Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ16!!!


Recommended Posts

Χρονια πολλα και απο μενα κοριτσια!!jannolino kρυωσες ε?μα καιρος ειναι αυτος?στο ηρακλειο εβρεχε σημερα.περαστικα ξερω ειναι λιγο δυσκολο τωρα που εισαι εγκυος.

fifoulina περαστικα στον αντρουλη σου και μακαρι να πανε ολα καλα.

Και το δικο μου Πασχα δεν ηταν οτι καλυτερο.παραλο που φυγαμε απο το σπιτι και πηγαμε στο σπιτι μιας φιλης μου οταν το μυαλο σου ειναι κολημενο οπου και να πας ειναι το ιδιο.την τριτη εγινε μια εκδηλωση και βρεθηκαμε με την αδελφη της φιλης μου που εχει ενα μωρακι 2 μηνων.ενω λοιπον το ηξερα και ειχα προετοιμαστει μολισ το ειδα τα ματια μου αρχισαν να τρεχουνε απο μονα τουσ χωρις να το καταλαβω.τι θα κανω κοριτσια?μολις βλεπω μωρο ετσι θα κανω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δαφνη δεν εχω μαγειρικη σοδα γμτ!! Εχω σημερα στο προγραμμα μια καλη εντριβη κ ευχομαι αύριο να εχουν τελειωσει ολα!! Κυκλοφορω κ ολη μερα με ενα κασκολ δεμενο στο λαιμό κ εξω εχει 17º

Κοριτσακι μου....θα χρειαστείς χρονο!! Εγω οσο κ να προετοιμαζομουν παντα περνουσα χαλια!! Γ αυτο κ σιγα σιγα απομακρυνθηκα απο τη παρεα μου γιατι ειχε γεμισει παιδιά! ! Ξεκοψα απο πολους κ μαζευτηκα σπιτι μου!!! Δε θα εισαι παντα ετσι!! Απλα ακομα σε ποναει κ ειναι λογικο!! Η συμβουλη μου ειναι να σκεφτείς μονο τον εαυτό σου κ τη ψυχολογια σου κ να αποφευγεις συναντησεις κ καταστάσεις που θα σε φερνουν σε παρόμοια θεση!! Θα σε βοηθησει πολυ πιστεψε με!!!! Οτι χρειαστεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαφνη δεν εχω μαγειρικη σοδα γμτ!! Εχω σημερα στο προγραμμα μια καλη εντριβη κ ευχομαι αύριο να εχουν τελειωσει ολα!! Κυκλοφορω κ ολη μερα με ενα κασκολ δεμενο στο λαιμό κ εξω εχει 17º

Κοριτσακι μου....θα χρειαστείς χρονο!! Εγω οσο κ να προετοιμαζομουν παντα περνουσα χαλια!! Γ αυτο κ σιγα σιγα απομακρυνθηκα απο τη παρεα μου γιατι ειχε γεμισει παιδιά! ! Ξεκοψα απο πολους κ μαζευτηκα σπιτι μου!!! Δε θα εισαι παντα ετσι!! Απλα ακομα σε ποναει κ ειναι λογικο!! Η συμβουλη μου ειναι να σκεφτείς μονο τον εαυτό σου κ τη ψυχολογια σου κ να αποφευγεις συναντησεις κ καταστάσεις που θα σε φερνουν σε παρόμοια θεση!! Θα σε βοηθησει πολυ πιστεψε με!!!! Οτι χρειαστεις....

jannolino μου ευχαριστω πολυ.προσπαθω να κανω αυτο που λες αφου πριν 1 μηνα γεννησε η ξαδερφη μου και δεν εχω παει ακομα.αλλα ειναι και η αδελφη μου εγκυος με διδυμα στην 15 εβδομαδα.μενει στο DUBAI και μιλαμε μεσο skype.καταλαβαινεις οτι ολο γι αυτο μιλαμε.δεν θελω να νομιζει οτι δε χαιρομαι που ειναι εγκυος.καμια σχεση.εσυ καταλαβαινεις τι εννοω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!!! Τι κάνετε; Jannolino περαστικά, εύχομαι να αισθάνεσαι καλύτερα! Koritsaki mou μόνο μη πιέζεσαι, κανείς δεν θα σε καταλάβει πλήρως, σημαντικό είναι όμως να δίνεις χώρο στον εαυτό σου και να κάνεις αυτό που αισθάνεσαι. Πίστεψε με, και εγώ τα ίδια πέρασα όταν η αδερφή μου ήταν έγκυος, αλλά κάποια στιγμή κατάφερα να βλέπω το ανηψάκι μου χωρίς να μου προκαλεί πόνο. Ένα βήμα τη φορά, και θα φτιάξουν όλα.

