Μετάβαση σε περιεχόμενο

bebe ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ΔΡΟΣΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ν9


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκια, τί κάνετε?

Εγω τα ίδια, εχει και μια αποπνικτική ατμόσφαιρα εδώ λόγωτων φωτιών, αν ακούσατε. Η μαμά μου σήμερα μου δήλωσε ότι μετά τη γέννα θα έρθει μαζί μου στο σπίτι, δεν το περίμενα, όχι οτι ξετρελάθηκα αλλά κάθε βοήθεια δεκτή στην ανάγκη.

Στα δικά σας τώρα, απο που να αρχίσω?

Έλένη, καλωσηρθες και πάλι, να σας ζήσει η μπεμπούλα και απο δω και πέρα όλα να πάνε καλά. Γιατί μπηκατε εντατική?Ελπίζω να μην ήταν κάτι σοβαρό...

Μαράκι, η κορούλα σας μια γλύκα, φτου φτου να μην την ματιάσουμε!

Κατερινούλα, ποιοσ σε στενοχώρησε?

Βικυ, προσπάθησε να χαλαρώσεις και πάρε και τον γιατρό σου αν δεις ότι συνεχίζονται τα πονάκια.

Μανούλες, βλέπω ταλαιπωρήστε αλλά πιστεύω σιγα σιγα θα μπουν όλα σε σειρά.

Συγνώμη αν ξέχασα καμία...

Θα ξαπλώσω λίγο και το απόγευμα θα κάνω μπανιο, ξυρισματα κλπ, τόσο συχνα αποτρίχωση δεν έκανα, τώρα θα πάω να γεννήσω και οι μαίες θα μου δώσουν συγχαρητήρια! Αυριο το πρωι έχω και γιατρό.

Φιλάκια προς το παρόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol: ESTE ΠΩΣ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΕΤΣΙ;;;;;;;;ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΑΝΤΡΑΣ ΕΓΙΝΕ!!!!!!!!!

ΝΕΝΕ ΜΟΥ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ.ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παμε λοιπον ως προς τη γεννα που οπως σας ειπα ηταν η ωραιοτερη στιγμη της ζωης μου και ηταν η στιγμη που συνειδητοποιησα ποσο πολυ αγαπιομαστε με τον αντρα μου....Μπηκαμε αν θυμαστε ημερα Παρασκευη 06/07 12.00 το βραδυ στο νοσοκομειο Ιασω,εκαναν ολα τα απαραιτητα ξυρισμα,κλυσμα κτλ......Κατα τις ο1.οο ερχεται και ο γιατρος μου και μου βαζουν υποθετο....Περναει ολο το βραδυ με τον αντρα μου διπλα να λυνω σταυρολεξο και εκεινος να διαβαζει βιβλιο,να βγαζουμε φωτο να γελαμε.....(η μαμα μου περιμενε εξω).8.00 τομπρωι ερχεται ο γιατρος μου και λεει στη μαια ''ειμαστε ετοιμοι να ξεκινησουμε΄΄,μου βαζουν ορο και ξεκιναει το γλεντι,εγω αναπνοες......Να βλεπουμε τηλεοραση εγω, ο γιατρος ,ο αντρας μου και η μαια που ερχοταν και εφευγε.Ο γιατρος μου εμπαινε και εβγαινε και ελεγε εχουμε μελλον,μην ξεχνατε ειχα τραχηλο σε μηκος,δεν περιμενε να εξελιχθουν τα παντα τοσο γρηγορα...Στη διαστολη 4 μπαινει και η επισκληριδιος που η δοσουλα ηταν μικρη και δυστυχως δεν με επιασε για πολυ...Βλεπετε η αναισθησιολογος φιλη με το γιατρο μου ελεγε΄΄δεν εχει αναγκη,μικρη ειναι,αντεχει''.

