Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ16!!!


Recommended Posts

kalhmera! nai to idio akrivws niw8w k egw 8a ginw manoyla.....! to mono kalo an mporw na to pw etsi einai oti telika meta apo 15 meres shmera moy hr8e h periodos moy opote apo ayrio xanarxizw toys giatroys k tis exetaseis.....

laparoskopish den ekana pote. mono ysteroskopish otan apetyxe h exwswmatikh k moy afairesan ena polypodaki sth mhtra k polles symfyseis....moy eipe o giatros moy sthn athina oti an de megalwsei xana to endomhtrio na kanw mia akoma na doyme ti symbainei....

ti kanei h laparoskopish akrivws?pote epivaletai? ponaei?

επιτέλους βρήκα άκρη στο φόρουμ!!! η λαπαρόσκοπηση θεραπαύει ινομυώματα καθώς και ενδομητρίωση η οποία δε φαίνεται και είναι υπεύθυνη για υπογονιμότητα.... δεν πονάει αφού γίνεται με νάρκωση....και δε νοσηλεύεσαι καθόλου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

Με 'γεια το νέο φόρουμ, αν και δύσκολα να το μάθω ακόμη...

Τα νέα μου: οι εξετάσεις δεν ήταν όλες καλές. Ναι μεν δεν έχω προλακτίνη ούτε θυροειδή, αλλά το ζάχαρό μου είναι τσιμπημένο και η καμπύλη της ινσουλίνης έδειξε υπερινσουλιναιμία και αρχές μεταβολικού συνδρόμου. Για να φτιαχτούν αυτά τα δύο, ξεκίνησα το glu....e, το οποίο ευτυχώς δεν μου δημιουργεί σοβαρά προβλήματα. Θα δω και διατροφολόγο γιατί πρέπει να τρώω συχνά και συγκεκριμένα πράγματα. Άρα, όντως έπρεπε να απευθυνθώ σε ενδοκρινολόγο και άρα είναι ο μόνος αρμόδιος να ζητήσει και να αξιολογήσει τα αποτελέσματα...

Ως προς τα γυναικολογικά, δεν δείχνω να έχω ενδομητρίωση αλλά η μήτρα μου έχει κατασκευαστικά προβλήματα (μικρή, καρδιόσχημη, σχήματος Τ) και πρέπει να έχουν επιστρέψει οι συμφύσεις (ξαναδημιουργούνται οι άτιμες). Το ενδομήτριο δεν ωριμάζει αρκετά, ελπίζω να είναι λόγω των φαρμάκων της τελευταίας προσπάθειας. Αύριο θα με ξαναδεί με υπέρηχο ο νέος γυναικολόγος και βλέπουμε. Το σίγουρο είναι ότι πάω οπωσδήποτε για επεμβατική υστεροσκόπιση ώστε να διορθωθεί ό,τι μπορεί να διορθωθεί. Και μετά θα πρέπει να μας 'αποδείξει' ότι αναπλάθεται και μεγαλώνει, και μόνον τότε θα προχωρήσουμε σε προσπάθεια. Ευτυχώς οι ωοθήκες μου έχουν ακόμα δυναμική και θα μας στηρίξουν στην συνέχεια. Κάτι είναι κι αυτό!

Τα αποτελέσματα για τον σύζυγο (όλες οι εξετάσεις για σπέρμα, όχι απλώς σπ/μμα) και οι δικές μου (καλλιέργειες & μία αιματολογική) δεν έχουν βγει ακόμη.

Οπότε είμαστε γενικά σε αναμονή. Φυσικά, είμαι προβληματισμένη αλλά με ενθαρρύνει το γεγονός ότι ο νέος γιατρός το ψάχνει πολύ καλά και όχι 'έλα και βλέπουμε' όπως οι προηγούμενοι...

Καθυστερούμε βέβαια, αλλά καλύτερα να εξετάσουμε ό,τι μπορούμε και να προχωρήσουμε σοβαρά αυτή τη φορά!