Κατα τάλλα εγώ περιμένω το τέλος του μήνα για την πολυπόθητη εμβρυομεταφορά.. Ας ελπίσουμε όλα να πάνε καλά και να έχω θετικά νέα να μοιραστώ μαζί σας! Άντε καλή τύχη και στις δικές σας προσπάθειες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη εφτασε ο καιρός? ? Ξεκινας?? Καλη επιτυχία κουκλα μου!!! Θα ειμαστε εδω κ θα περιμενουμε νεα σου! !

Κοριτσακι μου πως εισαι?? ? Αισθανεσαι λιγο καλυτερα??

Ροζακιιιιι που εισαι?? Ξεκινησες??? Αντε μπες να μας πεις τις εξελίξεις! !! ! Περιμενω!!

Εγω κοριτσια σήμερα καπως καλυτερα αλλα με μικρη διαφορα! Αρχισα να ψάχνομαι στο νετ κ ευτυχως διαπίστωσα πως δεν επιρεαζει το μωρο μου!! Ας πούμε ξελαφρωσα!!!!

Αντε κορίτσια ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ!!! Να ξεκινησετε εσείς με θετικα αποτελέσματα κ να συνεχίσει το κοριτσακι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσια ευχαριστω πολυ ολες για το ενδιαφερον.απο τοτε που μιλαμε νιωθω πολυ καλυτερα γιατι ξερω οτι αυτο που νιωθω το νιωθουν και αλλες κοπελες και δεν ντρεπομαι γι αυτα που νιωθω.αν το ακουγαν αλλοι που δεν ξερουν σιγουρα θα παρεξηγουσαν καποια πραγματα.

ελενα με το καλο κοπελα μου και θα μιλαμε σε ολη τη διαρκεια.οτι θες εδω ειμαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη! Ελπίζω να είστε όλες καλά και κυρίως αισιόδοξες!!

Μπήκα να σας στείλω την αγάπη μου, την θετική μου ενέργεια και να σας φυσήξω για να πάρουμε λίγο τα πάνω μας.... ΦΦΦΦΦΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κοντοζυγώνει ο καιρός, είμαι τόσο ενθουσιασμένη!

Θα σας κρατήσω ενήμερες για τις εξελίξεις, πολλά φιλάκιααααααααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! Χρονια πολλα και ευχομαι σύντομα να γεμισουμε με μωρακια. Εγω δοξα το θεο συνεχίζω καλα εχω αρχίσει και ηπαρινες εδω και 15 μερες γιατι εχω μια ταση για θρομβοφιλια το μωρακι σιγουρεψαμε οτι ειναι αγορακι και πραγματικα αν και ειμαι συγκρατημενη πιστευω οτι ολα θα πανε καλα ως το τελος. Koritsaki mou σε νιωθουμε απολυτα κι εγω ετσι εκανα οταν δεν ειχα ακομη παιδι ειχα απομονωθει και απευφευγα να πηγαινω σε εγκυους σε νεογεννητα και το χειροτερο μου ηταν οι βαφτισεις μονο σε εγκυες που ειχαν μεινει με εξωσωματικη πηγαινα γιατι επερνα ελπίδα απο αυτες. Ομως σίγουρα θα γίνεις συντομα μανουλα και θα τα αφηγησε ολα αυτα οπως κανω εγω τωρα. Κοριτσια αφου εκανα εγω δυο παιδια με τόσα προβληματα ειπαμε αποκλειεται να μην μεινετε εσεις! Eleni arseni με το καλο να ερθει η τυχερη σου προσπαθεια πήγαινε οσο πιο χαλαρη μπορεις και το μωρακι σε περιμενει. Jannolino περαστικα με το λαιμο σου ελπιζω να εισαι καλήτερα, κοντα ειμαστε στους μηνες ε? εγω ψαχνομαι για την β επιπεδου σιγα σιγα εσυ που θα πας? εχω παρει τιμες ολοι γυρω στο 130 με 150 ειναι εκτος απο εναν στο κολωνακι με 90, μου συστησαν και τον παρτιδα ως οικονομικο θα δω εχω 3 εβδομαδες ακομα. Φιλια σε ολες!!!! Α μην ξεχασω να φυσυξω φροουουουουου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια.τι κανετε?Χρονια Πολλα σε ολες τις μαννουλες και στις μελλουσες μαννουλες...Ευχομαι του χρονου ολες μας να γιορταζουμε αυτη την μερα :)