Καποια στιγμη λεω στο γιατρο νιωθω ενα πονο χαμηλα,''σωπα μου λεει ,τοσο γρηγορα'',θα σε ψαχουλεψω σε 15 λεπτα(συνεχεια ωστοσο με ψαχουλευε),επιστρεφει σε 15 λεπτα,με ψαχουλευει και λεει στη μαια΄΄αμαν ειμσατε ετοιμοι,περιμενε ποαω να ετοιμαστω''....Εγω ωστοσο να βλπεω τηλεοραση με τον αντρα μου και μαλιστα οταν ξεκινησαμε τα σπρωξιματα (το ενα ποδι το κρατουσε ο γιατρος το αλλο ο αντρας μου και που και που εμπαινε και η μαια οπου ειχε συμβει ενα χοντρο περιστατικο και επρεπε να ειναι εκει)....Καποια στιγμη δειχνει το ξαδελφο μου στη τηλεοραση ,μιας και ειναι στον ολυμπιακο και ηταν η παρουσιαση των παιχτων,και ελεγα'' να ο ξαδελφος μου'' και ειχαμε πιασει ολοκληρη κουβεντα ολοι μαζι....Καταλαβαινα ποτε ερχονταν οι πονοι οποτε πηγαιναμε με βαση αυτα που ελεγα εγω και οχι με βαση το καρδιοτοκογραφημα (που ηταν βεβαια και το ιδιο)))).Ο Φωτης καποια στιγμη βλεπει πολλα μαλλια μπερδεμενα με νερα(εκει τον επιασε μια ψυχρολουσια),δεν μπορουσε να φανταστει οτι το πιπι μας μπορει να γινει τοσο μεγαλο......Μια παρα δεκα το μεσημερι γεννησα ενα κοριτσακι με υπερβολικα πολυ μαλλι,2830....Μου την εβαλαν στην αγκαλιτσα μου..............Αυτα ειναι τα ευχαριστα,εως εδω.Δεν ξερω αν ειναι σωστο να πω τα επομενα....Δε θελω να αγχωσω καμια κοπελα που κυοφορει γιατι δεν υπαρχει κανενας λογος........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Λιακι μου,δεν το πιστευω....Γεννησαμε την ιδια μερα 07/07 και τα μωρακια μας βγηκανε στις 17/07....Δηλαδη γεννηθηκαν την ημερα της ΑΓ.ΚΥΡΙΑΚΗΣ και βγηκαν της ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ.....Αχ κοριτσακι μου,τα ιδια θα πρεπει να περασαμε,κλαμα,.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου.

Πω πω χωρις τον πριγκιπακο μου η ζωη μου ειναι τοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο αδεια....... ευτυχως που εχω στην κοιλιτσα μου τη νεραιδουλα μου και μου κανει παρεουλα :D:D:D:D:D:D . Αυριο αν ειμαι καλα λεω να ανεβω στο χωριο και να μεινω εκει το βραδυ για να τον χορτασω λιγακι ;);););););););)

Πω ρε συ Αλεκα, εισαι το ειδωλο της παρεας!!!!!! Ολα τα κανεις και συμφερεις ;);););););) Επεσε και φικι φικι διαβαζω :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops: μια χαρα, εσυ επανηλθες κανονικοτατα!!!! Εγω οσο ορεξη εχω τωρα και εχω τρελαθει στα πορνοονειρα, τοσο θα πεσει η λιμπιντο στα πατωματα με το που θα γεννησω............ετσι ειχε γινει και στον πριγκιπα και μεχρι να μου ερθει περιοδος ουτε να το σκεφτω δεν ηθελα. Και η περιοδος μου ηρθε στους 10 μηνες οποτε φανταζεσαι ερημια εκει κατω :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Ξεκινας και δουλεια διαβαζω.....................χαρα στο κουραγιο σου.

Νανσουλα ηρθε η πεθερα? Σε βοηθαει καθολου? Ειχαμε καμια εξελιξη? Τωρα που θα εχεις βοηθεια κατσε στα αυγα σου επιτελους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Βικουλα αν μπορεις να ξεκουραστεις κατσε και ηρεμησε. Πιθανον τα πονακια να ειναι προπαρασκευαστικα της μητρας και φυσιολογικα, οποτε μην ανυσηχεις. Ο γιατρουλης σου σιγουρα θα σε καθυσηχασει :):):)