Δεν απογοητεύομαι, απλά κουράζομαι κι εγώ και 'πέφτω' όπως η Δάφνη κι όλες μας. Ανθρώπινο και λογικό.

Όμως, πιστεύω πραγματικά πως είμαστε κοντά!

Πίστη, επιμονή και υπομονή κορίτσια! ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΜΠΕΜΠΕΚΙΑ!

Σας φιλώ γλυκά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Είμαι νέα στην παρέα αλλά είμαι και εγώ μία από εσάς, μόλις ξεκινάω την πρώτη μου προσπάθεια εξωσωματικής. Καλή μας επιτυχίαααααα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα καλως ηρθες και εσυ στο παρεακι μας!! Ευχομαι ολα να πανε οπως τα εχεις φανταστει κ να το πιασεις μετη πρωτη το σπορι ή τα σπορια:P καλη σου επιτυχια!!! Σου ευχομαι τα καλυτερα!!

Ροζακι εσυ που εισαι?? Ποτε ξεκινας??

Φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαι και εγω κοριτσια!

καλως ηρθες Ελενα ξεκινησες ηδη η θα ξεκινησεις?

jannolino μου ξεκιναω τον αλλο μηνα πρωτα ο Θεος.αχ ανυπομονωωωωωω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εβαλα μαιμουνια αλλα τα μισα ειναι αλλιως και τα αλλα μισα δε τα εβγαλε!!!!!

Ροζακι μου συγκινούμαι.....ευχομαι ολα δεξια να σου πανε!!! Και στην ελενιτσα μας!!! Που θα τη κανεις, , Αθήνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο μενα καλορίζικο το νεο mammyland. Αργησα αλλα σας βρήκα εγω ειμαι καλα το μωρακι μου δοξα το θεο μεγαλώνει μια χαρα αρα υπάρχει ελπίδα για ολες. Daphne ειναι πολυ λογικο να πεφτεις κι εγω ετσι ενιωθα και τωρα δεν το πιστευω οτι παω για το δευτερο παιδακι παλεψτε το ψαξτε το και θα ερθει εχθες παλι στο γιατρο μου επεσα πανω σε μια περίπτωση που καναμε μαζί εμβρυομεταφορα κι αυτη εμεινε με την 2η προσπαθεια στον δικο μου γιατρο ειχε ξανακάνει αλλες 4 φορες σε μεγαλες φίρμες η κοπελα ήταν τοτε 41 και ειχε θεμα με τα ωαρια και ο ανδρας με το σπέρμα καθότι 48 γεννησε λοιπον ενα αγορακι και χθες που ρωτησα το γιατρο τι κανει ο μπεμπης της μου απανταει τώρα αυτη ειναι ξανα εγκυος σε δίδυμα επαθα σοκ λεω αποκλειεται κι ομως η κοπελα ειναι 43 και τώρα πήρε μπροστα μην απελπίζεστε ολα γινονται αρκει να προσπαθειτε. Μαρινακι μου ευχομαι να δικαιωθεις σύντομα γλυκεια μου γιατι το παλευεις οσο δεν παει θα κατσει θα δεις. ΝΑΟΜΙ προχωρα και μην στεκεσαι βεβαιο το ψυχολογικο δεν ειναι απάντηση εγω αυτη τη φορα ήμουν χαλια ρωτήστε τη Μαρινα που την ειχα πρήξει, και εμεινα εγκυος με κατεψυγμένα κι ολας. Βεβαια αλλαζα συνεχεια γιατρους μεχρι να καταλήξω στον καλουλη μου αλλα δεν χαριζα οταν εβλεπα αρπα κολλα γιατρους και μισες απαντήσεις εφευγα με μια αποτυχημενη προσπαθεια ομως στην πλατη. τεσπα Φιλια σε ολες ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ μην αφηνετε το χρονο να κυλαει ψαξτε αλλαξτε γιατρους παρτε κι αλλες γνωμες καντε οτι περναει απο το χερι σας και θα ερθει το μωρακι.!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jannolino μου αρεσει που μιλαμε εδω και στο αλλο ποστ:P εμενα ρωτας που θα την κανω η την Ελενα γιατι μπερδευτηκα:rolleyes:

