Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΜΙΣΑΝ ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ν8


Recommended Posts

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΟ ΣΠΑΣΤΙΚΟ ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΨΩΝΙΣΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΛΕΦΤΑ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΜΕΝΕΙ ΣΤΟ ΘΑ ΠΑΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ..Κ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΘΑ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑΕΙ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΚΕΙΝΟ..Κ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΕΣ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΤΛ!Κ ΤΟΤΕ ΕΓΩ ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΔΑΓΚΑΝΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Natasa μου με το καλό όλα καλά να πάνε. Με κανένα πόνο να πιάσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου. Θα περιμένουμε νέα σου.

Νάνσυ έλα ρε λες? Εμένα έχει κάτι πονάκια που και που αλλά δεν νομίζω ότι κάνει ιδιαίτερους κολικούς. Αν είναι να μην έχει κολικούς καλύτερα να πονάω εγώ. Βασικά νιώθω τα ράμματα να με τραβάνε. Μήπωκάνανε μηπως φταίει που μου κανανε περινεοτομή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti kanoun ta koritsia mou, irthe to proi i gunaika kai katharise olo to spiti kai molis efuge me pire o upnos sto kanape! les kai ta ekana ego kai kourastika :lol::lol:

nansoula xairomai pou sou perasan :D kai ego thelo na teleioso me ta psonia alla... lefta pouthena grrrrrrr

elena mou mia xara einai ta kila tis mpempas sou, etoimi einai ;) aurio gennaei i natasa kai eisai i epomoni gia genna ;) ta alla koritsia tou iouniou den mpainoun na mas poun ta nea tous, opote esu eisai :)

natasa me to kalo aurio na kratiseis to moraki sou :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Μπορεί να μην γράφω συχνά αλλά να ξέρετε ότι σας σκέφτομαι. Σκέφτομαι και τις φρεσκομανουλες που ζουλανε τα όμορφα μπουτάκια των μικρών τους και τις εγκυούλες που απορώ πως την παλεύετε με την ζέστη. :roll: Εγώ δεν αντέχω. Κυνηγάω και τον γιο μου όλη μέρα και έτσι μόλις βρω ευκαιρία απλώνω την κορμάρα μου στον καναπέ γιατί αλλιώς δεν γίνεται.

Την Πέμπτη είχα γιατρό και ευτυχώς όλα καλά πάνε με την μπέμπα. Αναπτύσσεται μια χαρά, είχε το κεφαλάκι κάτω όπως και την προηγούμενη φορά και είναι ήδη 2.870γρ. Ο γιατρός θεωρεί δεδομένο ότι θα το πιάσουμε το 4κιλο πάλι. Είχα πάρει μαζί και τον γιο μου και ευτυχώς δεν έκλαψε αυτή τη φορά, απλά χάζευε τον υπέρηχο αφού συνέχεια του λέγαμε "να η μπέμπα στην τηλεόραση". :D Όσο μπορώ του μιλάω για την μπέμπα και ελπίζω να την δεχθεί με χαρά όταν έλθει. Ήδη πάντως λέει ότι θα την κάνει "μάνιο" (=μπάνιο) και ότι θα πίνουν μαζί "άλα" (=γαλα).

Τη βαλίτσα θα τη φτιάξω μάλλον την άλλη εβδομάδα γιατί περιμένω να έρθουν οι πάνες και τα σχετικά που παρήγγειλα.

