Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κοριτσακια μου....τι μου κανετε????ολα καλα??Πω πω πω φτου σας να μην σας ματιασω μου πηρε πολυ ωρα για να μαθω ολα τα νεακια σας...σε ολες τις κοπελες που αντιμετωπισαν καποιο προβλημα ευχομαι περαστικα και να ειστε παντα γερες κ εσεις και τα μωρακια σας....Κοριτσια μου ξελιγωθηκα με τοσα φαγητα που διαβασα....Λοιπον τα δικα μου νεα ειναι οτι τελειωσα με την μετακομιση...Ειμαι πολυ ευτυχισμενη με το σπιτακι μου....ειναι τελειο το σπιτι...Μπορει να ξεθεωθηκα αλλα ειληκρινα αξιζε ο κοπος....εκανα μια μινη β επιπεδου και ολα ειναι καλα δοξα το θεο...το μωρακι μας ειχε λοξιγκα μολις τον ειδαμε...ειναι παιδαρος και μοιαζει στον μπαμπα του,....κατα τ αλλα ειναι ολα φυσιολογικα και τελος του μηνα κανουμε την β επιπεδου...κοριτσια μου τραβηξα μεγαλο ζορι αλλα ευτυχως με βοηθησε η μαμα μου...εκανε τα περισοτερα..αφου κουραζομαι παρα πολυ...με το παραμικρο λαχανιαζω αλλα οκ...Εχω εντονες ζαλαδες και τασεις λυποθημιας λογο σιδηρου και πιεσης αλλα το ελεγχω ακομα...με μαλωσε και ο γιατρος για τα καμωματα μου...μου ειπε οτι αμα δεν συμορφωθω θα με ξαπλωσει μεχρι το τελος για να μαθω...κατα τ αλλα δοξα τον θεο ολα καλα...Περναει γρηγορα ο καιρος...Αυτο που εμεινε απ οσα διαβασα ειναι το θεμα με την κοννα...Κοριτσακι μου βαλτε ορια γιατι θα σας τρελανουν...Ειναι δυσκολο οταν μενετε ετσι.(εκ πειρας)αλλα πρεπει για το καλο της οικογενειας...εγω οταν ειναι για το θεμα της πεθερας μου βαζω μπροστα τον αντρα μου για να μην βγαινω παντα η κακια,και οταν ειναι για τους δικους μου μπανω εγω για να κραταμε ισσοροπιες...Σας φιλω ολες και τα μωρακια σας....Επεστραψα δυναμικα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουζουνιτσες μου σας ευχαριστω πολύ για τις σκέψεις σας και για τις προσευχές σας.. Αν τον ένιωθα τον μπουμπουκο, τουλάχιστο θα ήξερα πάντα αν είναι όλα καλά. Τώρα είμαι σε άγνοια και αυτό είναι που με στεναχωρεί πιο πολύ. Άλλες 3 εβδομάδες λοιπόν μέχρι την πολυπόθητη πρώτη κλωτσιά..

Binoula μου καλορίζικο το σπιτάκι σας! Σου εύχομαι μόνο χαρές και γέλια να ζείτε εκεί μέσα κι η ζωή σας να είναι παραμυθένια.

Νίκη καλέ στείλε κανένα αυγουλάκι και προς τα 'δω!!! Με το κουνελάκι έχω τραυματικό και δεν τρώω αλλά αυγουλάκια και κοτοπουλάκια τα λατρεύω! Που ακριβώς μένεις και μπορείτε και έχετε τέτοια ζωάκια??

Αναστασία τη μπουμπού σου βλέπω να την πολιορκούν πολλοί από τα αντράκια μας εδώ μέσα, τόσα που μαζευτηκαν. Και με τέτοιο sling!!! Καλά έκανες και διάλεξες το τελευταίο. Φαινόταν το πιο δροσερό από όλα. Με γεια με γεια!!!

Εγώ από χτες είμαι μες την καλή χαρά (τι σκοτσέζικο ντους ειναι αυτο που ζω) γιατί ήρθε η μανούλα μου από Ξάνθη κι επιτέλους θα ζήσω για λίγες μέρες αυτό που πολλές θεωρούν αυτονόητο :D Λατρεύω να περνάμε χρόνο μαζί, να βγαίνουμε για καφέ, να πηγαίνουμε αγορά, βόλτες :D τέλεια!!!

