Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Οι γυναικάρες με τα καροτσάκια!!!" Νο 5


Recommended Posts

Γεια σας!

Χάθηκα, αλλά τρέχω! Ετοιμάζω μια ομιλία που θα κάνω μεθαύριο σε κάτι συνάξεις νέων και όπως καταλαβαίνετε, με τον Αντρέα μες στα πόδια μου δεν είναι εύκολο. Ευτυχώς τα έχω ετοιμάσει, και μένει η παρουσίαση εικόνων σε power point. Μάλλον θα καθίσω τώρα να την κάνω να ξεμπερδεύω.

Που λέτε, χτες το πρωί ξύπνησε ο κυριούλης από τις εφτά! Έστειλα τον άντρα μου, τον άλλαξε και έρχεται και μου λέει "θέλω να κοιμηθώ κι άλλο, δεν αντέχω". Κι εγώ δεν άντεχα να σηκωθώ, κι έτσι κάθισα κανένα τέταρτο-εικοσάλεπτο ακόμα στο κρεβάτι. Ο μικρός ήταν στο κρεβατάκι του κι έπαιζε και τον άκουγα. Τελικά σηκώθηκα εφτάμιση, γιατί θα σηκωνόμουν ούτως ή άλλως, αφού είχα πρωινό σεμινάριο. Παίρνω τον Αντρέα, τον θηλάζω, τον ντύνω και τον παίρνω στον άντρα μου να του πούμε μαζί τα χρόνια πολλά. Τον βάζω στο κρεβάτι κοντά του, και του δίνει μια κουτουλιά... ΜΙΑ ΚΟΥΤΟΥΛΙΑ... Άλλο πράμα... Του έσκισε τα χείλη και τρέχανε αίματα...

Ρε κορίτσια, τώρα τελευταία το κάνει αυτό, αλλά απ' την ανάποδη. Δηλαδή όποτε τσαντιστεί, πετάει το κεφάλι του με δύναμη προς τα πίσω. Είναι επικίνδυνο, γιατί μπορεί να χτυπήσει, τι μπορεί δηλαδή, που έχει χτυπήσει κάποιες φορές... Δεν ξέρω πώς να του το κόψω...

Αλεξάνδρα μια χαρά αφού δεν είχε συνέχεια η γαστρεντερίτιδα και δεν κόλλησε και η μικρή.

Εμείς σήμερα είχαμε μουτζέντρα= φακόρυζο. Ο Αντρέας το μεσημέρι έφαγε 3-4 κουταλιές και μετά το έραψε. Είδε που έτρωγα ψωμί και χτυπιόταν, του έδωσα λίγο και το έφαγε αυτό. Δεν του έδωσα τίποτε άλλο, μόνο θήλασε. Το απόγευμα που έλειπα έφαγε φρούτο και το βράδι του έδωσε πάλι ο άντρας μου φακόρυζο και το έφαγε. Αλλά έλεος έτσι, έδωσε φακές με κρεμμύδια στις εννιά η ώρα το βράδι... Να δούμε τι νύχτα θα περάσουμε απόψε...

Μαρίνα μια χαρά που τα ετοίμασες όλα!

Ο στολισμός των τραπεζιών κι εμένα τζάμπα λεφτά μου φαίνεται, ειδικά σε γάμους που έχει πολύ κόσμο. Εμείς στο γάμο δεν είχαμε τίποτα, στη βάφτιση επειδή είχαμε και καλά θέμα τα καραβάκια, κάναμε καραβάκια από χαρτί, μπλε, γαλάζια και άσπρα, μας έδωσε και κάτι ράνερ μια φίλη μου, και τα σκορπίσαμε στα τραπέζια. Παρ' όλο που ήταν πολύ απλό και φτηνιάρικο, οι καλεσμένοι μας ενθουσιάστηκαν, και έπαιρναν τα καραβάκια μαζί τους!

Και η μάνα μου κάπως έτσι είναι, υπάρχουν για να μας σπάνε τα νεύρα.

Καγκουράκι τι έγινε τελικά με τον άντρα σου;;; Είναι όλα εντάξει;;;

Ευχαριστώ για τις ευχές! Σε λίγο θα περάσω τις φωτογραφίες στον υπολογιστή και θα τις βάλω να μου πείτε.

Κατερίνα ευχαριστώ για τις ευχές!

Σε μια βάφτιση που είχα πάει τον Οκτώβριο είχαν για κέρασμα cupcakes με ζαχαρόπαστα και ήταν πολύ ωραία. Κι αυτές μόνες τους τα είχαν φτιάξει.

Καλοφόρετα τα πράγματα που ψωνίσατε! Εγώ δεν είμαι φαν καθόλου, και εδώ και κάτι μήνες θέλω να πάρω μια φούστα και όλο το αναβάλλω...

Σας φιλώ όλες, πάω να βάλω φώτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρινα σου λειπει ο αντρουλης ε;υπομονη μωρε αφου ειναι για δουλεια!!!για το τραπεζι οντως ειναι τζαμπα λεφτα,βεβαια υπαρχουν κ οικονομικες λυσεις αν θες να βαλεις κατι,το τραπεζι που θα το κανετε;συνηθως το κετερινγκ ΄η το μαγαζι εχει διαφορα διακοσμητικα οπως γυαλες κτετοια.

Χριστινα παλι καλα που ηταν καλο παιδι ο Δημητρης κ δεν σε κουρασε τοσες ωρες!!στο γιατρο δεν σε βλεπω να πηγαινεις...η απεργιες συνεχιζονται...

Aνθη παραπονιαρα!!!ειστε τελειες στις φωτο,τις ειδα οταν τις περασε η Κατερινα αλλα οταν ηρθα να σχολιασω το ξεχασα!!ενα μυαλο και αυτο μου το εχει παρει ενα κοριτσακι!!! :D:D ο Πανουλης ολοκληρο αντρακι ειναι!!η φραουλιτσα μια γλυκα!!!με το γαλα που λες,ισως με το μπιμπερο που θα το πινει πιο ξεκουραστα να πινει κ ποσοτητα κ να χορταινει...δοκιμασε το!!!εγω την επαθα την γαστρεντεριτιδα αλλα ευτυχως κρατησε λιγο!!

