Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΑΦΙΞΕΙΣ ΠΕΛΑΡΓΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ'12 ν7


Recommended Posts

Αριάδνη ο ιονιστής δεν κάνει να είναι στον ίδιο χώρο με το μωρό. Να το ξέρεις αυτό.

Σκέφτομαι κι εγώ να πάρω ιονιστή αλλά θα τον βάζω λίγες ώρες (πρωινές που έχουμε ανοιχτά) και στο σαλόνι. Αυτός που ήρθε για τα στρώματα μου το είπε για το μωρό και μάλιστα μου είπε ότι θα μπορούσα να πάρω ιονιστή-οζονιστή. Ο ιονιστής καθαρίζει τα σωματίδια του αέρα και τη σκόνη και ο οζονιστής τις μυρωδιές. Του λέω δεν έχουμε μυρωδιές στο σπίτι. Μπαίνει φρέσκος αέρας και ούτε καπνίζουμε οπότε δεν χρειάζεται οζονιστής. Το καθυστερώ όμως γιατί έχω ξοδέψει πολλά από δω και από κει σε μικροπράγματα. Κάτι το σίδερο της κουνουπιέρας, κάτι το νυχτικάκι μου, κάτι το ηλεκτρονικό εντομοαπωθητικό, τσουκου τσουκου μαζεύονται τα άτιμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναταλακι τριψε τα χερακια σου με λεμονι.... οχι οτι παλι δεν θα μυριζεις χλωρινη αλλα οχι τοσο εντονα!!!

ναι μπεμπουλα μου και εγω ετσι την πατησα... οχι τιποτα να παρω σιδηρο για μετα αφου γεννησω... κανει 20ευρω το μαμημενο χρις συνταγη και μου κραταει 10μερες

μονο ενα μηνα πριν αριαδνη μου απο τον 7ο ειναι ετοιμο το δωματιο!!!! αντε με το καλο ναρθει και η κουνια σας..... ναι τογιοτομι και φουτσιτσου ειναι απο τις πολυ καλες μαρκες, εχω φουτσιτζου στης μικρης και ειναι σκυλι και αφορυβο

κατεβαινω να πρω τη κοκοπικου απο το σχολικο και επανερχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα γιατί δεν κάνει ο ιονιστής?Εχω διαβάσει αυτό http://www.babyspace.gr/Article/Indoors ... 2-909.html

Απλά θα μπορώ να τον βάζω όταν το μωρό είναι σε αλλό δωμάτιο ίσως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα :D

Εδώ όλα καλά. Καποια στιγμή θα σας βάλω και εγώ φωτο με το δωμάτιο της μπέμπας αλλά και του μεγάλου μου που τον μετακομίσαμε πριν 3 εβδομάδες σε μονό κρεβάτι και δικό του δωμάτιο.

Τι γίνεται; Ποια έχει πάρει σειρά τώρα; Θα έχουμε γεννητούρια μέσα στην εβδομάδα;

Ντελφίν ε δεν μπορεί αφού το λένε όλες, μάλλον είναι σειρά σου να καλωσορίσεις το μωράκι σου.

ΑΛΕΚΑ κάνε κατι με τα μέιλς από την ομάδα!!!!!!!!!!!!!!! Υπάρχει μια ρύθμιση που μονο η διαχειρίστρια της ομάδας μπορεί να ενεργοποιήσει, έτσι ώστε να μην παίρνουμε συνέχεια μέιλς κάθε φορά που κάποια μας γράφει στην ομάδα, γιατί αλλιώς γεμίζει το καλάθι.

