Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ 2011 τα πρωτα λογακια


Recommended Posts

Είχα φύγει απο το σπίτι κ ημουν κάθετη,γυρισα επειδη ο Χρηστος μου ειπε να μην την ξαναδω,εχω δίκιο,το σπίτι ειναι κ δικό μου,ειμαστε η οικογενειά του κ του λείπαμε...κ ετσι γυρισα,μεχρι τωρα το σεβεται που δεν θελω επαφες με εκεινη.....το σπίτι Σαμάνθα οταν μπηκα ηταν επικάρπια στον Χρηστο,μετα τον θανατο του πατερα του εχει γραφτει εξ ολοκληρου στο ονομα του,ειναι το σπίτι του αντρα μου,ειχα μεινει τόσο άφωνη σε εκεινο το τηλεφωνημα που ουτε να κατεβασω την γναθο μου κ να μιλησω δεν μπορουσα...ετσι θα της απαντουσα κ εγω.

Παντως εχω ηρεμησει που την εχω σε αποσταση,ειναι μεχρι να το παρουν χαμπαρι κ οι κορες της κ αρχισουν παλι τα παρατραγουδα,αυτα δεν μπορω.........

Γεωργιαννα καλη μετακομιση κ περαστικα στον Διονυσακο,απο τις παρενεργειες του εμβολιου εκανε πυρετο?

Αντρια καλα τραπεζωματα οπως κ σε σενα Αφροδιτάκι,θα τα κανετε ολα τελεια γτ το χετε!

Δαναη ωραια συνταγη,χορταστικη κ θρεπτικη...δεν στελνεις καμια συνταγη? ;)

φιλια σε ολες κοριτσακια,παω να φαω κατι κ να φυγω για δουλεια,το βραδυ θα αφησω την μικρη στην μανα μου να παμε σε κατ γενεθλεια,επιτελους να βγουμε λιγακι μετα απο καιρό.....ββ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 988
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γωγουλα, ελπιζω ολα να πανε καλυτερα απο εδω και περα :) χαιρομαι που εστω και ετσι, ο χρηστος καταλαβε τι ειναι σημαντικο στη ζωη του...απο εδω και περα πως θα ρυθμισετε την καθημερινοτητα σας;;; η πεθερα θα εξακολουθησει να σου κραταει τη μικρη;;; εχεις προβλημα και με τις κουνιαδες σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!

χτες το βραδυ η μαμα μου εκανε babysitting και βγηκα για ποτακι με τον αδερφο μου, τον ξαδερφο μου και την κοπελα του, δε ενα ωραιο μπαρακι διπλα στο ποταμι ( ναι, εδω σας εξοχας εχουμε και θαλασσα και ποταμι :lol: )!! περασα πολυ πολυ ωραια!!! αυτη ηταν η τεταρτη φορα που βγαινω βραδυ φετος το καλοκαιρι και ειμαι πολυ χαρουμενη :D μονο που το πρωι που ξυπνησε η αθηνα ημουν να με κλαιν οι ρεγγες, αλλα χαλαλι!!!

εσεις πως περασατε το σαββατοβραδο σας;;;σημερα τι θα κανετε που ειναι κυριακη;;;

να εχετε ολοι και ολες μια ομορφη μερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!

Gwgw mou ta pragmata mpikane se mia seira, einai poli 8etiki i kinisi tou Xristou..

Emeis x8es pigame sto xwrio tis pe8eras mou egw, o giwrgos, i Victoria k i pe8era mou k fagame stin taverna pou exei o nonos tou giwrgou, perasame wraia..

Egw pernaw mia mini kata8li4i opws pernousa ka8e kiriaki epeidi deutera pame douleia :oops: k simera akomi perissotero epeidi 1o. Epistrefoume apo diakopes k 2o. 8a paw se mia douleia pou den mou aresei ka8olou min pw tin misw logw simperiforas tou afentikou mou..

