Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Οι γυναικάρες με τα καροτσάκια!!!" Νο 5


Recommended Posts

Καλημερα!!!!

Κατερινα χρειαζομαστε και εμεις το ρεπο μας που και που :lol::lol::lol::lol:

Εγω σημερα εφτιαξα κεικ με επικαληψη σοκολατας μιαμ μιαμ μιαμ και για φαγητο τραχανα.

Εχω μπλεξει και με χαρτουρα απο το πρωι οταν με αφηνει ο μικρος τακτοποιω αποδειξεις λογαριασμους θελω να συμπληρωσω και το λευκωμα του, επιτελους εκτυπωσα μερικες φωτο.

:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσια!!χαθηκα λιγακι αλλα αμα δεν κοιμαται η μικρη μεσημερι...μεγαλο πακετο!!!ακουστε τι επαθα..τι τελευταιες μερες μου μυριζε το δωματιο μου μια υγρασια..μια μουχλα,εψαχνα μπας κ μπηκε νερο πουθενα,μπας κ τα καλοριφερ εβγαλαν τιποτα νερο,τιποτα.οι τοιχοι πεντακαθαροι,το χαλι δεν μυριζε μηπως ειχε ριξει τιποτα η μικρη κ αρχισε να μουχλιαζει.σηκωνω σημερα το στρωμα να καθαρισω απο κατω και να βαλω κατι πραγματα και ειχε αρχισει το στρωμα να πιανει αυτην την πρασινιλα οπου ακουμπουσαν οι ταβλες αλλα στην μια μερια του κρεβατιου,ισα που φαινοταν αλλα μυριζε!!πως εγινε καλε αυτο;;τοση υγρασια πια εχουμε;και στο στρωμα;;καθισα ολο το πρωι και ετριβα εβαλα κτο καλοριφερ να στεγνωσει. θα το σωσω λετε ή να παμε για αλλο στρωμα;ή Κωνσταντινα μας εκανε ενα βραδυ....ξυπνουσε κλαιγοντας,την ηρεμησα κανα 2 φορες ,μετα κατα τις 3 ξανα,την πηρε ο μπαμπας γιατι δεν ηθελε να ξαπλωσει κ μαζι μας,ηπιαν γαλα κ κοιμηθηκαν στο καναπε.τα ξημερωματα παλι τα ιδια,οποτε ειδε παιδικα,γαλα και ξημερωσε πια!!εχει μια γκρινιτσα αλλα λογικο με τετοιο υπνο.χθες ειπα να φαω ενα γιαουρτακι το βραδυ...ερχεται η μικρη,αρπαζει το κουταλι να με ταισει!!οταν της ελεγα οτι δεν θελω,θυμωνε κ μου ελεγε''κανε μαμ,ΚΑΝΕ ΜΑΜ,ΚΑ ΝΕ ΜΑΑΑΑΜ'' εβγαζε το αχτι της...τελικα το εφαγα ολο απο τα χερακια της,το εγλυψε ολο το μπολ με το κουταλι ,μεχρι και αδειο επρεπε να το τρωω...αφηστε..ενα δραμα!!μετα ειμασταν ξαπλωμενοι στον καναπε με τον μπαμπα της,μας εβαζε να ξαπλωσουμε τελειως και οποιος σηκωνε κεφαλι το κατεβαζε κατω κ ελεγε κανε νανι κ εβαζε κ το δαχτυλο στα χειλη κ εκανε σσσσ!!!πριν μου πηρε απο το ντουλαπι το κουτι που βαζω τις σακουλες κ μια ειχε αρχισει να διαλυεται και εκανε ολο το δωματιο...λες κ ειχε ριξει κονφετι!!!δεν με παει σημερα!!!

Χριστινακι τι εγινε;;;πες μας τι εδειξε η χοριακη!!να ευχηθω το καλυτερο για σενα αποτελεσμα!!!ο αντρας σου δουλευει και απογευματα;γονεις ,πεθερικα δεν ειναι κοντα να βοηθησουν σε περιπτωση εγκυμοσυνης;αστα με τα βιολογικα...της πηρα κ ενα φακελακι σαν τα ανθος αραβοσιτου,4 ευρω!!τουλαχιστον το τρωει ευχαριστα!!!αφου πριν ανοιξε μονη το ψυγειο,το βουτηξε κ το εφαγε σε χρονο dt!!

Κατερινα Κα μια χαρα σε βρισκω!!απολαυσε την μερα χωρις δουλειες!!ναι της Μαγδας ειναι,επειδη δεν μπορυσε να τις βαλει τις εβαλα εγω να τον δειτε τον ομορφουλη!!

Αννα Μαρια το φτιαξατε το κλιματιστικο;ο πρωτος μαστορας εψαχνε για κοροιδα μου φαινεται...συνεχισε να ειναι καλο παιδι ο ΑΝτρεας στον υπνο;μηπως κοιμαται πολυ την μερα και τα κανει αυτα το βραδυ;με την καρτα ξερεις ποσες φορες μου εχει τυχει να ψαχνω κατι,να το κραταω κ στα χερια μου κ να μην το βρισκω;;;εκτος αν το πηρε ο μικρος ,αλλα και να το επεστρεψε;; :shock:

Μαρινα με το καλο να γινει ο γαμος και η βαφτιση!!!!!τι καλα που τα τακτοποιησες σχεδον ολα!!!καλε τον μικρο πως θα τον πειτε;ή μας το κρατας για εκπληξη;;το νυφικο τι στυλ ειναι;;τα βαφτιστικα εμεις οταν τα αγορασαμε τα πηραμε σπιτι.αφου ειναι συνηθως Κυριακες οι βαφτισεις πως να τα φερουν τα μαγαζια.τοσοι σσυγγενεις κ φιλοι λες να μην βρεις καποιον;

Κατερινα....μη λες για σοκολατα....κανω αποχη,οσο αντεξω βεβαια!!!!καλα ολα τα λεφτα η μικρη σου στην εκκλησια!!!μπραβο που τα καταφερες κ θηλασες με αντιξοες συνθηκες...ελπιζω να παει καλα κ με τους υποψηφιους νονους!!!!πολυ ωραιο κ το θεμα σας!!με την αλλεργια το γαλα περιμενουμε τωρα στα 3 κ η γλουτενη μου ειπαν μαλλον στα 4 γιατι ειναι πολυ αυξημενη.θα δειξει...στα 2,5 που θα παμε για γενικη αιματος θα πω να κανει κ τις αλλεργικες να δουμε αν υπαρχει καμια μειωση!!