Μέχρι τις 10 του Ιουν θα γεννησει και μια φίλη μου με τον Καβαλ, οπότε αν συμπέσετε θα περάσω να δω και εσενα. Θα προχωράω στο διάδρομο και θα φωνάζω "Αλέκαααααααα, Αλέκααααααααα" :lol::lol::lol::lol:

kangaroo ζόρικη μου ακούγεται η μικρή σου, που θέλει το δωμάτιο "όλο δικό της"!! :D Και εσένα εμπνεύστηκε στο μπάνιο και είπε να σου αφησει εκεί τα σκατουλάκια της; :lol:

Εστε μεγεια τα σεντονάκια. Διατροφολόγε μου εσύ!! Και εγώ είμαι στην στερηση από μακαρόνια, ρύζια, ψωμια, γλυκά. Φυσικά από παρασπονδίες άλλο τίποτα.

Για το περπάτημα και τη θέση του μωρού μου το είπε και ο δικός μου γιατρός, ότι δυστυχώς δεν συνδέονται. Άλλος ένας μύθος καταρρίπτεται! Το σεξ όμως όντως βοηθάει, αλλά πραγματικά να ρωτήσω εγώ, ποια έχει όρεξη στον 9ο για σεξ;;;; :shock::shock:

Νάνσυ πολύ "παραγωγική" η κόρη σου :lol: και το κρατούσε κιόλας το σκατουλάκι της :lol::lol::lol: Ηρεμησε όσο μπορείς, όσο είναι εφικτό, και ευχομαι να πάνε τα πραγματα καλύτερα από εδώ και πέρα. Εγώ πάλι δεν θα αντεχα να μην ξερω τι συμβαίνει, θα ήθελα ο γιατρός να μου εξηγεί τα παντα. Και η διατροφή δεν είναι μωρέ δύσκολο πράγμα. Θέμα συνηθειας είναι και φυσικά χρειάζεται ισχυρη θεληση και αυτοσυγκράτηση. Τι να σου πει και ο διατροφολόγος; Να ακούσεις καλύτερα την Εστε που το έχει μελετησει καλά το θέμα. Τώρα ειδικά που υπάρχει και ποικιλία σε φρεσκα λαχανικά εποχής, είσαι πολύ τυχερή.

Κορίτσια διαστολή 1-2 μπορεί να έχουμε από τη στιγμή που μπαίνουμε στο μηνα μας. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα γεννησουμε άμεσα.

Λια περαστικά με τον παλιοβήχα.

Αριάδνη περαστικά με την ψύξη.

Μαξιμ με το καλό να δεχθεις τη μανουλα σου. Για χλωρινη δεν ξερω, αλλά συνηθως για εντονες μυρωδιες χρησιμοποιώ λεμόνι, όπως σου είπε και η Αλέκα.

Κικιτσα ξεκινησε ο χορός των συσπάσεων; Σε προετοιμάζει η μπεμπα σου. Και από κιλά μια χαρά. Αντε με το καλό.

Αριάδνη για a/c προτιμήστε inverter που σταματάει μονο του όταν φθάσει στην επιθυμητή θερμοκρασία.

Επειδή διάβασα κάτι σελίδες πριν για μαθήματα ανώδυνου, θυμήθηκα τα δικά μου και θεωρώ πως σημαντικές ήταν οι ασκησούλες που μου έδειξε η μαία μου για να αποφύγουμε το πρήξιμο των ποδιών που πάντα υπάρχει τους τελευταίους μήνες. Και για να μην τα γράφω και σας ζαλίζω δείτε αυτά τα βιντεάκια:

(δεν χρειάζεται να έχετε πισίνα για να τις κάνετε :lol: , εγώ έκανα τις ίδιες ξαπλωμένη στο κρεβάτι!)

Και μην ξεχνάτε βοηθάει το αρκετό νερό, ποδόλουτρο και μασαζάκι με φορά από κάτω προς τα πάνω.

Φυσικά αν δείτε ξαφνικό πρήξιμο στα άκρα και το πρόσωπο πάρτε τηλεφωνο το γιατρό σας.

Επίσης, για την προετοιμασία του κόλπου ασκήσεις Kegel!!!!!

Αυτα προς το παρον. Φιλάκια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να΄μαι πάλι, κοιμήθηκα ευτυχώς κ ξύπνησα πριν από καμιά ώρα...