Euxomai eseis na eiste kala k apo dia8esi anevasmenes!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια εχω χαθει τουλαχιστον εμενα μου λειψατε πολυ αρχικα ειχαμε τον 22χρονο ξαδερφο μου τελειοφοιτος γιατρος ενταντικη . Απο μια ιωση επαθε επιπλοκη μυοκαρδιτιδα ξεφυγαμε τον κινδυνο πριν δεκα μερες κ τωρα κανουμε εξετασεις κ 6 σεπτεμβρη θα ξερουμε τι θα του μεινει , τα μαθηματα μου πηγαν πισω ( η μΑμα του μου κραταγε το πΑιδι) ειμαι σε αναζητηση εμπΕιρης γυναικας οποια ξερει ας πει) . Εμεις αφου ξεπερασε τον κινδυνο πηγαμε τις προκαθορισμενες απ το πασχα κ φθηνες εφταημερες διακοπες μας στο βερολινο . Ηταν τελεια εγω ειχα ξαναπαει αλλα κ με την αννα τελεια παντου παιδικες χαρες κ baby cafe με διαμορφωμενους χωρους ολα καλα τωρα εχω αγωνια για τον ξαδερφουλη μου κ διαφωνιες με το ταιρι σας φιλω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια εχω χαθει τουλαχιστον εμενα μου λειψατε πολυ αρχικα ειχαμε τον 22χρονο ξαδερφο μου τελειοφοιτος γιατρος ενταντικη . Απο μια ιωση επαθε επιπλοκη μυοκαρδιτιδα ξεφυγαμε τον κινδυνο πριν δεκα μερες κ τωρα κανουμε εξετασεις κ 6 σεπτεμβρη θα ξερουμε τι θα του μεινει , τα μαθηματα μου πηγαν πισω ( η μΑμα του μου κραταγε το πΑιδι) ειμαι σε αναζητηση εμπΕιρης γυναικας οποια ξερει ας πει) . Εμεις αφου ξεπερασε τον κινδυνο πηγαμε τις προκαθορισμενες απ το πασχα κ φθηνες εφταημερες διακοπες μας στο βερολινο . Ηταν τελεια εγω ειχα ξαναπαει αλλα κ με την αννα τελεια παντου παιδικες χαρες κ baby cafe με διαμορφωμενους χωρους ολα καλα τωρα εχω αγωνια για τον ξαδερφουλη μου κ διαφωνιες με το ταιρι σας φιλω πολυ

αφροδιτουλι περαστικα στον ξαδερφο σου και ευχομαι οι εξετασεις να εχουν καλα αποτελεσματα :) χαιρομαι που ειστε καλα και πηγατε ταξιδακι :D κι εσυ μας ελειψες, αλλα προεχει η οικογενεια :x οποτε μπορεις να μπαινεις να μας λες οτι ειστε καλα!!!φιλια στην αννουλα!!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια γρήγορη καλημέρα!τρώω τα δημητριακά μου κ πρέπει να ετοιμαστώ για τη δουλειά!

Αφρο,να γίνει γρήγορα καλά εύχομαι ο ξάδελφός σου!τέλειο το Βερολίνο,ε?????αχ,μου έχει λείψει!κ σίγουρα για τα παιδιά κ τις μητέρες είναι ιδανική πόλη!έχω μπερδευτεί,έδωσες φέτος ή του χρόνου δίνεις?καλή επιτυχία κ φιλιά στην Αννούλα!

Ανδρια,μήπως να κάνεις λίγη υπομονή στη δουλειά σου (που είμαι σίγουρη οτι ήδη κάνεις πολλή) και με το καλό αφού γεννήσεις να ψάξεις κάτι άλλο?είναι ψυχοφθόρο να έχεις τέτοιο αφεντικό..προσπάθησε να μη στεναχωριέσαι κ να προστατεύεις κ το νινί στην κοιλιά!

Αφροδίτη,μόλις ξεκλέψω λίγο χρόνο θα σου στείλω τη συνταγή.

Γωγώ,τι να πω για την πεθερά;;;κοιτάξτε μην είναι αιτία τσακωμών αυτή με το Χρηστο.τι κανει η Ζήνα;;;

Εμείς χθες το απόγευμα πήγαμε μια ωραία βόλτα στο λιμάνι οι 3 μας κ είπα κ στην πεθερά μου να έρθει που το είχε καημό να πάει μια βόλτα τη μικρή.ωραία περάσαμε,περπατήσαμε στα σοκάκια,η μικρή το ευχαριστήθηκε.όλοι οι περαστικοί την χάζευαν!

καλή εβδομάδα να εχουμε και καλή δουλειά στις εργαζόμενες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα όμορφά μου κοριτσάκια!

τι κάνετε?

Αφροδίτη όσο μπορείς να βγαίνεις τώρα που έχεις βοήθεια γιατί μετά δεν ξέρεις αν θα μπορείς! Θυμάμαι πέρυσι στις διακοπές δεν πήγα ούτε μια φορά για ποτό με τον άντρα μου παρότι με παρακάλαγε η μαμά μου να της αφήσω την Έμμα και τώρα που είναι δύο δεν μπορεί τόσο εύκολα να τα κρατήσει η μαμά μου και εγώ ψάχνω ακόμα αυτό το ποτό :lol::lol::lol:

ΆΦρο μου περαστικά στον ξαδερφούλη. Όταν έχεις νέα πες μας...αα και φυσικά: καλό διάβασμα & καλή επιτυχία!

