Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 6ου-7ου-8ου '12 ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΑΝΩ ΚΑΤΩ!ν10


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια μου!

ενα θα σας πω εχθες παραλιγο κ επεφτα απο το μπαλκονι...

κ ευτυχως ηρθε η φιλη μου απο διπλα κ μου εδωσε ενα χερι βοηθειας..με εχουν αφησει ολοι στο ελεος του θεου κ ευτυχως ηρθε απο μονη της...

εκλαιγαν πειναγαν κατουριοντουσταν δεν κοιμωντουσταν η σαντυ να πηγαινει στην πορτα να κλαιει να εχω πονοκεφαλο απο την αυπνια αφαγια κτλ...να ερχεται μια γνωστη επισκεψη με τον ταλιμπαν γιο της..να γκρεμιζει το σπιτι να φερνει ολα τα παιχνιδια της σαντυς στο σαλοννι..η μικρη να νευριαζει να την δερνει κτλ κτλ κ το αποκουφωμα..πηγες το 2,5 χρονο αγορι κρυφα στην κρεβατοκαμαρα κ πηρε το αγορι μεσα απο την καλαθουνα κ το εφερε στο σαλονι κ φωναζε μαμα χρυσα αγκαλιτσα :o:o:o:o:o:o:o:o εγκεφαλικο;;;;;;;ευτυχως παναγια μου τον πηρε αμεσως κ εφυγε!!!δεν το πιστευα κοριτσια!!!κ μετα λεω ζωηρη τη σαντυ;;;;;αγγελος ειναι το παιδακι μου!!!!

εβγαλα γαλα με το θηλαστρο το απογευμα κ εβγαλα 10μλ.....απο τη μια ανακουφιστηκα απο την αλλη στεναχωρηθηκα κ τυψεις οτι φταιω εγω με τα ψυχολογικα την αφαγια κτλ..κ το βραδυ ρε κοριτσια κατα τις 12 το βυζι γεμισε κ το πιεσα κ εβγαλε γαλα..δεν ξερω ρε κοριτσια ποσο..μηπως επειδη το βραδυ δεν δινω ξενο κ τα βαζω στο βυζι εχει μαθει ο οργανισμος μου να παραγει μονο βραδυ;βεβαια με πεντε λεπτα θηλασμο εγινε παλι νιανια..

λεω να βγαλω με θηλαστρο οταν το νοιωσω γεματο κ να δω ποσο βγαζω γιατι ολη μερα κ το απογευμα το στηθος μου ειναι νιανια.

κ η πλακα ειπα του αντρα μου για τα 10 μλ κ μου πε φαε μην στεναχωριεσαι κ ξαναβγαλε.. :lol::lol:

εστε μου απο το μωρο πονας ετσι;

καινουργια φιλη μας να ρωτησω κατι;;;;τηλεοραση δεν εχετε σπιτι σας;;;; :lol::lol::lol:

μπραβο σου παντως πρεπει να εισαι πολυ αξια γυναικα για να εχεις κανει κ να αντεχεις τοσα παιδια..βοηθεια εσυ εχεις;;;ιατι αμα μου πεις οχι θα φρικαρω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kalimera kai apo emaaas!

Emeis de kserw ti exoume pathei alla ta teleutaia 2 bradua koimomaste 4 wres, ksupname kai meta mono 2 wres...basika exw katalabei oti epidi den kanei kaka apo to bradu, gemizei h koilitsa gala kai meta ta ksimerwmata kai allo gala wspou to prwi einai gemati gala kai ksupnaei giati ponaei to enteraki giati zorizetai na kanei ta kakakia tis.

Kanoume kai prasina kaka pali tis teleutaies 2 meres kai skeftika mipws to gala mou den einai toso luparo pia?? H mipws ftaiei oti bgazw ligo gia na tis dwsei kapoios me mpoukali gia na sunithizei kai einai to eksw eksw...an kai apo auto den trwei sxedon katholou.

Koritsia arxisate ta oloswma formakia? Egw akoma giati fobamai mi skasei, alla an afisw ligo anoixto to tzami pagwnei to bradu. Simera omws tis foraw kaltsakia giati pagwnoun ta patousakia tis.

Ariadni mia xara pou ksekinisate boltoules kai einai toso kali! Kai krataei kai polu wra xwris na thelei gala e? Emena otan einai ksupnia thelei pio suxna gala, ana 2.5 wres h polu 3.

Stauroula teleia pou koimithike stin kounia! De thelei polu na sunithisei tha deis...kai egw pike koubertoules tuligmenes tis bazw...alla den ti bazw kata mikos tis kounias, ti bazw kata platos kai apo panw kai apo katw einai idi periorismeni, etsi tis bazw kai mia pike apo tin plati kai einai mia xara...prin tin tuliga me ena sentonakia apo ti mesi kai katw kai na deis kati upnous pou ekane.

Sto dwmatio xwris endoepikoinwnia den tha tin ebaza oute egw giati tha eniwtha anasfaleia...alla oti kai na kanei tin akouw me auto ton tropo opote den uparxei problima...tha sou sunistousa na pareis mia, einai polu xrisimi...egw to xrisimopoiw oli mera giati kai ti mera stin kounia tis pou ti bazw, apo tin kouzina h to saloni den akougetai ama ksupnisei. Me exei swsei h endosunenoisi! Giati bgainw kai sto mpalkoni alla kai dipla sti mama mou na paw to krataw kai akougetai sa na einai dipla mou.