labrinip χαιρομαι που βαινουν ολα καλα να προσεχεις!μην ξεχνας να μας φυσας κιολας ;) και ολες οι νεο μαννουλες θελουμε φυσηματακι να αεριστουμε για τα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Είμαι νέα στην παρέα αλλά είμαι και εγώ μία από εσάς, μόλις ξεκινάω την πρώτη μου προσπάθεια εξωσωματικής. Καλή μας επιτυχίαααααα!!!!!!!!

Καλη επιτυχια ειμαι και εγω νεα στην παρεα σας αλλα μαθαινω τα νεα σας απο περυσι τον οκτωβριο που εκανα την πρωτη μου εξωσωματικη.κοριτσια μολις μπορεσω θα σας πω την ιστορια μου γιατι πραγματικα θελω καπου να μιλησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσια πραγματικα σας παρακολουθω πολυ καιρο και παντα ηθελα να μιλησω με ολες σας.Ειμαι 39 και εχω ενα γιο 20 χρονων που εμεινα εγκυος αμεσως.γεννηθηκε προωρα αλλα πηγαν ολα καλα αυτο που μου ειπαν τοτε ηταν οτι ο πλακουντασ ηταν αδυναμος.μετα εγω δεν ηθελα αμεσως αλλο παιδακι και μετα που θελαμε δεν ερχοταν.μετα απο τουλαχιστον 8 χρνια ακαρπων προσπαθειων αποφασισαμε να κανω εξωσωματικη η οποια πετυχε με την πρωτη με διδυμα που το ενα παλλινδρομησε αρκετα νωρις. η εγκυμοσυνη ηταν πολυ καλη αν εξαιρεσεις λιγο αιμα και μια εβδομαδα ξαπλα στον τριτο μηνα.και ξαφνικα στην 21 εβδομαδα εσπασαν τα νερα και μετα απο πεντε μερες γεννησα το κοριτσακι μου που φυσικα δεν τα καταφερε.απο τοτε εχουν περασει 2 μηνες και 6 μερες αλλα ο πονος ειναι ο ιδιος.θα προσπαθησουμε μερικους μηνες μηπως και μεινω φυσιολογικα εγκυος αφου δεν εχουμε καποιο προβλημα αλλα αν δε γινει θα κανω εξωσωματικη.κοριτσια συγνωμη για το μεγαλο post....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λαμπρινη μου κ εσυ φθινοπωρινο μωρακι εχεις?? Ειχα κανει μια ομαδα!! Αλλα δεν υπηρχε καμια...χιχιχι!!! Με το καλο κουκλα μου να ερθει και το 2ο!!

ροζακι το παιζω διπορτο...χεχε!! Ειχα χασει κ εγω τη μπαλα!! Απο εκει που δε σε εβρισκα πουθενα...τσουπ ησουν παντουB)[smilie=angel3.gif][smilie=angel3.gif]για εσενα ρωτουσα σχετικα με την εξω!! Ας μας πει κ η ελενα ομως να ανταλλαξουμε αποψεις!!!

