Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!


mwroudenia2

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!ΠΟΣΕΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΗΜΑΣΤΑΝ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ???ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΙ ΤΡΩΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ!!ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ 13 ΚΙΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ Η ΖΥΓΑΡΙΑ ΚΟΛΛΗΣΕ!!!ΜΑΛΛΟΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ! :D

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΘΕΛΟΘΝ 5-6 ΜΗΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΘΟΥΝ!!!

ΠΟΣΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ????????????????? :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χαχα, Μαρίνα, παλιά μας τέχνη κόσκινο!!!

Εγώ όπως βλέπεις έφτασα στο στόχο μου, αλλά αν γράφετε τι τρώτε, θα γράφω κι εγώ. Έχω μια εξάρτηση από το θέμα, πώς να το κάνουμε; Φτάνει να μην φτάσω να γράφω μόνη μου όπως τις άλλες φορές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!!

με λενε αφροδιτη και ειμαι η μαμα της αθηνας που ειναι 13 μηνων!! :x μου αρεσε το θεματακι σας, γιατι κι εγω ειμαι σε διαθεση να ξεφορτωθω οοοοοοοο,τι με βαραινει!!!

βεβαια, εγω , τυπικα τουλαχιστον, τα κιλα της εγκυμοσυνης τα εχασα :? εμεινα εγκυος στα 62 κιλα, γεννησα στα 74, γυρισα απο το μαιευτηριο στα 67 και μετα με αλλοθι τον θηλασμο πλακωθηκα στο φαι και αντι να χασω, εφτασα τα 72 :o:o ευτυχως, αποφασισα να γινω ανθρωπος για την βαφτιση ( αλλιως θα εψαχνα σακι αντι για φορεμα) και εχασα 10 κιλακια!!!ετσι επανηλθα στα 62 :) και μην φρικαρετε, 1,52 υψος εχω!! εν οψει, ομως, καλοκαιριου θελω να παω 58!!!λοιπον, με θελετε παρεα;;;

θα ξεκινησω, λεγοντας τι εχω φαει μεχρι τωρα : το πρωι ειπια γαλα με ροφημα σοκολατας, και για μεσημερι φακες με 2 πιτουλες (ξερετε αυτες για σουβλακι) αντι για ψωμι ;) και τσιμπησα ενα μικρουτσικο σοκολατακι φραουλας, ισα ισα για να αλλαξω γευση http://www.maxperrychocolates.gr/index. ... /truffelns

εσεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou afroditi!!!!kalws irthes!!!mia xara ta pas!!sinexise!!!egw evala polla kila kai etsi exw na xasw kai polla!! :?:D:D egw lew na grafoume sto telos ths hmeras ti fagame olh mera mia kai kalh h' thn allh mera ti fagame xthes! ;);)

ante kalh mas epityxiaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη, μ' αρέσει που μας έβαλες και το λινκ για το σοκολατάκι, μη χάσουμε!!! :lol::lol::lol::lol:

καλε, ναι!!!να σας δειξω οτι μια σταλιτσα ηταν το σκασμενο!!χαχαχαχα!! :lol:

ευχαριστω για το καλωσορισμα!!!θα τα πουμε αυριο!!καληνυχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, ας κάνω την αρχή επισήμως και να γράψω τι έφαγα σήμερα:

Πρωινό: Ένα τσάι γλυκάνισο (ναι, με αυτόν τον καύσωνα...) και δύο φέτες μαύρο ψωμί με μαργαρίνη.

Δεκατιανό: Μερικά πτι μπερ νηστίσιμα.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο πατάτες στο φούρνο με φρέσκια ντομάτα + αρκετή βραστή σαλάτα από γλυστρίδες.

Απογευματινό: Λίγο γλυκό κεράσι δικό μου.

Μισό ροδάκινο.

Βραδινό: Το ίδιο με το μεσημεριανό + δύο φέτες ζυμωτό ψωμί.

Δυστυχώς, παρά τον αφόρητο καύσωνα, εμένα όχι μόνο δε μου έχει κοπεί η όρεξη, αλλά μου έχει ανοίξει κιόλας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia!!!!!!!!gia na dwsw kai egw thn xthesini anafora mou! :D

prwino:1 tost me galopoyla-kaseri light,1 potiri gala 1,5%,1 fysiko ximo

progeuma:miso peponi

mesimeriano:1 mprizola me makaroni kofto,1 feta tiri

vradino:1 vrasto kalampoki

auta ta xthesina...! :D

ANNA MARIA ontws arketoutsika htane!alla esy ta exases!!ti skas??? :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ πονεμένη ιστορία...

Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη από 62.5

Έφτασα στα 77 (δίδυμη κύηση)

Βγήκα από το νοσοκομείο 65.5

Ξαναανέβηκα στα 70+ λόγω γιορτών -θηλασμού και άλλων δικαιολογιών

Και εδώ και 5 μήνες είμαι στα 65.5

Δεν είναι πολλά τα κιλά αλλά η κοιλιά φαίνεται σαν να είμαι έγκυος στον 5ο μήνα και καποιοι που δεν με ξέρουν με ρωτούν "πότε με το καλό"???? ή μου εύχονται "καλή λευτεριά"!!!!

Ευτυχώς που διαθέτω χιούμορ και τους απαντάω κατάλληλα!

θα κάνω όμως αυστηρή αναφορά από εδώ και μπρος γιατί δεν πάει άλλο. Έχουμε και βάφτιση μποροστά μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χθες:

τοστ γαλοπούλα-τυρί

καφέ

1 μικρo milko

2 μπιφτέκια

1 καφέ

1 κομμάτι πίτσα + σαλάτα (ο Θεός να την κάνει σαλάτα...με ζυμαρικά και άλλα παχυντικά)

και ένα κομμάτι μωσαικό (ντόινγκ!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elina den evales apolytws tipota apo kila!!!egw evala 30 ooo nai!!! :lol::lol::lol: exei pou gennisa 2 mines!

ksekinisa apo 72 piga 102 kai gennisa!vgainontas apo thn kliniki hmoun 97 kai meta me diatrofh(den eixa kai poly oreksi logo aforhtou ponou apo ta ramata) piga 89 mexri ton sarantismo!meta apo ekei KOLLISAME!e kai twra to pira ksana sovara apofash! :D

pantws h diatrofh h xthesini periexei polles KRYFES lipares thermides!!! :lol: gia na simazeutoume!!!kai egw eixa kanei mwsaiko gia thn giorth mou alla apo exthes kanw pws den to vlepw!!! :lol::lol::lol:

kai o antras mou gamwto pws sigkrateitai????????oute pou ton noiazei pws yparxei glyko sto psygeio!!!egw lysaw!!! :lol::lol::lol: (eksartisi apo sokolata)

e kai thelw pali pou les na paw sta 72!!!!

exw 17kg mprosta mou!!!!mexri Dekemvrio elpizw na ta xasw!efikto den einai??? :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!! αντε, να πω κι εγω τα χτεσινα μου :

πρωινο: γαλα με ροφημα σοκολατας

δεκατιανο:φρουτο ( με ταιζει η κορη μου οταν τρωει και τα δικα της φρουτακια)

μεσημεριανιο: φακες με 2 πιτουλες και ενα σοκολατακι τρουφελ

βραδινο: γαλα με ροφημα σοκολατας

κοριτσια, εσεις που θηλαζετε καιτε εξτρα θερμιδες!!βεβαια, κι εγω που κυνηγω την αθηνα δεν καιω και λιγες!!! :lol::lol:

τα λεμε αυριο!!

υ.γ. ελινα, ζηλεψα το μωσαικο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρουδενια, μια χαρα θα τα πας!!!! ασε, αυτη η εξαρτηση απο την σοκολατα, και συγκεκριμενα απο τη μερεντα , μου στοιχισε ενα σφραγισμα και 5 κιλα!!!! :o:o:o:o οταν ηταν 2 μηνων η αθηνα, ετρωγα τουλαχιστον 2 φορες την ημερα ενα μπολ παγωτο με 2 κουταλιες της σουπας μερεντα απο πανω!!!ΚΟΛΑΣΗ!!!ηθελα ενα 5κιλο μερεντα την εβδομαδα!!!τι να πω...και λιγα πηρα η γουρουνα, με τοσα που ετρωγα!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afroditi mia xaroula ta pas!!mono to sokolataki periseuei :lol:

twra irthe h mana mou kai mou leei na mhn foras konta foremata giati fenontai poly xalia ta podia sou epeidi paxynes!!!ti na foraw diladi 24 xronwn???mpoyrka??? :twisted::twisted::twisted::twisted:

eleos diladi!!!poso asxima mporei na niwthw oute pou katalavainei!!!!ax autes oi manes!!! :twisted:

loipon ta simerina mou...

prwino:1 tost me galopoula-kaseri,1 potiri ximo

progeuma:1 kalampoki vrasto

mesimeriano:1 omeleta me 1 feta tiri+1 feta pswmi

apogeumatino:1 frappe

vradino:1 pswmaki me fileto kotopoulo(pige o antras mou gia gyro kai lew as faw kotopoulaki,oti pio light yparxei se gyradiko) ;)

autaaaaaaaaaa!!!pws ta vlepete???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια, μια χαρά τα πάτε!