Ελενακι μου ΝΕΝΕ σου στειλαμε ηδη τις ευχες μας :D:D:D:D:D Καλη λοχεια να εχεις. Χαιρομαι που ειχες μια τοσο ομορφη εμπειρια τοκετου............. οσο για οτι σας συνεβη αφου περασε και ειστε ολοι καλα, προσπαθειστε να το ξεχασετε. Αν δεν θελεις να μας ανυσηχησεις εμας που ετοιμαζομαστε αλλα θελεις να το μοιραστεις μαζι μας, γραψτο μας αφου γεννησουμε με το καλο ;););););););)

Ελενακι για την πιπιλα που ρωτας εγω στον πριγκιπακο εδωσα με το που βγηκε απο το μαιευτηριο και την πηρε αμεσως. Και θηλαζε ακαταπαυστα!!!!!! Δεν επαθε καμια συγχιση και δεν του αλλαξε καμια συνηθεια, και να σου πω και κατι αλλο? Αμ δεν ειχε την πιπιλα θα επρεπε να του εχω το μεμεδακι μερα νυχτα στο στομα, γιατι οσο δεν θηλαζε ειχε την πιπιλα και ηρεμουσε.

Αριαδνη μου δυσκολες στιγμες για εσας εκει με τις φωτιες..........μακαρι να σβησουν γρηγορα. Οσο εχεις βοηθεια να την εκμεταλλευεσαι ;););););););););)

Εστε τι να πω για τον μπεμπη............... καρδουλα μου, μαναρακι μου, κουκλακι μου............. ματαρες και χειλαρες, θα αναστατωνει τα κοριτσια!!!! Εβλεπαν το βιντεο και τα ανηψακια μου και ειχαν κολλησει στην οθονη, τοσο ομορφος τους φανηκε, που ειναι δηλαδη!!!! Εχουμε και το ιδιο ρηλαξ ;););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! Τι κάνετε?????

Αχ διαβάζω για σεξ...εγώ τίποτα το τελευταίο διάστημα...δεν μου κάθεται... :x Τέλος πάντων, δεν πειράζει, υπομονή. Νene τουλάχιστον τώρα όλα πέρασαν!!!!!!!!!!!Καλή ανάρρωση να έχετε!!!!!!!!!!!

Μπεμπόύλα υπομονή κορίτσι μου!Να σκέφτεσαι θετικά!Ότι καλύτερα που το βρήκατε νωρίς και δεν δημιούρησε κάποια επιπλοκή!

Νάνσυ καλά θα ήταν κορίτσι μου να ξεκουραστείς!!!Μετά δεν θα προλαβαίνεις με 3 μωράκια!!!Μάζευε δυνάμεις τώρα που μπορείς!!!!

Αχ Αλέκα σε καταλαβαίνω με την δουλειά...από την μία στεναχωριέμαι που δεν θα μπορέσω να μείνω με τον μικρούλη μου αρκετά καιρό αλλά από την άλλη θα μου κάνει καλό κάποιες ώρες να ξεφεύγω από το σπίτι...δυστυχώς εγώ δε θα έχω συγκεκριμένες ημέρες που θα λείψω...αν προκύψει κάτι έκτακτο θα πρέπει να πάω και στην εβδομάδα πάνω...(ελπίζω να μην χρειαστεί βέβαια τόσο σύντομα) . Θσ δούμε τι θα γίνει.

Για τον ύπνο που λέτε, ευτυχώς εγώ ήμουν τυχερή με τον Απολλωνά μου, ήτνα μωράκι του ύπνου, έτρωγε και κοιμόταν! Εκτός από μερικά απογεύματα που είχε κολικούς και έκλεγε το πουλάκι μου. Τώρα ο μικρούλης θα δείξει... Πάντως γενικά δεν με ταλαιπώρησε ο πρώτος!

Σήμερα πήγα και στον γιατρό. Όλα καλά πάνε, μου είπε ότι είναι μεγαλύτερος από τον Απόλλωνα αλλά να μην περιμένω και κανένα θηρίο... :D και ότι τώρα απλά θα περιμένουμε!!!