Ανθη μπραβο που κοιμαται μονος ο Πανουλης!!!πως τα καταφερατε;αντε να παρουμε σειρα κι εμεις!!τωρα ξαπλωνω κι εγω διπλα της αλλα επειδη δενεχει κοιμηθει ολη μερα κοιμαται σε λγα λεπτακια οποτε δεν με ενοχλει ιδιαιτερα.σιγα σιγα κ το μπιμπερο,ολα θα γινουν!!η φραουλιτσα ακομα σε παιδευει ε;

φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αλεξανδρα πολυ γελιο η μικρη σου ε??? αχ καλε γιατι δεν σαρεσει???γελιο εχουν...τωρα παιζεισ ανετα μαζι της!!! :D:D:D:D αφου σε ταιζει αυτη και δεν την ταιζεις εσυ τι αλλο θες???

οσο για τον υπνο!!!ουτε πανω απο 2 χρονων δεν στρωνει???ελεος πια!!!λυπηθειτε τους γονεις σας!!!!

Χριστινακι ποση καθυστερηση εχεις???αντε με το καλο...και οποιο και αν ειναι το αποτελεσμα ολα καλα θα πανε!!! ο μικρουλης τωρα ζωηρευει ε??? οντως και εγω ακουσα εναν παιδιατρο και ελεγε μεχρι τα 3 το παιδι ''κλειδωνει'' χαρακτηρα ...επειτα απλα γινονται επιδιορθωσεις οποτε θελει οντως προσοχη!!εδω εμενα και αν του παρω το παιχνιδι απο τα χερια σπαραζει!!!! τελος παντων ειναι μικρος ακομη για αυτο τον αφηνω :lol::lol::lol:

Κατερινακι μπραβο που τον καταφερες να τον θηλασεις...καμια ιδεα εγω να τον θηλασω με το νυφικο??? :lol::lol::lol::lol: ευχομαι μονο να μην μου το τραβαει για να θηλασει!!! :o:o:o:o:o

εμενα κοριτσια ο δικος μου εχει πολυ κλαμα με το δοντακι...αυτο που βγηκε λετε να ποναει ή σκαει κι αλλο???του δωσαμε ντεπον παλι και ετσι κοιμηθηκε το βραδυ!!!τον ζυγισα στην ζυγαρια για εμας...τον εβαλα και καθισε πανω στην ζυγαρια και τον εδειξε 9,5 κιλα!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: ο μπουμπουκος μου!!! :-p:-p:-p:-p:-p:-p εχει κατι μαγουλακια και μπουτακια και πατουσακια και χερακια για ρουφηγμα...συνεχεια τον ρουφαω δεν κανω τιποτα αλλο!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

αυτααααααααααααα!!!!φιλιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλησπερα κοκονες μου κ ναι μπηκα στην ομαδα ειδα αρκετα απο τα παιδακια σας πανεμορφα ολα ειναι ποιο απο ποιο ομορφο τα λατρεψα ολα κ ναι ο σπορος ειναι ο βασιλης ειναι ψηλος πολυ για την ηληκια του οντως στα κιλα κανονικος οπως ειπε κ ο παιδιατρος εγω τον βλεπω μινιατουρακι μαλλον λογω υψους

Καλε εκανες χοριακη μπες κ αναμενω!!! Αννα μαρια θα αρχισει να κοιματΑι καλυτερα θεμα χρονου ειναι κουραγιο ρε πολυ κρυο τραβατε καμια σομπιτσα αν παρετε..

Αλεξουκω ηρθε καλε σε σενα η γκαντεμια γελασα πολυ με κων ομως φαε κοιμησου να δειτε τη γλυκα!!!

Αχ εχω διαβασει τα απειρα κ ξεχναω το φραουλοπαιδο καλυτερα ε πολυ χαιρομαι ουστ οι παλιο ιωσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι κεικ με σοκολατα μου κανε κ το πεθερονι μιαμ μιαμ οντως

Κα κ εγω 28 εχω κυκλο μια φορα καθυστερησε κ ειχα τον β χιχι

Μωρουδενια γαμοβαφτηση εκανΑ κ εγω εγω ειχα βγαλει με θηλαστρο τοτε το κοβαμε σταδιακα κιολας κ ειχα γινει τουμπανο ως το τελος του γαμου θηλασμα λιγο στο μπανιο νομιζω με καμια βοηθω το τραγικο ειναι το κατουρημα δυο ατομα κραταγαν για να κατουρησω χαχα

Εκανα μαλλι τα κοψα κ λιγο ειχα γινει ραπουνζελ καλα βγηκαν

Εγω ευτυχως ειμαι φυσικη ξανθια κ το χνουδι οταν ειμαι αρκουδα δε φαινεται εχω κ πολυ λιγες

Αλλα τι κανουμε οι καημενες αποτριχωσεις φρυδια μαλλια περιοδοι πολλα τραβαμε

Πιπιτσουλινι πως πατε ρε ποσο ειναι ο υιος αληθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα βαφτηστηκα θυμαμαι τα χε φερει β νονα μας τα οποια ηταν κ πανακριβα δεν ειχα παει να την συνετησω την τρελαρα ασλανης νομιζω ε μια φορα τα βαλε τη δευτερη το παντελονι στον αστραγαλο κ το σακακι στους αγκωνες σνιφ κ ηταν τοσο ομορφα γαλαζια ασορτι με τα ματακια του θα βαλω φωτο..

Βγαινω παω να φαω κατι γλυκο επαθα υπογλυκαιμια χιχι

Χριστινα μπες αγωνιω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Πριν σχολιασω να πω οτι εκανα χοριακη και ειναι αρνητικη, δεν ειμαι εγκυος.Η αληθεια ειναι πως, ενω ανακουφιστηκα επι της ουσιας, καπως μου κακοφανηκε, τοσες μερες ειχα αρχισει να ψιλοσυνηθιζω την ιδεα. Τωρα βεβαια μενει να δουμε τι στο καλο εχω γιατι ειναι 15 μερες καθυστερηση και μαλιστα με χαπια, πραγμα πολυ οαραξενο. Την Πεμπτη εχω ραντεβου για υπερηχο...

Στα δικα σας τωρα!

Μαγδα μου οντως μεγαλο παιδακι φτου σκορδα! Εγω στη βαφτιση ειχα ζητησει να παρουν σπορ βαφτιστικα κι ετσι τα φορεσε μερικες φορες, ηταν ενα ασπρο παντελονακι και ασπρο μπουφανακι με λιιιιγο μπλε και κοκκινο, ενα πουκαμισο καρο ασπρο μπλε και ενα κοκκινο φουλαρι, το πουκαμισο ακομα το φοραει και το μπουφανακι, το παντελονακι ηταν καλοκαιρινο, οσο το φορεσε το φορεσε.

Κατερινακι, ειναι θεμα τα οικονομικα κι εμεις δυο φορες αρνηθηκαμε με μεγαλη λυπη, για αυτο λεω να το πειτε συντομα να εχουν αρκετο χρονο μπροστα τους οι ανθρωποι.

