Μετάβαση σε περιεχόμενο

bebe ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ΔΡΟΣΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ν9


Recommended Posts

Τι κάνετε κορίτσια;; Εγώ σήμερα τα έφτυσα γιατί σιδέρωνα 3 ώρες και μετά τακτοποίησα τα πραγματάκια της φραουλίτσας στα συρταράκια και στη ντουλάπα. Γενικώς ήταν μια πολύ κουραστική μέρα γιατί έκανα συνέχεια δουλειές και τώρα τα πόδια μου είναι απίστευτα πρησμένα :?:?:?:? Αύριο λέμε να πάμε βόλτα στη θάλασσα και έτσι θα χαλαρώσω λίγο. Οι δουλειές για το μωρό έχουν τελειώσει. Τα έχω πλύνει όλα. Τώρα μένει να αγοράσω καινούρια στρωματάκια για κούνια και πορτ μπεμπέ και να πάρω το καθισματάκι αυτοκινήτου για νεογέννητα που θα μου δανείσει η κολλητή μου. Πάντως στο δεύτερο παιδί οι ετοιμασίες είναι πολύ πιο εύκολες!

Κατερινάκι μου πόσο όμορφες είναι οι φωτογραφίες που μας έβαλες...Φαίνεται πόσο ευτυχισμένη είσαι! Λάμπεις! Επίσης, χάρηκα πάρα πολύ που η Αγγελικούλα σου δέχτηκε τον αδερφούλη της τόσο καλά!!!Ανυπομονώ να τα ξαναπούμε από κοντά!!!

Νάνσυ πλησιάζεις κι εσύ! Πότε έχετε προγραμματίσει την καισαρική;;;; Σε λίγο κλείνεις και την 36η εβδομάδα και δε θα έχεις πλέον άγχος!

Αριάδνη ελάχιστες μέρες έμειναν και για σένα!! Με κόβω να είμαι η τελευταία εγκυούλα της ομαδούλας μας.....Θα σας πρήζω με τα νεύρα που θα έχω :lol::lol::lol::lol:

Μπεμπούλα χαίρομαι πάρά πολύ που όλα πήγαν καλά τελικά! Ξέρω κι εγώ ότι το νοσοκομείο στο Ηράκλειο είναι καλύτερο. Δεν το σκέφτεσαι να μείνεις εκεί για να γεννήσεις;;

Ελενάκι η κορούλα σου θέλει χέρια με κούνημα και βόλτες ή απλά αγκαλίτσα για να κοιμηθεί;;; Αν είναι το δεύτερο μη σκας γιατί είναι πολύ λογικό να τους αρέσει να κοιμούνται στην αγκαλίτσα της μαμάς και νιώθουν και ασφάλεια! Έχω ακούσει όμως και περιπτώσεις που η μαμά έκοβε βόλτες με το καρότσι μέσα στο σπίτι για να κοιμηθεί το παιδί..Αυτό εννοείται πως δεν είναι καλό :?:?:?:?:?

Βίκυ με το καλό να δεχτείς τους άντρες σου! Σου έλειψαν ε;; Πέρασε όμορφα ο Αντωνάκης σου;; Τι σου λέει;;;Εσένα πότε σου είπε ο γιατρός ότι θα κάνετε την καισαρική;;

Σταυρούλα γιατί πρέπει να κάθεσαι στο σπίτι μέχρι να γυρίσει ο καλός σου;; Δεν οδηγείς;; Ακόμα και να μην οδηγείς όμως θα μπορούσες να τον πηγαίνεις βολτούλες με το καρότσι ή ακόμα και να συναντιέσαι με φίλες σου και να πηγαίνετε για καφεδάκι (μαζί με τον μπέμπη)..Υπάρχουν λύσεις. Κρίμα είναι να κλείνεσαι στο σπίτι τέτοια εποχή..

Ξεκινάς δουλίτσα Αλέκα;;; Άντε καλή αρχή! Για πότε γέννησες, για πότε σαράντισες, για πότε ξεκινάς και δουλειά...Περνά γρήγορα ο χρόνος τελικά...Εγώ παρόλ' αυτά νιώθω πως θα είμαι μια ζωή έγκυος :?:?:?:?

Είδες Πασχαλιτσάκι μου που χάρηκε ο πριγκιπάκος που σε είδε;;; Τσάμπα στεναχωριόσουν την προηγούμενη φορά..Η μάνα είναι μία και αναντικατάστατη. Αυτό δεν αλλάζει ποτέ!

Αυτά και για σήμερα! Πολλά φιλάκια σε όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσακια καλημερουδια

ευχομαι ολες να ειστε καλα...

Κατερινακι να σου ζησει ο μπεμπακος να ειναι παντα γερος κ δυνατος..

Νασουλα μπραβο τα καταφερες κ συ εφτασες στις 36 εβδομαδες αντε με το καλο να κρατησεις τα μωρακια σου αγκαλια..

Μπεμπουλα τι τραβηξες κ συ...ευχομαι απο δω κ περα ολα καλα να πανε..κ να σκεφτεις σοβαρα να γεννησεις στο Ηρακλειο ειναι πολυ καλυτερα..