Σχετικά με την γυναίκα. Έχω μια που έρχεται στο σπίτι μου τα σκ για καθαριότητα και μέσα στην εβδομάδα κρατούσε 1παιδάκι και πιο παλιά κρατούσε και άλλο παιδάκι ενός γνωστού τραγουδιστή (άσχετο αυτό... :lol::lol::lol: ) και από τον Σεπτέμβριο θα πάει παιδικό το παιδάκι και θα το κρατάει από τα μεσημέρια και μετά. Και ψάχνει κάτι για πρωινά. Μένει στο Χίλτον κοντά και έρχεται παντού. Ε'ιναι πολύ καλή κοπέλα, από την Γεωργία. Βέβαια όπως έχω ξαναπεί, το χέρι μου στην φωτιά δεν βάζω για κανέναν ...Το θέμα γυναίκα για το παιδί το έχω ψάξει πάρα πολύ έχω βάλει και αγγελία στο παρελθόν και με πήραν 500 άτομα σε ένα σκ (χωρίς υπερβολές). Αλλά είναι πολύ δύσκολο να εμπιστευτείς σε άλλον το παιδί σου...Καλυτερα να είναι γνωστή γνωστού...Αν θελήσεις πάντως πες μου να σου δώσω τα στοιχεία της. Εγώ τελικά έχω την νύφη μιας πάρα πολύ καλής φίλης της μαμάς μου και την εμπιστεύομαι ΑΠΟΛΥΤΑ και ξέρω ότι δεν θα μαλώσει το παιδί, θα κάνει όλες τις προσπάθειες που μπορεί για να φάει (ΒΑΣΙΚΟ!) και είναι γλυκομίλητη και χαρούμενη. Μου κάνει και καμιά δουλίτσα πχ σίδερο όταν κοιμάται η Έμμα και θα βγάλει τα πιάτα απο το πλυντήριο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δανάη μπράβο που περνάτε τόσο όμορφα. Η ζωή σας φαίνεται πάρα πολύ ισορροπημένη και κάπως χαλαρή. Ή τουλάχιστον έτσι την δημιουργείτε εσείς. Μπράβο και πάλι! Ζηλεύω που δεν ζείτε στην Αθήνα...μακάρι να καταφέρω και εγώ να φύγω κάποτε!

Άνδρια κοριτσάκι μου προσπάθησε να μην σκέφτεσαι αρνητικά...το ξέρω ότι είναι δύσκολο με την ζέστη και τις ορμόνες...κάποια στιγμή θα βρεις μια δουλειά που θα σε ικανοποιεί!

Γωγώ από την στιγμή που είναι το σπίτι του άντρα σου, τι ανακατεύεται η κυρία? Πάει καλά? Κρίμα πάντως που για το χρήμα χαλάνε οι ανθρώπινες σχέσεις...και κρίμα που σε διαχωρίζει από την οικογένειά της...όπως έστρωσε όμως τώρα θα κοιμηθεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα δικά μας νέα τώρα: το πσκ περάσαμε πολύ ωραία !

την Παρασκευή πήγαμε στην παιδίατρο για το μωράκι και κάναμε εμβολιάκι. Μας είπε ότι είναι πολύ ανεπτυγμένο μωράκι και ζυγίζει 5600 και έχει ύψος 62 εκατοστά. Βρίσκεται στις ψηλές καμπύλες και εγώ χάρηκα πάρα παρα πολύ! Θυμάστε πόσο βάρος/'υψος είχαν τα δικά σας όταν ήταν 3 μηνών ? Έκανε λίγα δεκατάκια και ήταν λίγο υποτονικό αλλά τώρα είναι μια χαρούλα.

Το Σάββατο κάναμε βόλτες με την Έμμα και πήγαμε στο σούπερ μάρκετ και με τα 2 τα μωρά ... μια ομορφιά... :lol::lol::lol: η Έμμα γελούσε και έπαιζε με όλο τον κόσμο..ερχόταν κόσμος και την χαιρετούσε...την ...έφτυναν ... :lol::lol::lol: την ξεμάτιαζαν χαχα ...έλιωσα στο γέλιο...

Μετά επιδοθήκαμε σε μαγειρική και έφτιαξα μπισκότα με βρώμη,μαύρη ζάχαρη, κομματάκια σοκολάτας & αντί για αποξηραμένα κεράσια που δεν βρήκα έβαλα cranberries. Βγήκαν πολύ ωραία....Μετά έφτιαξα κοτόπουλο με σος γιαουρτιού και παρμεζάνα στον φούρνο...Μετά κιμαδόπιτα με λαχανικά και τέλος ένα κοκκινιστό με κριθαράκι στον φούρνο.!!!

Την Κυριακή είχαμε γυναίκαι για καθαριότητα και ο καιρός ήταν χάλια και δεν μπορούσαμε να βγου΄με έξω να αφήσουμε και το πεδίο ελεύθερο και ήταν κάπως μπερδεμένη η κατάσταση...ΑΛλά οκ επιβιώσαμε!