Φιλιά πολλά και μια υπέροχη Κυριακή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!

όλες καλά? οι κοιλίτσες καλά?

Εγώ έκανα αυχενική και όλα καλά, δόξα το Θεό. Δεν είδαμε τίποτα από τσουτσουνακι και έχουμε πιθανότητες για κορίτσάκι αλλά μας είπε δεν είναι σίγουρο ακόμα :?::?: . Αχ, γερό να είναι μόνο και ότι θέλει...

πέρασα πολύ ωραία στην Αθήνα, πήγα και το μικρό στο allou και τρελάθηκε αλλά χτες μου το βγάλανε ξινό.

συνεχίστηκε ο τσακωμός και έκλαιγα πάλι όλη νύχτα...δυστυχώς..δεν το θέλω απλά βγαίνουν σταμάτητα. Το πρωί που σηκώθηκα πονούσε η κοιλιά μου και φοβήθηκα. Εκει τρελάθηκα και είπα δεν θα πάθω εγώ τίποτα και το μωρό για ανθρώπους που δεν αξίζουν.

Αλλά πως θα βλέπω τα μούτρα τους κάθε μέρα?

συνεχίζει ο πεθέρος τα δικά τους ότι είχε δίκιο ότι παίζω με την ψυχή του παιδιού και επίσης χτυπούσε συνέχεια τι σου προσφέρω εγώ και τι μου προσφέρεις εσύ? (επειδή μου τον κρατούσε μέχρι τον παιδικό)

είπε πολλά που δεν μπορώ να αναφέρω γιατί πραγματικά ταράζομαι πολύ, αλλά το κυριότερο μου μιλούσε με μίσος, με έβαζε να ορκιστώ στη ζωή του παιδιού(!!!αν είναι δυνατόν ). Φώναζε "ορκίσου στη ζωή του παιδιού σου". έπιασε τον πατέρα μου στο στόμα του και έλεγε " αν ήταν εδώ ο πατέρας σου....κτλ"

για να με χτυπήσει εκεί που πονάω, για να με πληγώσει...χωρίς να σκεφτεί ότι είμαι έγκυος...

έλεος πια, δεν αντέχω άλλο, πάλι κλαίω, μα τι τους έκανα? τόσο έξω έπεσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!

όλες καλά? οι κοιλίτσες καλά?

Εγώ έκανα αυχενική και όλα καλά, δόξα το Θεό. Δεν είδαμε τίποτα από τσουτσουνακι και έχουμε πιθανότητες για κορίτσάκι αλλά μας είπε δεν είναι σίγουρο ακόμα :?::?: . Αχ, γερό να είναι μόνο και ότι θέλει...

πέρασα πολύ ωραία στην Αθήνα, πήγα και το μικρό στο allou και τρελάθηκε αλλά χτες μου το βγάλανε ξινό.

συνεχίστηκε ο τσακωμός και έκλαιγα πάλι όλη νύχτα...δυστυχώς..δεν το θέλω απλά βγαίνουν σταμάτητα. Το πρωί που σηκώθηκα πονούσε η κοιλιά μου και φοβήθηκα. Εκει τρελάθηκα και είπα δεν θα πάθω εγώ τίποτα και το μωρό για ανθρώπους που δεν αξίζουν.

Αλλά πως θα βλέπω τα μούτρα τους κάθε μέρα?

συνεχίζει ο πεθέρος τα δικά τους ότι είχε δίκιο ότι παίζω με την ψυχή του παιδιού και επίσης χτυπούσε συνέχεια τι σου προσφέρω εγώ και τι μου προσφέρεις εσύ? (επειδή μου τον κρατούσε μέχρι τον παιδικό)

είπε πολλά που δεν μπορώ να αναφέρω γιατί πραγματικά ταράζομαι πολύ, αλλά το κυριότερο μου μιλούσε με μίσος, με έβαζε να ορκιστώ στη ζωή του παιδιού(!!!αν είναι δυνατόν ). Φώναζε "ορκίσου στη ζωή του παιδιού σου". έπιασε τον πατέρα μου στο στόμα του και έλεγε " αν ήταν εδώ ο πατέρας σου....κτλ"

για να με χτυπήσει εκεί που πονάω, για να με πληγώσει...χωρίς να σκεφτεί ότι είμαι έγκυος...

