Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ16!!!


Recommended Posts

jannolino ε οχι και τοοοοσο πολυ αγχος δεν κανει.προσπαθησε να κανεις πραγματα για να ξεχνιεσαι!σε ευχαριστω πολυ μακαρι...

αντε καμια αλλη για φυσημα δεν θα ερθει?να στηθω αμα ειναι χαχαχα

Μαρίνα Σ. σε ευχαριστω πολυ και ανταποδιδω!Απο οσα εχω διαβασει εχεις ταλαιπωρηθει πολυ και ευχομαι πραγματικα μεσα απο την καρδια μου να ειναι και η τελευταια σου προσπαθεια!!!να εισαι καλα αυτο εχει σημασια πανω απο ολα και μετα θα ερθει και η σειρα σου,θα γινεις μαννουλα ο Θεος θα σε βοηθησει θα το δεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Elena σου εύχομαι μια τεράστια χοριακή κοπέλα μου! μόλις την πάρεις θα είναι η πιο ευτυχισμένη μέρα της ζωής σου μέχρι τότε!

rose25 κοντεύουν οι μέρες! όλα καλά να σου πάνε!

Μαρίνα Σ. ειλικρινά σου εύχομαι από μέσα από την καρδιά μου να είναι τυχερή αυτή σου η προσπάθεια! ειλικρινά σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!

Και μερικές ερωτήσεις: οι συμφύσεις από τι δημιουργούνται? μόνο με υστεροσκόπηση φαίνονται? Τι εξέταση ζήτησε από το σύζυγο και είδε "ποιοτικό" θέμα? απλό σπερμοδιάγραμμα και με βάση τις τιμές του έβγαλε το συμπέρασμα?... σε εμάς το σπερμοδιάγραμμα με τον καιρό πάει όλο και χειρότερα και με έχει ψιλοαγχώσει το θέμα.. ο ανοσολόγος που είδες σας "πρότεινε" εξετάσεις ή ο γυναικολόγος σου?

Σκεφτόμουν πάλι το διάστημα της αναμονή (2ww, 2 weeks wait που λένε και στο Αμέρικα!) 3η φορά μέσα σε ένα χρόνο... δηλαδή θα καθίσω 45 μέρες (χώρια 2 μήνες που ήμουν ξάπλα λόγω εγκυμοσύνης αλλά τότε κοιμόμουν κυρίως :-) ) Σκεφτόμουν λοιπόν, πώς θα γίνει αυτό το διάστημα να το αξιοποιήσω... τόσες φορές παλιότερα σκεφτόμουν τι ωραία να μην έχω δουλειά και δουλειές - στο σπίτι- για κάποιες μέρες και να μπορώ να διαβάσω, να δω ωραίες ταινίες, να ζωγραφίσω (ασχολούμαι αρκετά)... αλλά ειδικά τη 2η φορά δεν έκανα σχεδόν τίποτα αλλά σαν τον..κατάδικό μετρούσα τις μέρες μέχρι την αποφυλάκιση.. εεε... χοριακή!

Αυτή τη φορά θα το.. "δουλέψω" λίγο στο κεφάλι μου και θα προσπαθήσω να μην αφήσω το χρόνο να περάσει έτσι.. όχι ότι είναι χαμένος χρόνος ο χρόνος που .. κλωσσάμε τα αυγά μας :-) αλλά θα μας έκανε καλό να "ξεκολήσσει" λίγο ο εγκέφαλος από το όλο εγχείρημα!

Επίσης, ξαναρωτάω αν έχετε κάποια γνωστή που να κάνει ενέσεις και να μένει κοντά Μαρούσι, Χαλάνδρι κλπ? Η ένεση για πρόκληση ωορρηξίας γίνεται συνήθως κατά τις 10-12 το βράδυ στον ποπο και το κέντρο που κάνω την εξωσωματική, το Μητέρα, είναι κλειστό εκείνη την ώρα...

Επίσης μετά από 2 μέρες πρέπει να κάνω lentogest - προγεστερόνη σε ενέσιμη μορφή - και δεν θέλω να βγω από το σπίτι τόσο νωρίς...