ααα και χθες το βράδυ έβαλα ΠΟΤΑΚΙ!!!!!!!! Ναι ναι ΠΟΤΑΚΙ!!!! και άκουγα μουσικούλα και πέρασα πολύ ωραία...Ο άντρας μου δούλευε ... δεν με συνόδευσε... :lol::lol::lol: Έχει μια σοβαρή υπόθεση με μια τύπισα στο ΙΚΑ που έκλεβε το ταμείο κατά πολλές εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ...Μην πω εκατομμύριο...Διάβαζα την δικογραφία και τρελάθηκα....Και άλλοι ασφαλισμένοι στο Ίκα δεν παίρνουν τα επιδόματα που δικαιούνται και στήνονται στην ουρά για ένα ραντεβού...τι να πω...και ο άντρας μου φυσικά είναι από την πλευρά του απατεώνα...τι να πω... :cry::cry::cry::cry::cry:

σας φιλώ για την ώρα και σας εύχομαι καλή εβδομάδα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!!!!!

Σαμανθα νομιζω οτι η μπομπου σου μοιαζει. Κουκλακι ειναι!!!!!!!

Ποιος εφαγε τοσα που εφτιαξες; τα κατσαρολικα ποιος τα επλυνε μετα;

Εμεις μετακομισαμε το Σαββατο!!!!!!!!! το σπιτι ειναι μια ομορφια σκετη! :lol::lol: παντου κουτες!!! γενικα εαν δεν εκανε και τοση πολυ ζεστη θα ειχα ξεκουραστει καλυτερα. ακομη δεν εχει δροσει το σπιτι και εγω κοιμαμε στο δωματιο το παιδικο στο κραβατι του Αλεξανδρου που λειπει.

Γωγω μου μακαρι να πανε ολα καλα απο δω και περα!

Ανδρια μην στεναχωριεσαι τοσο πολυ, σκεψου οτι σε λιγο καιρο θα σταματησεις!

Σορρυ εχω πολυ δουλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Εμείς επιστρέψαμε στη βάση μας χτες τη νύχτα και σήμερα επιστροφή στη δουλειά! Δεν έχω διαβάσει ακόμα τα νέα σας και σας έχω χάσει γιατί στη Νάξο απο ένα σημείο και μετά ήρθαν φίλοι και ούτε που προλάβαινα!

Γενικά περάσαμε καλά, πήγαμε και Σχοινούσα 4 μέρες, χαλαρώσαμε, ξεκουραστήκαμε, κολυμπήσαμε και μαυρίσαμε. Και του χρόνου πάλι!

Η Κατερίνα γύρισε άλλο παιδί. Αφού συχνά τη ρωτάω Κατερίνα τι έκανες το μωρούλι μου? Είναι πια παιδάκι κανονικό που μιλάει όλη την ώρα, έχει άποψη και είναι απίστευτα κοινωνική. Ειδικά στη Σχοινούσα, που είχε λίγο κόσμο, προχωρούσαμε και ακούγαμε "γεια σου Κατερίνα!" και Ciao Katerina γιατί έκανε και διεθνείς σχέσεις :lol:

Πάω να σας διαβάσω και να σχολιάσω και θα σας γράψω και άλλα κατορθώματα της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ! Σας διάβασα!

Λοιπόν: Σαμάνθα η μικρή σου είναι μια κούκλα! Δεν το πιστέυω ότι μεγάλωσε τόσο, πως περνάει ο καιρός!

Γεωργιάννα και τα δικά σου αγοράκια είναι κουκλιά. Καλορίζικο το καινούργιο σπίτι. Τελικά δεν κατάλαβα τι θα κάνεις με δουλειά και παιδικό?

Δανάη μια χαρτά κι ο μικρός Νικόλας!

Σούλα σε πρόλαβα: Νόμιζα ότι θα είχες γεννήσει τώρα.

Αναστασία ξεκινήσατε την προσαρμογή στον παιδικό?

Κι η Κατερίνα είχε πολλά ατυχήματα, γκρίνια και κλάμα με τα δόντια, έκοψε το γάλα για 5 μέρες εντελώς (τώρα πότε πίνει πότε δεν πίνει) και άλλα που νομίζω είναι μέσα στο πρόγραμμα. Αναστατώθηκε πολύ η ρουτίνα της αλλά πήρε πολλά θετικά από τις διακοπές, οπότε δεν στενοχωριέμαι.

Για τα διάφορα οικογενειακά θεματάκια:

Γωγώ κι εγώ νομίζω ότι πρέπει να μείνετε ενωμένοι με τον άντρα σου απέναντι στην πεθερά σου. Να καταλάβει ότι εσείς είστε η οικογένεια του τώρα και εσένα πρέπει να υποστηρίξει. Αν φύγεις θα είναι σαν η ίδια να δέχεσαι την ήττα σου από την πεθερά.

