Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!


mwroudenia2

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιπον κοριτσια τα χθεσινα μου:

Πρωινο: τοστ με γαλοπουλα -κασερι, ενα ποτηρι γαλα

Δεκατιανο: λιγο χυμο πορτοκαλι

Μεσημεριανο: ενα πιατο φασολαδα με λαχανικα, σαλατα παντζαρι, μια φετα ψωμι,λιγο τυρι

Απογευματινο: ενα φραπογαλο, ενα σοκολατενιο μπισκοτο( δαγκωσε μια ο Αργυρης και το παρατησε...), μιση καριοκα( με την αδερφη μου)

Βραδυνο: μισο πιατο φασολαδα( οτι αφησε ο Αργυρης)

Αυτα χθες!!! Ετσι πως τα μετρησα μου τα εβγαλε 1400 θερμίδες...

Μαρια μπραβο!!! Έφτασες στα μισα βρε!! Εσυ αλλες δυο βδομαδες και θα τα χάσεις!! Εγω εεεεεεχω ακομα......

Μαρινα αυριο και εσυ ζυγιζεσαι ε?? εγω με πορτοκαλι χυμο παω οταν έχω θεματάκι... Ο αντρας μου με καφε με γαλα. Αυριο πυ θα πας να το πεις οτι εχεις μερες να πας για να σε βάλει παραπανω φυτικες ίνες, γιατι εμενα με ρωτουσε και αναλογα εβαζε.

Φιλακια και στα υπολοιπα κοριτσια , θα τα πουμε το βραδυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα με αυτα τα κιλα....τι θα κανω και εγω????ψαχνω και εγω ολο δικαιωλογιες και δεν ξεκιναω διαιτα....η μπεμπα μου ειναι 9 1/2 μηνων τωρα και ευτηχως εχω χασει ολα τα κιλα της εγκυμοσυνης αλλα πριν την εγκυμοσυνη ειχα παρει πολλα κιλα....

εχω πολλυ καιρο να μπω εδω, οταν ημουνα εγκυος εμπαινα σηνεχεια αλλα μετα που γεννησα δεν προλαβαινα ουτε στην τουαλετα να παω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπόν....τα σημερινά μου:

Πρωινό: 1 φετα τυρί+γαλοπούλα

ενδιάμεσα: 1 καφέ + 3 μιράντα

μεσημεριανό: 7 ψαράκια φητά στο φούρνο+ λίγη σαλατα (αγγούρι-ντομάτα)+ μισή φέτα ψωμί

απόγευμα: 1 καφέ

λίγο πιο μετα...έκανα τη βλακεία και έφαγα 10 γαριδάκια...(μου τα έφεραν στα χέρια!!)

1 ποτήρι γάλα

Ξεφύλλιζα σήμερα τον θερμιδομετρητή...κορίτσια το ξερατε οτι 1 κουταλιά της σούπας ελαιόλαδο είναι 155 θερμίδες????

Όσο σκέφτομαι κάτι βουτιές στο λάδι της χωριάτικης που έκανα το καλοκαίρι...αστα να πάνε....σαλάτα σου λέει μετά...καλύτερα να έτρωγα ένα προφιτερόλ!

Για τη δυσκοιλιότητα νομίζω το μόνο που πιάνει στάνταρ...είναι νηστικός να φας ένα μαλακό ακτινίδιο. Τα σποράκια του κάνουν καλή δουλειά!

Και για να σταματήσεις τη διάρροια+ εμετό έχω ένα άλλο γιατροσόφι... 1 κουταλιά ελληνικό καφέ (την σκόνη όχι βρασμένο καφέ)+ μερικές σταγόνες λεμόνι μέσα στον καφέ...κλείνεις τα μάτια -μύτη και το τρώς είναι η απόλυτη αηδία αλλά πιστέψτε με πιάνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Τι έφαγα σήμερα:

Πρωινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί και ένα τσάι γλυκάνισο.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο ψαρόσουπα με λαχανικά + 5-6 ελιές πράσινες τσακιστές + μια φέτα ψωμί.

Απογευματινό: Μερικές φρυγανιές από άρτο.

Ένα χαμομήλι (μπλιάχ).

