Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Οι γυναικάρες με τα καροτσάκια!!!" Νο 5


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσαρες μου μωρουδενια εμενα μου αρεσει ο τιτλος επισης εγω θα βαζα καφενε ταλαιπωρες μανες με λατρεμενα βασανακια ολα τα ονοματα καλα ειναι η παρεα μετραει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια πως πηγε η ομιλια; Δε πειραζει θα βαλεις αλλη μερα φουστιτσα

Χτυπησε το σαγονακι μωρε το ζουζουνακι;

Εγω μπανιο σπανια τον κανω απλα γιατι αρεσει πολυ στον αντρα μου να τον κανει γενικα ομως ο β ειναι

Συνεργασιμος οποτε ανετα τον κανω κ εγω μονη μου!

Μωρουδενια εσυ ελεγες για δαγκωμα στο θηλασμα το πρωτο δοντι ο βασιλης

Το ακωνισε στο βυζι μου εξι μηνων το ιδιο κ τα υπολοιπα ως εννεα μηνω το χε κανει κοσκινο

Μαλωνα κ γελαγε το σκασμενο!!οποτε απο συμβουλη υπομονη θα λεγα!

Αλεξ ακομα δε πηρα το δεμα μου καθε μερα τον ρωταγα σνιφ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδενια μου ρωτας για μαμαδες εγω εχω τελεια σχεση με μαμα κ πεθερα ειναι φιλεναδες μου κ τις στρωνω στις δουλεειες η πεθερα εχει αναλαβει μαγειρεμμα η μαμα μου μενει μακρια αλλα ερχεται κ κραταει β κ παμε δουλεια κ κανει δουλειτσες πολλες

Βεβαια οτι θελω η δε θελω το λεω κ ετσι Αποφευγω γκρινιες

Χριστινακι θα μπω να διαβασω

Πειναει ξαναρχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κα μου περαστικα στο μαναρακι σιδερενιο να ναι παλιωσεις

Καγκουρακι να τους χαιρομαστε κοριτσακι μου μεγεια τα δωρακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

εμεις ειμαστε ολοι χαλια εκτος τον Νικο κολλησαμε ολοι την ιωση του Δημητρη και αρρωστησαμε οικογενειακως,πολυ κωλοιωση παντως ποναει ολο μου το σωμα και το κεφαλι μου,βηχω ,εχω συναχι γενικα ενα ματσο χαλια ο Δημητρης σημερα δεν εκανε πυρετο αλλα εχει πολυ γκρινια τον τσουζει η μυτη του απο το συναχι και διαμαρτυρεται συνεχως κλαιγοντας φυσικα,πιστευω απο αυριο να ειμαστε καπως καλυτερα.........

θα προτιμησω τον τιτλο της Μαγδας μιας που τελευταια αν οχι ολες οι περισσοτερες αυπνες και ταλαιπωρημενες ειμαστε

Μαγδα να χαιρομαστε τους αντρες μας!!!πολυχρονοι να ειναι ποσα κλεινει ο δικος σου;

Κατερινακι καλως δεχτηκες τον αντρας σου

Αννα Μαρια αμαν πια με τον αντρα σου λες κι ειναι αγκαρια το μωρο τι να πεις αφου του τα εχεις πει τοσες φορες και δεν καταλαβαινει τζαμπα χαλας τη ζαχαρενια σου

τα λεμε παλι φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Τι κάνετε;

Εγώ σήμερα δεν έκανα καθόλου δουλειές. Το πρωί πήγαμε με τον Αντρέα εκκλησία. Ο άντρας μου, εννοείται, τεμπέλιαζε, βαρέθηκε να σηκωθεί, κι έμεινε να κοιμάται. Ευτυχώς ήταν εκεί και οι γονείς μου και κράτησαν τον Αντρέα. Ένα περίεργο πράγμα, όταν τον κρατάει ο πατέρας μου κάθεται φρόνιμος στην αγκαλιά του, ενώ όταν τον κρατάω εγώ, θέλει συνέχεια να περπατάει.

Κατά τις 12 το μεσημέρι πήγαμε για καφέ στην παραλία με ένα φιλικό ζευγάρι και το αγοράκι τους. Ο Αντρέας κοιμόταν συνεχώς, και ξύπνησε την ώρα που θα φεύγαμε! Εν τω μεταξύ, είχε ωραίο ήλιο, και λέω, ευκαιρία να βγούμε. Μέχρι να φτάσουμε στην παραλία, συννέφιασε κι άρχισε να φυσάει αέρας. Βάλαμε στο καρότσι το προστατευτικό για τη βροχή για να μην του φυσάει ο αέρας του Αντρεάκη.

Το μεσημέρι πήγαμε για φαγητό στη μάνα μου, και καθίσαμε μέχρι τις πεντέμιση περίπου. Καλά, εννοείται ότι ο άντρας μου ήρθε σπίτι για να καθίσει στον υπολογιστή και γύρισε να μας πάρει μετά από καμιά ώρα.