Mpempoula kai emeis kaname uperixo isxiwn kai eimaste mia xara.

Aleka pou eisai!! Klaiei o mikros e? mporei na einai se alma anaptiksis

Kokona mia xara pou eiste kalitera gia na pate kai sti baftisi!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ!!!!Εγω στη θέση σου δεν θα δεχομουν επισκέψεις!!!Εδω τώρα τις βαριέμαι και αγχώνομαι πάρα πολύ μην με πετύχουν σε ταισμα, μην κλαίει το μωρό, μην είναι το σπίτι χάλια...

Ελενα η μπέμπα τις τελευταιές μέρες τρωει ανα 3 ώρες και το βράδυ την ταίζω κοιμισμένη γύρω στις 12μιση για να μην ξυπνήσει το βράδυ και με αυτόν τον τρόπο ξυπνάει πάλι γύρω στις 6.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ksana irtha :) ta katafera ;) simera gkriniazoun polu ta maimounakia mou!!!

skatzoxoiroula kalos irthes sti parea mas! 5 paidakia exete??? :shock::shock: na sas zisoun kai na ta deite opos potheite!

koritsia tora tis nuxtes pou exei psixra ti bazete sta mora sas??? olosomo?

pasxalitsaki etsi einai! xoris kauga den ginete tipota! kai to bradu meta apo ola auta persa polu kala :oops::lol::lol: opoia katalabe katalabe :-p:-p

nansy :o:o:o:o eutuxos pou den tou epese apo ta xeria panagia mouuuuuuuuu!!! emena mou eipe i paidiatros oti gia 3 mines den prepei na exo episkepseis. kai an exo kai theloun na doun ta mora an tous afiso prepei na kanoun apolumansi kai na forane maska! kai apagoreuonte ta paidia!!!

elena xairomai pou einai kala i mikri sou :) elpizo na bgei kali kai i dikia mas eksetasi ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα μπεμπουλα ηρθαν επισκεψη κ απροειδοποιητα..εχθες με πηρε τηλ αλλα θυμομουν τον γιο της επιπλο..ασε κ εγω το μετανοιωσα αλλα ημουν μονη μου κ ειχα φρικαρει..

μπεμπουλα εχεις κουραγιο για σεχ;;;;;;κοιμασαι καλα να υποθεσω...εγω με αυπνια αφαγια ψυχολογια δεν περναει καν απο το μυαλο μου αυτο..κ πρεπει να παω πρωτα στο γιατρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναμαι παλι ο μικρος ηρεμησε και ειπα να μπω.... βγηκαμε αι βολτουλα μεχρι το φαρμακειο να του παρω ινφακολικ γιατι δεν παλευεται η γκρινια του. ναι αριαδνη μου γκρινιαζει γιατι ποναει μεχρι και στο κλασιμο και απο κακα εει να κανει 2μερες και του δινωω και κιντερτε αλλα χαιρι δεν εχω δει!!!!! σημερα ολη τη μερα του κανω ποδαρακια στη κοιλιτσα και ετσι κλανει και ηρεμει....

εγω πηρα ενα μπυρονι μεγαλο μεγαλο και καθομαι και το απολαμβανω συντροφια σας με αλκοολ παρακαλ κι τωρα σκεφτομαι οτι πρεπει να αρμεχτω για να βγαλω για τη κοκοπικου και βαριεμαι!!!! τελικα πολυ χρησιμα αυτα τα σακουλακια!!!!!

μαρη νανσυ τι την ηθελες την επισκεψη κυριακατικα? δεν σου φτανουν ολα σου τα προβληματα θες και επισκεψεις παναθεμα σε! να της το ξεκοψεις!!!!! τωρα που θα βγαλ με το θηλαστρο θες να σου στειλ????

εμενα κοριτσια ολη τη μερα ειναι νιανια το στηθος μου αλλα το γαλα βγαινει αφθονο και αν δεν βγει το πιεζω εγω να βγει!!!! να ξερετε οτι οσο περναει ο καιρος το στηθος θα προσαρμοζεται στις αναγκες του παιδιου αι ετσι δεν θα σς πρηζεται και θα σας ποναει ακουστε και μενα που και στα δυο μου παιδια δουλευα και θηλαζα!!!!

ελενα πρασινα κακα ισον ελαφρυ γαλα.... μη σκας δεν ειναι τιποτα θα περασει!!!!

και ναι κοριτσια μπορω να το παραδεχτω ΕΧΩ ΠΑΙΔΑΡΟ ΓΙΟ και ΠΟΥΤΑΝΙΑΡΑ ΚΟΡΗ!!!!