Σταυρούλα ακόμα πονάς; Μήπως να πήγαινες στο γιατρό να δει την τομή; Εγω με φ.τ. μονο 2 μέρες δεν μπορούσα να κάτσω καλά και να ανοίξω τα πόδια μου με ευκολία, μετά ήταν όλα καλά και ούτε παυσιπονα είχα πάρει καθόλου. Δεν διαβασα στην ομάδα τι έγραψες αλλά να ξέρεις ότι το γάλα δεν κόβεται έτσι εύκολα, ούτε από άγχος ούτε από στεναχώρια. Βάζε τον κουκλο σου στο στήθος και μην αγχώνεσαι. Αν παραπονιέται ο μικρός δεν φταίει πάντα το γάλα, αλλά ίσως το κάνει επειδή νιώθει αυτά που νιώθεις και εσύ. Μα τι κούκλος που είναι στις φωτο. :x:-*

Αλέκα τις δικες σου φωτο δεν μπορώ να τις ανοιξω, και έτσι τις βλέπω μονο σε μικρό μεγεθος :cry: Είδα όμως αυτή που έβαλες εδώ. :D Μιας ημέρας σκατουλάκι και ανοίγει τα μάτια για να βγει φωτογραφία ο τυπάς. :lol: Να σου ζήσει. Ώστε εσύ ήσουν που έκλανες σε όλο το νοσοκομείο και πήγα και εγώ την Πέμπτη και λέω τι είναι αυτό που μυρίζει;;;;!!!!!! =))=))=))=))=))=)) Μπράβο που τα πηγες τόσο καλά αυτή τη φορά. Καλή διάθεση να υπάρχει και όλα γίνονται.

NATASAMARIA με το καλό αύριο να πάνε όλα τέλεια.

Κατερίνα ελπίζω αύριο να σου πει ευχάριστα νέα ο γιατρός για τη θέση του μωρού. Βάλε την κόρη σου να του μιλάει χαμηλα στην κοιλιά. Λένε ότι τα μωράκια αντιδρούν στους ήχους.

Αριάδνη μια χαρά μεγαλώνει το μωράκι. Ελπίζω και εσένα σύντομα να γυρίσει το κεφαλάκι προς τα κάτω.

cristi83 μονο ευχάριστα ευχομαι να σου πει ο γιατρός σήμερα. Έχεις θεμα με το ζάχαρο σου;

LIL καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου. Έτοιμη η βαλίτσα;

Νάνσυ μην κάνεις αρνητικές σκέψεις, εμείς όλες εδώ θα στέλνουμε την θετική μας ενέργεια για να μείνουν όσο περισσότερο γίνεται τα μωράκια στην κοιλίτσα σου.

Έλενα μια χαρά η μπέμπα σου από κιλά. Και αφού μαλάκωσε ο τράχηλος όλα θα βρουν το δρόμο τους. Πάρε το ΙΚΑ για να δεις γιατί αυτή η διαφορά στο επίδομα. Και εγώ το πήρα την προηγούμενη εβδομάδα. Τα επιδόματα κυοφορίας και λοχείας υπολογίζονται με βάση το δηλωμενο ημερομίσθιο σου. Σχετικά με γιατρούς και καισαρική καλά κάνεις και είσαι υποψιασμένη. Δυστυχώς και εδώ υπάρχει εκμετάλλευση. Εσυ γερα με τσαμπουκά. Τελικά σήμερα σου ξαναανέφερε τίποτα σχετικά με καισαρική;

Μαρία και πάλι να σου ζήσει η κούκλα σου. Σε ταλαιπώρησε η πριγκιπέσσα; 14 ώρες;;;; Μπράβο κουράγιο να αντέξεις τόσες ώρες.

Ανθή κράτα γερά ψυχολογικά. Αυτός ο καρχαρίας σου όποτε τον βλέπω σκιάζομαι. :lol::lol: Καλά του ξηγήθηκες του προηγούμενου γιατρού.

Μαξιμ από δύσκολες μέρς και νύχτες άλλο τίποτα από εδώ και πέρα. Αλλά εκεί που θα πέφτεις θα σου σκάει ένα χαμόγελο το μαναράκι σου και θα βρίσκεις αμέσως και τη δύναμη και τη διάθεση να συνεχίσεις με τις δυσκολίες.