Δυστυχώς έχει εθιστεί στον υπολογιστή και τα παιχνίδια. Όταν του λέω ότι κάθεται πολλές ώρες, απαντά με ασυναρτησίες του στιλ "μα δεν παίζω, παρακολουθώ" (λες και κάνει διαφορά, αφού ούτως ή άλλως στον υπολογιστή κάθεται) ή "αν δεν ήμουν στον υπολογιστή θα ήμουν στην τηλεόραση". Κάθε προσπάθεια συζήτησης πέφτει στο κενό. Του έχω πει χιλιάδες φορές ότι έχει εθιστεί κι ότι έχει πρόβλημα, και μου απαντά "μην ασχολείσαι με το τι κάνω εγώ", "εσύ έχεις το πρόβλημα κι όχι εγώ", "δεν έχεις βαρεθεί να μου λες συνέχεια τα ίδια και τα ίδια;". Κι όταν του λέω ότι, αφού του λέω συνέχεια τα ίδια και τα ίδια, σημαίνει ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα, μου απαντά ότι δε βλέπω τα δικά μου, και ασχολούμαι συνέχεια με τους άλλους. Δυστυχώς έχει πάρα πολύ σοβαρό πρόβλημα επικοινωνίας, είναι οξύθυμος και φωνάζει με το παραμικρό, κι αυτό το οφείλει στην κάκιστη ανατροφή που έλαβε από το σπίτι του. Είναι και τεμπέλης, και όλα αυτά χειροτερεύουν εξαιτίας του γεγονότος ότι είναι άνεργος εδώ και χρόνια και κάθεται όλη μέρα στο σπίτι, χωρίς να ψάχνει ουσιαστικά για δουλειά.

Κατερίνα το θέμα δεν είναι να του το λέω ή όχι, αλλά δε γίνεται εγώ να δουλεύω και να φέρνω τα λεφτά, να κάνω όλες τις δουλειές στο σπίτι, να κρατάω το μωρό, κι αυτός να κάνει μερικές δουλειές και να κρατά το μωρό δυο ώρες, και να μου τη λέει κιόλας και να μου δυσκολεύει τη ζωή. Δεν είναι αυτό το πράγμα ο γάμος, ο ένας να φέρει όλα τα βάρη και ο άλλος να επωφελείται στην πλάτη του. Υποτίθεται οι σύζυγοι φέρουν τον ίδιο ζυγό, δε φορτώνει ο ένας και τους δύο ζυγούς στην πλάτη του άλλου.

Μάγδα, ευχαρίστως να μην κάνω τίποτα, αλλά έχω και το μωρό, δε γίνεται να αφήσω το σπίτι μες στη βρώμα, να μην υπάρχει φαγητό, να μη σιδερώνω τα ρούχα. Α, και όταν του λέω ότι κουράζομαι, αντί να προσφερθεί να βοηθήσει, μου λέει το κορυφαίο "φέρε μια γυναίκα να σε βοηθήσει με τις δουλειές, τσιγκουνεύεσαι τα είκοσι ευρώ;". Δε φτάνει που μου έχουν κόψει 200 ευρώ απ' το μισθό μου, δε φτάνει που αυτός δε συνεισφέρει οικονομικά, όποτε του πω να κάνουμε οικονομία, με λέει τσιγκούνα κι όλη μέρα θέλει να παραγγέλνουμε φαγητό απ' έξω, εγώ κάθομαι στο σαλόνι και ξεπαγιάζω κι αυτός πάει στο γραφείο και βάζει κλιματιστικό, κι άλλα τέτοια... Και πιστεύει ότι ο μισθός μου είναι ανεξάντλητος, κι ότι θα μπορούσα να πληρώνω γυναίκα να μου καθαρίζει.

Τέλος πάντων, σας πρήζω με τα δικά μου, αλλά και σε ποιον να τα πω;

Κατερίνα ελπίζω να είναι καλύτερα αύριο ο Δημήτρης.

Για το όνομα που λέτε, μήπως να το πούμε "Καφενέ τα ξενύχτικα ζουζούνια";

Ή "Καφενέ όλοι μαζί κι ο ψωριάρης χώρια"; (ο ψωριάρης είναι ο άντρας μου).

Επίσης έχω κι ένα άλλο καλό: "Καφενέ η γυναίκα του μαλάκα και οι φίλες της". Πώς σας φαίνεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλιτσες μου είχα ένα ακομα σαββατοκύριακο γεμάτο και έτσι δεν είχα πολυ χρονο. εχω να διαβάσω πολλα βλέπω....

Χθες μας ειχε καλέσει σπιτι της μια κοπέλα που έχω γνωρίσει εδω απο το mammy, η Κατερίνα τη γνωρίζει τη Χρύσα ( χρυσουλινι) γιατι η Βασουλα της, η Αγγελική και ο Δημήτρης έχουν λίγες μερες διαφορα. Περάσαμε ωραία και έπαιξαν οι μικρουλες μαζι και με την μικρότερη αδερφουλα της, μονο ο Νικόλας την έβγαλε ή στο καρεκλακι ή αγκαλια. Σημερα πήγαμε για φαγητο το μεσημέρι στη μαμα μου γιατι δεν είχα καμια όρεξη για μαγείρεμα :P

Εντωμεταξυ και η χθεσινή νύχτα τα ιδια χάλια ειχε καθε δυο ώρες ξυπναγε :evil: μακάρι σημερα να μην εχουμε τα ιδια γιατι δεν έχω βρει χρονο να κοιμηθω έστω μια ωριτσα μέσα στη μερα και θα καταρρευσω και τρίτο βραδυ έτσι. Έχω και αλλο θέμα με τον Νικολα, δεν μου εχει κάνει κακά απο την παρασκευη το απογευμα....άτιμη μπανάνα τι μας έκανες, δεν μου πίνει και νερο δεν θελει και πολυ να στουμπωσει....εσείς τι κάνετε σε αυτες τις περιπτώσεις, πως τα βοηθάτε? Η Αγγελική καλα ειχε λίγο βήχα σημερα αλλα όλα στο προγραμμα ειναι.