απο σεξακι καν κανονικα αν και δεν πολυ θελω αλλα δεν με αφηνει σε ησυχια ο μπομπ!!!! και φυσικα αομα δνε εχω παει ουτε στο γιατρο ουτε για τεστ παπ... με προφυλακτικα την βγαζουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai ego nansy kourazomai polu, sunexeia gkriniazoun, kano oles tis douleies moni mou, den exo boitheia, eimai xalia psuxologika, exo polla neura allaaaaaaaaaaaaaaa exo treli oreksi gia sex :lol::lol: kai molis kano mou pernane ola gia 2 ores meta ksana apo tin arxi :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσια!

σκατζοχοιρουλα καλως ηρθες!

νανσουλα εισαι ηρωας!απο την αφαγια ομως και την κακη ψυχολογια ειναι λογικο να μην εχεις πολυ γαλα. συμφωνω στο οτι αν θες να θηλασεις να τηλ σενα συμβουλο θηλασμου!αλλα και να μη θηλασεις μη τρελενεσαι!πρεπει ναναι η νανσυ καλα για ναναι και τα μωρα σου!!!!!!!αλλα και το θηλαστρο το απλο δεν βγαζει πολυ γαλα αν δεν συνηθισει το στηθος σου απο την αρχη!το ιδιο προβλημα δεν ειχα και γω προχθες και ρωτουσα εδω τις κοπέλες?τα μωρα δεν κανουν την ιδια κινηση με το θηλαστρο!το θηλαστρο βγαζει οταν το στηθος ειναι τιγκα(τουλαχιστον στη δικη μου περιπτωση), οποτε εγω αυριο θα παραγγειλω νοσοκομειακο θηλαστρο σαν αυτο που χρησιμοποιει η αριαδνη και η νενε!

ελενα απο μαλακια και μας μας πέφτουν φουλ!ειναι αυτο που σου πε η μαμα σου!οτι ειναι της κοιλιας και θα βγουν τα κανονικα!

post-17125-13873939556744_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου,χαθηκα το ξερω αλλα επειδη δεν κοιμομαστε καλα ολο το βραδυ κοιμαμαι κατι ακυρες ωρες μεσα στην ημερα.

εγω κατα τις 12.30 το βραδυ αφου τον εχω κανει μπανακι του δινω το γαλα του κ ξυπναει κατα τις 6 .βεβαι ξυπναει κ μια ενδιαμεσα το βραδυ κατα τις 4 γιατι ψαχνει την πιπιλα του αλλα μετα απο λιγο ξανακοιμαται.η παιδιατρος μου ειπε οτι ειναι νωρις ακομα να μην ξυπναει το βραδυ.

οσο για τους κολικους ,τους οποιους δεν εχουμε πια (ευχομαι να μην ξαναεμφανιστουν) στην αρχη του εδινα ινφακολικ αλλα μετα μου συνεστησε μια ξαδερφη του αντρα μου φαρμακοποιος κατι μπουκαλια dr brown λεγονται τα οποια μεσα εχουν ενα σωληνακι και αποβαλλουν τον αερα που παιρνει το μωρο με το γαλα.βεβαια εγω δεν θηλαζω ακομα οποτε τα χρησιμοποιω.οποια θελει διευκρινηση ρωταει.πραγματικα μετα απο αυτα τα μπουκαλια δεν ξαναειχε καθολου πονακια ο μπεμπης.

σημερα θα τον παμε βολτα στους γονεις μου γιατι ο παππους εχει γενεθλια και η νυφη μου .

δεν σας ειπα το καλυτερο.......αυριο ξεκιναω δουλεια!!!!!απλα θα εχω ωραριο μητερασ 10.00-15.00!!

οσο για το σεξ ουτε εγω πολυ τρελλαινομαι αλλα με στριμωχνει ........!!

σκαντζοχοιρουλα καλως ηρθες στην παρεα μας!!!5 ε;;;;μπραβο!!.....

νανσουλα κ εγω πιστευω οτι σχετικα με το γαλα εχει να κανει σιγουρα η αφαγια κ η ελλειψη ξεκουρασης!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπούλα μπράβο που έχεις όρεξη για σεξ!!!Ειναι και αυτό μια ψυχοθεραπεία!Εμένα πότε θα μου έρθει δεν ξέρω!!! :oops:

Κικίτσα θα νοικιάσεις τελικά το νοσκομειακό??

Άννα, καλή αρχή στη δουλειά!Όσο για τα μπουκάλια, τα είχα πάρει και γώ για να μην καταφύγω στις ινφακόλικ αλλά η μπέμπα δεν τα ήθελε καθόλου, έκλαιγε σαν τρελλή με αποτέλεσμα να μείνει νηστική. Κρίμαι γιατί και γω είχα ακούσει πάραπολύ καλά λόγια!Εσυ έχεις βοήθεια για το μωράκι σου τώρα που θα πας για δουλειά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Apo tis 3 prospathw na tin koimisw, kathe pou koimotan tin ebaza stin kounia kai ksupnouse!

Sto relax koimatai kai me fwta kai me tileorasi anoixti kai stin kounia kai sta skotadia ksupnaei :shock:

Telika uto to relax me ti donisi einai magiko!

Mpempoula aporw pws me tosi kourasi exeis kai oreksi...egw molis pesw sto krebati mono ton upno skeftomai.

Oso gia ton uperixo isxiwn...kapoios mou eipe oti mono edw stin Kriti tin exoun auti tin eksetasi stis standar eksetaseis twn neogenitwn epidi einai pio suxna to problima edw! Koufo e?