Κα μου ευχαριστω για το ενδιαφερον.Ειναι καλα, μεγαλωνουν, δεν πολυπαιρνουν βαρος, αλλα ο γιατρος λεει ολα καλα, δοξα τω Θεω μια χαρα!Αυτο ειναι ενα θαυμα το ξαναλεω!Κι εγω θελω ρεπο απο ολα!

Πωπω Αλεξανδρα επαθες μεγαλη ζημια, ελπιζω να μην μπειτε σε εξοδα και περιπετειες. Καλα πολυυυυ γλυκα η Κωνσταντινα!!! Κοιτα, ολοι κοντα ειναι, αλλα ολοι εχουν διαφορα θεματα, με αποτελεσμα συχνα πυκνα να μενω χωρις καποιον να κρατησει το Δημητρακη (πχ μεθαυριο θα τον οαρω και στο γιατρο και στη δουλεια γιατι δεν μπορουν ουτε η μαμα ουτε η οεθερα μου). ο αντρας μου φευγει 6 το πρωι και ερχεται 7μιση-8 το βραδυ. Το θεμα ειναι οτι κατα τις 10 κατεβαζει ρολα, εγω γυρναω μετα τις 11 και ο Δημητρης δεν κοιμαται, οποτε αν παρει ο υπνος τον αντρα μου αυτος θα αλωνιζει και κοιμαται και πολυυυ βαρια,ασε θα πεθανω απο το αγχος!

Μαρινακι οπως τα λες ειναι, αλλα δεν μπορω να κανω τις γιαγιαδες να καταλαβουν. Η θα παραειναι αυστηρες (ειδικα ο παππους του δινει και καμια ξυλια και εγω φωναζω, παρολο που ξερω οτι δικιο εχει γιατι ο μικρος ειναι πολυ ζωηρος και κανει επικινδυνα πραγματα) η υπερβολικα μαλακες, δεν εχουν μετρο και καλως η κακως, περναει πολυ χρονο εκει! Τεσπα, απο αγαπη το κανουν κι αυτες τι να πω...

Αυτα προς το παρον!

Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Πω πω πόσα γράψατε!!!

Εγώ σήμερα δεν κάθισα λεπτό. Απ' την ώρα που σηκώθηκα, όλο και κάτι έκανα. Ήρθε και ο μάστορας για το παράθυρο, αλλά λέει δεν ξέρει να το φτιάξει, και μας είπε για κάποιους που ίσως μπορούν να το φτιάξουν... Έκανε, όμως, κάτι άλλες δουλειές, εγώ κυνηγούσα τον Αντρέα, γιατί ο άντρας μου είχε πάει για κάτι ψώνια, έτρεχα να μαγειρέψω, μετά έκανα και μια γενική στο δωμάτιο του Αντρέα που ήταν χάλια. Στο σχολείο δεν κάθισα επίσης, γιατί πήρα και μια εξτρά ώρα για να κάνω ένα διαγώνισμα, στο διάλειμμα κάναμε συντονισμό και στο ένα και μοναδικό κενό μου ετοίμασα τη γιορτή μνήμης Εθνάρχη Μακαρίου... Άλλα τρεχάματα εκεί...

Τέλος πάντων.

Με τον ύπνο ο Αντρέας είναι έτσι κι έτσι. Χτες βράδι ξύπνησε στις δύο παρά νομίζω, και μετά ξύπνησε πάλι στις τρεις... Μετά απ' αυτό ξύπνησε μια και καλή στις εφτάμιση, αλλά εγώ ξανακοιμήθηκα, χε χε.

Για τις κάρτες της τράπεζας που λέτε, αποκλείεται να τις είχε καταχωνιάσει κάπου ο Αντρέας. Τον παρακολουθώ πάντα, αλλά και να μην τον είχα δει, έψαξα σε όλες τις πιθανές κρυψώνες.

Χριστίνα καλύτερα που δεν είσαι έγκυος, αφού θα είχατε πρόβλημα! Εύχομαι να μην είναι τίποτα το ανησυχητικό.

Τα μωρά σας πόσο είναι τώρα; Εννιά μηνών περίπου; Τα βαφτίσατε;

Καγκουράκι πώς θήλασες έτσι καλέ;;;; :o:o:o:o Καλά, ο μικρός μπορούσε να αναπνεύσει;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Δε σκέφτηκα ποτέ να θηλάσω έτσι!

Στη βάφτιση θήλασα προς το τέλος, που είχαν φύγει οι περισσότεροι. Πήγα σε ένα ξεχωριστό δωμάτιο, άλλαξα ρούχα και τον θήλασα. Τώρα φοράω συνήθως κάποιο ρούχο που να βολεύει το θηλασμό, εκτός κι αν πηγαίνουμε κάπου για λίγη ώρα, π.χ. στην εκκλησία.

Εγώ ακόμα δεν έχω εκτυπώσει φωτογραφίες του Αντρέα, το πιστεύεις;;; :oops::oops::oops::oops::oops:

Κατερίνα καλά έκανες και πήρες ρεπό! Εγώ να δω πότε θα πάρω... :(

Κι εγώ με μηχανή αποτρίχωσης κάνω πόδια, χέρια, μασχάλες, και όντως παίρνει χρόνο και βαριέμαι... Ευτυχώς τώρα είναι χειμώνας, κι έτσι και να τα αφήσουμε, καλά καλά ούτε ο άντρας μας δεν τα βλέπει!

Μαρίνα μήπως είσαι χαζομαμά; :P :P :P :P :P :P :P :P

Αλεξάνδρα καλά, πολύυυυυυυυυυυυυυυυυ γέλασα με την Κωνσταντίνα! Βγάζει το άχτι του καλέ το παιδί!

Κι εμένα προχτές μου τάισε ένα αντίδωρο, ενώ παίρνει τις μικρές εικονίτσες, τις κάνει μα, και μετά τις βάζει και στο δικό μας στόμα να τις φιλήσουμε κι εμείς και επιμένει κιόλας!

Κι εμάς έχει γίνει λίγο αντιδραστικός, αν δεν γίνει το δικό του βάζει τις φωνές, πετάει πράγματα, κ.λπ. Προσπαθώ να μην του δίνω σημασία, του μιλάω με απαλή φωνή, του λέω "Αντρέα μου, τώρα γιατί το έκανες αυτό το πράγμα, είναι δυνατόν;". Με γράφει, βέβαια, και συνεχίζει.

Μάγδα τον είδα κι εγώ το Βασίλη, κούκλαρος! Ένας γλύκας!