Σας είπα μέσα στην βδομάδα θα την ξεκινήσω πάλι πισίνα θα την πάω σε δυο τρία κολυμβητήρια να της κάνουν δοκιμαστικό για το αν μπορει να ξεκινήσει εκμάθηση στην μεγαλη πισίνα μονη, οχι baby swimming με μένα μέσα. Και μολις δουμε που μας βολεύει θα ξεκινήσω και με τον μικρο baby swimming μου εχει λείψει τόσο πολυ!!!!,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατα λάθος πατησα υποβολή και συνεχίζω με τα δικα σας νεα....

Αννα Μαρία και εσυ απο αυπνιες τα ιδια, καλα και μένα το σπιτι δεν ειναι όπως θα ήθελα να ειναι εγω να δω ποτε θα το κάνω ολόκληρο μια φορα γιατι όλο και κάτι αφήνω.

Μαρίνα στην Αγγελική παντα με βοηθούσε ο άντρας μου στο μπάνιο και μετα όσο την θηλαζα για να κοιμηθει καθάριζε και τ μπανακι τωρα στο δεύτερο τον κάνω μονη μου Αι δεν μου καθαρίζει ουτε το μπανακι....οπότε προπονηθούν τωρα να είσαι έτοιμη για το δευτερο :lol::lol::lol: . Τον πλενεις στο μπανακι ακομα? Μπορεις τωρα που στέκεται καθιστος να τον βάλεις στην μπανιέρα σε αντιολισθητικο χαλακι με ενσωματωμένο καθισματακι, είχα παρει τέτοιο απο τα mothercare και έβαζα την κόρη μου απο τον 7ο μήνα.

Χριστινακι θα διαβάσω τη συνεχεια μαλλον αυριο. :)

Αννα Μαρία super woman :lol::lol::lol:άντρες άντρες όσο και να θέλουν να βοηθήσουν ειναι πολλα που τα θεωρούν γυναικεία υπόθεση και ότι κάνουν το κάνουν αγγαρεία. Καλα ειδικα αυτο με τη δουλεια δεν πρόκειται να αλλάξει ποτε και οι δυο 8ωρο να δουλεύουν η γυναίκα όταν γυρίσει εχει να ασχοληθεί με παιδια μαγείρεμα σπιτι χωρις να πει κουβέντα. Πάντως έχεις δίκιο όπως τα γράφεις για το πως ειναι η σχέση σου με τον άντρα σου και θεωρώ ότι το πιο σημαντικό ειναι ότι δεν εχει δουλεια. Εγω βλέπω απο μένα τωρα που δεν δουλεύω ότι έχω αποσυντονιστει και έχω χάσει την οργανωτικοτητα μου, είμαι όλη μερα σπιτι νομίζω ότι έχω άπλετο χρονο και στην ουσία μπορει να κάνω και λιγότερα.Βρηκες και όλους τους τίτλους ....τι θα λέγατε για " καφενε : το καλο ξενύχτι" ή καφενε : δεν κοιμούνται πια τα βραδια"

Μαγδα να χαίρεσαι τον άντρα σου, κάνατε τίποτα ιδιαίτερο? ωραίος ο τίτλος αντιπροσωπευτικος για τις περισσότερες :D

Κατερινακι περαστικα σε όλους σας, εύχομαι να είστε απο αυριο καλυτερα και να ηρεμησετε φέτος με τις παλιό ιώσεις, φτάνει πια. Να χαίρεσαι και εσυ τον άντρα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!

Τι μου κανετε; Εμεις ειχαμε ενα ησυχο αλλα και βαρετο Σκ.

Κα μου περαστικα σε ολους τι να πω, αντε να δουμε πια με τις κολοϊωσεις! Να χαιρεσαι τον αντρα σου!

Καγκουρακι μου υπομονη με τον υπνο θα στρωσει που θα παει! Και με γεια τα δωρακια!

Αλεξανδρακι μου τι ομορφα πραγματακια φτιαχνεις! Κι εχεις δικτυωθει ηδη στην μπλογκογειτονια, μια χαρα θα τα πας!

Μαγδα μου κι εσενα γιορταζε ο αντρουλης; Να τον χαιρεσαι κι εσυ!

Αννα Μαρια σε αφησα τελευταια επιτηδες. Λοιπον ειλικρινα αν εισαι τοσο θυμωμενη και απογοητευμενη με τον αντρα σου, αφου δεν καταλαβαινει απο λογια, ισως θα πρεπει να περασεις σε εργα. Τωρα θα μου πεις τι εργα; Ξερω γω; Αποχη απο τις δουλειες του σπιτιου; Διακοπη του ιντερνετ; (εγκεφαλικο θα παθει!) Αποχη απο το σεξ; Παντως κι εγω νομιζω οτι το να μην εχει δουλεια ειναι που τον κανει ετσι, αποσυντονιστηκε και μαλλον συνηθισε...αλλα θα νιωθει καπως παραξενα σιγουρα...

Για τα ονοματα, εκτος του οτι ελιωσα στο γελιο, το "ξενυχτικα ζουζουνια" μου αρεσει πολυ!