Αλεκακι με το καλο η επιστροφη στην δουλεια κ οποτε μπορεις να μας γραφεις γιατι τωρα θα χεις φουλ για φουλ προγραμμα

Ανθη ολα ετοιμα τα χεις για την κορουλα σου αντε να περασει ο καιρος κ με το καλο να την κρατησεις κ αγκαλιτσα

Σταυρουλα μην κλεινεσαι μεσα γιατι θα παθουν τα νευρα σου...οποτε μπορεις παιρνε τον μπεμπη κ πατε καμμια βολτα...κουκλος ο γιος σου..εσενα μοιαζει????αστερι..φτου φτου...

Πασχαλιτακι η μανα εινα μονο μια..ασε το γιο σου να περασει καλα στο χωριο κ να δροσιστει...εσυ εισαι παντα μεσα στην καρδουλα του.

Εγω αυτες τις μερες υπεφερα απο ενα βιζουνι-σπυρι τεραστιο που εβγαλα στον πωπο..εγινα τουμπανο κ υπεφερα μεχρι που εσκασε μονο του κ πηγα στο κεντρο υγειας οπου μου το καθαρισε ενας χειρουργος ουρλιαζα απο τον πονο...κ θα ξαναπαω την τριτη για αλλαγη γαζας κ παλι καθαρισμογιατι εχει πολυ βαθια ριζακ ολο μαζευει πυον...παιρνω κ αμοξιλ...τι να πω πως βγηκε κ αυτο δεν μπορω να καταλαβω.ευτυχως δεν ποναω τοσο ειμαι λιγο καλυτερα.Σημερα επιτελουςθα σαραντισω αντε μηπως μπορεσω κ παω κανενα σουπερ γιατι εδω η λεχωνα αμα δεν σαραντισει ειναι γρουσουζια να παει οπουδηποτε..οποτε μεχρι το μπαλκονι μπορουσα να παω αλλιως παραμονευε η πεθερα μου την οποια θα πνιξω καμμια ωρα..βεβαια ευτυχως με βοηθαει με την Δεσποινα κ με το φαγητο...αλλιως δεν την αντεχω με τιποτα.

Σημερα θα παραγγειλω κ τουρτα για το κοριτσι μου γιατι τριτη εχουμε γεννεθλια...κ θα τα κνω στο σπιτι φυσικα..θα ρθει κ η μαμα μου να βοηθησει...κοριτσακια να ρωτησω..εσεις που εχετε θηλαστρο ποιο εχετε παρει κ αν σας εχει βολεψει να κανετε τραπεζα γαλατος..θελω να παρω αλλα δεν θελω νατο παρω τζαμπα αμα ειναι να μην το χρησιμοποιω..εσας σας βολεψε...παω να ετοιμαστω γιατι θα παμε για ευχουλα..τα λεμε μετα φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia mou, pos eiste? ego edo akoma sto nosokomeio eimai, den ksero an tha bgo mexri na genniso! perimeno simera na mou poun! i psuxologia mou einai xalia! tha erthei i adelfi mou me ton patera mou se ligo na katsoun mazi mou! kourastika koritsia edo mesa, apo ti triti eimai sta nosokomeia! thelo na pao ligo spiti mou. exthes mou eipan oti tha genniso mexri telos tou mina, kai bebaia edo tha genniso. sto nosokomeio sto rethymno den thelo oute apo mprosta na peraso! edo einai polu kaloi oi giatroi, erxonte 3 fores tin imera...

mpikan oi giatroi ta leme se ligo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!

κοκονα μου εμενα μου ειχα κανει δωρο το θηλαστρο της αmenda απ εξω κ ειναι παρα πολυ καλο!το εχω δανεισει κ δυο φορες κ καμια δεν ειχε παραπονο..απλα εμενα με κουραζει η διαδικασια..κ τωρα θα το χρησιμοπ.μονο στην αρχη εαν δεν μπορουν να πιασουν στηθος λογο μικρου μεγεθους των μωρων μετα μονο βυζι κ εαν τα βρω δυσκολα στο θεμα συγχρονισμου σιγα σιγα θα κοψω κ το βυζι γιατι ξερεις καλα πως ειναι να εχεις κ αλλο παιδι να μεγαλωνεις κ μαλιστα χωρις βοηθεια..

εγω ακομα εδω οπως βλεπετε!αυριο κλεινω κ τις 36εβδομαδες κ δεν μας νοιαζει τιποτα!!!ας γεννησουμε οποτε ειναι.πιστευω κ στο βαρος να μαστε ψιλοκαλα αλλα κ ηλικιακα.εχω κ γιατρο αυριο στις 8 που το χαμε κλεισει ετσι τυπικα σε περιπτωση που δεν ειχα γεννησει.. :lol::lol: πραγμα που δε το πιστευε!!τελικα μπορει ο τραχηλος να χει εξαλειφθει αλλα τα μωρα μια χαρα περνανε κοιλιτσα κ δεν θελουν να βγουν :lol::lol:

εστε μου καλα θα κανεις κ θα ξεκινησεις κατευθειαν για δευτερο..κ η ξαδερφη μου ετσι εμεινε αμεσωσ!!κ τωρα εχει κ το τριτο!!