Εγώ τρώω, τρώω και πάλι τρώω. Το μεγάλο μου πρόβλημα είναι ότι τρώω αρκετά μεγάλη ποσότητα βραδινού. Προτιμώ να τρώω ένα τοστ, αλλά τρώω φαγητό για να μη μείνει και χαλάσει και το πετάμε. Από οικονομία το κάνω, μη νομίζετε...

Λοιπόν, γράφω κι εγώ τι έφαγα σήμερα:

Πρωινό: Δύο φέτες ζυμωτό ψωμί με βιτάμ και τυρί και ένα τσάι γλυκάνισο.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο μοσχαράκι κοκκινιστό με αρακά με γιαούρτι + ντοματοσαλάτα με φέτα.

Απογευματινό: Ένα μπολ παγωτό παρφέ.

Βραδινό: Μια μικρή κυπριακή πίτα με τυρί, χαλούμι και ντομάτα + λίγο αρακά με γιαούρτι απ' το μεσημέρι (να το πετάξουμε το φαγητό; Κρίμα).

Τώρα είμαι φουσκωμένη, αλλά μάλλον θα πιώ κι ένα γάλα με τριαντάφυλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είμαι μια μικρή γουρούνα!

Όλη μέρα τα πήγα καλά και το βράδυ πάλι ότι να 'ναι!!!

Πρωι: τοστ + καφέ

Δεκατιανό: λίγη φρουτόκρεμα (των μωρών)

Μεσημεριανό: 1 μπιφτέκι + 10τορτελίνια + χωριάτικη

Απόγευμα: τίποτα

Βράδυ: 1 σάντουιτς ΝΑ!...(με το συμπάθιο) κι έβαλα μέσα κοτόπουλο ντομάτα πιπεριά πατατακια και τυροσαλάτα

Το κακό είναι οτι γενικά δεν πίνω νερό εκτός αν έχει υπερβολικό καύσωνα.

Αύριο θα τα πάω καλύτερα ελπίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελίνα, τα πατατάκια στο σάντουιτς τι τα ήθελες; Κατά τα άλλα, δεν τα πήγες κι άσχημα!

Τι έφαγα σήμερα εγώ:

Πρωινό: Ένα τριαντάφυλλο (κρύο ρόφημα) και δύο φέτες ζυμωτό ψωμί με μαργαρίνη.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο φακές + μια φέτα ζυμωτό ψωμί με ταχίνι.

Απογευματινό: Καρπούυυυζιιιι!!!

Βραδινό: Μισό ελιόψωμο + μια φέτα ζυμωτό ψωμί με ταχίνι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδενια εσύ και εγώ πάμε ΠΑΚΕΤΟ...και εγώ έφτασα απο 75 στα 105 με 1.76 ύψος (για να εξηγουμαστε!!!!) κΑι τωρα είμαι κολλημένη στα 94.... Τέλεια...... Τι να σας πω!! Το θέμα είναι ότι κάνω και γυμναστική και αυτά που λέτε ότι τρώτε εσεις την ημέρα εγω τα τρώω σε τρεις!!!νηστικη μένω σε σχέση με σας.αλλα τα κιλά μου είναι δικα μου....έλεος....

Σήμερα ακούστε προγγραμα.

Πρωί: ενα ποτήρι γάλα με λίγο καφέ

Δεκαετίανο: αχλαδι

Μεσημεριανό:2 κρακερ ρυζιού και σαλάτα μαρουλι και αγγουρι

Απόγευμα:φραπέ με γάλα

Βραδινό: ενα γιαούρτι με πρεβιοτικα

Καλε εσύ Κύπρια (ομοιοπαθης ειμαι) ζυμώσεις και ψωμιά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!!!

envicola se katalavainw apolyta!!!!ela dynamika mazi tha ta xasoume!esy ta xases auta ta kila mexri twra???giatio egw exasa 13 mexri ton sarantismo!liga mou fenontai an trws kai etsi

egw den mporw na kanw toso austiri diaita giati thilazw,...mhn mou kopei kai to gala! :?