Κατερινα ολα καλα με τον αντρα σου;εφτασε;τι ταλαιπωρια θα περασε!!ο μικρος σιγουρα θα εχει κ τις κακες μερες του στο φαι...σιγα σιγα θα συνηθιζει κ θα στρωσει!!

Κατερινα ΚΑ,με γεια τα πραγματακια σας!!εχεις δικιο για τις τουρτες,με την κριση ειναι δυσκολο να δινει ο αλλος τοσα λεφτα αλλα εχεις ταλεντο..!!!εγω ρωτησα για την αδερφη σου ,πλησιαζει ο καιρος!!!τι καλα!!σε ευχαριστω και για την επισκεψη σου!!! :D

Αννα Μαρια τι πλακα ο Αντρικος!!!η τουρτα μια χαρα φαινεται!!!κ 3 στρωσεις...μια χαρα σε βρισκω!!!ωραια του ευχηθηκε ο μικρος του μπαμπα πρωι πρωι ε;κι εμενα κανει κατι τετοια αμα θυμωνει ,τωρα που το ξερω απλα προσεχω ή την αφηνω μονη να ηρεμησει.επισης οταν κουτουλαμε κατα λαθος εκεινη το βρισκει αστειο και ερχεται σαν ταυρακι κ με ξανακουτουλαει επιτηδες και γελαει!!!μα δεν πονανε;;;

εμεις τιποτα ιδιαιτερο απο νεα...σημερα παλι δεν κοιμηθηκε το μεσημερι κ το βραδυ κατα τις 8+ ηταν οφ!!αφου την ακουμπησα στο κρεβατι κ ενω την σκεπαζα ειχε κοιμηθει...φυσικα ουτε με ζητησε να ξαπλωσω διπλα της!!!λιγο στο φαι μου κανει κολπα..καθεται να φαει μεσημεριανο κ μετα απο λιγο σηκωνεται...τελικα ή το τρωει το απογευμα ή της βαζω κανενα παιδικο...ας ειναι κ ετσι..!!!

φιλακια σε ολες ,καληνυχτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια

Ο μικρος μην τον ματιασω εφαγε και χθες και σημερα τα φρουτακια και την κρεμα πολυ καλυτερα, συνηθιζει το ζουζουνι μου. Το πρωι ειχε και καλο καιρο και βγηκαμε βολτουλα, εχω και τη μαμα μου ολη μερα παρεα τωρα που λειπει ο αντρας μου. Εντωμεταξυ η αγγελικη παιζει με ενα μπαλονι τα απογευματα το πεταει και το κυνηγαει και ο νικολας ξεκαρδιζετε στο γελιο πολυ δυνατα ομως :lol::lol::lol:

Ο αντρας μου μεγαλη ταλαιπωρια ειχε κλεισει τελικα το αεροδρομιο λογο ομιχλης. Εμειναν το βραδυ στη Μοσχα σε ξενοδοχειο το πρωι εφυγαν για αλλο αεροδρομιο της Ουκρανιας και μετα τους πηγαν με λεωφορειο 5 ωρες ταξιδι!

Κατερινα μεγεια οι αγορες. Με το καλο να γεννηθει το μωρακι της αδερφης σου και οταν ειναι να γινει η βαπτιση καλη ιδεα να κανεις cupcakes και κουραστικη παραλληλα αναλογα και με τα ατομα....

ΑνναΜαρια ωραια διχνει η τουρτιτσα και η φωτογραφια του αντρεα στο πλυντηριο μου θυμισε μια της Αγγελικης μεσα στο καλαθι με τα απλυτα :lol::lol: . Αυτο που κανει με το κεφαλι λογικα θα το σταματησει καποια στιγμη να του λες οτι δεν ειναι σωστο και νομιζω οτι ειναι μια αντιδραση της ηλικιας οταν νευριαζει εμας χτυπαγε κατω το κεφαλι στο πατωμα. Ενας παιδιατρος φιλος των γονιων μου μας ειχε πει οτι ξερουν τα ορια τους και δεν τραυματιζουν τον εαυτο τους αλλα οσο να ναι οταν το βλεπεις να κανει ετσι νιωθεις οτι δεν μπορεις να το προστατεψεις.

Αλεξανδρα και μεις τα ιδια με το φαγητο ξεκιναει μονη και μετα απο λιγο βαριεται και πιανω εγω το κουταλι για να την ταισω, μαλιστα κανει το ιδιο και στον παιδικο και εχω αρχισει προσπαθειες να την εκπαιδευσω να τελειωνει το πιατο της.

Φιλια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω παρλα διαβαζω καθημερινα ευτυχως αλλα δε προλαβα να γραψω απο που να πιασω οσα θυμαμαι σταδιακα για φωτο δεν εχω λογια τελεεεειες!!!

Τωρα για τουρτα μπαρμπι εμεινα αφωνη πραγματικα πανεμορφη

Επισης κ η δικη σου αννα μαρια δειχνει πολυ νοστιμη γενικα τα κυπριακα ολα μου αρεσουν εχω φιλη κυπρια γιαμ γιαμ κ τα φαγητα κ τα γλυκα σας

Καλη δυναμη για την εργασια να τον μαλωσεις για τις κουτουλιες μη χτυπησει το μωρο απαπα

Κα 27 εχει γεννεθλια κ ο δικος μου αντρας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι τραβας ζορι με το συζηγο ολα καλα θα πανε σε νιωθω εμενα βραδυνος να ναι ετσι κ δεν ερθει

Δε μου κολαει υπνος!!

Ανθη μου ευχαρισδω για τα καλα λογια κ σεις δεν παιζεστε!!

Κ εγω πολλα βραδια εβγαζα για να μαι σιγουρη οτι χορταινει θα σε βολεψει πιστευω εγω επισης εβαζα κ μια μυτιτσα κρεμα στο γαλα μου να τον πιανει περισοτερο!

Η χριστινα εκανε τεστ αρνητικο απλα διαταραχουλα θα ναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινιω τη δουλεια κανεις κ παιρνεις κ το μωρο καλε; Κ εγω θελω!!

Μην αμελεις το γιατρο γρηγορα να πας!