σαν να ενιωσα ενα ωραιο αερακι και ειπα να μπω χιχιχ εχω λιγες μερες να μπω μαμμυ γιατι μου ετυχαν κατι απροοπτα και ειχα πολλα τρεξιματα και πολυ αγχος αλλα τωρα ολα καλα,ελπιζω δηλαδη :P

jannolino ξεκιναω σε λιγες μερες και να πω την αληθεια εχω λιγη αγωνια...εσυ εισαι καλυτερα?

Ελενα μαζι ξεκιναμε ε?τι καλα αντε να μπαινεις να μιλαμε...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λαμπρινη ειμαστε αρκετα κοντα ναι!!! Γιατι δεν έρχεσαι και απο τα φθινοπωρινα μωράκια? ?

Ακου το κουφο!! Εγω μενω γερμανια και ειχα χθες ραντεβού με το γιατρο μιυ ο οποιοςπολυ διστακτικά μας ειπε λωςμαλλον ειναι κοριτσακι!!!!!!!!! Χαρηκα πολύ αλλα τι πιθανότητες εχω να είναι τελικα αγόρι? ? Ηταν μονο πλατη το ατιμουτσικο και δεν μπορουσαμε να δουμε!! ! Αλλά παρασύρθηκα από τη κουβέντα αλλο ηθελα να πω(χεχεχεχε )

Τον ρώτησα λοιπόν για τη β επιπέδου και μου λεει αυτην εδω δε την εχουν σαν εξεταση :o:O:O:O και με εστειλε με συνταγή σε αλλον γιατρο να παω να την κανω!! Και ξεχασα να ρωτησω και τιμη!!!! Αλλα δε διαφέρουν τελικά πολυ απο τα ελληνικα δεδομένα! ! Για την αυχενικη πληρωσαα 140 € !!

ροζακι μου γλυκο!! Ξεκινας και εσυ το πιο ωραιο ταξιδι!!! Να εισαι προετοιμασμενη κ εσυ κ ο αντρουλης σου γιατί εγω με τις ορμονες που επαιρνα ειχα πολλα νευρα κ τα ακουγε συχνα πυκνα ο καλος μου..χαχαχα!! Τι τραβανε κ αυτοι??? ? Ειμαι σιγουρη πως θα έχουμε θετικο αποτελεσμα και θα είμαστε εδω να πανυγηριζουμε για σενα και την Ελενη !!! Καλη επιτυχία κοριτσάκια μου και να μας κρατατε ενημερες εεε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jannolino μου αγορακι ηθελες να εχεις?γερο να ειναι μωρε και οτι να 'ναι...

ειμαι πανετοιμη να ξεκινησω ανυπομονω,τωρα οσο για τα αλλα που λες οτι θα μου βγουν μαλλον πρεπει να προετοιμασω τον αντρα μου γι αυτα :D

αχ μακαρι να πετυχει το θελουμε τοοοοσο πολυ...αντε να δουμε!!!εδω θα ειμαι και θα σας πρηζω χεχεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Εγώ αφού έκανα τις ορμονολογικές αυτό το μήνα (και έπαθα ένα σοκ γιατί η TSH μου έπεσε σε 1 μήνα από 0,75 σε 0,02 (!) - έχω hashimoto και παίρνω T4-50mg και φοβόμουν μήπως δεν προχωρήσω σε εξωσωματική τον άλλο μήνα) έχω μπει σε ...σειρά προτεραιότητας για την επόμενη εξωσωματική...