Νάνσυ δεν το καταλαβαίνω... Εγώ εδώ κ 2 εβδομάδες αράζω στο κρεβάτι μου χωρίς τύψεις! Κοιμάμαι όποτε θέλω, τρώω όποτε θέλω (όχι ό,τι θέλω, βέβαια... :shock::shock::shock::shock::shock: ) κάνω ό,τι θέλω... Κ δεν μου το σύστησε γιατρός, εγώ κάθομαι στα αυγά μου από φόβο. Χθες που αναγκαστικά έπρεπε να πάω στο πανεπιστήμιο, όλη μέρα είχα παραπάνω υγρά κ τρόμαξα τόσο που είπα φτάνει, μέχρι τέλος Ιουνίου ξάπλα! Εχω βέβαια ένα σπίτι άνω κάτω, ασιδέρωτα ρούχα κ φυσικά δεν έχω άλλο παιδάκι, έχεις δίκιο σ΄αυτό...

Μαρία περιμένουμε νέα σου!!! Όλα καλά είναι, φιλιά πολλά!!!

Αχ, όλες λέτε ότι βάλατε κιλά κ έχετε κοιλίτσες μικρές (από τις φωτογραφίες). Εγώ με 6500 έχω μια κοιλούμπα νααααα (με το συμπάθειο) :lol::lol::lol:

Μαξίμ κ εγώ για λεμόνι θα σου έλεγα για να φύγει η μυρωδιά της χλωρίνης...

Εστε πολύ καλές οι συμβουλές σου. Ξέρω κ εγώ πολλά από διατροφή, τόσα χρόνια με προβληματίζουν τα κιλά. Μόνο τώρα στην εγκυμοσύνη κατάφερα να τα κοντρολάρω κ λίγο πριν βέβαια, που είχα χάσει 7 κιλά...

Αφήστε κορίτσια με τα φάρμακα, κ εγώ πρέπει να πάρω, τελειώνει ο μήνας, βλέπετε... Ελπίζω να πληρωθούν οι φαρμακοποιοί μέσα στις επόμενες μέρες, είναι αρκετά χρήματα με τις ηπαρίνες κ τις ινσουλίνες κ τα χάπια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριάδνη ναι αυτό κάνε. Δεν κάνει γιατί μαζί με τα κακά στοιχεία του αέρα καταστρέφει και τα καλά γι'αυτό δεν θέλει και συνέχεια λειτουργία.

fotini εγώ δεν τα φτάνω τα πόδια μου για να τους κάνω και μασαζάκι :lol::lol:

Όντως είναι τέλεια εποχή για διατροφή αφού με το που θα γεννήσω θα αρχίσω διατροφή γιατί το χειμώνα είναι πιο δύσκολο.

Ασκήσεις Kegel? Τι είναι αυτό πάλι.

stedim λογικό αφού είχες κι εσύ το ίδιο πρόβλημα με μένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Este mou nai mas to eipe kai emas h maia sta mathimata oti ston toketo den boithaei na eisai ksapla.

Kikitsa plisiazei h seira sou nomizw kai egw!!! Pwpw re koritsia anatrixiazw otan to skeftomai alla tha exoume polla mwrakia s'auto to postaki!!!!

Anna min agxwnese ola kala tha pane! (kai egw agxwnomai, sto lew gia na to akouw kai egw).

Pote egine auto me ta farmaka re koritsia?? Egw ta pira tin proigoumeni ebdomada kai den mou eipan kati.

Maximaki pline ta kala me sapouni kai meta bale mia kremoula pou murizei wraia. Alla genika na tin apofeugeis ti xlwrini kai na ti murizeis alla kai na potizei to derma sou. Kai egw exw xrisimopoiisei mono 1-2 fores stin toualeta giati den niwthw oti apolumenete xwris xlwrini alla epeidi mou murize entona meta eipa tou antra mou na to kanei.

