Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Οι γυναικάρες με τα καροτσάκια!!!" Νο 5


Recommended Posts

Γεια σας.

Είμαι αρρωστούλα... Με έπιασε στο δρόμο για το σχολείο και όλη την ώρα ήμουν αγκαλιά με το καλοριφέρ. Πονάνε τα κόκκαλά μου, πονάει ο αυχένας μου, πονάει ο λαιμός μου κι έχω μια απίστευτη κομμάρα...

Τώρα γύρισα απ' το σχολείο, τρώω ένα τοστ και θα πάω να την πέσω.

Καγκουράκι έβγαινε κι εμένα όπως το λες. Μέχρι να βρω τη σωστή δοσολογία παιδεύτηκα πολύ. Του άρεσε πάντως και το έτρωγε.

Πόπη αγκινάρες; Εμένα είναι από τα λίγα που δε μου αρέσουν καθόλου. Ευτυχώς που αρέσουν στον Αχιλλάκο!

Σας αφήνω όμορφες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι κανετε κοριτσακια μου;;;;; Μου εχετε λειψει πολυ αλλα δυστυχως δεν προλαβαινω ουτε να φτυσω :shock::shock: Η φετινη χρονια ειναι για μενα πολυυυυ δυσκολη. Δεν ξερω κι εγω πώς αντεχω..

Η φραουλίτσα ειναι πλεον καλα το βλασταρακι μου..Περασα πολυ δυσκολα πραγματικα..Για 3 μηνες θα ειμαι λιγακι πιο προσεκτικη με τον Πανο ωστε να μην ξαναεχω περιπετειες με την μικρη..Ειναι πολυ μικρουλα για βρογχιολιτιδες και ακροαστικα....

Δυστυχως τις μερες που ηταν αρρωστουλα κακομαθε λιγακι. Θελει συνεχεια αγκαλια. Για τον υπνο της δεν το συζητω...Απο το κακο στο χειροτερο με αποκορυφωμα τη χθεσινη νυχτα που ξυπνουσε καθε 1,5 με 2 ωρες :shock::shock:

Επισης μου ηρθε περιοδος και χαιρομαι παααααρα πολυ :D:D:D:D Καιρος ηταν να ξεφουσκωσω λιγο και να χασω και κανα κιλο.Εκοψα και τα γλυκα. Για να δουμε....

Φιλεναδες μου δεν σχολιαζω κατι γιατι γραφω στα πεταχτα και δεν προλαβαινω να διαβασω τοσες σελίδες...

Φιλακια πολλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου

τι κανετε;εγω πολυ τρεξιμο αυτες τις μερες,αρχισαμε και διαβασματα παλι :( και τα εχουν πλακωσει τα καημενα ακομη δεν αρχισαμε ειδικα ο Γιωργος πολυ γραψιμο ομως,ο Δημητρης δε με χιλια ζορια να παει σχολειο καλομαθε τοσες μερες στο σπιτι και την πρωτη μερα εκανε σαν τρελο εκλαιγε και χτυπιοταν χθες και σημερα πηγε κανονικα,σας ειχα πει που πηγαμε στα Τρικαλα στον μυλο των ξωτικων αλλα δεν σας ειπα πως περασαμε ,ηταν πολυ ομορφα περασαμε φανταστικα πολυ οργανωμενο μερος και με πολλα πραγματα να κανεις ,φυσικα σε οτι κι αν κανεις χρειαζονται λεφτα αλλα ευτυχως δεν ειναι πολυ ακριβα το χαρηκαμε παντως κι αυτο εχει σημασια θα ανεβασω φωτο να δειτε,με το αλλο θεμα μας με τα πεθερικα και την κουνιαδα μου συνεχιζει η ιδια αηδια την δευτερη μερα της πρωτοχρονια ηρθε ο πεθερος μου πρωι πρωι να μας μαλωσει επειδη δεν πηραμε τηλεφωνο την κουνιαδα για να ευχηθουμε σαν μικροτεροι που ημαστε και οταν αρχισαμε να του λεμε τι ακριβως συμβαινει γιατι ηταν τελειως στην κοσμαρα του αρχισε να λεει τα δικα του οτι η πεθερα μου δεν κοιμηθηκε το βραδυ επειδη δεν πηραμε την κορη της και αλλες αηδιες και σηκωθηκε εφυγα χωρις να μας ακουσει,σηκωθηκαμε κι εμεις και πηγαμε να βρουμε την ηλιθια αλλα δεν ηταν σπιτι κι ετσι εμεινε το θεμα να διαιωνιζεται και ειμαστε ολοι ψυχροι μεταξυ μας και θα συνεχισουμε να ειμαστε μου φαινεται,αλλα εγω αναρωτιεμαι το θεμα ειναι να εχουμε ενα τυπικο γεια και χρονια πολλα σαν να μη συμβαινει τιποτα αυτο θελουν για να ειναι ευχαριστημενοι τι να πω εχω κουραστει με ολα αυτα.....να μην σας κουραζω αλλο

εχω ενα βουνο ασιδερωτα :cry::cry: βαριεμαι να σιδερωσω :twisted::twisted:

στην Αθηνα χιονισε εδω τιποτα μονο ψοφοκρυο ειχαμε θερμοκρασιες υπο του μηδενος σημερα σαν να ανεβηκε λιγο εχουμε ηλιο με δοντια βεβαια αλλαλιγο καλυτερα απο τις προηγουμενες μερες

Αννα Μαρια πολυ ομορφη η περιγραφη σου για την Αγγλια και η βασιλοπιτα της μαμας σου πολυ μου αρεσε!!!ο Αντρικος αλλαξε πολυ φαινετε αγορακι πια στην τελευταια φωτο ηταν πιο μωρο....πολυ ταλαιπωρια τραβας με τον υπνο τελευταια υπομονη ηταν κι αδιαθετος ,οσο για τον αντρα σου τι να πω δεν βγαζεις ακρη....περαστικα σου συντομα,γιατι δεν εχετε θερμανση στο σπιτι αφου εχετε τοσο κρυο;καμια σομπα τουλαχιστον;

Ανθη μου σε καταλαβαινω τα ιδια ειχα κι εγω με τον Δημητρη και δυστηχως ηταν πολυ ευαισθητος μετα με το παραμικρο ημασταν με τις μασκες κι ακομα του κανω προφυλαξη flixotide πρωι βραδυ,υπομονη θα περασει ο παλιοχειμωνας,εδω ποτε θα δουμε την φραουλιτσα οεοοοοο;;;;μια χαρα θα ξεφουσκωσεις εγω με τοσο φαι αυτες τις μερες εφτιαξα και πολλα παναθεμα με πηρα 3 κιλα :o:o και να δουμε πως τα χανουμε τωρα :twisted::twisted:

Χριστινακι κι εσεις αρρωστουλια;;περαστικα γρηγορα μονο να ειναι,ειχες κι εσυ φιλοξενουμενους βλεπω ωραια!!καλε τα μωρα σας πως ειναι;καιρο εχουμε να ακουσουμε νεα,δεν νομιζω να εισαι εγκυος με τα αντισυλλιπτικα,επαιρνα κι εγω για τρια χρονια περιπου αλλα δεν ειχα προβληματα ρωτα τον γιατρο σου καλυτερα,για το γαλα που λες και ο Δημητρης δεν το πολυθελει τελευταια νηστικος ξεκιναει για το σχολειο.......

