δικό μου πέρσι, ελπίζω να με καταδεχτούν!

Ανθή, λες και περιγράφεις τον άντρα μου! Τα ίδια ακριβώς! Όποτε έκλαιγε το μωρό, τσουπ! θήλασέ το, γάλα θέλει. Ακόμα και τώρα που είναι δέκα μηνών μαντράχαλος, μόλις κλάψει μου τον φέρνει, γιατί λέει θέλει εμένα. Οκ, χτες το πρωί, π.χ. που ξέφευγε απ' τα μπλόκα (τις καρέκλες που έχουμε βάλει γύρω γύρω για να μένει στο σαλόνι), περνούσε στο διάδρομο, ερχόταν έξω απ' το δωμάτιό μου και χτυπούσε την πόρτα, μάλλον εμένα ήθελε, αλλά δε σημαίνει ότι όποτε κλάψει λίγο θέλει να θηλάσει, τόσων μηνών άντρας.

Κι εμένα στην αρχή ερχόταν η μάνα μου και αμέσως ηρεμούσε, ενώ ο άντρας μου όλο έλεγε ότι δεν τα καταφέρνει και μου το έφερνε. Βρίσκουν άλλοθι τον θηλασμό...

Κοίτα, όμως, ότι τώρα τον κρατά κάθε απόγευμα.

Καγκουράκι, δεν ξέρω να σου πω για τα ξύλα... Μακάρι να βρείτε την πιο αποτελεσματική λύση.

Μαρίνα, όπως σου είπε και η Κατερίνα, μην κοιτάς τι λένε οι κρέμες. Αν η παιδίατρος δε σας είπε να δώσετε ρυζάλευρο, τότε έχετε καλή παιδίατρο!

Εγώ έδωσα από τον πέμπτο μήνα ρυζάλευρο της ΗΙΡΡ χωρίς γάλα ή ζάχαρη και το έφτιαχνα με δικό μου γάλα. Από τον έκτο νομίζω έδωσα φρούτα και νομίζω λίγο πριν τον έβδομο σούπες. Από τον όγδοο μήνα άρχισε γλουτένη, δηλαδή δημητριακά, κ.λπ., οπότε άρχισε να τρώει και ζυμαρικά, ψωμάκι καμιά φορά, κουάκερ, κ.λπ. Ο γιατρός επέμενε για φαρίν λακτέ και μπισκοτόκρεμες, αλλά δεν έδωσα. Πήρα κάτι βιολογικές κρέμες της HOLLE χωρίς γάλα και ζάχαρη πάλι, αλλά τώρα λέω να μην ξαναπάρω, αφού άρχισε και γιαουρτάκι.

Η άποψή μου για τη διατροφή του μωρού είναι ότι δε χρειάζεται να βιαζόμαστε να εισάγουμε τροφές. Ένα μωράκι κάτω του ενός έτους πόσο μεγάλο στομάχι έχει και πόσα γεύματα τρώει; Γιατί να τρώει ένα σωρό χαζομάρες που δεν τις χρειάζεται, όπως μπισκότα, κέικ, πίτσα (ω, ναι, υπάρχουν άτομα που δίνουν ακόμα και πίτσα!), τηγανιτές πατάτες, κ.λπ.;

Και το κιντέρτε που δίνεις δε χρειάζεται. Άλλωστε το δίνουν συνήθως στα νεογέννητα, ο δικός σου είναι ολόκληρος άντρας τώρα!

Για τη γαμοβάφτιση τι να πω... Δε θα ξεπουληθούν κιόλας τα πεθερικά, οπότε θα πρέπει να δείτε από πού θα βρείτε λεφτά. Στο κάτω κάτω, κάντε μια γαμοβάφτιση με λίγο κόσμο, χωρίς τραπέζι. Θα μπορούσες να δανειστείς νυφικό από μια φίλη σου, κ.λπ.

Ωχ, ξύπνησε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Του έφτιαξα το κουάκερ και περιμένω να κρυώσει λίγο για να του το δώσω. Μετά θα πάμε οικογενειακώς για ψώνια, να δούμε και για σκούπα.

Κατερίνα, καλές δουλειές! Εμάς εδώ ακόμα είναι καλοκαίρι, απλά έχει δροσίσει ελαφρώς.

Ωραίο ακούγεται το πανηγύρι.

Τα ρεβύθια τελικά τα έκανα με ρύζι πιλάφι, σαν ρεβυθόριζο. Ήταν πολύ ωραίο, και με ντομάτα θα του πήγαινε.

Αθανασία, κι εγώ είχα πολλά νεύρα στην αρχή της εγκυμοσύνης και μετά που γέννησα το ίδιο.

Όταν είχα έντονα συμπτώματα χαιρόμουν, γιατί ήξερα ότι πήγαιναν όλα καλά!

Εμείς σήμερα έχουμε φαγητό από χτες και μάλλον θα συμπληρώσουμε με κανένα ψαράκι.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! Ψες εγραφα εγραφα και μετα με πεταξε εξω! Νευριασα και δεν ξαναεγραψα, οποτε αρχιζω απο την αρχη, υπομονη, ακολουθει σεντονι! Αλλα καλου κακου ας πατησω τωρα υποβολη να δω αν θα με πεταξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...