Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Οι γυναικάρες με τα καροτσάκια!!!" Νο 5


Recommended Posts

Τί κάνετε μανούλες?????

Καλημέρες!!!!! Καλό ΣΚ να έχουμε!!!!!

Εμείς έχουμε άάάάάπειρηηηηηη γκρίνιααα..... μάλλον δε χόρτασε ύπνο αλλά τώρα το μεσημέρι πάλι!!!!! Σε λίγο περιμένω να μου φέρουνε τα ψώνια του σούπερ μάρκετ κι από μαγείρεμα σήμερις έχει πέστροφα!!!!!! Με πατατίτσες και καροτάκια σαλάτα!!!!! Για να δούμε..... ο μικρός θα φάει έστω και μισό πιατάκι ψαράκι???? Ή πάλι γάλα?????

Δευτέρα θα δοκιμάσω να του δώσω φακή..... να δούμε κι εκεί πώς θα πάει!!!!!

Εχθές το βράδυ δεν κοιμότανε με τίποτααααα!!!!! Ούτε το μεσημέρι κοιμήθηκε παρά μισή ωρίτσα μόνον!!!!! Αντιλαμβάνεστε πόόόόση γκρίνια έπεσε στη φυσικοθεραπεία έτσι????? Τί να τον κάνω???? Από τη μία του λείπει ύπνος κι έρχεται και τρίβεται από την άλλη καλό δεν είναι πια να ρυθμίσουμε σωστά το βιολογικό μας ρολοϊ?????? Έτσι και δεν κοιμηθεί το μεσημέρι ζήτω που μας έφαγε η γκρίνια όόόόλο το απόγευμα!!!!!

Χαιρετώ σας!!!!!!

Με περιμένουνε στη γωνία τα ασιδέρωτα!!!!!

Αύριο περιμένουμε κόσμο για φαγητό θα προσφέρω παστίτσιο μαζί με σεφ και λουκανικοπιτάκια πολλά ή λίγα δεν υπάρχει χρόνος για κάτι άλλο!!!! Αυτά μπορώ!!!!

Άντε γειααααααααααααααα!!!!!

post-15130-1387394004061_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλημερουδια τσουπρες ειμαι στη δουλεια σνιφ μολις τελειωσα την απογραφη κ εχω ενα καρο δουλεια ακομα αλλα βαριεμαι τρελα επισης τη δευτερα εχω συνεντευξη για καλυτερη θεση εχω τρελαθει απο το αγχος γιατι το θελω πολυ στειλτε ολες θετικη ενεργεια please !!!!!1 :D

αλεξουκω μου καλε αρρωστησες ξουτ γκαντεμια μωρε...

αννα μαρια μασκουλες θα βοηθησουν την κατασταση ευτυχως εχει ορεξουλα το πουλακι μου..

ακουστε να γελασετε χτες οταν ημουν δουλεια τον ειχαν τα πεθερικα μου οποτε μαλλον λεγαν οτι ειχαν στομαχοπανο οποτε παω να τον παρω κ μου κανει ουφφφ μαμα ποναει κ το τομαχι μου εχω καουλες(καουρες)ελιωσα στα γελια πολυ μιμητικα τα σκατουλια..

με τον υπνο παντως το χω ξαναπει τα παιδακια χρειαζονται υπνο για να ξεκουραζονται κ να μην γκρινιαζουν μια ειναι η λυση θα παιδευτειτε στην αρχη αλλα αξιζει τα χω περασει κ εγω θελει να μαστε αμειλικτες κρεβατι κ κανε νανι αν χρειαστει κ 20 φορες επιστροφη στο κρεβατι χωρις να του μιλατε κ επισης ρουτινα μπανιο παραμυθακι γαλατακι χαδια κ νανι.οσο για τα βραδυνα ξυπνηματα τωρα λιγα χαδακια κ παλι επιστροφη στο κρεβατι οσες φορες χρειαστει καποτε δεν θα ξυπνανε ετσι εκανε κ ο δικος μου..

ο ορθοπαιδικος ολα καλα δεν θυμαμαι αμα σας τα πα μια ακτινογραφια για το αρχειο θα κανουμε κ καθε χρονο ελεγχο αλλα δεν εχει θεματακι απλα να μας φευγει το αγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιπιτζουλακο μου μια χαρα μου ακουγονται τα φαγακια για τα τραπεζωματα εισαι κ μανουλα καλε ποσα ποια να φτιαξεις μη λετε για ασιδερωτα κ εχω 2 πλυντηρια δε θελω!!!!!!!

καγκουρακι τα κοκκινα παπουτσια πολυ κακογουστα μου ακουγονται αν ηθελε να δημιουργησει εντυπωσεις μπορουσε να βαλει κοκκινες γοβες κραγιον κ στολισμο εχω δει κατι αναλογο στην τηλεοραση κ μου ειχε αρεσει αν κ εγω ειμαι του κλασικου να σου πω την αληθεια μου..

επισης αννα μαρια κ εγω τον βασιλη τον αφηνα πολυ ελευθερο κ τωρα το ιδιο μαθαινουν πιο γρηγορα σκεψου κ τωρα του αναθετω κ δουλειες για να μαθαινει δηλαδη σταματησα να τον ντυνω απλα τον βοηθαω η ας πουμε του μαθα να βαζει πλυντηριο πιατων απο μικρος η τα απλυτα να τα πηγαινει στο καλαθι στο μπανιο η να ξεχωριζει τα ανακυκλωσιμα σκουπιδια στον ροζ καδο η στον μαυρο (αυτο πηρε καιρο)κ ακομα βγαζω κ μερικα που βαζει λαθος.κ τετοια χαζα απλα για να μαθαινει οτι ολυ συμβαλουμε στο σπιτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου χαθηκα παλι,παλι τρεχω.... ευχαριστω για τις ευχες για τον αντρα μου,ειχα κοσμο μεχρι αργα εκεινη τη μερα και με τις ετοιμασιες πριν ,Καρολινακι να χαιρεσε κι εσυ τον αντρα σου πολυχρονος ,Μαρινα να χαιρεσε τον μικρο σου προσεχως Αντωνακη

αυριο εχει γενεθλια η ανηψια μου και θα παμε σημερα να τις φτιαξω την τουρτα θα κανω την πρωτη μου κοριτσιστικη θα ας βαλω φωτο ελπιζω να την πετυχω

περαστικα στις αρρωστουλες μας!!

δεν προλαβαινω να σχολιασω, παω να τους ετοιμασω και να ντυθω κι εγω .....

πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες τι κάνετε?

Εμεις καλα σημερα το μικρο μου έφαγε παραπάνω απο μισο αχλαδι και το έφαγε πολυ πιο εύκολα. Βέβαια είχα και δεύτερο μωρο δίπλα.... η Αγγελική ήθελε και εκείνη λιωμενο αχλαδι να το φάει με το κουταλι...... Το απογευμα θα πάμε σε παιδικα γενέθλια σε παιδοτοπο άντε να βγούμε λίγο που είμαστε τόσες μερες μέσα με τις βροχές!

Μίλησα με την Ανθη στο τηλέφωνο, καλα ειναι αλλα κουρασμένη αρκετα γιατι η φραουλιτσα άρχισε πάλι να ξυπνά καθε τρίωρο τη νύχτα. Εδω που τα λέμε και ο Νικόλας εχει αλλάξει προγραμμα τη νύχτα κοιμάται κατα τις 9μιση δέκα μετα θα ξανά ξυπνήσει κατα τις 12 μιση μια και μετα ανάλογα μπορει να ειναι 4 και μετα 7 ή 5 και μετα 8.....

Αλεξάνδρα ελπίζω να είσαι καλα και αν ειναι αυτο που κρατάει μιση με μια μερα, ασε το πέρασα πρωτοχρονιατικα.