Κορίτσια όλες μας να/θα γίνουμε μανούλες σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια και την υποστήριξη σας. 3 εμβρυάκια έβαλα, και ο θεός μαζί μας :) Αποφάσισα μέχρι να φτάσει η μέρα της χοριακής να το ρίξω στην τρελή και να το παίξω ατίθασο νιάτο, βόλτες και διασκέδαση (με μέτρο πάντοτε :P)!

Καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούν σαν και μένα και φιλιά σε όλα τα μωράκια των μαμάδων του φόρουμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης, ξαναρωτάω αν έχετε κάποια γνωστή που να κάνει ενέσεις και να μένει κοντά Μαρούσι, Χαλάνδρι κλπ? Η ένεση για πρόκληση ωορρηξίας γίνεται συνήθως κατά τις 10-12 το βράδυ στον ποπο και το κέντρο που κάνω την εξωσωματική, το Μητέρα, είναι κλειστό εκείνη την ώρα...

Επίσης μετά από 2 μέρες πρέπει να κάνω lentogest - προγεστερόνη σε ενέσιμη μορφή - και δεν θέλω να βγω από το σπίτι τόσο νωρίς...

Κορίτσια όλες μας να/θα γίνουμε μανούλες σύντομα!

Καλησπερα!!Καλη επιτυχια σε ολες ευχομαι!Δαφνη εγω τις lentogest τις εκανα στο φαρμακειο της γειτονιας μου.Μιλα με το φαρμακοποιο σου να στις κανει.

Θα ηθελα να παρακαλεσω οποια κοπελα εχει αλτερμον,μεριοναλ ή μενοπουρ και δεν τις χρειαζεται.Θα χρειαστω 20 τον Ιουλιο και δεν εχω ασφαλιση κοστιζουν 300 ευρω κι ακομα κι αν θεωρουνται φτηνες δεν μου περισσευουν χρηματα δυστυχως.Αν δεν τις βρω θα πρεπει να το αφησω για αργοτερα...οποτε τις βρω δηλαδη...Σας ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

daphne_b ευχαριστω πολυ!γιατι δεν πας στο κεντρο να ρωτησεις μια μαια αν μπορει εκεινη την ωρα να βρεθειτε να σου την κανει?επι πληρωμης αν μπορεις ποσα να σου παρει?δεν ξερω αν ειναι χαζη σκεψη αλλα ειπα μια ιδεα :P

Ελενα πολυ καλα θα κανεις ετσι χρειαζεται για να περασουν ευχαριστα οι μερες.αν και εγω θα μεινω μεσα μεχρι το αποτελσμα,με βλεπω να τρελαινομαι :y32b4: καλη μας επιτυχια!!!!

minni σε ποιο κεντρο θα πας?ρωτα μηπως εχουν εκει να σου δωσουν καποιο απο αυτα που θες..ευχομαι να τα βρεις συντομα και να ξεκινησεις με το καλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

daphne_b ευχαριστω πολυ!γιατι δεν πας στο κεντρο να ρωτησεις μια μαια αν μπορει εκεινη την ωρα να βρεθειτε να σου την κανει?επι πληρωμης αν μπορεις ποσα να σου παρει?δεν ξερω αν ειναι χαζη σκεψη αλλα ειπα μια ιδεα :P

Ελενα πολυ καλα θα κανεις ετσι χρειαζεται για να περασουν ευχαριστα οι μερες.αν και εγω θα μεινω μεσα μεχρι το αποτελσμα,με βλεπω να τρελαινομαι :y32b4: καλη μας επιτυχια!!!!

minni σε ποιο κεντρο θα πας?ρωτα μηπως εχουν εκει να σου δωσουν καποιο απο αυτα που θες..ευχομαι να τα βρεις συντομα και να ξεκινησεις με το καλο.

Rose δεν εχουν να μου δωσουν απο εκει δυστυχως.Και τους ειχα παει καποιες που ειχα πριν ενα χρονο αλλα εληγαν...Προς το παρων μονο cetrotide εχω κι αυτες δηλαδη δεν φτανουν μαλλον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα μου τι ωραια που μιλάς! !! Δε ξερω Την ιστορία σου αλλα φαίνεται να εχεις περάσει πολλα γκυκια μου!! Σεβρισκω απόλυτα συνηδητοποιημενη κ θαυμαζω τη δυναμη που εχεις!! Μπραβο σου κορίτσι μου! !! Θα γινεις καταπληκτική μανουλα κ ευχομαι ολοψυχα αυτο να γινει σύντομα! !