Δύο μικρά μανταρίνια.

Βραδινό: Ένα πιάτο ψαρόσουπα.

Χριστίνα, εγώ τρώω για βραδινό και μουσακά και στιφάδο κι ό,τι φανταστείς, οπότε το μακαρονάκι μάλλον λάιτ ήταν για μένα!! :lol::lol::lol:

Τέλεια η φώτο σου, η μικρή σου είναι;

Ελίνα είναι φοβερό! Έρχονται όλα τα λάθος τρόφιμα στα χέρια σου! Μήπως έρχονται πετώντας; :P :P :P :P

Γιωταμαρία, μια χαρά τα πας! Συνέχισε! Είμαστε μαζί σου!

Μαρίνα πω πω βάσανοοοο.... Απελπιστικό είναι... Δαμάσκηνα δοκίμασες; Πολύ νερό να πίνεις και γενικά υγρά. Έτσι μου έλεγε ο γιατρός στην εγκυμοσύνη όταν με έπιανε καμιά φορά δυσκοιλιότητα. Α, κι αυτό που λέει η Ελίνα για το ακτινίδιο, τώρα το είδα!

Νάντια, ζήτω τα σοκολατένια μπισκότα! Τι είναι οι καριόκες ρε παιδιά;

Πάππυ, σε θυμάμαι από παλιά, τι κάνεις καλέ; Έλα εδώ να γράφεις, όπως βλέπεις πετάει η ομάδα!

Λοιπόν, ανέβηκα κι εγώ στη ζυγαριά σήμερα, δύο φορές μάλιστα!

Ξυπνάω στις οκτώ (ο Αντρέας με ξύπνησε δηλαδή), τον θηλάζω, τον πασάρω στον άντρα μου και πάω τουαλέτα. Πριν ξανακοιμηθώ, λέω να ζυγιστώ κιόλας. Και η ζυγαριά έδειξε 54 κιλά ακριβώς! Ξυπνάω μετά στις δέκα, ξαναπηγαίνω τουαλέτα και ξαναζυγίζομαι και το αποτέλεσμα; 53.9!

Μια χαρά με βλέπω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά Αννα Μαρία!Ναι η μικρή μου ειναι στην φώτο

Μαρίνα κ γω εχω προβλημα με την τουαλέτα κ μαλιστα συνεχόμενο :? γι αυτο καθε βραδυ γιαούρτι ξέρετε τα "ειδικά" αλλα δεν με πιάνει τπτ

Η καριοκα ειναι τυλιχτό γλυκό σοκολάτας με καρυδόψυχα

Για σήμερα

Πρωι καφέ με 1 κουλουράκι κανέλας

Μετά ξανα καφέ με κουλούρι ολικής

Μεσημερι 120γρ κοτόπουλο χωρις πέτσα κ λάχανο σαλάτα

Απογευμα 1 μπολάκι ζελέ 1 μπάρα δημητριακων κ 1 κουλουράκι

Βραδινο 1 γιαούρτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααααα κορμάρεςςςςςςς!!!!!

Άννα Μαρία μου μια χαρά τα πας!!!!!!! Αχ, σε ζηλεύω (με την καλή έννοια, μην παρεξηγηθώ)!

Με εμψυχώνεις κιόλας!!!!!!! Να είσαι καλά!

Μαμά Νάντια είδες που ίσως με την μέθοδο του θερμιδομετρητή τα πας καλύτερα;; γιατί δεν έχεις κάτι σταθερό καθε φορά να φας, εγώ έχω βαρεθεί ....πρωί αυτό, μεσημέρι το άλλο το βράδυ..... με το θερμιδομετρητή τρώω αυτό που μου έρχεται αφού πρώτα βέβαια δω θερμίδες!

Ελίνα είδες μια κουταλιά λάδι τι κάνει;; άστα να πάνε!!!!!

Γαριδάκια ιπτάμενα διαβάζω!!!!!! :roll: και πως έφτασαν μέχρι το στόμα σου;; :lol::lol::lol:

Όσο για το κόλπο με τον ελληνικό το έχω ακούσει και εγώ!

