Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο.70.Saved By The Bell!!!!


Recommended Posts

Ζωή εσύ ξέρεις καλύτερα, δοκίμασε να το μειώσεις να δεις και την αντίδρασή της! ;) ....πόσους θηλασμούς κάνεις την ημέρα? :?:

Αναστ. το βρήκα, το βρήκα αυτό που έχασες!!! :P

εμείς σήμερα είχαμε σουτζουκάκια με ρυζάκι :D μμμμ πεντανόστιμα!! :D

Νατασούλα πόση ώρα πρέπει να διαβάζει ο Μηχαλάκης φέτος? εμάς μας είπε πάλι μισή ώρα όχι παραπάνω :o:o:o:o

και χθες σχεδόν κατσάδιασε τους γονείς και τους είπε ΄ΜΟΝΟ μισή ώρα, έτσι βλέπει ποιά παιδιά τα καταφέρνουν και σε ποιά πρέπει να ρίξει την προσοχή της!!! :? είπε είναι αδύνατον όλα τα παιδιά να τελειώνουν την εργασία σε μισή ώρα, ωστοσο όλα την έχουν έτοιμη!!! :lol::lol::lol:

δίνει 2 εργασίες δλδ 15 λεπτά μαθηματικά και 15 λεπτά γλώσσα!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ασε ρε Τασια..και ηταν και πεντανοστιμος...μνιαμ...

ναδεις η κουνιαδα τον ματιαξε...

την εδωσα και το υπολοιπο το καρβουνιασα....χαχαχα

μαρι Σισσυ..γιατι ρεσε κανω να γελας;;;;...

Φραν..εγω σε κατανοω..

ξερεις..νομιζω οτι καταλαβαινουν το ξεσπασμα σου..

ολοι χρειαζομαστε που και που ενα ξεσπασμα...

το αποτελεσμτ αβεβαια δεν ηταν το επιθημητο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζωη περαστικα...τι ειναι αυτο καλε? πως το έπαθε?

Θα τον κρατησω σπιτι...τοτε δω ηδη μεσα απο τη δευτερα κ τον λυπάμαι,,,βασικα μεχρι την τριτη εκανε λαρυγγιτιδα και πήγαμε στο νοσοκομειο κ μετα περασε αλλα τωρα εχει βήχα με βλεννες και λιγη ανορεξία κ μπουκωμα. Ο γιατρος ειπε οως ο βήχας που εχει τωρα να μην με ανησυχει και του εδωσαν σιρόπι για να διαλύει τα φλεμματα, κ μαλλον γιναυτο εκανε εμετο...μαζεύτηκαν πολλες :? Παει καλυτερα. Αντε δυο μερες ακομα, μην κολλήσει τιποτα καινουριο..Αχ ωραια αρχισε ο παιδικός, δυο μηνες το καλοκαιρι που πηγαινε ηταν μια χαρα, κ τωρα την πρωτη εβδομαδα κ τσίμπησε ίωση...

Για τη δουλεια..Αχ, οντως ετσι ειναι τα αλλαζουν, αλλα αυτος τωρα του αλλαξε τα φώτα...Δέν επρεπε να πω τιποτα, κ δέν εισακουγομαι, και τα κειμενα μας εμας περνάνε απο 4 διορθώσεις κ επιτροπή κ ειδικα, εμενα που ειμαι ο κατώτερος κρίκος εκει μεσα, σιγα μη με άκουγε κανεις...Αλλα Σηκώθηκα κ ελεγα βλακειες, οτι δε με σέβονται, οτι εγω δουλευα 12 ωρες συνεχόμενα, εβαλα τα κλαμματα, η γραμματέας μου ελεγε πηγαινε να πιεις καφε, κανε μαι βολτα...και μετα ο προϊστάμενος μου λεει έλα κορίτσι μου, πηγαινε να πιεις ενα ποτηρι κρασί και μην το παίρνεις προσωπικα..Και με έστειλαν σπιτι...Το πηρα πολυ προσωπικα, ακομα δέν το δέχτηκα..