Αφροδίτη και Άντρια, κι εγώ νομιζω ότι οι οικογένειες είναι καλύτερα μακρυά κι αγαπημένες. Κι εμένα μου κακοφάνηκε που στη Νάξο μέναμε με τους γονείς μου κι ευτυχώς πήγαμε και 4 μέρες μόνοι μας Σχοινούσα. Νομίζω πως όσο καλή διάθεση και να έχουν οι γονείς μας, δημιουργούν πολλά προβλήματα σε ένα ζευγάρι.

Να πω κι εγώ τον πόνο μου; Πριν φύγουμε για διακοπές τσακωθήκαμε πολύ άσχημα με τον άντρα μου (βασικά μόνος του τσακώθηκε, εγώ άκουγα έκπληκτη τις αδικίες που εκστομίζονταν). Στις διακοπές προσπάθησα όχι να τα ξεχάσω αλλά να αποδεχτώ ότι έτσι είναι, ότι ηταν πιεσμένος λόγω της επέμβασης, λόγω της δουλειάς και ότι δεν έχει πια νόημα να προσπαθώ να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας κάθε φορά που γίνεται τόσο άδικος και παράλογος. Καταφέραμε να περάσουμε καλά, αλλά από χτες που γυρίσαμε, ξαναγύρισαν στο μυαλό μου οι σκηνές που εκτυλίχτηκαν πριν φύγουμε και είμαι σκατά.

Του είπα πως του χρόνου θέλω μια βδομάδα διακοπές όλοι μαζί, μία οι δυο μας και μια ο καθένας μόνος του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

δεσποινα καλως ηρθες!!!σας σκεφτομουν, γιατι μου ελειψαν "οι περιπετειες της μικρης κατερινας στη ναξο" :lol: χαιρομαι που περασατε ωραια!!και του χρονου!!η αληθεια, βεβαια, ειναι πως καποια στιγμη χρειαζομαστε διακοπες απο τις διακοπες με το παιδι μας!! :lol:

ελενα, τρομαξε το ματι μου με την μαγειρικη του σκ!!! :o:o:o αν εχεις ορεξη τελικα, ανοιγεις και εστιατοριο με ολα αυτα που φτιαχνεις!!! κουκλακι ειναι το μικρο σου!!φτου φτου!! να χαιρεσαι τα παιδακια σου!!μ'αρεσε που εβαλες και ποτακι, ακουσες και τη μουσικουλα σου!!μπραβο!! κι εγω φανταζομουν (πριν γεννησω) οτι οταν θα κοιμοταν η μικρη το βραδυ θα εβαζα ενα ποτηρι κρασι και θα εκανα ενα τσιγαρο ;) αλλα απο τοτε που εκοψα το καπνισμα εχασα και το ενδιαφερον μου στο κρασακι :( δεν θυμαμαι ποσο ηταν η αθηνα 3 μηνων, αλλα καπου εκει,,,

γεωργιαννα, καλοριζικο το νεο σας σπιτακι και ναειναι γεματο παντα με χαρες και γελια!! :D:D τα αγορια σου εγιναν σωστοι αντρες!!!

δαναη, ωραια η βολτα σας και μπραβο που πηρατε και τη γιαγια μαζι :)

εγω πηγα να παρω το εμβολιο της αθηνας γιατι απο το σαββατο τα φαρμακεια αναστελλουν την πιστωση στους ασφαλισμενους κι εμεις δεν θα ειχαμε παει ακομα αθηνα για να μας το κανει η παιδιατρος, οποτε θα παμε αυριο σε μια εδω στην αρτα που δεν την ξερω :( αλλα δεν ειχα αλλη επιλογη :(

το αθηνουλι ειναι μια γλυκα, και πλεον οταν τη ρωτας πως σε λενε, λεει νιανια η ανια!! :lol::lol: μολις χτυπησα ενα παγωτο με μερεντα που ειχα να φαω απο περυσι, αλλα περιμενω περιοδο σε μια εβδομαδα και δεν την παλευω :lol:

σουλακι ποτε γεννας, στις 29;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Κατερίνα όταν τη ρωτάς πως τη λένε λέει Ταανια (τρισύλλαβο)! Μου πήρε κάνα μήνα να καταλάβω ότι εννοεί Κατερίνα! Της λέω: 3 μήνες νωρίτερα να μου το έλεγες, θα σε βαφτίζαμε έτσι :lol:

Εγώ πάντως έλεγα ότι με λένε Μάνια οπότε σόι πάει το βασίλειο!

Καλά που είπες για το εμβόλιο Αφροδίτη, να προλάβω κι εγώ να το γράψω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakiα mou euxaristw gia ta kala sas logia!! O an8rwpos den paizete, tou eipa avrio pws 8a figw pio nwris na paw kratiko k mou eipe oses wres leipw 8a tou tis doulevw, exw tous nomous mazi mou k einai dikaiwma mou na leipw gia progennitikes e3etaseis k 3erw pws den eimai ipoxrewmeni na tis kali4w alla ti 8a tou peis tou m@l@k@? Aste pou to allo mina mallon 8a leipw sigoura 2 fores gia B epipedou k tin sta8eri mou miniaia episke4i k pezete na 8elw alli mia gia tin kampili sakxarou axxxx na deite ti logia 8a akousw telospantwn den 8elw na to sinexisw..