Πάντως το σκεφτόμουν ξανά, αν πρέπει να ξαναμπω σ'αυτή τη διαδικασία τόσο σύντομα... αν είμαι έτοιμη... αν είμαι έτοιμη δηλ. να πάει κάτι στραβα τόσο σύντομα.. αλλά κατέληξα πως είναι χειρότερα για μένα να περνάει ο μήνας χωρίς να έχω ελπίδα από το να έχω άγχος για το αποτέλεσμα.. βουρ λοιπόν και ό,τι γίνει...

Μίλησα με το γιατρό μου για προεμφυτευτικό αλλά δεν τον είδα πολύ θερμό γιατί που είπε πως αφού ο καρυότυπος είναι οκ, ήταν τυχαίο αυτό που έγινε την προηγούμενη φορά και πως αν έχουμε 50% πιθανότητες, με τον προεμφυτευτικό πέφτουν στις 30%... έχει κάνει καμιά σας προεμφυτευτικό? αν είναι μια φορά ζόρι να μην πετύχει η εξωσωματική, είναι 2 φορές το να πετύχει και μετά να διακοπεί.. και θα ήθελα να το αποφύγω.. αν γίνεται...

Οπότε περιμένω να αδιαθετήσω (που μάλλον θα αργήσει πολυ λόγω θυρεοδεδούς και μου είπε μετά τις 30 μέρες να πάρω Duphaston) και λογικά το αργότερο 15 Ιουνίου ξεκινάω τη διαδικασία...

@Eleni έχεις ξεκινήσει με τις ενέσεις?

@rose εσύ?

@jannolino ελπίζω να μην σε ταλαιπωρεί ακόμη ο πονόλαιμος!

@labrinip, @levou καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σας

@fifoulina περαστικά σας.. πότε σας είπε ο γιατρός μπορείτε να ξεκινήσετε προσπάθειες ξανα?

@marina και όλες μας συνεχίζουμε γερά με τσαμπουκά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

daphne_b οτι αισθανεσαι να κανεις και εφοσον επελεξες να ξανα ξεκινησεις ευχομαι πραγματικα αυτη τη φορα να πανε ολα καλα και να εχεις στην κοιλιτσα σου γερα μωρακια!!!

εγω αυτες τις μερες περιμενω περιοδο και θα ξεκινησω πρωτα ο Θεος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι γινετε βρε κοριτσια??? Πως τα πατε??Εγω εχω τελευταία κατι πονακια στη κοιλιτσα και αφου ολοι λενε πως ειναι φυσιολογικα προσπαθω και εγω να πεισω τον εαυτο μου να μην ανησυχεί(κομματακι δυσκολο...)Daphne να συνεχισεις ετσι οπως εσυ θελεις και εχεις αναγκη!! Μονο εσυ ξερεις τι αντεχεις κ τι οχι!!! Προχωρα κοριτσι μου κ εμεις ειμαστε εδω για να σε στηρίξουμε! !!ΡΟΖΑΚΙ Κ ΕΛΕΝΑ που εξαφανιστηκατε??? Για μπειτε να μας πειτε νεα γιατι σας σκέφτομαι μερες αλλα νεα δε διαβαζω!!! Σε τι σταδιο ειστε???? Αχ εχω αγωνιααααα!! Μπειτε καλε να μας πειτε!!! Τα καταφέρνετε με τα φαρμακα?? Ψυχολογια?? Ο σύζυγός? Ωοληψια ποτε???Θα με σκασετε με το τσιγκελι θα σας τα βγαζω...χαχαχαχαχαχαχαχα!!! Ας ειναι ολα καλα και εγώ....θα περιμενω!!!!!!!!Φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jannolino μου εδω ειμαιιιιιι!!!!

για να σου λενε οτι ειναι φυσιολογικα τα πονακια ετσι θα ειναι και να μην αγχωνεσαι..βασικα το εχω ακουσει και εγω οτι τα πονακια ειναι λογω της μητρας που μεγαλωνει!