Ariadni kai tis filis mou pou tin paraggeile peripou ton idio kairo me sena twra erxete...xtes ebale ta lefta stin trapeza gia na tis to steilei autes tis meres! Ante tha erthei kai h kounia tha deis poso omorfi einai. Egw olo tin xazeuw! Auto to klimatistiko pou les kai emeis idia marka pirame...ligo akribw alla o antras mou ithele na parei ena kalo gia to dwmatio tou mwrou.

Fotini autes tis askisis Kegel pou les mas tis elege kai emas sta mathimata na tis kanoume...den tis eixa ksanakousei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai Este kai egw den tis eixa ksanakousei alla mas tis eipe h Maia.

Einai askiseis pou kaneis sfiggontas kai ksesfiggontas ton kolpo. :lol:

Kai mas elege oti stin arxi tha einai duskolo alla meta mporeis na elegxeis kai ta oura kalitera kai gia merikes pou isws exoun akrateia h akoma kai na sfiksei o kolpos epeidi meta ti genna tha exoume xalarwsi.

Koritsia gia opoia kanei to pagwto pou legame dokimaste to me merenta mesa...to ekana xtes kai to dokimasame simera me ti mama mou kai pragmatika nomizw oti den exw ksanafaei pio wraio pagwto!!! Sorry pou sas kolazw alla einai fobero.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια οι ασκήσεις κεγκελ είναι πολύ καλές! Εγώ τις έμαθα από γνωστό γυναικείο περιοδικό, αλλά μου τις σύστησε κ ο γιατρός μου πριν τις εγκυμοσύνες... Σφίγγεις τους μυς της πυέλου, όπως όταν θέλεις να πας τουαλέτα αλλά δεν βρίσκεις καμιά πρόχειρη, κ τους αφήνεις πάλι. Βοηθά κ στην μελλοντική ακράτεια ούρων! Ρωτήστε τον γιατρό σας όσες γεννήσετε φυσιολογικά, όλοι τις ξέρουν πια! Ο δικός μου έχει ειδικότητα και στην ουρογυναικολογία κ τις συνιστά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα οταν δεν θα βαριεσαι ξαναγραψε τη συνταγη!

ΓΚΟΥΧ ΓΚΟΥΧ!!

Τις kegel κοριτσια τις κάνω απο εφηβη,και η αληθεια ειναι οτι σφιγγουν τον κολπο αρκετα,και το καλυτερο..βοηθανε για πιο εντονους ..εχμ... ;)

Αλεκοοο!!!Στη λιστα με τα γεννητουρια,θα ηταν καλο να γραφεις και την ΠΗΤ που ειχε καθε κοπελα,διπλα στην ημερομηνια που γεννησε.Για στατιστικους λόγους :)

Να δουμε πόσες θα φτάσουν την πητ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις εβαλα τη μικρη για υπνο αφου την καταφερα και εφαγε το γιαουρτι της παλι καλα... αφηστε που θελει να βλεπει στο youtube ενα κινεζακι κοριτσακι που τραγουδα και κανει κουνια.... ακομη ακουω τη τσιρικτη φωνη στα αυτια μου.... περιμενω να βρασει το ρυζι ωστε να αυγοκοψω και να την πεσω για νανι και εγω!!!!

φωτεινη κυριακη γενναει η φιλη σου???? ξεγεννανε καλε προγραμματισμενα για κυριακη? γιατι εμενα μου ειπε ειτε πεμπτη 7 ειτε δευτερα 11 του μηνος γιαυτο στο λεω.... παντως θα χαρω πολυ να σε δω γιατι εχουμε πιασει τις δυο ακρες του νησιου!

να σου πω καλε η δονητου παστιδενη ηταν τελικα????χαχαχα

δημητρα μου η κοιλια μου που βλεπεις ανηκει με 76κιλα ανθρωπο και μιλας για 65 ψωροκιλακια????