Αννα Μαρία περαστικα στον Αντρέα κάντε τις μασκουλες και θα γινει γρήγορα καλα.

Μαγδα εύχομαι τα καλυτερα για την συνέντευξη. Τον μικρο βλέπω τον έχεις εκπαιδεύσει κανονικα :lol:

Ποπη με κάλυψε η Μαγδα θέλουν προγραμμα για μα ειναι ήρεμα και τρομερή επιμονή απο εμάς για να πετύχουμε πολλα.

Κατερινακι να χαίρεσαι την ανηψουλα σου, πως σου φαίνεται που θα φτιάξεις κοριτσιστικη τούρτα? περιμένουμε φωτο

Σας φιλω όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!

Εμείς δεν είμαστε ούτε καλύτερα, ούτε χειρότερα. Είμαστε όλοι με συνάχι, κι ο Αντρέας με ακροαστικά. Βήχει αρκετά, αλλά από διάθεση και όρεξη, στα ύψη!

Μόνο το μεσημέρι ήταν πολύ ιδιότροπος, που κοιμήθηκε και κάθε λίγο έβηχε και ξυπνούσε.

Δεν γράφω άλλα, ούτε σχολιάζω, θα σας γράψω μια και καλή το βράδι.

Τώρα ήθελα να σας ζητήσω να μου προτείνετε συνταγή για τούρτα σοκολάτα, όχι πολύ δύσκολη, αλλά ούτε και συνταγή του στιλ "παίρνουμε μια έτοιμη βάση παντεσπάνι, ένα φακελάκι άνθος αραβοσίτου και το χτυπάμε με γάλα, κ.λπ.". Μέσης δυσκολίας με αξιοπρεπές αποτέλεσμα!

Σας φιλώ, πάω να φτιάξω φανουρόπιτα, ω ναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Βλέπω καμία δεν έγραψε μετά από μένα, οπότε συνεχίζω!

Ο Αντρέας έχει βήχα, όπως σας είπα, τώρα του κάναμε τις μάσκες και μετά κοιμήθηκε, αλλά έβηχε συνέχεια... Ο άντρας μου είπε ότι βήχει πολύ μετά τη μάσκα γιατί κάνει δουλειά το φάρμακο. Ισχύει αυτό; Επειδή κι αυτός έκανε εισπνοές για πολλά χρόνια, γιατί είχε αλλεργικό άσθμα και κάθε τόσο πάθαινε βρογχίτιδες, φαντάζομαι κάτι παραπάνω θα ξέρει.

Σήμερα δεν κάναμε τίποτα, μείναμε σπίτι. Μαγείρεψα γιουβαρλάκια και φάγαμε όλοι. Του Αντρέα του έβγαλα σε ξεχωριστό κατσαρολάκι πριν αβγοκόψω, παρ' όλο που μας είπε ο γιατρός να δοκιμάσουμε να του δώσουμε αβγολέμονο, αλλά λέω, άσε να γίνει καλά και βλέπουμε! Από όρεξη είναι σούπερ πάντως! Το πρωί έφαγε ψωμί και τυρί και ένα μπολ τραχανά, το μεσημέρι ένα μπολ γιουβαρλάκια, το απόγευμα ένα μπολ φρουτόκρεμα και το βράδι λίγα γιουβαρλάκια. Όσο για διάθεση, στα ύψη! Όλη μέρα μες στην τρελή χαρά, παίζει, τρέχει, γελάει. Φυσικά έχει και τη γκρίνια του, αλλά οκ, όλα τα μωρά γκρινιάζουν ακόμα κι αν δεν είναι άρρωστα.

Πόπη πέστροφα, μιάμ! Χρόνια έχω να φάω. Τελικά έφαγε ο Αχιλλέας; Δηλαδή δεν τρώει τίποτα όλη μέρα, εκτός από γάλα;

Για το πρόγραμμα που λένε τα κορίτσια, θα συμφωνήσω ότι μάλλον αυτό χρειάζεται ο Αχιλλέας για να μην γκρινιάζει. Όλα αυτό δείχνουν. Αλλά πιστεύω ότι το κάθε παιδί είναι διαφορετικό. Π.χ. εμείς τον Αντρέα δεν τον έχουμε βάλει σε πρόγραμμα. Φυσικά έχει ένα υποτυπώδες πρόγραμμα που σε μεγάλο βαθμό το έχει φτιάξει μόνος του, αλλά μέχρι εκεί. Δεν μπόρεσα ποτέ να τον κοιμήσω με το ζόρι. Αν θέλει να κοιμηθεί, θα κοιμηθεί, κανόνια να βαράνε. Μπορεί να τον κρατάς αγκαλιά και να τον πάρει ο ύπνος, φτάνει να το θέλει. Από την άλλη, μπορεί να τον κοιμίζεις μια ώρα και να μην κοιμάται, αν δεν το θέλει. Αλλά ακόμα κι αν δεν κοιμηθεί καθόλου όλη μέρα, δεν έχουμε γκρίνια. Σήμερα, π.χ. που είναι άρρωστος, σας είπα και πριν, κοιμήθηκε ελάχιστα, περίπου ένα τέταρτο με είκοσι λεπτά, γιατί ξυπνούσε απ' τον βήχα. Δεν είχαμε, όμως, ιδιαίτερο πρόβλημα γκρίνιας. Και πιστεύω ότι ο λόγος που δε μας δυσκόλεψε καθόλου στο ταξίδι που πήγαμε στην Αγγλία ήταν ότι δεν τον είχαμε βάλει σε αυστηρό πρόγραμμα, κι έτσι μπόρεσε και προσαρμόστηκε με ευκολία στις αλλαγές.

Μάγδα σου εύχομαι να πάρεις τη θέση που θέλεις!

Καλά, πολύ γέλασα με τον Βασιλάκη και τις καούλες!

Ακούστε τι έκανε σήμερα ο Αντρέας: έχει ένα παιχνίδι, από αυτά που είναι σαν παζλ, έχει ένα σχέδιο και κομμάτια τα οποία αποσπώνται και μετά τα ξαναβάζει το παιδί στη θέση τους. Το παιχνίδι αυτό έχει θέμα τα μέσα μεταφοράς και έχει κι ένα ακόμα χαρακτηριστικό: όταν βάζεις το κάθε κομμάτι στη θέση του, κάνει τον ήχο του συγκεκριμένου μέσου, π.χ. στο αυτοκίνητο κάνει τον ήχο του μαρσαρίσματος, στο πλοίο τη σειρήνα, κ.λπ. Στο ασθενοφόρο, το πυροσβεστικό όχημα και το αστυνομικό αυτοκίνητο έχει τη σειρήνα. Ε, λοιπόν, ο Αντρέας προσπαθούσε να μιμηθεί τη σειρήνα και έκανε "άουαουαουαου"!!!

Τον Βασιλάκη τον έχεις εκπαιδεύσει άριστα! Καλά, πώς μπορεί και βάζει πλυντήριο πιάτων; Κι εμάς ο Αντρέας ξέρει να βάζει πλυντήριο ρούχων (πιάτων δεν έχουμε): όταν δουλεύει το πλυντήριο, πάει και το κλείνει.

Κατερίνα βάλε καμιά φώτο της τούρτας!

Καγκουράκι κι εμένα ο Αντρέας δεν έχει ποτέ πρόγραμμα ύπνου. Το βράδι συνήθως φτιάχνει ένα πρόγραμμα για 2-3 μέρες, και μετά φτιάχνει άλλο.

Για την τούρτα καμία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααα!!!!!!!!!!!

εμεις καλα ειμαστε Δοξα Το Θεο!!εχθες βγηκαμε και σε καφετερια το βραδυ με παρεα ...του πηρα την κρεμα και τον ταιζα εκει...ε δεν ευχαριστιεμαι με τοσα που εχω να κανω :lol: αλλα ευτυχως μετα το φαι καθισε και επαιξε μια χαρα!!!σημερα θα παμε ταβερνουλα να ξεσκασω και εγω....ολη μερα σπιτι με το μωρο μονη....

