Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΑΦΙΞΕΙΣ ΠΕΛΑΡΓΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ'12 ν7


Recommended Posts

κοριτσια πηρα τον γιατρο μου κ μου ειπε να παω ξανα στο νοσοκομειο για να δουν αν εσπασαν τα νερα μου..γιατι τον ειπα οτι εχω νερουλα υγρα τωρα..αλλα αυτα τα ειχα συχνα εδω κ καιρο.. δεν ξερω τι να κανω.. δεν αισθανομαι οτι γενναω τωρα..ξερω οτι δεν ηρθε η ωρα μου..

αριαδνη περαστικαααααααα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Nτελφιν θα περιμενουμε νεα σου!

Αριαδνη περαστικα!

Αλεξανδρα εκανα και εγω αιτημα...

Σταυρουλα και Κατερινακι ευχαριστω κοριτσακια. Μονο τη βαση της κουνουπιερας πρεπει να αλλαξω γιατι δεν ταιριαζει και μετα θα σας τα δειξω.

Νανση πολυ γελιο :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pane na deis vre maraki mou min mas geniseis ston dromo...

nansy polu gelasa kala i mikri sou apaikti einai ti allo tha kanei pia...

ariadni mou perastika euxomai

lil kala apotelesmata...

nansy perimenoume nea apo ta mwrakia sou...

emena me epiasan oi kales mou katharisa olo to spiti ekana k to mpanaki mou k twra arazw..

a ksexasa na sas pw aurio erxete i manoula mou pou tin perimenw pws k pws....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαράκι περιμένουμε τα νέα σου!

Εστε τρελαινομαι για το παγωτο γιαουρτι απο δωδωνη,το παιρνω μαζι με σορμπε μανγκο πάντα,ειναι πολυ δροσερο.Αλλα τωρα,σκατουλες...να φοβαμαι να ξαναφάω παγωτο!!Ο λαιμος μου ειναι σα να καταπινω ξυραφια και ο βηχας χειροτερος.3 μερα αντιβιωση,φανταζομαι απο αυριο θα ειμαι καλυτερα.

Τελικα αυτο με το ''συνδρομο της φωλιας'' στο τελος της εγκυμοσύνης ισχυει ε??

Με εχει πιάσει γενικα μια λυσσα να τα φτιαξω ολα,να απολυμανω κτλ,αλλα ετσι οπως ειμαι δεν μπορω ναπαρω τα ποδια μου.Ολη μερα τ'ανασκελα ειμαι.

Αλλα μάλλον το ιδιο συνδρομο πιάνει και τους συζυγους!!Τον δικο μου σημερα τον επιασε παντως.Για λιγο... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαξιμ ευχαριστω γλυκια μου!

Με το καλο να δεχτεις και τη μανουλα σου!

Λιακι και εμενα με πιανει αυτο με την καθαριοτητα....Θελω να τα εχω ολα ετοιμα και

να καθαριζω συνεχεια το δωματιακι του.

Τρελαινομαι για παγωτακι και μου κανει καλο στις καουρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλία με το καλό να υποδεχτείς την μανούλα. Lia το σύνδρομο ο καλός μου δεν παίζει να το βρει. Κι εγώ θέλω να απολυμάνω βλέπω την σκόνη και διαολίζομαι ενώ πριν δεν με ένοιαζε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παντως εχω λυσσαξει για μπεργκερ.Περιμενει ο συζυξ την παραγγελία για να μου φερει.Τι καλαα!!!Παλι θα ψοφησω στην καουρα αλλα τι να κάνω??Χοντρος ανθρωπος ειμαι!!

Με εχει πιασει και μια καταθλιψαρα αυτες τις μερες.Θελω να κλαιω κατι ωρες.

Βασικα απο κει που νομιζα οτι θα γεννησω νωρις σχετικα,τωρα πια εχω την εντυπωση οτι θα παω και στον 10ο!Δε νοιωθω καμία αλλαγη μεσα στην κοιλια,απο θεση κινησεις κτλ.Ολα τα ιδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Lia μην το λες ποτέ δεν ξέρεις. Σε έχει πάρει από κάτω λόγω του κρυώματος. Υπομονή. Εγώ που βλέπω ότι θα φας burger τι να πωωωω??? Το λαχταράω παραπάνω από την σοκολάτα ή το γλυκό. :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia telika edw milame h sto allo?

Den mpika akoma. Kai sta duo tha milame?

Ariadni kai Liaki perastika. Lia mallon giauto se exei parei apo katw giati eisai xalia.

