Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΩΝ ΣΤΟ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ


Recommended Posts

Καλημερα σε ολες σας.

ΜΕτα απο πολυ σκεψη, ψαξιμο αλλα και δικη σας βοηθεια αποφασισα να κανω τα βλαστοκυτταρα της κορης μου δωρεα στη Δημοσια ΤΡαπεζα στο νοσοκομειο Παπανικολαου της Θεσσαλονικης, μιας και θα γεννησω στο ΓΕΝΕΣΙΣ.

Στον γιο μου χωρις πολυ σκεψη τα ειχα κανει φυλαξη σε γνωστη εταιρια αλλα ανακαλυψα εκ των υστερων οτι απλα οι εταιριες αυτες μας πουλανε "ονειρα" και ελπιδες και για αυτο πηρα αυτη την αποφαση,αν και αρχικα ημουνα στραμμενη προς την ιδια κατευθυνση, δηλαδη προς τη φυλαξη παλι σε ιδιωτικη εταιρια.

Οποια πληροφορια μπορειτε να μου δωσετε θα σας ειμαι ευγνωμων :):):):):):):):)

Κυριως οσον αφορα την παραλαβη του κουτιου και την μεταφορα των κυτταρων στο νοσοκομειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα παρεις τηλεφωνο 2313-307419

θα σου κλεισουν ενα ραντεβου να πας εκει για ενημερωση , να σημπληρωσεις καποια ερωτηματολογια και αναλογα με το ποτε θα πας η θα σου δωσουν αμεσως το κιτ συλλογης, η θα το παρεις καποια αλλη στιγμη. Οταν με το καλο γινει η συλλογη καποιος θα το παει εκει, θα σε ενημερωσουν για το ωραριο παραλαβης γιατι δεν θυμαμαι πως ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sto γιο μου τα φυλαξα σε ιδιωτικη στη κορη μου εκανα το ιδιο απλα το νοοσκομειο πανεπιστημιακο αλεξανδρουπολης σε συνεργασια με το παπανικολαου τους ειπα θελω να τα κανω δωρεα κ τα πηραν (ειχαν το βαλιτσακι εκεινοι στο νοσοκομειο ειχαν για τετοιες περιοτωσεις )κ ανελαβε το ιδιο το νοσοκομειο να τα στειλει κ μεσα σε 15-20 μερες ,ου εστειλαν ενημερωτικο οτι τα ελαβαν κ οτι ηταν καλα κ οποια αλλη ενημερεωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα! Και εγώ σκέφτομαι να κάνω το ίδιο , αλλά στο Παπαγεωργίου, επειδή έχει καλό νεογνολογικό. Δεν επικοινώνησα ακόμη μαζί τους, αλλά θα το κάνω σύντομα και θα σας ενημερώσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα! Και εγώ σκέφτομαι να κάνω το ίδιο , αλλά στο Παπαγεωργίου, επειδή έχει καλό νεογνολογικό. Δεν επικοινώνησα ακόμη μαζί τους, αλλά θα το κάνω σύντομα και θα σας ενημερώσω.

Εχω την εντυπωση οτι στη Βορεια Ελλαδα Δημοσια ΤΡαπεζα διαθετει ΜΟΝΟ το νοσοκομειο Παπανικολαου.......

Κοριτσια πηρα τηλεφωνο εκει που μου υποδειξατε :):):) . Το σηκωσαν με την 3η προσπαθεια και συνεννοηθηκα μαζι τους για το κουτι και για την παραδοση του αφου γινει η συλλογη.

Νομιζω οτι πηρα την πιο καλη αποφαση :D:D:D:D:D:D . Μακαρι να πιασουν τοπο σε καποιον ανθρωπο που θα τα χρειαστει οπουδηποτε στον κοσμο.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!Και γω τα δώρισα στη δημόσια τράπεζα στο Παπανικολάου, πήγαμε πήραμε το βαλιτσάκι και το στείλαμε με κούριερ την ίδια μέρα που γέννησα. Είχα δεί στην εκπομπη εξάντας νομίζω ότι αφορα τις ιδιώτικές τράπεζες και δεν μ άρεσε και πολύ...Η αλήθεια είναι οτι αποφασίσαμε οτι αν μπορούμε να σώσουμε μια ζωή ή να συμβάλουμε στις έρευνες που γίνονται για την καταπολέμηση διάφορων ασθενειών αξίζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xristinamix να σε ρωτησω κατι................ τη συλλογη των βλαστοκυτταρων την κανει ο γυναικολογος μου που θα με ξεγεννησει φανταζομαι....... οι μαιες απο το ΓΕΝΕΣΙΣ κανουν κατι και αυτες? θα μου ζητησει το μαιευτηριο καποια χρηματα, γιατι φανταζομαι οτι στο Παπανικολαου η δωρεα και κατα συνεπεια η φυλαξη τους ειναι δωρεαν.