Ελενα ετσι να εισαι!!! Να κάνεις "παρτακια" στο σπίτι! ! Να χαιρεσαι τη καθε σου στιγμη κ ευχομαι να εχουμε θετικά αποτελεσματα!!!

ροζακι δε κρατιεμαι μεχρι τη μεταφορα!! Λες κ εγω θα τη κανω...χχιχιχιχι! !οταν κανεις ωοληψια να μας ενημερωσεις κ να μας πεις πως σου φανηκε!! Κ λεπτομέρειες βεβαίως βεβαίως! !!!

daphne συμφωνω απολυτα με τη θεωρια σου!! Τα αυγουλακια μια χαρα οταν τα κλωσσαμε! Και ακομα καλυτερα οταν το διασκεδαζουμε κ ολας!!

minni σου ευχομαι καλη επιτυχια με τα φαρμακα!! Να μπορεσεις να τα βρεις Κ να κανεις σσύντομα κ εσυ τη δικη σου προσπάθεια! ! Το φόρουμ έχει βοηθησει πολλες κοπελες σε αναζητηση φαρμακων! Good luck!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλίτσες μου! Εμεις ειμαστε καλα κι ανυπομονω για την β επιπεδου στις 7 του μήνα πρωτα ο θεος. Ο Μπεμπης εχει αρχισει και κανει την εμφανιση του με μικρες κλωτσιες πολυ γελιο. Jannolino γιατι εχεις τοσο αγχος κι εγω εχω αλλα ολα θα πανε καλα ηρεμησε και το μωρακι θελει ηρεμια τώρα. Μαρινακι μου επιτελους ξεκαθαρίσε το τοπιο με το καλο τωρα η επομενη τυχερη σου προσπαθεις ευχομαι τα καλήτερα γιατι το αξίζεις εχεις παλεψει τοοοσο πολυ για αυτο. Ελενη καλη επιτυχια πότε περιμενεις χοριακή? ολα ευχομαι να πανε καλα και το ή τα εμβρυακια να κολλησουν στη μαμα τους. Rose εισαι η επομενη εγκυουλα ε? με το καλο η ωοληψια και η εμβρυομεταφορα σου. Μimni καλη επιτυχια και σε σενα ψαξε και στο parents για φαρμακα και εδω καπου θα βρεις, με το καλο η προσπαθεια σου. Daphne μου εχεις δικιο η αναμονη ειναι το πιο δύσκολο αλλα προσπαθησε να κανεις αλλα πραγματα εγω εβλεπα ταινιες διαβαζα βιβλια και την 5η μερα πήγα και για καφεδακι απλα χαλαρες κινησεις θελει. Τις ενεσεις τις εκανα σε εφημερευον φαρμακειι της γειτονιας μου. Πολλα φιλια σε ολες! ΦΡΟΟΟΥΟΥΟΥΟΥΥΟΥ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ....!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα όμορφα κορίτσια μας!! Μπήκα κι εγώ να σας φυσήξω λιγουλάκι για να το σπρώξουμε κάπως το θέμα....

Πολλά ΦΦΦΦΦΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ λοιπόν απο την μπεμπούλα μου κι εμένα.

Να είστε αισιόδοξες και όλα θα πάνε καλά, είμαστε μαζί σας και σας μεταφέρουμε θετικότατη ενέργεια!!! [smilie=angel8.gif][smilie=happy7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημένα μου κορίτσια, καλησπέρα!

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια και τις ευχές! Άντε, με κάνατε κ συγκινήθηκα πάλι, κλαψ!!!

Ανταποδίδω στο υπερ-πολλαπλάσιο για όλες σας!

Δαφνούλα μου: οι συμφύσεις δημιουργούνται κυρίως από απόξεση και η υστεροσκόπιση είναι επιβεβλημμένη, κυρίως μετά από πολλαπλές αποτυχίες και ιδιαιτέρως μετά από απόξεση. Στην υστεροσκόπιση (επεμβατική) διορθώνονται, δηλαδή καθαρίζονται - στο δικό μου dvd, το τελευταίο πάντα, είδα και να με τσιμπάει (πήρε υλικό για καλλιέργεια **), να με τρυπάει, να ξύνει, να καίει, να κόβει, κοινώς της τρελλής! Ανάλογα το στυλ του κάθε γιατρού, στο προηγούμενο είδα κάτι σαν θερισμό...