έλεος πια, δεν αντέχω άλλο, πάλι κλαίω, μα τι τους έκανα? τόσο έξω έπεσα?

ΚΟΝΝΑ μου δεν ξερω τι ακριβως εχει συμβει κ οι σχεσεις με τα πεθερικα δεν ειναι καλες,αλλα.....γιατι αναιχεσε τετοια πραγματα;;;;;;;;;;;;;;Συγνωμη αλλα φρικαρω πολυ ασχημα οταν ακουω η διαβαζω παρομοιες καταστασεις...Που ζουμε ρε κοριτσια;;;Στο 1800...;;;;Περα απο αυτο,νομιζω πως ειναι μεγαλο,τεραστιο λαθος να αφηνουμε γονεις η πεθερικα να μας χαλαν την ψυχολογια,ποσο μαλλον τωρα που εισαι κ εγγυος..Να σταματησεις το κλαμα κ να του κοψεις τη φορα!!Ο αντρας σου τι λεει για ολα αυτα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζούμπι μου, ο άντρας μου τι να πει?

μένουμε πάνω κάτω με τα πεθερικά. Μου λέει να φύγουμε να πάμε που? ένα χρόνο ήταν άνεργος και τώρα στη δουλειά πάλι απολύουν και είμαστε δύσκολα...και στη δική μου δουλειά αβέβαιο μέλλον...δυστυχώς τι να κάνουμε?

μου λέει να κάνουμε λίγο τους μαλ..ες, να μπαίνει από το ένα αυτί και να βγαίνει από το άλλο και ότι έτσι είναι οι δικοί του, πολύ λίγοι για εμάς...αλλά...

πληγώθηκα και από αυτόν ,περίμενα περισσότερη υποστήριξη, απλά δεν το λέω για να τον δικαιολογήσω αλλά τον καταλαβαίνω από τη μια, φταίει αυτός που οι γονείς του είναι κακοί άνθρωποι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! ΚΟΝΝΥ μου αυτό το πράμα πρέπει να σταματήσει! Είναι άδικο να σε στεναχωρούν έτσι. Απέφυγέ τους και μη σε νοιάζει αν θα φανεί ή όχι, αφού δεν κρατάνε εκείνοι τα προσχήματα δεν υπάρχει λόγος να τα κρατάς ούτε εσύ. Κοίταξε τα παιδάκια σου και την οικογένειά σου και σταμάτα τις συζητήσεις μαζί τους. Και αν πάνε εκείνοι γυρεύοντας να τους την κόβεις την κουβέντα. Είναι κρίμα να στεναχωριέσαι... πρέπει τώρα να είσαι ήρεμη και να χαρείς την εγκυμοσύνη σου. Που έχεις το παιδάκι σου στην κοιλίτσα μωλέ!!!!!!!

Αύριο γυρνάω στην δουλειά μετά από 3 μήνες σπίτι!!! Αισθάνομαι σαν να είναι η πρώτη μέρα σε καινούρια δουλειά ή η πρώτη μέρα στο σχολείο :lol::lol::lol::lol: Έχω και λίγο αγωνία μην αγχωθώ - είμαι του άγχους και είναι και πολύ πιεστική περίοδος αυτή τώρα που θα πάω- αλλά κοριτσάρες μου πρέπει να μαθω να είμαι πιο ζαμανφου! Φιλάκια σε όλες τις κοιλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κ απο μενα κοριτσακια μου!Σημερα στεναχωρηθηκα γτ ηθελα να παρω τη μικρουλιτσα μου κ να παμε στην πολη που θα μετακομισουμε στην Εκκλησια που ειχε λειτουργια αλλα ειχε ο αντρας μου εφημερια κ χρειαζοταν το αμαξι.Θα μπορουσε μου ειπε να πηγαινε με το ποδηλατο αλλα τον λυπηθηκα γτ εξω ο καιρος ηταν χαλια.Ποτε θα παω τωρα? :( 1 φορα το μηνα κανουν λειτουργια... λογω ελλειψης ιερεων.Αντε :(