ιονιστη απλως θα βαζεις οταν το μωρο ειναι σε αλλο δωματιο ή χρησιμοποιεις τζακι.... θα δεις διαφορα με τον ιονιστη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα είδες που στο έλεγα για την Nutela ;) Αχ που θα πάει κάποια στιγμή στο μέλλον θα σου ζητήσω κι εγώ την συνταγή :lol:

Πρέπει να έχω κάνει τέτοιες ασκήσεις κάποια στιγμή αλλά δεν είμαι και σίγουρη. Θα ρωτήσω και την μαία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλέκα σίγουρα ήμουν 65 κιλά κάποτε, δεν μπορεί... :lol::lol::lol::lol: Καλέ 6,5 κιλά πήρα στην εγκυμοσύνη μέχρι τώρα, ξεκίνησα με πολλλλλλλάααα!!! Τώρα είμαι 83,5... :oops::oops::oops::oops::oops: Γιατί νομίζετε πως έχω πάθει εμμονή με τα κιλά? Είμαι μια γουρουνίτσααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stedim εγώ σε καταλαβαίνω γιατί πριν την εγκυμοσύνη είχα κοπιάσει να χάσω πολλά κιλά και τώρα δεν θέλω να πάρω πολλά. Παντως απο σένα έχω πάρει πιο πολλά!Τωρα πρέπει να είμαι στα +7,5-8. Γενικά πάντως όσο λιγότερα, τόσο καλύτερα.

Όσο για τον ιονιστή, ναι δεν πρόκειται να τον βάζω συνέχεια!Απλά με ικανοποιεί η μαρκα του συγκεκριμένου κλιμΑΤΙΣΤΙΚΟΥ και που εχει αυτές τις λειτουργίες γιατί έτσι είναι και του σαλονιού μας και ειμαι πολυ ευχαριστημένη. Ελενα το ξέρω ότι είναι λίγο τσιμπημένο, να 'ναι καλά η χορηγία της μαμας.

Σταυρούλα, μεγειά!

Παω για διάβασμα κορίτσια, τα λεμε.

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιλουμπιτσες μου καλο μεσημερι, εβαλα το φαγητακι μου στο φουρνο, μπακαλιαρος με ντοματουλα κρεμμυδακι και πιπεριες και μεχρι να γινει θα δω τι γραψατε πάλι.

Το πρωι εκανα και την βολτα μου απο τα jumbo, για την κουνουπιερα για το port-bebe πηγα αλλα ολο και κατι πραγματακια ακομα πήρα...καλτσακια για τον μπεμπη και για την σουσουραδα κοντα καλτσακια, κοκαλακια για τα μαλλια, μωρομαντηλα για τον παιδικό και puzzle που εχει ξετρελαθει και φτιαχνει τον τελευταιο καιρο.

Νανσυ για την πεινα νομιζω οτι σε λιγες μερες αν ακολουθησεις οτι σου πει ο διατροφολογος το σωμα θα συνηθησει, δεν θα ειναι και για πολύ καιρό ακομα υπομονή για τα μωρακια, κριμα να γεννηθούν τοσο προωρα και να τα εχεις πανω απο μηνα στην θεμοκοιτιδα.

Κοριτσια και για το περπατημα και για τα χαδια στην κοιλια και για ολα αυτα τα οχι και τοσο επιστημονικά πιστευω οτι η αληθεια ειναι καπου στη μεση, καθε οργανισμός θα ανταποκριθει διαφορετικά, γιαυτο και υπαρχουν τοσες γνωμες και αποψεις.

Ελενα μπηκες στο μηνα σου, μετρας αντιστροφα λοιπον και εσυ.

Μαρακι για να δουμε τι θα γινει το απογευμα λες να ερθει η μικρή ή παλι εδω θα εισαι?

Κικιτσα και εσυ πλησιαζεις να κρατησεις αγκαλια το κοριτσακι σου 3 κιλακια μια χαρα ειναι.