Este den rwtise kamia gia to sex opote den mas eipe tipota gia auto...pantws o giatros mou mas eixe pei oti to sex boithaei ston 9.

Na sou pw omws ti allo mas eipe? Oti oi egkues exoume mia tasi na xaideuoume kai na kanoume malakseis stin koilia mas kai auto prokalei suspaseis. Opote tis lew egw, an eimaste ston 9 mina den to theloume auto? Kai mas leei nai an thelete na kanete suspaseis pio nwris mporeis na to boithiseis etsi...leei sto kanoun kai oi maies otan eisai etoimi na genniseis gia na kanei h mitra suspaseis.

Este pira ulika gia pagwto pali kai pira kai merenta!!!! Egw den kserw ti exw pathei alla exw lussaksei me ta gluka. Enw toso kairo imoun sugkratimeni arketa twra niwthw oti pathainw upoglukemia! Esu burger den mporeis na fas logw pswmiou?

Nancy akoma se skeftomai kai gelaw!! To elega kai tou antra mou kai eixame pethanei sta gelia...tou elega oti se kanena xrono tha trwei kai autos skatoules sti mapa :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Σταυρουλίνι μου σορρυ!Αληθεια,καμια φορα ξεχνιεμαι,δεν θελω να σε κανω να ζηλευεις.. :(

Ελενα στο αλλο ειναι για πιο προσωπικες λεπτομερειες,ξεσπασματα και για να μπορουμε να βαζουμε φωτογραφιες.Δίπορτο δηλαδη!Μάρεσει!χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΩΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ..

ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΑΡΧΗΣΩ....

ΚΑΤΙ ΕΙΔΕ Κ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ;ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΤΟΥ Κ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ..

ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΝΕΣΗ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ..

ΚΑΘΕ 8 ΩΡΕΣ YTOPAR..

ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΛΩ ΚΙΛΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ..Κ ΕΠΙΒΑΡΥΝΘΩ Κ ΑΛΛΟ..

ΤΩΡΑ ΤΙ ΕΙΔΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ..

Κ ΦΥΣΙΚΑ ΚΡΑΞΙΜΟ ΤΡΕΛΟ!!ΠΟΥ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΤΛ..ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΟΤΙ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ Κ ΤΡΩΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΚΤΛ ΚΤΛ..

ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΘΩ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΕΚΛΑΨΙΑ(ΑΧ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΩ Κ ΜΕ ΑΦΗΣΕ ΣΤΗΝ ΑΓΝΟΙΑ)

ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ 1300 ΤΟ ΑΓΟΡΙ 1050 ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ.

ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΤΡΑΧΗΛΟ;Κ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ..

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΕΙΔΕ ΠΑΝΤΩΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΝΓΧΩΤΙΚΟΣ Κ ΕΛΕΓΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑ ΠΡΟΩΡΑ Κ ΘΑ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΚΤΛ.

ΑΚΟΥΣΑ Κ ΤΡΕΛΟ ΚΡΑΞΙΜΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Κ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ.ΜΟΥ ΚΑΝΟΝΙΣΑΝ 2 ΦΟΡΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΕΣ..

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΠΕ ΤΕΛΟΣ ΟΛΑ!

ΑΝΤΕΔΡΑΣΑ ΓΙΑ ΤΟ YTOPAR ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΚΑΝΕΙ ΤΑΧΥΠΑΛΜΙΑ Κ ΠΑΙΡΝΩ 6 ΜΑΓΝΗΣΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ Κ ΑΥΤΟΣ ΑΡΧΗΣΕ ΝΑ ΜΕ ΚΡΑΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.Κ 6 ΜΑΓΝΗΣΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ Κ ΚΑΘΕ 8 ΩΡΕΣ ΑΥΤΟ!

ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ!ΕΓΩ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΠΕΙΝΑ Κ ΚΡΑΞΙΜΟ ΟΛΗ ΜΕΡΑ!

Α!Κ ΜΟΥ ΠΕ ΕΑΝ ΠΡΟΣΕΧΕΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕ ΘΑ ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΕΣ!ΤΩΡΑ;;;ΤΙ ΝΑ ΠΩ;;ΞΑΠΛΑ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΚΤΛ.ΘΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΧΑΛΑΡΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΚΑΤΙ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Κ ΤΕΛΟΣ.ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ

ΕΑΝ ΕΣΕΙΣ ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ Κ ΕΜΕΝΑ..ΠΑΩ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΓΙΑΤΙ ΚΡΑΖΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!