Μωρουδενια μου ο στολισμος του γαμου συνηθως μεταφερεται επισης μπορεις να φτιαξεις κατι εσυ αναλογα το θεμα για πιο οικονομικο

Οσο για την μανουλα ευγενικα πες της να κοιταει τη δουλειτσα της αυτη παντρευτηκε κ μεγαλωσε παιδι οπως ηθελε σειρα σου τωρα

Εγω ετσι εκοψα τον αερα εξαρχης σε ολους κ κιχ δε βγαζουν ε μα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξανρουινη μου τα παμε κ τηλεφωνικα εμεις ξουτ η κωλοιωση εγω αυτες τις μερες ολο σαλιζομαι κ νιωθω πτωμα μαλλον θα παρω βιταμινες πρεπει να χω παθει ελαφρια υπερκοπωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!

Μαγδα μου, υπερκοπωση η κανενα δευτερο σπορακι;;;; Μακαρι αν το θελετε!

Εγω παλι δεν θελω να τον παιρνω, αλλα μερικες φορες δεν εχω επιλογη! Δεν εχω θεμα στη δουλεια, ειναι η θεση τετοια (δυσαναλογη με τα λεφτα ομως, ο τιτλος με μαρανε!!!) που δεν μου λεει κανεις τιποτα. Αυτος τρελαινεται να ερχεται, εγω μετα ειμαι λες κι εσκαβα 20 ωρες σερι!

Κατερινακι πολυ ταλαιπωρηθηκε ο αντρουλης σου! Τεσπα, τελος καλο ολα καλα! Τι γλυκεια η Αγγελικουλα σου με το μπαλονακι! Να τα χαζευεις ειναι!

Αννα Μαρια πολυ ωραιες οι φωτογραφιες!

Πολυ μου αρεσει η δουλεια σου, ολο κατι ενδιαφερον εχεις να κανεις, ημεριδες, γιορτες, παρουσιασεις! Καλε γιατι να μη δωσει 9 το βραδυ φακορυζο; Τι σχεση εχει με τον υπνο; Αυτο ειναι οντως επικινδυνο, μιλα του οσο μπορεις, αλλα μην ελπιζεις σε πολλα, εμενα χτυπαει το κεφαλι του δυνατα με τα χερια του, ο,τι επιχειρημα και να χρησιμοποιω αυτος εκει!

Κα μου μεγεια τα πραγματακια σας!Οντως και το ευρω σκεφτομαστε πια!... Δεν σε ρωτησα εγω, αλλα με το καλο να σας ερθει το μωρακι και της φιλης σου επισης!

Αλεξανδρα μου ποιος σου ειπε οτι δεν με κουρασε; Τη Δευτερα ειχε μια γκρινιααααα αλλο πραγμα! Θα τον επνιγα! Την Τριτη ηταν πολυυυυ γλυκας, αλλα οι ταρζανιες ταρζανιες! Δεν γκρινιαξε ομως ουτε στιγμη, απλα με ξεθεωσε στο τρεξιμο! Κι εμενα εχει αρχισει να κοβει το μεσημεριανο υπνο, αντε κανενα μισαωρο να κοιμηθει και οχι παντα. Καημενες γιαγιαδες!!!!

Ανθη μου εκανα καλε και τεστ και χοριακη! Αρνητικα ηταν οπως φανταζεσαι. Δεν ξερω τι να σου πω για το θεμα του γαλακτος, εγω 3 μηνες θηλασα.

Γιατρο πηγα χτες, αναθεμα την ωρα! Τρελαθηκα με τα λεωφορεια, πηχτρα, να μην μπορω να μπω, αναμονη αστα, τελικα εδωσα 20 ευρω σχεδον στα ταξι και αργησα και 20 λεπτα τελικα στη δουλεια, με αποτελεσμα οι μαθητες να περιμενουν απ' εξω!

Τιποτα δεν ειναι, τελικα, ουτε κυστη ουτε μωρο. Ενα ωοθυλακιο που δεν λεει να σπασει και μου κραταει το αιμα. Αν δεν σπασει σε λιγες μερες μονο του, μου ειπε ετσι για το 1000% να κανω αλλο ενα τεστ και μετα να παρω χαπια να μου ερθει... Βεβαια, με 20+ μερες καθυστερησης, τα νευρα μου ειναι .... σκοτωνω ανθρωπο!!!

Αυτα... Κατα τα αλλα, δουλεια πολλη, βαρεμαρα πολλη, ειμαι πεσμενη αλλα υποθετω λογω καθυστερησης...

Κανενα ονοματακι σκεφτηκε καμια;

Φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

πολυ βροχη σημερα εδω και πηγα και τα μικρα στον παιδικο τον δικο μου και αλλα δυο και τα κουβαλουσα αγκαλια με την ομπρελλα απο τον αυτοκινητο ως την πορτα να μη βραχουν σαν τον Βεγγο ενα πραμα :o:o ο Δημητρης μου αρρωστησε παλι ενω το πρωι ηταν μια χαρα το μεσημερι ανεβασε πυρετο και πριν λιγο χτυπησε ενα 40αρι :oops::oops: τρομαξα λιγο του εκανα κομπρεσες και αντιπυρετικο και ευτυχως επεσε γρηγορα αλλα ησυχια δεν εχει με το που πεφτει πεταγεται σαν ελατηριο ,πολλες ιωσεις ακουω αυτο τον καιρο και γαστρεντεριτιδες φτου φτου μακρια....