κουκλιτσα μου να χαιρεσαι τον γιοκα σου!!! Να τον καμαρωσεις οπως επιθυμεις! Θελω επισης να σου πω μπραβο για το κουράγιο σου που περιμενες τοσα χρονια κ ειχες τοση υπομονη κ επιμονη!!! Λυπαμαι πολυ βεβαια και για την εμπειρια σου απο το εξω.ειναι κ πολυ νωρίς! ! Δεν μπορω να φανταστω ποσο επιπονο ειναι ολο αυτο που περνας!!! Πρεπει να παρεις κουραγιο ομως!! Ασε τον εαυτο σου να ζησει αυτη τη περιοδο αυτο που εχει αναγκη!! Μην καταπιεστεις!!μονο ετσι θα το ξεπερασεις!! Ειμαστε ολες εδω για εσενα! Οποτε θελεις και εχεις αναγκη να μπαινεις να μας μιλας!! Θα ερθει κ το μωρακι σου!! Ειμαι σιγουρη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ πήγα χθες στο γιατρό για εξέταση και να μάθω τα αποτελέσματα της ιστολογικής η οποία έδειξε χρωμοσωμιακές ανωμαλίες.. σιγά το νέο.. ο γιατρός μου είπε ότι ήταν τυχαίο, αφού έχουμε κάνει και οι 2 καρυότυπο και είναι φυσιολογικός.. δεν έπρεπε να κάνουμε και καρυοτυπο του εμβρύου? ή δεν είχε νόημα.. τέσπα.. ο γιατρός μου δεν είναι και πολύ ομιλητικός, με το τσιγκέλι του τα βγάζω κάθε φορά.. εντωμεταξύ έχω εφοδιαστεί με τα φάρμακα και περιμένω να αδιαθετήσω για να κάνω ορμονολογικές (και να είναι όλα οκ γιατί το έχω πάρει από φόβο ότι κάτι θα μου συμβεί πάλι) στην επόμενη περίοδο ξεκινάμε .. μέσα Ιούνιου δηλαδή.. δεν ξέρω αν είναι πολύ νωρίς (1 Μάρτη απέβαλλα), για ψυχολογικούς λόγους εννοώ, αλλά δε νομίζω ότι θα άντεχα να περάσω όλο το καλοκαίρι χωρίς προσπάθεια και να περίμενα το Σεπτέμβρη...

Γενικά νιώθω ήρεμη αλλά δεν περνάει μέρα που να μην ανακαλώ στο κεφάλι μου τις κουβέντες του γιατρού που μου έκανε αυχενική ότι κάτι δεν πάει καλά... ειλικρινά αναρωτιέμαι πώς θα το ξαναπεράσω αυτό, αν και θα πρεπε να εύχομαι να το ξαναπεράσω σύντομα.. (την αυχενική εννοώ όχι το δυσάρεστο αποτέλεσμα ;) )

Μαρίνα μπράβο σου που δεν το βάζεις κάτω! ο επιμένων νικά! αλήθεια! όλες μας έχουμε να διηγηθούμε ένω σωρό ιστορίες με γνωστές μας που μπορεί να ταλαιπωρήθηκαν αλλά τελικά φτάσανε στο στόχο τους.. τα gluco τα έχω ξεκινήσει και γω και ο ενδοκρινολόγος μου μου έχει κόψει σχεδόν τελείως τη ζάχαρη (δεν έχω ζάχαρο, αντίσταση στην ινσουλίνη) σκέψου ότι είχα να φάω κάτι με ζάχαρη σχεδόν 3 μήνες - γι'αυτό μετά την αποβολή πλακώθηκα και πήρα 1-2 κιλά - αλλά προκειμένου να γίνουν καλά τα ωάρια, όπως είπε, μπορώ να κάνω τα πάντα...

koritsaki mou ελπίζω να αποκτήσεις σύντομα 2ο παιδάκι.

Elena Arseni καλή αρχή και σε σένα! Πότε ξεκινάς με τα φάρμακα?

rose25 τώρα που ξεκινάς σιγά σιγά την πρώτη προσπάθεια αν μπορούμε να σε βοηθήσουμε σε απορίες που μπορεί να έχεις, είμαστε εδώ! (οκ, δεν είμαστε γιατροί αλλά μπορούμε να σε καθησυχάζουμε για κάποια πράγματα που ίσως σε αγχώσουν χωρίς λόγο)