Μαρίνα σε εμένα καμιά φορά πιάνει ο ελληνικός με γάλα!!!!

Πάπυ καλώς όρισες!

Χριστινάκι μια χαρά η διατροφή σου αλλά η φωτό σου με την κοράκλααααααα τέλειααα!!!

Τα χθεσινά μου

1 Καφές γαλλικός

μεσημεριανό γίγαντες με λίγο τυρί

απόγευμα 1 μήλο

και βράδυ ελάχιστο από το μεσημεριανό

MDJKp2.png

MGKup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια....εγω πηρα Dulcolax τελικα μου το γραψε ο γυναικολογος γιατι φανηκε στον υπερηχο οτι εχω δυσκοιλιοτητα :o:o:o οποτε θα ζυγιστω ξανα αυριο γιατι εδειξε χωρις να παω τουαλετα -100γρ.και ειπε ο διαιτολογος να ξαναζυγιστω σε 1-2 ημερες για να ρυθμοστει λιγακι!!!παντως αρχισε να πιανει :lol::lol:

τα χθεσινα...

πρωινο-4 φρυγανιες +4 κουτ.γλ.μαρμελασα+1 ποτηρι γαλα 0%

προγευμα-1 φυσικο χυμο πορτοκαλι+λιγη φρουτοκρεμα

μεσημεριανο-1 μπριζολα+200γρ πουρε

βραδινο-2 τοστ

αυτα για εχθες!!!

ολες σας βλεπω τελεια!!!

pappy καλως την!!!

ΑΝΝΑ μΑΡΙΑ μPRABOOOO TELEIAAAA

ELINA egw ta faghta ta kanw μE 1 ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΣΟΥΠΑΣ ΛΑΔΙ ΓΙΑ ΔΙΑΙΤΑ!!!

ΝΑΝΤΙΑ ΚΑΛΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια είμαστε άρρωστοι οικογενειακώς!

μάλλον γαστρεντεντερίτιδα

Το ένα μωρό είναι εδώ και μέρες με συνεχείς κενώσεις , το άλλο είναι μέσα στην γκρίνια,εγώ εχω και τον λαιμό μου και ο σύζυγος λίγο απ όλα.

Είμαι με βραστάρια από το πρωι και νομίζω οτι έχω χάσει κιόλας...το βλέπω στην κοιλιά μου αλλά είμαι κομμάτια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινάκι πολύ σπαστικό αυτό να κανεις σωστά τη διατροφή σου και να βλέπεις τη ζυγαριά να μην δείχνει...άσχετα αν είναι ψευδές το αποτέλεσμα αυτή τη στιγμή !!!!! Ετσι δεν είναι;; Το έχω πάθει και εγώ και ήμουν μέσα στα νεύρα!

Τουλάχιστον το φάρμακο κανει δουλειά και θα ηρεμήσεις.....

Ελινάκι περαστικά σας!!!

Οικογενειακώς σιδερένιοι!!!!!!!!

MDJKp2.png

MGKup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Ελίνα περαστικά.

Μαρίνα τι χμ... έγινε; :)

Γιωταμαρία, Χριστίνα συνεχίστε την καλή δουλειά!

Τι έφαγα σήμερα:

Πρωινό: Ένα τσάι γλυκάνισο και μια φέτα χωριάτικο ψωμί με βιτάμ και μέλι.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο ψαρόσουπα, ελιές, λίγο ψωμί (το ψωμί αργότερα, όταν τάιζα τον Αντρέα).

Απογευματινό: Ένα μήλο.

Φρυγανιές από άρτο.

Βραδινό: Ένα μπολ χορτοψαρόσουπα.

Το καλό μου είναι ότι δε δελεάζομαι από βλακείες. Π.χ. σήμερα έτρωγε ο άντρας μου σερενάτα και ούτε που μου έκανε αίσθηση. Μετά στο σχολείο είχε γενέθλια μια μαθήτρια και κέρασε κιτ-κατ. Την έβαλα στη τσάντα μου και ούτε που ξανασχολήθηκα μαζί της. Μια άλλη μαθήτρια έφερε ένα τσιζ κέικ, και το είχαν μπροστά μου λαχταριστό-λαχταριστό, αλλά και πάλι, δε με ένοιαξε καθόλου. Τις προάλλες έφερε ο σύμβουλος καθηγητής ένα κουτί με σοκολατάκια και πάλι, ούτε που γύρισα να τα κοιτάξω. Δηλαδή μη φανταστείτε ότι κάνω κανέναν κόπο που δε τρώω χαζομάρες, αυτά που τρώω είναι αυτά που μου αρέσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρεςςςςςςςςς!!!!!!!

