Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΑΦΙΞΕΙΣ ΠΕΛΑΡΓΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ'12 ν7


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια...

Αχ βρε Νανσυ τι τραβας κ συ...κοιτα να κατσεις στα αυγα σου κ νακους τι σου λεει ο γιατρος σου,,,,κοιτα να ξεκουραστεις κ ναραξεις....προστατεψε τα μωρακια σου...συμφωνω με οσα σου ειπε η Εστε...θεμα συνηθειας ειναι κ η διατροφη...ο διαιτολογος που λες θα σε βοηθησει να μπεις σε ενα προγραμμα χωρις στερησεις κ πεινα θα δεις ουτε που θα το καταλαβεις...κ θα κανεις κ καλο στα μωρακια σου...κ σε σενα φυσικα...κοιτα να παρεις κ γυναικα κα να μην ασχολεισαι εσυ με το σπιτι....προσεχε για το καλο σου σε κραζουν ολοι...κ μην στεναχωριεσαι ολα θα πανε καλα..τα ζουζουνακια σου ηδη εχουν καλο βαρος...απο σενα εξαρταται τωρα...κ κοιτα να περναεις κ τα φαρμακακια σου....

Μαρακι αντε να μας πεις τα ευχαριστα θα περιμενουμε..καλο περπατημα....

Ναταλακι ηρθε η μανουλα σου????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΣΤΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.ΤΩΡΑ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΝΑΙ ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ Κ ΑΡΧΗΣΕ Κ ΑΥΤΗ ΤΟ ΚΡΑΞΙΜΟ :lol::lol: ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΣΩ ΑΠΟ ΔΩ Κ ΠΕΡΑ!

ΕΚΕΙΝΗ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΜΟΥ ΠΕ ΟΤΙ ΕΙΔΕ ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ΜΟΥ ΝΑ ΧΕΙ ΜΑΛΑΚΩΣΕΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΕ ΕΙΔΕ ΑΠΟ ΚΑΤΩ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΕΝΕΣΕΙΣ Κ ΥΤΟΠΑΡ.ΘΑ ΜΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ ΛΕΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ ΓΙΑ ΠΡΟΕΚΛΑΜΨΙΑ.Κ Η ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΜΟΥ ΤΑ ΠΕ ΠΙΟ ΧΥΜΑ ΟΤΙ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ Κ ΝΑ ΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΑΛΛΑ ΟΝΤΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΞΑΠΛΑ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ΘΑ ΕΙΔΕ.ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΑΝ ΔΟΥΝ ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ΝΑ ΧΑΛΑΕΙ ΤΟΝ ΡΑΒΟΥΝ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΔΩ ΜΟΥ ΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ ΔΕΥΤΕΡΑ Κ ΤΑ ΥΤΟΠΑΡ Κ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟΙ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΝΕΣΗΣ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bre Nancy auto tha sou elega kai egw alla den ithela na se tromaksw...h alitheia einai oti kai emena o giatros otan mou eixe pei ston 7 na prosexw polu, mou eixe pei akribws auto...oti an gennithei twra ena mwraki einai polu duskola ta pragmata gia auto...kane upomoni 1 mina akoma kai katse st'auga sou giati se blepw na gennas kai prin apo pou mpikame sto mina mas.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mia xara ta les este mou... ax trelenomai gia enudreia alla o antras mou den ta thelei katholou k den me afinei na valw...

pantws sumfwnw me ta koritsia gia to gousto sou mou aresei k emena polu...

nansy ti eneseis tha kaneis?

maraki ante kalo perpatima k perimenw nea...

i mama mou to apogeuma tha einai edw....

euxaristw gia tis euxes sas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα!!

Σε αγχωσε ο γιατρούλης Νανσούλα?Για να στα είπε για καλό θα είναι.Οπως είπες κι εσυ,ο συγκεκριμένος ποτέ δεν αγχωνει χωρις λόγο.Είναι και η ευκαιρία σου να αραξεις και να σε περιποιηθουν και λιγο,χωρις να εχεις τυψεις.Take your time και μην κανεις τρελα σεναρια και αγχωνεσαι.Τον τραχηλο πως τον βλεπουν οτι μαλακώνει,απο τον υπερηχο στην κοιλιά?Το είχα απορία.

Τα δίδυμα σε ποιες εβδομάδες γεννιούνται συνήθως?

Εστε ήθελα να στο πω κι εγω!Σουπερ η ντουζιέρα!Εχεις γίνει εξπερ στα διατροφικά ε?Μια χαρα λιγουρευτικές ήταν πάντως και οι παραλλαγες που ανεφερες!Κι εγω που εφτασα τα +11 και δεν ξέρω ποσο θα πάει ακόμα η εγκυμοσύνη,πρεπει να προσεξω επιτελους σοβαρα.Οπως στις αρχες αρχες.