Βρε Μαράκι σχεδόν έφτασε η ώρα έτσι? Άντε με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!

Νάνσυ πολύ γέλασα με την κόρη σου!!!!!!!!!Τωρά ξεκούραση και να κάνεις ότι σου είπε ο γιατρός σου!!!Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι και να πάνω απ' όλα να μην κουράζεσαι και όλα θα πάνε καλά!!!

Να ρωτήσω κάτι...τα κορίτσια που κάνουν θεραπεία για μύκητες...οι γιατροί σας, σας την δώσανε προληπτικά ή είχατε κάποιο σύμπτωμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα ναι λόγω ψωμιού έχει μπόλικο ψωμί το burger. Ε τώρα που έφτασα στο τέλος προσέχω. Αν δεν έχω γεννήσει σε 2 εβδομάδες θα πάρω σίγουρα burger να φάω μπορεί και νωρίτερα γιατί τώρα ο πλακούντας υπολειτουργεί γι'αυτό και πέσανε και οι τιμές.

Στην κλειστή ομάδα θα λέμε αυτά που δεν μπορούμε να πούμε εδώ. Άντε βρε Έλενα έλα κι εσύ στο group του θαψίματος :lol: Αυτό για τις συσπάσεις με το χαιδεμα της κοιλιας το ξέρω κι εγώ μου το είχε πει από την αρχή ο γιατρός μου.

Lia μην στεναχωριέσαι καλέ απόλαυσέ το για μένα :D:D

Νάνσυ η προεκλαμψία είναι υψηλή πίεση. Σου μέτρησε την πίεση? Ίσως το υπερβολικό βάρος αυξάνει τις πιθανότητες για προεκλαμψία? Δεν ξέρω. Πόσα κιλά πήρες αν επιτρέπεται?

Πάντως καλό βάρος έχουνε τα μωράκια.

Μην ανησυχείς κι εγώ έπερνα και 6 μαγνήσια και ένα yutopar και adalat. Α ρώτα τον αν ανεβάσεις πολύ σφυγμούς (μέτρα τους με το ηλεκτρονικό πιεσόμετρο) αν είναι πάνω από 120 πες του να παίρνεις το adalat. Είναι πιο ήπιο. Έχεις δίδυμη κύηση Νανσούλα και τα πράγματα είναι πιο επικίνδυνα και πιο απαιτητικά. Πρέπει και να ξεκουράζεσαι. Η διάγνωση που κάνω εγώ είναι ότι θα είδε υπερβολικές συσπάσεις. Γι'αυτό και το yutopar. Όσο για το φαγητό κι εγώ έτσι έλεγα στην αρχή ότι θα πέσει πείνα. Δεν πέφτει καθόλου πείνα μην ανησυχείς. Απλά και μόνο ότι σου στερούν την ελευθερία του να τρως ότι μα ότι θες σε κάνει να υπερβάλλεις όσον αφορά το φαγητό. Εγώ τώρα μετά από την δίαιτα για το ζάχαρο βλέπω ότι ήταν πιο απλό απ'ότι περίμενα όταν μου το ανακοινώσανε έπαθα σοκ και είχα όλο νεύρα. Όσο γι'αυτούς που σε κράζουνε πες τους ότι τρελή δεν είσαι, αν είχες βοήθεια δεν θα έκανες τίποτα και στην δουλειά που πας δεν το κάνεις επειδή είσαι τρελή, αλλά επειδή η οικογενειακή επιχείρηση σε χρειάζεται και τώρα η οικογένεια σε κράζει? έλεοςςς. Ας σου λέγανε να φύγεις. Αλλά έτσι είναι κάθε φορά που προκύπτει ένα πρόβλημα ο ένας προσπαθεί να τα ρίξει στον άλλον και όλοι μαζί στην εγκυμονούσα. Το έχω βιώσει κι εγώ αυτό και σε καταλαβαίνω. Αλλά εμένα ο δικός μου γιατρός με υποστήριζε όταν άρχιζε ο καλός μου τις κατηγόριες.

Αφροδίτη εμένα μου έκανε καλλιέργεια κολπικού υγρού και μου είπε να πάρω τα υπόθετα. Βέβαια εγώ είχα και σύμπτωμα την φαγούρα οπότε ξέραμε ότι σίγουρα έχω απλά μου έδωσε αντί για 3 να πάρω 6 υπόθετα αυτή τη φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ, διάβασε εδώ για την προεκλαμψία αλλά μην τρομοκρατηθείς..http://www.babyonline.gr/egkymosyni/yge ... eklampsias

Απλά αυτό μάλλον στο είπε για το βάρος. Και μένα μου το λέει η διαιτολόγος καμια φορά για να με θορυβήσει!