jannolino και labrinip όλα να σας πάνε όλα καλά! δίνετε κουράγιο και ελπίδα σε μας που είμαστε ακόμη στην προσπάθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δαφνη αυτος ο δρομος με τις εξετασεις ειναι πολυυ μακρυς!! Εγω καθε φορα που εκανα κ καποια καινουρια που προεκυπτε ελεγα "μακαρι κατι να βρουν κατι για να ξερω για πιο λογο δεν μενουν τα έμβρυα" ειχα φτασει σε τετοιο σημείο! Ειχα κ εγω μια παλλινδρομη αλλσ στην 6η εβδομαδα!! Δε το ακουσα ποτε μου!! Περιμενα να περασει το τριμηνο που μου ειπαν κ εκανα αμεσως μετα την επομενη προσπάθεια! ! Και εγω για ψυχολογικούς λόγους! ! Σκεφτομουν ακριβως οπως εσυ!!! Μου ειχαν γινει εμμονη οι εξω.αν δε προσπαθουσα δεν υπηρχε κ νοημα στη ζωη μου!!! ! Σου ευχομαι τα καλυτεροτερα γλυκια μου!! Σου αξιζει μια οικογενεια κ μακάρι με τη βοήθεια του θεού κ της Παναγίας να την αποκτησεις πολυ σύντομα!

κοριτσακι μου ελπιζω να εισαι καλα!!

ελενη εσυ θα κανεις στην embryoland εε?? Οπως ειπα κ στο θεματακι σου περιμενουμε νεα σου!! Ξεκινατε μαζι με τη ροζ??? Η λαθος καταλαβαινω?? Πωπωωωω δε θα ξεχωριζουμε κοιλιτσες..χιχιχιχι!! Κ μετα ακολουθεί η δναφνουλα μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας ευχαριστω για το θερμο καλοσορισμα.jannolino σου ευχομαι να πανε ολα καλα και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη.

daphne b ξερω την ιστορια σου και χαρηκα οταν εμεινες εγκυος οπως και με τη lamprini.ομως μη το βαζεις κατω ,θα ερθει τελικα το μωρακι που περιμενεις.στο λεω εσενα να το ακουω και εγω.πριν.απο 15 μερες περιπου πηρα τα αποτελεσματα αποτο τεστ παπ και εδειξε οτι εχω κατι.εκανα αποξεση και μεχρι την παρασκευη θα ξερω αν ειναι μικροβιο η κατι αλλο.εκανα εωσωματικη χωρις να εχω κανει τεστ παπ τι να πω αλλα στο δημοσιο νοσοκομειο δε σου δινουν ιδιαιτερη σημασια.Σημερα το απογευμα πηγα στο γιατρο που μου εκανε την εξωσωματικη για να μου γραψει τα φαρμακα γιατι τελος ιουνιου ληγει η προθεσμια.πηγα παλι εκει και μου ηρθαν στο μυαλο ολα οσα περασα.ηταν πραγματικα δυσκολο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου εύχομαι να μην ειναι τιποτα το ανησυχητικό! !

Να εισαι αισιοδοξη γιατί θα ερθει το μωρακι και πρέπει να το πιστέψεις! !! Ειναι δυσκολο να αντιμετωπισεις αναμνήσεις που πονάνε αλλά ειναι κατι αναπόφευκτο δυστυχώς! !! Ολα καλα θα πανε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου εύχομαι να μην ειναι τιποτα το ανησυχητικό! !

Να εισαι αισιοδοξη γιατί θα ερθει το μωρακι και πρέπει να το πιστέψεις! !! Ειναι δυσκολο να αντιμετωπισεις αναμνήσεις που πονάνε αλλά ειναι κατι αναπόφευκτο δυστυχώς! !! Ολα καλα θα πανε!!

jannolino μου το ευχομαι γιατι θελω να τελειωνω με αυτα και να ξεκινησω τις προσπαθειες.χθες ο γιατρος τις εξωσωματικης μου ειπε οτι πρεπει να κανω μαγνητικη κατω κοιλιας και μετα να παω στο γραφειο του να μου κανει υπερηχο για να δει αν θα χρειαστω υστεροσκοπηση η κατι τετοιο.απο οτι ξερω αυτη η επεμβαση ειναι ακριβη 700-800 ευρω.αν καποια κοπελα ξερει μηπως μπορει να μου πει?αν ειναι τοσο ακριβη θα την κανω αργοτερα γιατι μας εχουν φυγει πολλα χρηματα και για τωρα δεν γινεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια επιτέλους έβγαλα άκρη με το ΝΕΟ φορουμ!!!!