εχω ξεκινησει κανονικα,αυριο παω ξανα για μετρηση οιστραδιολης και υπερηχο!ο αντρας μου εχει πυρετο απο χθες και ειμαι σε αναμμενα καρβουνα μην εχει καμια ιωση και με κολλησει,απο μακρια ειμαι οσο μπορω!ψιλοαγχωθηκα κιολας μην επηρεασει το σπερμα ο πυρετος και δεν εχουμε καλα αποτελεσματα για την ωοληψια.βεβαια την αλλη βδομαδα θα γινει λογικα αλλα οσο να ναι ειναι κοντα χρονικα!με τις ενεσεις τα εχω παιξει λιγο που τις βλεπω να ειναι τοσες πολλες που πρεπει να κανω αλλα κατα τα αλλα καλα!η ψυχολογια μου ειναι πολυ καλη απλα στο τρεξιμο ειμαι να παω να κανω την ενεση και μετα βουρ για δουλεια!αληθεια εσυ τις εκανες μονη σου?

Αληθεια η Ελενα που ειναι να μας πεις και εκεινη πως παει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε βρε κορίτσια, πού είστε? ;)

rose25 όλα καλά να πάνε! Την ένεση πού την κάνεις? Εγώ τις ενέσεις στην κοιλιά τις έκανα μόνη μου (σκέψου ότι έκανα και ηπαρίνες κάθε μέρα και όσο ήμουν έγκυος) αλλά τις ενδομυικές μου τις έκανε ο μπαμπάς μιας φίλης μου.. τώρα έχει φύγει από Αθήνα και σκέφτομαι πού θα βρω κάποιον να μου τις κάνει.

Κορίτσια έχετε κάποια γνωστή που να κάνει ενέσεις και να μένει κοντά Μαρούσι, Χαλάνδρι κλπ?

Σήμερα διαβαζα για την Πετρουλάκη (παλιά ιστορία) που έκανε 8 εξωσωματικές και τελικά έμεινε έγκυος φυσιολογικά 3 φορές ( η μία με δίδυμα..)! άκουσα και μια άλλη περίπτωση που έμεινε έγκυος σε τρίδυμα και λέω δεν μπορεί, θα γίνει και σε μένα... και αν όλα πάνε καλά μέσα Ιούνη ξεκινάω και γω ενέσεις... λίγο με την ψυχολογία πρέπει να το παλέψω και να σκέφτομαι θετικά και όχι του στυλ "μπα, αποκλείται να μου'τυχει" αλλά "γιατί να μην μου πετύχει?, σε τόσες πέτυχε"... άντε να δούμε :)

ΥΓ. Για όσες ενδιαφέρονται, έμαθα πώς και για πρόκληση ωορηξίας-σπερματέγχυση, θέλει πλέον έγκριση από επιτροπή,... οπότε όσες το σκέφτεστε πάρτε ένα τηλ να κλείσετε ραντεβού (για μετά από 3 μήνες!) και το πολύ πολύ να μην πάτε αν το μετανοιώσετε ή μείνετε έγκυος!

ΥΓ2. jannolino τα πονάκια δεν πειράζουν, μόνο αν νιώθεις την κοιλία "να πετρώνει" - έτσι μου είχε πει ο γιατρός- καλό είναι να επικοινωνήσεις μαζί του να σε δει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εεεεεπιτελους!!!!! Μπηκατε!! Κοριτσια εμενα ολες τις ενεσεις μου φις εκανε ο συζηγος!!! Ο γλυκος μου!! Εγω δε μπορω να με τρυπησω μονη μου!!! Καλα για το τρεξιμο δε το συζηταω!!! Και εγω με ενα ρολοι στο χερι κ μονινα μια σακουλα με τα φαρμακα μεσα!!! Και φαντασου οτι την εκανα σε διακοπες κ παλι ετρεχα!!! Ολα θα πανε καλα!!! Να εχετε θετικές σκέψεις (αν κ εγω δεν ειχα, χαχαχα ) κ ολα θα πανε μια χαρα!!!