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ περαστικα σας!!!να σε ρωτησω....τραχανα απο ποτε τον δινεις?/?γιατι με ειπε η παιδιατρος δεν κανει ακομα...!!!με ειπε να του κανω σουπα αστρακι για απογευμα αν θελω...!!!αυγο στον 11ο μηνα θα προσθεσουμε λεει!

τι αλλο μπορω να του κανω για απογευμα???θελω να μην του δινω συνεχεια κρεμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Χαθήκατε όλες...

Αλλά δεν έχω την ανάγκη σας! Βρήκα τούρτα και θα τη φτιάξω και να σκάσετε.

Εμείς τα ίδια, ο Αντρέας βήχει, αλλά κατά τα άλλα, μες στην τρελή χαρά. Σήμερα νομίζω είναι λίγο χειρότερα από άποψης ακροαστικών (γιατί από όρεξη και διάθεση σούπερ και πάλι!), αλλά έτσι είναι η βρογχιολίτιδα, μέχρι να περάσει έχει σκαμπανεβάσματα.

Μαρίνα εγώ τον έχω ταΐσει άπειρες φορές σε καφετέριες, σε ταβέρνες, σε πάρκα, όπου φανταστείς. Ειδικά τώρα στην Αγγλία, όλο έξω ήμασταν και έπαιρνα μαζί μου ταπεράκι με φαΐ! Ποτέ δεν κλειστήκαμε μέσα επειδή ο Αντρέας έπρεπε να κοιμηθεί ή να φάει. Θα βγούμε, κι αν θέλει να κοιμηθεί θα κοιμηθεί, αν θέλει να φάει, του κουβαλάω το φαΐ μαζί μου.

Το πρωί δίνεις το φρούτο να υποθέσω και το απόγευμα κρέμα; Εμάς ο Αντρέας τρώει το απόγευμα το φρούτο του. Κρέμα δεν έδωσα ποτέ, τραχανά άρχισα να δίνω δέκα μηνών, επειδή τότε πήγε ο άντρας μου Πάτρα και μου έφερε. Γλουτένη έχει αρχίσει; Δηλαδή ψωμί, ζυμαρικά, και τέτοια; Αν έχει αρχίσει, τότε λογικά μπορεί να φάει και τραχανά. Εμείς δίνουμε κουάκερ με φρούτο ή και σκέτο με λίγη κανελίτσα, γιαούρτι πρόβειο ή αιγοπρόβειο με κουάκερ πάλι για να σπάει η ξινίλα. Τώρα τελευταία του δίνουμε και τοστ, αλλά μη φανταστείς ότι το πολυτρώει. Πιο πολύ παίζει. Βέβαια, νομίζω ο δικός σου είναι λίγο μικρός για τοστ. Επίσης, το απόγευμα μπορείς να δώσεις λίγο απ' το μεσημεριανό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας όμορφες

Το σαββατοκύριακο μας ήταν γεμάτο, χθες είχαμε παει στα γενέθλια περάσαμε όμορφα η Αγγελική ειχε και παρέα μια φίλη της και ευχαριστηθηκαν παιχνίδι οχι τόσο στο φουσκωτό και στην κατασκευή με τις τσουληθρες και τα μπαλακια όσο σε κάτι κουζίνες και πάγκους εργασίας που ειχε για αγόρια. Το παιδι μου θα γινει μηχανικός σε καποια φάση ειχε παρει το αλφαδι το οποίο το χρησιμοποιούσε ως τηλεφωνο :lol::lol: και το μικρομετρο το οποίος πως κατάλαβε ότι ειναι κάτι σαν χαρακας και μετρούσε την τσουληθρα!!! Σημερα γιορταζε η αδερφη μου έτσι το μεσημέρι είχαμε παει για φαγητο στο σπιτι που φτιάχνουν τωρα με τον φίλο της. Αρχικά φαγαμε στα μελλοντικά πεθερικά της και μετα κατεβήκαμε στο δικο τους για καφε. Φύγαμε απο κει κατα τις εφτα, αρμενικη βιζιτα κανονικα η μικρη δεν ήθελε να φύγει γιατι έχουν γατο και καταλαβαίνεται ο καημενουλης ειχε βρει τον μπελά του....

Αννα Μαρία περαστικα στον Αντρικο, αφου ειναι η διάθεση του καλη μην τον φοβάσαι καθολου. Γελασα πολυ και με την σειρηνα ειναι στην φαση που μιμηται τους ηχους. Για το προγραμμα συμφωνω μαζι σου και εγω είμαι της άποψης να υπάρχει ένα στοιχειώδες προγραμμα αλλα απο κει και πέρα δεν ειναι και ρομποτακια προγραμματισμένα τα παιδια. Η γκρίνια πάλι συνήθως εχει τον λόγο της οπότε αν την αποκωδικοποιησουμε θα ειναι και τα μωρακια μας πιο ήρεμα.

Για την τούρτα εγω δεν.....αλλα όπως βλέπω κάτι βρηκες ;)

Μαρίνα μια χαρα που βγήκατε και έφαγε έξω. Για το απογευματινό σου έδωσε επιλογές η Αννα Μαρία λογικα έχεις βάλει γλουτενη οπότε μπορείς να του δίνεις ζυμαρικά και τραχανα χωρις αυγο θα μπορείς, κουακερ με φρούτο έδινα και εγω στην Αγγελική και θυμάμαι της άρεσε. Στο αλλο ποστακι που γράφουμε ρωτα και εκει τα κορίτσια η Σοφια ξέρω δεν δίνει καθολου κρέμες του εμπορίου τους εχει δώσει για απογευματινό και γιαούρτι και αβοκαντο και ρύζι αν θυμάμαι καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααα!!!!!!!!!!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ...δεν εχει δοντακια για κουακερ και τοστ :roll::roll::roll: ή το κουακερ το αλεθεις με φρουτο???

εμενα φρουτο τρωει ως προγευμα! 1 δοντακι βγαλαμε μονο :lol::lol::lol:

ψωμι οχι...δεν μπορει να φαει!!!αλλα του βαζω φιδε στην σουπα!!!και οι κρεμες εχουν δημητριακα!

οποτε απο αυτα τα 2 παιρνει γλουτενη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

και το δικο μου σαββατοκυριακο γεματο,εκανα την τουρτα της ανηψιας μου το Σαββατο και χθες πηγαμε στα γενεθλια,φυσικα η κουνιαδα δεν ηρθε επειδη ειχε κανονισει παλι :twisted::twisted:, παλι καλα γιατι δεν ηθελα να δω τα μουτρα της ,χθες το μεσημερι καλεσαμε τα πεθερικα μου για φαγητο εφτιαξαν καπως τα πραγματα αλλα νομιζω οτι δεν θα ξαναγινουμε οπως πριν φυσικα δεν ειπαμε τιποτα για ολα που γινανε και πολυ φοβαμαι πως οταν ξαναγινει κατι θα βγουν ολα στην επιφανεια και τοτε θα ειναι που θα γινει χαμος ,η τουρτα μου εγινε τελεια ,ξετρελαθηκαν ολα τα κοριτσακια και οι μαμαδες που καποιες μου ειπαν οτι θα με παρουν για να κανω και τις δικες τους λετε να κανω πελατεια ;)

Αννα Μαρια ειναι καλυτερα ο Αντρεας;αυτο που λεει ο αντρας σου για τα εισπνεομενα οντως ετσι ειναι μου το ειχε πει η γιατρος ανοιγουν τα βρογχοια και επιδρα το φαρμακο γιαυτο και ο Δημητρης παιρνει προφυλαξη πρωι βραδυ και θα στνεχισει για ολο το χειμωνα ,εχει καποιος γενεθλια και ψαχνεις τουρτα;βρηκες ή να σου βαλω καμια;

Ποπη θα συμφωνησω με τα κοριτσια για το προγραμμα καλα ειναι να εχουν ενα υποτυπωδες προγραμμα αλλα ποτε να μην τα πιεζουμε να ο Δημητρης μου εχει κοψει τον μεσημεριανο υπνο θα ηθελα να συνεχισει λιγο ακομα αλλα αφου δεν θελει δεν το πιεζω

Μαρινακι πολυ ομορφες οι γοβες σου,μονο να φροντισεις να παρεις μαζι σου κατι ποιο χαμηλο για αργοτερα γιατι θα κουραστεις ολη μερα με τα τακουνια,αφου τρωει γλουτενη μπορεις να δωσεις τραχανα αλλα τον γλυκο που δεν εχει αυγα,τη βρωμη μπορεις να την βρασεις και να την αλεσεις μαζι με τα φρουτα

Κατερινακι με οτι δεν εχουν παιζουν ο Δημητρης παιζει με κουκλες και κουζινικα οταν παμε στη φιλη του ή στην ξαδερφη του ,να χαιρεσε την αδερφουλα σου!!!