ρε γαμωτο εστειλα στην μπεμπουλα κ δεν μου απαντησε..τι να εχει γινει αραγε;;;;

πασχαλιτσακι πως πας με την πιεση;δεν μας ειπες

ανθη μου κοντευεις κ εσυ!ωραιες οι ετοιμασιες παντως..εμενα στο δωματιο δεν χωρας να περασεις πλεον.. :lol::lol: γιατι εχω βαλει κ την καλαθουνα κ το λικνο κ το μπανιερο επιπλο για να μην μπαινει η μικρη.κλειδωνω κιολας γιατι τις κουνιες τις εχω στρωσει κ μπαινει κ κανει τραμπολινο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα......

Σημερα κοιμηθηκαμε πολυ καλα!Δοξα τω θεω.Σε γενικες γραμμες ειναι ησυχουλα,η γλυκουλα μου,το καμαρακι μου....Αυτο με το θηλαστρο καθε τρεις ωρες....Βλεπετε οταν ημασταν στο νοσοκομειο που να της δωσω στηθος στη μοναδα....

Κατερινακι μου γλυκο να σου ζησει ο παιδαρος,τι τελεια φωτο ειναι αυτη....

Ελενα,το θεμα της πιπιλας...Οι παλιες μαμαδες την βαζανε απο τη πρωτη μερα,οι συγχρονες την αποφευγουν....Τωρα τι να πω....

Αριαδνη,σου ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου με το καλο να κρατησεις τη ''τσουπα σου''

Νανσυ μου δεν ξερω για το Μητερα αλλα στο Ιασω ολα τα διδυμακια και τα τριδυμακια τα εβαζαν στην εντατικη και μετα στη νοσηλεια.Τωρα οπως ξερεις ειναι και τα συμφεροντα σε σχεση με τον ΕΟΠΥ....Τεσπα οταν υπαρχει αναγκη καλως αλλα για βλακειες...Ασε που τους βολευει,βαζουν και στα μωρακια ενα ρινογαστρικο και ξεμπερδευουν.

Βεβουλα,δοξα τω θεω ολα καλα,μην επηρεαζεσαι απο κανεναν.....

Κοκονα,περαστικα σου,λιπωμα ηταν???????

Σημερα θα βαλω καμια φωτο......

Θα διαβασω ποιες θελετε να σας πω τι συνεβη και θα σας γραψω μηνυμα!!!

Λια μου,τι κανεις????τι κανει ο" γαμπρος μου΄΄...

Αριαδνη,η προσαρμογη ειναι ενα θεματακι...Εχω μεγαλη βοηθεια απο τον αντρα μου,εχει λιγες γκρινιτσες...αλλα σε γενικες γραμμες ειανι πολυ καλη...Εσυ πως μου νιωθεις?Ηρθε ο αντρας σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου. Εχθες με ταλαιπωρησε πολυ η ατιμη η καουρα........ απο τις 3 ως τις 6 τα χαραματα δεν κοιμομουνα καθολου!!!!!! Οπως και να ξαπλωνα με ανεβαινε η καψιλα και δεν μπορουσα να ανασανω.... Ισως φταιει οτι εφαγα αργα σνιτσελ και εναν ωραιοτατο κεφτεδακο μιαμ μιαμ μιαμ!!!!!! Επισης ειχε πολυ ζεστη και ημουνα ολη την ωρα με τον ανεμιστηρα απεναντι ο οποιος μερικες φορες με παγωνε και σηκωνομουνα και τον εκλεινα και μετα απο λιγα λεπτα ξαναεσκαγα και τον ξανανοιγα και ουτοκαθεξης. Δεν πειραζει, ας ειναι καλα η νεραιδουλα μου και ολα τ' αλλα παλευονται.

Ανθουλα τελειωσες με τις ετοιμασιες. Ωραια!!!!! Ειναι ευχαριστο συναισθημα και μεγαλη ασφαλεια να ξερεις οτι απο εδω και περα εισαι ετοιμη και το μονο που σου μενει ειναι να περιμενεις να περασουν οι μερες και να ερθει η μαγικη στιγμη που θα συναντησεις το θαυματακι σου. Πατε σημερα τη βολτιτσα να χαλαρωσετε και να ξεκουραστειτε και να ξεκουρασεις και τα ποδαρακια σου. Οντως στο 2ο παιδακι ολα γινονται πιο γρηγορα!!!! Εσυ για φυσιολογικο τοκετο πας?????

Κοκονιτσα περαστικα βρε κοριτσι μου. Ωρες ωρες σκεφτομαι πως γινεται απο το πουθενα να μας συμβαινουν διαφορα...... ευτυχως περασε και δεν σε ταλαιπωρησε πολυ. Χαρα στο κουραγιο σου να κανετε γεννεθλια!!!!! Εγω δεν θα εκανα, απλα θα καλουσα γονεις και αδερφια ισα ισα για να γιορτασω.... Οσο για το θηλαστρο εγω ειχα ενα της μεντελα, καλο ηταν απλα δεν τον χρησιμοποιησα πολυ επειδη ο μικρος δεν επαιρνε μπιμπερο, αλλα επισης οσες φορες το δοκιμασα δεν εβγαζα και πολυ γαλα....

