Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Άντε μπράβο Ρία μου. Δεν μας έδωσες ραπόρτο άμεσα και με ανησύχησες! Καντυ μου και εσένα όλα καλά θα πάνε. No worries! Εγώ θα πάω την επόμενη Πέμπτη πάλι για υπέρηχο να τσεκάρουμε μία μέτρηση που δεν είχε βγει καλή και την ίδια μέρα και στον γιατρό. Δύο συναντήσεις με το μωράκι μας σε μία μέρα! Βέβαια έχω και εγώ πολύ αγωνία........ με πιάνει ένας φόβος μήπως κάτι δεν έχει πάει καλά..... Σήμερα που το λεγα στον Γιώργο μου έλεγε ότι το μωρό, μου έχει ρίξει πολύ μούτζα μέσα από την κοιλιά με τις βλακείες που λέω :lol::lol::lol::lol: Εσείς σκέφτεστε τέτοιες βλακείες ή είμαι μόνη μου; Ο νους μου πάει συνέχεια στο χειρότερο με το παραμικρό. Την Τρίτη το βράδυ με είχε πιάσει ένας πόνος, σαν νευρόπονος χαμηλά ο οποίος είχε μία μικρή διάρκεια αλλά σταμάτησε. Και την επόμενη μέρα (χθες) είχα κάτι πονάκια πάλι σαν νευρόπονος χαμηλά τα οποία όμως ήταν στιγμιαία σαν σουβλιές. Και από εκεί αγχώθηκα πολύ.... λέω λες να έγινε κάτι; Εσάς σας πιάνουν καθόλου πονάκια. Ανυπομονώ να αρχίσω να νοιώθω το μπεμπάκι να κουνιέται στην κοιλιά μου! Να υπάρχει μια επικοινωνία μπρε αδελφέ!!!

preg.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ανδριανα μου χαιρομαι που ειναι ολα καλα με το μωρακι σου...κουνιοταν ασταματητα για να τραβηξει ολα τα βλεμματα πανω του...χαχαχαχα....τανια μην φοβασαι ολα καλα θα πανε....και εμενα με πιανει μερικες φορες νευροπονος αλλα μαλλον ειναι ψυχολογικο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Άντε μπράβο Ρία μου. Δεν μας έδωσες ραπόρτο άμεσα και με ανησύχησες! Καντυ μου και εσένα όλα καλά θα πάνε. No worries! Εγώ θα πάω την επόμενη Πέμπτη πάλι για υπέρηχο να τσεκάρουμε μία μέτρηση που δεν είχε βγει καλή και την ίδια μέρα και στον γιατρό. Δύο συναντήσεις με το μωράκι μας σε μία μέρα! Βέβαια έχω και εγώ πολύ αγωνία........ με πιάνει ένας φόβος μήπως κάτι δεν έχει πάει καλά..... Σήμερα που το λεγα στον Γιώργο μου έλεγε ότι το μωρό, μου έχει ρίξει πολύ μούτζα μέσα από την κοιλιά με τις βλακείες που λέω :lol::lol::lol::lol: Εσείς σκέφτεστε τέτοιες βλακείες ή είμαι μόνη μου; Ο νους μου πάει συνέχεια στο χειρότερο με το παραμικρό. Την Τρίτη το βράδυ με είχε πιάσει ένας πόνος, σαν νευρόπονος χαμηλά ο οποίος είχε μία μικρή διάρκεια αλλά σταμάτησε. Και την επόμενη μέρα (χθες) είχα κάτι πονάκια πάλι σαν νευρόπονος χαμηλά τα οποία όμως ήταν στιγμιαία σαν σουβλιές. Και από εκεί αγχώθηκα πολύ.... λέω λες να έγινε κάτι; Εσάς σας πιάνουν καθόλου πονάκια. Ανυπομονώ να αρχίσω να νοιώθω το μπεμπάκι να κουνιέται στην κοιλιά μου! Να υπάρχει μια επικοινωνία μπρε αδελφέ!!!