Σας αφήνω κουκλάρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε αγαπες καθομαι κ χαζευω της φωτο τωρα νιωθω λες κ σας ξερω

Θα σας βαλω κ δικια μου μη μιλαμε απροσωπα

Ευχαριστω για τα καλα λογια για το καμαρι ειναι βολικο παιδι κ αυτο ειναι το παν για μενα

Χριστινιω μπραβω για το αποτελεσμα μη λυπασαι θα ρθει οταν θα στε πιο ετοιμοι μαλλον οσο για το γιατρο ολα καλα θα ναι καμια διαταραχουλα μαλλον στον κυκλο

Αννα μαρια λατρευω τον υιο τη μαφια ειναι αυτη καλε κ εσεις υπεροχη

Αχ δασκαλιτσα πηζεις κ συ κ μας μας εχουν τιριριμ

Παω για νανι κουτουλαω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες, πολυ νερο και πολυ μαυριλα ειχε πρωι πρωι.

Αλεκανδρα πολυ γελασα με την μικρη σου, σας εβαλε κατω κανονικα :lol::lol::lol: και εβγαλε το αχτι της :lol::lol::lol: Μακαρι να τα πατε καλα και με τις αλλεργιες και να ηρεμησεις και εσυ και η μικρουλα!

Μαρινα πως ειναι το νυφικο απο πανω αν εχει τιραντα κατι θα μπορεις να κανεις!

Μαγδα ο μικρος σου ειναι κουκλι και εχει υπεροχες ματαρες!!! με γεια το μαλλι

Χριστινα μου δεν στεναχωρηθηκες ετσι? θα δεις απο τι ειναι η καθυστερηση και θα το αντιμετωπισεις. Θα ερθει και η ωρα για ενα δευτερο μωρακι σιγουρα.

Αννα Μαρια πολλες δουλειες και εσυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!περασαμε ενα βραδυ....χαλια!!!καταρχην κοιμηθηκαμε στον καναπε με τον αντρουλη (πιαστηκαααα) μιας και το στρωμα ειναι σε κατασταση καθαρισμου(ευτυχως το σωσαμε)μεχρι τις 12.30 η μικρη ξυπνησε κανα 2-3 φορες με κλαμα και ξανακοιμοταν.στις 3 εκανε κ την εμφανιση της...και οι 3 λοιπον στον καναπε ωσπου ο μπαμπας μας κατεληξε στο πατωμα!!αλλα κι εγω δεν μπορουσα ουτε πλευρο να γυρισω με την μικρη που ειχε απλωθει παντου!!!ξυπνησε βεβαιως στις 7 παρα παρολαυτα!!!βγαινω κι εγω λοιπον αργοτερα να ψωνισω κατι πραγματακια κ να παωλαικη πριν αρχισει η βροχη αλλα με πετυχε στα μισα κ εγινα...αφηστε τα!!το μεσημερι την εβαλα για υπνο με τοζορι γιατι ξυπναειτο βραδυ,ξυπναει ξημερωματα,γκρινιαζει απο το απογευμα μεχρι να παει 8 να δωσω γαλα και να παει για υπνο..εεε ειπαμε!!!βεβαια ειχε εντονες αντιρρησεις...εκεινη την ωρα πρεπει να επαιρνες τηλ Μαγδα αλλα οχι μονο δεν το ακουσα ,μαλλον εσυ πρεπει να ακουσες τις τσιριδες...να φωναζει σπαραχτικάτον μπαμπα της να την σωσει...τελοσπαντων,ααα να,μολις ξυπνησε μεσα στην φρεσκαδα!!! βασικα πρεπει να πονανε κ τα ουλα της με τα πισω δοντια,χθες μου εφερε την κρεμα που της βαζω και μου ελεγε ο αντρας μου σιγα μην ξερει τι ειναι,αφου την εφερε κ μου εδειχνε κ απο ποια μερια ποναει κ ανοιγε να της τριψω κ το ουλο!!εχει βγει το μισο δοντι κ ποναει μαλλον ακομα!!

Χριστινακι δεν πειραζει μωρε,αφου δεν ησουν κ ετοιμη,κοιταξε για την καθυστερηση ,που λογικα δεν θα ειναι τιποτα και ευχομαι να ερθει κ το μωρακι μολις θα ειστε ετοιμοι!!

Κατερινα χαλια καιρος σημερα,λες κ ηταν νυχτα ολο το πρωι...

Αννα Μαρια βαλε στο προγραμμα κι εσυ ενα ρεπο!!αντιδραστικος ο μικρος ε;κατσε να φτασει και στα 2 που απο αντιδραση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γυναικάρες!

Τι κάνετε;

Εμείς ό,τι να 'ναι.

Το βράδι ο Αντρέας ξύπνησε στη μία, ή κάπου εκεί, και μετά ξύπνησε στις εξήμιση, για πρωί... Κατά τις εφτά τον έφερα στο κρεβάτι μας, μήπως θηλάσει λίγο και κοιμηθεί, αλλά μάλλον δεν του άρεσε και έκλαιγε συνέχεια. Μετά τον ανέλαβε ο άντρας μου και κοιμήθηκα για καμιά ωρίτσα ακόμα. Έπειτα πήγαμε σούπερ μάρκετ και φρουταρία, ήρθαμε σπίτι, έφτιαξα φακές τις οποίες εμείς φάγαμε, αλλά ο Αντρέας περιφρόνησε, σιδέρωσα, έβαλα σκούπα στο σαλόνι, έκανα διάφορες άλλες δουλειές και πήγα σχολείο, όπου και σήμερα είχα πολύ τρέξιμο.

Εν τω μεταξύ, ο Αντρέας όλη μέρα είχε πάρα πολλή γκρίνια. Νομίζω βγάζει τραπεζίτη, και πρέπει να είναι απ' αυτό.

Μάγδα είδες μούτρο ο Αντρέας; Όντως είναι λες και γνωριζόμαστε από κοντά!

Καγκουράκι και χτες δουλειές, αλλά και σήμερα... Το ρεπό δε βλέπω να το παίρνω τώρα κοντά.

Αλεξάνδρα βλέπω κι εσείς δεν περάσατε καλύτερα χτες βράδι.

Εμάς ευτυχώς έχει ωραίες μέρες, με αρκετή ζέστη, αλλά το βράδι πέφτει πολύ η θερμοκρασία. Π.χ. έχει 18 βαθμούς τη μέρα, και 8 το βράδι. Είναι τεράστια η διαφορά. Πώς να μην αρρωσταίνουμε με τέτοιο καιρό; Ενώ στην Αγγλία που πήγαμε, είχε 6 βαθμούς όλη μέρα, απ' το πρωί μέχρι το άλλο πρωί. Όταν είναι σταθερή η θερμοκρασία, ακόμα κι αν είναι χαμηλή, συνηθίζει ο οργανισμός και δεν έχει απότομες μεταπτώσεις.