Ελενα ποσο σε ζηλευω(με την καλη εννοια)..κ γω θα ηθελα να εχω τη μανουλα μου κοντα να παμε καμια βολτιτσα στην αγορα,να καθισουμε στον καναπε να μου πει καμια ιστορια κ να πεσω κατω απο τα γελια κ μονο που θα την ακουω να γελαει..ουφ!Απομυζησε την καθε στιγμη μαζι της!!!Μωρε το συγκεκριμενο σλινγκ το διαλεξα γτ θα μπορω χειμωνα-καλοκαιρι να το φοραω.Ευτυχως που μ ενημερωσε μια κοπελα που της το εδειξα γτ ειχατε αρχισει να με πειθετε!!!! :lol::lol: Ευχαριστω πολυ!! Για να δω με ποια κοπελιτσα θα συμπεθεριασω απο εδω μεσα! :lol::lol::lol::lol::-* Θα το νιωσεις το μωρακι σου συντομα..θα ξυπνας τα βραδια απο τις κλωτσιτσες του κ θα λες που ηταν εκεινες οι ωρες μερες που κοιμομουν???? :lol::lol:

Νικουλα που εισαι κοπελα μου εσυ?Εχω συνηθισει να διαβαζω τα νεακια σου το πρωι!Εισαι καλα?Τι ωραια που εχετε δικη σας φαρμα και ξερετε τι τρωτε!Πολυ μου αρεσει αυτο!Παντα ηθελα να εχω ενα μικρο κηπακι να μπορω να εχω τα δικα μου λαχανικα.Για ζωακια δυσκολο γτ ποιος θα τα εσφαζε?Εγω αποκλειεται.Πρωτα θα εβγαινε η δικη μου ψυχη κ μετα του ζωντανου.. :D:D:D:D

Βινουλα μου καλοριζικο το σπιτακι σας και με το καλο να ερθει η ωρα που θα ζησετε υπεροχες οικογενειακες στιγμες κ με το νεο μελος της οικογενειας!

Κοννα μου με συχγισες απογευματιατικα!Καλα βρε,καθεσαι κ κλαις για ανθρωπους που δεν σεβονται την κατασταση σου?Στα λεω αφου τα εζησα κ γω.. Πλεον ομως για κανενα κ τπτ δεν θα το εκανα αυτο.Το μωρακι σου προεχει και εσυ..Σκεψου οτι ζεις την ομορφοτερη περιοδο της ζωης σου.. μην επιτρεψεις να εχεις αρνητικες θυμησες εξαιτιας τους.Και οσον αφορα τον ορκο για το παιδι σου, εδειξε το βαθος της ψυχης του. Απαραδεκτος ο πεθερος σου.. Δεν εχω να πω κατι αλλο...

Ο αντρας σου να τους απαγορευσει να εχουν σχεσεις μαζι σου αφου σε συγχιζουν τοσο πολυ και εφοσον δεν μπορουν να μην σταζουν φαρμακι ενας λογος παραπανω.Πρεπει να συμβει κατι κακο για να θορυβηθουν δλδ?

Τανια μου καλη αρχη κοπελα μου κ μην αγχωνεσαι!!!Κακος συμβουλος ειδικα για την εγκυμοσυνη σου ειναι το αγχος!

:-*:-*:-*:-* και :YMHUG::YMHUG: σε ολες σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου...Θα αρχισω απ αυτο που με εξοργησε...Βρε Κοννα μου δεν ντρεπονται καθολου τα πεθερικα σου???ουτε ιερο ουτε οσιο δεν εχουν?????Κοριτσακι μου μην χαληεσαι για κανεναν και μην βαζεις σε κινδυνο την υγεια σου και την ζωουλα που μεγαλωνει μεσα σου...Μονο ο αντρας σου μπορει και επιβαλεται να τους βαλει στη θεση τους....Λυπαμαι που υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι και ειναι τοσοι πολλοι...Εσυ μην δινεις σημασια σε τιποτα απ οσα λενε...αν σε ζορισουν κοψτους τον βηχα....

MamaToBe ξερω πως νιωθεις...ειναι πολυ ασχημο να μην νιωθεις το μωρο σου και να φοβασαι...το εχω περασει και ξερω...θελει πολυ ψυχραιμια και υπομονη...

