Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ου-9ου-10ου2010:ΔΑΝΑΗ Η ΜΟΝΑΚΡΙΒΗ,Η ΠΟΛΥΑΓΑΠΗΜΕΝΗ


Recommended Posts

Καλημέρα τσούπρες;Τι κάνετε;Σκάμε από τη ζέστη.Αφόρητη.Αδιαθέτησα κιόλας την Παρασκευή,πιστεύω σήμερα θα καταφέρω να κάνω μπάνιο στη θάλασσα.Θα δούμε.Σχολιάζω γρήγορα τα χρωστούμενα και μετά σας λέω τα δικά μου.

Φωτεινούλα,το θέμα με την ακράτεια κι εγώ το είχα και να σου πω ούτε να φτερνιστώ και να βήξω δεν μπορούσα.Μη σου πω ότι μου είχε κρατήσει πάνω από ένα μήνα.Τα καλά του φυσιολογικού τοκετού είναι αυτά. :? Το θέμα μπαλονοσυνθέσεις ήταν αφοπλιστικό. :lol::lol::lol::lol: Αν και να σου πω την αλήθεια,πολύ θα ήθελα να με μπερδεύουν με μπαλονοσυνθέσεις από το να μην έχω. :cry::cry::cry:

Μαράκι,κι εγώ είδα αυτό με τα κουπόνια,εκτύπωσα αλλά δεν έβγαλα άκρη,οπότε δεν ξανασχολούμαι.Αν και συμφέρουν μωρέ.Πολύ ωραία τα γυαλάκια σας.Αντε καλά να περάσετε στις διακοπούλες σας. :D Με τους γονείς σου τι έγινε;Γράψε στην ομαδούλα.Με τους παιδικούς κανένα καινούργιο;Καλέ η Δημητρούλα το έχει πιάσει το νόημα.Μένει αυτή μοντελέ,αλλά ταυτόχρονα νοιάζεται και για την αδερφή της. :P:P:P:lol::lol::lol: Πάντως κι εγώ μακάρι να έστελνα και την Αγγελική,αλλά δεν την παίρνουν.Είναι μικρή.

Αριάκι μου καλό,γύρισες;Συγνώμη είναι με τα καλά τους οι άνθρωποι;Αφού δεν είχες αναφέρει το θέμα νόμιζα οτι είχε λυθεί αυτό με το εργοστάσιο.Σε μια ειρηνική διαδήλωση δημιουργούν τέτοια;Πώς είναι τώρα;Περαστικά του μωρέ.Ήρθε ο αδερφούλης σου;Τελικά δε θα έρθετε Λήμνο; :cry: Δεν πειράζει και στη Θάσο θα περάσετε σούπερ. :)

Σταυρουλίτσα,σιγά μη δεν παράγγελνε μόνη της ό,τι ήθελε.Άσε που φοβόταν μην της πάρετε και τίποτα λιγότερο. :lol::lol::lol: Πήγατε κι εσεις διακοπούλες;ΤΙ καλά!!!Για τον παιδικό που ρώτησες,τη Στέλλα την έγραψα σε δύο,για να δω κι εγώ σε ποιο σχολείο θα είμαι και που θα βολεύει.Για τη μικρή μου έχουν πει μετά τα 2,5.Βρεφικό φυσικά εδώ δεν έχει. :? Για την πιπίλα τωρα κι εμένα τον τελευταιο καιρό μπορεί να τη ζητούσε μες στην ημέρα και να επιμένει.Με την πάνα θα τα γράψω στα νέα μου.

Άλεξ,με τα δοντάκια πώς πάει;Σου έκανε κι εσένα σκηνικό με την κρέμα;Ένα κοριτσάκι που είχε έρθει δίπλα στη γειτόνισσα έκανε το ίδιο ακριβώς. :lol::lol::lol: Έφαγες και τις γλίστρες σου στη θάλασσα.Καλά που δε χτύπησες,γιατί γλιστράνε και πολύ.

Μαγδούλα,τι ακούω;Ζουζουνιές;Άντε να έχουμε κι άλλα ευχάριστα.Ετσι σας θέλω,όλο αποδράσεις αφού πέφτουν μαζί και οι άδειές σας. ;):) Μην αγχώνεσαι καθόλου με την πιπίλα.Κι εμένα τύχαινε να ξυπνάει 5 τα ξημερώματα,να της είχε πέσει και να φώναζε πιπίλα.Παρόλο που την είχε μόνο στον ύπνο.Τελικά ήταν πολύ πιο εύκολο απ'ότι νόμιζα.Και στη Στέλλα δεν είχα δυσκολευτεί,απλά είχε γίνει πιο γκρινιάρα.Ίσως γιατί ήταν και μικρότερη.

Ρουλίτσα,επέστρεψες;Πραγματικά ας πήγαινα διακοπές και ας μαγείρευα κάθε μέρα.Αρκεί να άλλαζα λίγο εικόνες.Άντε περιμένουμε τα νέα σου. :D

Καλά Χαρά,μήπως θέλουν να τους πληρώσεις κι από πάνω;Τι πράγματα είναι αυτά ρε παιδιά;Σε τι χώρα ζούμε;Να θες να κάνεις το καθήκον σου και να μη σε αφήνουν.Πάλι διακοπούλες το Σεπτέμβρη;Μια χαρά σας βρίσκω. :D Τρελό φατσί η Δημητρούλα,αστο παιδί να τραβάει την προσοχή.Αφού το'χει.Αυτό με την πιπίλα το είχα δει κι εγώ που το έλεγε ο Μαζάνης.Δύο περιπτώσεις μου έχουν πει ότι πιάνει γιατί δε βολεύει το παιδί και τη διώχνει από μόνο του.Εγώ δε χρειάστηκε να το κάνω σε καμία από τις δύο.

Επιτέλους σχολίασα.Σας γράφω γρήγορα και τα νέα μου και θα τις βγάλω λίγο έξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 940
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άλεξ,άντε καλά να περάσετε.Τα είπαμε και στο τσατ.

Εμείς καλά.Με την πάνα τίποτα το ιδιαίτερο,αφού κατουριέται,τα πατάει και πάει βόλτες σα να μη συμβαίνει τιποτα.ΤΙ να πω.Νομίζω θα με δυσκολέψει.Την Πέμπτη έφυγε η ανηψιά μου.Ρίξαμε πολύ κλάμα.Δεν ήθελε να φύγει το κοριτσάκι μου.Με έβλεπε στεναχωρημένη κι έκλαιγε κι αυτή.Είπε στη μάνα της του χρόνου θα ξανάρθει.Το δήλωσε από τώρα. :lol::lol::lol: Εχθές και προχθές πάλι ξενύχτησα.Καθόμουν με την διπλανή και τον πάτερ που μένει απέναντι και συγκλονίστηκα με αυτά που λέγαμε.ΑΦου εχθές τον πήραμε τηλέφωνο να ξαναέρθει και ξαναήρθε ο καψερός με εμάς που έμπλεξε.Η Αγγελική μου έχει γίνει τρελό γλωσσίδι.Λέει τα πάντα.Τραγουδάει και Μήλο μου κοκκινο μπεδένο. :lol::lol::lol::lol:

Πάω να τους κάνω μερέντα και να βγούμε λίγο να παίξουν.Φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους, ελπίζω να καταφέρω να γράψω στο καινούριο μας θεματάκι.