Νενε όντως υπάρχουν κοπέλες που επιλέγουν καισαρική για να μην πονέσουν(;), έχω και εγώ μια συγγενη που το έκανε. Και καλά αυτή το ζήτησε, ο γιατρός γιατί το δέχθηκε;;;;; :roll::roll: Καθετι έχει τη χρησιμοτητα του και η καισαρική δεν θα έπρεπε να γίνεται για ψυλλου πήδημα, αλλά από αναγκαιότητα.

Κοκονα τι ωραία έκπληξη σου έκανε η μαμά σου στον τοκετό. Να σου ζήσει ο γιόκας και ελπίζω γρήγορα να βελτιωθεί η προσαρμογή σας στο σπίτι με την κόρη σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natasa, me to kalo aurio!!!ola tha pane kala kai me enan pono sou euxomai!!!

nansy, etsi einai koukla mou oi antres!!!pera.....vrexei.....

emeis vapsame telika to dwmatio tin kuriakh.......thumaste pou rwtousa gnwmes???elega laxani me kitrino, laxani me leuko.....telika to ekana laxani me roz..... :D:D:D:D:D:D teleiws asxeto, alla mou to proteine autos sto xrwmatopwleio kai mou arese san sundiasmos..to vapsame kai einai polu wraio telika...molis valw kai ta autokollitakia tha anevasw fwto na to deite....o antras mou to ithele teleiws leuko....ma einai dunaton?????paidiko dwmatio einai!!!!

beboula, kai egw otan erxetai h mama mou kai me voithaei stis douleies kai mono pou thn vlepw, kourazomai!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

fotini, mia xara einai h mpempa sou!!! to vrikame 136 kai o giatros tilefwnika mou eipe pws den tou aresei kai na paw simera na ta poume!elpizw, na einai ola kala kai na iremisw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΝΑ ΒΡΩ ΑΝΑΠΤΥΞΙΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΣΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΑΡΧΗΣΕ ΤΗΝ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ..ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΙ.ΤΟΥ ΛΕΩ ΤΙ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΑΖΙ Κ ΕΚΕΙΝΟΣ ΨΑΧΝΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΟΤΙ ΘΕΤΙΚΟ Κ ΚΑΛΟ ΚΑΝΕΙ Η ΚΟΡΗ ΤΟΥ.ΤΟΥ ΕΞΗΓΩ ΟΤΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΠΛΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΕΚΤΕΛΕΙ ΕΝΤΟΛΕΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ Κ ΑΥΤΟ ΚΙΟΛΑΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕ Κ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ.Κ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙ Κ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑΕΙ ΟΤΙ ΠΑΜΕ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ!Κ ΜΙΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΟΛΑ ΘΕΤΙΚΑ Κ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΛΕΙΠΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ..

ΤΟΥ ΕΞΗΓΩ ΠΩΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΑ ΔΥΟ Κ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΟΜΙΛΙΑ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΛΕΩ Κ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ Κ ΜΕ ΤΗΝ ΣΑΝΤΥ ΠΟΥ ΝΑΙ 2,5 ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΕΙ.

Κ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΜΕ Κ ΘΑ ΤΣΑΚΩΝΟΜΑΣΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΛΕΩ ΕΓΩ Κ ΑΛΛΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ!!Κ ΕΓΩ ΤΟΥ ΑΝΟΙΞΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΟΙΝΗ ΓΡΑΜΜΗ Κ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΜΙΛΑΩ Κ ΟΤΙ ΤΗΣ ΒΑΖΩ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ.

ΚΟΙΝΩΣ ΔΕΝ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΝΑΙ ΝΩΡΙΣ.

ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΙ Κ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΤΗΣ Κ ΟΤΙ ΜΑΣ ΓΡΑΦΕΙ ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ.

ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΩ;ΤΙ ΛΕΤΕ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη με ξεαγχώνεις που λες οτι γυρισε η μικρη σου πριν μια βδομαδα ήσουν στις 36 δηλαδη?