Σας φιλώ κουκλάρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γει σας κούκλες επιτέλους κάθομαι

Το απογευμα πήγα με τα μικρα και τη μαμα μου σε ένα εμπορικό να πάρω ένα δώρο για κάτι γενέθλια που εχουμε να πάμε το Σάββατο και πήρα και ένα μπουφανακι για τον Νικόλα γιατι δεν του κάνει πια αυτο που εχουμε. Τον χάρηκα τόσο πολυ κοιταγε γύρω του συνεχεια με ενδιαφέρον :P. Αυριο γινόμαστε 6 μηνών και θα αρχίσουμε και αχλαδακι.

Γυρίζει πλέον και απο ανάσκελα μπρουμυτα αλλα μου κάνει εντύπωση που τις τελευταίες μερες όλη την μερα κοιμάται ένα μισάωρο, άντε τρία τέταρτα το πολυ.

Αχ βρε Αλεξάνδρα χάλια το βραδυ σας τι να πω, και πολυ πρωινή η Κωσταντινα!

Αννα Μαρία όντως οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτε....

Εγω έχω σίδερο και όλο το αναβαλω αυριο ομως πρέπει να γινει δεν παει αλλο

Καληνύχτα σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και παλι!!εφυγα λιγο βιαστηκα το απογευμα αλλα καταλαβαινεται!!!η μικρη αφου κοιμηθηκε το μεσημερι φυσικα δεν ηθελε να κοιμηθει το βραδυ!!!12 το βραδυ κοιμηθηκε..αν ξυπνησει μεσα στη νυχτα..γκρρρρρρ.και λογικα θα ξυπνησει κ νωρις γιατι θα πειναει..βασανιστηρια!!!!

Κατερινα με γεια το μπουφανακι!!!6 μηνων εφτασε ε;πως περναει ο καιρος!!!καλη αρχη στα φρουτακια!!!!κι εγω μαζεψα σημερα τα πλυμενα ρουχα,ελεγα να σιδερωσω αλλα ...αυριο!!!

Αννα Μαρια ας ελπισουμε σε ενα ηρεμο βραδυ αποψε!!!δεν του αρεσαν οι φακες;ευτυχως εμας ειναι ενα στανταρ φαι που οχι μονο τρωει,αλλα θελει κι αλλο!!!

Μαρινα ναι γελιο εχουν μωρε,κι εγω γελουσα με την ζουζουνα μου που θυμωνε οταν της ελεγα οχι αλλα σκεφτομουν ποσο την εχω πιεσει κι εγω!!!!αμα εχει βγει το δοντακι,λογικα δεν ποναει.μπορει να ετοιμαζει κι αλλο!!

Μαγδουλι καλε σε εμενα εστειλες την γκαντεμια;;ξουτ μακρια απο ολες!!!!ελπιζω να ηταν τα τελευταια!!!μια χαρα ο βασιλακης,αφου ειναι ολοκληρος παιδαρος,μην ειναι και παχουλος!!!τωρα ειδα κ τις φωτο..τι να σχολιασω;;αυτη με τα μανταλακια στο κεφαλι;; :lol::lol: με το γυαλι;;κουκλι!!η ανιψια με τα κοκκινα μαγουλακια κ τα γαλαζια ματια..αχ κουκλα!!!

καληνυχτα κοριτσακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ Ο ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΜΟΥ!!!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: ΑΝΕΠΙΣΗΜΑ ΒΕΒΑΙΑ!!!

pigame exthes paidiatro...den valame polla!200gr !!alla ola kala!einai 9200kg! kai psilwse ki allo...72 pontous!to kefalaki mas megalwse...47,5cm(eixe gennithei me 37cm),se esas poso einai? teleia leei paei h anaptyksh mas!!!ΑΛΛΑ εριξε ενα κλαμα ο καλος μου!!!την αναγνωριζει πλεον και μολις παει απο πανω του η παιδιατρος μπλανταζει στο κλαμα...μονο αν τον παρω αγκαλια σταματαει...μας ειπε οτι θα βγει κι αλλο δοντακι κατω...και τα 2 πανω ετοιμαζονται!ΜΑ ΟΛΑ ΜΑΖΙ??αχ τι μας περιμενει...περιττο να πω οτι χθες δεν κοιμηθηκαμε!!!γκρινια απο το εμβολιο!!!του εδωσα ντεπον και καπως ηρεμουσε.......

πηρα και νυφικες γοβες..NAK!ΤΕΛΕΙΕΣ!!!

http://www.nak.gr/product/nina-new-york ... 1702207667

ΑΥΤΕς...ΤΟ ΝΥΦΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΣΠΡΟ ΜΕ ΑΣΗΜΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΦΟΡΤΩΜΕΝΟ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΕΣ!

ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΡΟΒΑ ΝΥΦΙΚΟΥ!!! :D:D

ΑΥΤΑ ΠΑΩ ΓΙΑΤΙ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ!!!ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Χάλια και το χτεσινό βράδι...

Ο μικρός ξύπνησε μία παρά, τον θήλασα, κοιμήθηκε κατά τη μιάμιση και λίγο μετά ξύπνησε. Άρχισε πάλι ο βήχας και το συνάχι, εκεί που πήγαιναν να περάσουν... Τελικά τον φέραμε στο κρεβάτι μας, στην αρχή δεν κοιμόταν και ήθελε παιχνίδια, ευτυχώς τελικά κοιμήθηκε. Εξήμιση ξύπνησε, τον θήλασα αρκετή ώρα, πάνω από μισάωρο, αφού αποκοιμήθηκα όπως τον θήλαζα. Κατά τις εφτά και κάτι σταμάτησε να θηλάζει και άρχισε τα παιχνίδια. Κατά τις οκτώ και είκοσι τον έντυσα και τον παρέδωσα στον άντρα μου. Αλλά ρε κορίτσια, όποτε τον κρατάει ο άντρας μου το πρωί για να κοιμηθώ, όλο κλαψουρίζει και γκρινιάζει. Νομίζω ότι δεν τον προσέχει αρκετά, και γι' αυτό είναι ανήσυχο και ιδιότροπο το μωρό.

Τέλος πάντων, το μεσημέρι τον πήρα με το καρότσι και πήγαμε μια μεγάλη βόλτα εδώ στη γειτονιά, και πήραμε και τσιπούρες για το μεσημεριανό μας.

Του έβαλα λίγη τσιπούρα, λίγα αντίδια και λίγο κουνουπίδι, δοκίμασε απ' όλα, αλλά δεν έφαγε τίποτα. Μόνο μια φέτα ψωμί έφαγε. Δε νομίζω ότι είναι από την αρρώστια, γιατί το πρωί έφαγε ένα μπολ τραχανά με μυζήθρα, το φρούτο το τρώει, το βράδι τρώει πάλι κάτι. Αλλά δε θέλω να του ετοιμάζω άλλο φαγητό, πρέπει να μάθει να τρώει απ' όλα.

Αλεξάνδρα οι φακές του αρέσουν, τώρα χτες δεν ξέρω γιατί δεν τις έφαγε, ίσως επειδή ήταν αλεσμένες.