Τα δικα μου νεα ειναι ολα καλα δοξα το Θεο...εκανα εναν ωραιοτατο κοκορα κρασατο απο τους δικους μας με χυλοπιτες...κοκορα δεν εφαγα αλλα εφαγα χυλοπιτες...κατα τ αλλα ολα οκ....φιλακια σε ολες σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά, έλεος, παιδιά.. Συγχίστηκα κι εγώ που τα διάβασα.. Βασικά η αντιμετώπιση του άντρα σου είναι λιγάκι "και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο"? Μήπως δεν έχει καταλάβει τη σοβαρότητα της κατάστασης και οτι κάθε φορά που σε εκνευρίζουν ροψοκινδυνεύουν την εγκυμοσύνη σου και τη νέα ζωούλα? Εγώ πάντως του είχα πει οτι αν δεν ξεκινήσει να βάζει εκείνος τα πράγματα στη θέση τους, θα βριστούμε και δεν θα φταίω εγώ. Ειλικρινά, δεν νομίζω να μπορεί να κάνει καποιος άλλος κατι εκτος απο τον άντρα σου. :!::!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω σκασει τωρα!Ο λογος ειναι βλακεια το ξερω αλλα ρε κοριτσια μολις μ ενημερωσε η κοπελα που θα μου φτιαξει το σλινγκ οτι εχει εξαντληθει το ροζακι που θελω..Αμαν!Εγω αυτο θελω,μου εχει κολλησει! :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια και πάλι...

έχετε δίκιο, ευχαριστώ για τις συμβουλές ,χω ηρεμήσει ερκετά τώρα και δεν θέλω να τα σκαλίσω άλλο, θα σταματήσω και να το σκεφτομαι...

βρε κορίτσια sorry η άσχετη αλλά το σλινγκ τι είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω σκασει τωρα!Ο λογος ειναι βλακεια το ξερω αλλα ρε κοριτσια μολις μ ενημερωσε η κοπελα που θα μου φτιαξει το σλινγκ οτι εχει εξαντληθει το ροζακι που θελω..Αμαν!Εγω αυτο θελω,μου εχει κολλησει! :cry:

Ωχ!!! Μα καλά και τοτε γιατι σου είχε πει οτι από αυτά μπορείς να διαλέξεις??? Τι χαζομάρα :( Το δεύτερο το ροζ που μας είχες δειξει?? Αναστασία, διάβασα και κάτι που με θορύβησε λίγο. Για δες εδώ.. http://www.ecobaby.gr/product_info.php?products_id=65 Δεν ξέρω αλλά έχει μια λογική το ύφασμα να πληρεί συγκεκριμένες προυποθέσεις ώστε να παρέχει την απαραίτητη στήριξη/ασφάλεια. Το λέω γιατι στο σαιτ που τα βρήκες αυτά, λέει μέσα οτι κάνει σλινγκ με ο,τι υφασμα θέλεις..

Κόννα μου σου εύχομαι να λυθούν γρήγορα όλα γιατι είναι άδικο να ταλαιπωρείσαι ετσι.. Με αφορμή το θέμα σου έχω να πω σε όλες εμάς τις αγορομάνες οτι πρέπει να είμαστε πολύ προσεχτικές στο πόσο λέγειν θα χουμε στην οικογένεια των γιων μας.. αυτά που κοροιδεύουμε, μην τα κάνουμε οι ίδιες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ομορφες εγκυουλες!!!!

ΚΟΝΝΑ αυτο που ζεις ειναι φρικτο αλλα και παλι θα πω πως δεν μου κανει εντυπωση εχω ζησει πολυ χειροτερες καταστασεις απο τα δικα μου πεθερικα :evil::evil: εμας ακομα δεν μας εχουν παρει να μας ευχηθουν...ειεπ ο αντρας μου οτι ειμαι εγκυος οτι εχω δυο και το αντιμετωπησαν εντελως ψυχρα και μετα που ξαναμιλησαν ουτε ρωτησαν ουτε ανεφεραν τιποτα :o:shock: αλλα δεν με νοιαζει τους εχω διαγραψει πλεον και δεν με αγγιζει τιποτα απο τις πραξεις τους βεβαια εσενα ειναι λιγο ποιο δυσκολα τα πραγματα γιατι ειστε πανω κατω αλλα να σου πω κατι κανε σαν να μην υπαρχουν αντιμετωπισε τους σαν να ειναι αγνωστοι που δεν εχετε καλες σχεσεις.....αφου βλεπεις οτι ο ανττας σου δεν μπορει να τους πει κουβεντα και ανεχεται να μιλανε και να συμπεριφεροντε ετσι στην γυναικα του στη μανα των παιδιων του τοτε δρασε εσυ.......γραψτους κανε οτι δεν υπαρχουν!!!!!