Αχ...τι αλλα? Δέν ξαναμιλαω γι αυτο...Αφηστε που μετα εκλαιγα στο ταξι κ στο μετρο, δέν παω καλα... :?:? μαλλον οχι για το κειμενο οσο για την βρωμομπανγκοκ που περναω χαλια γενικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αι στο καλο του τα εγραψα κ με πεταξε :twisted:

εγραφα λοιπον οτι καιρο τωρα η μικρη εχει αλλακει πολυ στο θηλασμο

βεβαια την εσπρωξα κ γω να μειωσει τις απιστευτα πολλες φορες θηλασμου

θηλαζει γυρω στις 2-3 τη μερα αλλες φορες λιγο αλλες πιο πολυ

συμβαινει βεβαια κ να κοιμηθει χωρις να ζητησει

για αυτο ενω πριν καιρο ηθελα να το μειωσουμε κι αλλο

επειδη τη βλεπω πολυ πιο χαλαρη στο θεμα αυτο κ επειδη κ για μενα αυτοι οι ρυθμοι

οσο κ αν ακουγεται λιγο εγωιστικο ειναι οκ ελεγα ας συνεχισει ετσι οσο θελει...

ειχα δλδ στο μυαλο μου οτι θα εμενα εγκυος κ εχρι να γεννουσα θα το ειχε σχεδον κοψει

απλα τωρα μουρθε καπως αποτομο....το αμεσα καταλαβαινετε πως το λεω;

νοιωθω πως την αδικω καπως...κατι τετοιο....

χρυσα ναι εχουμε 4 κατεψυγμενα εμβρυα με αυτα θα παμε

δν θα κανω απο την αρχη ολη τη διαδικασια μονο προετοιμασια ενδομητριου

κ η μαριευη κατεψυγμενο εμβρυο ηταν....

τεσπα θα παω κ το απογευμα στο γιατρο κ θαμιλησω κ με αυτον

αυτα......

αναστασια μου ναι πριν κανω την προσπαθεια πρεπει

γιατι μου ειπαν οτι κ στην αρχη με τις συσπασεις μπορει να ειναι ενας λογος να αποβληθει το εμβρυο.....

να μου πεις σιγουρα θα μεινεις;;;οχι δν το ξερω αλλα μην προκαλωκ την τυχη μου

θυμαμαι βεβαιως τον αποθηλασμο της αννυ

μακαρι να γινει ετσι κ σε μας.....

αν τα καταφερουμε τοσο καλα θα ειμαι ησυχη οτι εκλεισε αυτο το κομματι τοοοοοοσο ομαλα

ευχαριστω για την κουβεντουλα

ασχετο τωρα τα μεσημερια κοιμαται η αννυ;δν θυμαμαι αν τοχεις πει σορυ :oops:

εσενα ιουλια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε καλα!εφαγε μια μερα πολλα γλυκα!!!ε και;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; 8-)8-)8-)8-)8-)8-)

τί καλα για τις φακες που εφαγε!κυριως επειδη αυτο δειχνει οτι προσαρμοστηκε πληρως κ νιωθει ανετα κ να φαει εκει! :D:D:D

ο γιωργος μια χαρα!αναπαντεχα καλα! :o:o

σημερα ειχαν απεργια κ η πεθερα μου ειπε οτι την επρηξε"ποτε θα παμε γιαγια στο σχολειο,πανε με"! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: πού να΄ξερε οτι κ αυριο εχουν απεργια!!ε μα!!πρωτοστατει ο δημος μας! :lol::lol::lol::lol:

αχ κουτουλάωω..αντε να πει 7 να κοιμηθει,να κανω κ κανενα μπανακι :roll::roll:

κ εχω κ ενα πατωμα..χάλια..τί να σας λεω..τοσο ψιχουλο κ χνουδι κ σκουπιδακια νομιζω οτι ποτε δεν ειχα :roll::roll:

ζωη οχι!ο γιωργος,9/10,δεν κοιμαται μεσημερι..εκτος αν μπει σε αμαξι!