Καγκουράκι με γεια το μπουφανάκι!

Τι φρούτα του έχεις δώσει μέχρι τώρα;

Χαρούμενα μηνογενέθλια! Καλέ, πότε πέρασαν κιόλας έξι μήνες;

Μαρίνα να σας ζήσει ο Αντωνάκης σας, έστω και ανεπίσημα! Να τον χαίρεστε!

Δε θυμάμαι πόση περίμετρο κεφαλής είχε, ούτε πόση έχει τώρα.

Κατερίνα να σου ζήσει ο αντρούλης σου!

Σας φιλώ όμορφες, πάω να τον απασχολήσω στο δωμάτιό του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια πάλι χάθηκα το ξέρω!!!!!!

Τί κάνετε??????

Εμείς εδώ καλά!!!!! Κάποιος με το που βλέπει το λαπτοπάκι μου ανοιχτό κι εμένα να σερφάρω τρελαίνεται λέμεεεεεεεεεεεεεεε!!!!! Ζήλειαααααααααααααααααα!!!!!!!! Κι όποτε δε με παίρνει πρέφα..... το 'χω ολημερίς ανοιχτό και παίζω στα DOD...... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Όποτε πάω να μπω εδώ...... με έχει ήδη πάρει χαμπάρι και κλείνω το πιτσι άρον-άρον!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Περνάμε μεγάλοοοο λούκι αυτές τις μέρες κορίτσια μου!!!!!! Σκάσανε οι δύο επάνω κυνόδοντες και μέχρι και πυρετό κάναμε σε συνδυασμό με το εμβόλιο τις προάλλες όλα μαζί μας πέσανε!!!!! Ο έρμος όμως είναι τόσο πολύ καλό παιδάκι δε γκρινιάζει χαϊδεύεται μωρέ έρχεται και ζητά αγκαλίτσα το πουλί μ......!!!!!!! Από φαγητό αντιλαμβάνεστε είμαστε σε διαζύγιο πάλι μόνο γάλα & γιαούρτι ούτε καν φρούτα που τα λατρεύει!!!!!!

Οι φυσικοθεραπείες μας συνεχίζονται ακάθεκτα!!!!! Εντολή του Φυσιοθεραπευτή αλλά και της Παιδιάτρου να τον έχουμε όόόόόλη μέρα χύμαααααα!!!!! Ούτε καν να τον βοηθάμε!!!!!! Μόνος του θα βρει τις άκρες του μόνος του θα κάνει αυτά που πρέπει να κάνει τα 1α ανεξάρτητα βηματάκια κτλ.!!!!!! Βοήθεια 0!!!!! Σα να μην είμαστε εκεί!!!!!! Επομένως για να μας το λένε και οι δύο πα να πει ένα δίκιο το 'χουνε!!!!!! Να θυμηθώ να τα πω και στην πεθερά όόόόποτε ξανακατεβούνε που όόόπου βρεθεί κι όόόπου σταθεί πάει και "σιγοντάρει" το μικρό στις κινήσεις του!!!!!! Λες κι εμείς δεν είμαστε εδώ ρε γμτ.!!!!!! Μα θα πέσει λέει!!!!!! Εεεε άστον να πέσει τίποτε δεν παθαίνει!!!!! Οοοοφουυυυυυυυ!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Επίσης..... ακόμη κοιμόμαστε στο 2πλό ρε κορίτσια!!!!! Όσες φορές δοκιμάσαμε να τον βάλουμε στην κούνια κοιμισμένο ξυπνά στο λεπτό και ουρλιάζει!!!!! Βοήθειά μας αν μάθει πάλι έτσι!!!!!! Να μην σας πω πώς κοιμάμαι εγώ έτσι????? Η μισή στο μισό κρεβάτι (τόόόόσο αφήνει ο πασάς!!!!!) και η άλλη μισή όξω!!!!! Πόόότε θα σκάσω σαν το καρπούζι κάτω και θα βρούμε & πετρέλαιο δεν ξέρω!!!! Γμτ. θέλω σεξ!!!!!!! Η μουρλή!!!!!! Αλλά πώώώώςςςς??????? Πού να τον βολέψω τον μικρό??????? Αχαχαχαααααααααααααα

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αυτά εν ολίγοις τα δικά μας!!!!!! Πάω να σας διαβάσω (πόόόόσα έχετε γράψει καλέ????) κι ελπίζω να προλάβω να τα σχολιάσω έτσι?????? Τα τελευταία προλαβαίνω μόνο...... εεεε...... sorry......

Φιλιά σε όλες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου

Να ευχηθω στην Κατερίνα και στην Καρολινα να χαίρονται τους άντρες τους. Χρονια τους πολλα!

Μαρίνα να χαίρεσαι τον μπεμπακο σου που σε λίγο καιρο θα εχει και επίσημα ονομα :D

Εμεις φαγαμε αχλαδακι σημερα, 4 κουταλιες και μου ξινιζε το μουτρακι του, αλλα θα το συνιθισει που θα παει. Έκανα και δουλειές σημερα καθαρισα τα δυο υπνοδωμάτια και σιδερωσα. Το υπόλοιπο σπιτι αυριο.

Δεν με αφήνει η μικρη να γράψω συνεχίζω μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν σχολιάζω ότι θυμάμαι κι όσο προλάβω:

Άννα-Μαρία οι τραπεζίτες είναι τα πλέον ζόρικα δοντάκια!!!!!! Υπομονή και θα βγούνε πού θα πάει???? Άντε να ξεμπερδεύετε κι εσείς!!!!! Φρουταρία όταν λες εννοείς το μανάβικο????? Εγώ καλώς ή κακώς μαναβική το συνδυάζω και ψωνίζω από το σούπερ μάρκετ!!!!! Ν' ανοίξει κομμάτι ο καιρός θα πηγαίνω τις Τετάρτες πουρνό-πουρνό λαϊκή!!!!!! Τώρα συγγνώμη..... αλλά πρωί-πρωί κρυώνωωωωωωωω και δεν το κουνάω !!!!! Είναι και πιο φτηνά μωρέ η λαϊκή κακά τα ψέματα!!!!! Μήπως λέω εγώ τώρα μήπως ο μικρός είναι ολίγον κολλημένος επάνω σου????? Σου έχει αδυναμία????? Ή απλώς τον χειρίζεστε διαφορετικά κι είναι άλλο παιδάκι σε σένα κι άλλο στον άντρα σου??????