Φωτεινή μεγαλη θα σου βγει η μπεμπουλα, και τον γιο σου ετσι κοντα στα 4 κιλά τον ειχες κάνει? Μ΄αρεσει που λες να βαζω την κορη μου να μιλάει χαμηλά στην κοιλιά :lol::lol: οποτε τις λεω ελα να δεις πως κουνιεται ο μπεμπης τις τρωει κανονικά απο τώρα ο καημενουλης. :roll::roll::roll:

Χρυσα περιμενουμε νεα σου απο τον γιατρο.

Νάνσυ πιστευω οτι πρεπει να το κοιταξετε, ειδικά τωρα που ο ερχομος των διδυμων θα ειναι ενα ακομα σοκ για εκεινην. Ειστε ολη μερα μαζι και το ενστικτο της μανας συνηθως ειναι σωστο, αν βλεπεις κατι δεν πρεπει να το αφησεις. Με τα αλλα παιδακια πως ειναι στο παιχνιδι συνηθως στα 2,5 θελουν να παιζουν με αλλα παιδια δεν ειναι οπως οταν ηταν μικροτερα που καθε ενα παιζει μονο του. Πέρα απο την ομιλια δωστης ερεθισματα και απο αλλες δραστηριότητες οπως μπλοκ ζωγραφικής με σχεδια οπου οταν το ζωγραφιζει θα της λες τι ειναι και μετα θα την ρωτας τι ζωγραφισε ή τι χρωμα εκανε, puzzle με λιγα κομματια που θα φτιαχνετε μαζι, βιβλιαρακια με μικρες ιστοριουλες και παραμυθια. Ειναι και η δικια μου 2,5 και βλεπω οτι τωρα της αρεσουν αυτα πιο πολύ απο οτι να δει καποιο παιδικό στην τηλεοραση. Και σκεψου πάλι το θεμα του παιδικου κοινωνικοποιουνται μεσα στην ομαδα και δεν θελουν να υστερουν σε κατι απο τα υπολοιπα παιδακια ετσι κανουν βηματα να πετυχουν πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natasa μου με το καλο αυριο!!!!!!!!ευχομαι να πανε ολα καλα κ να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλιτσα!!!! ειναι η πιο ευτυχησμενη στιγμη στη ζωη σου!!!

κοριτσια εγραψα την ιστορια μου στο φορου ιστοριες τοκετων..

αλεκα που εισαι εσυ? για να ενημερωσω κ την λιστα,γεννησα στο παπαγεωργιου με φ.τ!!!

πως τα πατε γενικα κοριτσια με τον θηλασμο?χτες ειχα πρηστει πολυ κ πηραμε θηλαστρο της μεντελα πολυ καλο..με βοηθησε αρκετα κ ξεπρηστικα ελαφρως..τουλαχιστον μπορει η μπεμπα να ρουφηξει..σημερα την εκανα ηλιοθεραπεια για τον ικτερο.. την εβγαλα στον ηλιο για να φυγει τελειως..δεν ειχαμε μπει φωτοθεραπεια γιατι ηταν στο οριο..μου ειπε η γιατρος με καλο ταισμα κ ηλιο θα φυγει.

λια εμμαθα ταλαιπωρηθηκες..δεν τα διαβασα ολα κοριτσια ..μη με παρεξηγησετε..με δοσεις τα διαβαζω..