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την αφιέρωση στη Δανάη :x:x Η Δανάη στέλνει στις "θείες" της πολλά φιλάκια, αν και προς το παρόν μονο χεσμένες πάνες μπορεί να στείλει!!! :twisted:

Τι εννοείς όμως Χαρά;;;;;;

"Μάνα με τους εννιά σου γιους και με τη μια σου κόρη,

την κόρη τη μονάκριβη την πολυαγαπημένη ..."

Είπαμε θέλω να γίνω πολύτεκνη, αλλά όχι και έτσι :lol::lol::lol::lol::lol:

Λοιπόν να πω κάποια από τα νέα μας.

Η μικρή από την Παρασκευή μέχρι τη Δευτερα με ξέσκισε στο ξενύχτι, τρελά γλέντια. Γκρινιά, γκρίνια, γκρίνια. Γκρινιάζει για να ρευτεί, γκρινιάζει για να κλάσει, γκρινιάζει για να χέσει. :evil: Χθες ευτυχώς κοιμηθήκε. Ξυπνούσε φυσικά κάθε 1,5-2 ώρες αλλά έτρωγε και ξανακοιμοταν αμέσως.

Το Σάββατο ήρθε ο παιδίατρος και την βρήκε μια χαρά. Πήρε και βάρος και ύψος. Το αφάλι της έπεσε επιτέλους την Κυριακή, παραάργησε αυτή, στον Αλεξ είχε πέσει από την 7η μέρα.

Εντωμεταξύ ακόμα δεν έχουμε καταλάβει σε ποιον μοιάζει. Όταν κοιμάται είναι ίδια ο Αλεξανδρος, αλλά όταν είναι με ανοιχτα μάτια μας μπερδεύει. Κάποιος μας είπε ότι μοιάζει στον μπαμπα μου. ΘΑ δουμε.

Ο Αλεξανδρος την αγκαλιάζει, τη φιλάει και μετά τις ρίχνει και καμιά! Μόλις κλάψει η μικρή τρέχει στο ριλάξ να την πιάσει αλλά πρέπει να τον προλάβω γιατί πέφτει σχεδόν από πάνω της και καποια στιγμή θα την λιώσει.

Και επειδή κάποιο πουλάκι μου είπε ότι ψάχνετε ποιο παιδάκι έχει πιο μεγάλη μπάκα, τότε πρέπει να δείτε τον Αλεξ. Αν κάτσει ακόμα λίγο η μανα μου σπίτι ο μικρός θα γίνει τόφαλος. Από το πρωί που ξυπνάει η μανα μου τον κυνηγάει να τον ταΐσει και έχει κάνει κάτι κώλους ο μικρός άλλο πράγμα.

Τη Δευτερα τελικά ξεκινάει η αδεια του συζυγου και θα κάθεται μέχρι τις 17 Σεπτ.

Στα δικά σας τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σχολιασμός φωτογραφιών:

Χαρά τι φοβερή η γερμανιδούλα σου!! Και τι μπούτια!! Η τελευταία φωτογραφία από την παραλία είναι τέλεια για αφίσα.

Μαρία η Δημητρούλα στις φωτογραφίες είναι όλο γλύκες, οπότε άντε μετά να σε πιστεψουμε ότι αυτό το παιδί είναι διαολάκι :lol::lol::lol: Που είναι όλα αυτά τα παιχνίδια; Στο φαληράκι;

Και επιτέλους μου έστειλε φωτογραφίες η Σταυρούλα!!! Τρελό φατσόνι και η Εμμέλεια, σαν τη μαμά της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινή,τι φωτογραφίες είναι αυτές; :D:D:D:D Είναι μούρλια και τα δύο.Αχ,αυτή η Δανάη είναι άλλο πράγμα και ο Άλεξ με το σουβλάκι επίσης. :D Γιατί έτσι γκρίνια η μικρή;Παίζει να έχει τίποτα πονάκια;Τι καλά!Θα τον χαρείτε τον αντρούλη σου για πολύ καιρό.Να ξεκουραστεί κι αυτός λίγο. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά εσείς θα με μουρλάνετε μια η Φωτεινή με τη μπουμπουκα μια η Κατερίνα με την κορμάρα!!!

Καλά Κατερινιώ τι μας έλεγες για την κοιλιά και τη χαλάρωση;;;Πάσχεις;;;Που λεω και στις κόρες μου όταν κάνουν καμιά ζημιά!!!Είσαι Θεά,τέλειο ζευγαράκι και τα μικρά με τα μπουκλάκια θεές!!Ζηλεύουμε μαλλί.............

Και μεις θα πάρουμε μπρατσάκια σήμερα δε κάθονται στις κουλούρες πια άδικα τις κουβαλάμε...

Φωτεινή ο Αλεξανδρούκος μου είναι γιαμι γιαμι θελω να τον φαω!!!!!!!!!!Μου θυμίζει τη Χρυσανθούλα μου σε κάποιες εκφράσεις,ειδικά εκεί με το καλαμάκι-σουβλάκι!!χα χα.Όσο για τη μπάκα-Ορέστη Μακρή σας τρώμε χαλαράαααααααααα.Θα βγάλω καμιά φώτο με μαγιό στις διακοπές να κερδίσουμε τον τίτλο επάξια!!!

Όσο για την πρόσκληση πολύ χαρούμενη και πρωτότυπη...Δυστυχώς θα κάνουμε το πάρτι μας εκείνη τη μέρα Φωτεινή μου σωστά μάντεψες...Πέφτει Σαββάτο βλέπεις και βολεύει.Με το καλό όλα να γίνουν όπως τα φαντάζεστε..

Τη συνταγή με τη βρώμη την ξέχασες να μου τη γράψεις και θα στουμπώσει το καημένο μου.Κάνει κάθε 3 μέρες κακά.

Αλεξ καλή απόδραση...thanks για τις ευχές...

Τα γυαλάκια ακύρωσα την παραγγελία γιατί μου είπαν είναι κλειστα και θα παραλάβουν από Σεπτέμβρη νεες παραλαβές οπότε από Σεπτέμβρη τι να τα κάνω...Ίσως προλάβουμε να πάρουμε από δω από κανένα μαγαζί με οπτικά αλλιώς του χρόνου.

Σας φιλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνωμη αλλα ειδα τις φωτο κ δεν μπορουσα να μην σχολιασω...Καταρχην...φουφου...που ειναι κοπελα μου η κοιλια για την οποια μας επρηξες οτι εχεις;;;;;;;θες να φυγω νευριασμενη;;;καλε αυτο δεν ειναι σωμα...πες την αληθεια...μεσα σε ολα που κανεις ολη μερα κανεις κ γυμναστικη;;ξανακανε παραπονα κ θα παρω το καραβι!!!το Αγγελικακι εχει μαλλακι μπολικο ε;η Στελλιτσα τι μουτρακι...σαν 15 χρονων μοιαζεις στην φωτο...γκρρρρρ!!!

βρε τρελες τον ξενυχτατε τον παπα κ θα εχει λειτουργια το πρωι!! :lol::lol: για τις πανες τα ειπαμε κ στο τσατ..μακαρι να το πιασει γρηγορα το νοημα...α με τα δοντακια τελικα εσκασε κ ο 4ος κυνοδοντας...ακομα τα ενοχλουν;δηλ μεχρι να βγει τελειως το δοντι ή αμα σκασει μυτη ηρεμουν;αισιως φτασαμε στα 16 δοντακια...