Na rwtisw an kamia sas kata tin diarkeia tis egkimosinis tis eixe provlima me tin spondiliki tis stili? ok stin victoria ponousa tin mesi mou alla den me epireaze allou alla se auti tin egkimosini ponaw sto xamilotero simeio tis spond.stilis ton kokkiga mou an prosdiorisa kala k sernw to aristero mou podi..Tin paraskevi to vradi meta to trapezi k tin ka8ariotita pou kourastika ponousa apisteuta k to vradi me voi8ouse o giwrgos na paw toualeta giati den mporousa na patisw ka8olou to podi mou k simera pou evgika ektos gia na paradwsw paraggelies k sikwna kasies me epiase pali ligo k koutsaina..I mama mou, mou eipe pws to eixe otan itan egkios ston aderfo mou apo 3wn minwn talaipwreitoun :? Etixe se kamia sas? Exei sxesi me tin egkimosini?

Sorry, pali egra4a polla!!!!!!! :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντρια ο νόμος σε προστατεύει και μπορείς να λείπεις όσο χρειάζεται για εξετάσεις και γιατρούς. Να σε απολύσει δεν μπορεί, οπότε προσπάθησε να μην συγχύζεσαι. Η μέση μου με πονούσε και μένα πολύ στην εγκυμοσύνη κι από νωρίς λόγω πολύωρης καθιστικής εργασίας. Πρόσεχε όταν κάθεσαι να μην ρίχνεις το βάρος στον κόκυγα και γενικά να ακολουθείς το εξής: μην στέκεσαι όταν μπορείς να καθήσεις και μην κάθεσαι όταν μπορείς να ξαπλώσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Euxaristw Despoina mou gia tin apantisi sou..3erw tous nomous k 3erw pws einai iper mou aplws den 8elw na ftasw se simeio na sizitisw entona mazi tou k na tou tous tri4w stin mouri giati to klima 8a ginei ex8riko k meta poios 8a exei ore3i gia douleia..8a prospa8isw na 3ekourazome perissotero!!!

Paw na sxoliasw ligo ta minimata sas..

Afroditoula mou perastika ston 3aderfo sou, apo oti katalava ta diskola efigan makari apo edw k pera ola na pane teleia..Kali dinami se olous sas!!!

Danae mou 4ixof8oro den les tipota na min sou aresei i douleia sou einai poli asximo alla 8a kanw ipomoni mexri na paw na gennisw..Fisika avrio pou 8a paw giatro 8a tou pw k gia tis sin8ikes pou doulevw na doume an mporei na mou gra4ei kamia adeia giati exw k liga ponakia otan kourastw.. K me to kalo otan epistre4w apo tin adeia mitrotitas 3ekina to 4a3imo gia douleia pali :?

Elenaki eisai 8eotreli, posa mageire4es? oli tin perioxi 8a taizes? :D Oso gia tin mikroula sas kouklara k auti!! Alla me etsi 8eogkomena mana ti 8a evgene xexe :lol:

Afroditi mou nai i Soula gennaei tin Tetarti..Ma pote mas anakoinwne tin egkimosini tis k twra gennaei :o I Elenakos pote tou Septemvri an 3erei kamia?

Gewrgianna olokliroi andres eginan ta agoria sou!! Na ta xerese!!!

Despoina mou i katerina prepei na leei polles le3oules ee? Mpravo tis!!! K se emas rixnei wres wres kati le3oules k mas afinei afwnous xexe megalwnoune ta skatoulia mas!!!

Euxomai na min 3exasa kamia :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!είμαι στο pc κ τρώω το πρωινό μου!ψωμάκι με φέτα κ ντομάτα κ αυγό βραστό,ο κώστας κοιμάται,η μικρή έφαγε κ είναι στο κρεβάτι της κ μιλάει κ εγώ σε λίγο θα πρέπει να ετοιμαστώ για τη δουλειά κ έχει ήδη ζέστη!

Δέσποινα,καλωσήρθατε!!ώστε έτσι η μικρή κατερίνα!διεθνείς γνωριμίες!με ιταλούς να συμπεράνω?!?!να τους προσέχει τους άντρες ιταλούς!είναι πονηροί! :lol::lol: ελπίζω γρήγορα να λυθει κ το θεμα με τον άντρα σου.