ΟΙ Πονοι που νοιωθεις χαμηλα στην κοιλια σου ειναι φυσιολογικοι!!!!Τα νοιωθω και εγω..ειναι λογικο να εχουμε πονακια γιατι μεγαλωνει σιγα σιγα η μητρα!!!Τωρα ολα αλλαζουν μεσα μας..Αν οι πονοι ειναι μικροι και κρατανε λιγο δενν υπαρχει προβλημα!Ειναι ολα καλα!!!Ρωτα και τον γυναικολογο σου και θα σου πει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΥΠΣ!!!!Συγνωμη!!!!Καποια βλακεια εκανα και βγηκε ετσι η απαντηση μου!!!!Σορρυ!!!!Θα το ξαναγραψω για να μην μπερδευτειτε.....:Tanya μου οι πονοι που νοιωθεις χαμηλα στην κοιλια σου ειναι φυσιολογικοι!!!!Τα νοιωθω και εγω..ειναι λογικο να εχουμε πονακια γιατι μεγαλωνει σιγα σιγα η μητρα!!!Τωρα ολα αλλαζουν μεσα μας..!!!Αν οι πονοι ειναι μικροι και κρατανε λιγο δεν υπαρχει προβλημα!Ειναι ολα καλα!!!Ρωτα και τον γυναικολογο σου και θα σου πει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια! Η κουβεντούλα μαζί σας με βοηθάει τόσο πολύ και ακόμα περισσότερο με χαροποιεί και με κάνει να συνειδητοποιώ ότι θα γίνω μανούλα! Είναι υπέροχο να μοιράζεσαι τα νέα σου τις ανησυχίες σου και τα συναισθήματά σου με άλλες εγκυούλες ειδικά όταν είσαστε περίπου στην ίδια φάση! Ξέρεις ότι σε καταλαβαίνουν! Με το καλό τον χειμώνα να βρεθούμε όλες με τα υγιέστατα μωράκια μας αγκαλιά! Να' στε καλά! :):):):)

preg.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!!!!!!!!!!!

Είχα μπει και χθες έγραφα έγραφα και μου σβήστηκαν :x:x:x:x:x:x

Είναι τέλεια που έχω άδεια.............

Κάνω κάτι δουλειές στο σπίτι αλλά πολύ χαλαρά!!!!!!!!!!!

Εγώ από πόνους κενό μόνο κάτι τραβήγματα έχω στο πλάι το είπα στο γιατρό και μου είπε δεν είναι τίποτα.

Βρε κορίτσια με έχει συγκινήσει πάρα πολύ η συμπεριφορά της Ανδριανούλας μου συνέχεια μιλάει στο μωρό όταν θα πάρει κάτι για εκείνη θέλει να πάρει και στο μωρό το έχει πάρει πολύ καλά το θέμα. Μακάρι να συνεχίσει έτσι δεν ξέρω τι θα κάνει αν θα το δει μπροστά της :roll::roll::roll::roll::roll:

΄

Αυτά τα νεα μου φιλιά σε όλες!!!!!!!!!!!

Τι μαγειρέψατε σήμερα εγώ με την Ανδριάνα φτιάξαμε φακές!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδριανα μου αυτο ειναι το καλυτερο...δεν εχεις ζηλιες οποτε ειναι τελεια....εγω εκανα κοτοπουλο στο φουρνο και θα το συνοδεψω με ντοματοσαλατα...πρεπει να προσεχουμε τι τρωμε....χαχαχαχα...αχ τρελενομαι για φακες....κανατε την καμπυλη ζαχαρου????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στις 28 του μηνός έχω ραντεβου στις 28 και μου είπε να κάνω και καμπύλη ζαχάρου και γενική αίματος και ούρων και κάτι άλλες δεν θυμάμαι τι.....

Εσύ έκανες?????

Πάντως κάπου διαβασα που σου λέγανε αν δεν κάνω λάθος ότι είναι νωρίς για καμπύλη και νομίζω ότι είναι λάθος γιατί αν υπάρχει πρόβλημα με το ζάκχαρο και το ανακαλύψεις στον 7ο τι να το κάνεις ;)

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εω πηγα την πεμπτη να την κανω αλλα δεν τα καταφερα γιατι ηταν πολυ γλυκο για τα μετρα μου....οποτε θα παω παλι απο βδομαδα....να την ξανακανω....τωρα νομιζω κανουμε την μικρη και αν δουν κατι την ξανακανεις μετα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ περιμένω πως και πως να την κάνω γιατί έχω να φάω γλυκό εδώ και πολύ καιρό :lol::lol::lol:

Και στην Ανδριάνα το είχα πιεί μονορούφι :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Βινούλα εγώ σήμερα έκανα κοτόπουλο στο φούρνο :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μμμμμμμ μ αρεσει πολυ το κοτοπουλο....χαχαχαχα....εγω απο γλυκα τπτ...δεν μ αρεσουν....και το βλεπω σαν βασανιστηριο....αφου και σε γεννεθλια και τετοια το πολυ ενα κουταλακι να φαω....ειμαι η μοναδικη που το κανει αυτο......χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Ειμαι η Ζουμπι,εχω μια κορη 9,5 ετων κ ειμαι εγγυος στο 2ο(μετα απο εξωσωματικη).

Ειπα να μπω κ εγω σιγα-σιγα στην παρεα σας!