Φωτεινακι τι γλυκουλα μωρε η Δαναη...κ εκει που κοιμαται στο ρηλαξ...νομιζω στο στομα μοιαζουν με τον Αλεξ.καλα εκει κανει κατι μαγουλακια ο Αλεξανδρος...αλλα ασε το παιδι να τρωει...πολυ ωραιο το προσκλητηριο,θα σε ενημερωσουμε το συντομοτερο... :-p:-p:-p:lol::lol::lol: ε αναμενομενη η συμεπριφορα του Αλεξ...μικρουλης ειναι ακομα....αντε να χαρειτε κ τον μπαμπακα σας..να σε ξεκουρασει κι εσενα λιγακι!!!

Μαρακι μ'αρεσει που συναγωνιζεστε για την μπακα... :lol::lol: η δικια μου το ακρως αντιθετο....παει προς τα μεσα...ειναι φετες που λεει κ ο θειος της.. :lol::lol: κουλουρα ουτε εμενα θελει,μπρατσακια που κοιταξα ελεγε απο καποια κιλα κ πανω....κ σκεφτομαι μηπως ειναι τεραστια στα μικροσκοπικα μπρατσακια της...μαλλον απο του χρονου...κριμα για τα γυαλακια..

φιλακια κ παλι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου φαίνεται θα στέλνω πιο συχνά φωτογραφίες,αν είναι να ακούω τέτοια κοπλιμέντα.Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. :oops:

Μαράκι,κι εμείς έχουμε κουλούρα,αλλά πιο πολύ την παίρνουν για παιχνίδι.Μπρατσάκια έχω και στις δύο.Γυαλάκια ηλίου παιδικά νομίζω έχουν και σε μερικά φαρμακεία. :roll:

Άλεξ,όχι δεν κάνω γυμναστική αν και πολύ θα ήθελα.Αν είναι να πάρεις το καράβι,θα ξανακάνω παράπονα. :P:P:P Α,ξέρεις τι έπαθε ο παπάς προχθές ;Είχε πάει 1,30 και δεν τον αφήναμε να φύγει.Μα είχαμε πιάσει ενδιαφέρουσα κουβέντα.Έτσι για να ξεφύγει,λέει πρέπει να πάω να κοιμηθώ,αύριο όταν κοιμίσετε τα παιδιά και βγείτε ελάτε να μου χτυπήσετε.Ε,απλά κάναμε αυτό που μας είπε.Τον φωνάξαμε. :D Αυτή την απορία με το δόντι κι εγώ την είχα.Νομίζω όμως πως την ενόχληση την έχουν μέχρι να σκάσει.Αφού έχει σκάσει το ούλο το υπόλοιπο θα βγαίνει πιο εύκολα.Μπορείς να πάρεις για το Κωνσταντινί σωσιβιάκι ολόσωμο.

Φωτεινούλα,το προσκλητήριο φοβερό.Συγκινήθηκα.Μακάρι να μπορούσαμε να έρθουμε.Αν και ποτέ δεν ξέρεις. ;)

Η Αγγελική μάλλον έχει κόψει το μεσημεριανο τον ύπνο.Είναι τώρα 2-3 μεσημέρια που δεν κοιμάται.Αν και το έχει ξανακάνει αυτό,αλλά επανήλθε.Για να πω όμως την αλήθεια δε με πολυπειράζει,γιατί από χειμώνα σκέφτομαι να μην την κοιμίζω μεσημέρι και να κοιμάται μια και καλή κατά τις 8 το βράδυ,αφού έτσι κι αλλιώς θα τις ξυπνάω πρωί.Αν δω τα σκούρα,θα τις πάρω να πάμε θάλασσα.Είναι απόλαυση πλέον στη θάλασσα,αφού μπαίνει και η Στέλλα που φοβότανε.Η Αγγελική θέλει να είναι μόνη της με τα μπρατσάκια σας.Φωνάζει όλη την ώρα μόνη μου,μόνη μου.Μόλις φτάνει κάπου που είναι ρηχά,φωνάζει "πατάω". :lol::lol::lol: Θέλει προσοχή.Τις προάλλες είχαμε χάσει το ένα μπρατσάκι.Πλατσούριζε λοιπόν έξω έξω χωρίς μπρατσάκια και παραπάτησε και παρτην μέσα.Για πότε πετάχτηκε ο άντρας μου,δεν το συζητώ.Φύγανε καφέδες,φύγανε όλα.Ευτυχώς ήταν στην παραλία μία γνωστή και μολις της είπα τι έγινε,μου είπε ότι έχει περισσευούμενα και μας έδωσε το ένα μπρατσάκι που μας έλειπε. ;) Η Στέλλα από την άλλη,δε θέλει μπρατσάκια,της τα βάζω με το ζόρι και μπαίνει μέχρι να της φτάσει το νερό στο λαιμό.Επίσης επικίνδυνο.Προχθές έπαιζε με κάτι παιδάκια,το ένα κοριτσάκι έκανε βουτιές και έκανε προς τα πίσω η Στέλλα και πήγε να πέσει κι αυτή μες στο νερό.Πάλι πετάχτηκε ο αντρούλης μου.Μα είχε λυσσάξει κι αυτή να της βγάλουμε τα μπρατσάκια.Έλεγε ότι δε θα ξαναμπεί και ξαναμπήκε.Σήμερα που να κοπανιέται δεν πρόκειται να της τα βγάλω.Μα μπαίνουν στη θάλασσα όταν πάμε και βγαίνουν μετά από 3 ώρες που φεύγουμε.Χαίρομαι όμως ιδίως για το Στελλάκι μου που φοβόταν.Η μικρή,την κάνω βουτιές ολόκληρη,και γελάει ενώ πρώτα έκλαιγε.

Τι άλλα;Αυτά.Πάω για τσατ με Μαγδούλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία για να μην το ξεχάσω ξεκινώ με τα κουακερ

Λοιπόν θα σου πω πως το κάνω εγώ:

Βράζω νερό στο μπρίκι και ρίχνω τη βρώμη να σιγοβράσει. Μετά από δοκιμές κατέληξα στην εξης αναλογια ανά 50μλ νερό βαζω 1 κουταλια της σουπας δημητριακα. Εγω δεν παιρνω μονο βρωμη, αλλά αναμιγνυω βρωμη με διαφορα δημητριακα, ξηρους καρπους και αποξηραμενα φρουτα, και βαζω και εξτρα σταφιδες, που αρεσουν σ'εμενα. Και συνεχιζω: θελει πολυ χαμηλη φωτια και ανακατεμα που και που αλλιως κολλανε. Μολις δεις και πιουν το νερο το κατεβαζεις από τη φωτιά, δεν το έχω χρονομετρήσει αλλά λίγα λεπτάκια κάνει. Μετά εγώ ρίχνω λίγη κανέλα και τους 2 τελευταίους μήνες και μισό κουταλάκι ταχίνι.

Αυτό είναι το πρωινό του Αλεξανδρου και το δίνω ζεστό. Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ να το βάλω στο ψυγείο, αλλά φαντάζομαι δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Όταν ήταν μωρό που άρχισε τις στερεές αντί για ρυζαλευρο ή φαριν λακτέ έπαιρνα τη βρωμη την περνούσα από το μπλέντερ να γίνει σκόνη και την έβραζα και είχε και πιο μαλακη υφη, σχεδόν σαν τις έτοιμες κρέμες ήταν.