ΒΙΝΟΥΛΑ πολυ χαιρομαι που τακτοποιηθηκατε και πηγαν καλα τα πραγματα οπως τα ηθελες!!!

ΑΝ-Ν ειμαι σιγουρη πως κατι αλλο θα βρεις που να σου αρεσει!!μην στεναχωριεσαι γι αυτο υπαρχουν τοσα πολλα υφασματα!!!αληθεια ποσο σου ειπε????θελω κι εγω να παρω αλλα σκεφτομαι θα μπορω να το χρησιμοποιησω θα ειναι ασφαλες???

ΝΙΚΗ που χαθηκες σημερα???

ΚΑΝΤΥ τι εγινε με το σπιτι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κι εγώ έχω πάθει κάτι με τις σουπίτσες!!! Ψαρόσουπες, κοτόσουπες, κρεατόσουπες.. μμμμ.. μια μανιταρόσουπα τώρα θα ήταν όταν πρέπει, έτσι με τη βροχούλα έξω :P:P:P !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσοπουλα!Πως ειστε?

Νικη που εισαι κοπελα μου??????

Κοννα μου το σλινγκ ειναι ο μαρσιπος αλλα απο μαλακο υφασμα.

Ελενα ,τελευταια στιγμη το ειδε οτι δεν εχει το παλ ροζακι που της ζητησα.Της ειπα οτι εγω δεν θελω αλλο χρωμα κ οτι μπορω να περιμενω μεχρι να γεννησω να το φερει.Μου ειπε οτι θα το βρουμε!Χαρηκα βρε κοριτσακια μου!!Περιμενω νεα της .. Θελω το συγκεκριμενο γτ θα ταιριαζει με ολα.Ε ρε κ να μην μου αρεσει απο κοντα..Θα γελασουμε ολες μαζι παρεα..Η σελιδα με πεταει σε μια σελιδα με κατι τιμουλες.Ναι κανεις σλινγκ με οτι υφασμα θελεις.Μου ειχε αρεσει στην αρχη ενα αλλο το οποιο ειναι μεταξωτο αλλα μου ειπε για βρεφακι καλυτερα να διαλεξω βαμβακερο κ ετσι διαλεξα αυτο που ειδατε.Η πεθερα σου ολο τροπους ηταν εκεινη τη μερα..

Σταλιτσα αυτο που διαλεξα εγω ειχε 2 χρωματα κ το διπλο κοστιζει 55 ε.Συν τα μεταφορικα.Για μενα ειναι αρκετα τα μεταφορικα.Για Ελλαδα 4 ευρω.Τοσες μανουλες τα χρησιμοποιουν μωρε δεν θα ειναι ασφαλη?Εχω δει να βαζουν πανω κ 2 χρονα.Μεχρι 20 κιλα αντεχει λεει.Δεν προκειται βεβαια να κουβαλαμε τα παιδακια μας ως τοτε αλλα μεχρι να περπατησουν ή ως το 1,5 ετος σιγουρα.

Καντυ τι εγινε με το σπιτι???Ειχαμε κανα νεο?