Σας διαβάζω πάντα και τώρα με τα τέλεια νέα της Vango δεν μπορούσα να μην τα πω! Vango μου μππάβω! Εύχομαι όλα να πάνε καλά, και θα πάνε! Να πιστεύεις. Κι εμένα η Παναγία με την Αγία Ειρήνη έκαναν το θαύμα τους και τώρα είμαι στην 18 εβδομάδα και μόλις χθες έμαθα ότι θα κάνω κορίτσάκι! Έκλαψα! Να μας ενημερώνεις....

Λοιπόν έχουμε πολλές εξελίξεις και δεν ξέρω από που να αρχίσω.

Ελενα καλή αρχη σου εύχομαι όπως και στο koritsaki mou που η θέληση της και η επιμονή της γρήγορα θα της φέρουν αυτό που επιθυμεί!

Δαφνη να πάνε όλα καλά!!!

Λιλ μου, μεγαλώνει και ούτε θα καταλάβεις πότε θα συζητάτε! Βλέπω τωρα το ανηψάκι μου 3 χρονών που έχει φίλους και κάνουν ολόκληρη συζήτηση και δεν το πιστεύω!

Λαμπρινή μου, βλέπω ότι όλα πάνε καλά και χαίρομαι πολύ! Τελικά κάθε μέρα είναι και ένα αγχος, εμένα δεν μου έκανε την χάρη να την νοιώσω ακόμα και τρέχω στο γιατρο για να βλέπω αν κουνιέτε!

Μαρινάκι μου, χαίρομαι πολύ που σε ακουω σίγουρη για τα βήματά σου. Αργά αλλά σταθερά βήματα και θα φέρουν σίγουρα το μωράκι σου και μετά όλα αυτά απλά δεν υπήρξαν ποτέ!

Σε όλες τις υπόλοιπες η Παναγία να είναι κοντά τους και να τους φέρει αυτό που επιθυμούν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jannolino τι να κανω και εγω φυτρωνω οπου βρω:lol: Αθηνα θα την κανω την εξωσωματικη και η Ελενα τοτε ξεκιναει?

daphne_b μου εχεις περασει δυσκολες καταστασεις και πραγματικα ευχομαι αυτη σου η προσπαθεια να ειναι η τελευταια..να ερθει και να μεινει γερο το η τα μωρακια σου ;) οσο για μενα εχω ευτυχως μια πολυ καλη φιλη που εχει περασει απο αυτο το σταδιο πριν καποια χρονια και με εχει βοηθησει πολυ...τωρα βεβαια οι αποριες ποτε δεν σταματανε..εγω θα ξεκινησω τον αλλο μηνα και εχω γκοναλ ενα κουτι που ληγει τον Μαιο..λες να εχω προβλημα αν το παρω?στο κεντρο που το ειπα μου ειπαν οτι δεν εχεις προβλημα και εφοσον ακομα δεν εχει διαλυθει δεν παθαινει κατι!εσεις τι λετε?θελω να παρω και τα υπολοιπα φαρμακα γιατι ακομα δεν τα εχω ολα..ενα μικρο αγχος για τις δοσολογιες των φαρμακων εχω γιατι δεν ξερω πως θα παιρνω και τι αλλα ακομα ειναι νωρις.οταν παω για υπερηχο πριν ξεκινησω θα τα ρωτησω τοτε...