Σημερα πηγα στο γιατρο(ναιιιιι...Κυριακατικα!!!!)τον επρηξα τον ανθρωπο απο την αγωνια μου κ τον εφερα αρον-αρον απο τις διακοπες!! :oops:

Ειδα το μωρο μου κ εχω τρελαθει!Ποσο εχει μεγαλωσει,κουνουσε χερακια-ποδαρακια!!!Κρατηθηκα τοσο πολυ για να μην κλαψω...Τι ομορφο που μου φανηκε......χαχαχα!!!

Ναι...εχω τρελαθει...μην ψαχνετε...

Οικογενειακως εχουμε σαλταρει,η κορη μου μετραει τις μερες μεχρι να γεννηθει,το περιμενει πως κ πως,ο αντρας μου το ιδιο μιας κ ειναι κ το πρωτο του παιδι,εγω την κορη μου την εχω απ'τον 1ο μου γαμο.

Εχω πητ 12-13/03/13........αλλα λογω καισαρικης (που θα κανω) κ λογω εξωσωματικης,το μωρακι θα γεννηθει περιπου 1,5 βδομαδα νωριτερα...ισως κ 2...οποτε μπορει να γεννησω κ τελος Φεβρουαριου.

Στις 31/08 παω για την αυχενικη.Εχω αγωνια....Πιστευω να πανε ολα καλα!

Ειναι το 2ο παιδακι μου κ λογικα θα επρεπε να ειμαι πιο προσγειωμενη,αλλα...δεν ξερω...αυτη τη φορα τα βιωνω ολα πολυ πιο εντονα απο την πρωτη.Ισως επειδη ειμαι μεγαλυτερη...ισως επειδη ξερω πλεον τι σημαινει να φερνεις ενα παιδι στον κοσμο...

Την κορη μου τη λατρευω,αλλα τωρα νοιωθω πολυ διαφορετικα απότι ενοιωθα οταν ημουν εγγυος σε εκεινη.

Απο ζαλαδες κ αναγουλες...καργαααααααα!!!!!!!!Ευτηχως ομως δεν κανω εμετους...οποτε την παλευω.Απλα τα πρωινα ειμαι πολυ χαλια,δεν μπορω ουτε το φαι μου ,να βαλω καλα-καλα...ο αντρας μου μαγειρευει...να'ναι καλα που πιανουν τα χερια του κ κανει τα παντα...τι να σας λεω...μεχρι το μπανιο με χλωρινες...Ειμαι πολυ τυχερη,να ειναι γερος Παναγιτσα μου,να μας προσεχει.Ο γιατρος εχει συστησει να ειμαι λιγο χαλαρα μεχρι να μπω στον 4ο,γιατι ειχα κατι υγρακια μπεζοκαφε....κ καταλαβαινετε,πρεπει να προσεχω αρκετα..

Απο φαρμακα περνω: 1 fellicin,2 cyclacur,8 utrogestan,3 trofocart.Ασβεστιο κ σιδηρο θα παρω αργοτερα.Εχω υψηλο αιματοκριτη,οποτε...μεχρι στιγμης αντεχω!!

Πρωτα ο Θεος θα γεννησω στο Ιασω,ο γιατρος μου ειναι σε 2-3 νοσοκομεια,ειναι κ στο Μητερα(εκει γεννησα την κορη μου),αλλα ειπα να αλλαξω αυτη τη φορα!!

Σας ζαλισα.....λοιπον ευχομαι σε ολες μας ολα να πανε καλα κ...με ενα πονο,που λενε.(μου αρεσει αυτη η ευχη..),σας φιλω κ θα τα λεμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΒΓΗΚΑΝΕ ΚΑΛΕΣ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ!!!!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΤΙΣ 28/8 ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ!!!!ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΓΙΑ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΕΜΕΝΑ!!!!ζουμπι ΜΟΥ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ!!!!ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ!!!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα και καλη εβδομαδα....Μπραβο καντυ μου....αντε θα βγει καλη και η αυχενικη και θα ειμαστε τελεια....Ζουμπι καλως μας ηρθες....με το καλο το μωρακι σου....μην νομιζεις και εμεις εχουμε ξετρελαθει με τον ερχομο του μωρου μας...εγω αλλο παιδακι δεν εχω αλλα εχω τον αντρα μου και φτανει και περισευει....καθετε με τις ωρες οταν δεν δουλευει και κοιταει την κοιλια μου και με ρωταει σε ποσο καιρο θα ερθει και τετοια....τρελοκομειο σου λεω....αλλα το απολαβμανουμε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα κορίτσια!Μόλις μπήκα στην 17η εβδομάδα και το bebe έρχεται 3 Φεβρουαρίου 2013.Είναι το πρώτο μας και είμαστε τρελαμένοι.Μέχρι τώρα όλα είναι πολύ καλά.Από συμπτώματα είχα και έχω εξάντληση και πάρα πολύ ύπνο,τίποτα άλλο.Όλη την ώρα κάνω σχέδια και όνειρα για το bebe.Με το καλό να δεχτούμε όλες τα μωράκια μας και να είναι γερά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενακαρα με το καλο,λοιπον και σε εσενα!!