Αννα Μαρια αυτο με το κεφαλι το εκανε ο Νικος οταν ηταν μικρος και το σταματησε μονος του ,επισης εχω μια φωτο στο πλυντηριο με τον Νικο ,ο Δημητρης παλι με βοηθαει να ξεχωριζω τα απλυτα και θελει να τα βαζει αυτον στο πλυντηριο ,νοστιμη φαινεται η τουρτα μιαμμμ αλλα απο οτι ειδα δεν εχει πολυ σοκολατα περισσοτερο σαντιγυ

Μαγδα τι συμπτωση να εχουν μαζι γενεθλια οι αντρες μας :o:o θα το γιορτασετε;μηπως εχεις χαμηλο σιδηρο και ζαλιζεσαι;;το παθαινω κι εγω καμια φορα αλλα μου πεφτει η πιεση γιαυτο

Χριστινακι ταλαιπωρια περασες με τον γιατρο τουλαχιστον εμαθες τι εχεις,τι χαπια πρεπει να παρεις;;εγω απο τοτε που παιρνω αντισυλληπτικα το στηθος μου ποναει και ειναι τουμπανο μαλλον απο τις ορμονες θα ειναι τι τραβαμε κι εμεις οι γυναικες,εμενα δεν μου ρχεται κατι για το τιτλο ,καλε συνεχεια ποτε θα βαλεις;;;

Κατερινακι ταλαιπωρηθηκε ο αντρας σου αλλα ευτυχως εφτασε στον προορισμο του,τι καιρο κανει εκει που πηγε;;για τη ζαχαροπαστα που με ρωτησες μεταφερεται μια χαρα απλα οταν μπαινει στο ψυγειο πρεπει να ειναι τυλιγμενη με μεμβρανη για να μην υγροποιηθει ,δυσκολα παντως για επαγγελματικα ειδικα στην περιοχη μου

Ανθη αν νομιζεις οτι ειναι καλυτερο να βγαζεις γαλα καντο εγω βαριομουν πολυ να αντλω....

κοριτσια η Αλεξανδρα εχει φτιαξει ενα μπλογκ που διχνει τα ομορφα πραγματακια που φτιαχνει στην ομαδα εχει τη διευθυνση για να μπειτε

Αλεξανδρα το λεω γιατι μαλλον δεν το ειδε καμια για να μπει κι εγω ειδα οτι ελεγες θα γραψω στην ομαδα γιαυτο και μπηκα

πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Κατερινα, αμαν πια φετος με τις ιωσεις! Περαστικα να ειναι!

Κατι σαν τα πριμολουτ τα παλια για να κατεβει το αιμα. Εγω ποτε δεν ειχα θεμα, εχω παρει πολλα αντισυλληπτικα πρωτη φορα συμβαινει αυτο...

Θα γινει κι αυτο Κα μου, εχω πολλη δουλεια και καθολου εμπνευση!...

Θα μπω στην Αλεξανδρα οπωσδηποτε! Καλα που το ειπες! Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου!

Τι κάνετε;

Εγώ όλη μέρα τρέχω. Σήμερα το πρωί (μεσημέρι δηλαδή...) πήγα για να αγοράσω τη φούστα που λέγαμε. Ω ναι! Έκανα το απονενοημένο! Πήγα για ψώνια! Πηγαίνω σ' ένα κατάστημα, πηγαίνω σε δεύτερο, πηγαίνω σε τρίτο, είχε παντελόνια, πουλόβερ, μπλούζες, πουκάμισα, φορέματα, αλλά από φούστες λίγα πράγματα, μη σας πω ότι δεν είχε τίποτα... Τελικά πήγα σε ένα τέταρτο κατάστημα, το οποίο είναι στο διπλανό τετράγωνο απ' το σπίτι μου, και φυσικά βρήκα την τέλεια φούστα, περίπου όπως την ήθελα, και μάλιστα την είχε μόνο 10 ευρώ!

Μετά μαγειρέματα, δουλειές, κ.λπ. και το βράδι σχολείο.

Ο Αντρέας είναι καλύτερα, μόνο που σήμερα το μεσημέρι έκανε εμετό το φαγητό του. Δεν ξέρω γιατί, ίσως επειδή είχε μυξούλες, ίσως επειδή έφαγε ραβιόλες και μπιφτέκι και έχουν και τα δύο μέσα αβγό... Πάντως, εκτός απ' αυτό ήταν μια χαρά.

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις για τις κουτουλιές. Βλέπω ότι είναι κάτι αρκετά συνηθισμένο στα παιδάκια αυτής της ηλικίας, οπότε, εμείς θα του λέμε ήρεμα ότι αυτό που κάνει δεν είναι σωστό, ή δε θα του δίνουμε καθόλου σημασία, και θα περιμένουμε να το σταματήσει.

Αλεξάνδρα εμάς ο Αντρέας συνήθως θέλει να παίζει με κάτι για να φάει. Αλλιώς αφαιρείται, κοιτάει γύρω-γύρω και δεν ανοίγει το στόμα του.

Κι απορώ, δεν πονάει; Κριαράκι τον λέμε εμείς!

Καγκουράκι μεγάλη ταλαιπωρία πέρασε ο άντρας σου. Πότε επιστρέφει;

Πρέπει να είχαν πολλή πλάκα η Αγγελική και ο Νικόλας!

Μάγδα η τούρτα δεν είναι κυπριακή, αλλά όντως έχουμε πολύ ωραία φαγητά και γλυκά εδώ πέρα!

Κι εγώ παίρνω σίδηρο τώρα, αλλά μου έχει κάνει δυσκοιλιότητα και νιώθω τούμπανο...

Χριστίνα τουλάχιστον έμαθες τι συμβαίνει. Εντάξει, πού θα πάει, θα έρθει κι η περίοδος.

Καλέ, το φακόρυζο είναι βαρύ φαγητό. Φοβόμουν μήπως του καθίσει στο στομάχι, αλλά απ' ό,τι φαίνεται, δεν τον πείραξε.

Η ομιλία που θα κάνω δεν έχει σχέση με το σχολείο, είναι σε κάτι συνάξεις νέων, εντελώς άσχετες. Αλλά και στο σχολείο, όλο και κάτι έχουμε να κάνουμε.

Όνομα δεν μπορώ να σκεφτώ καθόλου. Πιστεύω, όμως, ότι πρέπει να γίνει νονά κάποια απ' τις πιο καινούριες κοπέλες ή κάποια που δεν έχει ξαναγίνει.

Κατερίνα είναι καλά τώρα ο Δημητράκης;

Η τούρτα έτσι βγήκε σύμφωνα με την ποσότητα των υλικών που έλεγε η συνταγή. Και να φανταστείς ότι δεν έβαλα όλη τη σαντιγύ, ενώ χρησιμοποίησα περισσότερη νουτέλα. Αλλά πιστεύω ότι οι αναλογίες ήταν πολύ καλές, γιατί έτσι βγήκε ελαφριά και καθόλου λιγωτική.