αχ βρε κοριτσια ανυπομονω να ερθει και φοβαμαι τοσο πολυ μην αποτυχω:unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω την εντυπωση πως τον αλλο μηνα ξεκιναει κ η ελενα!!! Δεν ειμαι σιγουρη!! Ποσο καταλαβαινω το αγχος σουυυ!!!! Ειναι πολυ προσφατη κ η δική μου προσπάθεια και σε νιωθω απολυτα!!! Για το φαρμακο μην ανησυχείς αφου σου ειπαν κ απο τη μοναδα οτι δεν υπαρχει θεμα μη προσθετεις χωρια αγχος!!! Να εισαι χαλαρη κουκλιτσα μου! Αν σου πω πως ημουν εγωωωω....οσο προσεχα σε ολες μου τις προσπαθειες τοσο απροσεκτη ημουν αυτη τη φορα!![smilie=happy7.gif] οσο για τις δοσολογιες θα σε ενημερωσουν απο τη μοναδα οι κοπελες και θα σου δειξουν κ πως να τις κανεις!! Αληθεια ειναι η πρώτη σου φορα??

κοριτσακι μου τα εχασα λιγο με τις εξετασεις!! ! Τουλάχιστον έτσι ομως καλυπτεις ολα τα ποσοστα για μια επιτυχία! !! Υστεροσκοπηση στην ελλαδα δε ξερω δυστυχώς πως κ ποσο χρεωνεται!! Εγω την εκανα και δεν ποναει καθολου!!! Ελπιζω τα κοριτσια απο εσωτερικο να σε βοηθησουν περισσότερο! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose25 παντα οταν ξεκινας εχεις αγχος.οπως ειπαν και τα κοριτσια να εισαι χαλαρη και θα τα καταφερεις.θα πανε ολα καλα θα δεις!!!

jannolino οι εξετασεις που εγραψα χθες τις θελει ο γιατρος πριν ξεκινησω την επομενη εξωσωματικη,που μπορω απο τον ιουνιο και μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω την εντυπωση πως τον αλλο μηνα ξεκιναει κ η ελενα!!! Δεν ειμαι σιγουρη!! Ποσο καταλαβαινω το αγχος σουυυ!!!! Ειναι πολυ προσφατη κ η δική μου προσπάθεια και σε νιωθω απολυτα!!! Για το φαρμακο μην ανησυχείς αφου σου ειπαν κ απο τη μοναδα οτι δεν υπαρχει θεμα μη προσθετεις χωρια αγχος!!! Να εισαι χαλαρη κουκλιτσα μου! Αν σου πω πως ημουν εγωωωω....οσο προσεχα σε ολες μου τις προσπαθειες τοσο απροσεκτη ημουν αυτη τη φορα!![smilie=happy7.gif] οσο για τις δοσολογιες θα σε ενημερωσουν απο τη μοναδα οι κοπελες και θα σου δειξουν κ πως να τις κανεις!! Αληθεια ειναι η πρώτη σου φορα??

κοριτσακι μου τα εχασα λιγο με τις εξετασεις!! ! Τουλάχιστον έτσι ομως καλυπτεις ολα τα ποσοστα για μια επιτυχία! !! Υστεροσκοπηση στην ελλαδα δε ξερω δυστυχώς πως κ ποσο χρεωνεται!! Εγω την εκανα και δεν ποναει καθολου!!! Ελπιζω τα κοριτσια απο εσωτερικο να σε βοηθησουν περισσότερο! !

δεν φαινεται οτι ειμαι πρωταρα? :P θα ξαναρωτησω για τα γκοναλ οταν ξαναπαω για υπερηχο πριν ξεκινησω..αγχωνομαι μεχρι να μπουν σε μια σειρα στο πως θα παιρνω τα φαρμακα και γενικα να φτιαξω ολο το προγραμμα...με την δουλεια τα εχω κανονισει οποτε μου εφυγε αυτο το αγχος!αντε να δουμε ανυπομονω να ερθει αυτη η ωρα...μια λεω οτι θα μεινω και ειμαι θετικη αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι δεν θα πετυχει!σκεφτομαι σιγα μην ερθει τοσο ευκολα θα πρεπει να παιδευτω πολυ για να ερθει εφοσον τοσα χρονια δεν εχει ερθει ακομα...ξερω σκεφτομαι χαζα αλλα καλυτερα να μην πεταω στα συννεφα για τυχον αρνητικο αποτελεσμα να το παρω πιο καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki mou μακαρι να ειναι ετσι για ολες μας.να την κανεις ξερω ειναι βασικη εξεταση δειχνει πολλα που δεν μπορουν να φανουν αλλιως!τουλαχιστον να ξεκινησεις χωρις αλλα προβληματα
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι αλλαγές είναι αυτές στο φόρουμ! Επιτέλους κατάφερα να βγάλω άκρη... τώρα που ο μικρούλης μου κοιμάται!