Ευχαριστω κοριτσακια για τις ευχες σας!!!!

Τελικα αυχενικη θα κανω 29/08!Εχω μια αγωνιααααααααααααααααααα!!!!!!!!!

Ειναι κ η ηλικια μου τετοια (37) που ισως χρειαστει αμνιοπαρακεντηση....... :(

Ευχομαι να βγει καλη η εξεταση κ να μην κανω τιποτα αλλο....

Μολις εχω νεοτερα θα σας πω,φιλακια σε ολες! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!! λένακαρά μου καλως ηρθες στην παρεουλα μας και με το καλο να ερθει το μωρακι σου!!!! ζουμπι μου και εγω στις 28/8 θα παω να κανω την αυχενικη στο Ιασω!!!!!Και εγω εχω αγωνια να πανε ολα καλα!!!Εσυ που θα την κανεις;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια και εγω την παρασκευη παω για την αυχενικη....ειμαστε ξετρελαμενοι με τον ερχομο του μωρου...ζουμπι μου ελπιζω να μην χρειαστει...εγω μαλλον δεν θα χρειαστει να κανω...ειμαι 23 οποτε ελπιζω να μην κανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Τι μου κάνετε; Μια χαρά σας βρίσκω! Ζουμπι και Λένα καλωσορίσατε! Με το καλό να τα λέμε από τώρα μέχρι τα ευχάριστα γεννητούρια μας! Μπράβο Κάντυ με την αυχενική. Binoula άντε μεθαύριο θα πας και εσύ να δεις το μωράκι σου. Καλά αποτελέσματα! Αλήθεια με τις ανακατοσούρες πως τα πας; Ξεμπέρδεψες; Εγώ πάω αύριο για μία επανεξέταση της αυχενικής για μία μέτρηση το πρωί και το απόγευμα στον γιατρό. Διπλή εμφάνιση θα κάνει το παιδί μου αύριο....... ανυπομονώ να το δούμε και να' ναι όλα καλά. Επειδή στην αρχή με παρακολουθούσε κάθε εβδομάδα τώρα έχει περάσει πιο πολύς καιρός και μου έχει κακοφανεί. Φιλάκια σε όλες! :):):):):)

preg.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!

εμεις καναμε χθες την αυχενικη μας.....

και ταδυο φαινονται υγιεστατα και μαλλον ειναι αγορι-κοριτσι......

ειμαστε τρελαμενοι και ανυπομονουμε να τα σφιξουμε στην αγκαλια μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!! Μπράβο Ελένη μου! Αγοράκι και κοριτσάκι τέλεια, να μην σας λείψει τίποτα! :lol::lol: Και εγώ κορίτσια σήμερα δεν φαντάζεστε πόσο ευτυχισμένη είμαι! Το είδαμε το ζουζούνι μας το πρωί και δόξα τον Θεό οι εξετάσεις ήταν καλές! Ακόμα και η μέτρηση που δεν είχε βγει καλή φαίνεται να διορθώνεται και γενικότερα μας καθησύχασαν ότι όλα φαίνονται καλά! Πόσα χαμόγελα???? Δεν φαντάζεστε! Α, και είναι αγόρι! Ότι και να ήτανε χαρούμενοι θα είμασταν αλλά τελικά, όταν σου λένε γίνεται ακόμα πιο απτό το ότι θα γίνεις γονιός. Δεν είναι πια κάτι γενικό. Το απόγευμα έχουμε να πάμε και στον γιατρό! Φιλάκια σε όλες..... είμαι τοοοοοοοοοοοοσο ευτυχισμένη!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

preg.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μπράβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πολύ χαίρομαι για εσάς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πάντα τετοια να έχουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλά τα δίδυμα αγόρι κορίτσι όλα τα λεφτά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ έχω ακόμα καιρό!!!!!!!!!!!!!!!!

Την δευτέρα έχω καμπύλη ζαχάρου και την Τρίτη γιατρό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κατα τα άλλα όλα καλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Έχω άδεια και το απολαμβάνω δεν φαντάζεστε πόσο!!!!!!!!!!!!!

Φιλιά σε όλες!!!!!!!!!!!!!!

Τι μαγειρευετε σήμερα εγω πήρα κιμά και δεν ξέρω τι να τον κάνω.......

Να τον κάνω σε στυλ πίτσας στον φούρνο ή κεφτεδάκια σάλτσας????????????????

Για πείτε καμία ιδέα!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...