Αλεξανδρα πως εισαι;ξεμπερδεψες με την γαστρεντεριτιδα ,ευχομαι να μην κολλησαν οι υπολοιποι και κυριως η μικρη...

Μαγδα καλη επιυτυχια με τη συνεντευξη ευχομαι να πανε ολα οπως τα θες.....

εβαλα τεσσερις φωτο της Ανθης που μου εστειλε με μειλ και ανεβηκαν αμεσως δεν ξερω γιατι δεν μπορεις να τις ανεβασεις Ανθουλι τις ανοιγω με ζωγραφικη και τις μικραινω λιγο (40) και ανεβαινουν αμεσως μηπως φταιει ο περιηγητης σου;και θα ξαναπω οτι εισαι μια κουκλα κορμαρα και η φραουλιτσα ειναι τρελα ,επισης και ο Πανουλης πολυ γλυκο αντρακι πια...

αχ ρε κοριτσια ανυπομωνω να γεννησει η αδερφη μου,πηγα και τις ξεχωρισα τις φορμουλες να αρχισει να πλενει για να πανω να της σιδερωσω ,συγκινουμαι και αδημωνω μονο που το σκεφτομαι το μικρο μωρακι μας ....

ελπιζω να μην ξεχασα κατι πολλα φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για δειτε την ροζ τουρτιτσα μου!!!

post-5130-13873934650245_thumb.jpgSAM_0703.jpg[/attachment:1nua00wk]

post-5130-13873934650118_thumb.jpgSAM_0714.jpg[/attachment:1nua00wk]

post-1311-13873934649868_thumb.jpgIMGP3611.jpg[/attachment:1nua00wk]

και απο μεσα

IMGP3618.jpg[/attachment:1nua00wk]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για σας κούκλες

Δεν βλέπω πολυ κίνηση τελευταία....

Εμεις σημερα καλα ο μικρός με ζορισε λίγο το πρωι με τα φρούτα δεν άνοιγε το στόμα με τίποτα, με παιχνιδια και κόλπα κάτι έφαγε, το απογευμα την κρέμα την έφαγε καλυτερα. Τωρα τον θηλαζω για να κοιμηθει και ελπίζω να ειναι καλο το βραδυ μας γιατι χθες ξυπναγε ανα τρεις με τέσσερις ώρες....σαν νεογέννητο δεν μου εκανε τετοια.

Απο αυριο θα είμαι μοναχουλα μου φεύγει ο άντρας μου παει Ουκρανία στους -12 μέχρι την Παρασκευή για δουλεια. Αλλα μαλλον θα ερθει η μαμα μου να μένει μαζι μας μην είμαι τα βραδιά μονη με τα δυο παιδια.

Αννα Μαρία το κουακερ μαζι με φρούτο θα το αλεθεις και θα μπορει να το φάει.

Κατερίνα τι τούρτα ειναι αυτη, καταπληκτική και πολυ επαγγελματική θα έλεγα. Να το κανεις επάγγελμα να φτιαχνεις τούρτες γενεθλίων ή άλλων περιστάσεων γάμων αρραβωνων με ζαχαροπαστα και να τις πουλάς. Μεταφέρονται εύκολα ή θέλουν ποιο ειδικές συνθήκες για την ζαχαροπαστα? πελατεία θα έχεις σίγουρα! Το εσωτερικό ειναι κεικ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλες και καλη βδομαδα!

Κατερινα, Καρολινα να χαιρεστε τους αντρες σας και Μαρινα το αντρακι σου!

Κα μου ενταξει κανεις πλακα! ΑΠιστευτη η τουρτα! Αν το σκεφτεσαι για πελατεια ενα θα σου πω...ΑΡΓΗΣΕΣ ΚΙΟΛΑΣ! ΤΟ ΕΧΕΙΣ!!!! Η κουνιαδα ασχολιαστη!

Αννα Μαρια περαστικα στον Αντρικο! Στο θεμα προγραμμα συμφωνω κι εμας ετσι, αμα δεν θελει δεν θελει, αλλα δεν μας εχει περιορισει αυτο πουθενα.

Λοιπον, μια ευκολη τουρτιτσα που φτιαχνω.

Λιωνω βουτυρο και τριβω πτι μπερ και τα ανακαταευω, σαν τη βαση για τσιζ κεικ δηλαδη. Παιρνω δυο φακελακια κρεμα ζαχαροπλαστικης σοκολατα γιωτης και τα χτυπαω με γαλα και τα στρωνω απο πανω. Φτιαχνω γλασο με κουβερτουρα την οποια λιωνω μεσα σε λιγο βρασμενο γαλα και μια κουταλιτσα βουτυρο (αναλαογιες δεν θυμαμαι τα κανω με το ματι) και το περιχυνω απο πανω. Αναρπαστο γινεται!

Μαγδα τι εγινε με τη συνεντευξη; Καλα αποτελεσματα!

Αλεξανδρα περαστικα!

Ποπη μου κοιτα, εγω εφαρμοζω το εξης, δεν ξερω αν ακουγεται αυστηρο, αλλα πετυχαινει. Αν ειναι καποιο φαγητο που ξερω οτι με τιποτα δεν το τρωει (οκ εχει το δικαιωμα, ουτε εμενα μου αρεσουν ολα) οκ του φτιαχνω κατι αλλο απλο. πχ τοστ, αβγα κλπ. Σε γενικες γραμμες ομως, αν δεν φαει δεν του δινω ΤΙΠΟΤΑ, ουτε γαλα, τιποτα! Οποτε πειναει και το απογευμα το τρωει!

Μαρινα μου μεγεια οι γοβες πολυ ωραιες! Βαλε ντε και το νυφικο!

Καγκουρακι μου σε ζοριζει λιγο με το φρουτο ε; Καλα ετσι κανουν ολα στην αρχη, σε λιγο θα γλειφει τα κουταλια!

Στα δικα μας τωρα.

Περιοδος τιποτα! Γιατρο δεν εχω παει γιατι ολο δεν εχει μετρο το κερατο μου κι αυριο παλι δεν εχει αλλα θα παω με τα λεωφορεια, ευτυχως μεχρι τις 11 εχει! Κι ο Θεος βοηθος! Εν τω μεταξυ, ο αιματοκριτης μου εχει πεσει πολυ, ημουν παλι αρρωστη την περασμενη εβδομαδα, μου ειπε η πνευμονολογος αν δεν μου ανεβει το σιδηρο θα ειμαι συνεχεια αρρωστη. Τωρα λοιπον εχω πλακωθει στη διατροφη και παιρνω και συμπληρωμα σιδηρου. Γιατι επεσε δεν ξερω, τοσο χαμηλο δεν ειχα ουτε στην εγκυμοσυνη, σκεφτομαι μηπως ολα εχουν σχεση μεταξυ τους...

