Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΕΣΠΑ 2012-2013


Recommended Posts

Βρε κορίτσια τι γίνεται με το Εσπα;;;Θα μας τρελάνουν;Βγήκαν τα οριστικά και οι θέσεις για το νομό μου τουλάχιστον δεν είναι τόσες όσες είχαν προκηρυχθεί αλλά πολύ λιγότερες;Γνωρίζετε κάτι;Άλλαξε κάτι από την αρχική προκήρυξη;Από τις κοπέλες που έκαναν αίτηση παρατηρήσατε κάτι τέτοιο στο νομό σας;Ο παιδικός σταθμός που θέλαμε δήλωσε ότι θα καλύψει 15 θέσεις στη δομή Α1,1 και τελικά στα οριστικά αποτελέσματα γράφει μόνο 3 άτομα.Κουλό;;;;Και στις άλλες δομές το ίδιο γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MADRIO το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ , είμαι εύβοια ο Νομός είχε προκηρύξει 685 θέσεις στον παιδικό που έκανα αίτηση 51 και πήραν 21 παιδιά στο Νομό και 1 παιδί στον παιδικό που έκανα αίτηση , και τα επίθετα όλων των γυναικών που επιλέχθηκαν ξεκινάνε από το Μ και μετά. Υπάρχουν δομές που ενώ είχαν θέσεις δεν φαίνοντται καθόλου στη λίστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενα μπάχαλο δηλαδή;;;Αυριο θα σπάσει το τηλεφωνικό τους κέντρο!!Μα αφού δεν ήταν έτοιμοι τι τα έβγαλαν από Κυριακή να μας στεναχωρήσουν;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μεις κοριτσια απο ηρακλειο κρητης απο ιδιο προβλημα εχουμε....

δεν ξερω τι γινεται....

λετε να εγινε λαθος η αυτα ειναι τα αποτελεσματα και δεν αλλαζουν?????

μην πω πως τα εχουνε κανει φετος..... :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε βρε όλες με τα δίδυμα...Εσεις και τριδυμομανούλες μπράβο σας.Ελένη με το καλό!Και γω θέλω τρίτο!!!Να μου λέτε μόνο ευχάριστες εμπειρίες να το αποφασίσω....Εμείς απογοητευτήκαμε πάντως αλλά αν έχει γίνει λάθος όντως με τα μόρια που έχουμε είμαστε οριακά να μπούμε.Πέρσι μας είχαν πάρει με λιγότερα μόρια αλλά φέτος είχε μεγαλύτερη συμμετοχή,περισσότερες άνεργες και με μειωμένα εισοδήματα μανούλες.Μακάρι να χουμε όλες ελπίδες.Πιστεύω αύριο θα βγάλουν διευκρινήσεις.Θα ρωτήσω και στο σταθμό μας να μου πουν αν ξέρουν κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω θα σου πω την εμπειρια μου τον φεβρουαριο που θα γεννησω...

προς το παρον εχω μια κορουλα.... δεν ξερω πως θα ειναι με τα τρια αλλα σιγουρα θα βαλω γυναικα....

επισης εσυ εχεις το πλεονεκτημα οτι τα διδυμα θα ειναι τα μεγαλα.... αν ημουν στην θεση σου με το που εκλειναν τα 2 θα ξαναπροσπαθουσα για μωρο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω έτσι το χα στο μυαλό μου Ελένη όταν κλείσουν τα 2 αλλά ο άντρας μου έχει κουραστεί και δε θέλει να ακούσει για τρίτο,φοβάται και τα οικονομικά.Εγώ πάλι θέλω άλλη μια εγκυμοσύνη να τη χαρώ και φυσικά ακόμα ένα παιδάκι να "πολλαπλασιάσω" την αγάπη μου...Ο χρόνος θα δείξει και πάντα ότι θέλει ο Θεός..

Καλή επιτυχία για το ΕΣΠΑ και καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια οι ανεργες μανουλες εχουν λιγοτερα μορια...

περα απο το εισοδημα αλλοι παραγοντες σου δινουν μορια...

πχ εαν δεν εργαζεσαι..εχεις 10 μορια..ενω εαν εργαζεσαι 35..

απο κει και περα εχει σημασια η συμβαση και ανεβαινουν τα μορια..εαν ειναι μερικης απασχολησης, ορισμενου χρονου, κλπ κλπ..σε συνδιασμο με ενα σχετικα χαμιλο εισοδημα, σε τετοιες περιπτωσεις ανεβαινουν...