Ο βήχας με έχει τσακίσει,δεν τον αντεχω άλλο.Πονανε τα πλευρα μου και οι κοιλιακοι μου(όπου κι αν βρισκονται!)

Κι ακόμα δεν πήγα να κάνω την καλλιεργεια,τα χάλια μου έχω.

ΞΥΠΝΗΣΤΕΕΕ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα εμένα η μαία μου είπε ότι για ευκολότερη γέννα ισχύει ο νόμος της βαρύτητας. Βέβαια αυτό μου το είπε για το μαιευτήριο στον τοκετό ότι καλό είναι να μην περιμένω όλη την ώρα ξάπλα αλλά λογικά θα ισχύει γενικότερα γι'αυτό και λένε και για το περπάτημα αφού θα βοηθάει να κατέβει το μωρό.

Νάνσυ καλά ότι τον ράβουν δεν είναι και ότι καλύτερο όμως μην επαναπαύεσαι ότι υπάρχει λύση. Άλλωστε ανεξάρτητα αν θα κάνεις την ένεση λόγω κιλών θα μπουν σίγουρα θερμοκοιτίδα κάτι που δεν νομίζω να θέλεις να γίνει. Οπότε πρόσεχε και μείνε όσο πιο ξάπλα μπορείς. Να σκέφτεσαι κάθε φορά που είσαι όρθια τα μωρά στην κοιλιά ότι κινδυνεύουν. Αν σου κάνουν ψυχολογικό πόλεμο και οι γύρω σου και αυτό είναι κακό για σένα. Πρέπει να είσαι ήρεμη και χαλαρή. Έχεις 2 ψυχούλες μέσα στην κοιλίτσα. Σκέψου και το Χριστινάκι μας τι τράβηξε και να σκέφτεσαι ότι εσύ έχεις την ευκαιρία να κάνεις κάτι για να τα "σώσεις" τα μωρά σου. Δεν θέλω να μιλάω έτσι αλλά έχω ένα προαίσθημα ότι κάποια πράγματα τα παίρνεις λίγο πιο ελαφριά απ'ότι είναι γιατί καταλαβαίνω ότι είναι πιο δύσκολο όταν έχεις κι άλλο παιδάκι αλλά καλύτερα είναι να μην μετανιώσεις για κάτι που δεν έκανες. :( Μην ασχολείσαι με το τι κάνει η μάνα σου και η νύφη σου γράφτους όλους σαν μην υπάρχει κανείς άλλος από τα μωρά σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλία οι ενέσεις είναι για τους πνεύμονες των μωρών. Για να αναπτυχθούν πιο γρήγορα σε περίπτωση πρόωρου τοκετού. Όταν επιστρέψω σπίτι θα σου βγάλω φωτογραφία του ενυδρείου να την βάλω στην ομάδα μας να το δεις. :D

Lia αν δεν ήταν λιγουρευτικές οι παραλλαγές θα είχα κι εγώ πρόβλημα :lol::lol: Αυτός είναι ο σκοπός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nansoula mou apo do kai pera ksapla! na stamatiseis an einai kai simera ti douleia, den mporoun na sou poun tipota!!! gunaika duo fores tin ebdomada einai kali ides, etsi den tha kaneis tipota. to ksero oti den einai eukolo na min mporeis na kaneis douleies kai na einai to spiti taktopoiimeno sunexeia alla kalutera bromiko spiti para na genniseis proora! kai ego mia fora tin ebdomada pairno gunaika kai mou katharizei olo to spiti. oso gia ta kila opos sou eipa kai ego 20 exo parei alla mou eipe o giatros oti den uparxei problima kai oti eimai kala! rikse kai mia foni sto patera sou na balei mualo sti mana sou na sou krataei ti mikri merikes ores kathe mera! giati prepei na kaneis enesi gia ta pneumonia??? na peis kai se autous pou se krazoun oti apo tin arxi eprepe na se boithane kai na min riksoun to ftaiksimo se sena!!!

delphinaki mou perimenoume ta nea sou

pao na diavaso ta upoloipa...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια!χαθηκα ε?!

καταρχην να ζησει το μωρο της καρολίνας, γρήγορα να γυρίσουν σπίτι!