Για τον σύζυγο ο πρώτος κ μόνος γιατρός που επέμεινε μετ' επιφάσεως να δούμε κ τον παράγοντα 'σπέρμα' είναι ο τελευταίος! Τόσα χρόνια όλοι έλεγαν 'τι καλό σπέρμα, κ τι αριθμός, κ εσείς γίνεστε κ δότης αν θέλετε'!!!

Ο γιατρός λοιπόν με συνέστησε στον ανοσολόγο (κι ο ανοσολόγος στον γιατρό!!! εγώ είχα ήδη κλείσει εξ αρχής ραντεβού κ στους δύο!!!). Ο ανοσολόγος με το που είδε τα σπερμοδιαγράμματα μπροστά του είπε: 'εδώ είχες μικρόβιο, κι εδώ είχες μικρόβιο, κι εδώ είχες μικρόβιο...'. Κόκκαλο εμείς! Σ' αυτόν έκανε εκτός από σπερμοδιάγραμμα κ καλλιέργεια και κατάτμηση - θα τα μαζέψω κάποια στιγμή κ θα σας πω συγκεκριμένα. Όταν πήγαμε για τα αποτελέσματα, μας είπε ότι όντως είχε μικρόβιο το οποίο εκτός του ότι κάνει προστατίτιδα επηρεάζει την ποιότητα σπέρματος, και από το 4% που θα έπρεπε να είναι τέλεια, ήταν μόλις το 2%. Άρα χαμηλότερη ικανότητα γονιμοποίησης και φυσικά μεγάλη ευθύνη του σπέρματος αυτού σε έμβρυα με παλλινδρομήσεις κοκ. Ρώτησα επί λέξει: 'υπάρχει περίπτωση η δική μας παλλινδρόμιση (τα διδυμάκια μας) να οφείλεται στο σπέρμα λόγω αυτού του μικροβίου'. Απάντησε 'σαφέστατα'. Κι αυτό γιατί γίνεται: έχει το μικρόβιο ο προστάτης, με το που 'εξάγεται' το σπέρμα από τους όρχεις, περνά από τον προστάτη, τσιμπάει το μικρόβιο κι έτσι παθαίνει βλάβες...

Σημείωστε επίσης τώρα εσείς ότι: το μικρόβιο αυτό είναι κοινό κ πολύ εύκολο να θεραπευτεί. Βάλτε τώρα κ τα πόσα χρόνια προσπαθούμε και πείτε μου: άδικα έγινα έξαλλη;;;;;;;; Με όλους τους προηγούμενους εννοώ...

Πόσος χρόνος χαμένος κ πόσες ενέσεις άδικα φόρτωσαν όλοι στο κορμάκι μου... #$%#$%#$%#$%#$

* νομίζω όμως και από άλλες αιτίες, πχ αν η μήτρα πάσχει από φλεγμονές, μικρόβια, ή περνάμε πολλά 'κρυώματα', θα ρωτήσω κ τον γιατρό μου κ θα σας πω

** η καλλιέργεια έδειξε ένα βακτήριο που θυμίζει σφιγγκοφωλιά κι έχω λίγο στεναχωρηθεί :oops:, περιμένω από χθες τον ανοσολόγο να με καλέσει για το τι θα κάνω. Βέβαια είναι κάτι ακόμα και μπορεί αυτό το άτιμο να κάνει όόόόλη τη ζημιά. Θα δούμε...