Καλό Σαββατοκύριακο!

Άννα Μαρία τι καλά που δε τρως βλακείες, η διατροφή σου είναι πολύ ισορροπημένη , μπράβο σου!!!!!!!!

Εχθές έφαγα....

1 γαλλικό καφέ

1 τονοσαλάτα και μια φέτα του τοστ ψωμί

1 γαλλικό ακόμα

και το βράδυ δε ξέρω αν ξέφυγα ρε κορίτσια έφαγα λίγο πουρέ παραπάνω.... :(:(:(:(

MDJKp2.png

MGKup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

Γιωτα ποσα γραμμαρια ηταν ο πουρες???200γρ καλα ειναι :D

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ τελειο το χθεσινο σου μενου!μπραβο μωρε αλλα εγω ειμαι γλυκατζου τι να κανουμε??? :roll::lol:

ενταξει το θεματακι το ελυσα ;););) χιιχιχιχιιχιχιχιχ αυριο θα σας πω τι εδειξε η ζυγαρια :lol::lol:

λοιπον τα χθεσινα μου

πρωινο-1 τοστ+1 ποτηρι γαλα 0%

προγευμα-1 λουκουμακι+1 ποτηρι φυσικο χυμο πορτοκαλι

μεσημεριανο-μακαρονια με σαλτσα ντοματας\

απογευματινο-1 μπανανα+1 μηλο

βραδινο-2 τοστ

αυτα για εχθες!! :D:D:D

φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια και καλο σ/κ να εχουμε!!

Ελινα περαστικά σας!!! Χαλι οταν ειναι ολοι αρρωστοι... Το εχω ζησει...

Μαρινα αμαν μωρε.. Αντε να κανει δουλεια να δεις διαφορα!! Και εγω τρελη γλυκατζου... Οπως μου λεει και ο αντρας μου " Της μερέντας το κουτάλι, με έφερε σ´αυτό το χάλι.........χαχαχα" (βλεπε παρακατω τα αίσχη μου)

Αννα Μαρια σε ζηλευω που δεν ζηλευεις.. Εγω εκει χαλαω νομίζω. Εχω και τον αντρα μου που τρώει οοοοολα τα παχυντικα, μενει και αδυνατος....

Χριστινακι το κοριτσακι σου παντως φαινεται πολυ μεγαλυτεροαπο εμας! Κουκλα με το καπελακι της χαχαχα!!!! ;);)

Μαρια πραγματι βοηθαει, απο την αποψη οτι οταν βλεπω ποσες θερμιδες ειναι κρατιεμαι...περιπου...χαχα!!! Απλα αυτος ο θερμιδομετρητης που κατέβασα καποια δεν τα εχει, ηταν free, εχει και εναν αλλο που πληρώνεις να το κατεβάσεις και το σκεφτομαι...

Χαθηκα λιγο αυτες τις μερες γιατι ο μεγαλος εχει ωτιτιδα και παιρνουνε αντιβιωση και ο μικρος ενα βρογχοσπασμο και κανουμε εισπνοες...

Σας χρωσταω δυο μερες νομιζω... Ας γραψω τα χθεσινα και αν αργοτερα θυμηθω θα γραψω και τα προχθεσινα.

Πρωινο: γαλα με δημητριακα

Δεκατιανο: μια καριοκα

Μεσημεριανο: μια μεριδα νουντλς ρυζιου με κοτοπουλο κα σαλτσα,λιγο σαλατα,μια κουταλια μερεντα....

Απογευματινο: ενα χυμο πορτοκαλι, δυο τρεις πηρουνιες φαγητο που ταιζα τον μεγαλο..