Παντως περιση στη Θεσσαλονικη, υπηρχαν παιδικοι που πηραν και με 25 μορια....φετος τα χαμηλοτερα ηταν γρω στα 48

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμας παλι στον παιδικο της περιοχης μας ο οποιος εδινε 30 θεσεις

πηρανε μονο 4 παιδακια και ειμαστε 22 εκτος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κάτι δε πάει καλά.Πως είναι δυνατόν να δίνανε 30 θέσεις και να πήραν μόνο 4;;Λάθος θα χει γίνει δεν εξηγείται.Και σε μας σε όλο το νησί οι θέσεις στη κατηγορία τους ήταν 93 και πήραν 26.Κάποιο λάθος έγινε.Περιμένουμε ελπίζω σήμερα διευκρίνιση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμαθα την αιτια που δεν πηραν τοσα παιδια οσα δηλωσαν στους παιδικους....

δεν ειχαν λεει τα κονδυλια....

και γιατι ειπαν οι μ@λ@κες οτι θα πηρουν περισσοτερα παιδια απο περισυ??????? γιατι ηταν κοντα στις εκλογες.... τελοσπαντων ας μην το πιασω αυτο το θεμα γιατι θα συγχυστω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα συγνώμη αφού στους οριστικους πινακες επιλεξιμων δομων λεει πχ θεσεις 93 μετα γιατι παιρνουν 26 παιδιά;;Τότε δεν ήξεραν ότι κόπηκαν τα κονδύλια;;;Για να δημιουργήσουν εντυπώσεις το έκαναν οτι και καλά έχουμε κοινωνικό κράτος;;;Κάτι δε πρέπει να κάνουμε,να αντιδράσουμε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα μου ειπαν οτι οι θεσεις που φαινοταν στις δομες ηταν οι μεγιστες που μπορουσε να προσφερει ο καθε παιδικος....και το εσπα δεν μπορεσε να της καλυψει ολες γιατι δεν υπηρχαν τα κονδυλια...

και οι παιδικοι ειναι σε εξαλλοι κατασταση γιατι δεν τους ειπαν οτι υπαρχει το ενδεχομενο να μην καλυπτουν ολες οι θεσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε φυσικα γιατι και αυτοι θα μεινουν αδειοι.Δε νομιζω οτι καταφέρνουν οι γονεις να πληρωνουν 300αρια το μηνα.Θα επιστρατευσουν παππουδες και γιαγιαδες.

Επρεπε ομως να το χαν διευκρινησει.Αδικα στειλαμε και τα χαρτια,τοση χαρτουρα να μαζευεις και να τρεχεις.Αμα ηξερα οτι ηταν μονο 26 θεσεις στο δημο μου και 3 στον παιδικο που ενδιαφερομαι δε θα τα εκανα,αδικος κοπος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι στις επιλαχουσες. σημαινει οτι δεν θα μου το παρουν; εαν δεν μπορουσανε να καληψουν τις θεσεις γτ τα δηλωσαν; απαραδεκτο το κρατος οπως παντα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον παιδια, εγω επειδη ειμαι σε αδεια, πηγα με την μικρη μου σημερα στα κεντρικα γραφεια στην Αθήνα, οπως και πολλοι αλλοι.. Οι υπαλληλοι κανουν τους χαζους. Λενε οτι τελικα δεν εγκριθηκαν οσα χρηματα υπολογιζαν και γι'αυτο οι θεσεις περιοριστηκαν. Ας πουμε ο στθμος που ηθελα εγω ειχε ολες τις θεσεις επιδοτουμενες και τις 54 και οι ωφελουμενες ειναι μονο 18! Αυτο που λενε λοιπον στο ΕΣΠΑ ειναι οτι περιμενουν να τους πουν αν θα παρουν αλλα 125 εκ.που ζητησαν για να αυξηθουν οι θεσεις και οτι οσοι απο εμας θελουν μπορουν να πανε και να γραψουν τα παιδια στο σταθμο, μιας και θα μεινουν κενες θεσεις που δεν καληφθηκαν με το ΕΣΠΑ, να πληρωσουμε και αν αυξηθει το κονδυλι θα συνεχισουμε δωρεαν!!1 Παντως εγω του απαντησα οτι τα ψευτικα στατιστικα που δημοσιευουν οτι ταχα στον νομο μας εγκριθηκαν 22.300 θεσεις, 39% αυξηση απο το 2011 να τα βγαλουν αφου ο Νομος παιρνει τελικα μονο 3.790 παιδια.. Τελικα μονο με τα καναλια θα γινονται οι δουλειες στην χωρα μας?!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...