Αυτό το μηνυμα έχει γραφτεί από τις 12 ωρα και πήγε 4 για να το κάνω υποβολή. Αααχχχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια.ναι μαι και εγω πρωινη πρωινη εδω αφου εχω σηκωθεί απο τα αξημέρωτα. :evil:

Σήμερα περιμένω την κουμπαρα μου και νονά της Εμμέλειας.Θα ερθει για 2 μέρες να κανονισει τα του γάμου της που θα γίνει στης 25 Αυγούστου.

Με την τουαλέτα συνεχίζουμε κανονικα αν και είχαμε καποια ατυχηματα..

Αλεξ και Χαρά κανετε μπανάκια ε?Καλά να περάσετε.

Τζενιφερ φουφου είσαι μία κουκλα και τα μουσουδάκια σου πολύ κουκλια και ζουζουνόφατσες.

Φωτεινή εγω ούτε φωτο δε πήρα ούτε πρόσκληση.Καλέ να μας καλέστε και θα σας φέρουμε και καλό δωρο.Τι νομίζεις οτι είμαστε τίποτα μπαταχτσίδες? :lol::lol:

Αρια διάβασα για την φωτιά στο αγιο ορος.τρέχει ο αντρας σου ε?Ελπίζω να σβησει να είναι όλα καλά και να πάτε τελικα Θασο.για πότε κλείσατε?

Μαγδα μου μη στεναχωριέσαι για την Ινα θα βρει και αυτη τους ρυθμούς της σιγά σιγά.Να πηγαίνεις να τη βοηθάς όσο μπορείς αλλά και εσυ με τα ωράρια που έχεις που να προλάβεις?

Ρουλάκι σε περιμένουμε να μας πεις λεπτομέρειες.τι λέει ο Τασουλης?

Μαρία σε περιμένω τσατ.έτοιμα τα πράματα?εγω οταν φυγαμε την προηγουμενη εβδομάδα είχα πελαγωσει με τι να πάρω μαζί μου αλλά εσυ κάνεις συχνα ταξιδάκια με τις μικρές οπότε έχεις πάρει το κολάι. ;):lol::lol:

Α να σας πω τι μου είπε προχτες στο σουπερ το σκατό!την ώρα που πλήρωνα την παίρνει η μαμά μου να φυγουνε και αυτη φωνάζει.γιαγιά πελιμενε .η μαμα μαζεύει λεφτά!!!καινούργιο πνευμόνι έκαναν όσοι περίμεναν στην ουρά!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"Ετοιμάζω ταξίδι,μοναχά για πάρτη μου,στα μεγάλα νησιά του ουρανού και του χάρτη μου"

Φτυστε με κακομοίρες μου να μη με γλωσσοφάτε γιατί στη δουλειά έχουν κάτσει όλες οι καρακάξες στη καμπούρα μου που έμαθαν ότι θα λείψω μια βδομάδα!!!Λες και τους πέφτει λόγος βρε κορίτσια πότε θα πάρω την άδεια μου...Ας ζητούσαν και αυτές στη τελική...Η μια μου λεει χθες:"ετσι μπράβο εσύ κάνεις ζωάρα!!!"Ακου ρε παιδιά ανύπαντρο σκατό χωρίς υποχρεώσεις χωρίς τίποτα,έχει 1 μήνα που ήρθε στη δουλειά και γω έκλεισα 6 χρόνια και θα μου πει ότι κάνω ζωάρα....Δε θα αφήσω να με επηρεάσει όμως....

Πήγαμε jumbo χθες,πήραμε μπρατσάκια το μικρότερο μέγεθος που είχε,βρήκα τους μαρκαδόρους της crayola πυ γράφουν μόνο σε ειδικό χαρτί,πήραμε στρώματα και μαρκαδόρους για τα παιδάκια που θα είναι στη παρέα,πήρα στις δικές μου και άλλα κουζινικά που ασχολούνται και σήμερα θα φορτώσουμε το γαιδουροfiestaki μας και βουρ για Κω......

Φωτεινη thanks για τη συνταγή,μόλις γυρήσουμε θα το δοκιμάσω,προς το παρόν την καταφέρνω και πίνει χυμούς και θα το προσπαθήσω και στις διακοπές.

Μάγκυ κούκλα και συ και ο Βασιλάκης και η παραλία...Που τη βρήκατε καλέ τέτοια ήσυχη παραλία;;;Όσο για το αμόρε με το βαμμένο νυχάκι και το πέδιλο το μουράτο δε θα σχολιάσω θα σε αναλάβει η συμπεθέρα σου!!!

Αρια καλά να περάσετε και σεις Θάσο,να ηρεμήσετε από φωτιές και συλλαλητήρια...

Σας φιλώ όλες μια μια καλά να περάσετε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ξεκινω με την μασκοτ του θεματος μα ποια αλλη την δαναη αμα κανω παλι γιο μπορω να την κλεισω μια κ τον προτοτοκο τον εχω κλεισει για την κουκλαρα μας την δημητρουλα.

λοιπον τρελο φατσονι ειναι για φαγωμα κουκλακι καλα να σου πω εγω βλεπω καρμπον φωτεινης τωρα τι μου λες εσυ για υπνο κ ξυπνιο ιδια μαρι εσυ..

ο αλεξ ειναι ολα τα λεφτα με το σουβλακι φτου φτου το μωρο μου τον λατρεψα.

συμπεθερα καταφερα κ ειδα της φωτο καλα η μιμικα ειναι σε 4 χρονων παιδι πανεμορφη ρε φιλεναδα ειναι κ τρελο στυλακι.κ για να προλαβω την μουρμουρα αυτη που φιλαει ο γιος ειναι η κελυ 3 ετων η ανιψια μου (κορη του αδερφου του αντρα μου)απλα κανει προβες για να ναι ετοιμος για τη μιμικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι καλο ταξιδι :x:x:x αναμενουμε πολλες φωτο απο τα θηριακια σου να περασετε υπεροχα θα μας λειψεις!!!!!οσο για την κακογλωσσια των συναδελφων φτου φτου μακρια κ ολα θα πανε τελεια!!!!!

τουιτακο τα παμε κ στο τσατ κ μη ξεχνας υποσχεθηκες συμπαρασταση αυριο που θα μαι μονη σαν το λεμονι στη δουλεια ναι????

φωτεινη ρε πολυ χαρηκα αντε να τον χορτασετε τον αντρουλη προσκληση νομιζω δε βρηκα που θα την κανετε???

φουφουκα τζενιφερ αστραφτερο τα κανεις ολα κ συμφερεις χαχαχαχαχα καλα ρε κ τον πατερ ξεμυαλισατε βρε τερατα μη στεναχωριεσαι για την ανηψουλα θα περασει ο καιρος γρηγορα παλι μαζι θα στε.

αριακι μπες καλε να μας πει νεα απο το μετωπο φωτιες ματ ανησυχω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεξανδρουκω μου λειπεις απολαμβανεις παραλιες κ μανουλιστικη φροντιδα πολυ χαιρομαι θα σε παρω τηλ αυριο να παρω τη δοση μου να δω κ αν τρωει τιποτα το πετιτακι..

ρουλιτσα δικηγορινα μου μου ρθε πισω το μειλ με τις φωτο που σου στειλα μπας κ αλλλαξες φιλεναδα μπες να μας πεις νεα ο τασουλης παρλαρει ολο κ πιο πολυ ε!!!