ΣΚ καλα ηταν, την Κυριακη πηγαμε για φαγητο κι ο μικρος ηταν ενα αγγελουδι, εφαγε τον αμπακο, επαιξε, ηταν κι ο νονος του ο ενας εκει και τον ειχε αναλαβει, οποτε εφαγα με την ηρεμια μου.

Σημερα ομως, απο το πρωι μια εντασηηηη, μια γκρινιαααα! Και τον πηρα και στη δουλεια, πρωτη φορα ηταν τοσο ατακτος, μου εκαν μια οκα ζημιες, τσιριζε, χαμος! Τον εβαλα τιμωρια απειρες φορες (ευτυχως εχει αρχισει και καθεται!!!) ακι τελικα του εδωσα και μια στ μπουτι, αλλα τιποτα και παλι! Ευτυχως ηρθε ο αντρας μου και τον πηρε, ολα του φταιγαν, αλλα να φυγει δεν ηθελε!!!!

Εχει φαει κι ενα τρελο κολλημα μαζι μου, ολο με ζηταει, ολο αγκαλια, οταν φευγω κλαει...Χτες ηρθε η πεθερα μου το πρωι και μολις του ειπα θα ερθει η γιαγια, γαντζωθηκε πανω μου και ελεγε "δεν θλω να φυγει η μανουλα. εδω να κατσουμε μαζι..."νομζε οτι θα τον παρει και οταν ηρθε σημασια δεν της εδωσε...

Α! Συμφωνω με τη Μαγδα. Κι εγω τον βαζω και κανει καποιες δουλιτσες μαζι μου κι εχει μαθει, αναβει το πλυντηριο, βαζει τα πλαστικα στην ανακυκλωση, πεταει τα σκουπιδια, σκουπιζουμε μαζι, αν χυθει κατι φερνει χαρτι κουζινας να το μαζεψουμε κι αλλα τετοια. Πολυυυυυ γελιο!

Αυτα κοριτσακια μου!

Φιλια πολλα και καληνυχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Τι κάνετε; Εγώ προσπαθώ να χωνέψω... Τι έφαγααααα..... Σήμερα και αύριο δεν έρχονται οι μαθητές στο σχολείο, κάνουν διακοπές κι εμείς επιμόρφωση. Σήμερα κάναμε επιμόρφωση στο σχολείο, μας μίλησαν δύο συνάδελφοι, ο ένας για τα ναρκωτικά και ο άλλος για το διαδραστικό πίνακα, κι όταν τελειώσαμε ψήσαμε και φάαααγααααμεεεεε... Σουβλάκια, σεφταλιές, λουκάνικα, πίτες (κυπριακές για σουβλάκια), σαλατικά, ταχίνι, τζατζίκι, μία έφερε τυρόπιτα, μια άλλη τσιζ κέικ, κάποιοι άλλοι γαλακτομπούρεκο... Καταλαβαίνετε τι έγινε...

Αύριο έχει πρωινό σεμινάριο, ευτυχώς εδώ στη Λάρνακα, δε θα βγούμε πάλι έξω και το απόγευμα σπίτι μας.

Ο Αντρέας είναι καλύτερα σήμερα, δεν έβηχε και πολύ. Έχει ακόμα ακροαστικά, το καταλαβαίνω και χωρίς στηθοσκόπιο, αλλά είπαμε, διάθεση και όρεξη σούπερ! Σήμερα έφαγε το πρωί κουάκερ με μπανάνα, το μεσημέρι φασολάκια με πατάτες και καρότα, το απόγευμα φρούτο και το βράδι γιαούρτι με κουάκερ. Ευτυχώς τα φασολάκια του αρέσουν πολύ! Όλη μέρα τρέχει και παίζει εννοείται. Ακούστε τώρα τι έκανε: σε ένα συρτάρι έχει ένα σκουφάκι, αλλά όχι μάλλινο, υφασμάτινο, για το σπίτι. Δεν το φοράει, βέβαια, μέσα στο σπίτι, αλλά καμιά φορά του το φοράω εγώ για πλάκα. Σήμερα το πήρα και το φόρεσα εγώ, οπότε έρχεται κοντά μου και χτυπούσε το κεφάλι του για να του το φορέσω! Μου φαίνεται απίστευτο το ότι έχει αρχίσει να συνεννοείται τόσο καλά!

Καγκουράκι ωραία περάσατε το σαββατοκύριακο! Να χαίρεσαι την αδελφή σου! Πώς τη λένε; Ευθυμία; Α, μήπως είχε γενέθλια;

Για το κουάκερ η Μαρίνα είχε απορία, όχι εγώ.

Καλά, πολύ γέλασα με την Αγγελική και τα παιχνίδια στο πάρτι! Εμάς ο Αντρέας ό,τι μοιάζει με τηλέφωνο, το παίρνει και το βάζει στ' αφτί. Έχει ένα μεγάλο πλαστικό κινητό, με το οποίο παίζει. Χτες το κρατούσε την ώρα του φαγητού, κι όπως καθόταν δίπλα απ' το ψυγείο, κατάφερε και το στερέωσε στο χερούλι της πόρτας, δηλαδή στο χώρο ανάμεσα στο χερούλι και στην πόρτα... Μετά μου το δίνει και κάνω ότι μιλάω, και λέω "Ποιος είναι; Ποιος; Ο παππούς; Και ποιον θέλεις; Ποιον; Τον Αντρέα; Έλα Αντρέα, ο παππούς είναι, εσένα θέλει, πείτε τα". Του το δίνω και μετά μου το ξαναδίνει και περιμένει να ξανακάνω μια παρόμοια παράσταση, κι αυτό συνεχίζεται, και συνεχίζεται...

Μαρίνα το κουάκερ είναι χυλός, δε χρειάζεται δόντια για να το φάει! Μπορείς να το βράσεις με νερό και γίνεται χυλός. Εγώ δεν το έχω βράσει ποτέ, ρίχνω από πάνω ζεστό νερό και γίνεται χυλός. Το φρούτο μπορείς να το αλέσεις και να το προσθέσεις μέσα.

Για τη γλουτένη ρώτησα αν κάνατε εισαγωγή στη διατροφή του, γιατί κάποια παιδιά έχουν αλλεργία. Αφού τρώει κρέμα, φιδέ, κ.λπ. σημαίνει ότι δεν έχει πρόβλημα.

Καλέ, είδα τη φωτογραφία σου στο φέισμπουκ, έχεις αδυνατίσει τρομερά!

Κατερίνα ΤΕΛΕΙΑ η τούρτα! Τι γεύση ήταν; Φράουλα;

Τελικά έφτιαξα αυτήν την τούρτα: http://www.sintagespareas.gr/sintages/t ... utela.html Είναι πολύ εύκολη, αν και παιδεύτηκα λίγο στο στρώσιμο της νουτέλα, γιατί είναι κάπως κολλώδης. Από γεύση δεν ξέρω, αύριο θα την κόψουμε. Καλέ, έχει γενέθλια ο άντρας μου αύριο, γι' αυτό την έφτιαξα την τούρτα!

Από εμφάνιση, βέβαια, δεν έχει καμία σχέση απολύτως με τη φωτογραφία. Την κάλυψα με σαντιγί και έκανα κάτι υποτυπώδη, αφαιρετικά σχέδια με σαντιγί ανακατεμένη με νουτέλα! Εντάξει, ούτε κορνέ είχα, ούτε τίποτα, κι έκανα ένα αυτοσχέδιο κορνέ με σακούλα για τρόφιμα! Θα σας πω αύριο εντυπώσεις και θα βάλω και φωτογραφίες (μη με κοροϊδέψετε πολύ!).

Για την κουνιάδα, χμ... Τι να πω πια;

Χριστίνα ευχαριστώ για τη συνταγή, αλλά όπως βλέπεις, τελικά βρήκα...