Βραδυνο : ενα τοστ κασερι-λουκανικο, τρια καστανα, μια κουταλια μερεντα

Ξερω ολα καλα θα μου πειτε εκτος την μερεντα και την καριοκα... Αλλα μου ηρθε περιοδος και επετρεψα στο εαυτό μου να φαει λιιιιγο σοκολατα!!!χαχαχαχα :lol::lol::lol:

Ας γραψω οτι θυμαμαι και απο πεμπτη:

Πρωινο: τπτ

Δεκατιανο: τπτ

Μεσηημεριανο: 120 γρ μπιφτεκια και λιγα πρασα, δυο φετες ψωμι

Απογευματινο: μια φετα κασερι,2-3 μπουκιες ρυζι με κοκκινιστο ενω ταιζα το μεγαλο

Βραδυνο: ενα κομματι πιτσα σπεσιαλ, σαλατα μαρουλι-αγγουρι-καλαμποκι-γαλοπουλα-κρουτον, 3-4 πηρουνιες μακαροναδα με ροζ σαλτσα(ηρθε παρεα και παραγγειλαμε)

Αυτά... Αν και εκανα τις ατασθαλιες μου δεν ξέφυγα πολυ...θα δειξει την δευτερα!!

Κοριτσια θεσατε όριο μεχρι πότε θελετε να τα χασετε? εγω είπα μεχρι το καλοκαιρι ολα, αλλα για αρχη μεχρι τα Χριστουγεννα να έχω φτάσει τουλαχιστον 75.. Θα δειξει αν τα καταφερω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Εγω χθες καλά νομίζω πήγα..η ζυγαρια εδειξε 71,5 δλδ 700γρ κάτω, κ με περίοδο..επιτέλους!! :lol::lol:

Νάντια περαστικά σας , το μενού δεν το σχολιάζω :? για γλυκό επειδη είμαι κ γω γλυκατζου τρώω μπάρα δημητριακών.Είμαστε μεγαλύτερες απο εσάς Νάντια αλλα ειναι κ μιά....αχ

Μαρίνα τέλεια

Γιώτα νομίζω μια χαρά ήταν

Αννα Μαρία μπράβο κ που δεν λιμπίζεσαι κ τα χθεσινά

Χθες:

Πρωι καφές

δεκατιανό κουλούρι

Μεσημέρι κοτόπουλο κ λαχανο σαλάτα κ 1 πορτοκάλι

Απογευμα μπάρα κ καφέ

Βράδυ 2 τοστάκια με 1 φέτα γαλοπουλα κ 1 κασέρι(το 2ο ηταν μάλλον περιττό αλλα ήταν μικρες φετες κ τις εδωσα να καταλάβουν :lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωταμαρία δεν ντρέπεσαι και δεν αισχύνεσαι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Έφαγες λίγο πουρέ παραπάνω;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Και το λες και δεν πας να πέσεις απ' το μπαλκόνι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Απορώ πώς έχεις το θράσος και στέκεσαι ακόμα ενώπιόν μας...

Καλέ, φάε καμιά μπουκιά παραπάνω να σε πιάσει! Απορώ πώς στέκεσαι στα πόδια σου ακόμα με τόσο λίγο φαγητό.

Μαρίνα μια χαρά σε βλέπω! Ευτυχώς που το ρύθμισες το θεματάκι!

Νάντια μένω άφωνη! Θηλάζεις όμως μωρέ, και σου ήρθε και περίοδος. Λογικό είναι να θέλεις να φας κάτι παραπάνω.

Τα πράσα πώς τα φτιάχνεις;

Χριστίνα κι εσένα μια χαρά σε βλέπω. Αυτές τις μπάρες δεν τις μπορώ με τίποτα. Σε κάποια φάση έπαιρνα κι εγώ τέτοια, και καλά για υγιεινή διατροφή, αλλά μετά είδα τα συστατικά και τρόμαξα, και δεν ξαναπήρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινάκι αύριο λοιπόν θα δεις τα αποτελέσματα.

Όσο για τον πουρέ για να μην πω ψέματα δε το ζύγισα, αλλά δεν ήταν και πολύ!!!!