loiponnn gia na doume ta xthesina mou...

prwino:1 tost+1 ximo

progeuma:miso peponi

mesimeriano:1 piataki tortelinia me kefalotiri

apogeumatino:karpouzi+1 giaourti 2% me 1 koutalia meli

vradino:1 tost +1 potiri ximo

auta gia exthes!!! :D

ANNA MARIA to taxini paxainei poly!kai pws to sindiazeis se pswmi???popo einai polyyy anwsto!egw mono taxini me meli trww mia sto toso giati paxainei! :lol:

pantws zimwto pswmi exei enas fournos edw kai einai nostimotato!!! :D alla giati einai pio vari apo ta alla???? :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη, σιγά μην ζύμωνα και ψωμί, δε με φτάνουν όλα τ' άλλα! Απ' το φούρνο το παίρνουμε καλέ, αλλά είναι απ' αυτό το τέλειο με το προζύμι, που έχει ξινή γεύση όπως τα αντίδωρα.

Ρε συ, ελάχιστα τρως. Η διατροφή που κάνεις είναι από διαιτολόγο; Μήπως δεν τρως τις σωστές τροφές και έχει μπλοκάρει ο μεταβολισμός σου;

Μαρίνα, το ταχίνι το ξέρω ότι παχαίνει, αλλά εγώ το τρώω χρόνια ολόκληρα σε τεράστιες ποσότητες και δεν έχω παχύνει καθόλου.

Δεν το τρώω σκέτο καλέ, δεν τρώγεται έτσι. Το φτιάχνω ταχινοσαλάτα ως εξής: Το αραιώνω με ζεστό νερό, ρίχνω χυμό λεμονιού, σκόρδο λιωμένο, αλάτι αρκετό και τα ανακατεύω να γίνουν μια λεία κρέμα, αρκετά νερουλή (σφίγγει μετά στο ψυγείο). Αν θέλω προσθέτω και λευκό πιπέρι. Είναι πεντανόστιμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

popo ANNA MARIA sovara????? :shock: den iksera kan pws to taxini trwgetai kai san almiro snak-salata!

prepei na gineis master chef!ekei sthn kypro exete polles diaforetikes geuseis h' esena saresei na dokimazeis diaforetika???

emeis edw ta klasika...as poume to taxini me meli einai klasiko.etsi den einai?alla to trws san glyko kai malista mono gia nisteia to trwme emeis alliws mpa. :lol:

emena den me les..pws vlepeis to menu mou??????????kale legeee!!!sou exw empistosini giati an valeis pisma vlepw pws ta xaneis ta kila ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα, το ταχίνι όπως το τρώω είναι από τα πιο συνηθισμένα στην Κύπρο. Όταν βγεις έξω σε ταβέρνα, σου το φέρνουν μαζί με το τζατζίκι, τον ταραμά, τις ελιές, κ.λπ. ως ορεκτικό. Συνοδεύουμε τα σουβλάκια μ' αυτό και πολλά άλλα φαγητά. Εγώ το τρώω με το κουτάλι, τόσο πολύ μ' αρέσει!

Μια χαρά το μενού σου. Χυμό, όμως, που λες, τι πίνεις; Εμένα ο γιατρός μου είχε πει να αποφεύγω χυμούς πορτοκαλιού και πορτοκάλια, γιατί μπορεί να προκαλέσουν σύγκαμα στο μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα, το ταχίνι όπως το τρώω είναι από τα πιο συνηθισμένα στην Κύπρο. Όταν βγεις έξω σε ταβέρνα, σου το φέρνουν μαζί με το τζατζίκι, τον ταραμά, τις ελιές, κ.λπ. ως ορεκτικό. Συνοδεύουμε τα σουβλάκια μ' αυτό και πολλά άλλα φαγητά. Εγώ το τρώω με το κουτάλι, τόσο πολύ μ' αρέσει!

Μια χαρά το μενού σου. Χυμό, όμως, που λες, τι πίνεις; Εμένα ο γιατρός μου είχε πει να αποφεύγω χυμούς πορτοκαλιού και πορτοκάλια, γιατί μπορεί να προκαλέσουν σύγκαμα στο μωρό.

ti???????????alitheia les???? :o:o kai egw to pinw gia vitamines!!!nai stivw portokalia kai kamia fora kai tou emporiou!ti ennoeis sigkama?auto mono apo tis panes kserw ginetai :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...