εγω την κυριακη το πρωι πλακώθηκα λίγο στις δουλειες και μετά πήγαμε σε μια βάφτιση!αλλα δεν ενιωθα πολύ καλα, μέτρησα καισ υσπασουλες 4 φορες ανα τέταρτο και παιρνω τηλ τον αδερφό μου(ειδικευομενος γυναικολογος)!μου λεει πήγαινε στο νοσοκομειο για ενα νον στρες! τις ειχα τις συσπασούλες αλλα διαστολη καθόλου!με κρατησαν προληπτικα μέσα και βγήκα χθες το μεσημέρι!την κυριακή θα κόψω τα γιουτοπαρ και ααααααανννν δεν εχω γεννησει θα ξαναπάω γιατρό 7-06. Η μπέμπα τη Κυριακή ηταν 3 κιλά!

νάνσυ πρόσεχεεεεεεεεεεεεεεεε!τωρα που εφτασες ως εδω κριμα να στραβώσει κάτι!(χτυπαω ξύλο). η μικρή σου εχει πολύ γελιο!ε ρε τι εχουν να τραβηξουν τα καημενα διδυμακια!

περαστικά λια και μπεμπουλα, αν και νομιζω τωρα θα στε περδίκια!

μαρακι με το καλό, νομιζω θα σε κρατησουν μέσα σημερα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την προηγουμενη φορα που εκανα nst ρωτησα τον γιατρο αν καταγραφει τις συσπασεις(ενιωσα αρκετες εκεινη την ωρα) και μου λεει οχι! :shock:

Με δουλευει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ 34-36 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ.ΤΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΣΤΙΣ 37-38 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΘΑΝΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΝΙΟ.Κ ΕΓΩ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ Κ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ.

ΔΕ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΑΡΧΗΣΕ Κ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΜΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΣΑΝΣΕΡ ΣΤΗΝ ΒΑΣΟΥΛΑ Κ ΜΕΤΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ.Κ ΤΙ ΘΑΓΙΝΕΙ Κ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΚΤΛ.Κ ΠΗΓΕ Κ ΚΟΛΛΗΣΕ ΧΑΡΤΙ ΑΠΕΞΩ!ΤΟ ΑΣΑΝΣΕΡ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ!!ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ;; :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΕ μα χρειαζότανε>!! :lol:

Αν και εγω δεν θα το επιστευομουν και να δουλευε!

Αλλα ελεος τοσοι γιατροι στο κτιριο,τόσα λεφτα βγαζουν,δεν μπορουν να πληρωνουν συντηρηση??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσαρες μου,τι κανετε;εμεις σημερα εχουμε γιατρο κ εχω αγχωθει λιγακι!

μου ειχε δωσει την προηγουμενη φορα θεραπεια για μυκητες,3 κολπικα υποθετα,προληπτικα ομως γιατι λεει οτι αν τελικα ειναι οντως φ.κ πρεπει να μην τα παντα καθαρα εκει κατω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maxim ευχαριστω πολυ,κοντεουν οι μερες και το αγχος αχιζει κ σκαει μυτη!!εχω κ κατι μικρες συσπσουλες .ασε που μου εχει κολλησει οτι μπορει να χανω νερα κ να μην το καταλαβαινω!!!δεν βλεπω κατι περα απο τα κανονικα υγρα αλλα εχω φαει κολλημα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια σας!!! καλα γλυστριδα τρωτε καθε πρωι????? παλι ενα καρο σελιδες πρεπει να διαβασω....

εγω παντως ηπια το καφεδακι μου, ψωνισα κιολας (θα φτιαξω κοτοσουπα σημερα για να φαει και η μικρη) και πρεπει να συμμασω και λιγο το σπιτι γιατι περιμενω τη πεθερα το απογευμα εεεε μη το βρει μπουρδελο!!!!

βρε λια μου τι ειναι αυτο το συνδρομο που λες???? εμενα γιατι δεν με εχει πιασει??? τελικα κοριτσια πρεπει ναμαι η πιο ανωμαλη εδω μεσα δεν εξηγειτε αλλιως..... τον αντρα μου παντως χαλαρο τον βλεπω... σημερα το πρωι που του ελεγα πως θα μοιραζουμε τις δουλειες με τα παιδια μου λεει εσυ τη μεγαλη εγω το μωρο για μπυρες!

ελενα μου στο πριβε θα λεμε τους καημους μας (οτι μας τσαντιζει δηλαδη) εδω θα μιλαμε που ειναι και πιο ευκολα!

νανσουλα μου καλα στα εχωσε ο γιατρος.... κανε τις ενεσουλες στα πνευμονια να φυγεις και απο αυτο το βασανο και μετα χαλαρα και ξαπλα..... δεν θα σου πω τιποτα τι ειναι το καθε τι απλως ξαπλα ξαπλα ξαπλα και ασε τους αλλους να κουρευονται

πηγαινε σε διατροφολογο να σωθεις αλλα και να μη πεινας.... οσο για τα ρουχα ξαπλα θασαι πυτζαμουλες ολη μερα!!!!