Τωρα για το στορι. Λοιπον, διαβαζα αυτο που λες για τους διαλογους και το πρωτο πραγμα που μου ηρθε στο μυαλο ηταν οτι διαβαζοντας την Κατερινα σκεφτομουν πως αυτη μιλαει σαν... τη μανα μου! Χαχαχα! Το αντιθετο δηλαδη. Το σεναριο ειναι λιγο τραβηγμενο, i know, μα ειπα δε βαριεσαι τι σκατα science fiction θα ηταν αν δεν ηταν και λιγο τραβηγμενο απο τα μαλλια; Κατσε να δουμε πως θα εξελιχθει!Γιατι γραφω as i go, ειδικα μαλιστα το Σαββατο εγραφα ο,τι μου κατεβαινε!

Γενικα ρε κοριτσια, δεν εχω εμπνευση τελευταια! Ολο κατι μου ερχεται να γταψω κι ολο στα μισα μενω...

Αντε φιλακια σε ολες και καλη εβδοαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου

Ευτυχώς σημερα εκανε κακά του ο Νικόλας όλη μερα το πρωι ήταν πιο σφιχτά απο το μεσημέρι και μετα φτιαξανε...ξαλαφρωσε το αγοράκι μου, σημερα του έβαλα και πορτοκαλι αλλα λιγότερη μπανάνα και μήλο. Η νύχτα πάλι δραματική ανα δυο ώρες ξυπναγε. Άντε να δουμε σημερα τι θα κανουμε.....

Δεν έχω αλλα νεακια καλο βραδυ σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Κάπως καλύτερα τα πράγματα με τον άντρα μου σήμερα, αν και, παραμένει κολλημένος στον υπολογιστή.

Καγκουράκι ευτυχώς που έκανε κακά ο μικρός!

Εμένα πάλι μη μου λες για πισίνες. Μου έχει μείνει τραύμα απ' το γυμναστήριο, μάλλον θα σας έχω ξαναπεί.

Εμείς μπάνιο τον Αντρέα τον κάνουμε στο μπανάκι του. Μας βολεύει πιο πολύ, δε χρειάζεται να σκύβουμε. Πήραμε απ' την αρχή ένα μεγάλο μπανάκι, που κάνει μέχρι και για παιδί τριών χρονών.

Χριστίνα πώς να το πούμε τελικά το ποστάκι λες; Επειδή εσύ λύσσαξες με το όνομα, γι' αυτό ρωτάω εσένα.

Οι υπόλοιπες πού είστε;

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!!εμεις ειμαστε ή του υψους ή του βαθους..σημερα η μικρη ξερασθηκε από τις 7.30!!καημενε μπαμπα ,από τι ωρα θα ερθει να σε ξυπνησει το κοριτσακι σου!!!ευτυχως εγω την γλτωνω τα πρωινα!!κατα τα αλλα περασαμε πολύ ωραιο σκ,το Σαββατο ηρθε ένα ζευγαρι με την μικρη τους,λυσσαξανε κ οι 2!!κλεινοντουσαν μεσα στο δωματιο κ όταν πηγαινα να ανοιξω να βλεπουμε τι γινεται ετρωγα πορτα!!!παω σε καποια φαση να δω τι κανουν ,ειχαν αδεισει ολη την βιβλιοθηκη με τα παιχνιδια κ τα βιβλια κ ειχαν κανει ένα βουνο,ειχαν ανοιξει την ντουλαπα κ ειχαν βγαλει κ αλλα πραγματα κ δοκιμαζαν παπουτσια!!γυναικες!!!μεχρι να μαζεψω τον χαμο και να κοιμηθει επτιτελους πηγε 12!!την Κυριακη ηρθε ένα άλλο ζευγαρι χωρις παιδια αλλα η Κωνσταντινα επαιξε με την φιλη σαν να ηταν με άλλο παιδακι….λυσσαξε παλι κ αφου δεν ειχε κοιμηθει αρκετα κοιμηθηκε κατά τις 6 στην αγκαλια μου ,ξυπνησε 8.30 ,αντεξα 1 ωρα γκρινιας και τελικα κοιμηθηκε παλι 11.30!!οποτε κ σημερα παλι βγηκε οφ από νωρις..απο αυριο παλι σε προγραμμα!!

Αννα Μαρια από ότι διαβασα τα ειχες παρει αγρια με τον συζυγο..κ αδικο δεν εχεις…αλλα όπως ειπαν κ τα κοριτσια πιστευω ότι είναι λογω της δουλειας αυτή η απραγια…πρεπει να κινητιποιηθει λιγακι για να ξαναβρει τους ρυθμους του.το βλεπω κι εγω από μενα,ολη μερα σπιτι μπορει να κανω 2 πραγματα,όταν δουλευα γυρνουσα από το 8ωρο κ συνεχιζα ακαθεκτη δουλειες.

Μαγδουλα πως τα εχεις καταφερει…ο Βασιλακης ησυχος ,ο αντρας να βοηθαει, πεθερα λαχειο…φτου φτου μη σε ματιασω κιολας!!χαχα

Κατερινα Κα δεν την γλυτωσατε τελικα ε;περαστικα σας!!!

Κατερινα γεματο σκ ειχατε κι εσεις ε;με τα κακα εμενα μια φορα δεν ειχε κανει για 2 μερες κ την τριτη της εβαλα λιγο λαδακι στο ποπο με ένα θερμομετρο κ αμεσως τα εκανε.απλο κ ανωδυνο κολπακι!!αχ τι ωραια θα ξεκινησετε babyswimming!!! Το ειχα ψαξει λιγακι κι εγω αλλα δεν εβρισκα κοντα πισινα με οζον λογω της δερματιτιδας που εκανε κ τελικα το αφησα για αργοτερα όταν θα μπορει να κανει μονη.