Συνεχίζουμε με δύναμη! Σας φιλώ όλες γλυκά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλίτσες μου! Εμεις ειμαστε καλα κι ανυπομονω για την β επιπεδου στις 7 του μήνα πρωτα ο θεος. Ο Μπεμπης εχει αρχισει και κανει την εμφανιση του με μικρες κλωτσιες πολυ γελιο. Jannolino γιατι εχεις τοσο αγχος κι εγω εχω αλλα ολα θα πανε καλα ηρεμησε και το μωρακι θελει ηρεμια τώρα. Μαρινακι μου επιτελους ξεκαθαρίσε το τοπιο με το καλο τωρα η επομενη τυχερη σου προσπαθεις ευχομαι τα καλήτερα γιατι το αξίζεις εχεις παλεψει τοοοσο πολυ για αυτο. Ελενη καλη επιτυχια πότε περιμενεις χοριακή? ολα ευχομαι να πανε καλα και το ή τα εμβρυακια να κολλησουν στη μαμα τους. Rose εισαι η επομενη εγκυουλα ε? με το καλο η ωοληψια και η εμβρυομεταφορα σου. Μimni καλη επιτυχια και σε σενα ψαξε και στο parents για φαρμακα και εδω καπου θα βρεις, με το καλο η προσπαθεια σου. Daphne μου εχεις δικιο η αναμονη ειναι το πιο δύσκολο αλλα προσπαθησε να κανεις αλλα πραγματα εγω εβλεπα ταινιες διαβαζα βιβλια και την 5η μερα πήγα και για καφεδακι απλα χαλαρες κινησεις θελει. Τις ενεσεις τις εκανα σε εφημερευον φαρμακειι της γειτονιας μου. Πολλα φιλια σε ολες! ΦΡΟΟΟΥΟΥΟΥΟΥΥΟΥ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ....!!!!

Λαμπρινη σ ευχαριστω!Στο παρεντς δεν εχω δει να χαριζονται φαρμακα.Θα το ξανακοιταξω ομως.Ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rose δεν εχουν να μου δωσουν απο εκει δυστυχως.Και τους ειχα παει καποιες που ειχα πριν ενα χρονο αλλα εληγαν...Προς το παρων μονο cetrotide εχω κι αυτες δηλαδη δεν φτανουν μαλλον...

θα ρωτησω στο κεντρο αν μπορουν να μου γραψουν ενα κουτι cetrotide ακομα αν και νομιζω πως δεν γινεται.ειχα παει αρχικα να γραψω δυο και ειπαν οτι δεν θα τα χρειαστω και οτι δεν μπορουν να γραψουν δυο κουτια,κατι τετοιο...θα το ρωτησω ομως το Σαββατο που θα παω και θα σου πω.ειναι των 0.25 αυτο θες και εσυ ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jannolino το Σαββατο θα γινει η ωοληψια αρα απο Δευτερα η εμβρυομεταφορα!φυσικα θα σας ενημερωσω..ηρεμησε καλεεε και φυσα εκει περα να εχω καλα αποτελεσματα :)

labrinip με το καλο η Β επιπεδου!ευχαριστω πολυ μακαρι να ειμαι εγκυουλα αλλα η αμεσως επομενη θα ειναι η Ελενα εκεινη περιμενει πρωτη αποτελεσματα!

ωραιος αερααααααααας ευχαριστουμε κοριτσιααααα :) φιλια στα μωρουλια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκά μου κοριτσάκια καλημέρα και από μένα,και βεβαίως όχι μόνο σκέτη καλημέρα αλλά και ένα μεγάλο φύσημα!!!!!!!!φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!με πολλή αγάπη από μένα!να ξέρετε ότι όσο προλαβαίνω σας διαβάζω και η σκέψη μου και η θετική μου ενέργεια είναι κοντά σας!!!!!!!απλώς γίνεται ένα μπάχαλο στη δουλειά γιατί θα σταματήσω μάλλον τέλος του μήνα!τεσπα!

Μαρίνα μου εύχομαι να είναι οι τελευταίες δοκιμασίες που περνάτε και γρήγορα όλα αυτά να είναι απλώς η ιστορία που θα διηγείσαι στο μπεμπάκι σου,το αξίζεις και να ξέρεις ότι η Παναγίτσα θα σου το στείλει!!!!!!!και εσένα και σε όλα τα κοριτσάκια μας που αγωνίζονται!!!

Αυτό βέβαια το λέω μέσα και από την δική μου εμπειρία και έχω να σας πω ότι ακόμη σαν ψέμα μου φαίνεται αυτό που ζω και όλο μου έρχεται στο μυαλό η στιγμή που αντίκρισα το + στο τεστ!!!!!