Χριστινακι-μπεμπουλα περα απο υπομονη και θετικες σκεψεις δεν μπορεις να κανεις και τιποτα αλλο. Να σκεφτεσαι οτι εισαι μεσα στους γιατρους και οτι σε 1 εβδομαδα κλεινεις τις 36 εβδομαδες οποτε ολα ειναι καλα. Σιγουρα ειναι ψυχοφθορο ολο αυτο και κουραστηκες αλλα οσο εισαι εσυ καλα ειναι και τα μπεμπακια σου. Να ερχονται να σου κανουν παρεουλα ανθρωποι που αγαπας και σε κανουν να νιωθεις ομορφα και θα δεις που θα περασουν οι μερες και ολα θα τα ξεχασεις. Περιμενουμε νεα των γιατρων.

Νανσουιτα ειδες και εσυ που ανησυχουσες? Κλεινεις αυριο τις 36 εβδομαδες και ολα πανε κατ' ευχην. Αυριο θα περιμενουμε να μας πεις τι σου ειπε ο γιατρος. Οσο για την πιεση που ρωτας..... το καλο ειναι οτι δεν ανεβαινει περισσοτερο. Δεν μπορω να πω οτι ειδα και τρελη βελτιωση....... ειναι λιγο χαμηλοτερη, ελαχιστα αλλα γενικα ο καρδιολογος ειπε οτι η συγκεκριμενη ουσια για να δρασει πρεπει να χορηγειται σε εγκυες τουλαχιστον 1 μηνα, οποτε και το οτι μου κανει εστι και λιγο καλο ειναι θετικο. Σ' ευχαριστω για το ενδιαφερον:))))))))))))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nene μου κ εγω θελω να μου πεις τι συναιβει!ρε γαμωτο τσαντιζομαι με αυτα τα συμφεροντα που τα βαζουν χωρις λογω στην εντατικη!!κ απο οτι καταλαβα κ με την αντιδραση της παιδιατρου κατι τετοιο γινεται.κ δεν ξερω εαν υπαρχει καποιος τροπος να κανω κατι για να δω εαν γινεται κατι επιτειδες..

παντως η ξαδερφη μου που κ τα τρια της βγηκαν μικρουλια κ νωρις 35η εβδομαδα κανενα δεν εβαλα θερμοκιτιδα στο μητερα απλα τα ειχαν κατω για παρακολουθηση βαρους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες!

επιτελους ειμαι σπιτακι μου,απο πολυ πρωι με εφερε ο πατερας μου κ εκανα μπαλκονι,ηταν χαλια κ κουραστηκα,αλλαξα σεντονακια,εβαλα καθαρες πετσετες εχω βαλει κ μοσχαρι για μαγειρεμακ μου μενουν κατι ψιλα να κανω.ηθελα να κανω κ σφουγγαρισμα κ σκουπισμα αλλα λεω αφου ερθουν κ μαζευτουν οι βαλιτσες να τα κανω μετα γιατι ηδη κουραστηκα κ εχω κ κατι αλλες δουλειτσες ακομα.

πολυ ζεστη σημερα παλι,δε μπορω.

ανθη μου κατα τις 10 αυγουστου πρωτα ο θεουλης θα γενησω μαλλον.τελος του μηνα εχω ραντεβου με τον γιατρο οποτε κ θα κανονισουμε.ναι μου ελειψαν παρα πολυ τα αντρακια μου,ανυπομονω να ερθουν κ οσο για τον αντωνακη τα περασε πολυ καλα,θαλασσα,παιχνιδια με κατι αλλα παιδακια κ εμαθα οτι ετρωγε κ εμενα μαζι,πολυ ορεξη.μπραβο που τα εχεις ολα ετοιμα κ εγω θελω να τελειωσω αυτη την εβδομαδα.θελω να παρω κ καμια πυτζαμουλα αυριο.

χριστινακι υπομον η κοπελα μου,σε καταλαβαινω πως νιωθεις αλλα οπως λεει το πασχαλιτσακι εισαι μεσα στους γιατρους κ εμεινε λιγο γενικα αν χρειαστει να μεινεις κ αλλο μεσα.

νανσουλι αφου εκλειδες 36 εβδ μη σε νοιαζει τιποτα,δε νομιζω να σου τα βαλουν θερμοκοιτιδα,αστο μην το σκεφτεσαι απο τωρα.

αντωνια μου μπορει αυτο που εβγαλες να ειναι ξεσπασμα της γεννας εγω ειχα βγαλει στο κεφαλι κατι σαν μεγαλα σπυρακια,βεβαια δε ποναγα αλλα ετσι μου ειχε πει γιατρος.να χαιρεσαι το κοριτσκι σου κιολας κ να τα εκατιοστησει!

σταυρουλα μου ξεχασα να δω το βιντεακι του μπεμπουλη,θα παω μετα αφου τελειωσω απο εδω,καλα θα κανεις να ξεκινησεις προσπαθειες εφοσον μας εχεις πει τους λογους.

αυτα κ απο μενα θα τα ξαναπουμε κοριτσακια μου,φιλια πολλα κ καλημερα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Ti kanete???

Pws tin paleuete me ti zesti oi fouskwtoules mou???