Για το φαγητό που λες, κι εγώ το ίδιο προσπαθώ να κάνω, αλλά συνήθως όταν δε θέλει να φάει κάτι, απλά δε θα το φάει. Χτες π.χ. είχε κουνέλι με πατατούλες και του έβαλα και λίγο παντζάρι να δοκιμάσει. Ε, επειδή δεν του άρεσε το παντζάρι, δεν έφαγε ούτε απ' τα άλλα. Τελικά τα έφαγα όλα εγώ (φαταούλας) και ο Αντρέας έφαγε μόνο λίγο ψωμί. Μετά έφαγε πια το απόγευμα το φρούτο του. Δεν είναι και παιδί που θα ζητήσει να φάει, δεν τον νοιάζει το φαγητό, θέλει να τρέχει και να παίζει, κι άμα πεινάσει ή βαρεθεί, ζητά να θηλάσει.

Εγώ έτσι και τον πάρω στο σχολείο θα με απολύσουν!

Δεν είναι απίθανο να συνδέεται ο χαμηλός αιματοκρίτης με την περίοδο. Εγώ πάντως έκανα αναλύσεις γιατί όλο αρρώσταινα και ήταν καλές.

Αλεξάνδρα πού χάθηκες; Πέρασε η γαστρεντερίτιδα;

Μάγδα τι έγινε με τη συνέντευξη;

Σας φιλώ κουκλάρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!χαθηκα λιγακι ,συγχωρεστε με!!!θα σας γραψω και στην ομαδα!!δεν δουλευει και ο αντρουλης αυτές τις μερες οποτε δεν πολυκαθομαι στον υπολογιστη.κατα τα αλλα μια χαρα.ευτυχως δεν κολλησε τιποτα το κοριτσακι μου και εγω εκτος από λιγη αδυναμια για κανα 2 μερες δεν ειχα τιποτα άλλο!!

Κατερινα να χαιρεσαι την αδερφουλα σου!!!ετσι όλα τα παιδακια θα παιξουν με όλα τα παιχνιδια..εμενα εχει κολλησει με ένα αμαξακι μινιατουρα που ειχε ο συζυγος και βρουμ βρουμ είναι ολη την ωρα..τι επαθε ο μικρουλης σου και σου κανει νερα στο φρουτο και στον υπνο;σημερα βλεπαμε το παιδικο με τον μικρο Νικολα και σε θυμομουν!!μοναχουλα ε;τουλαχιστον είναι λιγες οι μερες και θα εχεις και την μαμα για βοηθεια!

Κατερινα ΚΑ εχω μεινει!!!!!!!τελεια η τουρτα!!!πρεπει να το σκεφτεις για επαγγελματικα,το ‘χεις!!!Να χαιρεσαι κ τον αντρα σου που γιορταζε!!!με την κουνιαδα δεν είναι να ασχολησαι πια!!ποτε με το καλο περιμενετε το μωρακι;ασε θυμαμαι κι εγω που ξεχωρισα για μια φιλη ρουχαλακια και εβλεπα τα μια σταλια ρουχαλακια…2-3 φορες που την εχω δει την μπεμπουλα ετυχε να φοραει κ ρουχαλακια της Κωνσταντινας…πολύ συγκινηθηκα!!

Χριστινακι σημερα εχεις γυναικολογο; ευχομαι να μην είναι κατι,να μπεις να μας πεις!!μπορει να φταει κ ο αιματοκριτης,να κανεις κ καμια γενικη αιματος.ωραια περασατε την Κυριακη ε;αμα είναι ησυχα τα ζουζουνια μας το απολαυμανουμε..αλλιως….!!!!κι εσενα βοηθαει στο σπιτι ε;κι εγω προσπαθω λιγακι να την βαζω στο πνευμα,δηλαδη βαζω τα ρουχα στο πλυντηριο και το βαζει μπροστα,καθαριζουμε μαζι το δωματιο και κυριως τα παιχνιδια της,εχει μαθει και αν βρει καποιο σκουπιδι παει κ το πεταει, με βοηθαει στο στρωσιμο του κρεβατιου και αλλα τετοια.

Αννα Μαρια να χαιρεσαι τον αντρα σου!!!θα κανεις καμια συγκεντρωση ή οικογενειακα;ωραια επιμορφωση κανατε στο σχολειο…χαχαχα !! μια χαρα περνατε!!!ο μικρος αφου τρωει κ εχει ορεξη παλι καλα!!!κι εμενα η δικια μου περασε μια φαση που ότι επιανε το εκανε τηλεφωνο!!τωρα πια μονο με τα κινητα μας!!!κι εμενα με το φαι αν δεν θελει να φαει κατι δεν υπαρχει περιπτωση να το φαει κ να πειναει…θα γκρινιαζει αλλα δεν θα το φαει!!και πιο μικρη αν δεν την εβαζα να φαει δεν ζηταγε ποτε,περναγαν 4-5ωρες κ τιποτα.τωρα ευτυχως ολο κατι ζηταει…και κοντα στο προηγουμενο γευμα…χαρα εγω καταλαβανεται!!!

Ποπη συμφωνω με τα κοριτσια για το προγραμμα ,πρεπει σιγα σιγα να μπει σε ένα χαλαρο προγραμμα να ξεκουραζεται ο μικρος και να γλυτωσετε λιγη γκρινια..σιγα σιγα θα δεις .βεβεια είναι κ τα δοντακια που βγαζει…υπομονη!!!!τα εχω περασει κι εγω,αν δεν κοιμοταν καλα ειχαμε γκρινια,δεν ετρωγε και πηγαινε αλυσιδα ολο αυτό.τωρα που δεν θελει να κοιμαται μεσημερι δεν ξεκουραζεται κ το βραδυ κατά τις 3 ξυπναει…ευτυχως εχει αναλαβει ο συζυγος και δεν κανω το βαμπιρ!!αμα θελει γαλα της δινουμε βεβαια αλλα λογω του βαρους της ,αν ηταν καλη στα κιλα δεν θα της εδινα.

Μαγδουλα τα ειπαμε κ λιγακι εμεις,καλα ο Βασιλης είναι μεγαλος θεατρινος ε; μια χαρα κ το ποδαρακι!!!με τις δουλειες ο Βασιλης απλα δεν υπαρχει….χαχα

Μαρινα τελειες οι γοβες!!!αλλα παρε κ χαμηλα όπως ειπαν τα κοριτσια.εγω τα ξεχασα να τα παρω ,ξεπατωθηκα στο χορο βεβαια κ δεν καταλαβα τιποτα γιατι ηταν καλα παπουτσια αλλα όταν τα εβγαλα πια….δεν τα αισθανομουν!!!αφου εφαγε ο μικρος σου και καισε κ ησυχος στην βολτα μιαχαρα….εμεις τωρα πια δεν απολαμβανουμε καφε…καποιος πρεπει να τρεχει με την μικρη..που να κατσει σε μια καρεκλα;;

Κοριτσακια παω να σας γραψω κ στην ομαδα !φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello girls!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

κοριτσια εφυγε ο αντρας μου εχθες ταξιδι επαγγελματικο και γυρναει Σαββατο και καναφευγει Κυριακη βραδυ :cry::cry::cry: μου λειπει!!! τωρα μολις εκανα μπανιο το μικρο μονη μου!αρχισε και καθεται πλεον στην μπανιερα και δεν καθεται στον κωλο του!ολο πλατσουριζει :lol::lol::lol::lol:

KATERINA ΠΟΣΟ ΩΡΑΙΑ ΤΟΥΡΤΑ?????????????????Η ΚΟΥΚΛΑ ΠΩς ΜΠΗΚΕ????? :roll::roll::roll:

Χριστινα λογικο να μας θελουν!!!οι μανουλες τους ειμαστε!!!και τι πιο φυσικο να σε θελει συνεχεια??? :D αυτη η γκρινια οντως σπαστικη!!!