Αννα με το καλο να δεις το μπεμπακι σου σημερα, δεν θελω να σε αγχώσω εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη εχανα υγρα και δεν το ειχα καταλαβει, αλλα απο το μειωμενο υγρο ειχαν μειωθει πολύ οι κινησεις του μωρου βεβαια οταν συνεβει αυτο ήμουν 39 και 4 αντε 5 μερες και νομιζα οτι λογω χωρου δεν κινειται πολύ, οποτε εχετο στο νου σου και αυτο σαν συμπτωμα.

Ναταλακι για την μυρωδια της χλωρινης, πλυσιμο με σαπουνι και μετα κρεμουλα στα χερια α και την επομενη φορά γαντακια!!

Οι ασκησεις αυτες και εγω εχω διαβασει οτι βοηθανε και πριν και μετα τον τοκετο.

Παω για μαμ, τα λεμε μετα παλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ stedim και Αριάδνη. Μου την δίνει που ακόμα ο άντρας μου όταν του λέω ότι θα χρειαστώ κάτι για τον μπέμπη όπως πχ. ο ιονιστής μου λέει κάτσε να τον φέρουμε σπίτι πρώτα και μετά το παίρνεις. Και του λέω γιατί το λες αυτό και μου λέει να δούμε ότι θα πάνε όλα καλά!! :shock: Ακόμα λέω και στο παρα πέντε είσαι προληπτικός? ΑΝ είναι δυνατόν του λέω φάε τι γλώσσα σου που δεν θα πάνε όλα καλά. :? Εγώ νόμιζα πως το λέει από τσιγκουνιά και εκείνος το έλεγε από γρουσουζιά. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Σταυρούλα κ εγώ σαν τον άντρα σου είμαι... Ο δικός μου όλο το νου του σε αγορές κ ψώνια έχει κ εγώ λέω κάτσε να δούμε πρώτα... Πριν λίγο μιλήσαμε στο τηλ κ μου είπε "καλά, αλαξιέρα δεν πήραμε ακόμα, πάμε σήμερα" ή "με τον παιδίατρο μίλησες?" κ εγώ του λέω χαζές δικαιολογίες, φοβάμαι τόσο πολύ που δεν το χαίρομαι... Είμαι χαζή το ξέρω, όλα πάνε καλά κ δεν έχω κανένα λόγο ανησυχίας, αλλά να αφεθώ δεν μπορώ... Σταματώ εδώ γιατί σας ψυχοπλακώνω το ξέρω. :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εστε μεγια τον ιονιστη!!κ εμεις ετοιμοι ημασταν να το παρουμε,αλλα τσιγκουνευτηκαμε..οταν θα βαλεις φωτο απο το ενυδρειο πες..εχουμε κ εμεις μια τρελα για ενυδρειο..δεν εχουμε..αλλα θελουμε!! ;)

αχ κοριτσια μετα της 7 θα παμε κ ο θεος βοηθος..για να δουμε τι θα γινει..κ οτι γινει θα ειναι απο την διαστολη.απο αυτο θα εξαρτηθει αν μας κρατησουν..

κικιτσα κ εσυ μεσα εμεινες?βλεπω τα μωρακια μας σιγα σιγα κοριτσια μας φωναζουν!!!!! :):)

ελενα μπηκες κ εσυ ε?αντε ωραια..με το καλο.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Este kai Kagouraki me geia ta nea sas pragmatakia.

Este kane upomoni kai se ligo kairo tha to kaneis kai su to pagwtaki!!

Nai Ariadni kai mena itan akribo giati o antras mou ithele na einai converter kai de kserw kai gw ti allo exei panw. Oute pou iksera oti exei ionisti...o ionistis me ti simataki einai sto tilecontrol me ena san tetragwno?

Lia mou, em bebaia tis ksereis tis askiseis afou exoun na kanoun kai me sex pou na sou ksefugoun esena!! :lol::lol:

Tha sou steilw ti suntagi se PM gia na min tous zalizw olous sunexeia me gluka kai suntages...ektos kai an thelei kai alli ti suntagi tote peite na tin ksanagrapsw alli 1 fora!