Daphne ευτυχως μιλησα με τη φιλη μου που δουλευει σε γυναικολογο και με καθησυχασε!!! Επειδη ειμαι πολυ υστερικη κ υπερβολικη ειπα επιτελους σημερα αφου ολα ειναι νορμαλ και να χαλαρωσω!! Τη προηγούμενη εβδομάδα ήμουν στο γιατρό! ! Δε θα εβλεπε κατι??? Πρεπει κ εγω να σκέφτομαι λιγο πιο αισιοδοξα γιατι βαζω κ τον αντρα μου κ καθεται ο καημενος σε αναμένα κάρβουνα! !πρεπει να χαρω αυτες τις στιγμες γιατο δεν υπαρχει γυρισμος!!

Ξεκινας λοιπον κ εσυ εε??? Αντε βρε κοριτσια να γεμισουμε μωρακιαααα!!!!! Ευχομαι καλη επιτυχια σε ολες!! Δαφνη εγω μενω εξωτετικο κ δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω!! Αλλα νομιζω πως αν πηγαινεις ατη μοναδα στην οποια θα κανεις τη προσπαθεια θα στις κανει η μαια!! Ρωτησε το!!

Ενα ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ απο εμενα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη αρχη ροουζ μειωστε το αγχος κι εσυ και ο αντρουλης χαλαρωστε να φυγουν οι πυρετοι και ολα!!!παμε βουρ για το μωρακι!!!καλη επιτυχια!!!σε παρακολουθουμε!φιλια σε ολες..τζανολινο χαιρομαι που ολα ειναι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

daphne_b και εγω στην κοιλια της κανω...βασικα μια νοσηλευτρια μου τις εκανε αλλα σημερα με την βοηθεια του αντρουλη μου την καναμε μονοι μας!απο προχθες που πηγαινα σε αυτην την εκανα μονη μου για να εξεικοιωθω ετσι σημερα το προσπαθησαμε μαζι..ενταξει δεν ειναι κατι το δυσκολο απλα με την cetrotide πονεσα λιγακι γιατι προφανος δεν την εβαλα καλα.οι ενδομυικες που λες ποιες ειναι?εχει δικιο η jannolino να πας στο κεντρο να στις κανει μια μαια αν εμενα και εγω κοντα εκει θα πηγαινα!θα γινει για ολες μας το πιστευω απλα η καθεμια στην ωρα της :)

jannolino ετσι ελεγα και εγω για τις ενεσεις οτι δεν μπορω να τρυπηθω μονη μου και ο αντρας μου ελεγε θα στις κανω εγω αλλα δεν ηθελα.φοβαμαι μην εκεινη την ωρα τραβηχτει για καποιο λογο και πονεσω ετσι απο σημερα την κανω εγω,φυσικα με την απαραιτητη βοηθεια του ;) εσυ γιατι αγχωνεσαι καλε?αφου πηγες και ειναι ολα καλα δεν υπαρχει λογος να σκεφτεσαι αρνητικα...δεν προκειτε να χαρεις την εγκυμοσυνη σου κανοντας ετσι!χαλαρωσεεεεεεεε

cuando μου ευχαριστω πολυ!οχι αγχος δεν εχουμε καθολου!!η ψυχολογια μου ειναι μια χαρα το εχω δει σαν μια περιπετεια που πρεπει να γινει και μετα βλεπουμε...αφου εχω σκεφτει οτι αν δεν πετυχει μεχρι να ξανα κανω προσπαθεια(γιατι θα ξανακανω) θα γραφτω γυμναστηριο και θα γινω φετες χιχιχιχ αληθεια αν δεν μεινω μετα απο ποσο καιρο πρεπει να ξανακανω?ισως ερθει το αγχος οταν γινει η εμβρυομεταφορα και περιμενω να δω αν εχει πετυχει,ισως τοτε!

αχχ ετσι φυσα jannolino μουυυυυυυυ θελω γκαστροαερααααααακι λεμεεεεεεε χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Την Παρασκευή έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά και τώρα περιμένουμε.. Η χοριακή είναι προγραμματισμένη για 5 Ιουνίου, δεν έχω ιδέα πως θα την παλέψω ως τότε, θέλω τη στήριξη σας!