Nancy emena kala den erxotan kanenas xwris proeidopoiisi, alla kai otan parei kapoios thl kai me rwtane pote mporw egw na kanonisoume na erthei, panta kanonizw na einai kai o antras mou edw kai h mama mou, pou se periptwsi pou egw prepei na paw mesa gia na thilasw h gia na tin allaksw h otidipote na einai kapoios edw na tous kanei parea. Alla kai auto me to paidaki na ferei to gio sou...ontws tha pathaina egkefaliko!!!

A kai kati allo, sumfwnw me tin Kikitsa, prepei na trws kai oxi mono otan peinas...na prospatheis na bazeis kati sto stoma sou ana 3wro giati alliws apo pou thes na bgei to gala an den trws?? Kai polla ugra. Egw stis arxes den eixa polu oreksi, isws kai apo tin kourasi, alla polles fores ekana ton eauto mou na faei kati gia na mi menw nustiki gia to gala....

Ariadni h mpempa sou mia xara koimatai to bradu.

Aleka les na einai elafru epidi 2 meres den efaga pagwto?? :lol: Eipa na kanw ligo krati giati proxtes efaga moni mou mia suskeuasia twn 500grammariwn moni mou....250 to mesimeri kai alla 250 to bradu!! :shock:

Paw na kanw alli mia prospatheia metaforas apo relax stin kounia...tha mou peite giati den tin afinw ekei...alla de m'aresei na koimatai sto relax polu giati den einai isio to swmataki tis. Ase pou ekei den koimatai 3wro, meta apo misi me mia wra ksupnaei, enw stin kounia 3wro.

Ariadni apo pou to noikiazeis to nosokomeiako thilastro?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλέκα οριακά χωράμε στο πορτ μπεμπε. Δες το βιντεάκι που έβαλα στο θέμα της ομάδας μας.

Μια χαρά ο Πετράκης. Μεγάλωσε και βασανίζει την μαμά του. Καλά εσένα τώρα που θα έπρεπε να ηρεμήσει τώρα αγρίεψε? :lol::lol: Μαρή μοντέλο της victoria's secret μας το παίζεις με τα εσώρουχα?? :lol::lol:

beboula Καλά του έκανες έτσι θέλουν οι άντρες για να πάρουν μπρος :lol:

Πασχαλιτσάκι Balenciaga είναι μάρκα ακριβής τσάντας celebrity bag. :lol::lol: Κι επειδή είναι οι αγαπημένες μου γι'αυτό έβαλα αυτό το ψευδώνυμο.

Ναι την σκέφτηκα την ενδοεπικοινωνία αλλά κάνει ήχους μέσα στον ύπνο του και αν βάλω ενδοεπικοινωνία θα πετάγομαι συνέχεια στο δωμάτιό του. Ενώ τώρα ρίχνω μία ματιά και κοιμάμαι δεν σηκώνομαι από το κρεβάτι. Ίσως λίγο αργότερα μόλις συνηθίσει την κούνια να τον πάω στο δωμάτιό του.

Κοριτσάκια τώρα που ανέφερε η Αριάδνη την πιπίλα. Τι πιπίλα έχετε πάρει? Σκέφτομαι μήπως πρέπει να πάρω κάποια άλλη μπας και την πιάσει γιατί βάζει συνέχεια το χέρι και το δάχτυλο στο στόμα και το πιπιλάει και δεν κάνει και δεν ξέρω τι να κάνω. :?:(

Νάνσυ ναι από το μωρό από τι άλλο? :lol:

Έλενα εγώ του φοράω τα φορμάκια -εσωρουχάκια με μανικάκι κοντό και του βάζω και καλτσάκια. Αν έχει κρύο το βράδυ του βάζω και ένα σεντονάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα κ γω το ιδιο προβλημα εχω με την πιπιλα ενω στη αρχη την επαιρνε τωρα δεν την θελει με τιποτα κ πολλες φορες πιπιλαει το δαχτυλο του κ δεν μαρεσει.

Χριστινακι εγω δεν εκανα εξεταση ισχυων..ουτε μου ειπε κατι η παιδιατρος.μπραβο που εχεις ορεξη για σεξακι εγω ουτε που το σκεφτομαι...

Αννα καλη αρχη στην δουλεια..κ εσυ επιστρεφεις ε...

Ελενα κ γω του φοραω εσωρουχακι με μανικακι κ καλτσουλες.