κοριτσια σχεδον ολα ετοιμα για την γαμοβαφτιση!εκανα και 20 παιδικες μπομπονιερες μονο για παιδακια...αλλα θα τις εχω στο γλεντι για να μην λενε οι μεγαλοι εμας δεν δινουν και τις παρουν ολες!!!

θα κανω μπομπονιερα κουτακι με μπλε κορδελα και ενα μικρο στεματακι να κρεμεται (πριγκιπα θεμα εχουμε) και ετσι θα μοιρασω μια κοινη (γαμου-βαφτισης) στην εκκλησια!!! :D:D:D

εμειναν τα στεφανα-οι λαμπαδες και τον στολισμο του αυτοκινητου!!!

ρε κοριτσια η μανα μου ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ δεν της αρεσουν !!!τι πραγμα ειναι αυτο??????οτι κλεινω μονη μου αρχιζει και λεει...θα ειναι καλο αυτο ή πηρες τιποτα μαπα????δεν αντεχω πια!!!!!!!!!!!!!!και για το μωρο???? θα κρυωσει...αλλαξτο....κρυωνει βαλτου πουλοβερ!!!!ταιστον!θηλαστον!!πλυντον τα μουτρα!!!ε μα δεν αντεχω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! μου φαινεται χειροτερα ειναι οταν ειναι εδω...!!!μερικες φορες λεω καλυτερα μονη μου!!!ευτυχως ερχεται μονο απογευματα!!!!

κοριτσια μια θεια μου λεει στο κεντρο δεν θα εχει σε καθε τραπεζι κατι???

σαν τι να εχει δηλαδη???? :roll::roll::roll::roll: τζαμπα λεφτα δεν ειναι?

αυτα φιλιααααααααααααααααααααα

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ευχαριστωωω για το κοπλιμεντο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλες!

Παλι σημερα και χτες ειχα το Δημητρη μαζι μου, σημερα ηταν ζιζανιο παλι βεβαια, αλλα δεν ηταν καθολου γκρινιαρης ουτε εκανε καμια ζημια! Κι ηταν ο καημενος απο τις 11 μαζι μου μεχρι τις 8 παρα που τον πηρε ο πατερας του, χωρις καροτσι, ολο μεσα σε κοσμο, μεσημερι αυπνος και ουτε που γκρινιαξε! Βεβαια τωρα ξεραθηκε! Εγω ειμαι ενα πτωμα! γιατρο παλι δεν πηγα, δεν κινιοταν τιποτα 11-4 και ειχα και μιτινγκ στη δουλεια- φανταστειτε τι μιτινγκ εκανα μαζι με το μικρο!

Μαρινα θυμισε μου που μενεις; Εδω εχω μια γνωστη που κανει καταπληκτικους στολισμους και οικονομικους, αλλα νομιζω μενεις β. ελλαδα; Στο τραπεζι βρε συνηθως μεταφερουν κατι απο το στολισμο της εκκλησιας, αν πχ εχεις γυαλες με κερακια αυτες μετα θα μπουν πανω στα τραπεζια. Πολυ ασχημο να μη σε στηριζει η μαμα σου, ισως πρεπει με ηρεμια να το συζητησεις μαζι της, ετσι παθαινουν παρακρουση με γαμους και βαφτισια, πρωτον γιατι θελουν τα καλυτερα για το παιδι τους και δευτερον γιατι ειναι της παλιας σχολης του τι θα πει ο κοσμος και μη μας σχολιασουν αρνητικα και αλλα τετοια...

Αχ βρε Αλεξανδρα, τι αγχος εχεις περασει κι εσυ με το φαγητο και το βαρος! Παντως μεγαλωνουν και δεν στεκονται σε μια μερια!

Αννα Μαρια πως τον λενε τον αντρα σου θυμισε μου! Να τον χαιρεσαι παντως!

Ο Αντρικος οσο παει και θα σε εκπλησσει με την αντιληψη και τη συνενοηση. Εχει αρχισει και τα μαμα, μπαμπα, μαμ κλπ; Που να δεις αμα σε πει και μανουλα η μαμακα λιωσιμο!!!!

Κατερινακι να χαιρεσαι την αδερφη σου!

Φιλακια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια! Τωρα το παρατηρησα! Σελιδα 92 φτασαμε οι πολυλογουδες κι ουτε ονομα ουτε νονα εχουμε για το επομενο στεκι μας!

Για σκεφτειτε σβελτααααααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.Είστε καλά; Εγώ κουρασμένη και άυπνη. Το βραδυ ξυπνα κάθε τρεις ώρες η φραουλίτσα μου και τα εχω δει όλα. Το κάνει πολύ καιρό τώρα. Όταν κλείσει τους 6 μηνες σκεφτομαι να της δίνω το βραδυ το δικό μου γαλα από μπιμπερό. Πιστευω (ή μάλλον θέλω να πιστεύω) ότι θα την κραταει καλύτερα. Δεν το κάνω από τωρα γιατί της δίνουν μια φορά μπιμπερό όσο λείπω στη δουλειά και δε θέλω και δευτερη γιατι βαριέμαι να κανω 2 αντλησεις την ημέρα. Κατα τα άλλα όλα κυλούν ήρεμα.

Κατερινακι σ'ευχαριστώ πολύ που εβαλες τις φωτογραφίες μου στην ομάδα και σ' ευχαριστώ και για τα καλά σου λόγια.

Χριστινα ακόμα καθυστερηση εχεις;;;;Δεν εχεις κάνει τεστ;;;;;;; Πώς αντέχεις;;;;;;;;Ανυπομονώ για τα νέα σου!

Αννα Μαρια εκανε ακροαστικά ο Αντρεας;;;; Εχω χασει πολλά επεισόδια.Περαστικά εύχομαι στο αγορακι σου.

Κατερινα και ο δικός σου ξυπνά κάθε 3-4 ωρες;;; Μα τι εχουν παθει; Ισως να μη χορταίνουν.Οταν λειπω η μικρη πίνει 200 ml και δε νομίζω ότι πίνει τόσα από το στήθος μου..

Αλεξάνδρα εσύ την επαθες τη γαστρεντερίτιδα; Ελεεινη ιωση η γαστρεντερίτιδα.Περαστικά εύχομαι!

Μαρίνα εσεις πώς τα πάτε με τον ύπνο; Εχετε στρωσει;

Μαγδα ο γιος σου ειναι κουκλί και τα μάτια του απαιχτα!Να τον χαιρεσαι!

Καλό βραδυ σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Κι εγώ άυπνη είμαι, ο μικρός ξύπνησε χτες βράδι στις 2.15, στις 5.35 και για πρωί στις 7... Εφτάμιση έπρεπε να σηκωθώ ούτως ή άλλως γιατί είχα πρωινό σεμινάριο. Όλη μέρα δεν κοιμήθηκα καθόλου.

Ευτυχώς είναι πολύ καλύτερα, βήχει, βέβαια, αλλά έχει μειωθεί ο βήχας.

Το μεσημέρι πήγαμε έξω για φαγητό για τα γενέθλια του άντρα μου. Τώρα πλέον είναι πιο δύσκολα με τον Αντρέα, προσπαθούσα να τον ταΐσω και δεν ήθελε, ήθελε να βγει απ' το καρότσι, να γυρίζει μέσα στην ταβέρνα, κ.λπ. Είναι γλύκας πάντως, έτσι κι αλλιώς! :P

Δε σχολιάζω κάτι, πάω να την πέσω.

Να πω μόνο στην Ανθή ότι, τις είδα γκρινιάρα τις φωτογραφίες, αλλά δεν πρόλαβα να σχολιάσω και κατευθείαν να παραπονεθείς!