φιλια παω σπιτι επιτελους!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια,κοριτσάκια!Τι κάνετε;Πώς είστε;Είπα να σχολιάσω,για να μη μαζευτούν μετά και δε θα ξέρω από πού να αρχίσω.Σήμερα λείπει ο αντρούλης,θα έρθει αύριο το πρωί και η Αγγελική ξύπνησε από τις 8,30. :? Χαλάλι όμως,κάθεται ήσυχη....σχετικά.Το Στελλί μου ακόμα κοιμάται. :x:x:x:x Η Αγγελική παιδιά έχει γίνει τρελλή γλωσσού.Το σουξέ μας είναι το μήλο μου κόκκινο και η πεταλούδα που τραγουδάει:"Μια δουδουδούδα" :lol::lol::lol: Κατά τ'άλλα ήσυχα,αν δε φυσάει πολύ θα τις πάω καμιά θάλασσα σήμερα,να περάσει και το απογευματάκι χαλαρά.Την Τρίτη θα έρθουν και τα κουνιάδια με την πεθερά μου,θα πάρουμε μια ανάσα.Επίσης,η Στέλλα έχασε το ένα σκουλαρίκι και τώρα φοβάμαι μην της κλείσει η τρύπα.Θα είναι κρίμα,τόσο κλάμα έριξε για να της κάνουμε την τρυπα,μετά για να της βάλουμε άλλα σκουλαρίκια.Το συγκεκριμένο το έχει χάσει 2-3 φορές και το ξαναβρίσκαμε,τώρα χάθηκε. :( Μάλλον δεν είχε καλό κούμπωμα.Θα της βάλω αυτό που έχει στο άλλο αυτί για λίγο και μετά θα το ξαναλλάξω,για να μην κλείσει καμία τρύπα.Μέχρι τη Δευτέρα τουλάχιστον που θα πάμε να της πάρουμε άλλα.

Σταυρουλίτσα,συνεχίζετε με το κόψιμο της πάνας ε;Μπράβο. :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: Εγώ τα έχω ψιλοπαρατήσει,γιατί απογοητεύτηκα,αν και βλακεία μου,γιατί το συγκεκριμένο θέλει υπομονή κι επιμονή.Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. :) Ώστε έτσι ε;Οικονομική κρίση κι εσύ μαζεύεις τα λεφτά του κοσμάκη στο ταμείο. :lol::lol::lol: Τι άλλο θα πει το μουρλοκομείο;;; :lol::lol::lol:

Μαράκι,σίγουρα θα περάσετε σούπερ!Καλές διακοπούλες!!!Συγνώμη,εσύ κάνεις ζωάρα;;;Δεν της απάντησες;Εγώ δε θα την άφηνα έτσι.(Τι πρωτότυπο :lol::lol::lol::lol: ).Εννοείται πως δε θα την αφήσεις να σε επηρεάσει.Ψωνίσατε και τα πραγματάκια σας και μια χαρά. ;):) Καλά να περάσετε και περιμένουμε νέα σας!Φιλάκια!!!

Αριάκι,τι έγινε ο αντρούλης;Πώς πάει το τραύμα;Με τις φωτιές όλο και κάτι ακούω στην τηλεόραση. :( Μακάρι να τελειώσουν όλα γρήγορα.

Μαγδούλα,ξεμυαλίσαμε και τον πάτερ.Μα κάνουμε ρε συ απίστευτες συζητήσεις.Αυτός ο κακομοίρης εν τω μεταξύ δεν προλαβαίνει να κάθεται,γιατί έχει δουλειές αφού μένει μόνος του.Μέχρι και τα ράσα του είπα να του σιδερώσω,για να έχει χρόνο να κάθεται μαζί μας.

Αυτά.Πάω να κάτσω με τα ζουζούνια μου.Ξύπνησε και το Στελλί μου. :D ΦΙλιά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα απο τον οτε :twisted::twisted::twisted:

λοιπον αναμενω παρεα ελατε O:-)O:-)

φωτεινη κ ναι η χαζη ξανθια τωρα ειδα οτι το τελευταιο πραγματακι στο μειλ ανοιγει κ ειναι το προσκλητηριο παρα πολυ ομορφο ευχαριστω πολυ για την προσκληση αν κ δυστυχως βρε κουκλιτσα εκει που μου ξενιτευτηκες που να ρθω γκρρρ!!!

αστραφτερο μου κ εγω με πανα βασικα τα παρατησα οχι λογω του βασιλη γιατι εμενα μια χαρα τα πηγαινε αλλα μου φαινεται ακομα μικρακι για να του βαλω απο τωρα ορια μια ζωη θα πρεπει να προσεχει ας ειναι χαλαρος λιγο ακομα χωρις αγχη ακομα κ του χρονου ανοιξη μικρος θα ναι μωρε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθιστε να σας πω κ ενα κατορθωμα του β να γελασετε πηγαμε για μπανιο τις προαλλες κ ειχα παρει κ ενα ξαδερφακι του β το οποιο ειναι δευτερα δημοτικου φοβερος κολυμβητης οποτε εκανε διαφορα κολπακια κατακορυφους τουμπες μεσα στη θαλασσα κ τετοια εγω απολαμβανα εξω ο κων/νος εκανε τα κολπα κ ο β επαιζε με τα κουβαδακια σε καποια φαση βλεπω τον β παιρνει φορα τρεχει χωνει ολο το κεφαλι μεσα στο νερο κ τουρλωνει το κωλακι πως λέμε στα 4 :oops::oops: βγαζει το κεφαλι αφου εχει πιει 200 λιτρα νερο κ κανει μαμα τοιτα εκανα κοϊφο!!!! :lol::lol::lol: ελιωσα κ εγω κ ολη η παραλια..κ καταληγω αμα ητανε η ζηλεια ψωρα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες!!!ησυχία αυτές τις μέρες ε?όλες πήγατε για να πλατσουρίσετε?

και εμείς λέμε να πάμε αυτη τη εβδομάδα οπότε Αρια θα σε δω αν θα εισαι εκει!!!!Το μόνο κακο είναι οτι ακόμα δεν βρήκαμε που να μεινουμε αφου όλα τα καλα είναι κλειστά!!Εχεις κάτι υπόψιν αου?στειλε μου το τηλ σου να το χω...

Μαγδουλα εχτες δε προλαβα να μπω και σε αφησα μοναχουλα!!!καλε ο βασιλης προετοιμαζεται για ολυμπιακους και εσυ δε το χεις παρει χαμπαρι ακομα... :lol::lol:

σας αφηνω παω να χαξω για δωματιο.φιλιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας,κοριτσάκια!ΤΙ κάνετε;Πώς είστε;Πού είστε όλες χαμένες;Παραθερίζετε;Εμείς μια χαρά.Πήγαμε σήμερα εκκλησία και κοινώνησα και τα κοριτσάκια μου.