Εγω κοριτσακια μου απο τα πεθερικα μου δεν εχω κανενα παραπονο.Μου φερονται πολυ καλα.Απο τα παιδια της ομως...πλην του αντρα μου..αφηστε!Το καλοκαιρι εγινε μια φασαρια και απο τοτε εχω ψυχρανθει πολυ ειδικα με το ενα της παιδι.Δεν θελω να ξαναπατησω στην πολη του αντρα μου γτ θα τους πετυχαινω καθ οτι μενουν πανω κατω.Ειναι ανθρωποι (ο κουνιαδος κ η συνυφαδα ) που προκαλουν..δεν σεβονται ουτε εγκυμοσυνη ουτε τπτ.....Αχ δεν θελω να τα θυμαμαι..περασα πολυ δυσκολα οταν συνεβαιναν αυτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Διάβασα τα νέα σας.Καλά σε ότι αφορά τα πεθερικά δεν ξέρω τι να πω ώρες-ώρες.Είναι φορές που λέω τα δικά μου είναι πταίσματα μπροστά σε άλλα,κ άλλες φορές λέω ότι είναι οι χειρότεροι άνθρωποι του κόσμου.Με αυτά που έκαναν στο γάμο μας στον άντρα μου,κ ήταν συνέχεια χάλια,έβγαλα off τον θυρεοειδή μου.Τώρα με το μωρό ξέρω ότι θα έχουμε νέα παρατράγουδα, αλλά δήλωσα από την αρχή ότι αν γίνει οτιδήποτε που θα επηρεάσει το μωρό ή θα μου κόψει το γάλα μετά, κάηκε ο υπαίτιος.Ήδη είχαμε την πρώτη νύξη,αφού είναι κοριτσάκι ο πεθερός μου δεν θέλει να πάρει το όνομα του(άρχισαν οι διακρίσεις),γιατί τους ρώτησε κανείς τη γνώμη τους ή ξέρουν πως θα το βγάλουμε;Εδώ δεν ξέρουμε ούτε εμείς καλά-καλά.Να γεννηθεί με το καλό, να είναι γερό κ το όνομα είναι το τελευταίο.

Αλήθεια επιτρέπετε αλκοόλ στο φαγητό;Γιατί θέλω να βάλω κρασί σε κάποια φαγητά κ το αποφεύγω.

Κυριακή μπαίνω στον 7ο,πως πέρασε ο καιρός;;;

Φιλάκια!!!! :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα συνεγκυούλες! Αναστασία εύχομαι να το βρει τελικά το χρωματάκι μου διάλεξες ακόμα και προς το τέλος.. Άλλωστε φαντάζομαι δεν θα την βγάλεις από την πρώτη μέρα βόλτα για σεργιάνι, οπότε έχετε καιρό.

Συνονόματη Λένα, το αλκοόλ επιτρέπεται κανονικά στο "σβήσιμο" των φαγητών. Άλλωστε επιβάλλεται αφού σβήσεις με κρασί ή οτιδήποτε άλλο, να το αφήσεις να εξατμιστεί το αλκοολ και ύστερα να συμπληρώσεις οποιοδήποτε άλλο υγρό στο φαγητό. Οπότε μένει μόνο η γεύση και το οινόπνευμα φεύγει. Με το καλό το ξεκίνημα του 7ου!!!

Εγώ πάντως μισό/ενα ποτήρι κρασάκι την εβδομάδα το επιτρέπω στον εαυτό μου ;)

Νικη Νικη είσαι εδώ??? Τι θα φάμε σήμερα???

Εμείς χταποδάκι με κοφτό μακαρονάκι μιαμμμμμ! :D

Φιλιά σε όλες και καλή εβδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενα σε ποια εβδομαδα εισαι κοπελα μου?Εγω ειμαι 25+4 σημερα ..ποτε μπαινω στον 7ο?Εβδομαδα αλλαζω καθε πεμπτη.Εγω δεν βαζω καθολου αλκοολ στο φαγητο και γενικα δεν πινω τπτ που να περιεχει αλκοολ.Διαβασα μια ερευνα που λεει πως οταν η μαμα πινει αλκοολ το εμβρυο ποναει απιστευτα και κανει πολλες κινησεις με το σωματακι του απο τον πονο.Και στην Αριουλιτα μου δεν επινα καθολου ουτε κ σε αυτο κ ας μου ελεγαν ,ελα μωρε πιες λιγακι το επιτρεπουν μερικοι γιατροι.Δεν θα μου λειψει αλλωστε,αυτο σκεφτομαι.Αν κ ομολογουμενως στην 1η μου εγκυμοσυνη εκανα σαν τρελη για κρασακι κ μπυριτσα.Με τραβουσε πολυ αλλα κρατηθηκα στο υψος μου (1.74 ) :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αμαν βρε Ελενα....αμαν!Χταποδακι????????????????????πωπω μανουλα μου γλυκια κ γω θελω!!!!!!!!Σ ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου!!!Να εισαι καλα!!!Μακαρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

26η Εβδομάδα Κύησης

Είστε 26 εβδομάδων έγκυος. (Περίπου 24 εβδομάδες από τη σύλληψη)

Το μωρό σας είναι 35.5 εκατοστά και ζυγίζει πάνω από 760 γραμμάρια. Τα πόδια του είναι περίπου 5 εκατοστά και τα χέρια του είναι πολύ ενεργά.