αλλα το προτιμω!7 πεφτει ξερος κ σηκωνεται το πρωι! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φρανιτακι δεν πειραζει βρε!ολοι εχουμε τις κακες,παιδιαστικες,μερες μας!ε και;;;;;;;;;;;;;;;;;

τωρα τελευταια πολυ το λεω το"ε,και";;;;;;;;;;;;;;;;!!! :roll::roll::roll::roll::roll:

περαστικα στον σεμπουλη!!οχι,να τον κρατησεις λιγο σπιτι λεω..μεχρι να παρει τα πανω του! ;):)

αργυρω τί να σου πω;;;;;;;;;;;;;;

για να το λεει η δασκαλα..χρονομετρησε κ πες μας! ;):lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασικα ειναι κατι σαν ιωση η οποια ανεβαζει πυρετο

μπορει να προκαλεσει βηχα γιατι γεμιζει το στομα αυτρες πως γραφεται κιολας

κ οβηχας ειναι αντιδραση γιατι υπαρχει κατω ξενο στο στομα

οχι βρε αναστασια μου αποκλειεται :x

αφου ολη την ωρα μαρκαδοροι κλειδια οτι βρει τα βαζει στο στομα της

αποολααυτα κατι τηνπειραξε κ μολυνθηκε....

καλε αργυρουλα λιγο υπερβολικοιδν ειναι;;;; :?

δευτερα δημοτικου δν παει;

λιγο να σου πεσει ο στυλος μεχρι να το ξανασηκωσεις ταχασες.....με ταδευτερολεπτα παλευεις εδω!!! :lol:

φρανιτα ασε να συνελθει εντελως γιατι θα αρπαξει κ τπτ αλλο κ θα τραβιεστε για καιρο!

υπομονη....

μπανγκογκ ε;εχω διαβασει δημοσιευσεις σου εδω....

λιγο η δουλεια η κουραση το παιδι δν θελει κ πολυ......

περαστικα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζωη μου αν μπορειτε να περιμενετε ενα μηνα καλως...δε θα αλλαξουν κ πολλα νομιζω με τη Μαριευη...Οτι κ να κανεις ομως(κ αν αποφασισεις να τον κοψετε αμεσα) πρεπει πανω απ'ολα εσυ να το εχεις αποφασισει και να το δεχτεις χωρις τυψεις κλπ!οκ ειναι 2 χρ και καλως η κακως δεν γινεται να περιμενεις 1+ χρ ακομα για 2ο παιδακι...οποτε???

Νομιζω οτι θα τη βρεις ευκολα την ακρη και η μικρουλα σου θα το δεχτει ομαλοτατα! ;);):D:D:D

Η Αννυ μονο σημερα κοιμηθηκε μεσημερι απο...δεν θυμαμαι ποτε ηταν η τελευταια φορα

Αχ φραγκισκα μου./...Αν σου πω οτι γελασα με το ξεσπασματακι σου... :oops::oops: Καλη μου!!!!

:-*:-*

Ιουλια μου τοσαο πολυ του αρεσε ε?τελειααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία για γέλια ημουν...ειδικα εκει που εκλαιγα και με κοιτούσαν ολοι..αφου βγηκαν κ απο το διπλανό γραφειο...

Ζωη άσχημο μου ακουγεται.....μπρρ

Παω και εγω.πολλα ειπα σημερα, έδωσα ακ σιρόπι στο σεμπινι, αμάν με τις ιωσεις...Ελπιζω να συνέλθει γρηγορα...

Καληνύχτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα ποσα λετε? :o:o:o:o:o:o ξεκολατεεε :oops::oops::oops::lol::lol::lol::lol:

φρα στεναχωρεθηκα που στενΑΧΩΡΕΘΗΚΕς αλλα ολα μεσα στη ζωη ειναι καλο μου...περαστικα σας..

αργυ πλακα μας κανεις η δασκαλα :shock::shock::shock::shock::shock:

ιουλια συγνωμη 7 το απογευμα???????ααααααααααααα///κ τι ωρα ξυπναει?

ζωιτσα μια χαρα ειναι τα 2+ χρονια που θηλασες..καταλαβαινω τη ψυχολογια σου..ευχομαι ολα να πανε καλα..ο απογευματινος γιατρος τι σας ειπε?

φιλιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :x

Θούλη νομίζω ότι βλέπεις πολύ σειρά!!! :roll::roll::roll:

αχ Ζωή ξέρεις πόσες άφθες βγάζω κάθε μήνα? στον μήνα μόνο μία εβδομάδα ΔΕΝ έχω :(:( πολύ ταλαιπωρία......κυρίως πριν την περίοδο και διαρκούν 3 εβδομάδες!!!! :(:(

βασικά θα έπρεπε να πάω σε γιατρό γιατί μπορεί να έχω έλλειψη βιταμινών ή κάτι άλλο, έτσι διάβασα κάπου....

όσο για τον θηλασμό, εγώ θα σου έλεγα να αρχίζεις να μειώνεις έτσι ώστε να μην διακόψεις απότομα! ;)

και η Ρ. πολύ ομαλά αποθήλασε, από μόνη της 19 μηνών! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμπειρια ζωής που δεν αλλαζω με τίποτα!καθε πρωι ξυπνουσα,εβλεπα το απεραντο γαλαζιο απο το μπαλκονι μου κ ελεγα"Θεε μου σε ευχαριστώ που το ζω αυτό"! :):):)

Τέλεια, κάτι τέτοιο θέλω να ανοίγω το παράθυρο και να βλέπω την θάλασσα :D ......αλλά με περισσότερους κατοίκους! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Ρε κοριτσια πειτε μου..Ο Σεμπ βηχει παρα πολυ, οκ δεν ειναι βηχας λαρυγγτιδας, αυτο περασε, αλλα βηχας με φλεμματα. Η μυτη του ειναι τελειως μπουκωμενη και την καθριζω με ορο κ τρεχει συνεχεια. Δεν εχει πυρετο, ειναι ευδιαθετος, τρωει αλλα εχει μειωμενη ορεξη αλλα οκ τρωει..Δεν μου φαινεται να εχιε ακροαστικα, θα παμε παλι στο γιατρο το απογευμα. Μας ειχε δωσει κ ενα βλενολυτικο κ βασικα απο τοτε που το πηρε βηχει πιο πολυ διοτι φανταζομαι διαλυονται οι βλεννες.

Για πειτε εμπειριες...ΝΑ ανησυχω?? Αυτος ο βηχας μετα απο ιωσεις ΠΟΣΟ καιρο πια κραταει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο βήχας μπορεί να κρατήσει πολύυυυ. μέχρι να καθαρίσει

πόσες μέρες έχει δηλαδή? καλά κάνεις και τον πας στο γιατρό..εγώ νομίζω η φυσική εξέλιξη της ίωσης είναι

καλημέρα σας!

άφησα τα κορίτσια στο σχολείο

η δασκάλα της Ι μου είπε ότι είναι ενθουσιασμένη με την Ι και ότι δεν περίμενε να προσαρμοστεί τόσο καλά, ανησυχούσε επειδή τα υπόλοιπα παιδάκια είναι μαζί από τον μικρό παιδικό και έχουν δεθεί, αλλά τελικά εξεπλάγην και η ίδια. Επίσης μου είπε ότι μαθάινει τα νέα μας :o:lol::lol::lol: τις διακοπές που πήγαμε στο Μαλάκι κλπκλπ.

Η δασκάλα της Φ τώρα μου είπε ότι αυτό το παιδί μάλλον θα ασχοληθεί με δημόσιες σχέσεις στο μέλλον. Δεν ντρέπεται, μιλάει σε όλους, πέρνει πρωτοβουλίες κλπ..Αφήστε προχτές τις είχα στο γραφείο και μιλούσε με τον πρόεδρο και εγώ συνέχεια δαγκωνόμουν τι θα πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανίτα δεν ξέρω να σου πω :?

περαστικά του :x

Μαρία :lol::lol::lol::lol: κοίτα μην πει στον πρόεδρο για το στρινγκάκι :lol::lol::lol::lol::lol:

μπρ΄βο στις ομορφούλες σου.....παρεπιπτόντως είδα και τις φωτό που έβαλες στο φέις, κούκλες βρε :D:x:x

τελικά μήπως, λέω μήπως, τα κοριτσάκια προσαρμόζονται πιο εύκολα από τα αγοράκια? :? της ίδιας ηλικίας εννοώ....γιατί ξέρω το Μιτσάκι θα πει για την Β., αλλά πόσο χρονών ήταν όταν άρχισε τον παιδικό?