Μαγδούλα,έκανε κόιφο;Πολύ γέλασα.Ο σκατούλης,δεν του ξεφεύγει τίποτα. :lol::lol::lol:

Σταυρουλίτσα,τι έγινε;Βρήκες τίποτα από δωμάτιο;

Χαρουλίτα μου,πού είσαι;Θα σε πάρω τηλ,να δω τι κάνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παραπονιαρα φουφουκα :) Δεν παραθεριζουμε ολες,καποιοι εφημερευουν κιολας :!:

Πολυ ησυχια ρε παιδια,ομως....αντε να περασει και η Παναγια για να πουμε καλο χειμωνα,να μαζευομαστε στα ρημαδια μας επιτελους!!!!Και αν καταφερουμε να βαλουμε σε προγραμμα τα ταλιμπανακια μας παλι να μου γραφετε :lol::lol::lol:

Εδω δροσισε απιστευτα!!Κατι ηταν ακι αυτο!!Την Πεμπτη ειματαν στο εξοχικο και το βραδυ κατι αστροποβροντες!!!!Χεστηκαν ολοι πανω τους εκτος απο την αναισθητη που κοιμοτανε....Εμενα :lol::lol::lol: Ξυπνησε και η ομορφια μου και με κοιταει με μια μουσουδα και καλα τρομαγμενη και μου λεει:"Ο κακος!!!!ΠΩΠΩΠΩ!!!Νανι μαμα,νανι!!!" :lol::lol::lol:

Την Παρασκευη ηλθαν και οι κουμπαροι μου με τη βαφτιστηρα μου,εγινε και αυτη κουκλι,ολοκληρη κοπελα,ψησαμε ,φαγαμε,παιξαν οι μικρες,πολυ ωραια!!!

Το Σαββατο γυρισα πισω γιατι εφημερευα(λεπτομεριες θα γραψω στην ομαδα).Το βραδυ βγηκαμε με τους κουμπαρους μου αρχικα για φαι και μετα ποτακι και σημερα με τις φιλες μου για καφεδακι!!!

Παιρναμε το μηνα του μελιτος που λεει και ο δικος μου ;)

Κατα τ'αλλα προβληματιζομαι τι να κανω με τα γεννεθλια της μπεμπας μου :?

Το 1ο ενδεχομενο ειναι να τα κανω στην αυλη ,υπερπαραγωγη οπως περυσι,εστειλα και μερικα mail για κλουν και περιμενω προσφορες!!!

Το 2ο ειναι να τα κανω πολυ οικογενειακα,που αυτο δεν ξερω πως θα γινει ,αφου μονο οι πολυ κολλητοι μαζευομαστε 20 ατομα και αν ειμαστε στην αυλη,μπορω να μην πω στα παιδακια της γειτονιας που θα κρεμονται απο τα καγκελα να μην ελθουν????

Το 3ο ειναι μιας και 3/9 ειναι Δευτερα να τα κανω Παρασκευη 7/9 στην Κορινθο.Μεχει ζαλισει και η πεθερα μου που πεταει τη σκουφια της αλλα εκει αντε να ειναι 4 παιδακια :!:

Εσεις τι λετε????Εχω μπερδευτει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας σχολιασω τωρα τα νεα σας!!!!Ποια νεα δηλ???Τρεις και ο κουκος μειναμε :lol::lol:

Φουφουκα,οι φωτο σου ηταν ΤΟ ΝΕΟ!!!!Θες να με τρελλανεις καλε ,που μας παραπονιεσαι ολη μερα!!!Τι να πουμε και εμεις οι σιτεμενες που εχουμε πουρεψει κιολας :o:o:o Ετησια συνδρομη σε γυμναστηριο πρεπει να κανω μπας και σωθω ή να παρω μια μπουρκα!!!!Κοιτα μην κολλασεις και τον Πατερ και εχουμε και αλλα πιπινοζουζουνα :o:o:o:o

Και τα κοριτσακια σου ομως κουκλια!!!!Μας βγηκε και η Αγγελικη τραγουδιαρα ε??Να ελθει να κανει παρεα με τη φιλεναδα της που ειναι βεβαια του λαικοδημοτικου!!!Εκεινος ο Γιαννης και το μαντηλι του και το παπακι απο τη ποταμια με εχουν στοιχειωσει!!!Το βρηκα θα της μαθω το :"Αγγελω 'μ κραινει η μανα σου" να το αφιερωνει στην δικια σου :lol::lol::lol:

Για την εκπαιδευση τουαλετας μην σκας και εγω κανω τον κινεζο :oops::oops:

Συμπεθερα,στα 4 :o:o:o:shock::shock: για προσεχετε λιγο μην εχουμε τρεχαματα!!!! :lol::lol: Καλα πολυ γελιο εριξα με το γαμπρουλη μου :!: Οι φωτο πολυ ωραιες,παλι καλα που διευκρινισες τη συγγενεια,αλλιως θα ειχαμε παρεξηγησεις με τα καυτα φιλια σας!!!!!

Εκανες τιποτα με ξενοδοχειο?Η Ινα τι κανει με την κορακλα της?

Ποτε παιρνεις παλι αδεια?

Φωτεινουλα,ευχαριστουμε πολυ για την προσκληση!!Με το καλο και ευλογημενα τα παιδακια σου :)Αληθεια αν δεν ειχαμε το γαμο ,μπορει να το κοιτουσα,αλλα τωρα δεν βγαινω ρε φιλεναδα....

Καλε ποτε μεγαλωσε η κοριτσαρα και παει και σε παρτυ!!!!

Χαιρομαι που καταλαβες το υποπνοουμενο για τον τιτλο ;) Φιλολογος γαρ,ττο περιμενα...

Ασχετο αλλα μιας και το θυμηθηκα ,σχετικα με τα παπουτσια δεν μου αρεσει ασημι ή χρυσο,μου θυμιζουν νυφη σε στρωσιμο κρεββατιου!!!Εγω προτιμω τα πιο color bloc,αλλιως το nude που ειπε η Αλεξ.

Σταυρουλα,οπως πας εσυ εισαι ο κουκος,αφου πεταγεσαι στο ασχετο!!!Τοσο καιρο αφαντη και τωρα που ειναι ολοες αφαντες εσυ παρουσα :o:o:o Αντε με το καλο οι διακοπουλες!!!Βρηκες τπτ?

Θα σου στελω το τηλ της Αριας,το εχω!!!Μπορει να εχει και κατι υο'οψιν!!!

Αρια,τι εγινε με τον ανδρα σου???Ολα καλα???

Ρουλακι ,που χαθηκες παλι?????Θα σε παρω αυριο!!!!

Μ'αρεσει που δεν ειχα τι να σχολιασω!!!!Τι γλωσσου πια..... :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοριτσάκια!Μπήκα με την ελπίδα μήπως δω κάτι και ναι είδα μήνυμα της χαρουλίτας. :D Εχθές έκανα το σπίτι και σήμερα,ΘΑ κάνω σίδερο.Το πότε δεν το ξέρω.Μου αρέσει που έκανα εχθές το σπίτι για να μην τα έχω όλα σήμερα,αφού αύριο ξημερώματα έρχεται η πεθερά με τα κουνιάδια.Αλλά παρόλα αυτά κωλοβαράω. :D:D:D Τι άλλο;Της Στέλλας της βγήκαν και τα δύο σκουλαρίκια τα έχασε.Θα τρέξω το απόγευμα να της πάρω άλλα,αφού φοβάμαι μήπως κλείσουν οι τρύπες. :?

Χαρουλίτα μου,εφημέρευες ε;Τα καλά του επαγγέλματος.Μια χαρά πέρασες πάντως την Κυριακή σου. ;) Βασικά για τα γενέθλια της μικρούλας εγώ θα έλεγα στην αυλή σας υπερπαραγωγή.Δεν ξέρω,εγώ θέλω στα παιδιά μου να κάνω πράγματα που θα τα θυμούνται μωρέ.Τώρα και στην Κόρινθο να τα κάνεις μπορεί να είναι εξίσου καλά.Σε μπέρδεψα ε; :P Ευχαριστώ για το κοπλιμάν,σιγά καλέ που θες μπούρκα κι εσύ;Μια χαρά είσαι. :) Εχθές είχαμε πάλι βραδιά κιθάρας για λίγο όμως,φωνάξαμε τον πάτερ ο οποίος μόλις είχε γυρίσει και είπε θα προσπαθήσει να έρθει.Φυσικά δεν ήρθε.Μας έχει πάρει από φόβο. :lol::lol::lol::lol: Πολύ γέλασα με το τραγούδι που θα μάθεις στη Δημητρούλα,εξαιρετικά αφιερωμένο. :lol::lol::lol: Άστα με αγχώνει λίγο το θέμα πάνας.