Πείτε μου και τα δικά σας να ξεχαστώ λιγάκι, πως πάει ο αγώνας;

Άντε καλή τύχη σε όλες μας και καλά μας αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακι ​μουυυυ αντε καλη επιτυχία κοριτσι μου! !! Οι μερες θα περνανε αργά κ βασανιστικά...!!! Προσπαθησε ομως να κανεις θετικές σκεψεις κ να έχεις καλη διαθεση!!! Εγω εκεινη τη περίοδο εκανα ΜΟΝΟ πραγματα που μου αρεσαν!! Κατα τα αλλα πως νιώθεις? ? Ποσα εμβρυακια εβαλες?? Αχ χαιρομαιιιι....

ροζακι εσυ ποτε εισαι για εμβρυομεταφορα??? Πωπωωω η μια ανακοινωση μετα την αλλη!! Και αφου κανεις κ μονη σου τις ενεσεις εισαι θηριο!! Δε σε φοβάμαι!! Θα αρπαξεις το ταυρο απο τα κερατα...χιχιχιχι!!

Οσο για μενα αγχωνομαι για τα ΠΑΝΤΑ κ είναι πολυ κουραστικό! ! ! τελευταία δεν καταλαβαινω με την ίδια συχνότητα το μικρακι μου κ ειμαι με το ενα ποδι στον ντοκ κ με το αλλο στο τρελοκομείο! !!! Χαχαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elena καλη επιτυχια με μια τεραααστια χοριακη!αληθεια ποσα εβαλες?

jannolino αυτη τη βδομαδα θα κανω ωοληψια και εμβρυομεταφορα ισως αρχες τις αλλης βδομαδας αναλογος βεβαια δεν ξερω ακομα.

Τωρα πια τις ενεσεις τις εχω για πλακα χαχαχα που να το ξερα οτι θα φτασω να τις κανω μονη μου πριν λιγες μερες ελεγα με τιποτα..ποσα τελεικα μπορουμε να κανουμε και δεν το ξερουμε [smilie=happy8.gif] εσυ jannolino μου ποσα ειχες βαλει?αχ δεν ησυχαζουμε ποτε μου φαινεται...αγχος για την προσπαθεια να πανε ολα καλα,αγχος μετα να δουμε αν εχουμε μεινει και τελεικα αν μεινουμε το αγχος συνεχιζεται...ειναι λογικο ομως να νιωθεις ετσι πιστευω οτι και εγω θα ανησυχω για τα παντα ειναι και το πρωτο σου...φιλια στην κοιλιτσα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ροζακι με εχω κουρασει τοοοοσο πολυ! Καθε τρεις κ λιγο σκεφτομαι τα δικα μου κ ο καιρος περναει κ ακομα δεν εχω χαρει την εγκυμοσυνη μου!!! Τελος παντων!!! Αγχος οπως ειπες τελικα θα υπαρχει παντα!!! Ανεξαιρετως σε τη κατασταση βρισκεσαι!!! Για ολα φοβος!!! Σου ευχομαι να κανεις πολλα εμβρυακια ροζακι κ να μεινεις εγκυουλα για να κανεις κ παρεα στην Ελενα !!!!!!!!!

Εγω εβαλα 3 εμβρυα!!! Αν ηταν στο χέρι μου θα εβαζα κ αλλα...χιχιχι!! Εδω στη Γερμανία εβαζα 2!! Τοσα βάζουν! ! Το δικο μου ομως ηθελε να πιαστει σε ελληνικα χερια!! Χιχιχιχι!!! Ολα καλα να πανε κ να κάνουμε μια ομαδα με εγκυουλες!!!!

Φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ θα σας φυσαω μεχρι τα αποτελεσματα κ μακαρι να πιασει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους!!! Καλησπέρα αγαπημένα μου κορίτσια!

Συγνώμη που καθυστέρησα να σας ‘ξανασυναντήσω’, αλλά είχα τρέξιμο... Και να ενημερωθώ με τα νέα σας...

Να ευχηθώ κατ’ αρχήν ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ στις κοπέλες που προσπαθούν Elena Arseni και Rose. Καλά αποτελέσματα κορίτσια!!!