Αυτό που μας έγραψε η Αλεξάνδρα στην ομάδα το είδα, αλλά δεν είχα χρόνο να μπω στο μπλογκ.

Σας φιλώ όλες κοριτσάκια, πάω να διαβάσω, γιατί μου ήρθε κάτι τώρα για την ομιλία αύριο και θέλω να το δω λίγο, μήπως το χώσω πουθενά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιστρέφω για να απαντήσω στην Ανθή (φοβάμαι μήπως με μαλώσει).

Ανθή κι εμένα ο Αντρέας ξυπνάει κάθε βράδι. Κάποτε μία φορά, κάποτε δύο, κάποτε κάθε δυο-τρεις ώρες. Ίσως να παίζει ρόλο ο θηλασμός, παρ' όλο που ξέρω αρκετά παιδάκια που δε θηλάζουν, που ξυπνούν αρκετές φορές κάθε βράδι, ακόμα και σε μεγαλύτερη ηλικία. Μιας φίλης μου η κόρη ξυπνούσε μέχρι τα τέσσερα και βάλε, μία φορά τουλάχιστον, και ήθελε γάλα. Και δε θήλασε ποτέ, ούτε μια μέρα.

Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που λες με το μπιμπερό. Έχεις δοκιμάσει να την ταΐσεις εσύ με μπιμπερό ή να είσαι στο σπίτι και να την ταΐζει κάποιος άλλος; Γιατί συνήθως όταν έχουν κοντά τους το ορίτζιναλ (βυζί) δε θέλουν τις απομιμήσεις (μπιμπερό).

Σας αφήνω, βρήκα αυτό που ήθελα και πάω να το προσθέσω στο πλάνο της ομιλίας. Να δω τι θα αφαιρέσω, γιατί το παιδί που με κάλεσε μου είπε το πολύ μισή ώρα, κι εμένα χωρίς τα καινούρια μου βγαίνει σαράντα λεπτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουζουνες τι κανετε?

Ο αντρας μου αυριο ερχετε και ελπιζει να μην εχει την ταλαιπωρια του πηγαινε. Εχει χιονια μου λεει και κρυο -10, αλλα ειναι γενικα πιο ξηρο το κλιμα.

Κατερινα περαστικα στον Δημητρακη να φυγει επιτελους αυτος ο χειμωνας να ηρεμησει ο κοσμος και τα παιδακια.

Χριστινα παρα την ταλαιπωρια μεχρι να φτασεις στο γιατρο ειδες απο τι ειναι και φανταζομαι δεν ειναι τιποτα.

Αννα Μαρια μεγεια η φουστα. Λες τελικα να εχει θεμα με το αυγο ο Αντρεας? Για τα χτυπηματα καλο ειναι να του το λες ηρεμα η αδιαφορια αλλες φορες δουλευει αλλες οχι εξαρταται πιο πολυ απο τον χαραχτηρα του παιδιου, εμενα που χτυπαγε στο πατωμα το κεφαλι δεν μπορουσα να αδιαφορισω γιατι φοβομουνα μην χτυπησει περισσοτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!!!!!

Κατερινα και εμενα ερχεται αυριο ο αντρας μου επιτελους και Κυριακη ξαναφευγει για αλλη 1 εβδομαδα :cry::cry::cry: τελος παντων!!!δυσκολη δουλεια!

κοριτσια ο μπεμπης εβγαλε κατι μικρα κοκινα σπυρακια στο προσωπο αλλα στο υπολοιπο σωμα δεν εχει!γιατι λετε???εγω λεω μαλλον κατι ακουμπησε ε???

κοριτσια θελω να παω γυμναστηριο λιγακι να κανω αεροβικη(δεν κανει βαρη στο θηλασμο) και η μανα μου λεει ααααα δεν μπορω να με κλεισεις τις μερες μου !!!!ακου τωρα!!!θελει να βγαινει βολτες!!!λες και το προβλημα ειναι στην 1 ωρα του γυμναστηριου....μαλωσαμε παλι αλλα αυτη το χαβα της!!!δεν εχω βοηθεια ρε γαμωτο...!!!

να ηταν και μακρια αντε καλα!! και το βραδυ εκλαιγε ο μικρος και λεει γιατι δεν σηκωνεσαι?και με ταλεπωρεις και τετοια!!! την λεω τοτε τι ηρθες να βοηθησεις???

εχω τσατιστει τοσο πολυ που λεω δεν θα την ξαναπω να ερθει!καλυτερα μονη μου!

το μονο που κανει ειναι να κανει καμια δουλεια...!

δεν ξερω αν αντιμετωπιζεται και εσεις τετοια προβληματα με τις μαμαδες σας!

τελος παντων...

αααααααααααααα ΣΥΜΒΟΥΛΗ αρχισε και δαγκωνει την θηλη...το εκανε και πονεσα και του φωναξα ''μη!!!'' και αρχισε να κλαιει!!! :roll::roll::roll::roll: αλλα μετα που τον ξαναβαλα παλι τα ιδια!!!!!!!!!!!!!!

γιατι το κανει αυτο???????πως θα το κοψει??? εχει 1 κοφτερο δοντακι!!!!!!!!!!το ατιμο :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

λοιπον τα λεμε!!!!!!!!!παω να τον κανω μπανιο(ΜΟΝΗ ΜΟΥ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινα τα βλεπουν πολυ διαφορετικα η μαμαδες μας, ειχε ερθει και η δικια μου αυτες τις μερες για να μην ειμαι τα βραδια μονη με τα δυο παιδια και ευτυχως καλα τα πηγαμε, γενικα δεν εχω παραπονο με βοηθαει αλλα καμια φορα μπορει να μου πει τιποτα και ειναι ο τροπος τετοιος που με στεναχωρει αλλα δεν λεω τιποτα γιατι ξερω οτι αν βρω δουλεια θα την χρειαζομαι καθημερινα και πολλες ωρες.