Τα μάτια του μωρού σας ανοίγουν αυτήν την περίοδο. Παρότι τα περισσότερα μωρά γεννιούνται με μπλε μάτια, το τελικό χρώμα των ματιών τους ξεκαθαρίζει αρκετό καιρό μετά τη γέννηση. Το έμβρυο κάνει τις κινήσεις αναπνοής, αλλά δεν υπάρχει ακόμη αέρας στους πνεύμονες. Τα χέρια του είναι πολύ ενεργά και ο συντονισμός των μυών του τέτοιος που μπορεί να βάλει τον αντίχειρα στο στόμα. Με αυτή την κίνηση εξασκεί τους μυς των μάγουλων και των σαγονιών, και προετοιμάζεται για το θηλασμό. Η αφή του παρουσιάζει μεγάλη ευαισθησία, και μπορείτε να παίζετε μαζί του ακουμπώντας το από τα τοιχώματα της κοιλιάς σας. Η ακοή και η όραση αναπτύσσονται ακόμη περισσότερο. Το μωρό σας ενδέχεται να είναι αρκετά ζωηρό μέσα στη μήτρα, γιατί οι πιο δραστήριες εβδομάδες είναι μεταξύ 24 και 28.

Μπορεί να νοιώθετε την κοιλιά σας να πετρώνει κατά διαστήματα. Αυτές είναι οι λεγόμενες συσπάσεις Braxton Hicks. Είναι ανώδυνες και βοηθούν τη μήτρα να προετοιμαστεί για τον τοκετό. Πολλά μωρά αυτή την περίοδο έχουν ήδη αναπτύξει ένα σταθερό πρόγραμμα ύπνου και ξύπνιου. Τα δίδυμα, ενδέχεται να έχουν εντελώς διαφορετικό πρόγραμμα μεταξύ τους. Ο πόνος στην πλάτη αυτή την περίοδο είναι αρκετά συνηθισμένο φαινόμενο. Η 26η εβδομάδα θεωρείται και το τέλος του δευτέρου τριμήνου.

Αρα?την πεμπτη μπαινω στον 7ο?????Την πεμπτη θα ειμαι 26+0!Wow!Ποσο χαιρομαι!!!Την πεμπτη θα παμε να δουμε το νινι μας κιολας!!!τι καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κι απο μενα!!!

ΝΙΚΗ?????????????που εισαι καλε να ανησυχησουμε????

ΑΝ-Ν πολυ ωραια αφου σου ειπε πως θα το βρει ;) αχχχ κι εγω θελω να παρω απλα το παραγγελνεις η πρεπει να γινει σε συγκεκριμενες διαστασεις????ειμαι παντελως ασχετη γι αυτο και φοβαμαι πως δεν θα τα καταφερω :cry::cry:

εγω τι να πρωτο πω για τα πεθερικα μου :o:shock: παντως οποια ιστορια και να διαβασω για πεθερικα οι δικοι μου τα ξεπερνανε ολα βγαινουν παντα νικητες!!!

σημερα θα φτιαξω ψαροσουπιτσα μιαμ μιαμ τι κολημα εχω φαει με αυτες τις σουπες :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταλιτσα απλως διαλεγεις αν θελεις μονο ή διπλο.Δεν εχει διαφορα στο μεγεθος του μονου ή διπλου.Η διαφορα τους ειναι μονο στο οτι το διπλο εχει 2 κομματια διαφορετικου χρωματος ενωμενα.Αν ενδιαφερεσαι πες μου να σου κανω προταση φιλιας στο φβ με την κοπελα που παρηγγειλα εγω το δικο μου.Το παραγγελνεις κναονικα απο την ιδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stalitsa μου δεν θυμαμαι ποια εισαι στο φβ :oops::oops: με συγχωρεις.. σου στελνω εδω το ονομα της σελιδας της κοπελας.Στειλε της αιτημα φιλιας. https://www.facebook.com/pantoumazi.sli ... ts&fref=ts

Ελενα σου εγραψα στο τσατ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...