Μαμά Νάντια πόσο στοιχίζει ο θερμιδομετρητής;;

Αυτός που πήρα κοστίζει 9,40 στο λέω για να δεις αν σε συμφέρει.

Χριστινάκι μπράβο!!!!!!!!! Άντε καλή συνέχεια!

Άννα Μαρία να σου πω την αλήθεια, τον έφαγα τον πουρέ και με έφαγε...αλλά έτσι και αλλιώς θερμιδομετρικά ήμοιυν πολύ χαμηλά, και χθες δεν ένιωθα και τόσο καλά, είχα χάσει και αρκετό αίμα....αλλά και πάλι κρατήθηκα!!!!!

MDJKp2.png

MGKup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γράφω τι έφαγα σήμερα:

Πρωινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί, τυρί και γαλοπούλα και ένα τσάι γλυκάνισο.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα μοσχαρίσιο μπιφτέκι με λαχανικά + ρύζι πιλάφι με φιδέ + γιαούρτι + σαλάτα μαρούλι-ρόκα-ρόδι.

Απογευματινό: Ένα κομμάτι ανάλατη φρέσκια μυζήθρα με μέλι, κανέλα και ρόδι.

Βραδινό: Ένα πιάτο πιλάφι με μια κουταλιά σούπας σάλτσα πίτσας δικής μου κατασκευής (φρέσκια ντομάτα, λίγο λάδι, φρέσκος βασιλικός) και φέτα.

Μετά μπορεί να πιώ και κανένα γάλα, δεν ξέρω, θα δείξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γραφω και εγω τα σημερινα μου για να μην ξεχναω...

Πρωινο: γαλα με δημητριακα

Δεκατιανο: ενα μικρο ποτηρι χυμο πορτοκαλι

Μεσημεριανο: κοτοσουπα, μια φετα ψωμι, λιγο τυρι

Απογευματινο: την φρουτοκρεμα του μικρουλη μου( μισο μηλο,μισο αχλαδι,μιση μπανανα) δεν την τρωει με τπτ...

Βραδυνο: σαλατα μαρουλι-αντιδι-ντοματα-αγγουρι-2 κουταλιες κρουτον

Αυτα... Κρατιεμαι να μην φαω το "φαρμακακι" μου... Καμια κουταλιτσα μερεντα...χαχαχαχα

Καλυνηχτα κοριτσαρες!! Κρατατε γερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες μου!!!!!!!!!!! :D:D:D

εδιεξε μειωση σημερα -600γρ.! αφου κατεβαινει καλα παμε!!! :D αχ Γιωτα στην αρχη πηραμε φορα αλλα τωρα πεφτει πιο αργα ε??

Ναντια λιχουδιτσες βλεπω!!! :lol::lol: για να δουμε και εσενα αυριο τι θα σου δειξει!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ πολυ υγιεινο το μενου σου ;)

Χριστινα μπραβοο σχεδον τα ιδια χασαμε!

λοιπον τα χθεσινα μου...

πρωινο-1 τοστ+1 ποτηρι γαλα 0%

προγευμα-1 φυσικο χυμο πορτοκαλι+λιγη φρουτοκρεμα

μεσημεριανο-300γρ σπανακορυζο+50 γρ φετα+2 φετες ψωμι

απογευματινο-1 δαγκωματιτσα μελομακαρονο(δεν το εφαγα κρατηθηκα!!!!!!!! :D:D:D αυτο ειναι αθλος για μενα)

βραδινο-1 ψωμακι σουβλακι κοτοπουλο χωρις πατατες!!!

αυτα για εχθες!!! :D:D:D

φιλιαααααααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα να σας πω τα σημερινά μου ......... να με μαλώσετε :lol::lol::lol::lol:

Βγήκαμε με κάτι φίλους, πήγαμε σε ιταλικό και εγώ εφαγα μακαρόνια καραμέλες με σπανάκι....

Και μέχρι στιγμής δεν έχω φάει κάτι άλλο μόνο πίνω ένα καφεδάκι....

αυτό ξέρετε τι σημαίνει....αντίο μείωση για αυτή την βδομάδα....αλλά μέχρι την Τετάρτη θα μειώσω θερμίδες....