Edw egw exw liwsei, fantazomai eseis!

Emeis xtes pigame thalassa to apogeumataki, egw akoma den exw boutiksei alla mallon apo bdomada tha ksekinisw kai ta mpanakia! Eixame kai parea kati filous, kairo eixa na katsw eksw me parea! Katsame arketa kai h mpempa mia xara, ti thilasa kiolas kai ola kala! Tis aresei to thalassino aeraki giati itan polu isixo mwro. To mono kako einai oti sto gurismo molis eixe faei kai apo to tarakounima stous skatodromous pou einai gematoi lakoubes otan ftasame spiti (to perimena oti tha ginei, afou elega tou antra mou, apofeuge tous lakous giati exei ginei frapes to stomaxi tis) ekane emeto oti eixe faei to kaimeno mou. Meta apo ligi wra omws ksanafage me polu oreksi!

Tha sarantisw se mia ebdomada! Kanonisame kiolas to allo Sabbato na pame gia sarantismo stin ekklisia sto xwrio!

Mallon tote tha tous anakoinwsoume to onoma tis mpempas kiolas. Den to kseroun akoma ta petherika. Alla ws twra itan oloi polu swstoi, oute kan mas rwtisan an exoume apofasisei onoma, tipota peri onomatos den exei anaferthei!

Anthouli oxi den thelei boltes kai tetoia, akoma kai stin agkalia mou koimatai!

Kokona perastika! Ti itan auto pali? Fantazomai ton pono, mia fora eixa bgalei ena, nomizw kusti tou kokitos legetai, bgainei anamesa stin xaramada tou popou panw sto kokalo kai ponaei apisteuta!! Kai moiazei ligo me auto pou periergrapses kai esu. Kokona kai edw to exoume auto me to sarantismo oti einai goursouzia, egw mono se spitia den pigaina alla siga mi rwtisw kai ta souper market!! Oute kai tin pethera tha rwtousa!

Mpempoula kai egw auto tha ekana sti thesi sou, ekei tha gennousa! De sugkrinontai ta nosokomeio. Ante kai esu plisiazeis koritsaki!!

Nansouita mou kai esu eisai etoimi tote! Den tha sou kleisei rantebou gia kaisariki??

Nene mia xara h koroula sou! Pes mou kai emena ti egine!

Bikaki twra pou eisai spiti tha xalarwseis!

De thumamai poia rwtise gia to thilastro, egw exw tis Medela kai mou fainetai mia xara, mpainoun kai mpoukalia alla kai sakoulakia gia na fulasetai stin katapsuksi. Kai egw prospathw na kanw trapeza galaktos alla duskoleuomai sto pote na armextw giati fobamai min ksupnisei tote h mpempa kai thelei gala kai to exw bgalei olo. Ase pou bariemai kai egw polu ti diadikasia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι νανσυ μου περασαν οι μερες γρηγορα,στην αρχη μου φανηκε βουνο κ τωρα λεω ποτε ηρθε η μερα.τζαμπα εχασα παντως τις διακοπες αλλα αν πηγαινα θα ενιωθα ανασφαλεια,με ξερω.κ ειδικα τωρα τελευταια που εχουν αυξηθει πονακια θα ημουν μεσα στα μουτρα.δε πειραζει,να ειμαστε καλα του χρονου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Αχ βρε Μπεμπούλα τι πέρασες...ελπίζω όλα να πάνε καλά!!!!!!!!!Έχεις όλη την θετική σκέψη μας!!!!!!!!!!!

Νάνσυ περνάνε οι μέρες!!Άντε λίγο ακόμα και τα μωράκια σου δεν θα χρειαστούν παρακολούθηση!!!! :D:D:D:D:D

Kangooro καλωσόρισες στο σπιτάκι σου!!!Η φωτο είναι τέλεια!!!!!!!!!Φαίνεσαι τόσο ευτυχισμένη με τα παιδάκια σου!Και η μικρή σου είναι όλα τα λεφτά!!!Να σου ζήσουν κορίτσι μου και πάντα έτσι ευτυχισμένη να είσαι!

Αχ Αριάδνη σε καταλαβαίνω και εγώ αφού δεν γέννησα μέχρι τώρα με βλέπω να πηγαίνω μέχρι τέλους...ενώ έλεγα θα είναι σαν τον Απόλλωνα και θα γεννήσω στις 36 άντε 37 τελικά άλλα σχέδια έχει ο μικρός...Τελείως διαφορετικό μωράκι θα είναι...ο Απόλλωνας από τότε ήταν ανήσυχος...ούτε στην κοιλιά καθόταν!!!! :D Τέλος πάντων...

Αχ τι ωραία este που πήγατε για μπανάκι, αν και δεν έκανες πολύ τουλάχιστον άλλαξες παραστάσεις!!!Όσο για το δεύτερο παιδάκι που σου είπε ο γιατρός μπορεί να είναι δύσκολο με δύο τόσο μικρά μωράκια αλλά αν είναι να το αποκτήσεις φυσιολογικά αξίζει...γλυτώνεις όλη την ταλαιπωρία της εξωσωματικής! Εσείς προσπαθήστε και βλέπετε πως θα πάνε τα πράγματα!