γιατί και οι δικές σου και της Αναστ. και η δικιά μου μια χαρά από την αρχή! :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααα!!! :D:D

Φραν εφοσον ειναι απυρετος μην ανησυχεις.Ο βηχας αυτος κραταει παρα πολυ.Μπορει και ολο το διαστημα που θα πηγαινει παιδικο.

Επανερχομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασικα ειναι κατι σαν ιωση η οποια ανεβαζει πυρετο

μπορει να προκαλεσει βηχα γιατι γεμιζει το στομα αυτρες πως γραφεται κιολας

κ οβηχας ειναι αντιδραση γιατι υπαρχει κατω ξενο στο στομα

Τον Ιουλιο περασαμε κατι αντιστοιχο (και οι 2). Χαρακτηρηστηκε ερπητοιος.

Ειχε πυρετο και απειρες αυτρες στο στομα... :?:?:?

Κρατησε πανω απο εβδομαδα και ηταν πολυ επωδυνο. Μονο νερο και κανα γιαουρτακι ετρωγαν.

Ευχομαι να το περασετε οσο πιο ανωδυνα γινετε. :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοίτα Αργυρώ η Ι άρχισε το Σεπτέμβρη πριν κλείσει τα 3 (Δεκέμβρη)

πρώτη δασκάλα είχε την αδερφή μου κι έτσι δεν είχαμε περίοδο προσαρμογής ήταν όλα πολύ εύκολα και για την ίδια και για μας.

Μετά η Φ έβλεπε συνέχεια την αδερφή της να πηγαινοέρχεται στο σχολείο κάθε μέρα, να ζωγραφίζει και να κάνει χειροτεχνείες με τη θεία κι έτσι το ζήτησε και η ίδια και πολύ απλά ξεκίνησε. Δηλ. η αδερφή μου έπαιξε το ρόλο της για την προσαρμογή. Νομίζεις δεν θα έκλαιγαν αν ξεκινούσαμε χωρίς αυτή? Εγώ πιστεύω ναι, ειδικά η Ι.

Τώρα για το σχολείο το καινούργιο της εξηγήσαμε ότι θα πάει νήπια μεγάλα και θα πρέπει να πάει σε μεγάλο σχολείο και θα έρθει και η Φ μαζί και θα πηγαινοέρχονται με τη μαμά, και θα έρχονται και στο γραφείο μου που και που (που τους αρέσει κιόλας) και τις φίλες μας από το άλλο σχολείο θα τις βλέπουμε τα απογεύματα. Και πραγματικά βρισκόμαστε κάθε εβδομάδα κυριολεκτικα. Και σήμερα έχουμε ραντεβού να πάμε σε ένα δημιουργικό εργαστήρι. Ήρθαν όλα πολύ ομαλά. Αλλά το ξαναλέω τον ρόλο τον βασικό τον έπαιξε η αδερφή μου, αλλιώς θα είχαμε δράματα στην αρχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραν ειναι φυσικο να βηχει πιο πολυ γιατι ο βηχας σε συτη την περιπτωση αποβαλλει τις βλενες που ρευστοποιουνται..

εκτος παο το φαρμακο μπορεις να τον βοηθησεις δινοντας του παρ απολλα υγρα χλιαρα για να μην ερεθιζουν και αλλο τον λαιμο..

απο κει και περα αυτο ειναι που λενε βηχας του παιδικου σταθμου..πολλα παιδια το παθαινουν

Καλημερα ειπα...καλημερα..

Παω να φτιαξω καφε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερες!! :):)

εχω κενό!αλλα βασικα..πολυ μου αρεσει που ξεκινησαν τα μαθηματα! :D:D:D:D ειμαι κ πάλι σημαντική!! :lol::lol::lol::lol::lol:

πλάκα κανω..παντα ειμαι σημαντικη εγώ!! :geek::geek::geek::geek::geek::geek::lol::lol::lol::lol:

θου το εχω πει ξαναπει νομιζω..7 το απογευμα με 7 το πρωι κοιμαται! 8-):D συνηθως,ε!

φραγκισκα μαλλον ειναι πορεια της ιωσης..αλλα δεν ειμαι κ σιγουρη..περαστικα κ παλι! :)

δεν εχω κατι αλλο να πω..!

φιλια σε ολες! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...