Άννα Μαρίααααααα................σούπερρρρρρρρρρ

Μαρινάκι μπράβοοοοοοοο!!!!! Όσο προχωράμε η μειωση είναι πιο δυσκολη, γιατί πρέπει να μειώνονται και άλλο οι θερμίδες......εεεεεεεεε πόσοοοοοοοοοοοο πιαααααααα!!!!!

Είναι τα κιλά μας χ 35 θερμίδες και για να χάνουμε ένα κιλό αφαιρούμε 11οο θερμίδες, οπότε κατεβαίνουν τα κιλά .....κατεβαίνουν και οι θερμίδες.......

Εγώ το έχασα αυτή την εβδομάδα, τουλάχιστον δε θα πάρω!!!!!!!

MDJKp2.png

MGKup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Νάντια μια χαρά σε βλέπω!

Μαρίνα μελομακάρονα από τώρα; Εγώ τα φτιάχνω μια βδομάδα πριν τα Χριστούγεννα περίπου, και τότε στολίζω και το σπίτι. Στολίζω λέμε τώρα, αφού μόνο ένα δέντρο στολίζω και ένα στεφάνι στην πόρτα.

Γιωταμαρία φτου σου και πάλι φτου σου. Μία ο πουρές, μία τα μακαρόνια καραμέλες με σπανάκι, απορώ πώς έχεις το θράσος και περιφέρεις το σαρκίο σου στην επιφάνεια της γης... :P

Γράφω τι έφαγα σήμερα:

Πρωινό: Ένα αντίδωρο.

Ένα τοστ με μαύρο ψωμί, τυρί και γαλοπούλα και ένα τσάι γλυκάνισο.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Κοτόπουλο ψητό με πατάτες (έφαγα ένα κομμάτι από στήθος) + λίγη φέτα + σαλάτα λάχανο-καρότο-σέλινο.

Απογευματινό: 2 ανάλατα αμύγδαλα.

Κρέμα από γαλακτομπούρεκο, περίπου μισό μπολ (έφτιαχνα τα γλυκά για τα γενέθλια).

Περίπου μισό ρόδι.

Βραδινό: Ένα πιάτο μακαρονάκια (pasta kids) με καρότο, πιπεριά, μαϊντανό και σκόρδο (το σκόρδο κάπου είχε χαθεί) με δύο μπουκιές βραστό μοσχάρι και ανάλατη φρέσκια μυζήθρα (κοινώς: ό,τι περίσσεψε από το φαγητό του Αντρέα) + σαλάτα λάχανο-καρότο-σέλινο.

Μια κούπα γάλα με μέλι και κανέλα (τελικά το ήπια σήμερα το γαλατάκι).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

.

Γιωταμαρία φτου σου και πάλι φτου σου. Μία ο πουρές, μία τα μακαρόνια καραμέλες με σπανάκι, απορώ πώς έχεις το θράσος και περιφέρεις το σαρκίο σου στην επιφάνεια της γης... :P/quote]

Χαχαχαχχαχαχ Άννα Μαρία ακόμα γελάω!!! Τέλεια τα λες!!!

Καλα βρε Μαράκι, μια μακαροναδα εφαγες με σπανακι κιολας...δεν νομιζω οτι θα σε επιρρεασει τοοσο..

Μαρινα μπραβο για το μελομακαρονο!!! Σε νιωθω απόλυτα!! Ετσι κάνω και εγω...

Τα σημερινα μου λοιπον:

Πρωινο: ενα μικρο κομματι πιτσα,οσο δυο σπιρτόκουτα

Ενδιαμεσο: ενα τσαι βουνου με μια κ.γ ζαχαρη, ενα μανταρινι

Μεσημεριανο: τρια γιαπρακια

Απογευματινο: δυο κουταλιτσες μερεντα( κακια συνηθεια απεκτησα...)

Βραδυνο: μια φετα ψωμι, μια φετα τυρι φετα

Αυτα... Αυριο εχω και το ζυγισμα μου...αντεεεε να δουμε....

Αχχχχ βλεπω και αυτες στο Dancing with the stars και πεφτω...τι κορμια ρε παιδια!!!!