Το Ναταλακι χαθηκε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera sas na mai k egw... prospathw apo xthes na sas diavasw k molis twra teleiwsa glwsoudes mou vlepw epanulfame kanonikotata... kaloriziko k to kainourgio mas postaki...

ta nea apo ta mwrakia sas pou diavasa einai polu kala mpravo megalonoun ta aggeloudakia...

antwnia k stauroula emena gia to xeri pou pipilaei mou eipe na tou krataw ekeina ta masitika pou exei gia ta dontakia

exoun arxisei k tous fagourizoun ta oula gia auto exoun to xeri sto stoma k na ton vazw tin pipila... oute emena tin pianei den tin thelei katholou simera den mporouse na koimithei giati ksinotan mallon polu k ton epiase gkrinia anakalupse to pigouni mou ksedwse ekei iremise ton exwsa k tin pipila tou tin kratousa ospou ton pire ligo o upnos... den iksera stin arxi ti ithele ton evaza na faei eklaigeton eixa allagmeno meta anakalupse to pigouni k katalava ti ton epiase...

liaki xronia polla gia proxthes.... exoume k to idio zwdio egw exw se 3 meres geneflia

elena to mpimpero k emena mou anagouliaze oli tin wra k to mono mpoukali pou pernei einia tis chicco to gualino to fardi kanena allo tis nuk pou eixw den ta pinei pia enw prin epine apo ola...

xthes eixame paei se gamo k afisa stin pethera mou ena katepsigmeno k ena fresko ton edwse to fresko k tin eipa sto epomeno na dwsei katepsigmeno alla gurisame k ton edwsa egw to vradi stis 3 k stin arxi den to epine me tpt ( itan se nuk mpoukali) k tromaksa ithele na dokimasw ama pinei k to katepsigmeno na min exoume meta provlima pou tha fugoume k mazeuw tzampa...telos pantwn to evala sto chicco k to ipie kateutheia... dokimase alla mpoukalia mipws ta parei...

lia egw to evgala k to afisa se thermokrasia dwmatiou molis psiloelwse to evala sto psigeio den thimoun oti prepei na einai sto psigeio apo tin arxi... aaa k kapou edw diavasa twra gia na to apopsiksei grigora na to valeis katw apo zesto nero, i paidiatros mou eipeoxi zesto nero mono vrisis ama thelw gia grigora...

nansouli kala sou lene ta koritsia ama den trws k den ksekourazese ligaki den tha exeis gala.. k na min thilaseis den peirazei ftanei an eisai kala esu k na mporeis na frontiseis ta mwrakia sou min katapiesesai gia na kaneis kati k aston antra sou na leei oti thelei...

beboula mpravo pou exeis k oreksi egw exw alla mono stin idea otan me plisiazei meta den thelw ti me exei piasei...

elena egw exw arxisei k ton apilo ama den kanei kati pou thelw den exei koko...

auto me ta parapona koritsia den polu pianei se mena toulaxiston ton exw twra oli mera sto spiti k den kanei tpt exei ena xompi me ta videopaixnidia k kathete oli mera paizei k trelenomai egw pou den prolavenw na kanw tpt me pianoun ta psixologika mou...einai k enas logos pou den polu mpainw den mou dinei to laptop...

nansu k emena to stuthos oli mera einai nania k to vradi gemizei i giatros pou rwtisa einai mou eipe ormoniko na exoume perisotero gala to vradi k nwris to prwi...

egw twra nwris to prwi vgazw k apothikeuw pou einia tigka to stuthos...

koritsia sas ponaei esas to stuthos exw duo eidon ponous o enas einai san kapsimo prin thilasw i otan thilazw k exw katalavei oti ekei tin wra katevenei to gala k o deuteros san souvlia k den mporw na katalavw apoti einai.? to exei kamia?..

oi nufoules oles kouklitses mia k mia egw mallon nufiko tha parw telika apo boulgaria pou ta exei polu ftina...

stauroula emena koimatai to vradi stin kounia tou panta pou tin exw sto dwmatio k ton mera kamia fora k alles fores sto port-mpempe...mpravo pou koimithikate stin kounia siga siga tha tin mathei aaa egw den vazw tpt stin kounia gia na einai pio mazemenos mono ena sfinaki ton exw pisw stin platoula na stirizete sto plai alla axristo einai ligo pali girnaei k koimatai anaskela..

aaa k mia akoma erwtisoula exoun vlenes esas k akoutw na kanoun xouxou apo mesa? me tromazei ligo auto pou to kanei...

alekouko giati etsi gkrinia o petrakis thelei na vasanizei tin manoula?

antwnia mou eiste kalutera xairomai...ti egine telika me tin vaftisei tis ekanes tis etoimasies?

skatsoxoiraki mou kalws irthes stin parea mas 5 eee na sou zisoun gera k dunata na einai... xara sto kouragio sou...

ta efrapsa ligo opws nane eee k egrapsa k polla.. ;) sas filw paw na valw ton mikro mesa mou koimithike sto rilaks pali alla lew eytuxws koimithike toulaxiston...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kai egw me manikaki tis foraw, kaltsoules tis bazw mono an exei drosia giati udrwnoun ta podarakia tis polu eukola mesa sto spiti.

Pipila egw den exw dwsei...to xeri tis to bazei sto stoma tis mono an peinaei.

Mpempoula nomizw pws mono emeis tin kanoume auti tin eksetasi...stin upoloipi Ellada tin kanoun mono an exoun endeikseis gia auto to problima. Psakse to an thes kai sto internet tha deis pou leei gia suskekrimena meri tis Elladas.