Χριστινακι μια χαρα η ιστορια,τωρα αυτά που λετε εσεις οι συγγραφεις εμενα να με ενοχλησαν κ όπως ειπες ιστορια φαντασιας είναι!!σε ευχαριστω κ για το μπλογκ,ετοιμαζω κ αλλα διαφορετικα!!ναι εχω γνωριστει στην γειτονια χαχα!!

Από τιτλους μου αρεσει της Μαγδας και της Κατερινας το 2ο!!αλλα οποιο καν να μπει κανενα προβλημα!!

καληνυχτα σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κατερινακι επειδη και εμενα στην αρχη ειχε προβλημα δυσκοιλιοτητας μου ειπε η παιδιατρος πως ο συνδυασμος μπανανας-μηλου κανει την ζημια και σφιγγει!και απο τοτε δεν βαζω μηλο καθολου...βαζω τωρα αχλαδι-μπανανα-πορτοκαλι και μανταρινι στυμενα!

Και εμας το μπανακι μας ειναι και για μεγαλα παιδακια...δηλαδη εχει και θεση για να καθεται οποτε παει για πολυ καιρο!ειχα παρει μεγαλη μπανιερα!

Αλεξανδρα η μικρη σου ζωηρουλα ε??ποπο δηλαδη δεν ησυχαζουμε ποτε οι δολιες οι μανες! :lol::lol::lol:

εμενα ειπε και μαμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D εβγαλε κι αλλο δοντακι κατω και σηκωνεται και ορθιος μονος του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια

Χθες ήταν κάπως καλύτερη η νύχτα ξύπνησε στις 1 και μετα στις 5 και επειδη με πηρε ο ύπνος και δεν τον είχα παει πίσω στην κούνια τον θηλασα και στις 7 το πρωι που τον άκουγα κουνιοτανε και ξύπνησε ο κύριος στις 10. Φρούτα πάλι με το ζόρι τρώει λίγο στην αρχη και μετα με πολυ πίεση του δίνω αλλο τόσο και κουτσά στραβά φτάνει να εχει φάει 100γρ.

Αλεξάνδρα αυτο με το λαδακι έκανα και εγω και έτσι πηρε μπρος :P . Ξεδωσε στο παιχνίδι η μικρη σου το ΣΚ !!!! για πισίνα την πήγαινα παλιά στην Ανω Γλυφάδα σε κολυμβητήριο με όζον αλλα να σου πω την αλήθεια λίγο χλωριο πρέπει να ειχε πολλες φορές το καταλάβαινα απο την μυρωδιά και πολλα μαύρα μπλουζάκια που φοραγα έχουν γινει γκρι. Έκανα 30-40 λεπτα για να πάω και αν ειχε κίνηση η παραλιακή ασε τωρα θα την πάω για δοκιμαστικο στον Πανιωνιο στην Ν.Σμυρνη που ειναι πολυ κοντα μας και σε ένα στον Αγιο Δημήτριο και αναλόγως τιμής περιβάλλοντος και απόστασης θα αποφασίσω.

Μαρίνα και εγω την μπανάνα υποψιαστηκα που πρόσθεσα στο μήλο και στο αχλαδι απο χθες του βάζω ομως και πορτοκαλι μέσα και πιστεύω ότι θα ειναι καλυτερα. Προσπάθησα να πίνει και λίγο νεράκι γιατι δεν έπινε καθολου δεν ήθελε, χθες κάτι λίγο ήπιε.

:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια.

Αντε βρε Κατερινακι ευτυχως γιατι ειναι πολυ ασχημη η δυσκοιλιοτητα! Κι εγω λαδακι στον πισινι εβαζα, αλανθαστο κολπο! Πολυ ωραια ιδεα το κολυβητηριο, αλλα δεν ξερω ρε γαμωτο εγω τα φοβαμαι, τα σιχαινομαι. Καλα δεν εχει κιολας κοντα οποτε...

Μαρινακι μου! Ειπε μαμα; Ελιωσες ετσι;;;;

Αλεξανδρα, τι ζουζουνα! Φτου φτου παντα να ειναι μεσα στη ζωη! χαιρομαι πολυ που σου αρεσε!

Αννα Μαρια σου ειπα καλε, αυτο με τα ξενυχτικα ζουζουνια μου αρεσε! Μα ειναι να μη λυσσαξω; 3 σελιδες μεινανε και ετσι που ειμαστε ολες λαλιστατες ουτε δυο μερες δεν φτουρανε!

Μπραβο που ειστε καλυτερα με τον αντρα σου!

Εμεις που λετε, μπανακι εχουμε απο αυτο που καθεται μεσα, αλλα δεν το χρησιμοποιουμε ποτε σχεδον, γιατι κρατιεται απο ενα μεταλλικο χερουλι που εχουμε και στεκεται ορθιος στην μπανιερα. Εχει πολυ γελιο! Γιατι οταν τον λουζω του λεω να κλεισει τα ματακια να μην μπει σαμπουαν και τα κλεινει και τα σφιγγει πολυυυυ ειναι για φωτογραφια! Αν καμια φορα μου το ζητησει τον βαζω στο μπανακι του.