Vango μου τι τέλεια νέα είναι αυτά! Μπράβο κοριτσάκι! Πολύ χάρηκα! Να πάνε όλα τέλεια και με το καλό να έρθει το μπεμπέ!

Jannolino μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι και σε σένα! Με το καλό!

Λαμπρινή μου είδες που τελικά όλα καλά με την αυχενική; Το αδερφάκι της μικρής σου έρχεται!! Να την χαίρεσαι κιόλας! Αν κατάλαβα καλά σήμερα έχει γενέθλια;; Πολύ αισιόδοξο και το μήνυμα που μας έστειλες με την κοπέλα στο κέντρο σου!

Ροζάκι μου μην αγχώνεσαι για τίποτα! Η άγνοια μερικές φορές βοηθάει για να μην έχεις άγχος! Η μέθη δεν είναι τίποτα, ρίχνεις έναν υπνάκο και μετά ξυπνάς στο τσακίρ κέφι... σαν να τα έχεις κοπανήσει ελαφρώς! Προσωπικά είχα ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά!!! Με το καλό να ξεκινήσεις και να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα! Κι εμείς με το σπέρμα είχαμε πρόβλημα και τσουπ ήρθε ο μπομπιράκος μας με την πρώτη! Όλα θα πάνε καλά! Αυτό να σκέφτεσαι!

Έλενα καλώς ήρθες στην παρέα και καλή επιτυχία!

Sweety2 καλή συνέχεια!

Μαρινάκι μου έτσι σε θέλω αισιόδοξη! Θα έρθουν τα μπεμπάκια και σε σας και μετά θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις!

Λιλ μου πως τα πας με το αντράκι σου; Εμείς ξεκινήσαμε δειλά δειλά κρεμούλες αλλά δεν το βλέπω για φαγανό... για να δούμε! Τώρα το Μάιο θα τον βαφτίσετε;

Φιλιά πολλά σε όλες!! Όλες οι κοιλίτσες και οι αγκαλίτσες να γεμίσουν μωρά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ ετσι ημουν...ελεγα πως αποκλειεται να ερθει τωρα γιατι το ηθελα πααρα πολυ!! Ελεγα συον εαυτο μου πρέπει να ζοριστω κ αλλο, να πονεσω κ αλλο, να κλαψω κ άλλο και να το ζητησω ακομα πιο πολυ!!! Κ τοτε που ελεγα πως δε θα έρθει ημουν 100% σιγουρη(σταματησα να προσεχω, καπνισα...) εκανα κ ψυχανάλυση στον καλο μου γιατι αυτος το πιστευε πολυ κ ελεγα θα απογοητευτεί ο καημενουλης:-j με παίρνουν κ μου λενε πως ειμαι έγκυος! ! Γ αυτο ακομα κ τωρα δε το πιστευω κ λεω πως δεν μου αξίζει τετοια ευτυχία! ! Θα γινει κατι και θα φυγει γιατι πρεπει να ποναω!! Πιστευω ομως τωρα πια κ παλι στον θεό!! Και στην Αγ.Ειρηνη Χρυσοβαλαντω!

Να πιστεψεις και ολα θα παρουν το δρομο τους!! Να προσπαθήσεις να εχεις απλα καλη ψυχολογια!! Ανεβασμενη διαθεση!! Και ολα τα αλλα αμα θελει ο θεός...θα ερθουν!!

Συγνώμη για τη φλυαρία μου κορίτσια! Δε ξέρω τι με επιασε! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...