Για το δαγκωμα να του πεις οχι με αυστηρο τροπο, να του δωσεις να καταλαβει οτι δεν πρεπει να το κανει συνηθως το σταματανε μετα απο λιγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

Αννα Μαρια,Κκατερινα και Χριστινα ευχαριστω για τα περαστικα

η χθεσινη νυχτα ηταν χαλια,ενω επεφτε ο πυρετος του γκρινιαζε συνεχεια επειδη τον ενοχλουσαν οι μυξες κι εκλαιγε συνεχεια,τον πηγαμε στο γιατρο σημερα και εχει ιωση δεν μας εδωσε τιποτα μονο εισπνεομενα ,ορο και οτριβιν και βλεπουμε πολυ κωλοιωση παντως χωρις καμια ενδειξη κατευθειαν υψηλο πυρετο ο καημενουλη τα χαλια του εχει :(:( ευτυχως εφαγε λιγη σουπα

Κατερινα καλη επιστροφη στον αντρα σου χωρις προβληματα και ταλαιπωρια

Αννα Μαρια μεγεια τη φουστα,μπα πως το παθες και πηγες για ψωνια :o:D

Μαρινα ο Δημητρης ευτυχως δεν με δαγκωνε κι ειχε βγαλει και δοντι απο 5μιση μηνων γιαυτο δεν ξερω να σου πω ,οπως σου ειπε η Κατερινα κανε,εγω παντα μονη μου τα εκανα μπανιο παντως και οταν ειχα τον Γιωργο μωρο ο Νικος ηταν 27 μηνων δηλαδη ειχα δυο μωρα και ελειπε ο αντρας μου 24ωρα και νυχτες ,η μαμα μου μενει Θεσσαλονικη και δεν την ειχα κοντα απο την πεθερα μου ποτε δεν ζητησα βοηθεια και τωρα ειδικα μετα την παρεξηγηση που εγινε ουτε της παω τα παιδια ουτε ζηταω βοηθεια τα καταφερνω μονη μου ,να φανταστεις ηρθε πριν λιγο να δει τον Δημητρη και τον ειχα αγκαλια ουτε με ρωτησε αν θελω να μου κανει κατι αλλα και να με ρωτουσε θα της ελεγα δεν θελω τιποτα...

Χριστινακι επαιρνα και παλιοτερα αντισυλληπτικα και δεν μου ειχε ξανασυμβει αυτο με το στηθος ποις ξερει τι παθαινει κι αυτο ειναι που ειναι μεγαλο πρηζεται κιολας

αρχισε η γκρινια παλι σας αφηνω...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλες!!!!!

Η χθεσινή νύχτα απλα δεν υπήρχε....τέτοιο βραδυ ουτε την πρώτη βδομάδα που γυρίσαμε σπιτι απο το μαιευτήριο δεν είχα. Κοιμήθηκε στις 10 μετα ξύπνησε στις 12 τον θηλασα μετα στις 2 ξανά τον θηλασα και μετα στις 4 όπου ξανά τον θηλασα. Στις 5:30 σηκώθηκα πάλι γιατι με φώναζε στον ύπνο της η Αγγελική και στις 6:30 ξαναξυπνησε ο κυριουλης όπου τον θηλασα πάλι αλλα αυτη την φορα δεν τον πήγα πάλι στην κούνια και κοιμήθηκε μαζι μας στο κρεβάτι, εγω μέχρι τις 8:30 και ο μικρός μέχρι τις 9:30.

Θέλω να κοιμηθω.....

Αννα Μαρία που είσαι να κανουμε παρέα τα βραδια ευτυχώς που τον περνει ο ύπνος στο τέταρτο το πολυ αλλιώς δεν θα άντεχα με τίποτα να μου μένει και ξυπνιος :o:o

Κατερίνα περαστικα και πάλι στον Δημητρακη ο βήχας και οι μυξουλες δεν τα αφήνουν να κοιμηθούν. σημερα ειναι καλυτερα? Να περάσει και ο Φλεβαρης άντε και ο Μαρτης και πιστεύω δεν θα ειναι σε τόση έξαρση πια οι ιώσεις, εμεις δόξα το Θεό καλα.

Γύρισε και ο Κώστας χθες, ευτυχώς η επιστροφή ήταν καλη, έφερα στα παιδια απο ένα μπουφανακι για αργότερα οχι για τωρα στην Αγγελικη της εφερε και Lego και σε μένα μια μπλουζα και ένα παντελόνι.

Πάω να ταισω τον λαό

Καλο Σαββατοκυριακο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, τι ωραία που έγραψα ένα κατεβατό και κάτι πάτησα και σβήστηκε...

Καγκουράκι ωραία πέρασες χτες βράδι βλέπω... Άκου νύχτα εγώ προχτές: ξύπνησε στις δύο παρά τέταρτο, μετά στις τέσσερις, και μετά στις εξήμιση για πρωί. Τον πήρα στο κρεβάτι μας, κι αφού δεν κοιμόταν, λέω να τον πάρω στο δωμάτιό του να τον ντύσω. Κάνω να βάλω τη ρόμπα μου, αυτός ήταν όρθιος στο κεφαλάρι, πάει να πάρει κάτι απ' το κομοδίνο, σκοντάφτει, πέφτει, και χτυπάει στο σαγόνι. Ευτυχώς δεν έκλαψε πολύ.

Χτες βράδι κάπως καλύτερα, ξύπνησε στις δυόμιση και μετά στις εξήμιση, πάλι για πρωί. Πάλι τον πήρα στο κρεβάτι μου, αλλά δεν κοιμόταν... Πριν λίγο θήλασε κι έπεσε ξερός. Εμ, πόσο καιρό να κάνει αγρυπνίες;

Καλώς δέχτηκες τον αντρούλη σου!

Μαρίνα κι εμένα η μάνα μου όλο επικρίσεις είναι. Προχτές που έκανε το μωρό εμετό με ρωτάει τι έφαγε. Της λέω ότι έφαγε ραβιόλες και μπιφτέκι και μου κάνει "τι, πας και παίρνεις έτοιμα μπιφτέκια και ταΐζεις το μωρό;". Δηλαδή έλεος, είμαι τόοοοοσο προσεκτική με τη διατροφή του και θα έκανα τέτοιο πράγμα;

Μπάνιο εγώ μόνη μου τον έχω κάνει μια-δυο φορές κι αυτό όταν ήταν πολύ μικρότερος. Τώρα δύο και δεν μπορούν να τον κουμαντάρουν. Προχτές, ενώ τον κρατούσε ο άντρας μου, απ' τις πολλές αταξίες γλίστρησε και στο τσακ τον κράτησε και δεν χτύπησε.