αφροδιτουλα αν και ειμαι με καισαρικη το κολπικο δεν ειχε δειξει κατι απλως επειδη του ειπα εχω πολλα υγρα μου τα εδωσε αλλα μη φανταστεις 2 υποθετα θα βαλω

στη σαντυ που πηγαιναμε καθαρα για φτ ασχετα τι μας βγηκε μου ειχε δωσει κανονικη θεραπεια 7ημερη αν θυμαμαι καλα με υποθετα οταν μπηκα στον 9ο

μαρακι ενταξει τοτε εισαι η τριτη!!!! κικιτσα θασαι η τεταρτη δηλαδη???? και εγω θα κλεισω το τοπ 5????

βρε σταυρουλα μηπως ακολουθω το διαιτολογιο σου και δεν το ξερω???? εκτος απο το ψαρι που απεχθανομαι ολα τα υπολοιπα τρωω και ιδιαιτερα αγγουρι μπανανα!!!!

λια μου τις συσπασεις καταγραφει καθε ποσο συχνα γινονται γιαυτο το κανουμε και βαση αυτου βλεπουν αν εχουμε διαστολη

αννουλα μου αν χανεις υγρα ειναι κατι σαν βλεννες ή να εχουν λιγο αιματακι μεσα.... τωρα που θα πας στο γιατρο το πρωτο που ελεγχουν παντα ειναι το υγρο μεσα στο πλακουντα.... μην αγχωνεσαι λοιπον

καλα σας διαβασα αλλα πρπει να σκουπισω και να σφουγγαρισ πριν ερθει η κοκοπικου και μου τα κανει ολα παλι χαλια!!!! εδω τριγυρω θαμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλία έβαλες στα χέρια σου χλωρίνη? :o Εγώ δεν βάζω στις καλές μέρες όχι τώρα που είμαι έγκυος. Πρόσεχε μην έχεις πολλά πολλά με τις χλωρίνες.

beboula τώρα το πήρες χαμπάρι? Από την περασμένη βδομάδα συνέχεια αυτό λένε.

Άστα τίποτα δεν έχει μείνει όρθιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

se oli tin egkumosuni den exw xrisimopoiisi k genika den to xrisimopoio k twra evala ligo na katharisw kati pou den evgene alliws k bromisa xlwrini...

beboula den voityhaei o vasilikos stin arxi ksemirisan k pali murizoun euxaristw pantws....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, είστε καλά?

Μαράκι, περιμένουμε νέα σου, έφτασες στο τέλος, μην αγχώνεσαι!

Νανσούλα, τώρα προηγείται η ξεκούραση και προσοχή. Εγω κάνω αμαν και πώς να έρθει η άλλη Δευτέρα να ξαπλώνω όλη μέρα. Θα έρθει και η κούνια μας και θα φτιάξουμε επιτέλους το δωμάτιο αλλά χαλαρά μιας και ο άντρας μου έχει περισσότερο χρόνο τώρα. Σημερα μου είπε και η μαμά μου ότι θα μας πάρει κλιματιστικό για το παιδικό και βρήκα ένα πολύ καλό toyotomi με ιονιστή και αφυγραντήρα και θα το "χτυπήσω" αφου πληρώνει άλλος ;)

Κικίτσα, ετοιμάζεσαι και σύ, ε? Περιμένουμε :)

Αλέκα εσένα σε είχε πιάσει νωρίτερα το "σύνδρομο της φωλιάς"!!Αφου τα έχεις όλα έτοιμα εδώ και ένα μηνα!!!!!

Ναταλία, καλώς να δεχτείς τη μανούλα σου!

Βeboula, αστα με τα φάρμακα!!Μας λένε ότι αν βγούμε απο το ευρώ, θα χρεωκοπήσουμε, γιατί αυτό που ζούμε τώρα χρεωκοπία δεν είναι? Σκέψου και κάτι γεροντάκια με συντάξεις πείνας που πρέπει κάθε μήνα να παίρνουν φάρμακα?!...Αστα να πάνε...

Ελενα, πήρα αυτόν απο την βιοτεχνία με την κούνια και την άλλη Τρίτη θα είναι εδώ!Ευγενέστατος και εξυπηρετικότατος πάντως, είχες δίκιο.

Ευτυχώς η ψύξη κάπως υποχωρεί αφου πλακώθηκα στις θερμοφόρες.

Θα τα πούμε και μετά, φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...