Σας αφήνω γιατί το πρωί έχω να τελειώσω κάτι στη δουλειά...και θέλω να πάω πρωί - πρωί και να φύγω νωρίς...Μη με πιάσει η ζέστη...Καλό βράδυ να έχετε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakiaaaaaaaaaaa mouuuuuuuuuuuuu simera me ferane sto irakleio me asthenoforo. exo polla na sas po alla tora eimai polu kourasmeni na sas grapso ti traviksa 2 meres sto nosokomeio sto rethymno :evil::evil:

irtha t'apogeuma edo mou ekanan eksetaseis kai oi aimatologikes bgikan polu kales. oute piesi den exo. aurio tha kano kialles kai tha sas enimeroso! kalinixta ta leme aurio ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλένη, πάρα πολύ όμορφη η εμπειρία σου και συγκινητική:)Και το κυριότερο τώρα είναι όλα καλά...!Βέβαια εγώ ως μαζόχα, θα θελα να πεις και τί έγινε στην συνέχεια αλλά ίσως και να είναι καλύτερα και για τα άλλα κορίτσια να μην ταραχτούν. Εγω δυστυχώς έχω μια έφεση στο να θέλω να ξερω όλες τις πιθανές εκδοχές του τί μπορεί να συμβεί...

Αλέκα, έφτασε ο καιρός να πας στη δουλειά, ε? Φαντάζομαι χαρά που θα έχεις αφου όπως λές και συ δεν κρατιέσαι!

Κατερινούλα,εγώ ούτε τώρα έχω καθόλου όρεξη για φικι, ούτε πιστεύω ότι θα έχω μετά...Δράμα δηλαδη!Και υποτίθεται ότι τώρα βοηθάει αλλά αφενός τα σκ ερχεται ο άντρας μου, αφετέρου δεν μπορώ αναγκαστικά :shock:

Εμένα ήρθε μια φίλη μου και καθήσαμε σπίτι, έκανα και τις περιποιήσεις μου και θα σας ενημερώσω αύριο μετά το ραντεβου με το γιατρό,αν έχουμε κάποια εξέλιξη.

Φιλάκια και καλό βράδυ

Υ.Γ. Τώρα είδα το μήνυμα σου beboula.Μπράβο για τις εξετάσεις σου!!!Ελπίζω να πάνε όλα καλά απο δω και πέρα, γράψε μας αναλυτικά τα νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;;; Σήμερα πήγα και είδα το Καγκουράκι στο μαιευτήριο και έχω να πω ότι ο γιος της είναι ένα κουκλάκι και η ίδια έλαμπε ολόκληρη!!!!! Συγκινήθηκα πάρα πολύ που τους είδα!!!

Βρε Νάνσυ μου μην κάνεις δουλίτσες...Πρέπει να κρατήσεις τα διδυμάκια σου όσο γίνεται περισσότερο μέσα στην κοιλίτσα σου..Κάτσε φρόνιμαααααααα!!!!!! Δώσε στην μπεμπούλα πολλά πολλά φιλάκια και να της πεις ότι όλες είμαστε κοντά της και τη σκεφτόμαστε!!!

Ελενάκι μια χαρά το πρόγραμμα της μπεμπούλας σου! Είναι λογικό να κοιμάται λιγότερο μέσα στην ημέρα. Ο Πάνος κάπου στην ηλικία της κοιμόταν ελάχιστα μέσα στη μέρα και είχα φρικάρει..Το βράδυ όμως με αποζημίωνε ;););) Χαρούμενα μηνογενέθλια!!!! Όσο για την πιπίλα, άμα το παιδί είναι ήρεμο, κοιμάται καλά το βράδυ και δε βάζει χέρια στο στόμα δεν υπάρχει λόγος να τη δώσεις..

Μαράκι είναι πολύ όμορφη η κορούλα σου!!! Δε χορταίνω να βλέπω τις φωτογραφίες της!!! Και η δικιά σου κοιμάται μια χαρούλα το βράδυ! Για να μετρηθεί ένα μωρό σωστά πρέπει να είναι καλά τεντωμένο και κυρίως τα ποδαράκια του. Σίγουρα το μπατζανάκι σου δεν τη μέτρησε σωστά..

Ναταλία εγώ με τα pampers δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα.Δοκίμασε και άλλες μάρκες. Μπράβο σας που τα καταφέρνετε με το θηλασμό!!!