Κατερίνα τι γίνεται, καλύτερα ο Δημητράκης; Εγώ πήρα σήμερα το γιατρό και μου είπε να μειώσω τις εισπνοές και σε μια βδομάδα να του τον πάω να τον δει.

Αγόρασα τη φούστα γιατί ήθελα να τη φορέσω χτες βράδι στην ομιλία. Αλλά τελικά, επειδή έκανε κρύο και ήθελα να φορέσω μπότες, δεν ταίριαζε καθόλου, και φόρεσα παντελόνι!

Σας φιλώ όλες, έχω ένα σπίτι σταύλο, πρέπει να σοβαρευτώ να καθαρίσω λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και καλο Σαββατοκυριακο τσουπρες!!!!!!!!!! :D:D:D:D τι κανετε???

εμεις παλι αγκαλιτσα κοιμηθηκαμε με τον μπεμπη!!!αλλα δεν καθεται ησυχος...μια γυρναει πλαγια-μια μπρουμυτα μια ανασκελα!!!δεν μπορουσα να ησυχασω...αλλα αφου κοιμαται ετσι τι να πω και εγω??? :lol::lol::lol: ξυπνησε στις 6.20 το πρωι και δεν κοιμοταν και τον πηγα στο κρεβατακι του και εγω συνεχισα τον υπνο μου...βσπου σηκωθηκε η μανα μου δεν μπορουσε να τον κοιμησει και μου λεει ''δωστου γαλα''!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!την λεω ελεος!!!δεν σημαινει οτι πειναει παντα!ε τελικα τον θηλασα και κοιμηθηκε εως τις 10.30!!!

σημερα επιτελους γυρναει ο αντρας μου!!!αντε να παμε σουπερ και καμια βολτα!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ασε και εγω χθες που τον εκανα μπανιο...τον εβαλα ορθιο να πατησει για να τον ξεπλυνω και γλιστρησε!!!ευτυχως δεν χτυπησε και τον επιασα!!!

επισης σηκωνεται και ορθιος πλεον μονος του στο παρκο...και ετσι το στρωμα κατεβηκε κατω κατω!!και το ριλαξ μαζευτηκε γιατι πεφτει!!!

ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ και αυτος!!! :lol::lol::lol:

τα φιλια μουυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μπαινω στο τρεξιμο να σας πω οτι η συνεχεια ειναι εδω:

http://butterflysstories.blogspot.gr/2013/01/11.html

Θελω την ειλικρινη σας γνωμη γιατι σε αυτο το επεισοδιο κατι δεν μου καθεται καλα, οποιαδηποτε προταση η κριση ευπροσδεκτη!

Καλο ΣΚ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!καλε τι βροχη αυτές τις μερες;δεν μπορουμε να παμε κ καμια βολτα…αλλα κανονισαμε να ερθουν επισκεψεις σημερα κ αυριο και θα εχουμε παρεουλα!! Το θεμα μας βλεπω φτανει στο τελος!!!απο τιτλο δεν μου ερχεται τιποτα..τοσες συγγραφεις εχουμε εδώ,το αγηνω σε εσας!!χαχα

Κατερινα τα κοριτσια μας μαλλον θελουν να κρατανε την σιλουετα τους!!χαχα !!αντε να μεγαλωσει λιγο ακομα ο μικρος και θα παιζουν μαζι τα αδερφακια!!ευτυχως ηταν καλη η επιστροφη του αντρα σου!!με γεια κ τα δωρακια σας!!!σε ταλαιπωρησαν χθες τα ζουζουνια σου ε;αυτά τα αλματα αναπτυξης μεχρι ποιον μηνα είναι;

Μαγδουλα να χαιρεσαι τον αντρουλη σου για αυριο!!!!τελικα κατεληξες σε δωρακι;καλε ηρθε ο ταχυδρομος;δεν μου ειπες,δεν πιστευω να χαθηκαν;υπερκοπωση ή τιποτα άλλο;;;

Χριστινα τις ταρζανιες δεν μπορουμε να τις αποφυγουμε!!τουλαχιστον να μην γκρισνιαζουνν…το χειροτερο μου!!!ταλαιπωρηθηκες μεχρι να πας στον γιατρο αλλα ευτχυως δεν είναι κατι!!!σε ευχαριστω και για την επισκεψη!!!θα διαβασω την συνεχεια κ θα σου πω την γνωμη μου!!

Κατερινα ΚΑ ,πως είναι ο Δημητρης σου;ο καημενουλης υποφερει ε;πολύ ορο να ανοιξει η μυτουλα!!περαστικα του!!Να χαιρεσαι κ τον αντρουλη σου για αυριο!!!

Αννα Μαρια με γεια η φουστιτσα σου!!!λες να τον πειραζει κ το λιγο αυγο τον Αντρικο;κι εσυ βλεπω επεστρεψες στα ξενυχτια ε;εμεις ευτυχως κοιμομαστε καλα αν κ δεν κοιμαται μεσημερι,που κ που ξυπναει κατά τις 2-3 ,μπορει να πιει κ γαλα και ξανακοιμαται!μπανιο κι εγω μονη την κανω ή ο μπαμπας παλι μονος του.βεβαια κι εμενα δεν θελει να της κανω το κεφαλι κ γινεται έναν πανικος στο μπανιο αλλα θελω να τα καταφερνω κ μονη μου οποτε το μπανακι το κανει κ ας κλαιει κ λιγακι!!κι εγω φοβαμαι μην φαει καμια γλυστρα,με το ένα χερι την κραταω κ με το άλλο λουζω..αστα!!

Μαρινα φυγαν τα κοκκιναδια;μπορει να τριφτηκε σε κανενα μαλλινο κ να εγινε,αν δεν εχεις προσθεσει κατι στην διατροφη του καινουριο δεν νομιζω να είναι κατι αλλεργικο!γι αυτά που λες με την μαμα σου γι αυτό προτιμησα να μην εχω καθολου βοηθεια γιατι δεν είναι ότι δεν θα ηθελε να βοηθησει αλλα ότι θα παραβοηθουσε κ δεν ηθελα.για το δαγκωμα ευτυχως δεν ειχαμε τετοια περιστατικα αλλα μεχρι 7 μηνων που θηλασα δεν ειχε και δοντια!!!με το καλο να δεχτεις τον αντρουλη!!