Pira thl sti dimosia trapeza fulaksis omfaloplakountiakou aimatos kai perimena panw apo 20 lepta gia na to sikwsoun!!! Paraligo na to kleisw kai meta to sikwse. Entaksei kai me auto tha mou steiloun to kit auti ti bdomada.

Delphinaki exw tin entupwsi oti se ligo tha bgei ena xeraki apo katw kai tha pliktrologei auto anti gia esena!!! Tha genniseis kai akoma edw tha eisai!!! :lol::lol:

Koritsaki min exeis agxos...eimai sigouri oti aurio to prwi tha mathoume oti gennises mia panemorfi prigipisoula!! Mono min ksexaseis na enimerwseis kapoia gia na mas pei!! Sou euxomai me kanena pono!!!! Filakia polla

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα.

Έχει κάποιες μέρες να σας γράψω αλλά προσπαθούσα να διαβάσω τι γράψετε.

Καρολινα να σου ζήσει το μπεμπάκι!!!

Νανσυ μου συμφωνώ με τα κορίτσια ότι πρέπει να ξαπλώνεις κ να σκεφτεσε τα μωράκια σου. Το γιουτοπάρ μην το φοβάσαι, κ εγώ το παίρνω αλλά το εχω συνηθίσει πλέον κ δεν έχω ταχυκαρδιες κ αυτές που είχα ήταν για κανένα δεκάλεπτο.

Πήγα ξανα στο γιατρό γιατι δεν ένιωθα το μωρό μου κ έχω τρομερούς πόνους στη μέση κ πλάτη. Όταν με είδε ο γιατρός μου λέει ότι η κοιλιά μου έγινε τεράστια κ το σώμα μου συμπεριφέρεται λες κ είμαι 40 εβδομάδων γιαυτο κ πονώ. το αμνιακό υγρό αυξήθηκε μου είπε κ θα ξαναπάω την Παρασκευή να με δει κ μετα την Τρίτη μετα το ντόπλερ. Αν συνεχίσει να αυξάνεται το αμνιακό μάλλον θα γεννήσω στις 34 βδομάδες με καισσαρική. Ελπίζω να πάνε όλα καλά κ να αντέξουν όσο πιο πολύ γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι με το καλο κοριτσακι μου!

Σταυρουλα καλοριζικος ο ιονιστης, δεν κρατιεσαι με τις αγορες μια χαρα σε βρισκω.

Δημητρα μην πεφτεις ψυχολογικά απολαυσε που εισαι εγκυουλα και το μωρακι θα ερθει σιγουρα με το καλο.

Ελενα επειδη λεω αυριο να δοκιμασω να φτιαξω το παγωτο σου εχω μερικές αποριες :? αν βαλω την μερεντα ή τα αλλα υλικά που ειπες (καραμελωμενα αλυγδαλα, σταγονες σοκολατας) τα βαζω στο τελος και ξαναχτυπαω ή τα βαζω και ανακατευω ελαφρα για να αναμιχθουν απλά, και ποση ωρα μετα το βαζεις καταψυξη για να μπορει να σερβιριστει, ποση ποσοτητα περιπου βγαινει???

Παω να παρω τη μικρη απο το σχολικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kangaroo να σου πω την αληθεια εχει μειωθει λιγο η κινητικοτητα του αλλα κ εγω πιστευω λογω χωρου,γιατι ειμαι κ μικροσωμη οποτε δεν εχει κ πολλα περιθωρια ο κ φασολης!γι αυτο και εχω αγχωθει μηπως χανω υγρα κ δεν το εχω καταλαβει οποτε θα εχει θεμα ο μπεμπης!!!!!

αντε αγχωθηκα παλι!!παω να ετοιμαστω να παμε στον γιατρουλη να δουμε τι θα μας πει!αν μειωθουν τα αμνικα υγρα κανουν καισαρικη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...