Αντωνία μου χαίρομαι που τα πράγματα είναι καλύτερα! Θα δεις που όσο περνάει ο καιρός θα γίνονται ακόμα καλύτερα!

Πασχαλιτσάκι πήρα 13,5 κιλά. Ο γιατρός μου όμως έχει κόλλημα με τα κιλά και κράζει συνέχεια. Από την αρχή μου έλεγε να προσέχω και να σκεφτείς δεν έχω περιττά κιλά...Και τι του είπε ο έξυπνος ο άντρας μου για να μου κάνει πλάκα;;; Είπε ότι στις διακοπές έτρωγα από το πρωί μέχρι το βράδυ :lol::lol::lol::lol: Μου ήρθε να τον σκοτώσω :twisted::twisted::twisted::lol::lol::lol::lol::lol: ....

Αλέκα μου σε χαίρομαι πάαααρα πολύ που δε μασάς πουθενά!!! Ο Πετράκης σου προτιμά τον ύπνο από το μπάνιο!!

Βικάκι μου μην ανησυχείς. Είναι πολύ λογικό να έχεις πονάκια στην εβδομάδα που είσαι. Στον Πάνο που είχα πονάκια γέννησα τελικά αφού έκλεισα την 40η εβδομάδα :?:?:?:? Έχω και τώρα αλλά λιγότερα σε σχέση με την πρώτη εγκυμοσύνη.

Αριάδνη πώς τα καταφέρνεις με το ξύρισμα στην επίμαχη περιοχή;; Δώσε καμιά συμβουλή γιατί εγώ δεν μπορώ με τίποτα....

Ελένη μου να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!!!!! Καλή λοχεία να έχεις! Εγώ πάντως θα ήθελα να μποιραστείς μαζί μας τι έγινε και μπήκε το νινάκι σου στην εντατική..Τώρα είναι μια χαρούλα έτσι και αλλιώς!!! Πολύ όμορφη η εμπειρία σου και συγκινητική! Ο άντρας σου το θηρίο κατάφερε και κοίταζε από μπροστά;;; Μπράβο του!

Μππεμπούλα μου τώρα είδα το μηνυματάκι σου! Χαίρομαι που όλα πάνε καλά! Θα περιμένουμε τα νέα σου!

Σταυρούλα μεγάλωσε ο γιόκας σου και εξακολουθεί φυσικά να είναι πολύ πολύ όμορφος!!!!

Αυτά και για σήμερα κοριτσάρες μου! Πολλά πολλά φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koilitses kai manoules!!!exw xathei teleutaiws kai exw xasei kai ta epeisodia sas! apo oti prolava na dw, nene gennises!na sou zhsei kai na einai panta kalotuxo!!!ta nea mou.....

piga ston giatro kai mou vrike ektos apo to sakxaro kai piesh anevasmenh.se plagia thesh ftanei 14.5 kai mou eipe pws auto den einai kalo giati thnh wra tis ekswthisis mporei na ginei 22 -23 kai na trexoume.ksanapiga kai parolo pou exasa 1.5 kilo, logw diatrofhs gia to sakxaro, den eixe pesei katholou.kai i piesh ta idia! mou eipe na paw pali tin deutera na me ksanametrhsei kai tha mou pei pleon tis telikes apofaseis.mallon tha pame gia kaisarikh.otan ton rwthsa gi auto, mou eipe pws akoma k an eixa mono to ena tha opigainame gia kaisarikh, twra pou exw sundiasmo twn duo den to suzhta.alla ta oristika apotelesmata tha ta mathw tin deutera.i alitheia einai pws den me peirazei idiaitera, kai sigoura den riskarw na exw epiplokes teleutaia stigmh!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egrafa k pali me petakse k ta exasa ta neura mou.. :twisted::twisted::twisted: de sxoliazw polla loipon nene mou k pali na sou zisei polu omorfi emeiria etsi kapws fantazomoun k egw tin dikia mou alla....

beboula mou xairomai pou pas kalutera perimenoume nea mas peis se skeftomaste...

elena egw pipila exw dwsei mono kapoies fores pou den mporousa na ton iremisw me tpt pou eklaige alliws den dinw...