Αλεξανδρα κι ο Δημητρης εκοψε τον μεσημεριανο υπνο μονο αν ειναι κουρασμενος κοιμαται αλλα και ο δικος μου κοιμαται νωρις το βραδυ το πολυ 9μιση στα κρεβατια τους ολοι

Μαγδα αμαν τι χουνερι επαθες;;τοση οργανωση και τετοια γκαντεμια ομως για γελια και για κλαματα....πολυ ανεπτυγμενος ειναι ο μικρος σου φτου φτου ο δικος μου εκλεισε τα τρια και φοραει 25 ν παπουτσι θηριακι

Ποπη θα συμφωνησω με τα κοριτσια γιατι μαγειρευεις τοσα πολλα ενα φαγητο και σε οποιον αρεσει πρεπει να μαθουν και τα παιδια να τρωνε απο ολα σιγα μην κατσω να μαγειρευω τοσα ,σημερα εχει ρεβυθια στη γαστρα με λεμονι,μπραβο στον Αχιλλακο σου,εχει κανει μεγαλη προοδο θα δεις που σε λιγο καιρο θα τρεχει και θα εχεις ξεχασει ολη αυτη την ταλαιπωρια

Μαρινα τι εγινε με το νυφικο σου;να βγαζεις φωτο και να το μελετας στο σπιτι μετα ξανα γιατι μπερδευεσαι οταν βλεπεις πολλα

Κατερινακι πολυ ομορφες οι φωτο κουκλακια ολα τα παιδακια!!!δεν της αρεσε το χιονι;πρωτοφανες για παιδακι τα δικα μου μολις δουν να χιονιζει τρελενονται κι ανυπομονουν να βγουν να παιξουν ,φετος δεν μας πολυχιονισε και δεν βλεπω να το γλυτωνουμε θα μας ριξει κανα μετρο και θα ψαχνομαστε :o

ελπιζω να μην ξεχασα πολλα πραγματα παω να βαλω τα ρεβυθια και να σιδερωσω :( βαριεμαι........

πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Ευτυχώς είμαι καλύτερα σήμερα! Χτες βράδι, όπως σας έγραψα, έφαγα ένα τοστ (φορώντας το παλτό μου!) και πήγα και ξάπλωσα. Διάβασα λίγο και μετά κουκουλώθηκα και προσπαθούσα να ζεσταθώ. Όταν επιτέλους ζεστάθηκα και πήγε να με πάρει ο ύπνος, τσουπ! ξυπνάει ο Αντρέας... Πήγε ο άντρας μου και τον άλλαξε, αλλά ήθελε γάλα, αφού δεν είχε πιεί γάλα για βράδι. Σηκώθηκα με τα χίλια ζόρια, του βάλαμε και ορό στη μύτη κι ευτυχώς, μόλις του τον βάλαμε, επειδή τσαντίστηκε και ήθελε να τον βγάλει, κάνει ένα φρρρρ, φύσημα με τη μύτη, και πετάχτηκαν αρκετές μύξες έξω! Φυσικά δεν ξέρει να φυσάει τη μύτη του ακόμα, ήταν αντανακλαστική κίνηση. Τον θήλασα, κι ευτυχώς, από τις δώδεκα και κάτι κοιμήθηκε μέχρι τις εξήμιση το πρωί! Και τότε πάλι ξανακοιμήθηκε μέχρι τις εννιάμιση, κι εγώ κοιμήθηκα κι άλλο, μέχρι τις έντεκα παρά. Έτσι ξεκουράστηκα αρκετά και είμαι πολύ καλύτερα. Θα πάω και σχολείο.

Ανθή κουράγιο... Τι άλλο να σου πω; Προσπάθησε να αντέξεις για τα κουκλάκια σου! (Θα έλεγα "και για τη φουκαριάρα τη μάνα σου" :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P).

Χαίρομαι που είναι καλά η φραουλίτσα! Περαστικά κι αγύριστα!

Κατερίνα τις είδα τις σούπερ φωτογραφίες σας. Τέλειοι είστε. Καλά, ο Νίκος μεγάλωσε πάρα πολύ. Η θηλυκή ύπαρξη να υποθέσω ότι είναι το κορίτσι του Δημητράκη;

Ωχ, ξύπνησε ο μικρός...

Τρέχω, κλαψ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί κάνετε κορίτσια μου???? Καλησπέρα σας!!!!!!

Εγώ εδώ δίπλα στο μικρό μου που κοιμάται του καλού καιρού!!!!! Δε θυμάμαι αν σας το έχω πει.... από τις διακοπές μας κι έπειτα δεν ξανακοιμηθήκαμε στην κούνια μας..... υποπτεύομαι ακόμη δεν έχει ξεχάσει την πτώση απ' την κούνια εεεεεε????? Δεν πειράζει..... τα μεσημέρια χαζεύω με το λαπτοπάκι μου και τα βράδια αρμέγομαι...... ελπίζω να του περάσει κάποια στιγμή να μην ξεμάθει την κούνια γιατί αλλιώς ζήτω που καήκαμε!!!!!! Εννοείται μόνο του στο 2πλό δεν τον αφήνω ούτε κατά διάνοια!!!!!

Αύριο θα πεταχτώ εδώ στη γειτονική μας πλατεία σε 1 κατάστημα να πάρω δώρο για το γάμο που έχουμε το απόγευμα. Παντρεύεται ο ξάδελφος μου που τυγχάνει υιός Παπά κι έχω να τον δω κάτι χρόνια η αλήθεια δεν έχουμε πολλά πάρε-δώσε με τους συγκεκριμένους θείους αλλά θέλω να πάω!!!! Θα 'ναι λογικά και η μάνα μου με τον αδελφό μου η γιαγιά μου η θεία μου..... θα μαζευτεί το σόι καταλάβατε!!!! Τραπέζι απ' όσο ξέρω δεν κάνουνε!!!!!

Κατά τ' άλλα ησυχία κορίτσια. Κάναμε χθες εμβολιάκι (πλαντάξαμε εννοείται!!!!) μας βρήκε άψογους από κιλά και ύψος ξεκινάμε όσπρια τρώμε τα πάντα-όλα έστω κι αλεσμένα δε μας πειράζει και τον άλλο μήνα θα κάνουμε κι έναν επανέλεγχο του θυρεοειδούς (έχουμε κληρονομικότητα απ' την πεθερά) όχι πως υπάρχει θέμα προληπτικώς καθαρά!!!! Όσο για τις φυσικοθεραπείες συνεχίζονται ακάθεκτες μέχρι νεοτέρας!!!! Πρέπει να περιμένουμε να περπατήσει κανονικότατα μόνος του χωρίς στήριξη να δούμε κιόλας πως έχει σταθερότητα και βλέπουμε!!!!! Δε βιαζόμαστε για κάτι!!!!!! Όποτε!!!! Στα δόντια τώρα..... έχουνε σκάσει οι 2 κάτω τραπεζίτες ολόκληροι τώρα σκάνε οι 2 επάνω μετά έρχονται και οι κυνόδοντες (τα ασπράκια ήδη φαίνονται!!!!) και τέλος!!!!! Έχει χαλαρώσει πολύ η ντοκ πάντως κι εγώ μαζί της βέβαια!!!!! Για το κατεψυγμένο που τη ρώτησα μπορώ να του δίνω ναι κανένα πρόβλημα!!!!!

Αργότερα θα πάνε οι άντρες φυσικοθεραπεία κι εγώ θα πεταχτώ ως το S/M και θα μου τα φέρουν αύριο το πρωί (αποστολή) δε μπορώ με το αυχενικό να κουβαλάω ούτε για πλάκα & με το παιδί πολλές φορές ζορίζομαι άσχημα!!!!! Θέλω να βάψω και κανα νύχι να με βρει το σόι όμορφη ντεεεεεεεεεεεεε...... τρομάρα να μου 'ρθει!!!!!