Πασχαλιτσάκι τι καλά που είδες τον πρίγκηπα σου! 'Οντως τα μικρά τρελαίνονται στο χωριό...και ο δικός μου όταν πηγαίνουμε δεν μπορώ να τον μαζέψω από έξω...όλο τρέχει και γελάει!!!!!!!!Τουλάχιστον θα ξέρεις ότι είναι χαρούμενος!!!

Κοκόνα περαστικά! Να χαίρεσαι και την μικρή σου! Πολύχρονη να είναι! Εγώ από θήλαστρο είχα πάρει της NUK αλλά δεν μπορώ να πω ότι έμεινα πλήρως ευχαριστημένη... τώρα θα πάρω κάποιο άλλο να δοκιμάσω... με είχε ταλαιπωρήσει αρκετά το θήλαστρο, το χρησιμοποιούσα βέβαια κάθε μέρα...από το τέλος του πρώτου μήνα μέχρι και τον όγδοο, μετά δεν άντεξα άλλα και το έκοψα μιας και το γάλα μου είχε μειωθεί. Επειδή είχα ξεκινήσει νωρίς την δουλειά έπρεπε να το βγάζω και να του το δίνουμε με μπιμπερό με αποτέλεσμα να μην θέλει μετά το στήθος (κλάμα εγώ....) οπότε όλα τα γεύματα τα έβγαζα με το θήλαστρο...ελπίζω ο Ερμής τώρα να μην μου κάνει τα ίδια...μιας και πάλι θα πάω στη δουλειά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ!ΘΑ ΓΕΜΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΑΜΑΞΙΑ ΚΟΥΒΑΔΑΚΙΑ Κ ΘΑ ΜΑΣΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΘΑΛΑΣΣΑ Κ ΘΑ ΠΙΝΟΥΜΕ ΦΡΕΝΤΟ!!!Κ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΘΑ ΤΡΕΧΕΙ :lol::lol:

ΕΛΕΝΑ ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΗ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΕΧΩ Κ ΘΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ!ΜΕ ΕΧΩ ΙΚΑΝΗ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ 4ΔΙΑΣΤΟΛΗ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ :lol::lol: Κ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΜΠΕΝΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ! :lol::lol:

ΑΦΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΒΑΛΙΤΣΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΠΑΣ Κ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω αυτο ονειρευομαι φρεντο κ τσιγαρακι.αν το τσιγαρακι θα ειναι βλακεια μου αν το ξαναρχισω ,με δυο φορες που το εκοψα λογω εγκυμοσυνης.παντως το ονειρευομαι κ εγω αυτο το σκηνικο κ ακομα κ να μη καπνιζω κανονικα ενα θα το κανω με τον καφε. :lol: παντως το καλοκαιρι ειναι πιο τραβηχτικο το ατιμο. :roll::D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kala nai pare ti balitsa gia na eisai sigouri...

twra mou thumises pou mou elege mia ksaderfi mou oti prin 1 mina eixe paei sto nosokomeio na dei kapoion kai ksafnika anastatwthikan oloi oi giatroi giati irthe mia kopela sta epigonta odigontas kai eixe gennisei moni tis mesa sto amaksi...kai mou elege oti tin eide kai h ksaderfi mou otan tin piran me to foreio pou kratouse ena mwro kai kremotan o lwros!! Sokaristiko e?

Giauto prosexe kai esu min bgei kanena ekei pou strwneis kamia kounia kai den to pareis xampari!! :lol:

Bikaki prospathise na min to ksanarxiseis!!

Emena proxtes irthe mia fili mou na me dei...kai me autin kapnizame kai piname kafedakia mazi para polu prin to kopsw...kai otan tin eida to prwto pragma pou skeftika itan...axx naxame kai ena tsigaro!!! Kako auto bebaia. Alla tha prospathisw na min to arxisw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω μια κοιλιτσα,καλα δεν ειναι κ τεραααστια αλλα ειναι πολυ μεγαλη.τουλαχιστον ετσι δειχνει.

ελενα μου ναι να προσπαθησουμε να μη το αρχισουμε ειναι κριμα.εμενα η μονη αφορμη ειναι μια εγκυμοσυνη για να το κοψω κ φυσικα χτυπα ξυλο αν μου προκυψει καποιο θεμα υγειας.κατα τα αλλα δεν υπηρχε πιθανοτητα.γιατι μου αρεσει γενικα το καπνισμα,με χαλαρωνει,το βλεπω σαν παρεα.τωρα καθομαι στη καφετερεια η στο μπαλκονι κ νιωθω αδεια τα χερια,πολυ κακο αυτο φυσικα.

αυτο με τον τοκετο το εχω ξανακουσει,πολυ με τρομαζει μια τετοια σκεψη,οταν νιωθω βαρος κ πονακια σκεφτομαι αυτο,μη μου συμβει κατι τετοιο.