ta nea apo ton giatro einai polu kala mono pou anevase ligo iktero k mou fwnaze na ton exw stin drosia giati zestenete k exe vgalei idrwtiria k mallon apo ton zesti pou den trwei k kala anevase k ligo iktero mou edwse tsagaki na ton enudatosoume...

gia ton upno mou eipe einai fusiologiko na min koimatai toso polu pia k afou koimatai to vradi na min anusixo...

gia ta pampes ou eipe oti den ta vazw swsta gia auto kollaei alla k poli etsi opws mou edikse pali kollanne tha dw mallon tha allaksw marka... fovamai min kanei kanena sugkama ama allaksw marka den kserw ti na kanw..

ariadni perimenoume nea apo ton giatro...

cristi apo tin stigmi pou einia etsi ta pragmata kalutera kaisariki na min exeis epiplokes... me to kalo euxomai..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

ελενη -νενε καλως ηρθες!!καλη λοχεια να εχετε!!!χαιρομαι πολυ που ειχατε μια τοσο ομορφη εμπειρια γεννας!!!!τα μετεπειτα ευχομαι να ξεχαστουν κ να μας πεις οποτε θελεις για το τι συνεβει..ευχομαι η κουκλιτσα σου να ειναι καλα,γερη,καλοτυχη σε ολη της την ζωη!!!!

μπεμπουλα χαιρομαστε πολυ που εισαι καλυτερα!!σε σκεφτομαστε!

νανσυ πως εισαι σημερα?

κριστη κ εσυ με την πιεση?ευχομαι να σου πανε ολα καλα κ ας ειναι με καισαρικη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αριαδνη δεν την εσβησαν την φωτια?η αληθεια ειναι οτι εχω να δω ειδησης παρα πολυ καιρο!!

βικακι πως εισαι?εχεις πονακια γεννας?

σταυρουλα δεν μπορεσα να βρω το βιντεακι..μα τοσο γκαου ειμαι?? :?:?

αλεκα εφτασε η μερα δουλειας?παντως μπραβο σου!!χαιρομαι που σου αρεσει πολυ η δουλεια!!σπανιο ειναι..

εμεις πιπιλα πηραμε την δευτερη μερα στο νοσοκομειο..γιατι οπως ειπε κ η κατερινα-πασχαλιτσακι,ολη μερα με το βυζι στο στομα θα ηταν..ενω με την πιπιλα ειμαστε μια χαρα κ στο μερος της ειναι..γιατι στο νοσοκομειο που τα ειχε πληγωσει κ τα δυο(θηλες) κ πονουσα παρα πολυ..κ αυτο γιατι πιπιλιζε για να κοιμηθει,αφου ειχε χορτασει η κυρια μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσακια μου.

Ελπιζω να ειχατε ολες μια ηρεμη βραδια. Εγω δεν ειχα πολυ καουρα εχθες αλλα ζεσταινομουνα παρα πολυ. Εκανα τη βλακεια και εβαλα απεναντι μου τον ανεμιστηρα να με φυραει μιας και το αιρκοντισιον ειναι στο σαλονι και δεν φτανει η δροσια εντονη στην κρεββατοκαμαρα και πιαστηκα η χαζη!!!!!!! Κατα τ' αλλα καλα. Θα ντυθω και θα παω για κουρεμα μπας και σουλουπωθω λιγακι, γιατι θα ερθει η ωρα να γεννησω και θα τρομαξει η νεραιδουλα με τα χαλια μου :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Θα ξεκινησω απο τη μπεμπουλιτσα μας. Κοριτσακι μου [smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif] πολυ χαιρομαι που ειστε καλα. ειδες η Παναγιτσα κανεναν δεν αφηνει :D:D:D Ευχομαι και οι σημερινες εξετασεις να ειναι καλες και να ηρεμησεις και εσυ. Τωρα εισαι σπιτι???? Ξεκουρασου οσο μπορεις και ολα θα πανε καλα.

Αφροδιτουλα μια χαρα τα νεα του γιατρου. Μπραβο σας. Και ησουν τυχερη με τον Αππολωνα και τον υπνο. Μακαρι να ειναι ετσι βολικο και το 2ο μωρακι σας.