Το πρωί κατέβηκε η πεθερά μου κράτησε το μωρό και πλακώθηκα στο σίδερο (πόόόόόσο δεν το θέλω το ρημάδι!!!!) αλλά προχώρησα αρκετά. Μετά έβαλα πλυντήριο-στεγνωτήριο μαγείρεψα (μακαρονάδα με τόνο κι ανάμεικτα και σαλτσούλα) φάγαμε κι έφυγε για βόλτα στα ΙΚΕΑ και το River West η σουσού!!!!!! Κι εγώ θέλωωωωωωωωωωω

Ασχολιάστου θα βρίσω καμιά ώρα απ' τα νεύρα μου έτσι?????? Ο διαχειριστής αποφάσισε να το παίξει χούντα!!!!!! Χρωστάνε στη διαχείριση περί τα 1000 ευρώ κι ΟΚ το καταλαβαίνω πως θα μειώσεις τον καυστήρα να καίει λιγότερο (οικονομία κιόλας δεν είν' κακό!!!!) αλλά κλειδώνεις το ασανσέρ?????? Εμείς που είμαστε στον 3ο ρε άνθρωπε κι ανεβοκατεβαίνουμε με το μωρό τι σκ@τ@ θα κάνουμε μου λες????? Με ποιό δικαίωμα μου κλείνεις εμένα το ασανσέρ που δεν σου έχω αφήσει απλήρωτα τα κοινόχρηστα ποτέ?????? Εεεεεεεε????? Επειδή είναι οι άλλοι μ@λ@κες την πληρώνω εγώ δεν κατάλαβα????? Κι εννοείται..... συνέλευση πλέον δεν κάνουμε!!!!!! Σκοτώνονται όλοι μεταξύ τους οπότε ο Κύριος την είδε εξουσία μη χ@σω!!!!! Τα νεύρααααααααααααααα μουυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!

Σχολιάζω λίγο τα δικά σας ότι προλάβω γιατί τον βλέπω σα να ψιλοξυπνά.....

ΚΑ1 κι εμείς πήγαμε στο Μύλο των Ξωτικών!!!!! Αααχχχ τίίί υπέροχα ρε συ!!!! Μόνο που ο δικός μου δεν πολυκαταλαβαίνει ακόμη μωρέ..... ΟΚ είδαμε πολύύύ κόσμο αλλά πού να παίξει ακόμη????? Μικρούλης γαρ!!!!!! Θα ξαναπάμε όμως δεν τίθεται θέμα!!!!! Και Μετέωρα θα ξαναπάμε το 'χουμε πει!!!!! Αυτό που λες για το φαγητό σωστό εντελώς σωστό αλλά θα ξεκινήσω να το εφαρμόζω όταν πλέον θα τρώμε κανονικά τα πάντα-όλα και πάντοτε γιατί ακόμη με τα δόντια είναι μέρες που φαγητό ούτε να το δει!!!!

Μαγδούλι αυτό που λες για την τουαλέτα!!!!! Μην τυχόν αντιληφθεί πως πας για πιπί κι έχεις ανοιχτή πόρτα ουαί κι αλίμονο σου σε παίρνει στο κατόπι στο πιτς φυτίλι το φιδάκι!!!!!! Αχαχαχαχααααααααα

Άννα-Μαρία περαστικά κοριτσάκι μου!!!!! Πώς είσαι???? Ο μικρός καλά????? Να σου ζήσει το ανηψάκι!!!!!! Δεν μας τα λέει καλά η μανούλα όμως τα χαιρετίσματά μου εεεεεεε??????

Ανθούλα μου περαστικά κι αγύριστα βρε κορίτσι μου!!!!!! Αμήν να μην ταλαιπωρηθεί άλλο η φραουλίτσα σου!!!!!!

Οι άλλες πού είσαστε καλέ??????

Ουυυυυπππππςςςςςςς..... τσυπνήσαμε!!!!!!! Πάνω στην ώρα!!!!!! Γαλατάκι-ντύσε-γεια σου!!!!!!! Αχαχαχααααααααα

Καλό ΣΚ αν δεν προλάβω να μπω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!τι κανετε;εμεις καλα,αν και με εχει ξεθεωσει η μικρη,τι ωραια που κοιμοταν ένα 3ωρο το μεσημερι…τωρα δεν μπορω ουτε να κατσω…ειχα κατεβει κεντρο εχθες και της ψωνισα διαφορα πραγματακια από τα χωρις γλουτενη για να της φτιαξω τιποτα.αλλα πανακριβα…1 κιλο αλευρι το πηρα 9.50 ευρω!!ελεος πια!!τουλαχιστον να της αρεσει γιατι εχω παρει και αλλα που δυστυχως βρωμανε και δεν τα θελει…

Χριστινα που είναι η συνεχεια;;;αντε με το καλο να εκδοθεις κι εσυ!!!τα γραπτα σου εννοω ,ετσι;;χαχα

Κατερινα δεν ειχε αδικο η μικρη σου με το χιονι…με το που επεφτεελιωνε .τελικα οντως νυσταζει νωρις αλλα 2 βραδια τωρα ξυπναει μεσα στη νυχτα με κλαμα κ ερχεται κ κοιμαται μαζι μου…σκεφτομαι μηπως επειδη δεν ξεκουραζεται την μερα εχει πολύ υπερενταση,και το πρωι ξυπναει πολύ νωρις .θα δω πως θα παει κ τα επομενα βραδια. Με την κρεμα αν εβαζες περισσοτερο ρυζαλευρο δεν επηζε;

Αννα Μαρια περαστικα σου!!!ειστε καλυτερα κι εσυ και ο μικρος;αα είναι κ πεισματαρης ο αντρας σου;ετσι,νομιζουν ότι τα ξερουν όλα κ δεν δεχονται να τους πουμε κατι που το ξερουμε αφου εχουμε μαθει τις συνηθειες των παιδων.ο αντρας σου δεν δουλευει;ή δουλευει από το σπιτι;παντως δεν είναι ο μονος που τα κανει αυτά…χθες εδινα το γαλα στην μικρη,σταματαει σε καποια φαση και ενώ κανονικα αμα της πω να το πιει συνεχιζει,πεταγεται ο καλος μου και λεει ‘’ενταξει το ηπιε μωρε,λιγο αφησε’’και φυσικα η Κωνσταντινα δεν το ηθελε το υπολοιπο με τιποτα.μα τι πεταγεται;;;το πώς με τσαντισε!!λες κ της εβαλα να πιει μισο λιτρο.συγχαρητηρια κ γα το βραβειο!!να σαςζησει κ το μωρακι!!

Μαγδουλα μου ποιος σε ματιασε καλε;τι σου τυχε με τις φακες…ειχες κ τον συζυγο να γκρινιαζει..τι θα τους κανουμε;;ο Βασιλακης είναι τοσο καλο παιδι που μια φορα που σε ζορισε δεν σε λυπαμαι καθολου!!αχαχα ακου να κοψεις την μπορντουρα!!!χαχα αμα τα πιασει το πεισμα τους….το ποδαρακι γιατι λεει ότι ποναει;το εχει βρει κολπο για να σε ριχνει;

Κατερινα τελειες οι φωτο σας!!!γλυκες και οι 3!!!πολυ χαμογελαστα παιδακια!!!ειχατε παρεουλα αυτές τις μερες ε;αμα περασατε ωραια χαλαλι η ακαταστασια!!τι ωραια εκει στα Τρικαλα,το εβλεπα στην τηλεοραση…με την κουνιαδα πια τι να πω;;τετοιες μερες ηρθε κ ο πεθερος να σας μαλωσει;η κορη γιατι δεν σηκωνει κι αυτή το τηλεφωνο καμια φορα;

Ποπη μπραβο στον Αχιλλακο που εφαγε τις αγκιναρες.εγω μια φορα εδωσα αγκιναρες και δεν ειχαμε τις καλυτερες εντυπωσεις…μια χαρα οι κατεψυγμενες!!δεν νομιζω ότι η πτωση φταιει που δεν θελει την κουνια…απλα καλοεμαθε μαζι σου και με το δικιο του!!σιγα μην επιστρεψει στην κουνια!!μια χαρα και στον παιδιατρο.τα εχει βγαλει όλα τα δοντακια κιολας;αντε σας εφυγε αυτό το βασανο.πω πω πακετο με το ασανσερ!!καλα να περασετε στον γαμο αυριο!!

Ανθη σιγα σιγα θα ξαναβρει τους ρυθμους της η μικρη στον υπνο.ειναι κουραστικο βεβαια να ξυπναει τοσο συχνα,υπομονη!!αδαθετησες κιολας ε;μια χαρα!!