Elena και rose είστε οι επόμενες!!!!εύχομαι ολόψυχα να πάρετε στα χέρια σας τα καλύτερα αποτελέσματα!!!περιμένουμε!

daphne μου με το καλό να ξεκινήσεις την νέα σου προσπάθεια και εύχομαι να είσαι αισιόδοξη και να περάσεις αυτή την προσπάθεια λιγότερο αγχωμένη γιατί το μωράκι σου θα έρθει!

minni με το καλό να

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπου νιωσω γκαστροαερακι μπαινω χαχαχα ε τι στο καλο με τοσο που παιρνω καθε μερα δεν θα μεινω?

vango 82 ευχαριστω πολυ!φιλια στην κοιλιτσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα ρωτησω στο κεντρο αν μπορουν να μου γραψουν ενα κουτι cetrotide ακομα αν και νομιζω πως δεν γινεται.ειχα παει αρχικα να γραψω δυο και ειπαν οτι δεν θα τα χρειαστω και οτι δεν μπορουν να γραψουν δυο κουτια,κατι τετοιο...θα το ρωτησω ομως το Σαββατο που θα παω και θα σου πω.ειναι των 0.25 αυτο θες και εσυ ε?

Ναι των 25 ειναι.Και μονο που θα ρωτησεις και με σκεφτηκες σ ευχαριστω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια, κάποιες από τις παλιές πιθανόν να με θυμούνται, έχω να μπω έναν χρόνο περίπου, ίσως και παραπάνω. Βρίσκομαι ακόμη σε μια διαδικασία προσπάθειας που μου έχει αποροφησει 2 χρόνια τουλάχιστον συνεχούς εξετασεων, συνεχούς ωοληψιες, και αποτελέσματα κανενα. Το δικό μου πρόβλημα όπως κάποιες μπορεί να θυμούνται είναι η μικρή παραγωγή ωραίων,1 με 2 και με φάρμακα και χωρίς φάρμακα. Στο παρελθόν έχω κάνει 1 σπερματεχυνση και 1 εξωσωματική η οποίες ήταν αποτυχημένες έξω αρχής, άδικα η αγωνία και η αναμονή της χοριακης. Έφτασαν στο σημείο να κοιμάμαι και να ξυπνάω με την σκεψη μωρό, πότε θα το καταφέρω, κάθε μου καθυστέρηση και αγωνία. Απόφασισα λοιπόν να το δω ποιό συγκεντρωμενα και να πάω ποιό μεθοδευμενα, μέχρι που μια μέρα μια φίλη από την παρέα του mammy εγγύος τότε, καλή της ώρα όπου και να είναι, έγραψε κάτι για έναν γιατρό, αφού μιλήσαμε μαζί καιθ μου έδωσε στοιχεία του, τον επισκεφτηκα. Βρήκαμε λοιπόν ότι η ποιότητα είναι το πρόβλημα που αφορά το σπέρμα του σηζυγου και φυσικά το δικό μου πρόβλημα δεν λύνεται, αλλά υπομονή και φυσικά μας πιέζει ο χρόνος θα τα καταφέρουμε. Ξεκίνησα λοιπόν τον Μάιο, Ιουνιο και φτάνω στον Ιουλίου σε φυσικο κυκλο με κανένα αποτελέσμα. Απόφασισα λοιπόν να κάνω ένα διάλειμμα γιατί θα τρελαινομουν, ξεκίνησα λοιπόν τις διαδικασίες του γάμου μας όπου και αφοσιωθηκα 3 μήνες και έγινε τον Δεκέμβριο. Από τον Ιανουάριο ξεκίνησα πάλι για να μαζέψω τουλάχιστον 3-4. Τον ένα μήνα 2 προχώρησε το ένα, τον επόμενο κύστη, τον επόμενο 2 δεν προχώρησε κανένα, τον επόμενο 2 στα 2!!! Περιμένω λοιπόν και εγώ στα μέσα Ιουνίου να κάνω την εμβρυομεταφορα και να καταφέρω επιτέλους να αποκτήσω τα παιδάκια μας! Ξέρω ότι χρειάζεται πολύ υπομονή αλλά προπάντων ηρεμία. Εγώ δεν έχω πολύ χρόνο για πολύ υπομονή γιατί όπως μου είπανε οι γιατροί βρίσκομαι σε πρόωρη εμμηνοπαυση. Όμως ξέρω ότι θα τα καταφέρω. Αυτήν την φορά Ναι!!!