εστε πανεμορφο το μωρο σου!!!!να σου ζησει κ παλι!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;;;Σήμερα πήγα τον Πάνο σε έναν παιδότοπο (ανοιχτό και κλειστό) και μαζί μας ήρθε η κουμπάρα μου με τα δυο της παιδάκια. Πέρασε πάρα πολύ όμορφα! Κόκκινος ήταν από το παιχνίδι και το τρέξιμο. Είχαμε όμως και τα...απρόοπτα. Ένα παιδάκι στην ηλικία του τον έσπρωξε και μετά του έχωσε μπουκέτο στα χειλάκια ΑΝΕΥ ΛΟΓΟΥ :evil::evil::evil::evil: Ο Πανούλης ήρθε κλαίγοντας σε μένα με πρησμένο το πάνω χείλος ;);););) Του είπα να πει στο παιδάκι ότι τα καλά παιδάκια δεν κάνουν τέτοια πράγματα και να μην τον ξαναπαίξει καθόλου. Ήθελα όμως να του πω να του δώσει και αυτός ένα μπουκέτο :oops::oops: Δεν το είπα όμως..ΚΥΡΙΑ. Ο άντρας μου υποστηρίζει ότι άμα τον βαράνε πρέπει να βαράει..Εγώ δε νομίζω ότι είναι σωστό αυτό..Εσείς τι λέτε;; Οι γονείς του παιδιού ΖΩΑ. Ο πατέρας να φανταστείτε έφυγε κάποια στιγμή από τον παιδότοπο και άφησε την πόρτα ΟΡΘΑΝΟΙΧΤΗ ενώ ήταν κλειστή σε σύρτη ασφαλείας. Ούτε που σκέφτηκε το μοσχάρι ότι κάποιο παιδάκι μπορεί να βγει στο δρόμο :evil::evil::evil: Τι μαλ...ες :evil::evil::evil:

Ναταλάκι μου να σου ζήσει ο μπέμπαρος!!!! Μα 4 κιλά;;;; Μπράβο το αντράκι σου! Θα περιμένουμε να μας γράψεις την εμπειρία σου!

Μαράκι μου άλλαξε επειγόντως τα τικεράκια σου :?:?:? Δεν είναι τα σωστά...Αυτά τα τικεράκια είναι για μωράκια-παιδάκια που "έχουν φύγει" :(:(:(:( Θα πάω μετά να διαβάσω και την ιστοριούλα σου!

Φωτεινή μου τι έχει το καρχαριάκι μου :lol::lol::lol::lol: Μα δεν έχει φοβερή φατσούλα :lol::lol::lol: ;;;

Happy μου θα έχω κι εσένα παρεούλα λοιπόν! Δεν είμαστε τελικά λίγες οι Αυγουστιάτικες!

Κατερινάκι εύχομαι αύριο το μπεμπάκι σου να βρίσκεται στην κατάλληλη θέση! Νομίζω όμως ότι η περίπτωση της nene θα σε ξεαγχώσει λιγάκι! Ίδια ακριβώς περίπτωση με σένα!

Νυστάζω κολασμένα..Δεν τα κατάφερα να σχολιάσω πολλά σήμερα..

Ααααα, ίσως να πάω 5-6 μερούλες κάπου κοντά (2,5 με 3 ώρες από την Αθήνα) για να χαρεί ο Πάνος και να κάνω κανά μπανάκι κι εγώ. Τι μου προτείνετε;;;Θέλω καθαρή θάλασσα και γενικώς οργανωμένη περιοχή.

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΑΧ ΠΟΣΑ ΛΙΓΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΩΡΑ..ΜΕΙΝΑΜΕ ΠΟΛΥ ΛΙΓΕΣ..

ΚΑΓΚΟΥΡΟ ΜΟΥ ΕΝΩ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΤΩΡΑ ΘΕΛΕΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ Κ ΑΣ ΜΗΝ ΤΑ ΞΕΡΕΙ Κ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ Κ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ ΤΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ.ΠΑΖΛ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΑΠΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΟΥ Κ ΓΕΝΙΚΩΣ ΤΑ ΠΙΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΔΕΙΞΕΙΣ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ.

ΤΗΝ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ ΔΕΝ ΤΗ ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΙΣΑ 3 ΛΕΠΤΑ Κ ΜΑΤΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ.ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟΝ ΕΛΕΝΓΧΟ ΓΙΑΤΙ ΔΟΥΛΕΥΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΓΕ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΤΗΣ ΜΙΛΑΓΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΙ Κ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ Κ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΑΣΧΟΛΙΟΤΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΗΣ.