παντως ασχετο αλλα δεν εχω τιποτα στο ψυγειο,επειγοντως αυριο μαρκετ.ευτυχως φερνουν ντοματουλες για καμια σαλατα,μη φαμε το μοσχαρι ξεροσφυρι με τα μακαρονια κ θα φερει κ ψωμακι.κρεμυδακια εχω αλλα δεν εχω φετουλα.το πρωι εκανα μεγαλη βλακεια οπως με εφερνε ο πατερας μου περναγα απο βενετη κ δε σταματησα να παρω κατι να φαω.κ τωρα πειναω κ δε σκεφτηκα να εψηνα απο νωριτερα να ψησω τυροπιτακια κ τετοια σκατολοιδια που εχω καταψυξη.τωρα αν τα ψησω θα φαω πολλα κ δε θα φαω φαι.σας ζαλισα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σε λίγη ώρα θα ετοιμαστούμε για να πάμε στη θαλασσίτσα. Προς το παρόν δεν μπορώ να κουνηθώ :?:?:?:? Πονάει και το κορμί μου από χθες που ξεπατώθηκα..

Νάνσυ μου καλά κάνεις και κλειδώνεις γιατί θα ήταν μεγάλο ζόρι να τα ξαναφτιάξεις όλα από την αρχή τώρα που τα έστρωσες τα κρεβατάκια τους..Πολύ όμορφη η κοιλίτσα σου!!! Άντε να δούμε τι θα σου πει ο γιατρός. Λες να μπεις για γέννα;;;;Λες να είσαι η επόμενη;;

Αντωνία μου σαράντισες;;;Ωραία!! Τώρα θα μπορείς να πηγαίνεις όπου θέλεις χωρίς να σε πρήζουν. Εγώ να σου πω την αλήθεια δε θα άντεχα να μείνω στο σπίτι για σαράντα μέρες. Θα με έπαιρναν με ζουρλομανδύα :?:?:?:? Τι σπαστικό αυτό με το σπυρί που έβγαλες :?:?:? Περαστικούλια! Θα κάνεις και γενεθλιάκια για τη μικρούλα σου;; Καλές ετοιμασίες!!!!

Μπεμπούλα κάνε υπομονή..Φαντάζομαι πόσο δύσκολο είναι για σένα να είσαι μέσα στο νοσοκομείο αλλά να σκέφτεσαι ότι σε λίγο καιρό θα κρατάς τα αντράκια σου στην αγκαλίτσα σου!!! Δεν έμεινε πολύς καιρός..

Βικάκι ήρθαν οι άντρες σου;; Χάρηκε ο Αντωνάκης που σε είδε;; Λογικό είναι να πέρασε τέλεια. Τα παιδάκια τρελαίνονται για παιχνίδι και θάλασσα!!! 10 Αυγούστου ε;;; Μια χαρά!!!!Τίποτα δεν έμεινε. Μην ανησυχείς για τις ετοιμασίες. Στο δεύτερο παιδάκι όλα γίνονται πιο γρήγορα ;););););) Φρέντο και τσιγαράκι ε;;; Τι είπες τώρα;;;; Θέλω κι εγώωωωωωωω!!!!!!

Ελενάκι οι εγκυούλες απλά δεν την παλεύουμε με τη ζέστη :?:?:?:?:?:?:?:? Εγώ προσωπικά γενικώς δεν την παλέυω και γι' αυτό τα είδα όλα όταν ο γιατρός μου είπε πως με βλέπει να παίρνω όλο το μήνα :?:?:? Δεν το πιστεύω βέβαια αυτό ή μάλλον δε θέλω να το πιστέψω :lol::lol::lol::lol: Και οι 38 εβδομάδες μια χαρούλα είναι ;);););) Μια φίλη μου που αρμέγεται μου είπε ότι ταΐζει το μωρό από το ένα στήθος και από το άλλο αρμέγει. Έτσι μέχρι να ξαναπεινάσει το νινί έχει ξαναγεμίσει το στήθος. Προσωπική εμπειρία δεν έχω επί του θέματος γιατί στον Πάνο μόνο αντλούσα. Στήθος δεν έδωσα σχεδόν καθόλου.Φοβερό αυτό που συνέβη στην κοπέλα που γέννησε μόνη της..Αυτό θα πει γρήγορη και εύκολη γέννα :shock::shock::shock::shock::shock:

Αφροδίτη σε πόσες μέρες θα πρέπει να γυρίσεις στη δουλειά; Τελικά δεν είμαι η μόνη. Και η Αλέκα και εσύ..Του Ερμή του αρέσει μεσα στην κοιλίτσα! Γέννησα το γιο μου όταν έκλεισα την 40η εβδομάδα αλλά τώρα ελπίζω η μπεμπούλα να θέλει να βγει γύρω στις 38 εβδομάδες μπας και κάτσω λίγο περισσότερο μαζί της μέχρι να γυρίσω στη δουλειά..

Πολλά φιλάκια!! Πάω να ετοιμαστώ γιατί μέ έχει πιάσει απίστευτη βαρεμάρα και δε λέω να σηκωθώ από την καρέκλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΑΡΑ ΒΑΖΩ ΑΜΥΓΔΑΕΛΑΙΟ Κ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΜΙΑ..ΣΤΟ ΞΕΦΟΥΣΚΩΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ..ΠΟΥ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙΤΕ ΠΩΣ ΠΕΡΠΑΤΑΩ!!ΣΟΥΜΟ!!!