Εύχομαι στις κοπέλες που περιμένουν την χοριακη τους να δούνε πολλά νούμερα, στις κοπέλες που περιμένουν την εμβρυομεταφορα να πάνε όλα καλά και μια τέλεια χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μορουλι ποσος καιρος!!!!!!

Σε θυμαμαι!!!! Κοριτσακι μου παντρευτηκες?ειμαι σιγουρη πως αυτη τη φορα θα έρθουν κ τα μωράκια σας για να συμπληρωσουν την ευτυχια σας!!ειμαι πολυ αισιόδοξη! !! Αυτη ειναι η χρονιά για εμας τις λιγο ξεχασμενες!!

Σε καταλαβαίνω πολυ γλυκια μου!! Περασαν 5 χρονια απο τοτε που ξεκινησα να προσπαθω για μωρό! !! Μην αγχώνεσαι! Ολα θα πανε καλα!!! Οσο τα ωαρια σου ειναι ποιοτικως καλα θα ερθει το σπορακι σου!!! Και να μην ηταν μοορεις να απευθυνθείς στη δωρεα ωαρίων! !!ακομα και να υιοθετήσουμε ενα μωρακι!! Υπαρχουν πλεον πολοι τροποι για να γινουμε μανουλες και να κανουμε τη δικη μας οικογένεια! !!! Παρτε λοιπον ενα αερακι:::Φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

janolino μου γλυκειά, συγχαρητήρια , μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις!!! Προσπαθούμε απο το 2009, ψάχνουμε τόσα χρόνια με το μικροσκόπιο να βρούμε το ωαριάκι μου, είναι η τελευταία μου προσπάθεια, η επόμενη είναι το δανεικό και η επόμενη φυσικά η υιοθεσία!!! Δεν μπορώ να ρισκάρω πια τα χρόνια μου. Περνάνε και μετά θα είναι πολύ αργά. Οπότε νιώθω πολύ καλά μέσα μου, οι αποφάσεις μου είναι τελικές εδώ και ένα χρόνο που προσπαθώ να μαζέψω το καλαθάκι μου με διάλειμμα 4μηνων. Είδομεν.

Levou!!!!!!!!!!!!!! παλια κοριτσάρα, χέρομαι πολύ που τα κατάφερες κουκλίτσα μου.

Rose γλυκειά μου σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!

Vango τέλεια.... μπράβο κοπέλα μου. Τελειόμηνη κοπέλα μου...

Μερεντάκι δεν σε βλέπω, φρεσκοπαντρεμένη και εσύ, εύχομαι να πηγαίνουν όλα καλά και σε σένα!

Μαρινάκι μουυυυυυυυυυυυ, σ αγαπάωωωωωωωωωω!!! όλα θα αλλάξουν πια ΟΛΑ!!!

Κάποιες απο τις παλιές σίγουρα έχω ξεχάσει, αλλά δεν έχω διαβάσει ακόμη τα προιγούμενα, θα σας βρώ μια μια και ευχομαι να διαβάσω τα καλύτερα!!!

Στις καινούργιες καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

morouli καλη επιτυχια και σε σενα!ευχομαι μεσα απο την καρδια μου τα δυο εμβρυακια να χωθουν γερα μεσα σου και να γινουν 2 υπεροχα μωρακια!!!ολα να σου πανε πολυ καλα...συγκινηθηκα γιατι σε καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις,την λαχταρα που εχεις να γινεις μαννουλα!Ο Θεος μαζι σου/μαζι μας!!!

jannolino :* :*

post-8307-13873940261653_thumb.jpg

post-8307-13873940261715_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω πρέπει να ξεκινήσουμε το νούμερο 17! τι λέτε?? έχουμε φτάσει ήδη τις 100 σελίδες!

Για να το ανοίξει μία που είναι εγκυούλα από εδώ μέσα να μας φέρει γούρι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Morouli μου!!!!!!!!!

Κι εγώ σ' αγαπώώώώώώώώώώώ! Έρχεται η τυχερή εμβρυομεταφορά! Με το καλό! Μακάρι να σε ακολουθήσω κι εγώ λίγο αργότερα!

Daphne μου, έχεις δίκιο! Άντε οι εγγυούλες μας! Μαζί με την μπεμπεδόσκονη ανοίξτε κ το Νο. 17 να μας πάει γούρι!

Πολλά γλυκά φιλιά!

[smilie=love4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...