Βικούλα,Ελενάκι;Έχουμε καιρό να μάθουμε νέα σας.Τι γίνεστε; :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aγαπουλες μου πως πατε αλλες διακοπες αλλες αφαντες καλα λεμε μειναμε 3 κ ο κουκος χαχαχαχα.

ναι το καμαρι μου σας λεω εγω μονο λεπια δεν εχει βγαλει τα νεα του σκ πρωι δουλεια μονη σαν το λεμονι καμια δε μπηκε για τσατ :cry::cry: δε πειραζει βρε αρκει που περνατε καλα απογευμα ηρθαν κοσμος σπιτι κ ψησαμε μπαρμπεκιου κατι πανσετες μουρλια!!!

κυριακη πρωι θαλασσα με φιλους ενας χαμος 10 ατομα εκ των οποιων 4 μωρα ξεσηκωσαμε την παραλια !!!!

το απογευμα για καφε στο σπιτι της ινας θα σας στειλω φωτο κ απο τη μπουμπου ειναι θεα!!!!!!κουκουβα κουκουβα κ καπως ηρεμει λιγακι καπως μετα βγηκαμε για φαγητο παραθαλασσια μας επιασε κ μια μπορα κ ηταν υπεροχα να τρωμε κ να χαζευουμε την βροχη στη θαλασσα γνωριζαμε κ ενα ζευγαρι με ενα μωρο 16 μηνων σουπερ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φουφουκα καλως να δεχθεις τα πεθερονια καλε κ τον παππα τρελαινατε εισαι σαν κι εμενα εγω δεν υπαρχει καπου που να παω κ να μη πιασω γνωριμια δεν μπορω!!!

συμπεθερα αντε ρε μαυρα ματια εκανα να διαβασω κατεβατα σου!!!!

λοιπον γεννεθλια ψηφιζω σπιτι στην αυλη φετος καταλαβαινουν κ καλεσε ολα τα παιδακια κ εγω το ιδιο λεω να κανω αρκει να μην εχουμε βροχες γιατι 20 παιδακια δε θελω να τα φανταστω μεσα στο σπιτι μου και αλλους τοσους γονεις :shock::shock:

οσο για την πεθερα ας κανετε κ εκει ενα μικρο παρτακυ 2 φορες γιορτη ακομα καλυτερα!!!!!!!!!!!!!!!!

τουιτακο βρηκες εμεις παλι αλλαξε γνωμη ο αντρας μου τωρα λεει βολο γγκρ τεσπα αρκει που στανταρ καπου θα παμε κ ας παμε οπου θελει!!!

αλεξ καλοπερνας εεεε μου λειπετε ρε κ εσυ κ η μαρια!!!

ρουλιτσα αρια κ εσεις καλε μπειτε ρηχα ειναι :lol::lol:

φωτεινη εσυ εχεις ασυλια με 2 παιδια φιλεναδα χαρα στα κουραγια σου ενα κ εχω λαλησει

θα ξαναμπω παω να φυγω τα παιξα σημερα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά, καλησπέρα!!!Όπως καταλαβαίνετε όσο είναι ακόμα καλός ο καιρός, γιατί εδώ στην Τρίπολη είχαμε και κρύο και βροχές, φεύγουμε!!!!Την Παρασκευή πήγαμε για δεύτερη φορά καμπινγκ στο Μαυροβούνι Γυθείου και ήταν πολύ ωραία, χαλαρώσαμε, ο μικρός ξετρελάθηκε, ήταν και η θεία του μαζί και τον χάρηκε και αυτή και ξεκούρασε λίγο κι εμάς!!!!Μάλλον λέμε να πάμε και το επόμενο σκ σε άλλο κάμπινγκ ή και στο ίδιο, μετά θα γίνει νονός ο αντρούλης μου, μετά θα πάμε στην Αθήνα για μια βάφτιση, μετά θα πάμε στο Πόρτο Χέλι σε ένα πολύ ωραίο ξενοδοχείο, ιδανικό και για παιδάκια και μετά θα ήθελα να πάμε στην Τήνο, κάποια στιγμή θα ήθελα να πάμε και κάπου τα δύο μας, όλα αυτά που σας έγραψα είναι σαββατοκύριακα, μην νομίζετε ότι θα είμαι μέχρι τον σεπτέμβρη διακοπές!!!!Βέβαια και τωρα δεν πολυδουλευω, αφ’ ενός γιατι δεν έχει πολύ δουλειά και αφ’ ετέρου γιατι μου φαινεται ότι η πεθερα μου έχει κουραστει κάπως, θα σας τα γράψω και στην ομαδα μας!!!Κατα τα άλλα στη Σκύρο περάσαμε ήσυχα και ωραία, πιο πολύ ευχαριστήθηκα γιατι οι γονείς μου χάρηκαν πολύ τον μικρό, ο οποίος ετρεχε συνεχεια στους κηπους των δωματίων, οποιο παιδάκι ερχοταν για διακοπές γίνονταν φίλοι, έλεγε «φιλος χιου» και του εβαζε μπροστα την μπαλα για να παίξουν γκολάκια!!!!Είχα φτιάξει ένα ωραίο πρόγραμμα και ήταν ολοι ευχαριστημένοι, το πρωί μαγείρευα (ο μπαμπας μου ελεγε παλι καλα που ηρθε το παιδι να φαμε κι ένα φαγητο της προκοπής, γιατί η μαμα μου δεν το εχει και πολύ με την μαγειρικη!!!), ο αντρας μου πηγαινε αχαραγα για ψαροντουφεκο, εγω πηγαινα με τον μικρό για μπάνιο, μετα τρωγαμε, πηγαινα για μπανιο μονη μου σε ένα beach bar τις ωρες που κοιμοντουσαν μπαμπας και γιος και καταφερα και διαβασα τρια λογοτεχνικα βιβλία και μολις ξυπναγε ερχοντουσαν μπαμπας και γιος και συνεχιζαμε το μπανιο μεχρι αργά!!!Πηγαιναμε στον παιδότοπο ή στην πλατεία, του παίρναμε παγωτο και εκανε σαν τρελλο, εχει ξετρελλαθει με κατι ρακετουλες που του πηραμε, αλλα εμεις εχουμε ξεμεσιαστει να παιζουμε μαζί του!!!!Ενα από τα πολλα του κατορθώματα είναι ότι όταν τον ειχαμε αναμεσα μας στο κρεββατι (γιατι συνηθως κοιμοταν με την μαμα μου στο παρκοκρεββατο κι εμεις μονοι μας!!!) επιανε το χερι του μπαμπα του, το χερι το δικό μου και τα εβαζε μαζί και ελεγε κιολας «μαγι μαγι» και όταν τον ρωταγαμε τα δικα σου χερακια ελεγε «εγιο!» και τα εβαζε από πανω!!!Κατι ωρες θελω να τον φαω και κατι άλλες ωρες που εμενα δεν με ακουει καθολου, ενώ στον μπαμπα του καθεται σουζα, με κανει και φωναζω σαν την υστερική!!!Το ταξίδι που το ειχα αγχος γιατι θα ήμασταν τα δυο μας (ο μπαμπας μας ηρθε αργοτερα!) με δυο καραβια πηγε μια χαρα, ήταν πολύ καλό παιδι , αρκει να ειχε φαι!!!!Του πηρα κατι πατατες τηγανιτες σε σακουλακι, το ειχα βαλει αναμεσα στα ποδια και μασουλαγε!!!Γενικά εχει γινει πολύ φατσονι, μολις περασω τις φωτογραφίες θα σας βαλω!!!!