Αριαδνη και εγω θελω να μαθω για τη νενε μας.............τι συνεβη για να ξερουμε αν ειναι κατι που μπορει να συμβει στον καθενα και αν μπορουμε να το προλαβουμε. Αλλα επειδη ειναι ακομη αρκετες οι εγκυουλες και δεν ξερω αν αντεχουν τετοιες διηγησεις, γι αυτο ειπα αν θελησει να μας πει το περιστατικο αφου εχουμε γεννησει ολες με το καλο.

Ανθουλα να δωσεις πολλα φιλακια στο ΚΑτερινακι μας. Φανταζομαι ποσο θα λαμπει η γλυκια μου....... Οντως δεν πηρες πολλα κιλα, μια χαρα θα ελεγα. Αλλα αν ειναι ετσι ο γιατρος σου.......... αλλο θεμα!

Κριστυ μου εγω τις τελευταιες μερες εχω σταθερα 14/10 και πιο πανω καμια φορα. Εχω 3 μερες που ξεκινησα να παιρνω χαπι για την πιεση, το πιο αθωο και ασφαλες για την κυηση αλλα δεν περιμενω διαφορα, μιας και για να δρασει πρεπει να χορηγειται τουλαχιστον για 1 μηνα. Ισως ομως δρασει ψυχολογικα και πεσει λογω αυθυποβολης :lol::lol::lol::lol::lol::lol: . Απλα ξεκουραζομαι πολυ και τρωω αναλατα, γιατι ειχα τσακισει γυρους, πιτσες, σουβλακια και αλλαντικα :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Εσυ ποσο ζαχαρο εχεις και η πιεση ηταν μια φορα ανεβασμενη ή και στο σπιτι την βρισκεις τσιμπημενη???

Οσο για την καισαρικη εγω επειδη εκανα και στον γιο μου πριν 2 χρονια ακριβως ειναι μονοδρομος και τωρα στις 38 εβδομαδες............

Ναταλιτσα γενικα τα μωρακια που θηλαζουν αποκλειστικα αργουν να καθαρισουν απο τον ικτερο. Ανεβαζουν τον λεγομενο ικτερο θηλασμου, ο οποιος μπορει να κρατησει και μηνες. Αλλα δεν ειναι κατι ανησυχητικο... ψαξε στο ιντερνετ και θα δεις οτι εχουν πολλα παιδακια και ειναι φυσιολογικο.

Παω να ντυθω. Θα επιστρεψω με νεα κουπ ;););););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!ΕΓΩ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ Κ ΣΗΜΕΡΑ.ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ Η ΚΑΘΑΡΙΣΤΡΙΑ Κ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΠΑΝΩ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΤΟΣΕΣ ΩΡΕΣ.ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ Κ Η ΠΕΘΕΡΑ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΝΟΙΩΘΩ Κ ΠΟΛΥ ΑΝΕΤΑ.ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΕΙ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ Κ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΤΡΙΑ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΕΣΗ..

ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΧΕΔΟΝ ΦΑΓΑΜΕ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ Κ ΤΙΣ 36!ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΩ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ Κ ΟΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ.ΕΚΤΟΣ Κ ΕΑΝ ΟΛΑ ΓΙΝΟΥΝ ΞΑΦΝΙΚΑ!!

ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΟ ΒΑΡΟΣ ΤΑ ΜΩΡΑ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙΣ Κ ΙΝΤΕΡΝΕΤ Κ ΘΑ ΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΣΕ ΕΜΨΥΧΩΝΟΥΜΕ!!

ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΤΑΛΛΑΞΕΙ ΚΙΝΗΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ Κ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΑΘΑΙΝΕΤΕ! :lol::lol:

ΝΕΝΕ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΑΣ Η ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΩΝΕΤΑΙ Κ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΑΓΑΠΗ!!

Κ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΓΙΑΤΙ ΚΟΛΛΑΩ ΠΑΛΙ ΜΗΝ ΤΥΧΕΙ Κ ΤΙΠΟΤΑ.. :lol::lol:

ΠΕΡΙΜΕΝΩ Κ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΙΟ ΜΕ ΥΣΗΧΙΑ..