Έλενα,κουκλάκι η μικρή!και φαίνεται τόσο ήρεμη!η ζωή είναι όντως πιο χαλαρή εδώ κάτω,βέβαια χθες είχαμε μια συζήτηση με τον κώστα για τα οικονομικά (ωωω τι προτότυπο) και είμαστε λίγο αγχωμένοι για το πώς θα ανταπεξέλθουμε κ στα έξοδα του 2ου παιδιού κτλ....αλλά παραμενουμε αισιόδοξοι.το καλοκαίρι είναι πάντα πιο ζόρικα για μας γιατί ο κωστας δεν εχει μαθήματα κ το ταμείο ανεργίας είναι για την πλάκα..Επειδή ρώτησες για το βάρος/υψος κοίταξα στο βιβλιάριο,η Μυρτώ 3 μηνών ήταν 5.800 και 60,5 εκ.στην αρχή ήταν στις ψηλές καμπύλες.γυρω στον 6ο μήνα άρχισε να πέφτει,τώρα αισίως είναι στην καμπύλη του 10%.

Άνδρια,πιθανά ο πόνος να οφείλεται στην εγκυμοσύνη,εγώ τις τελευταίες μέρες καμιά φορά το βράδυ που ξαπλώνω στον καναπέ πονάω στο ισχίο κ με χτυπάει κ στο πόδι χαμηλά.έχω πρόβλημα με την κοτύλη μου κατασκευαστικό κ λόγω του βάρους μάλλον επειδεινώνεται.μην σηκώνεις βάρος κ να ξεκουράζεσαι!!εγώ μέχρι τώρα για τις εξετάσεις μου δεν έχω ζητήσει ποτέ άδεια γιατί τις κάνω ιδιωτικά πριν ή μετά τη δουλειά.για την καμπύλη ζαχάρου όμως που κρατάει 2-2,5 ώρες θα ζητήσω γιατί δικαιούμαι κιόλας!κ γιατί 5 χρόνια που δουλεύω δεν έχω πάρει μια μέρα αναρρωτική!

Γεωργιάννα,τέλεια η φωτο με τα αντράκια σου!!να σου ζήσουν!καλά ξεμπερδέμετα με τις κούτες!θα είναι λίγο ζόρι στην αρχή αλλά μόλις τακτοποιηθείτε θα το απολαύσεις!

Σούλα,βάστα γερά!!!!καλό κουράγιο για αύριο κ να πάνε όλα καλά!!!!μόλις μπορέσεις γράψε μας!!!

Αφροδίτη,ποτάκι ε???μπράβο!!τι είναι αυτό τρώγεται;;;έχω να πιω .......25 μήνες!

πολλά φιλιά σε όλες!τρέχω να ετοιμαστώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Νομίζω πως η Κατερίνα επανήλθε στη ρουτίνα της! Ήπιε και χτες το βράδυ γάλα και σήμερα το πρωί! (Το τι γάλα έχω πετάξει δε λέγεται!)

Δανάη είχε πολλούς Ιταλούς και η Νάξος και η Σχοινούσα και μόλις άκουγαν να τη φωνάζω, την υιοθετούσαν! Αχ, το οικονομικό είναι μεγάλο θέμα αλλά το καλό με το δεύτερο παιδάκι είναι ότι πολλά πράγματα τα έχεις ήδη και δεν χρειάζεται να τα αγοράσεις.

Εχω και ευχάριστα νέα να σας πω: η φίλη και κουμπάρα μου είναι έγγυος και γεννάει το Μάρτη! Χάρηκα πάρα πολύ κυρίως γιατί δουλεύει στις Βρυξέλλες με απόσπαση και θα έρθει Ελλάδα από τα Χριστούγεννα μέχρι τον Άυγουστο και μετά τον Απρίλιο 2013 επιστρέφει οριστικά! Πολύ έχω χαρεί γιατί θα την έχω και εδώ και θα έχουμε και άλλο μωράκι στην Αθήνα να κάνει παρεά η Κατερίνα. Έχω άλλη μια πολύ καλή φίλη με 2 μωρά αλλά μένει Νάξο :(

Και ελπίζω σύντομα να έχω και άλλα χαρμόσυνα γιατί ο φίλος της τρίτης κολλητής μου της έκανε πρόταση γάμου την Κυριακή και μάλλον παντρέυονται το καλοκαίρι!

Και τέλος μια φίλη μου που έμενε χρόνια Ισπανία παντρεύτηκε και επιστρέφει και εκείνη Ελλάδα το Σεπτέμβρη!

Επάναπατρισμοί, γάμοι, γεννητούρια, έχω μεγάλη χαρά όπως καταλαβαίνετε και ήθελα πολύ να τη μοιραστώ μαζί σας!

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και από εμένα!!

τι κάνετε?