λοιπον,παω να κοιμησω την μικρουλα μου και ελπιζω να εχουμε ενα ηρεμο βραδυ!!φιλακια και καλο σαββατοκυριακο σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μπαινω οπως παντα τελευταια στο τρεξιμο! Πολληηηη δουλεια και με εχει αφησει και το boss μονη μου γιατι εχει τρεχαματα! Εχω και το αγχος με την περιοδο (δεν ηρθε ακομα!) και ο ντοκ λεει παιζει εγκυμοσυνη να κανω χοριακη την Τριτη! Μεσα σε ολα αυτα εχω και το μικρο αρρωστουλη, ευτυχως λιγακι, αλλα μαλλον κι εμας μας κολλησε παλι!!!

Οποτε που χρονος και που ορεξη για γραψιμο! Σας διαβαζω ανελλιπως ομως, απλα δεν σχολιαζω τωρα...

Καλο ΣΚ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!

Ευχαριστώ για τις ευχές σας! Είμαστε καλύτερα ευτυχώς. Ο Αντρέας έχει μύξες και βήχα, αλλά ο βήχας ειδικά μειώθηκε πάρα πολύ. Του δίνουμε το φυτικό σιροπάκι που μας έγραψε ο γιατρός, κι ελπίζω σιγά σιγά να του περάσει τελείως.

Αφήστε, όμως... Χάλασε το κλιματιστικό του σαλονιού... Ήρθε σήμερα ο μάστορας να το φτιάξει, λέει δε φτιάχνεται γιατί θέλει ένα ανταλλακτικό που δεν υπάρχει και πρότεινε στον άντρα μου να μας βάλει αυτός ένα καινούριο, αλλά πολλά λεφτά ρε κορίτσια, 700 ευρώ το κλιματιστικό και 150 η εγκατάσταση. Ο πατέρας μου λέει ότι το είπε για να πουλήσει, εγώ συμφωνώ και αύριο θα έρθει ένας άλλος μάστορας να δούμε τι θα μας πει. Θα πάμε να δούμε και για καινούρια όμως. Ουφ ουφ, ειδικά στο σαλόνι το χρειαζόμαστε οπωσδήποτε, γιατί μόνο με το κλιματιστικό ζεσταίνεται. Με ένα καλοριφέρ ηλεκτρικό που έχουμε, θέλει κάτι ώρες για να ζεσταθεί, και πάλι μη φανταστείτε ότι σκάμε κιόλας...

Εν τω μεταξύ σήμερα στο σχολείο πάει μια μαθήτρια στο γραφείο του διευθυντή και του λέει ότι δεν έχουν λεφτά ούτε για ζήτω, ο άντρας της είναι άνεργος, αυτή άνεργη, ζουν με τη μάνα της που παίρνει μια σύνταξη αναπηρίας και τουλάχιστον έχουν ένα πιάτο φαΐ, αλλά έχουν ένα κοριτσάκι (τρεις μέρες μεγαλύτερο απ' τον Αντρέα) και τώρα είναι έγκυος στο δεύτερο. Οκ, θα μπορούσαν να παίρνουν προφυλάξεις (μου είπε ότι δεν έπαιρναν ποτέ), αλλά τέλος πάντων, και ως έχει η κατάσταση είναι δύσκολη, πόσο μάλλον και με το δεύτερο μωρό. Όσο πάνε και πληθαίνουν οι μαθητές με σοβαρά οικονομικά προβλήματα, και από του χρόνου δε θα είναι μόνο οι μαθητές, θα είναι και οι καθηγητές. Και τι να κάνουμε, πώς να τους βοηθήσουμε; Π.χ. αν της δώσω 50 ευρώ θα τη βοηθήσω; Και 50 ευρώ το μήνα να της δίνω, που λέει ο λόγος, εγώ ή κάποιος άλλος, θα λυθεί το πρόβλημα; Κι ακόμα, τώρα αρχίζουν τα δύσκολα...

Πάω να σας σχολιάσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα τι να πω για την κουνιάδα; Αμάν ρε παιδάκι μου... Έμπλεξες. Και απ' ό,τι φαίνεται και τα πεθερικά την υποστηρίζουν... Τι σπάσιμο... Και μάλιστα τέτοιες μέρες.

Εγώ σήμερα δε μαγείρεψα, πήραμε απ' έξω ψάρι με πατάτες, είχαμε και ραδίκια από χτες, μια που ήμουνα άρρωστη, είπα να ξεκουραστώ.

Καγκουράκι τις είδα και τις δικές σου φωτογραφίες. Καλά, δεν έχω λόγια, ούτε για τα δικά σου μουτράκια, ούτε για τα μουτράκια του Καρολινακίου! Κουκλάκια όλα!

Πόπη ευχαριστώ για τις ευχές!

Αυτό με τα φαγητά στο λέω γιατί θα είναι δύσκολο μετά. Σήμερα μας έλεγε ο διευθυντής ότι έφτιαξε φασόλια (μαγειρεύει αυτός γιατί η γυναίκα του δουλεύει πρωί, κι αυτός απόγευμα), έρχεται ο γιός του σπίτι απ' το σχολείο, βλέπει τα φασόλια, βάζει τις φωνές, παίρνει τη μάνα του τηλέφωνο και της λέει να του φέρει φαγητό απ' έξω όταν γυρίσει απ' τη δουλειά. Την παίρνει ο διευθυντής, της λέει να μην του φέρει, κι άμα θέλει ας φάει φασόλια, πάει αυτή σπίτι και του φέρνει φαγητό. Πιστεύω αυτός είναι ένας από τους χειρότερους τρόπους ανατροφής ενός παιδιού. Εμάς πάντως η μάνα μου, μας έλεγε "αυτό έχει, άμα θέλετε τρώτε" και είτε μας άρεσε, είτε όχι, το τρώγαμε. Το "σήμερα δεν έχω όρεξη για μπριζόλα, φτιάξε μου παστίτσιο", δεν έπαιζε ποτέ, ούτε και τώρα με τον άντρα μου παίζει. Πολύ συχνά, όταν φτιάξουμε κάποιο φαγητό, κυρίως όσπριο ή λαχανικό, ο άντρας μου, μου λέει "μικρός αυτό δεν το έτρωγα". Εμ, πώς να το έτρωγε, αφού όποτε το έφτιαχνε η μάνα του αυτός έλεγε "δε μου αρέσει" κι έτρεχε να του τηγανίσει αβγά;

Ο Αχιλλέας είναι μικρός μωρέ για μύλους ξωτικών και τέτοια. Εμείς στο Μάντσεστερ, δεν ξέρω αν σας το έγραψα, όταν πήγαμε στο εμπορικό κέντρο με τους τρούλους και τους κίονες, είδα ότι είχε Legoland, οπότε, αφού με τα ψώνια δεν τρελαίνομαι, λέω ας πάμε εκεί, να παίξει το μωρό. Περπατούσαμε, περπατούσαμε, περπατούσαμε, μιλάμε αυτό το πράγμα είναι ολόκληρη πολιτεία, και η Legoland όσο πήγαινε απομακρυνόταν. Τελικά βγήκαμε σε μια αυλή, και κάπου εκεί βρήκαμε και τη Legoland, η οποία είχε είσοδο 13.50 λίρες το άτομο. Ε, σόρι, να δώσουμε τόσα λεφτά (επί 3) για να πάμε εκεί με τον Αντρέα που είναι 13 μηνών, δεν άξιζε τον κόπο, έτσι κάναμε μεταβολή και φύγαμε!

Μια χαρά είστε με τα δόντια, εμάς έβγαλε τα δύο από πάνω και τώρα έχει έξι, και έχει μείνει στάσιμος.

Για το διαχειριστή τι να πω; Ό,τι να 'ναι ο άνθρωπος. Καλά, δεν μπορεί να κάνει ό,τι θέλει. Πρέπει να κινηθείτε με κάποιο τρόπο, να ξεπεραστεί το πρόβλημα.

Καλά να περάσετε στο γάμο!

Αλεξάνδρα μπλέξιμο κι αυτό με τη γλουτένη... Πότε περνάει η αλλεργία;

Ο άντρας μου δε δουλεύει, όλο λέει ότι θα ψάξει για δουλειά, αλλά όλο το αφήνει. Έχει απογοητευτεί κιόλας, γιατί δε βρίσκει ποτέ τίποτα, ενώ δύο φορές που δούλεψε, έπεσε σε προβληματικές περιπτώσεις και τον απέλυαν, χωρίς να φταίει. Καμιά φορά τον καλούν για καμιά αντικατάσταση στα σχολεία, αλλά μη φανταστείς και τίποτα το φοβερό...

Χριστίνααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τι νέα είναι αυτά;;;;;;;;; Περιμένουμε τις εξελίξεις, με πιο πολλή αγωνία απ' ό,τι στο μυθιστόρημά σου!

Α, δε σας είπα. Σήμερα όπως έπαιζε ο Αντρέας έπεσε και χτύπησε. Τον παίρνω αγκαλιά, τον παρηγορώ, συνέχιζε να κλαίει, τον κοιτάω, τρέχαν αίματα απ' το στόμα του. Πάω να τον σκουπίσω, δε με άφηνε, και σε κάποια φάση τον άφησα κάτω για να τον σκουπίσω καλύτερα, οπότε με το που τον αφήνω κάτω, συνεχίζοντας να κλαίει γοερά, αρχίζει να περπατάει, πάει στη συρταριέρα κι ανοίγει τα συρτάρια! Εκεί αυτός, το χαβά του!!!!!

Σας φιλώ όλες κοριτσάκια.

Καλό σαββατοκύριακο εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσακια μου;; Ο Πανούλης πήγε να κοιμηθεί στη μαμά μου κι ετσι βρηκα την ευκαιρια να γραψω στο θεματακι μας. Η φραουλίτσα μου εχει πάρει διαζυγιο απο τον υπνο κι εγω κάθε βραδυ εύχομαι να ξαναλλάξει η κατασταση.Πού είναι εκείνα τα ωραία 7ωρα που κοιμόταν;;;;;Ο Πανούλης την αγαπάει την αδερφούλα του και την προσέχει.Είναι τόσο καλό το αγοράκι μου. Εχουμε και εξελίξεις. Κοιμάται χωρίς να ξαπλώνει καποιος μαζί του!!! Πάει κι αυτό! Επίσης θελει να κανει και μόνος του μπάνιο και σήμερα πήγε για κακά και χωρίς να με φωνάξει πήρε τα μωρομάντηλα και σκουπίστηκε :shock::shock::shock: Εννοείται πως ολοκληρωσα εγω τη δουλειά :lol::lol::lol: Μονο το γάλα δεν μπορεί να σταματησει να το πίνει από μπιμπερό...Δεν σκαω όμως. Θα το κοψει και αυτό.

Χριστινάκι λες να είσαι εγκυούλα;;;;;;;Μακάρι!!!!!Ανυπομονούμε για τα νέα σου! Άντε να εχουμε ξανα εγκυμοσυνες στο ποστακι μας!!!

Κατερινακι μου τα αντρακια σου ειναι κουκλιά και τα τρία!!!! Δυστυχως εγω δεν μπορω να βαλω φωτό της φραουλίτσας στην ομαδα....Δεν εχεις και fb...Ξέρω ότι σου σπάνε τα νεύρα αλλά δεν αξίζει τον κόπο.

Άννα Μαρία ο Αντρίκος παρόλο που χτυπάει τα συρτάρια έχει στο μυαλό του :lol::lol::lol::lol::lol: ;;;;;;;Περαστικά του εύχομαι! Αφού μειώθηκε ο βήχας μην ανησυχείς. Αυτός είναι ανησυχητικός..Πολύ μου άρεσε η περιγραφή του ταξιδιού σου!

Πόπη ο μικρός κοιμάται στο διπλό μαζί σας;; Και το βράδυ;; Δεν το θυμόμουν ότι είχε πέσει από την κουνίτσα του. Από τότε σταμάτησε να θέλει την κούνια του; Τα τρώτε όλα τα φαγητάκια ε;; Μπράβο το αντράκι σου!

Να περάσετε όμορφα στο γάμο που θα πάτε!

Αλεξάνδρα σου έκοψε η Κωνσταντίνα τον μεσημεριανό ύπνο ε;; Κάπως έτσι έρχεται η στιγμή που δεν έχουμε χρόνο για τον εαυτό μας. Εγώ μέχρι να κάνω τη φραουλίτσα κοιμόμουν κάθε βράδυ στις 4 το πρωί μόνο και μόνο για να έχω χρόνο για μένα. Τώρα πάλι ξενυχτάω αλλά με τη μικρή αγκαλιά :?:?:?:lol::lol::lol::lol:

Αυτά και για σήμερα! Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα! Τελικα ηρθα στη δουλεια και εχω επιτελους λιγο χρονο να σας σχολιασω!

Καλα για τις φωτογραφιες σας τι να πω! Η μια φατσουλα πιο ομορφη απο την αλλη! Φτου φτου φτου!

Αννα Μαρια περαστικα! Και καλο κουραγιο και με τον Αντρεα αλλα και με τον αντρα σου, ωρες ωρες λες και δεν καταλαβαινουν!!! Καλε ναι ειναι πολυ μικρα για τετοια, δεν αξιζει τοσα λεφτα!Ελπιζω να μη χτυπησε πολυ

ΚΑ μου ειναι πολυ ωραιο να εχεις κοσμο στο σπιτι και παρεα για τα παιδια κι ας γινεται το σπιτι ανω κατω, χαλαλι!

Ανθη μου καλυτερα η Φραουλιτσα σου, μπραβο! Ειναι μεγαλο προβλημα ο προσωπικος χρονος! Και με τον υπνο σε νιωθω, γιατι κι εμενα κοιμαται παααρα πολυ αργα με αποτελεσμα να μην εχω ουτε τη νυχτα χρονο για μενα!

Καγκουρακι μου ειστε καλα ολοι;

Αλεξανδρα 9,50 ευρω ενα κιλο αλευρι!!!! Ελεος δηλαδη!!! Αν δεν εχει καποιος τι κανει, αφηνει το παιδι του νηστικο; Αει σιχτιρ! Μας εχουν καταντησει τρελους!!!

Μαγδα μου δεν σε θελει!Σεξ δεν εκανες, τις φακες καθαριζες, αστα! Με το προβλημα που ελεγες ολα καλυτερα;

Ποπη ειδες ο Αχιλλεας! Αμα σου λεω σε λιγο θα κανει το δρομεα! Αλλα προσεχε με το φαγητο, γιατι αν κακομαθει τωρα αργοτερα θα τρεχεις και δεν θα φτανεις!

Ελπιζω να μην εχω ξεχασει καποια η κατι σημαντικο...

Επανερχομαι σε λιγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανηλθα...

Για τα νεα μου που λετε. Λοιπον, δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα. Φυσικα και θελω δευτερο παιδακι και τριτο μην σας πω! Αλλα τωρα υπαρχουν πολυ μεγαλες τεχνικες δυσκολιες. Ηδη ξερετε οτι εχω προβλημα με το ποιος θα μου κραταει το Δημητρη, αναγκαζομαι συχνα να τον παιρνω μαζι μου στη δουλεια. Δυο παιδια; Ποιος θα μου τα κραταει; Φυσικα δεν μπορω ουτε να τα παιρνω και τα δυο δτη δουλεια, ουτε να παιρνω καθε μερα μαζι μου το Δημητρη! Αν υπηρχαν σταθμοι απογευματινοι θα ηταν τελεια!Αλλα εδω στο Ελλαντα... Επισης αν δουλευα πρωι θα ηταν τελεια. Θα εβαζα το Δημητρακη σταθμο και το μωρο καποιος θα το κραταγε πρωι... Αλλα να αφησω τη δουλεια μου και να ψαξω πρωινη, με δυο παιδια 32 χρονων, οκ μετα ξυπνησα!!!!!! Πολυυ μπερδεμενη κατασταση!

Αλλα παλι, αν ο Θεος μας το στειλει, καλως να ερθει, θα τα καταφερουμε!!! Θα ξερω την αλλη εβδομαδα! Ειμαι μπερδεμενη κι εγω συναισθηματικα, απο τη μια χαιρομαι και το θελω, απο την αλλη προβληματιζομαι και λεω ισως ειναι καλυτερα οχι...Βεβαια, αν δεν ειμαι εγκυος δεν ξερω τι αλλο σοβαρο μπορει να εχω και δεν αδιαθετω...