Stauroula me tin endoepikeinwnia imoun etsi me tous uxous pou kanei 1-2 meres, alla genikotera kserw ti uxous kanei kai ti simainei o kathe uxos kai twra sikwnomai mono otan ksupnaei kai oxi stin arxi pou niaourizei ston upno tis, prepei na exei ksupnisei kala gia na sikwthw. Pantws tha me thumitheis otan to kaneis kai esu tha koimasai pio irema...mono tis prwtes meres tha eisai stin tsita meta siga siga tha to sinithiseis...telika re koritsia poios prepei na sunithisei tin allagi to mwro h mipws oi mamades exoun megalitero problima prosarmogis?? :lol:

Maximaki kalws epestrepses, eimai se apognwsi me to mpoukali kai stenaxwriemai giati tin alli ebdomada prepei na leipsw 4 wres tin imera apo Tetarti ews Sabbato kai de kserw ti tha kanei h mana mou pou den pinei apo mpoukali... :cry::cry:

Tha paw na parw auto to mpoukali pou les alla tha parw kai alles pipiles gia ta mpoukalia...kati pio malako isws mou na moiazei pio polu me stithos....makari na brw kati pou na to parei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνη μου οταν με το καλο σαραντησω και παμε στον γιατρο αν ακομη ποναει και ο γιατρος μου πει οτι οντως ειναι κολικοι αυτο που περναει, θα του πω για να παρουμε και εμεις το ινφακολικ. Διαβασα απο αλλες μανουλες οτι δεν ειναι φαρμακευτικο προιον, ειναι σχετικα αθωο και πρεπει για να κανει δουλεια να το δινουμε στο μωρο πριν απο ΚΑΘΕ ΓΕΥΜΑ και οχι μερικες φορες τη μερα. Επισης για να δεις αποτελεσμα ισως περασουν ως και 5 ημερες και τελος δεν "πιανει" σαν φαρμακο σε ολα τα μωρακια, σε μερικα δεν κανει τιποτα..... Γενικα ο θηλασμος και το γαλατακι μας σε συνδυασμο με την αγκαλιτσα ειναι το καλυτερο φαρμακο :):):):)

Αχ θελω και εγω να μαθει την πιπιλα η νεραιδουλα μου.....μεχρι στιγμης δεν την παιρνει, της εδινα αυτες τε τη θηλη απο καουτσουκ. Χθες της εδωσα μια απο σιλικονη αλλα παλι την εσπρωχνε. Πεστε κανενα κολπο να την μαθει για να περναει η ωρα της :lol::lol::lol::lol: ? Ποια πιπιλα δινετε εσεις που τελικα την δεχτηκε το μωρο σας?

Ρε Νανσυ ολα σε σενα συμβαινουν βρε κοριτσι μου? Μα καλα το μωρο αγκαλια????? Παλι καλα που δεν του επεσε απο τα χερια το μωρο.... Πρεπει να ξεκαθαρισεις οτι δεν δεχεσαι κοσμο μεχρι να νοιωσεις ετοιμη, εγω στον πριγκιπα μεχρι να συνελθω απο την επιλοχειο δεν δεχομουνα κανενα!

Οσο για το γαλα σου λογικο ειναι να μην εχεις με τοση κουραση, αυπνια, ψυχολογια και ασιτια. Πρεπει να βοηθησεις τον εαυτο σου γιατι τα παιδακια σου σε εχουν αναγκη, εχουν αναγκη απο μια μανουλα γερη και χαρουμενη.

Ελενακο εγω εχω μερες που τη φοραω καλτσακια γιατι παγωσε ο καιρος εδω στην καστορια. Ακομη δεν την εβαλα ολοσωμο φορμακι αλλα μαλλον δεν θα το καθυστερησω. Το βραδυ ξεκιναω να τη σκεπαζω με πικε κουβερτουλα αλλα προς το πρωι τη σκεπαζω με φλις κουβερτακι.

ΠΟΙΟ ΡΙΛΑΞ ΕΧΕΙΣ? Εχω εχω αυτο, κανει για τοσο μωρακι???

http://www.bestprice.gr/item/2627139/pr ... sher-price.

Εχω και αυτο χωρις δονηση που εχει και μαξιλαρακι για νεογεννητα. Μηπως εδω ειναι καλυτερα? http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/sto ... 2955_10001

Βρε Χριστινακι θηριο κανεις και σεξακι???? Απο αλλου το περιμεναμε ;););););) . Με 2 μωρακια ταυτοχρονα, πρωταρα μανουλα και ορεξη για τρελιτσες πολυ προχω σε βρισκω!!!! Οι πιο πολλες ειμαστε ακομη σε χειμερια ναρκη :lol::lol::lol::lol: Εμεις δεν την καναμε αυτη την εξεταση.

Αννα καλη αρχη αυριο στη δουλιτσα :):)

Αντε βρε ΝΑταλιτσα μου μας ελειψες! Θα σου στειλω το δικο μου λαπτοπ που δεν το πολυχρησιμοποιουμε, μονο οταν παμε στη βεροια το περνουμε μαζι μας για να μας γραφεις και να μας λες τα νεα σου. Αυτο που λες για το καψιμο των θηλων ειναι αυτο που σκεφτηκες, εκεινη την ωρα κατεβαινει το γαλα γι αυτο το παθαινουμε.