Καληνυχτα κοριτσια , θα μπω αυριο με νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδιαααααααα!!!!!!!!!

Άννα Μαρία πέθανα στο γέλιο :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αχ, εσύ και οι ατάκες σου!!!!!!!

Όσο για τη διατροφή σου , είσαι ΤΕΡΑΣ...........ΠΕΙΘΑΡΧΙΑΣ!!!!!!! :lol::lol::lol: Μου έχεις βάλει τα :geek::geek::geek::geek: γυαλιά!!!!! αν και δε φοράωωωωωω :D:D:D:D:D:D

Μαμά Νάντια θερμιδομετρικά νομίζω είσαι μια χαρά, απλά είσαι και εσύ λίγο λιχουδιάρααααααα :lol::lol::lol:

Όσο για τα μακαρόνια που έφαγα δεν ξέφυγα από το ημερήσιο όριο θερμίδων, και την υπόλοιπη μέρα για να ισοφαρίσω ήπια μόνο ένα καφεδάκι, και το βράδυ ακουγόταν η κοιλιτσα και τα γουργουρητά , μέχρι και ο Θάνος μου γελούσε!!!!!!

Απλά το έχω πάρει ζεστά για την ώρα ;) τουλάχιστον!!!!! Η φιλη μου αυτή είχε καιρό να με δει.....μόλις με είδε μου λέει πως αδυνάτισες έτσι;;; και ο άντρας μου το ίδιο...μου είπε οτι αυτή την φορά έχω πιο γρήγορο αποτέλεσμα και φανερό από ότι άλλες, γιατί μπορεί να έχω χάσει 2,5 κιλά μόνο αλλά είναι λίπος, χωράω σε παλιά κολλητά παντελόνια! :o:o Οπότε για την ώρα (ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ) πάω καλά!!!!!!

Ευτυχώς με βοηθάτε πολύ!!!!!! ;);)

Καλό ζύγισμα και περιμένουμε τα αποτελέσματα!!!!!!!

MDJKp2.png

MGKup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia!!!!!!!!!

τα χθεσινα

πρωινο-1 τοστ+1 κουπα γαλα 0%(κλασικα :lol::lol::lol: )

προγευ-1 φυσικο χυμο πορτοκαλι+λιγη φρουτοκρεμα(κλασικα παλι :lol: )

μεσημεριανο-3 βραστα λουκανικα γαλοπουλας Light και 200γρ πουρες(πολυ λιγος βγαινει :cry: )+σαλατα μαρουλοντοματα( μπολικη για να χορτασω)

απογευματινο-μισο κουλουρακι κανελας

βραδινο-2 τοστ

αυτα για εχθες!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ αυτο το γαλα πως το ηπιες???Μπλιαχ!!!ειδικα ΜΕ ΚΑΝΕΛΑ ΚΙΟΛΑΣ!!!ΜΕ ΑΗΔΙΑΖΕΙ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΓΑΛΑ ΕΤΣΙ ΚΙΟΛΑΣ ΑΚΟΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ,ΠΑΝΤΑ ΒΑΖΩ 1 ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΚΑΚΑΟ ΙΟΝ ΧΩΡΙΣ ΖΑΧΑΡΗ ΣΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΠΙΝΩ!ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ!!!!

ΓΙΩΤΑ ΣΙΓΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!! :lol::lol::lol: ΥΠΕΡΒΟΛΗ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!ΧΩΡΙΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΑΝΑ 3 ΩΡΕΣ ΝΑ ΤΡΩΜΕ...ΟΠΩΣ ΕΓΩ ΔΗΛΑΔΗ...5 ΓΕΥΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΥΣΕΙΣ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ...ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΦΡΟΥΤΑ!!!ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΦΕΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΕΧΑΣΑ!!! :D

ΝΑΝΤΙΑ ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΛΙ ΜΕΡΕΝΤΑ???αΣΕ ΚΑΤΩ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ ΤΩΩΩΡΑ!!!!ΠΕΣ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΑΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ...ΕΓΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΘΕΛΩ ΓΛΥΚΟ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΞΕΧΝΑΩ Η' ΤΡΩΩ ΦΡΟΥΤΟ!!!ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...