Ειδωμεν!

Αντε φιλια και καλο ΣΚ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας τι μου κανετε?

Εχθες ειχα παει σε μια φιλη μου με διδυμακια κοριτσακια 9 μηνων, ειχα και το αντρακι μου μαζι και τα ειχαμε βαλει και τα τρια κατω στο χαλι και ηταν μια γλυκα. Σας εχω πει οτι θελω κι αλλο ε :oops: Παντως δυσκολο τα διδυμα γιατι εχουν ταυτοχρονα τις ιδιες αναγκες τα ταιζε ταυτοχρονα και δεν τις προλαβαινε τις κυριες το κουταλι απο τη μια στην αλλη.... :lol::lol::lol:

Σημερα εχουμε να παμε σε γαμο το απογευμα, πηγα και κομμωτηριο και ανανεωθηκα η αληθεια να λεγεται αλλα δεν εχω αποφασισει αν θα κατσω στο τραπεζι :roll::roll: . Ειναι ξαδερφη μου αυτη που παντρευετε οποτε θα ειναι και οι γονεις μου για να αφηνα καπου τα μικρα οποτε θα τα εχουμε μαζι μας.

Αννα Μαρια ευτυχως που εισαι και εσυ και ο αντρεας καλυτερα, σωτηρια αυτη η αντανακλαστικη κινηση με τον ορο μεχρι να μαθουν να φυσανε την μυτη τους. Να ρωτησετε για κλιματιστικο πολλα μου φαινονται αν και δεν ξερω απο τιμες. Ασε για τα οικονομικα προβληματα εχουν να δουν ακομα πολλα τα ματια μας κριμα πραγματικα.

Ανθη ευτυχως ηρεμησατε τωρα που ειναι καλα η φραουλιτσα. Για τον υπνο της μπορει να φταιει οτι εισαι αδιαθετη εμενα και στην Αγγελικη και στον μικρο οσο ειχα περιοδο ηθελαν να θηλαζουν πιο συχνα. Μαλιστα τωρα που ειμουν αδιαθετη ο μικρος ξυπναγε μια επιπλεον φορα το βραδυ και χθες που καθαρισα δεν ξυπνησε αυτη την παραπανω φορα. Τι γλυκος ο Πανουλης, ξερεις οτι τον συμπαθουμε και εγω και η Αγγελικη πολυ πολυ :D , και μεις ακριβως τα ιδια με τον υπνο και με τον μπανιο, θελει και η δικια μου μονη της, αλλα το γαλα εκει με το μπιμπερο, ειπαμε ειναι αδερφες ψυχες και τα μικρα μας!!!

Κατερινα σημασια εχει που περασατε καλα στα Τρικαλα και ευχαρηστηθηκαν τα παιδακια, ειδα της φωτο κουκλακια και τα τρια αλλα και εσυ οπως παντα πανεμορφη. Καλη αρχη παλι με τα σχολεια! Για την κουνιαδα τι να πω οπως λες και εσυ καλο ειναι να λυθει το θεμα απο το τελειως ψυχρο και τυπικο γεια στις σχεσεις σας, αλλα πρεπει να εχει και εκεινη την διαθεση....

Για το χιονι ναι δεν εχει παιξει ποτε και ισως γι αυτο δεν της εκανε εντυπωση....

Χριστινακι για το θεμα της εγκυμοσυνης σε βλεπω μπερδεμενη...ευχομαι να ειναι αυτο που θα σε χαροποιησει πιο πολυ πραγματικα, θα περιμενουμε νεα σου με αγωνια!

Ποπη συμφωνω απολυτα με οσα εγραψε η Αννα Μαρια για τα φαγητα! Για τον υπνο προσπαθησε ξανα για την κουνια ειναι μεγαλος και θα το συνηθισει και θα το θελει το κρεβατι σας. καλα για τον διαχειριστη τι να πω πρωτη φορα ακουω τετοιο πραγμα :o:o:o

Αλεξανδρα δυσκολο αυτο με την αλλεργια σας εχουν πει ποτε περιπου μπορει να τις περασει γιατι δεν ειναι ενα φαγητο να πεις οκ δεν το τρωει γλουτενη εχουν τα περισσοτερα!

Να εχετε ενα ομορφο σαββατοκυριακο, φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Σήμερα είχε καλή μέρα, αλλά τώρα άρχισε πάλι το κρύο και παγώνουμε... Ο μικρός κοιμάται μέσα με το κλιματιστικό να δουλεύει, αλλά θα ξυπνήσει κάποια στιγμή, και θα πρέπει να τον φέρουμε από δω... Έχουμε βάλει καλοριφέρ, αλλά δεν κάνει και πολλά.

Το πρωί ήρθε ο μάστορας και μας είπε ότι φτιάχνεται, αλλά θα πρέπει να βρει το ανταλλακτικό που χρειαζόμαστε.

Το μεσημέρι πήγαμε βόλτα στο δημοτικό πάρκο, ο Αντρέας το χάρηκε πολύ! Κάθισε στις κούνιες, κι έπαιξε με διάφορα άλλα παιχνίδια. Του άρεσε πολύ!

Α, δε σας είπα! Ο Αντρέας χτες βράδι κοιμήθηκε κατά τις δέκα και ξύπνησε έξι και μισή, θήλασε και ξανακοιμήθηκε μέχρι τις δέκα παρά δέκα!!!!! Κάντε καμιά προσευχή να συνεχίσει έτσι!

Ανθή μακάρι να στρώσει και ο ύπνος της φραουλίτσας. Εμένα με εκνευρίζουν αυτοί που μου λένε "καλά, γιατί δεν κοιμάται σερί όλη τη νύχτα και ξυπνά; Θα έπρεπε να κοιμάται". Σόρι ρε παιδιά, τι θα πει "θα έπρεπε";;;;; Τι είναι τα παιδιά; Ρομπότ να τα προγραμματίζεις; Εμείς δεν έχουμε σκαμπανευάσματα στον ύπνο;

Χριστίνα δύσκολα τα πράγματα... Δεν ξέρω τι θέλεις να σου ευχηθώ. Περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου και τότε σου εύχομαι ό,τι θέλεις!

Καγκουράκι κι εγώ πιστεύω ότι τα δίδυμα είναι μεγάαααααλο ζόρι... Αν δεν έχεις βοήθεια είναι πολύ δύσκολο.

Κι εσείς γάμο; Καλά να περάσετε!

Ουφ ουφ, έχω ένα σωρό δουλειές, αλλά τώρα νύχτωσε, ο Αντρέας κοιμάται και πότε θα τις κάνωωωωωω;;;;;;;;;;;; Ευτυχώς έκανα το σίδερο!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κοριτσουδια !!!εκλεισα νυφικο και βαπτιστικα!!!

θεμα....ο μικρος πριγκιπας!!!

τα βαπτιστικα θα μπουν σε μια πολυθρονιτσα που εχει πλατη ενα στεμμα!!! :D:D:D

ρουχαλακια βαπτιστικα ασπρα πηραμε με μπλε πουκαμισακι και γιλεκακι και γραβατουλα ασπρη!!!

χαρηκα τοοοσοοο πολυ!!!το κουστουμακι του ειναι και Nikos takis!!! :lol::lol::lol::lol: ψωναρες εγω και η Νονα !!!επισης εκλεισα και μπομπονιερες...κουτακι ασπρο με πουλιες απο πανω..τυλιγμενες με κορδελα μπλε και να κρεμεται ενα στεματακι μικρουλη !και προσκλητηρια κλεισαμε...με ποιηματακι για γαμοβαφτιση!και παστακια κλεισαμε και τουρτα γαμου!!

τωρα μειναν τα στεφανα και οι λαμπαδες γαμου!

αλλα τα βασικα γειναν!!! :D:D:D

ετρεχα 2 ημερες αλλα απεδωσε!!!