Τα κακακια με βλεννες δεν ξερω απο τι μπορει να ειναι, εχω ακουσει οτι μπορει να ειναι αλλεργια σε κατι (καλυτερα ρωτα τον γιατρο σου) και αυτο που ακους σαν να γουργουριζει το στηθος του νομιζω οτι ειναι επειδη τα μωρακια μας μαζευουν λιγες μυξουλες και δεν μπορουν να τις βγαλουν εξω, αυτες κατεβαινουν πιο κατω και ακουγονται ετσι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακι το μωρακι ειναι αυτο :D:D:D:D:D:D:D . τι κουκλα εχετε, αχ και τι τελεια μαλλια!!! Ποτε θα γεμισει και το κεφαλι της δικιας μου?????

Νομιζω οτι μοιαζει τον μπαμπα ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια μου;; Εγώ δεν είμαι καλά :(:(:(:( Η κλεισούρα άρχισε να μου τη βαράει στα νεύρα. Η μικρή όταν είναι ξύπνια θηλάζει συνέχεια και δεν είναι εύκολο να πάω κάπου. Είπα λοιπόν να ξεκινήσω να αντλώ γάλα μπας και καταφέρω να κανω καμιά εξωτερική δουλειά. Το αποτέλεσμα;; 20ml γάλα :cry::cry::cry::cry: Είμαι XAΛΙΑ.....Πώς θα γυρίσω στη δουλειά αν δεν μπορώ να αντλήσω γάλα;; Δε θέλω να της δίνουν ξένο. Γιατί;; Είναι κρίμα από τη στιγμή που τα έχω καταφέρει μέχρι τώρα :(:(:(:( Τι να κάνω; Την Τρίτη έλεγα να αφήσω λίγο γαλατάκι μπας και παω κανα κομμωτήριο να ανέβω ψυχολογικά..Ούτε αυτό μπορώ να κάνω....Διάβασα ότι καποιες μαμάδες που θηλάζουν επιτυχώς δεν μπορούν να αντλήσουν μεγάλες ποσότητες. Γιατί να είμαι μία από αυτές;;; :(:(:(:(:( Πολύ στεναχωριέμαι :(:(:(:(

Ελενάκι η κορούλα σου είναι ΘΕΑ!!!!!! Να σου ζήσει η ομορφούλα σου! Μου έφτιαξαν τη διάθεση οι φωτογραφίες σας!

Φιλάκια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια και απο μένα.

Απο που να αρχίσω?

Έλενα, έχω ερωτευτεί την κόρη σου, είναι πολυ όμορφη!!Φτου,φτου!!Όσο για τα μπιμπερό, και γω πιστεύω ότι πρέπει να δοκιμάσεις διάφορα μέχρι να καταλήξεις. Ας πουμε η Αννα που έλεγε για τα dr brown ότι την βοήθησαν στους κολικους, η μπεμπα ούτε να τα φτύσει :evil: Επίσης εχω διαβάσει ότι η θηλή καουτσούκ είναι πιο κοντά στην θηλή τη δικιά μας. Οπότε ίσως αυτή να κάνει για σένα.Εμένα πάλι ούτε να την φτύσει και αυτή!Και μπιμπερό chicco της είχα δοκιμάσει και επίσης δεν της άρεσε καθόλου!!!Και τελικά έχουμε καταλήξει στα nuk first choice με τη θηλή σιλικόνης.Το νοσοκομειακό θήλαστρο το νοίκιασα απο εδώ http://www.thilastra.gr/index.php?dispa ... s_hash=V41

Κατερινούλα όντως οι ινφακολικ είναι αθώες, στην ουσία βοηθούν το παιδί να κάνει αέρια πιο εύκολα και να ρευεται και πιο ευκολα. Και μεις είδαμε διαφορά μετα τις 4 μερες. Επίσης η γιατρός μας είπε να της δίνουμε μέχρι 3 μηνων άπαξ και τις αρχίσαμε. Απλά εγώ τις δίνω στα 3 γευματα και όχι σε όλα. Πίπίλα έχουμε της nuk, και μένα στην αρχή δεν την ήθελε καθόλου, τώρα αυτή τη βδομάδα άρχισε να την κρατάει και όντως της περνάει η ώρα σε κάποιες φάσεις ;) Ρηλάξ έχω και γω αυτό με τα ζωάκια και την βάζω απο 3 εβδομαδών γιατί διάβασα ότι έχει 3 θέσεις. Μια για νεογέννητο που είναι κάπως ξαπλωτή, μετά το ανεβάζεις για 4-5 μηνων και μετά είναι κουνιστή καρεκλίτσα για μεγαλύτερο παιδάκι.

Ανθή μου μην αγχώνεσαι, απλά μήπως το θήλαστρο που έχεις δεν είναι καλό?

Α!Το βράδυ και γω κοντομάνικο με κάλτσάκια της βάζω και σεντονάκι σαν ντολμαδάκι(όπως μου είχες πει Ελενα)!

Έχουμε και υγρασία εδώ τα τελευταία βράδια.