Αφροδίτη εμένα δεν μου εχει πει τίποτα για προληπτικη θεραπεία για μύκητες, τουλάχιστον όχι ακόμα.

Εγω σήμερα εχω πολλά νεύρα,η ψυξη και το διάβασμα-εξετάσεις φταίνε και τα βλέπω όλα μαύρα και έχω αγχωθεί για όλα.

,Όσο γι'αυτούς που σε κράζουνε πες τους ότι τρελή δεν είσαι, αν είχες βοήθεια δεν θα έκανες τίποτα και στην δουλειά που πας δεν το κάνεις επειδή είσαι τρελή, αλλά επειδή η οικογενειακή επιχείρηση σε χρειάζεται και τώρα η οικογένεια σε κράζει? έλεοςςς. Ας σου λέγανε να φύγεις. Αλλά έτσι είναι κάθε φορά που προκύπτει ένα πρόβλημα ο ένας προσπαθεί να τα ρίξει στον άλλον και όλοι μαζί στην εγκυμονούσα.

Αχ Σταυρούλα πόσο δίκιο έχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σπιτι ειμαι κοριτσια!!δεν θελει να βγει..στα προπαρασκευαστικα ειμαστε ακομα!!!πηγα κ για περπατημα μια ωρα..τα εφτυσα!!!σαν πουλακι θα κοιμηθω!!σας καληνυχτω!!!!!!!φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοιλιτσες φουσκωτες

Νανσυ χθες το βράδυ και η δικια μου την ώρα που έκανε μπάνιο και έπαιζε με τα ζωακια της, αλογακι όμως εμείς δεν εχουμε, τα έκανε στην μπανιέρα. :o:o ευτυχώς όμως δεν τα έπιασε, βγήκε αμέσως και ευτυχώς για μένα τα επλυνε όλα ο άντρας μου, τα πλαστικα ζωακια, το αντιολισθητικο πατακι με το καθισματακι που κάθεται, την μπανιέρα. :P

Αριαδνη περαστικα ελπίζω να μην σε ταλαιπωρήσει πολυ η ψύξη.

Όντως μη λέτε για παγωτα και φαγητά γιατι και εμένα πριν λίγο με είχε πιασει τρελή πείνα, πάντως το παγωτό της Ελενας πρέπει να είναι σούπερ, μάλλον θα το δοκιμάσω να το φτιάξω και εγω.

Ναταλια με το καλο να υποδεχθεις και τη μαμα σου.

Αμαλία κάτσε να γίνεις καλα και θα έρθει το μωρακι, έχεις καιρο ακόμα.

Νανσυ να προσεχείς, στο λέμε όλες ότι η δίδυμη κύηση δεν είναι εύκολη υποθεση και όσο περισσότερο μείνουν μέσα τα μωρακια τόσο καλύτερο για την υγεία τους. Κανε ότι σου είπε ο γιατρός, ξεκουρασου και απαίτησε το περισσότερο απο εδώ και πέρα, πάλι καλα που σου κανόνισαν βοήθεια την χρειάζεσαι κοριτσάκι μου. Πάντως θα έπρεπε να επιμείνεις περισσότερο στο τι μπορει να είδε ο γιατρός, εγω δεν θα ηρεμουσα με τίποτα αν δεν μου έλεγε τα πάντα.

Αφροδίτη εμένα ο γιατρός μου ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα που έδωσε προληπτικά θεραπεία για μυκητες, ίσως δεν το κάνουν όλοι.

Μαρακι ακόμα εδω είσαι βλέπω, περιμένουμε μαζι σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά;;

Σήμερα πήγα να δω το Καρολινάκι μας!!! Πολύ συγκινήθηκα..Ο ποντικούλης είναι κουκλάκι ζωγραφιστό και η Καρολίνα μας, αν και δεν κοιμάται πολύ καλά τα βράδια, είναι μια πανέμορφη και ευτυχισμένη μανούλα!!!

Έβλεπα συνέχεια νεογέννητα και αυτό με έκανε να ανυπομονώ ακόμα πιο πολύ για την άφιξη της φραουλίτσας μου!! Ατελείωτος μου φαίνεται ο καιρός μέχρι τον Αύγουστο :roll::roll::roll: Υπομονή...