Πριν ξεκινησω σχολιασμό, θα ηθελα να σας πω ότι ο λογος που δεν εχω σχολιασει το θεμα που μας αναστατωσε είναι γιατι θα ηθελα να πετυχω καποιο από τα κοριτσια που συμμετειχε σε εκεινη την συζητηση, να μου λυθουν καποιες αποριες, που από τα μηνυματα δεν καταλαβα!

Μαρακι μου τωρα θα λιαζεστε οικογενειακως στη Κω!!!!Ευχομαι να ξεκουραστειτε και να περασετε πολύ πολύ ωραία!!!!Οσο για τους παιδικους σταθμούς είναι αθλιο αυτό που εκαναν, και καπου διαβασα ότι εχει κανονιστει και πορεία διαμαρτυρίας. Ελπίζω να πανε όλα καλά!Για τους γονεις σου, ελπιζω να μην είναι καποιο θεμα υγείας.Μήπως το κανει επιτηδες η Δημητρουλα, γιατι σου λεει καλοκαιρι είναι να φαμε αλλα να βγουμε και στην παραλία???χαχα!!!

Συμπεθερουλα μου, πόσο σε καταλαβαινω να ξερεις ποσο από τοτε που επιασαν οι ζεστες!!!Ο γαμπρος αρνειτε να φαει και την βγαζει με ντοματες, τυρακι και πατατες, ευτυχως βρηκε ένα κολπο ο πατερας του και εφαγε και λιγα ψαρια στη Σκυρο, εχει μια αντιπαθεια στο κρεας, κι εγω να αρχιζω με το μαλακο, ελα καλο μου θα σου δωσω και πορτοκαλαδα και μετα με το αγριο, όταν με κλοτσαει για να μην φαει!!!! Ελπίζω στην εξοχη που ειστε η μικρη να μην σου κανει νουμερα και να ξεκουραστεις λιγακι!!!!Σε περιμένουμε!!!

Σταυρουλιτσα, μακαρι να πατε καπου κι εσεις να ξεκουραστειτε και να επεκτεινει και η μπουμπου τις γνωριμιες της!!!!Εγω σκεφτομαι πολύ σοβαρα να τον στειλω παιδικο για πολλου λογους , αλλα ο αντρας μου λεει ότι τωρα που είναι σαν σφουγγαρι θα φερει στο σπιτι και κακες συμπεριφορες που θα βλεπει από τα αλλα παιδακια, ενώ αν κατσει μαζι μας αλλον ένα χρονο, θα του εχουμε μαθει πιο πολλα πραγματα και δεν θα επηρεαζεται τοσο.Βεβαια θα κανει και μια κουβεντα με την μαμα του για το αν αντεχει άλλο έναν χρονο και θα δουμε!Εγω την θεση την εχω κλεισει σε ένα ιδιωτικο σταθμο, που πανε και τα παιδακια της νονας του, αλλα δεν ξερω ακομα. Αν η πεθερα μου πει οκ, σιγουρα όμως θα παει από το Πασχα και μετα για να μην του φανει αποτομα τον Σεπτεμβρη!Στείλε μου το mail σου με μυνημα!!!Καλα αποτελεσματα με το κοψιμο της πανας!!!Εμας για του χρονου μας βλεπω!!!

Φουφουδελακι μου, εγω δεν εχω παρει φωτογραφιες να σε καμαρωσω!!!!Κι εμενα με την πιπιλα εχει γινει αυτοκολλητος το τελευταιο διαστημα, βγαζει νομιζω τους κυνοδοντες και ολη την ωρα την μασουλαει μετα μανιας!!!! Εφυγε η ανηψουλα μωρε???Θα ειχε συνηθισει και με τα κοριτσακια σου και αυτά εκεινη, δεν πειραζει του χρονου πιο πολύ!!!!Ασε τον παπα παιδακι μου, εχουν και λειτουργιες αυτές τις ημερες συνεχεια!!!Παντως κι εγω μια φορα που συζητουσα με έναν φιλο μου που εγινε παπας, ειχα μεινει με αυτά που μου ελεγε!Με το καλο να δεχτεις τους καλεσμενους σου!!!(ΚΙ εγω κανω τον κινεζο στο σιδερο!!!)

Αριάκι πολύ λυπηθηκα με αυτά που εκαναν, καλα δεν σεβονται τιποτα πια???Ο αντρουλης σου είναι καλυτερα?

Χαρουλιτα μου, καλως ηρθες και παλι!!!Θα ηταν αδειο το θεματακι μας χωρις εσενα και την Κατερινουλα μας!!!!Η Μιμικα με τα μπικινακια της όλα τα λεφτα!!!!Μοντελο!Μην στεναχωριεσαι για την δουλεια, το ξερω είναι δυσκολο γιατι με αυτους τους ανθρωπους περνας τη μιση και παραπανω ημερα σου, αλλα τι να κανεις?Ωραια στη Τζια??Κοιταγα κι εγω αλλα αλλαξαμε μετα τα σχεδια μας. Ατυχες περιστατικο όμως!!!!Μακαρι να συναντηθουμε πια τον Σεπτεμβρη!!!Αν και θα θελαμε να ερθουμε στα γενεθλια της Μιμικας στη Κορινθο (αυτοκαλεστηκαμε κοινως!!!) καλυτερα είναι στην αυλη σας με πολλα παιδακια, αυτά θα θυμουνται, μαλλον θα βλεπουν από τις πολλες φωτογραφιες!!!Μην ακουω για σιτεμενες και ότι εχουμε πουρεψει γιατι ειμαστε και συνομήλικες και θα με παρει από κατω!!!Ειδα εγω καποιες στην παραλια που δεν ειχαν και παιδια και το καβαλησα το καλαμι!!!!

Φωτεινουλι, κουκλα η Δαναη!!!!Αλλα και ο Αλεξανδρουκος τρελλο φατσονι!!!!Δεν σε φοβαμαι εσενα, εχεις αποδειξει ότι εισαι ικανοτατη, ακομα κι αν ερθουν άλλοι 8 γιοι!!!!Πολυ ωραιο το προσκλητηριο, μακαρι να ειμασταν πιο κοντα και θα σου κατσικωνομασταν!!!!Να χαρειτε τον μπαμπα σας!!!!

Μαγδουλα μου, μοναχουλα σε εχουμε αφησει!!!Αντε να παρεις γρηγορα την αδεια σου να ξεκουραστειτε οικογενειακως!!!Η Ίνα καλά είναι???Η μπουμπου???»Κόιφο» ???Πολύ γέλασα!!!!Τι μαμουνια που εχουν γινει!!!

Δεν μπορειτε να πειτε παλι κατεβατο εγραψα!!!!Σας φιλώ ολες γλυκα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...