Παιδια, νομιζω οτι αρρωσταινω παλι! Ειμαι λιγο μπουκωμενη! Ελεοοοοοςςςς!!!!

Αντε φιλακια για την ωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου! Έχω χαθεί εντελώς και πολύ μου τη δίνει αυτό αλλά δυστυχώς δεν είναι εύκολο πια.Καταφέρνω κυρίως να μπω τις μέρες που ο Πάνος κοιμάται στη μαμά μου.

Η φραουλιτσα σήμερα δοκίμασε ρυζαλευράκι. Δεν τρελάθηκε. Μάλλον το αντίθετο. Ξίνιζε τη μούρη της :roll::roll::roll: Μάλλον θέλει υπομονή το θέμα. Όσο για το βραδινό ύπνο, δεν το κόβω να κοιμηθεί σύντομα σερί ένα ολόκληρο βράδυ. Ήμουν καλομαθημένη με τον Πάνο γιατί και 8ωρα κοιμόταν από 2 μηνών και την πρώτη φορά που του έδωσα κρέμα την έφαγε όλη. Τα παιδάκια που θηλάζουν συνήθως είναι πιο δύσκολα. Μόλις η μικρή αντικαταστήσει ένα θηλασμό με την κρέμα τότε θα αρχίσω να της δίνω το βράδυ το γάλα μου με μπιμπερό. Δε θέλω νωρίτερα για να πίνει μπιμπερό μόνο μια φορά (μη μου φύγει η πίστη στις αντλήσεις). Έχω πάντως και γερό απόθεμα στην κατάψυξη (31 σκουλάκια των 150 ml). Από μπιμπερό δεν της έχω δώσει ποτέ εγώ. Ελπίζω να μην έχω πρόβλημα γιατί μια φορά που έπινε από μπιμπερό και μπήκα στο σπίτι δεν πτοήθηκε. Αφού μου τελειώσουν τα σακουλάκια (αν δε δω βελτίωση στον ύπνο της) μάλλον θα της δώσω ξένο. Δεν θέλω και πολύ να της το κόψω από 7 μηνών αλλά θέλω να τη βάλω σε πρόγραμμα. Κακά τα ψέματα. Το μητρικό γάλα είναι πολύυυ πιο ελααφρύ και πεινούν νωρίτερα. Ειδικά όταν μεγαλωνουν και πεινάνε περισσότερο.

Όσο για τις αντλήσεις ευτυχώς δεν είναι πολυ βασανιστικές γιατί έχω νοσοκομειακό θήλαστρο και είναι TURBO. Σας ζάλισα όμως :oops::oops::oops:

Κατερινάκι μου πώς είναι το μικράκι σου;; Εσύ είσαι καλύτερα; Κρίμα που κολλησατε και οι υπόλοιποι..Όσο για την τούρτα σου....ΑΠΛΑ ΥΠΕΡΟΧΗ!!!! Είσαι επαγγελματίας!

Κατερίνα μου και ο Νικόλας τα ίδια με τον ύπνο;;;;Να μας ξεκάνουν θέλουν τα μωρούλια μας :roll::roll: Τι να πω;;Εύχομαι να στρωσουν γρηγορα γιατι ο διακεκομμενος υπνος απλά δεν παλευεται :?:?:?:?

Χριστινακι αδιαθετησες τελικά;;20 μέρες καθυστερηση;;;;Φανταζομαι το πρηξιμο που θα εχεις...Εγω δεν εχω διαβασει ακομα την ιστορια σου για να εχω γνώμη :oops::oops::oops: Θα το κάνω ομως με την πρωτη ευκαιρία ;)

Αννα Μαρια ο δικός μου αντρας ειναι πιο τυχερός γιατι αμα ειμαι στο σπίτι η μικρή κλαιει όταν την κρατάει.Μόνο τα Σαββατα που την κραταει για να παω στη δουλειά συμβιβάζεται...Ετσι, όταν ειμαι σπίτι την εχω συνεχεια εγω.Μου ειπε ομως να του αφησω γαλα για να κοιμηθω το ΣΚ..Μπορει και να το κάνω.

Μαγδα τι κάνει ο κουκλος;;Πόσο χρονών είναι;; Παει σχολείο; Εσυ δουλευεις;;;Δεν εχουμε γνωριστεί λίγο καλύτερα μέχρι τώρα....

Αλεξανδρα ευτυχως που δεν κόλλησε και η μικρη από σενα. Πρόπερσι ο Πάνος κόλλησε γαστρεντερίτιδα και τα ειδα όλα. Επλενα συνεχεια..Δεν τον προλάβαινα...

Κοριτσια η μικρη μου εχει μεγαλη αδυναμία.Με κοιταει και λάμπει ολόκληρη.Με εχει τρελάνει! Τη λατρευω. Αλλο δεσιμο ο θηλασμός.Μακάρι να τα ειχα καταφερει και στον Πανο μου..Πάντα θα στεναχωριέμαι γι' αυτό..Τελος πάντων..

Φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

ακομη χαλια ειμαστε με την κωλοιωση κοντευω βδομαδα και δεν μπορω να συνελθω,πως να συνελθει ο μικρος μετα....το κεφαλι μου βουιζει,εχω τρελαθει στο συναχι και ο βηχας συνεχιζεται πολυ χαλια,σημερα ειμαστε καπως καλυτερα αλλα ο μικρος μου παλι δεν τρωει εμενα παλι γιατι δεν μου κοβεται η ορεξη δεν ξερω :twisted::twisted: ευτυχως τα μεγαλα την περασαν στο ποδι,εγω και Δημητρης ειμασταν πιο χαλια απο ολους,σας ευχαριστω ολες για τα περαστικα!!!