ΑΠΛΑ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΕΔΩ Κ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΤΗΣ ΛΕΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΖΩΑΚΙΑ Κ ΜΕΡΗ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ.

Κ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΤΑΕΙ ΞΕΚΑΡΦΩΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Κ ΛΕΩ ΚΑΛΑ ΑΥΤΗ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ.ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΕΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΤΗΣ Η ΚΑΤΙ ΠΑΕΙ ΛΑΘΟΣ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ.

Α!Κ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΚΟΥΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΤΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΠΕΞΩ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΑΣ ΒΕΒΑΙΑ.

ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟΣ ΜΑΣ ΤΟ ΠΕ Κ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΩ ΚΑΝ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΑΣΤΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΕΚΕΙΝΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΝΑ ΝΑΙ Κ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΤΗΣ ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ.

ΕΚΛΕΙΣΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΕΙΠΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΡΙΧΝΕΙ ΟΛΑ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΟΛΑ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ.

Κ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΤΟ ΚΑΛΟ!ΓΙΑ ΜΙΑ ΩΡΑ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ 130 ΕΥΡΩ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΝαι,Κατερινακι,σου λεω να μην αγχωνεσαι .Αν δεν το σκεφτεσαι θα δεις οτι θα γυρισει....Και εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι θα πηγαιναμε για καισαρικη αν συνεχιζε αυτη τη θεση αλλα τελικα γυρισε στις 36 εβδομαδες....Μου φαινεται οτι ο μπομπιρας σε παιζει απο τωρα...Αχ τι θα τραβηξεις απο αυτον τον αντρα....Καλη νυφη να βρει τουλαχιστον :lol:

Ναι Νανσυ μου να πατε σε αναπτυξιολογο.Ισως να χρειαζοταν και ενας παιδοψυχολογος πρωτυτερα .Ο τελευταιος θα καταλαβει αν χρειαζεται να παραπεμφθει σε αναπτυξιολογο.Η προληψη ειναι το καλυτεο.Προσοχη στις επιλογες των ειδικων που θα βρειτε....γιατι γενικοτερα στο θεμα του παιδιου υπαρχει μια ψιλοεκμεταλλευση.Αν ηδη εχετε βρει αναπτυξιολογο,πες μου ονομα.(εχω γνωσεις πανω σε αυτο διοτι ειμαι ειδικη παιδαγωγος).Συμφωνω με τη Κατερινα να δοθουν στο κοριτσακι σου αλλα ερεθισματα απο εκεινα της τηλεορασης ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ που προανεφερε,παιχνιδια που θα ''ξυπνουν '' την λεπτη αδρη κινητικοτητα,νοημοσυνη.Ωστοσο θα ηταν συνετο να γινει και μια αξιολογηση στο κοριτσακι σου απο καπιον ειδικο...Και προσοχη μην πατε οπουδηποτε και διαφωνειτε ως ζευγαρι γιατι αυτο θα σημαινει αλλα πραγματα για τον ειδικο.

Lil mou,καλη επιτυχια στην εξεταση σου...

Νατασα μου με το καλο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες μου... εχασα καμια γεννα???

κοριτσια ο πτρακης μου βγηκε βυζανιαρικο μωρο... για να κοιμηθει θελει 1 ωρα στηθος 30λεπτα το ενα 30 το αλλο... και χεζει ασταματητα ο αθλιος!!!! ευτυχως η μικρη δεν με τυρρανησε χθες στον υπνο γιατι με τα τοσα βυζια και χεσιματα εχασα τη μπαλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΝΕΟ ΣΑΣ ΕΧΩ;;;;;;;Ε;;;;;;

ΓΕΝΝΗΣΕ Η ΕΛΕΝΑ!!!!

ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ"ΚΟΙΛΟΠΟΝΟΥΣΑ 11 ΩΡΕΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ Κ ΕΙΧΑ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ.ΜΠΗΚΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕ ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ.ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 11.50 ΤΟ ΒΡΑΔΥ 3200 Κ 52 ΕΚΑΤΟΣΤΑ .ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΠΟΣΤΑΚΙ.ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ."

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ!!ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ...ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!ΑΦΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ!!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ!ΠΑΝΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nansaki moy,δεν την γνωριζω τη συγκεκριμενη...Γνωριζω εναν και μοναδικο(δεν το ξερω προσωπικα αλλα ειχα παρακολουθησει ενα workshop toy) τον Δημητρη Παπαβασιλειου.Προσφατως τον ειχε φερει και η Μενεγακη στην εκμπομπη της.http://www.babyspace.gr/Article/etairei ... -3548.html.Ειναι φοβερος επιστημονας ......Ομως μηπως ειναι καλυτερα πρωτα να την πας σε ενα παιδοψυχολογο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou pisteuw pws eiste oles kala... emas o mikros einai isuxoulis alla me stenaxwrei pou den trwei koimatai panw sto stuthos k me ponaei kiolas meta enw trwgame kala apo 20 lepto to kathe buzi sxedon twra trwei 10 lepta me to zori k koimatai.... kserei kamia ti na kanw?

lia mou na sou zisei o stratoulis perases talaipwria apoti diavasa ligaki alla eutuxws ola kala...

koritsia pou kanate kaisariki kanei kamia enesoules stin koilia?

paw na dw fwto apo ta paidakia sas..

aleka k kokona sugkinitikes istorioules molis mporesw tha sas grapsw k egw....

aleka vre thirio apo tin prwti mera sikwthikes?

natasa me to kalo koritsaki mou na kratiseis stin agkalia sou to mwraki sou...

emena stin kliniki ton forousan kati dika tous formakia san nuxtukia den mou zitisan tpt gia ekei mono rouxa eksodou k egw eixa panoules sto dwmatio k tis xrisimopoiousa gia na ton akoumaw katw...

twra sas egrapsa kati asxeta pou thimamai apo auta pou grapsate gt ta diavazw me doseis k den mporw na ta thimithw ola...

sas filw gluka oless k elpizw na mpw se ruthmous k na sas parakolouthw kanonika suntoma...

elena na sou zisei koritsaki mou eutuxws ola kala kali loxeia kalous thilasmous k kali anarwsi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλίτσες και μανουλίτσες. Μαράκι και σένα από την μισή φωτογραφία που βλέπω είναι μία Θεά η μπέμπα σου :lol: . Να σου ζήσει. Όσο για τον ίκτερο μην το παρακάνεις με τον ήλιο. Να είναι σε φωτεινό μέρος όχι ντάλα στον ήλιο δεν κάνει. Όμως μην ανησυχείς όσο περνάνε οι μέρες θα της φύγει και να παρατηρείς εάν ξυπνάει μόνη της ή αν την ξυπνάς εσύ για να φάει. Εμένα πλέον ξυπνάει μόνος του και από κει καταλάβαμε ότι έπεσε ο ίκτερος. Χτες κοιμήθηκα 8 ώρες πρώτη φορά (όχι συνεχόμενες) από τις 10 το βράδυ μέχρι τις 2 και μετά κοιμήθηκε πάλι στις 3 και κάτι μέχρι τις 7 το πρωί. Τώρα κοιμάται πάλι ο καρφάκιας μου :D . Σήμερα είχε άδεια ο μπαμπάς μας και κράτησε τον μικρό και πήρα επιτέλους το αυτοκινητάκι μου μετά από 9 μήνες και πήγα Λητώ και Jumbo και ένιωσα λες και πήγα ολόκληρη εκδρομή. Πωπω τι κλεισούρα είναι αυτή. Άντε να σαραντήσουμε να βγαίνουμε όλοι μαζί.

fotini μια χαρά η μπέμπα σου. Ελενάκιιι στο ξαφνικό κι εσύ. Τα ξαφνικά είναι τα πιο ωραία παρόλο που έκανες καισαρική. Ολική νάρκωση ε? Περαστικά γρήγορα εύχομαι και καλούς θηλασμούς να σου ζήσει η μπέμπα.