Και μια ερώτηση κρίσεως κορίτσια,προλαβαίνετε να περιποιείστε τον εαυτό σας?Γιατί εμένα μου την έχει δώσει που δεν προλαβάινω και είμαι συνέχεια σαν την καθαρίστρια :( ή τουλάχιστον έτσι αισθάνομαι :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alekouko ksexasa prin na sou pw gia ta aeria k gia na kanei kakakia i paidiatros mou eipe na dinw xamomili oxi kinterte dokimase to...

pasxalaki den exei blenes sta kakakia an k twra pou to les ebgale mia fora para polles.. gia auto pou akougete lew mou eipan oti einai blenes...

anthi mou taise tin apo to ena k antlise apo to allo i ama sou koimatai to vradi kala anlise to vradi...

ariadni mou se katalavenw k egw wres wres etsi niwthw.. paratisa ta mallia mou poso kairo den pigaina kommwtirio k xthes pou piga na koureutw i komotria duo wres mou katharize to malli apo psalida k den to eixa parei xampari oti eixe ginei toso xalia...

oli mera me pitsames eimai k exw varethei na foraw sunexeia soutien thelw na to vgalw alla den mporw ligo pou to vgazw arxizw na plimirizw... :lol::lol:

sxetika me tous kolikous prepei na eimai apo tis tuxeres pou i tous perasame anodina i den tous perasame kan...k den kserw na sas pw..

k emena i giatros mou eipe na parw kaoutsouk pipiles gia ta mpimpero alla o dikos mou thelei silikoni tha dokimasw k to kaoutsouk k vlepoume....

k egw me kontomaniko k kaltsakia ton exw to vradi k panta skepasmeno apo tin mesi k katw..

twra exei mathei allo kolpo ton vazw na faei trwei ligo stamataei tentwnete k me koitazei k gelaei enw peinaei k pernaei i wra arxizri na peinaei perisotero k neuriazei k den pianei to stuthos meta me to zori trwme... paw na dw foto..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μανουλάκια.

Έλενα κούκλα η μπουμπού. Μετά της Νάνσυ και του Πασχαλιτσακίου θα την πέσουμε και σε σας. Που ξέρεις; μπορεί να έχουν βρει γαμπρό οι άλλες 2 νύφες :lol::lol:

Ανθή μου μην στεναχωριέσαι γιατί θα κάνεις κακό και στην παραγωγή που έχεις. Μέχρι τότε δεν ξέρεις πως θα εξελιχθούν τα πράγματα μπορεί να σου αυξήσει την παραγωγή. Είναι νωρίς ακόμα για να βγάζεις συμπεράσματα. Η μικρή φράουλα είναι μόνο 2 εβδομάδων. Λογικό να μην βγάζεις πολύ ακόμα. Μην διαβάζεις εμάς που είμαστε 3 μηνών (έχουμε γενέθλια σήμερα) και βγάζεις λανθασμένα συμπεράσματα. Κι εγώ θυμάμαι στην αρχή δεν έβγαζα πολύ ποσότητα.

Αυτό το chicco λέτε? http://www.mybabycart.com/890-1171-thic ... e-teat.jpg Εγώ αυτό έχω και μου βγήκε ελαττωματικό χύνεται το γάλα.

Σας αφήνω και επανέρχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Euxaristw gia ta kala sas logia gia tis fwtografies mas! :x

Exei arxisei na mou ti dinei sta neura autos o upnos pou kanei. O prwtos upnos einai 4 wres kai o deuteros 2wro gia triti mera sti seira...elpizw na min to kratisei giati me skotwnei....kai to thema einai oti ama koimithei nwris egw den prolabainw na koimithw 4 wres afou koimamai pio meta. Simera ksupnise mes to klama giati exei aeria. Tha parw kai egw autes tis infakolic afou lete oti einai gia ta aeria na dw an tha mas boithisoun.

Anthouli kai emena den ebgaine gala me to thilastro stin arxi...xreiastika panw apo min gia na auksithei h paragwgi...baze ti mpempa panw kai min to bazeis katw kai kuriws min stenaxwriesai. Kai egw etsi imoun kai nomiza oti den exw gala giati den ebgaza me to thilastro kai akoma polles fores de mporw na bgalw me to thilastro, prepei na to afisw na gemisei. Exw arxisei kai otan thelw na bgalw gala kanw auto pou eipe h Aleka, dinw sti mpempa apo to idio stithos 2 geumata seri kai etsi to allo gemizei kai bgazw mono apo keino.

Ariadni an niwtheis san ti katharistria kala eisai akoma. Egw niwthw san ti sfougaristra tis katharistrias :lol::lol: ....kai egw den prolabainw na asxolithw kai den mou aresei auto...Afou proxtes elega tou antra mou oses fwto exw bgalei me ti mpempa mes to spiti einai xalia giati eimai toso afiaxtei pou den mou aresei kamia mazi me to mwro!!

Auto pou to tuligeis san ntolmadaki pragmatika ta krataei irema...dokimase mia mera xwris na to exeis kanei kai tha deis poso kounaei ta podarakia kai ksupnaei ton eauto tis!!

Stauroula dexomaste protaseis gia gamprous :lol: Exoume mia protimisi stous malliarous antres :lol::lol:

Auto to mpoukali tis chicco to exw alla exei isia pipila kai skliri kai den to thelei katholou!

Simera tha paw na parw alla mpoukalia. Apo pou ta agorazete? Apo farmakeio tha paw egw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...