Ανθη μου σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια,οντως το δεσιμο με τον θηλασμο ειναι μοναδικο αλλα να μην νιωθεις ασχημα που δεν τα καταφερες και με τον Πανουλη,κι εγω μονο με τον Δημητρη τα καταφερα και ζοριζομαι κι εγω γιαυτο αλλα παλι λεω μια χαρα μεγαλωσαν τι να κανουμε τωρα....αν μαθει το μπιμπερο θα ειναι πιο ευκολο να αποθηλασεις,οσο για το ρυζαλευρο μην απογοητευεσαι στα περισσοτερα μωρα δεν αρεσει και τοσο

Χριστινακι περαστικα σου ευχομαι να μην ειναι αυτη η γριπη που ειχαμε κι εμεις και να το περασεις ελαφρια,διαβασα τη συνεχεια με μπερδευεις λιγο αυτη τη φορα σαν να μην υπαρχει καμια εξελιξη σαν να μενεις λιγο στασιμη...θα περιμενω το επομενο,φανταζομαι τι γλυκας που θα ειναι με τα ματακια του σφιχτα κι εγω μετα απο τοχρονο περιπου στη μπανιερα του εβαζα

Κατερινακι δυσκολο πραμα η δυσκοιλιοτητα,μην του βαζεις πολυ μπανανα και μηλο,περισσοτερο πορτοκαλι και αχλαδακι ,κι εμενα μου αρεσει ο τιτλος σου και συμφωνω να εισαι εσυ η νονα με τα ξενυχτικα ζουζουνια

Αννα Μαρια θα συμφωνησω με τα κοριτσια ισως επειδη καθεται ολη μερα στο σπιτι να γινονται ολα αυτα και να αντιδρα ετσι ....

Αλεξανδρα πολυ ζουζουνα η μικρη σου !!!

σαε αφηνω να τελειωσω τη σουπα ,πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου!

Τι κάνετε;

Χτες σας διάβασα, αλλά δεν έγραψα.

Με τον άντρα μου τα πάμε καλύτερα, έχει ηρεμήσει κάπως. Φυσικά κάθεται συνέχεια μπροστά στον υπολογιστή, αλλά η συμπεριφορά του έχει βελτιωθεί πολύ. Δεν ξέρω, βέβαια, πόσο καιρό θα πάει αυτό.

Τώρα οι γονείς μου μάλλον θα δώσουν το μαγαζί σε ένα προμηθευτή τους να το δουλεύει αυτός, και θα ζητήσουν να πάει ο άντρας μου υπεύθυνος του καταστήματος. Αν γίνει αυτό θα είναι πολύ καλό, γιατί πρώτον, θα έχει δουλειά, δεύτερον θα πηγαίνει και ο πατέρας μου κάποιες ώρες, οπότε θα είναι πιο εύκολο γι' αυτόν, και τρίτον, το μαγαζί είναι πολύ κοντά στο σπίτι μας.

Για να δούμε τι θα γίνει...

Αλεξάνδρα περάσατε πολύ ωραία το σαββατοκύριακο βλέπω! Όντως το καθισιό είναι καταστροφικό. Αργία μήτηρ πάσης κακίας, δεν το είπανε τυχαία οι αρχαίοι ημών πρόγονοι...

Μαρίνα μεγαλώνει κι εσένα το ζουζούνι σου!

Καγκουράκι πώς τα πάτε με τα κακά και με τον ύπνο;

Χριστίνα να το πούμε λοιπόν "Καφενέ Τα ξενύχτικα ζουζούνια"; Ποια θα ανοίξει το καινούριο ποστ; Κάποια που δεν έχει ανοίξει κάποιο καφενέ μέχρι τώρα.

Ανθή δεν είναι μόνο τα μωρά που θηλάζουν που ξυπνάνε το βράδι. Ξέρω αρκετές περιπτώσεις παιδιών που δεν θηλάζουν ή έχουν θηλάσει ελάχιστα, αλλά ξυπνάνε το βράδι και μάλιστα αρκετές φορές. Όσο μεγαλώνει το μωρό, θα αρχίσει να τρώει και στερεές τροφές, οπότε θα χορταίνει και δε θα βασίζεται μόνο στο γάλα.

Νωρίς δεν αρχίσατε ρυζάλευρο; Δηλαδή κι εμείς κάπου τόσο αρχίσαμε, αλλά εμάς είχε και θέμα με το βάρος. Εγώ αν θυμάσαι είχα πάρει το βιολογικό της ΗΙΡΡ, χωρίς γάλα και ζάχαρη, και το έφτιαχνα με δικό μου γάλα, κι έτσι η γεύση του ήταν πάρα πολύ οικεία και το έτρωγε. Με τα φρούτα λίγο μας δυσκόλεψε και με τις σούπες δεν το συζητάω!

Λοιπόν, σας κλείνω, πάω να φτιάξω λαχανόρυζο! Ελπίζω να φάει και ο κυριούλης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μαζί γράφαμε! Εύχομαι περαστικά κι αγύριστα! Εμάς ευτυχώς ο Αντρέας είναι σχεδόν τελείως καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον να ανοιξω εγω το νεο μας θεματακι που δεν το εχω ξανακανει? Με τιτλο "τα ξενυχτικα ζουζουνια" ετσι?