Αλέκα και μένα έτσι είναι ο Στράτος μου. Φαγητό μισή ώρα από το κάθε βυζί και πολύ χέσιμο. Αυτό είναι υγεία :lol:

Ναταλία όταν τον παίρνει ο ύπνος στο στήθος να τον ενοχλείς να ξυπνάει και αν δεν ξυπνάει πάρτον βάλτον στον ώμο σου να ρευτεί και θα ξυπνήσει. Μετά ξανα βάλτον στο στήθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!!!!!!!!

Σημερα μπηκα ημερολογιακά στον μηνα μου, μετραμε αντιστροφα λοιπον!!!!! :D:D

Μαρακι άλλαξε τα τικερακια σου μην πας στο memorial ειναι για τα μωρακια που εχουν φυγει....

Ανθη μου να πας διακοπουλες εστω 5-6 μερουλες και να κανεις και τα μπανακια σου, 2,5 -3 ωρες δεν ειναι πολύ μακρια ειδικά αν το σκεφτεσαι για τωρα ή μεχρι αρχες 8ου δεν θα εχεις και τον φοβο μη συμβει κάτι. για το τι πρεπει να μάθουμε στα παιδια μας έθιξες μεγαλο και δυσκολο θεμα....απο τη μια να τους μαθεις να ειναι σωστοι καλοι ανθρωποι αλλα δυστυχώς στην κοινωνια που ζουμε τετοιοι άνθρωποι καταπατουνται ή να τους μαθεις να ειναι επιθετικοι και διεκδικτικοι και οτι πετυχουν ετσι :roll::roll:

Ελενη μου αυτο σκεφτομαι αν μου κανει τετοια απο την κοιλια να δω τι θα τραβηξω μετα....

Αλεκα δεν σε αφηνει ο Πετρακης, υπάρχει καλυτερη αγκαλια απο αυτη της μανουλας!!!!!

Ελενα να σου ζησει η μπεμπουλα σου :ymparty::ymparty:[smilie=blob9.gif] Καλοτυχη ευτυχισμενη και φερη να ειναι μια ζωή!!!

Ναταλια αν τον περνει ο υπνος στο στηθος και νομιζεις οτι δεν εχει χορτασει ξύπνα τον πειραζοντας του λιγο το αυτακι συνηθως δουλευει.

Σταυρουλα ετσι τις πρωτες μερες αυτες οι αποδρασεις μοιαζουν τοσο απολαυστικες.... αντε σε λιγες μερες θα βολταρετε παρεουλα με τον κουκλο σου!

Αννα ωραια τικερακια εχει το http://lilypie.com το φτιαχνεις εκει βημα βημα και μετα επιλεγεις τον κωδικό που ειναι για forum signatures UBB code kai BB code και το κανεις copy paste στον πινακα ελεγχου μελους προφιλ επεξεργασια υπογραφης χωρις να τικαρεις τις επιλογες που εχει απο κατω . Ελπιζω να μην τα εγραψα πολύ μπερδεμενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποια Ελενα ρε κοριτσια γεννησε???Η ''ΕΛΕΝΑ C''? που μας ρωταγε για το επιδομα του Ικα την Τριτη??/δεν το πιστευω τοσο γρηγορα????πω πω...κοντευω,μου εχουν κοπει τα ποδια...

Να σου ζησει Ελενα μας....ΝΑ ΤΗΝ καμαρωσεις οπως επιθυμεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...