Μαρινάκι να χαίρεσαι τον μικρούλη σου έστω κι ανεπισήμως για σήμερα!!!!! Με γεια τα βαφτιστικά σας καλό μου!!!!! Καλοφόρετο και το νυφικό σου!!!! Η ώρα η καλή!!!! Εμάς τα βαφτιστικά τα είχανε οι νονές σπίτι τους!!!!! Τα φέρανε εκείνες στο εκκλησάκι!!!! Καλέ..... θα το θηλάσεις το παιδί λίγο πριν τα μυστήρια!!!!! Εννοείται!!!!! Χμμμμμμ...... εμείς τώρα έχουμε περίμετρο κεφαλής μία 50άρα ύψος 82 πόντοι & κιλά 10,5 και η παιδίατρος μας βρήκε τέλειοοοοουυυυυςςςςςς!!!!!!!!!

Καγκουράκι βρήκατε νονό????? Τί κάνατε????? Εμείς κοριτσάκια έχουμε μετανιώσει για τις νονές του μικρού (είναι και δύο τρομάρά μας!!!!!) η μικρή ήρθε 28 του Δεκέμβρη (μετά τα Χριστούγεννα????) με δώρο ρουχάκια αρκετά η μεγάλη όμως έχει να τον δει απ' τον Σεπτέμβρη!!!!!!! Και μας πήρε τηλ. η μάνα τους τις προάλλες να πάμε για φαγητό να δούμε και τη μεγάλη νονά!!!! Γιατί???? Όσο ήμασταν στην Καλαμπάκα της τηλεφωνήσαμε πόσες φορές να βρεθούμε (ήτανε Λάρισα θα το μοιράζαμε!!!) αλλά ποτέ δεν το κανονίσαμε!!!!!!! Οπότε???? Γιατί να κάνουμε πάλι εμείς κίνηση???? Τόσο πολύ νοιάζεται για το βαφτιστήρι της????? Έχω καταστενοχωρηθεί..... 6μηνήσατε κιόλας βρε θηριάκι???? Μπράβοοοοοοο!!!!!! Πφφφφφ...... μη μιλάς για σίδερο έλα δω να δεις τίίίί γίνεται!!!!!!

Χριστινάκι είδα αρνητική χοριακή τελικά εεεε????? Πήγες στο γιατρό καλέ????? Ααααα σήμερα είναι εεεε?????? Άντε να μας πεις τί σου είπε!!!!! Ορμονικό μήπως????? Δεν είναι φυσιολογικό να σου αργεί τόσες μέρες η περίοδος εεεε?????

Αλεξάνδρα μου τί έκανες με το στρώμα τελικά το έσωσες ρε θηρίο????? Μπράβο!!!!! Πωωω ρε πακέτο ο ύπνος στον καναπέ εεεε?????? Αχ υπομονή με τα δοντάκια τί να κάνουμε παιδεύονται τόσο πολύ τα πουλάκια μου!!!!!! Πώς να τα ανακουφίζεις κάθε φορά?????? Κι εμάς τα τελευταία βράδια όλο ξυπνάει..... του δίνω λίγο νερό να τον ξεγελάσω αλλά ξινίζει τα μουτράκια ο άτιμος!!!!! Αλίμονό μας αν τον μάθουμε να ξυπνά μες στη νύχτα να πίνει γάλα!!!!! Ζήτω που καήκαμε!!!!!! Τα είχαμε κόψει αυτά ρε γμτ. αλλά είπαμε...... με τα τελευταία δόντια τα έχουμε δει όόόόόλααααααα!!!!!!!

Μαγδούλι κι εγώ θυμάμαι το κατούρημα ακόμη και γελάω!!!!! Αχαχαχαχααααααα πήρα μαζί κουμπάρα και ξαδέρφη να κρατάνε φουρό και ιστορίες..... εεε μα δε γινότανε..... είχα 5 ώρες να πάω πιπί κι είχα πιει του κόσμου το νερό (ήτανε και Σεπτέμβρης ζέστη ακόμη οπότεεεεε......) χαίρομαι που το μικρό σου είναι καλύτερα!!!!! Ααααα ο μικρός μου κοντεύει 17,5 μηνών!!!!!! Κοτζάμ άντρας ντεεεε!!!!!!

Οι υπόλοιπες πούύύύύ είσαστε καλέέέέ??????

Κορίτσια τί θέμα κι αυτό μωρέ πια με το μαγείρεμα????? Σπάω το κεφάλι μου κάθε μέρα να σκεφτώ τί να φτιάξω!!!!! Να αρέσει και στους δυό μας να μπορώ να δώσω και στο μικρό!!!!!!! Πφφφφ!!!!! Τελικά σήμερις ξεπάγωσα και κοτοπουλάκι και μπιφτεκάκια έκοψα και πατατίτσες όλα μαζί στο φούρνο και τέλος!!!!! Ο άντρας μου δεν τρελαίνεται αλλά δε γίνεται κι αλλιώς βρε!!!!! Βαρέθηκα!!!!!! Ούτως ή άλλως για αύριο τα θέλει ο σύζυξ για τη δουλειά!!!! Θα βγάλω χωριστά δυό μικρές μεριδίτσες του μικρού (μήήήήήπως και φάει!!!!!) κι από πάνω θα ρίξω για μας μιά λευκή σαλτσούλα σαν μπεσαμέλ και δυό μέρες μιά χαρούλα τη βγάζουμε!!!!! Από βδομάδα ο καλός μου ξεκινά γυμναστήριο (ααααχχχχ είμαστε που είμαστε το τελευταίο διάστημα...... θα βλεπόμαστε κι όλο και λιγότερο τώρα...... ωραίααααααααα!!!!!!!) τος πάντων το πρόγραμμα που έκλεισε έχει και διατροφή μέσα λέει άμα μου πούνε τίποτε γιαούρτια 0% κτλ. θα τους πω δεν υπάρχει περίπτωση καν να το ξεκινήσω!!!!! Θα του πούνε σίγουρα λέω εγώ!!!!!

Ωωωχχχ με κατάλαβεεεεε!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Κλείνωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν η μικρη έπεσε ξερη και τωρα θηλαζω και τον Νικόλα

Το στήθος μου τούμπανο αλλα λογικό αφου του έδωσα κρέμα το απογευμα και έτσι εχει να θηλασει απο το μεσημέρι. Εντωμεταξυ δεν τον βλέπω να θελει να θηλαζει ανάμεσα στα γεύματα :roll: και μου φαίνεται κάπως γιατι είχα συνηθίσει απο την Αγγελική που το ζητουσε και ενδιάμεσα. Ερώτηση πρωταρας γιατι δεν θυμάμαι νεράκι να του δίνω ε? Ποτε?

Μαρίνα και η δικια μου όλα δυο δυο τα έβγαζε τα δόντια ξεμπερδευεις πιο γρήγορα έτσι....Μεγεια και τις γόβες βάλε μας και το νυφικό να το δουμε! Και μιας και μας εδειξες τα παπούτσια στο γάμο που είχα παει το σαββατο η νύφη φορούσε νυφικό λευκό και το παπούτσι ήταν κόκκινα all star :o:shock: φαντάζομαι γιατι αλλα θα γίνω κακιά αν το πω.