λοιπόν τα φαγητά τα έφτιαξα για να μην μαγειρεύουμε όσο μπορούμε μέσα στην εβδομάδα. παίρνει και...ταπεράκι ο άντρας μου στην δουλειά μέσα στα πλαίσια της υγιεινής διατροφής που προσπαθεί να καθιερώσει...και έτσι αποφεύγει τυρόπιτες κλπ και τον 'κρατάει' και πιο καλά το φαγητό. Τα πιάτα/κατσαρολικά τα βάζω ΟΛΑ στο πλυντήριο... :lol::lol::lol: συν του ότι την Κυριακή από το μεσημέρι και μετά έρχεται η γυναίκα και καθαρίζει την κουζίνα πάρα πολύ καλά οπότε τυχόν λεκέδες από λάδι, ντομάτα, αλεύρι κλπ κλπ εξαφανίζονται! Οπότε έχω εφαρμόσει αυτό το σύστημα, φτιάχνω 3-4 φαγητά το σκ και ή τα ψήνω με΄σα στην εβδομάδα (αν πχ είναι παστίτσιο) ή τα ψήνω το σκ και τα έχω έτοιμα!

Αφροδίτη και εγώ με τις εγκυμοσύνες & θηλασμούς αποκόπηκα από το θέμα αλκοόλ και όταν άρχισα να πίνω ξανά λιγάκι στις διακοπές, με 'έπιανε' με τις 2πρώτες γουλιές...αλλά δεν ήθελα με τίποτα να σταματήσω να πίνω κρασάκι ή κανένα ποτάκι που και που γιατί θέλω να διατηρήσω κάποια απο τα πράγματα που έκανα προ τέκνων ...δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε... :?:?:? θ΄΄ελω να μπορώ να το 'ριξω έξω' που και που και να κάνω ότι έκανα σαν φοιτήτρια ή και μετά...

Δανάη εμένα πάντως ο μαιευτήρας επέτρεπε 1-2 ποτηράκια κρασί την εβδομάδα. Στην 'Έμμα ήπια 1 συνολικά :lol::lol::lol: στο μικρούλι μου ήπια σίγουρα 3-4 συνολικά σε όλη την εγκυμοσύνη και τα απόλαυσα πραγματικά!! Για αυτό βγήκε ίσως χαλαρό & ήρεμο το μωρό :lol::lol::lol::lol:

Δέσποινα πολύ ευχάριστα νέα έχεις! Μπράβο! Με το καλό! Μάρτιο γέννησα και εγώ την μπουμπου μου!Εμείς δυστυχώς δεν έχουμε ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ/ΜΙΑ φίλο/η που να έχει παιδάκια...είναι ακόμα στην φάση του: περνάω καλά βγαίνω με την κοπέλα/αγόρι μου και είναι κα δύσκολα τα οικονομικά, υπάρχει και ανεργία τώρα οπότε όλο και λιγότεροι θα επιλέγουν να προχωρήσουν και να φτιάξουν οικογένεια...

Άνδρια είχες κανένα νέο με τον εργοδότη? Να προσέχεις με την μέση σου...να μην σηκώνεις βάρη...το μωράκι σου προέχει...με το καλό η Β επιπέδου! Έχεις αγωνία?

κορίτσια, σήμερα γεννάει η ΣΟΥΛΑ??????????/ ξέρει καμία???? μίλησε κάποια μαζί της???

αν ναι, ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ κοριτσάκι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! όλα καλά να πάνε και να αποκτήσεις ένα γερό μωράκι!!!!!!!!!!!!!!!!

σας φιλώ για την ώρα!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμάνθα πολύ καλό το σύστημα με το φαγητό. Κι εγώ του χρόνου που δεν θα είναι εδώ η μαμά μου και η Κατερίνα θα πηγαίνει παιδικό έτσι θα τα κάνω. Και γενικά πάντα φρόντιζα να τρώμε ένα φαγητό 2-3 φορές. Αν π.χ. έκανα κοκκινιστό το τρώγαμε την πρώτη με μακαρόνια και την αλλη με ρύζι. Δεν βγαίνει αλλιώς.

Λίγο κρασάκι ή λίγο μπυρίτσα έπινα κι εγώ στην εγκυμοσύνη (1-2 την εβδομάδα όταν βγαίναμε). Στον τελευταίο μήνα μου είπε όμως ο γιατρός να το κόψω τελείως γιατί το μωρούλι ήταν πολυ μικρό (δεν ξέρω αν συνδέεται αλλά ήμουν πολύ αγχωμένη για να ρωτήσω λεπτομέρειες) και όπως έχω ξαναπει το ίδιο ακολούθησα και στο θηλασμό. Φέτος όμως του έδωσα και κατάλαβε. Πέρυσι ζήλευα που έβλεπα τον άντρα μου στις διακοπές να πίνει κοκτέιλ και έβγαλα κι εγώ το απωθημένο μου!

Σούλα όλα καλά να πάνε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol: ασουλακι ολα καλα να πανε! !!!! Ο γυναικολογος μου ειχε οτι ενα κρασι ποτηρι μικρο ειναι οκ κ επινα στην εγκυμοσυνη οταν τυχαινε... Η μικρη περνα μια μικροιωση κ η μαμα το ιδιο!!! Ξερει καμια γυναικα για το παιδι;;;
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...