Παω να συμμαζεψω το σπιτι λιγακι γιατι θα εχουμε κ τις επισκεψεις!!φιλακιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι.

Πέθανα σήμερα... Καθάρισα το καθιστικό, την κουζίνα και τα δύο υπνοδωμάτια, άλλαξα τα σεντόνια του Αντρέα, συγύρισα (ειδικά το καθιστικό ήταν αχούρι), σκούπισα και σφουγγάρισα και το διάδρομο και την τραπεζαρία. Έμειναν τα μπάνια και το γραφείο, αλλά θα τα κάνω από Δευτέρα. Μετά σιδέρωσα και τρία πλυντήρια. Και μετά απ' όλα αυτά, ο άντρας μου παραπονιόταν, επειδή κουράστηκε λέει πάρα πολύ, γιατί την ώρα που έκανα δουλειές κρατούσε τον Αντρέα... Μάλιστα όταν είχα τελειώσει από το καθιστικό και είχα πάει στα υπνοδωμάτια, ήρθε να μου πει να κάνω διάλειμμα για να κρατήσω τον Αντρέα γιατί αυτός ήθελε να ξεκουραστεί, και συνεχίζω μετά με τις δουλειές. Μόνο εγώ τον βρίσκω εντελώς παράλογο;;; Έχει γίνει αφόρητα τεμπέλης. Δηλαδή κουράστηκε επειδή κράτησε το μωρό δυο ώρες; Κι απ' αυτές, τη μία καθόταν στον υπολογιστή, είχε τον Αντρέα αγκαλιά και του έβαζε τραγουδάκια. Είναι φυσιολογικό αυτό για ένα νέο και υγιή άνθρωπο; Του λέω "πού να δούλευες κιόλας" και μου απαντά "άμα δούλευα, όταν θα ερχόμουν στο σπίτι, μόνο θα έτρωγα και θα κοιμόμουν". Δηλαδή εγώ που δουλεύω και κάνω και όλες τις δουλειές, και κρατάω και το μωρό τι είμαι; Η σούπερ γούμαν; Αφήστε που όταν του το λέω, έχει και το θράσος να μου απαντά ότι η δουλειά μου δεν είναι κανονική δουλειά, γιατί δουλεύω μόνο τέσσερις ώρες. Ναι, αλλά εγώ δουλεύω έστω αυτές τις τέσσερις ώρες, ενώ αυτός ΚΑΘΕΤΑΙ.

Τέλος πάντων, δεν βγάζει κανείς άκρη μαζί του.

Χαχα, τώρα έπλυνε μια στοίβα πιάτα και βογγάει!!!!! Πού να δούλευε στα χωράφια ή στην οικοδομή δηλαδή... Ή που να είχε διοριστεί και να δούλευε σε σχολείο...

Μαρίνα, αυτό το "θήλασέ τον" είναι το μότο του άντρα μου. Είναι η εύκολη λύση, σου λέει, ας της πω να τον θηλάσει, κάτι που δεν μπορώ να κάνω εγώ, έτσι ώστε να τον αναλάβει αυτή.

Εμείς στο ριλάξ σταματήσαμε να τον βάζουμε από πέντε μηνών περίπου, γιατί έκανε το σώμα του τόξο προς τα πίσω και ήταν πολύ επικίνδυνο.

Αλεξάνδρα κι εμείς λέγαμε σήμερα να πάμε βόλτα για καφέ στην παραλία, αλλά συννέφιασε, φυσούσε, κι είπαμε να το αφήσω για αύριο. Είχα και τις δουλειές...

Εγώ δεν τολμώ με τίποτα να τον κάνω μόνη μου μπάνιο. Κάνει συνέχεια ακροβατικά, δεν μπορώ να τον κουμαντάρω.

Χριστίνα, χμ... Το διάβασα... Εμένα δε μου κάθονται καλά οι διάλογοι. Δεν είναι φυσικοί. Όλοι μιλάνε με τον ίδιο τρόπο και λίγο μηχανικά. Δε μου βγάζουν ζωντάνια. Η κυρία Κατερίνα, π.χ., δε μιλάει σαν μια ηλικιωμένη γυναίκα. Μιλάει ακριβώς με τον ίδιο τρόπο που μιλάει κι ο Χρήστος.

Όσο για το στόρι, χμ... Μήπως είναι λίγο τραβηγμένο απ' τα μαλλιά; Κόρη του αρχαγγέλου Μιχαήλ και γιός του Εωσφόρου;;; Επίσης, η γραμμή που ακολουθείς είναι εντελώς μανιχαϊστική, δηλαδή το Καλό και το Κακό είναι ισοδύναμα, αλλά οκ, είπαμε, δεν κάνεις και θεολογία.

Όνομα δεν μπορώ καθόλου να σκεφτώ... Χμ... Χμ... Χμ... Δε μου έρχεται τίποτα. Μέχρι τώρα τι ονόματα είχε το καφενεδάκι μας; Το πρώτο ήταν "Καφενέ η όμορφη μέρα". Τα υπόλοιπα δεν τα θυμάμαι, ούτε καν αυτό που έβαλα εγώ. Πάω να δω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, βρήκα όλα τα ονόματα των καφενέδων μας.

Το πρώτο, όπως είπα και πριν ήταν: "Καφενέ η όμορφη μέρα" από τη Μαρία Σαραντοπούλου που δεν μπαίνει πια.

Το δεύτερο ήταν "Καφενέ γυναικεία υπόθεση" από την Ανθή.

Το τρίτο ήταν "Καφενέ κορίτσια για φίλημα" από εμένα.

Το τέταρτο "Καφενέ με νέες αφίξεις" από το Καρολινάκι.

Και το τελευταίο αυτό που έχουμε τώρα.

Α! Σκέφτηκα κάτι!

Μήπως να το ονομάζαμε "Καφενέ-ο-Αντρέας-είναι-γλύκας";

:P :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...