σορυ που χαθηκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αλλα τωρα με τις ετοιμασιες καταλαβαινετε....

ο αντρας μου λεει...ποπο δεν προλαβαινουμε!

ε οταν σας τα ελεγα εγω λεω οτι θα τρεχουμε σαν τους τρελλους????

κοριτσια τα βαπτιστικα εσεις τα μεταφερατε και τις λαμπαδες στην εκκλησια???

αυτη λεει δεν τα φερνει αυτη...εμεις τα παιρνουμε και τα παμε!!!αυτο με χαλασε!!!

ποιον θα αγγαρεψω να τα κανει???? :roll::roll::roll::roll::roll:

αααααααααααα εχουμε πλεον και 1 δοντακι που φαινεται!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα τι ακουω??????????????Αντε με το καλοοο να δεις!!!

να σε πω...μια χαρα ηλικια εχεις για δευτερο!!!τι με ενα θα μεινεις??? :D:D:D

ολοι τα καταφερνουμε καπως...κουτσα στραβα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Τελικά χτες σκούπισα, ξεσκόνισα και σφουγγάρισα το δωμάτιό μου και το γραφείο, κι ο άντρας μου έβαλε σκούπα στο σαλόνι.

Σήμερα το πρωί πήγαμε με τον Αντρέα εκκλησία, και μετά όταν γυρίσαμε εγώ ξανακοιμήθηκα. Τρόπος του λέγειν "ξανακοιμήθηκα", γιατί ξάπλωσα, αλλά κοιμήθηκα πολύ λίγο. Το βράδι ο Αντρέας κοιμήθηκε στις 11 (λογικό, αφού κοιμόταν μέχρι τις 7 το απόγευμα), ξύπνησε 4.30 και μετά στις 7.30. Οκ, όχι χάλια, αλλά όχι και καλά.

Μετά θα πάμε στη μάνα μου για φαγητό, και μετά θέλω να καθαρίσω το δωμάτιο του Αντρέα, να κατεβάσω τα βιβλία απ' τη βιβλιοθήκη του, κ.λπ.

Σήμερα είναι συννεφιασμένη η μέρα, και το πρωί έβρεξε λίγο...

Μαρίνα σαν κι εμένα είσαι κι εσύ! Σε δυο μέρες τα έκανες όλα! Κι εγώ, αν θυμάσαι στη βάπτιση, έτσι έκανα, τσακ μπαμ τα έκλεισα όλα.

Κι εγώ είχα δει ένα πολύ ωραίο κοστουμάκι Nikos Takis, αλλά είχε πάνω από 300 ευρώ, και δεν το ξανακοίταξα!

Εμείς δεν πήραμε τίποτα από εξειδικευμένο κατάστημα για βαπτιστικά, έτσι τα πήραμε εμείς στην εκκλησία. Δεν ξέρω τι γίνεται σ' αυτές τις περιπτώσεις. Θα είναι λίγο δύσκολο για σας, γιατί έχετε και το γάμο μαζί.

Μπράβο και για τα κιλά, τέλεια τα πας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γλυκές μανουλες!

Εμεις τελικα χθες πήγαμε στο γάμο και στο τραπέζι, για λίγο όμως. Στην εκκλησία ο μικρουλης δεν έβγαλε μιλια καθόταν ησυχουλης και κοιταγε όλο περιέργεια γύρω του. Η Αγγελικη παλι ειχε αποψη για το εσωτερικο της εκκλησιας μας ελεγε οτι δεν της αρεσε το χρωμα :shock: οτι να ναι αυτο το παιδι μου. Μετα στο τραπέζι προσπάθησα να κοιμησω τον Νικολα, το θηλασα παρόλο που φοραγα φόρεμα ...αλλα τίποτα εχει μάθει σε σχετική ησυχία και δεν μπορούσε να κοιμηθει έτσι όταν τον είδα ότι ζοριζοταν πια φύγαμε.

Σημερα πήραν οι παππούδες την μικρη και την πήγαν βόλτα στο Ζάππειο και μετα ήρθαν ολοι για φαγητο, είχα φτιάξει αγριογούρουνο με πορτοκαλί και βγήκε πολυ ωραίο, πρώτη φορα έφτιαχνα.

Αννα Μαρία απο δω και πέρα θα ευχαριστιεται παιχνίδι στις κούνιες ο Αντρεας, ασε σίδερο και εγω είχα και το έκανα τωρα το απογευμα γιατι δεν θα ειχε ρούχα η Αγγελική για το σχολείο.

Μαρίνα με γεια τα βαπτιστικα σας και με το καλο να γινει η βάπτιση. Ωραίο θέμα ο μικρός πρίγκιπας για τον μικρο σου πρίγκιπα. Τα βαπτιστικα τα παει ο νονός νομίζω στην εκκλησία τωρα για τις λαμπάδες του γάμου αν σας τα στολίσει το ανθοπωλειο τα πανε αυτοί με τον υπόλοιπο στολισμό. Α βάλε μας φωτο να τα δουμε

Θέλω και εγω να αρχίσω να ψάχνω για την βάπτιση αλλα μου λείπει ακομα το βασικο....ο νονός, θέμα όμως έχω σκεφτει σας το έχω πει δεν θυμαμαι....ο μικρός Νικόλας Le petit Nicola :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Πώς τα περάσατε σήμερα;

Εμείς το μεσημέρι, όπως σας είπα, πήγαμε στη μάνα μου. Ο άντρας μου μας άφησε εκεί κι ήρθε σπίτι και σκούπισε και σφουγγάρισε το σαλόνι και το διάδρομο. Τελικά το δωμάτιο του μικρού δεν το καθάρισα, γιατί θα έρθει μάλλον αύριο ο μάστορας να φτιάξει το στόρι του που έσπασε (εδώ και δύο μήνες) και θα γίνει το δωμάτιο χάλια, οπότε αύριο η καθαριότητα.

Επιτέλους έκανα αποτρίχωση!!! Ήμουν σαν αρκούδα! Άλλος άνθρωπος νιώθω τώρα! Σε τι λούκια μας βάζει η μόδα ε;

Τέλος πάντων, ακούστε τι πάθαμε: χτες όταν ήταν να βγούμε για να πάρουμε τον Αντρέα στο πάρκο, μου λέει ο άντρας μου να περάσουμε απ' την τράπεζα να βγάλουμε λεφτά. Πάει να πάρει την κάρτα, άφαντη. Ψάχνουμε, ψάχνουμε, τίποτα. Τελικά φύγαμε. Όταν επιστρέψαμε στο σπίτι, πάλι ψάξαμε, και πάλι τίποτα. Ειδικά το συρτάρι που τη βάζω συνήθως, το άδειασα και δεν την βρήκα. Σήμερα το απόγευμα που ήρθαμε σπίτι, λέω πάλι να ψάξω. Κοιτάζω στο συρτάρι, τσουπ, μπροστά μου! Πώς έγινε και δεν την είδα, δεν μπορώ να καταλάβω. Έφτιαξα φανουρόπιτα πάντως, γιατί τη χρωστούσαμε κι από παλιότερα παρόμοια περιστατικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι μια χαρά περάσατε στο γάμο! Πώς τον θήλασες με το φόρεμα; Είχε μεγάλο ντεκολτέ; Εμένα όταν θέλει να κοιμηθεί, κοιμάται όπου να 'ναι, δεν τον νοιάζει καθόλου!

Χαχα, πώς το ήθελε το χρώμα της εκκλησίας η Αγγελικούλα; Θαλασσί ή ροζ; :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρία λες την κάρτα να την ειχε παρει ο Αντρεας και μετα να την ξαναβαλε στην θεση του....ειναι απο τα συρτάρια που πειράζει μήπως?

Για το φορεμα αντιθετα απο πανω δεν μπορούσα να κάνω τίποτα :lol::lol: όπως ήμουν καθιστη στο τραπέζι το σηκωσα και τον έβαλα απο κάτω ευτυχώς απο τη μια καθόταν ο Κώστας απο την άλλη η αδερφή μου, έβαλα και την κουβερτουλα στα πόδια μου και το καλο ήταν ότι πίσω ήταν τοίχος δεν υπήρχε αλλο τραπέζι.....