ΜΕ ΡΩΤΗΣΑΤΕ ΕΑΝ ΒΟΗΘΑΕΙ.ΕΝΤΑΞΗ ΜΑΓΕΙΡΕΨΕ ΕΧΤΕΣ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΑ :lol::lol::lol: ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΑΤΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΣΑΝΤΥ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΩ ΓΙΑΤΙ Κ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΩΡΕΣ ΕΑΝ ΤΑ ΜΩΡΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΘΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΦΟΥ ΘΑ ΝΑΙ ΔΥΟ.Κ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ Κ ΔΕΝ ΓΕΝΝΑΩ ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΧΩ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ..Κ ΟΧΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ Η ΘΕΡΜΟΚΙΤΙΔΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia,

den prolabainw na grapsw kai polla giati oute exw prolabei na mageirepsw!!

Frontizw kai ti mama mou dipla kai den prolabainw oute na x@#w! :lol:

Anthouli anarwtiomoun an tis poutaniles mporw na tis pernw twra kai sto thilasmo...prepei na dw an exw to xartaki na to diabasw! An ksereis kati omws pes mou giati akoma exw ena thema!

Nene kalws irthes! Na sou zisei h mpempoula!! Afou ola perasan telos kalo ola kala!

Euxaristw gia tis apantiseis sas gia tin pipila...egw den tis exw dwsei akoma kai den kserw an tha tis dwsw.

Mpempoula euxomai ola na pane kala! Sto Hrakleio toulaxiston exeis mia megaliteri asfaleia sto nosokomeio!

Pasxalitsaki etsi tin patise kai h mama mou mono pou itan polu pio baru, 2 meres pureto kai sumptwmata gripis...alla to epathe apo to klimatistiko!! Thelei prosoxi akoma kai o anemistiras!

Bre Maximaki ftasate kiolas sto noumero 3??? Pote prolabe?? Posa kila einai??

Ariadni esu pws pas?? Upomoni ligo emeine!

Nansouita bale tin pethera na kanei kamia douleia twra pou tin exeis ekei!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ του δίνω πιπίλα αλλά αυτός δεν την παίρνει. Συνέχεια του πέφτει και φυσικά πρέπει για να την πιπιλίσει να την κρατάω συνέχεια στο στόμα του κάτι που δεν παίζει να γίνει. Ανοίγει πολύ το στόμα και του πέφτει γιατί νομίζει ότι είναι το στήθος. Εμείς έχουμε τρελές κρίσεις κολικού και ο κωλοπαιδίατρος μας λέει να μην δώσουμε τίποτα. Εγώ θέλω να του δώσω να ησυχάσει και μαθαίνω και από άλλους ότι τους λένε οι παιδίατροι να δίνουν είτε infacolic είτε greek water αλλά ο άντρας μου επιμένει ότι πει ο γιατρός και με εκνευρίζει. Αυτή την στιγμή δεν ησυχάζει πουθενά. Τι τον έβαλα στο βυζί κλαίει, τι τον χόρεψα, τον άλλαξα τον έβαλα στο ριλαξ, τίποτα δεν στέκεται πουθενά ήσυχος. Τώρα τον έχω στην κούνια του με το πιστολάκι και πάλι κλαίει. Έχω τρελαθεί και φυσικά παρόλο που υποτίθεται ότι πήρε άδεια ο άντρας μου λείπει για άλλες δουλειές. Έλεοςςςςςς.

Έχω και το απόγευμα γιατρό και αγχώνομαι ότι θα πονέσω.

Μαράκι έχω βάλει λινκ με το βιντεάκι στην ομάδα μας εκεί που θάβουμε :lol: .

Αυτά από μένα. Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για τον μπέμπη μου. Θα σχολιάσω αργότερα (αν μπορέσω).

Φιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γειά σας, είστε καλά?

Εγω δεν έχω ιδιαίτερα νέα απο το γιατρό, καμία εξέλιξη δηλαδη. Αν δεν γεννήσω μέχρι το άλλο σκ, θα μπώ για πρόκληση πιθανόν Δευτέρα 30.07, όπως σας είχα ξαναπεί δηλαδή.

Θα τα πούμε και το απόγευμα γιατί πάω να ξαπλώσω, δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά το βράδυ.

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...