ΕΧΩ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ Κ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΕΦΥΓΕ.ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΟΥΡΒΑΛΑΚΙΑ Κ ΓΕΜΙΣΤΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΑΡΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΧΟΥΜΕ Κ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ ΦΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα εγω την ειχα ξεχασει τη κρεμα για τις ραγαδες.ζητημα αν εβαλα 3 φορες.

ανθη μου καλο μπανακι,αχ θελω κ εγω κ τι δε θα εδινα αυτη τη στιγμη για μια βουτια στη θαλασσα!!τα αντρακια θα ειναι εδω σε κανενα δυωρο!!

θελω να βγω να παω να παρω μια κοκα κολα κ βαριεμαι.θελω να κανω κ ενα ντουζακι.τους ειπα οταν φτανουν να με παρει τηλ να κατεβω πυλωτη.αχ ανυπομονω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΘΗ ΜΟΥ ΜΠΑΝΑΚΙ Ε;;;Κ ΕΓΩ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΑ ΑΝΕΤΑ ΝΑ ΔΡΟΣΙΣΤΩ...

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΦΟΥ ΑΥΡΙΟ ΚΛΕΙΝΩ Κ ΤΙΣ 36 ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ Κ ΤΑ ΚΟΥΡΑΓΙΑ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ..Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Κ ΒΑΡΙΕΤΑΙ ΜΕΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΡΕΞΩ Κ ΝΑ ΧΟΡΕΨΩ ΜΑΖΙ ΤΗΣ Κ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΟΛΟ ΚΑΤΩ ΣΤΗ ΘΕΙΑ ΤΗΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΡΕΛΕΣ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΒΡΩ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ Κ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΕΝΙΚΩΣ ΕΚΑΝΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΛΑΧΑΝΙΑΖΩ..

ΒΙΚΑΚΙ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΤΟ ΧΩ ΣΙΓΟΥΡΟ Κ ΕΓΩ..ΒΛΑΚΕΙΑ ΒΕΒΑΙΑ..ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΑΝΑΨΩ Κ ΘΑ ΤΑ ΛΕΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ Η ΜΕ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ Κ ΘΑ ΠΙΝΟΥΜΕ ΚΑΦΕΔΑΚΙ..

ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΚΑΤΑΠΙΕΖΟΜΑΙ Κ ΘΑ ΝΑΙ Κ ΑΥΤΟ ΒΛΑΚΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΥΒΟΜΑΙ ΑΠΟ ΜΠΑΜΠΑ Κ ΚΟΡΗ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανσυ μου κ εγω αυτο θελω να γενησω για να νιωσω παλι ελευθερο το σωμα μου,να κανω τα παντα οπως τα θελω χωρις να σκεφτομαι μη παθω κατι,ας πουμε εκανα το μπαλκονι κ εκανα σιγα σιγα η δεν εσκυβα πολυ γενικα δε μπορω ετσι θελω να τα κανω μηχανικα.

αχ κ εγω με βλεπω να το ξαναρχιζω το ρημαδι,αφου με ξερω,ετσι εκανα κ στον αντωνη,δεν το ειχα βγαλει απο το μυαλο μου αλλα ειναι βλακεια.κ εγωθελω κουτσομπολιο καφε κ μαλμπορο λαιτς. :D

παω να κανω ντουζακι,να παρω κ κοκα.πρεπει να παρουμε κ αποκωδικοποιητη,δε παιζουν τα ιδιωτικα καναλια.ολα μαζι μας ηρθαν παλι,εχω κ οδοντιατρο αυριο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τί κάνετε?Σήμερα γράψατε πολλά!

Εμεις χτες βγήλαμε με κάτι φίλους, στην αρχή καφε με την κολλητή μου που είναι και αυτή εγκυος, της πήραμε και το δώρο, την προίκα little circus. Μετά πήγαμε για φαγητό με μια φίλη μου και τον άντρα της που έχουν μια μπεμπούλα 3 μηνων. Ηταν μια γλύκα και πολύ ήσυχη.Και ο άντρας της βοηθούσε πααααρα πολύ!!

Ανθή και Αφροδίτη και γω δεν φανταζόμουν όυτε κατα διάνοια ότι θα πάρω όλο το μήνα, να όμως που μάλλον θα συμβεί!!!Αυριο θα πάω για καρδιοτοκογράφημα και μάλλον Τετάρτη γιατρό.

Ελένη και γω θέλω να μου πεις τί σας συνέβη,αν θέλεις. Η μπέμπα σας φαίνεται μια γλύκα, αν και η φώτο είναι μακρινή.

Βικούλα, καλώς να δεχτείς τους άντρες σου. Εμένα ο δικός μου θα φύγει αύριο και θα ξαναρθει Πέμπτη να κάτσει σερι.Ε, γιατί τότε θα γέννήσω έτσι κι αλλίως.

Αντωνία περαστικούλια και καλές ετοιμασίες με τα γενεθλια.

Νάνσυ, τα κατάφερες και φτάσατε στις 36 εβδομάδες, μπράβο!

Χριστίνα, υπομονή, πάντως καλύτερα που θα γεννήσεις Ηράκλειο!

Φιλάκια προς το παρόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...