Έτσι δεν θυμάμαι να έχω ξαναθηλασει ...... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορτσουδες!

Αντε βρε Αννα Μαρια! Λες να σας την εκανε το μικρο; Παντως κι εγω τυχαινει να ψαχνω μανιωδως και τελικα να ειναι μπροστα μου! Καλε ξεχασα να σε πω να σας ζησει το νεο μωρακι!

Καγκουρακι μου μια χαρα εκανες, σιγα ο θηλασμος ειναι ιερο πραγμα! Τρομερη η Αγγελικουλα! Το θεμα μας το ειπες, μα πρεπει να βρεις νονο σιγα σιγα γιατι τωρα με τα οικονομικα θα χρειαστει χρονο να μαζεψει καμια δεκαρα,μην το πεις τελευταια στιγμη.

ΚΑ μου ξεχασα να σχολιασω τα της συνυφαδας! Καλα δεν υπαρχει αυτο! Κι αυτο ο πεθερος μηπως λεω μηπως το παρακανε λιγακι; Τεσπα, υπομονη που θα παει θα ηρεμησει η κατασταση. Κι αν θες, πιασε και την πεθερα και πες της το και το, να μην υπαρχουν μεταξυ σας θεματα.

Μαρινακι! Μπραβο καλοφορετα και με το καλο! Τα βαφτιστικα οι νονοι τα φερνουν οντως. Φωτογραφιες να βαλεις! Θυμισε μου ποτε ειναι;

Σημερα πηγαμε παιδιατρο για εμβολιο. Οπως παντα ηταν πολυ συνεργασιμος, αλλα ειχε εναν εκνευρισμο, του ειχα πει οτι θα κανει εμβολιο, παντα του λεω ακριβως τι θα κανει, πρωτον για να μη φοβαται τη γιατρο και δευτερον για να με εμπιστευεται. Ειναι 93 ποντους, μια χαρα! Μονο αυτο το συναχι και κατι κοκκινιλες στα μαγουλα δεν ξερουμε τι ειναι, ισως αλλεργικο, ισως εκζεματικο, ισως καταλοιπα κρυωματος...δεν ξερουμε, κατα τα αλλα μια χαρα! Τελος τα εμβολια, σε 2 χρονια παλι! Εχει γινει μια σκετη αντιδραση αυτο το παιδι! Ολο οχι και δεν θελω! Αλλα ειπε η γιατρος οτι 2-4 ειναι ακριβως αυτη η φαση και να μην ανησυχω ειναι απολυτα φυσιολογικο, οπως και το γεγονος οτι εχει εντελως κολλησει πανω μου (αυτος δεν μου εδινε σημασια και τωρα μολις κανω να φυγω κλαιει και σπαραζει!), πρεπει να προσεχω πολυ τωρα μη με τουμπαρει και χασω το παιχνιδι, ευκολο στα λογια να δω πως θα το κανω!

Για το αλλο θεμα, περιοδος τιποτα, αυριο θα παω για χοριακη...

Ειλικρινα, προτιμω να μην ειμαι (περαν του οτι αν δεν ειμαι θα μπω σε αλλες ανησυχιες...) για τους λογους που ειπαμε και αλλους τοσους. Αλλα αν ειμαι, θα το δεχτω με πολλη μεγαλη αγαπη!

Ες αυριον τα σπουδαια λοιπον και ο Θεος μαζι μας!

Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ερημιά εχει πέσει, καλε που είστε όλες????

Χριστίνα μια χαρα ειναι ο μικρός σου και ψηλός, αν θυμάμαι καλα δεν εχει κλείσει τα δυο ε, βάλε καλε ένα τικερακι να βλέπουμε. Αυριο να μπεις να μας πεις τα νεα σου, εγω μωρακι μυριζομαι και όλα θα πανε καλα.

Οσο για το θέμα νονου ειναι που κανένας δεν μας εχει πει κάτι....οπότε περιμέναμε αρκετα και τωρα εχουμε κάτι στο μυαλο μας θα τους κανουμε εμεις την πρόταση και μακάρι να δεχθούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας λογια !!!

πηγα τα μικρουλια στον παιδικο και τωρα πινω καφεδακι μονη μου,χθες ολη μερα δουλειες εκανα το πρωι καθαρισα τον κατω οροφο ξεσκονισμα,σκουπισμα,σφουγγαρισμα,μετα μαγειρεψα και ολο το απογευμα εκανα σιδερο,σημερα δεν κανω τιποτα παιρνω ρεπο :lol::lol: εχω και φαγητο απο χθες κι ετσι γλυτωνω και μαγειρεμα,αυριο ομως θα κανω μια μικρη ετοιμασια επειδη την Πεμπτη γιορταζει ο αντρουλης μου δεν θα γιορτασουμε βεβαια αλλα ολο και καποιος θα ερθει ,η περιοδος μου παλι τα ιδια :twisted: μου ηρθε κανονικα στις 28 μερες και το Σαββατο πριν παω για ζουμπα τσουπ παλι ,πηρα το γιατρο μου και μου εδωσε να παρω αντισυλληπτικα για δυο μηνες και βλεπουμε

Χριστινακι αντε πανε κανε χοριακη μας εφαγε η αγωνια ,οσο για το θεμα μου εχω αγανακτησει ασε,το θεμα ειναι οτι λεω στον αντρα μου να ξεκαθαρισει τα πραγματα με τους γονεις του και δεν θελει ,απο τη μια δεν εχει αδικο αφου δεν προκειται να βρουμε ακρη μαζι τους απο την αλλη λεω με την πρωτη παρεξηγηση θα γινουν χειροτερα τα πραγματα αφου ολα αυτα θα υποβοσκουν και θα ξαναβγουν στην επιφανεια το μονο σιγουρο ειναι οτι ποτε δεν θα ειμαστε οπως πριν αφου ετσι θελουν ας εχουμε μια τυπικη,ψυχρη σχεση κουραστηκα να ασχολουμαι και να λεω συνεχεια τα ιδια και τα ιδια :(:( μια χαρα ο Δημητρακης φτου φτου,καλε τα μωρα σας τι κανουν;σε ξαναρωτησα αλλα δεν το ειδες μαλλον

Αννα Μαρια κι εγω ξεχασω να ευχηθω να ζησει το μωρακι!!!ασε αν δεις τα ποδια μου θα τρομαξεις κι εγω αρκουδιτσα λοιπον :lol::lol: θελει χρονο με το silk epil και βαριεμαι αφανταστα ,μου φαινεται θα παω να μου τα κανουν ,πως πατε με τον υπνο;

Κατερινακι καλα εκανες και θηλασες στον γαμο καλα η Αγγελικη πολυ πλακα εχει με το χρωμα της εκκλησιας,δυσκολο θεμα οι κουμπαριες παντως κι εμας μας εχουν κανει δυο προτασεις να βαφτισουμε αλλα δυσκολευομαστε πολυ οικονομικα ,εχουμε αρνηθει βεβαια αλλα εγω πολυ θα ηθελα να βαφτισω τον μπεμπακο της φιλης μου :(

Μαρινα μεγεια τα βαφτιστικα σας,η νονα τα παει στην εκκλησια οχι οι γονεις αφου αυτη τα αγοραζει και τα εχει ως τη βαφτιση,ουτε εγω εχω θεμα με τις μαρκες εξαλλου δεν προλαβαινουν να τα φορεσουν και πολυ περισσοτερο ενθυμιο μενουν τζαμπα λεφτα ειναι τελικα

Ανθη μου μαλλον εμοιασε εσενα στον υπνο το νυχτοπουλι σου ;) υπομονη το ξερω οτι στο εχω ξαναπει οσο μεγαλωνει θα στρωσει

Αλξενδρα ποιο ειναι το παιδακι στις φωτο;ο Βασιλης της Μαγδας ειναι;;γλυκας ειναι παντως και φαινεται αδυνατουλης μαλλον επειδη ειναι ψηλος....

δεν θυμαμαι κατι αλλο πολλα φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...