Εμεις ευτυχως καλυτερα με τον υπνο, μπορει να ηταν και απο το εντερακι ολη αυτη η αναστατωση. Χθες ξυπνησε μια στις 1μιση και μετα στις 5μιση και απο κακα αλλο τιποτα ηταν να μην παρουμε φορα :lol::lol: .

Χριστινα ελπιζω να εισαι καλα και να μην αρρωστησεις τελικα.

Ανθη μου σε χασαμε ειναι η αληθεια και εδω και απο κοντα :) , το λεγαμε και με την Καρολινα και εκεινη καιρο εχω να την δω με τις ιωσεις που κυκλοφορουν απο δω και απο κει. Αρχισε ρυζαλευρο η φραουλιτσα? Ποιο της δινεις? μερα με τη μερα θα συνηθιζει τη γευση και μεις 5,5 μηνων αρχισαμε και τωρα το τρωει ολο και μεσα σε 10 λεπτα.

Αντιθετα τα φρουτα τα τρωει με πολι ζορι τωρα πια τα εχω βαλει και τα 4 (αχλαδι μηλο μπανανα πορτοκαλι) αλλα σφραγιζει το στομα, γυρναει το κεφαλι πισω και κανει και το σωματακι του τοξο και το τελευταιο αρχισε να πιανει και το κουταλι οταν το πλησιαζω στο στομο με αποτελεσμα να γινομαστε χαλια :evil: .

Για το γαλα δεν ξερω αλλα πολλα παιδακια και με ξενο ξυπνανε τα βραδια μη νομιζεις οτι ειναι η λυση. Ειναι καθαρα θεμα παιδιου και νομιζω οτι οσο περισσοτερο καιρο θηλαζουν τοσο περισσοτερο αναζητουν αυτη την επαφη και την αγκαλια και δεν ειναι τοσο οτι τους ειναι ελαφρυ.

Κατερινα περαστικα ακομα σας ταλαιπωρει η παλιοιωση! Να γινεται γρηγορα καλα και ο μικρος και η μανουλα που πρεπει να ειναι δυνατη και καλα για ολους :YMHUG:

Αννα Μαρια πολυ καλη αυτη η ιδεα γιατι και δουλεια θα εχει και υπευθυνη θεση μιας και ειναι δικη σας επιχειρηση. Θα πηγαινει φανταζομαι τα πρωινα για να μενει το απογευμα με τον Αντρεα.

Παω να παρω την Αγγελικη απο το σχολικο

Φιλακια :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια σορυ νομιζα οτι τον ειχε βρει η Κατερινα τον τιτλο αλλα εσυ τον βρηκες ,αλλα αφου εσυ ξανανοιξες νομιζω οτι δεν θα εχεις προβλημα να το κανει η Κατερινα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι εγω είχα βρει κάτι παρόμοιο με ξενύχτι πάλι....αλλα το ξενύχτια ζουζουνια ειναι πολυ γλυκό!

Αυριο αυριο θα το ανοίξω

Καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Χτες το βράδι σας διάβασα, αλλά δεν έγραψα γιατί βλέπαμε ταινία. Το "Ξυπόλητο τάγμα", πολύ ωραία ταινία.

Το απόγευμα πήγαμε σε μια φίλη μου που γέννησε, δηλαδή γέννησε 6 Δεκεμβρίου, αλλά τώρα αξιώθηκα να πάω σπίτι της να τη χαιρετήσω. Έχει και άλλα δύο παιδιά μεγαλύτερα, ένα κοριτσάκι εφτά χρονών και ένα αγοράκι τεσσεράμιση, και τρελάθηκαν να παίζουν με τον Αντρέα. Ο Αντρέας ενθουσιάστηκε, έπαιξε με την ψυχή του!

Εν τω μεταξύ, με το που πηγαίνουμε, λένε "τι να δώσουμε στον μικρό να φάει;". Του δίνουν ψωμί που είχε κάνει η θεία της φίλης μου, το τρώει, μετά ήθελαν να του δώσουν και μπισκότα, και κέικ, και μπανάνα, κ.λπ. Λέω ότι δεν είναι ανάγκη, έφαγε ψωμί, κι ότι έφαγε αργά το μεσημεριανό του, κατά τις τρεις τελείωσε και μου λέει η φίλη μου "τώρα είναι πέντε". Καλά, πρέπει το μωρό να τρώει κάθε λίγο;

Τέλος πάντων, το μικράκι της είναι πάααααααααααρα πολύ ήσυχο μωρό, μόλις πήγα είχε τελειώσει με το θηλασμό και μετά ή κοιμόταν μέσα στο παρκοκρέβατο ή στο ριλάξ, κι όταν ξυπνούσε καθόταν ήσυχο. Τι ωραία, εμάς δεν είχε τέτοια πράγματα!

Για το όνομα που λέτε, δεν το βρήκα εγώ αυτό με τα ξενύχτικα ζουζούνια! Είναι ωραίο όνομα και συμφωνώ να ανοίξει το καινούριο το Καγκουράκι.

Λοιπόν, σας αφήνω για να φτιάξω μοσχαράκι κοκκινιστό με κριθαράκι.

Α, χτες το λαχανόρυζο το εξαφάνισε ο Αντρέας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...