Στις εγγυούλες Jannolino, Labrinip, Levou, Teri, Vango (καλή επιτυχία αύριο στην αυχενική!) τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχετε και υγιή μωρά γρήγορα στην αγκαλιά σας!

Οι μανούλες της παρέας Cuando, Diaz και Lil τι κάνετε; Πώς τα πάτε με τα πιτσιρικάκια σας;

Daphne μου, ετοιμάζεσαι σε λίγο καιρό για την επόμενη προσπάθεια; Η τελευταία να είναι κορίτσι μου, απόλυτα επιτυχημένη, χωρίς καμία πίκρα μόνο με χαρές γεμάτη!

Fifoulina μου, εύχομαι ολόψυχα να έχει καλό αποτέλεσμα η επέμβαση του συζύγου, πλέον του επιθυμητού και να μπείτε σύντομα σε μια επιτυχημένη προσπάθεια κορίτσι μου!

Koritsaki mou, σύντομα να χαρίσετε αδερφάκι στον γιο σας κι όλα τα άσχημα να μείνουν πίσω!

Sweety μου πώς είσαι; Σε τι στάδιο βρίσκεσαι; Εύχομαι το καλαθάκι σου σύντομα γεμάτο κ μια επιτυχημένη ΕΤ!

Τα νέα μου: έκανα τελικά μόνον επεμβατική υστεροσκόπιση, καθώς δεν είχα ενδείξεις για ενδομητρίωση. Τι να σας πω; Έκλαιγα κ έκανα τον σταυρό μου βλέποντας το dvd κι έλεγα ‘Θεέ μου σ’ ευχαριστώ’ & ‘Δόξα σοι ο Θεός’... Ο νέος γιατρός (κ νέος έρωτας της μαμάς μου, χι χι!) είχε απόλυτο δίκιο: ήμουν γεμάτη συμφύσεις. Απ’ ό,τι είπε με καθάρισε μέχρι τα όρια και διεύρυνε πολύ περισσότερο απ’ όσο πίστευε αρχικά την κοιλότητα. Φυσικά έβαλα πάλι φόλεϋ (ένα μπαλονάκι για να μην κλείσει η μήτρα), αυτό ήταν το μεγάλο μου πρόβλημα, αλλά μου έκανε την χάρη κ έφυγε μόνο του 3 μέρες μετά! Πήρα θεραπεία και περιμένω να αδιαθετήσω για να πάω την 14η ημέρα για υπέρηχο, όπου ελπίζω να είμαστε οκ κ να προχωρήσουμε στην 8η, Θεού θέλοντος τέλος Ιούνη-αρχές Ιούλη!

Είδαμε και τον ανοσολόγο: ενώ στα μάτια μας οι εξετάσεις μας ήταν ‘καλές’, τσουπ! Δεν ήταν! Ο σύζυγος είχε ‘ποιοτικό ζήτημα’, κάτι που ευτυχώς διορθώνεται εύκολα κατά τα λεγόμενά του. Εγώ ένα χλαμυδιάκι και διαταραχή στο ‘περιβάλλον’ – μου λείπουν γαλακτοβάκιλλοι. Παίρνω και από αυτόν ανάλογη αγωγή...

Την περασμένη Τρίτη έκανε ο σύζυγος μια επέμβαση στον ώμο, Δόξα τω Θεώ... Στον αγώνα. Το μεγάλο μου ζήτημα όμως κορίτσια μου είναι το εξής: είμαι καλύτερα κι αυτό και εξηγείται και φαίνεται. Σίγουρα βοηθά η πιο προσεκτική διατροφή, αφού διατηρείται η ισορροπία ινσουλίνης κ ζαχάρου. Επίσης ότι η ζυγαριά έκλινε και προς την άλλη πλευρά (ουφ! Δεν φταίω για όλα εγώ...). Ο νέος γιατρός, για τον οποίον μόνο καλά λόγια έχω να πω. Αισθάνομαι αλλιώς... Αισθάνομαι χαρά και ικανοποίηση. Είμαι κατασταλλαγμένη, έχω ψάξει κι έχω καλύψει ό,τι μπορούσα και ελπίζω ότι θα τα καταφέρω!

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τη σκέψη σας!

Σας αγαπώ πάντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...