Αννα Μαρία περαστικα στον Αντρικο, ελπίζω το σημερινό βραδυ να ειναι καλο. Για το φαγητο μπορει να μην εχει φουλ όρεξη αφου ειναι λιγάκι συναχομενος πάντως θα μάθει να τα τρώει όλα όσο δεν φτιαχνεις κάτι ξεχωριστό για αυτόν θα μάθει έτσι και δεν θα σου ζητάει, θέλω να πω ότι μονο αν το ξεκινήσουν αυτο το βιολί οι γονεις το ζητάνε τα παιδια ειναι όπως τα μάθουμε. Νομίζω ότι ειναι αυτο που λες εσυ θα ασχολείσαι αλλιώς μαζι του και εχει μάθει έτσι και γι αυτο στον άντρα σου δείχνει πιο ανήσυχος περιμένει μαλλον αλλα απο αυτόν.

Ασε αυτο λέω και εγω ποτε πέρασε μίσος χρόνος.....απο φρούτα σημερα τον ξεκίνησα αχλαδι, μετα θα βάλω μήλο μετα μπανάνα και τέλος πορτοκαλι τα κλασικά.

Ποπη μην τον αφήνεις αλλο στο κρεβάτι σας αν δεις ότι δεν θελει αλλο την κούνια γιατι μπορει να του θυμίζει που έπεσε βάλε τον σε κρεβατακι με προστατευτικό κάγκελο. Δεν κάνει καλο ουτε σε σας ;) ουτε και στον ίδιο. Έτσι ειναι πρέπει να πέσει για να αποκτήσει αυτοπεποίθηση ότι θα τα καταφέρει μην του κόβεται την φορα να τους λες :P

Θηλαζει ακομα αλλα με ξεφουσκωσε

Άντε καληνύχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Ο μικρός κοιμήθηκε απ' τις εφτάμιση, αφού είχε ξυπνήσει στις εξήμιση το πρωί και όλη μέρα κοιμήθηκε μόνο είκοσι λεπτά το μεσημέρι που πήγαμε βόλτα με το καρότσι. Μετά ξύπνησε πάλι, και ξανακοιμήθηκε, κι όταν γύρισα απ' το σχολείο πάλι ξύπνησε γιατί είχε βήχα. Του βάλαμε ορό στη μύτη και του έβγαλα τις μύξες με το εργαλείο και είναι κάπως καλύτερη η κατάσταση. Αύριο θα πάμε παιδίατρο να τον δει, γιατί παρατράβηξε αυτή η ιστορία, και δεν είναι ότι πάει καλύτερα, από χτες βράδι πάλι χειροτέρεψε.

Πόπη κι εμείς με τον Αντρέα έτσι κάναμε, ποτέ δεν τον βοηθήσαμε σε οτιδήποτε. Μόνος του τα έκανε όλα! Οι γονείς μου πάλι, όλη μέρα είναι από πάνω του, μην πέσει, μη χτυπήσει. Τώρα καταλαβαίνω γιατί κι εγώ και ο αδελφός μου περπατήσαμε μετά τους 16 μήνες. Αφού δε μας άφηναν!

Για το διπλό κρεβάτι θα συμφωνήσω με το Καγκουράκι. Δεν ξέρω αν κάνει καλό ή όχι σ' αυτόν, αλλά σίγουρα σ' εσάς δεν κάνει!

Για το φαγητό που λες, όντως είναι πρόβλημα όταν δεν συμπίπτουν τα γούστα. Καλά, το κοτόπουλο και τα μπιφτέκια με τις πατάτες, πώς τα συνδυάζεις με τη μπεσαμέλ;

Εμείς σήμερα, όπως έγραψα και πριν, φάγαμε τσιπούρα με αντίδια και κουνουπίδι και αύριο μάλλον κανένα μακαρονάκι με κόκκινη σάλτσα.

Φρουταρία λένε εδώ το μανάβικο.

Οι νονές του Αχιλλέα είναι συγγενείς σας; Κρίμα που από τώρα δεν ασχολούνται...

Καγκουράκι άσπρο νυφικό με κόκκινα all star;;;;;;;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Και μια γνωστή του αδελφού μου από το Πανεπιστήμιο, Αγγλίδα, κάπως έτσι παντρεύτηκε, αλλά αυτή ήταν λίγο δυο λαλούν και τρεις χορεύουν! Δεν ξέρω η δική σας νύφη τι είναι.

Για το φαγητό του μικρού, έτσι λέω να κάνω, δε θέλω να μάθει, κι όποτε δεν του αρέσει να απαιτεί άλλο φαγητό, γιατί μετά ζήτω που καήκαμε.

Μαρίνα οι γόβες δολοφονικές!!! :D:D:D:D:D Αλλά θα είσαι άνετα τόσες ώρες εκεί πάνω; Πρέπει να το σκεφτείς και αυτό.

Καρολινάκι να σου ζήσει ο σύζυγος, δεν το ήξερα ότι κι ο δικός σου είναι Αντώνης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

που ειστε καλε χαθηκατε ολες???

Αννα Μαρια η δικια μας νυφη ηταν βαρεων βαρων :lol::lol::lol: και οπως ειπε και η μαμα μου που να αντεξει τακουνι τετοιο βαρος :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου μπηκα να σας πω ενα γεια..ξυπνησα απο τις 5 με εμετους και διαρροιες...καμια ιωση να ναι;ελπιζω να ειναι αυτες του 24ωρου γιατι δεν θα αντεξω!!!ευτχυως βοηθαει κ ο αντρουλης κ την εχω βγαλει αραχτη σημερα!!!

ελπζω το βραδακι να ειμαι καλυτερα να σχολιασω !!φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Τελικά χτες βράδι καλά κοιμηθήκαμε, αλλά το πρωί ξύπνησε απ' τις εξήμιση πάλι... Τον πήγαμε παιδίατρο, γιατί είναι άρρωστος εδώ και δυο βδομάδες. Τελικά έχει λίγα ακροαστικά και ξεκινήσαμε μασκούλες για να προλάβουμε τα χειρότερα. Η διάθεσή του πάντως είναι σούπερ, το ίδιο και η όρεξή του. Σήμερα που έκανα μακαρόνια με σάλτσα τα καταβρόχθισε! Φυσικά, στη σάλτσα έβαλα πάρα πολλά λαχανικά.

Καγκουράκι μπα, δε νομίζω να φόρεσε κόκκινα all star λόγω βάρους! Στο κάτω κάτω, θα μπορούσε να φορέσει άσπρες μπαλαρίνες. Μάλλον ήθελε να το παίξει εκκεντρική ή κάτι τέτοιο.

Αλεξάνδρα περαστικά σου εύχομαι. Μακάρι να είναι αυτό του 24ωρου και να είσαι περδίκι αύριο!

Σας φιλώ όλες κοριτσάκια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...