Α, η τούρτα που έφτιαξα ήταν τέλεια! Θα βάλω αύριο φώτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια, ευχαριστω για τις ευχες για την αδερφη μου. Σημερα φαγαμε καλυτερα το φρουτο και την κρεμα ή συνηθιζει σιγα σιγα ή ειναι με τα φεγγαρια του. Ο αντρας μου εφυγε το μεσημερι και ενω τωρα θα ηταν Ουκρανια μου ειπε οτι τους γυρισαν πισω Μοσχα (πηγαινε μεσω Μοσχας) γιατι ή καποιο προβλημα υπηρχε στο αεροδρομιο ή στο αεροπλανο μαλλον το δευτερο γιατι δεν επερνε υψος...και ειμαι μες στην αγωνια περιμενω να με παρει τηλεφωνο για να μου πει τι θα τους πουν αν θα φυγουν με αλλο αεροπλανο ή θα μεινουν εκει....

Αννα Μαρια παλι καλοπερασατε στο σχολειο!!!! Ναι την αδερφη μου Ευθυμια την λενε αλλα την φωναζουμε Εφη. Να χαιρεσαι και τον αντρα σου πολυχρονος το ειχα ξεχασει με το 22!!! Η τουρτα δειχνει πολυ λαχταριστη να μας βαλεις φωτο και να μας πεις τελικα πως ηταν απο γευση.

Χριστινακι τελικα δεν τακαταφερες να πας στο γιατρο, λες να ναι απο τον αιματοκριτη....Πολυ δυσκολο που εχεις τον μικρο μαζι σου στη δουλεια και ποσο να κατσει και αυτο το μικρακι.

Αλεξανδρα ευτυχως που δεν κολλησε η μικρη. Και μεις ετσι για καθε μονο σε παιδοτοπο αλλιως σε κανονικη καφετερια πολυ δυσκολο, βεβαια εχουμε καιρο να παμε για να το τεσταρω πως ειναι τωρα που εχει μεγαλωσει λιγο.

Μαρινα και σενα ταξιδι ο καλος σου, εντος ή εκτος Ελλαδας. Οι ετοιμασιες ειναι σε καλο δρομο βλεπω τωρα για το πως τα βλεπουν οι αλλοι ειναι οπως σου ειπε η Χριστινα για μενα οσο μπορεις κανε αυτο ποθ σου αρεσει για να το ευχαριστηθεις.

Ανθουλι και μενα ετσι πλεον ξυπναει στανταρ κατα τις 12μιση μια που δεν το εκανε παλιοτερα και μετα αλλη μια μεσα στη νυχτα και το πρωι ξημερωματα που θα ξανακοιμηθει παλι. Δεν ξερω τι τα εχει πιασει εγω για να παρηγοριεμαι δεν λεω οτι δεν του φτανει το γαλα απλα λεω οτι μεγαλωνει...

Βρε παραπονιαρα πριν μια μερα τις εβαλε τις φωτο η Κατερινα, εγω ξερω ποσο κουκλα εισαι και ποσο απιστευτα γλυκα παιδακια εχεις και το εχω πει πολλες φορες εδω!

Σας αφηνω κοριτσακια αν ξεχασα κατι μη μου θυμωσετε γιατι εχω το μυαλο μου αλλου

Καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας λογια για την τουρτα μου κι εμενα μου αρεσε πολυ :oops: (ψωναρα) :lol: αλλα ειναι πολυ δυσκολο να ασχοληθω επαγγελματικα,στην εποχη που ζουμε λιγες πληρωνουν για μια τουρτα απο οσο βλεπω εδω τουλαχιστον φτιαχνουν μια οπως οπως και ξεμπερδευουν μου το ειπαν μερικες οτι θα με χρειαστουν αλλα δεν ξερω αν ηταν μονο λογια καποιες παλι δεν εδωσαν καν σημασια να δεν ξερω ζηλια ειναι αδιαφορια πως να το πεις;τελοσπαντων...οταν βαφτισει η αδερφη μου το μωρο κατε να γεννηθει πρωτα εγω προτρεχω σκεφτομαι να τις κανω μαφινς με ζαχαροπαστα για κερασμα στην εκκλησια εκει ισως να διαφημιστω λιγο θα δουμε....κατα τα αλλα ησυχα ειμαστε,αποτριχωθηκα χθες επιτελους ειχα γινει μεγαλη αρκουδα που λεει και η Αννα Μαρια :lol::lol: και ψωνισαμε και μερικα πραγματακια οικογενειακως ,τι κακο ομως ρε κοριτσια ετσι οπως μας εχουν κανει σκεφτομαστε ακομα και το πενταευρο οσο πιο φθηνα γινεται δεν τολμαω να κοιταξω καν τα ακριβα ειδα ενα ζευγαρι μποτες που ειχαν 90ε και φυσικα εφυγα βρηκα αλλες με 35 μια χαρα τελοσπαντων αφου μπορουμε και αγοραζουμε εστω και λιγα παλι καλα ...........

Αννα Μαρια να χαιρεσε τον αντρα σου να τα εκατοστισει,στις 27 εχει γενεθλια και ο δικος μου πως εγινε η τουρτα;αυτη σκεφοτμαι να κανω κι εγω αν κανω γιατι ακομα το σκεφτομαι πολλα γλυκα τελευταια :o παλι αυπνιες;;καλα τι φαγοποτι ηταν αυτο παλι στο σχολειο σας;; ;);) φραουλα δεν ειχε η τουρτα μου που να βρεις χειμωνιατικα λιγες σταγονες κοκκινο χρωμα ζαχαροπλαστικης μονο για να βγει το ροζ σαντυγι και βουτυροκρεμα ειχε μεσα και για επικαλυψη

Κατερινακι εφτασε ο αντρας σου;ευχομαι να φτασει γρηγορα στον προορισμο του,μην αγχωνεσαι σιγα σιγα θα συνηθισει και θα τρωει ο μικρος αρχη ειναι ακομα

Χριστινακι αφου μπορεις και τον εχεις μαζι σου κι αντεχει και τοσες ωρες κιολας στο ποδι παλι καλα να λες,μετα την γεννηση του Γιωργου ειχα χαμηλο σιδηρο και επαιρνα βιταμινες ισως να εξασθενησε ο οργανισμος σου και να σου συμβαινει αυτο ,η αδερφη μου εχει πητ 16-3 εσυ δεν με ρωτησες ετσι δεν ειναι;;την Τεταρτη θα παει μια φιλη μου να γεννησει με καισαρικη κιαυτη αγορακι θα γεμισουμε αρσενικα παλι :lol::lol:

Ανθη μου δεν χρειαζεται να με ευχαριστεις που τις ανεβασα οταν θελεις να ανεβασω κι αλλες στειλε μου,να σου παραπονεθω κι εγω λιγο :o:lol::lol: καλε η τουρτα μου πως σου φανηκε;;δεν ειπες τιποτα :oops:

Μαρινα εφτιαξα κεικ σε δυο φορμες εκανα τρυπες αφου τα εκοψα σε στρωσεις το εχτισα και στο τελος εβαλα την κουκλα αφου την εντυσα με ζαχαροπαστα,ασε την μανα σου να λεει κανε εσυ οτι νομιζεις καλυτερο δικια σου θα ει ναι η μερα και κοιτα να το ευχαριστηθεις οσο για το τραπεζι πεταμενα λεφτα πιστευω οτι ειναι,συνηθως εχουν τα κεντρα καποιο διακοσμητικο πανω

Αλεξανδρα παλι καλα που ξεμπερδεψες γρηγορα και το κυριοτερο που δεν κολλησε η μικρη,εγινα μελος στο μπλογκ σου πολυ ομορφα ολα μπραβο σου ,καλη αρχη !!!

για το νεο μας ποστ για σκεφτητε τιτλους κι οποια πει το καλυτερο ας γινει και η νονα ,συμφωνητε;

φιλιααααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...