Το ρωταω γιατι οταν στον γιο μου τα εκανα φυλαξη σε ιδιωτικη εταιρια, καρατησε και ενα ποσο η κλινικη περιπου 150-200 δεν ξερω για ποιο λογο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΩΡΕΆΝ γίνεται η συλλογή απο τον γιατρό σου και απο ότι μου είχε πει κανείς δεν δικαιούται να σου παρει λεφτα γι αυτο. Η κλινική γιατι να παρει χρήματα?που φύλαξε για λίγο το κουτί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ στις 2 περιπτωσεις που εκανα για ιδιωτικη κλινικη κ στη δημοσια τραπεζα που τα εδωσα ο γιατρος ειναι υποχρεωμενος να τα παρει εφοσον το ζητησει η μανα αφιολκερδως απλα ηθελε να σου φαει κ αλλα λεφτα αυτο ηταν ολο δεν ειναι τιποτα ουτε 5 λεπτα δουλεια απλα καποιοι ζητανε για να βγαλουν κ αλλα χρηματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω δωρεα στο Παπανικολαου τα ειχα κανει το 2009.

οταν παει καποιος το κουτι του δινουν (τουλαχοστον τοτε αυτο γινοταν) ενα χαρτι που λεει οτι τα εκανες ΔΩΡΕΑ και σε ευχαριστουν γι'αυτο. αυτο το χαρτι να το εχει ο αντρας σου οταν παει να πληρωσει στο λογηστιριο της κλινικης και αν, οπως συνεβη σε μενα στο Διαβαλκανικο, προσθεσουν τα 200Ε για συλλογη βλαστοκυτταρων να τους δειξει το χαρτι οτι εκανες ΔΩΡΕΑ για να το αφαιρεσουν το ποσο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στις κλινικές στην πόλη μου δεν παίρνουν χρήματα για την λήψη βλαστοκυττάρων, στο κάτω κάτω ο γιατρός σου κάνει την ¨δουλειά¨του 1'.

Καλέσαμε οι ίδιοι την κούριερ στην κλινική κ το που τα στείλαμε ήταν δικό μας θέμα...Τι να πω μάλλον παίρνουν χρήματα απο τα πάντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πασχαλιτσάκι δεν γνώριζα ότι η τράπεζα υπάρχει μόνο στο Παπανικολάου. Θα επικοινωνήσω σίγουρα μαζί τους.

Επειδή και εγώ vagman θα γεννήσω με το καλό στο διαβακλανικό, ιδιαίτερα σημαντική η πληροφορία που ανέφερες για τα 200€....

Κορίτσια, η λήψη γίνεται μόνο σε φυσιολογικό τοκετό ή και σε καισαρική;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντζι μου γινεται ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.

Στον γιο μου ειχα κανει καισαρικη και κανονικα εγινε συλλογη βλαστοκυτταρων απο το γιατρο μου απλα η φυλαξη εγινε σε ιδιωτικη εταιρια. ΣΤερνη μου γνωση να σε ειχα πρωτα!!!!!!!

Οσο για τα χρηματα που κραταει η κλινικη.............καταλαβα επειδη η εταιρια που ειχα κανει φυλαξη ειχε καποια σχεση με το μαιευτηριο, κραταει η κλινικη ενα ποσο περιπου 200 ευρω επειδη και καλα παραδιδουν αυτοι το κουτι στην εταιρια και κανουν και τη συλλογη. Τι να πεις..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης ο γιατρός σου μπορει να ξέρει αν είναι επαρκής η λήψη βλαστοκυττάρων αν έχεις διαλέξει ιδιωτική εταιρία. δεν έχει σημασία πως θα γεννήσεις εκτος αν είναι ρήξη πλακούντα,αφού πέρνουν δείγμα απο τον πλακούντα και ομφάλιο λώρο /.Πασχαλάκι αν ζητήσεις να στείλετε εσείς το δείγμα ?για ρώτα καλύτερα, εγω έδωσα απο Καβάλα 11 €

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Κοριτσια γεννησε η ξαδερφη μου στο Γενεσις πριν 1,5 μηνα.Τα εκανε δωρεα στο Παπανικολαου και το κιτ το πηγε μετα την γεννα ο αντρας της στο νοσοκομειο.Στο Γενεσις δεν τους χρεωσαν τιποτα για την ληψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...