Νάνσυ δύσκολο με 3 παιδάκια πράγματι και η βοήθεια είναι πολύτιμη..Θα τους βρείτε όμως τους ρυθμούς σας μην ανησυχείς..Μακάρι τα διδυμάκια σου να είναι πολύ ήσυχα μωράκια για να μην ταλαιπωρηθείς πολύ..Πολύ γέλασα με την κουράδα που την πέρασες για το άλογο..χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!

Προσοχή από εδώ και πέρα..Μην κουράζεσαι ΚΑΘΟΛΟΥ. Είναι κρίμα να γεννηθούν νωρίτερα τα μωράκια σου..Τώρα θα έχεις και τη γυναίκα! Το απόλυτο καθισιό λοιπόν! Ρώτα πάντως το γιατρό σου για να ξέρεις τι συμβαίνει..

Σταυρούλα μου η ντουζιέρα σου μου άρεσε πάαρα πολύ! Σου έχω πει και άλλη φορά πως μου αρέσει πολύ το γούστο σου ε;;; Όσο για τη φωτό ξέρω ότι το Καρολινάκι γενικώς δε θέλει να βάζει στο ίντερνετ φωτό με τα παιδάκια της..Τώρα βέβαια με την ιδιωτική ομάδα δεν ξέρω..Θα την ρωτήσω πάντως όταν ξαναμιλήσουμε ;) !

Ναταλία το θέμα της θάλασσας είναι όντως μεγάλο θέμα..Ολόκληρο καλοκαίρι και να μην κάνω ούτε ένα μπάνιο;;; Εσύ τουλάχιστον θα προλάβεις να κάνεις κανά μπανάκι τον Αύγουστο!!Κάνε υπομονή μέχρι τότε! Καλύτερα είσαι με τους πόνους;;

Αφροδίτη νιώθω κι εγώ πίεση χαμηλά όταν περπατάω. ΠΑΝΤΑ. Έλεγα μάλιστα να το πω και στο γιατρό την επόμενη φορά..Απορώ μάλιστα που στο σπίτι αν και δεν κάθομαι ποτέ δε νιώθω τέτοια πίεση :?:?:?

Αλέκα μου αυτό που λες με το Μάιο το παρατήρησα κι εγώ. Σήμερα που ξύπνησα σκεφτόμουν ότι ακόμα 28 Μαϊου έχουμε και ότι αυτός ο μήνας έχει 31 ημέρες :shock::shock::shock::shock: Μου φαίνεται ότι θα τα δω όλα μέχρι να έρθει ο Αύγουστος :?:?:? Την είδα την πρόσκληση και τώρα πρέπει να με αποδεχτείς ως διαχειρίστρια που είσαι!

Μαράκι μου έφτασε και η δική σου σειρά :D:D:D:D:D !!!!!Τι καλά!!!! Όσο για την άλλη που σου είπε για ουρολοίμωξη δε θα σχολιάσω :evil::evil::evil: Με το καλό κοριτσάκι μου να κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου την κορούλα σου!

Μπεμπούλα μου χαίρομαι που είσαι καλύτερα!! Ευχαριστώ για την ευχούλα σου! Ο Πάνος ήταν πολύ ψηλά και ο ηλίθιος ο γιατρός που είχα ήθελε να με πάει για καισαρική επειδή λέει αργούσα :evil::evil::evil: Εννοείται πως τον άλλαξα.

'Ελενα αυτό με το περπάτημα δεν το λέω εγώ..Μου το είπε ο γιατρός μου και το έχουν πει και άλλοι γοατροί σε πολλές εγκυούλες φίλες μου....Δε νομίζω να είναι μύθος..Μου φαίνεται απολύτως λογικό το παιδί να έχει καλύτερη θέση σε μια μαμά που κινείται από ότι σε μια άλλη που είναι όλο ξάπλα..Τι να πω;; Δεν ξέρω. Θα δείξει! Όσο για τις παραλίες σας μόνο καλές εντυπώσεις έχω..Τα τελευταία 3 χρόνια που κάνω διακοπές στην Κρήτη έμεινα κατενθουσιασμένη! Με είχαν κατατοπίσει όμως Κρητικοί και είχα διαβάσει και διάφορα άρθρα για τις παραλίες.Κάνε συζήτηση με το γιατρό σου και ρώτα τον όσα σε απασχολούν!

Έχω πεθάνει στα γέλια με τις περιγραφές σου για τη Νάνσυ με τα τρία παιδιά!!!!!

LIL καλορίζικα τα πραγματάκια σας! Είναι να μην τα χαζεύετε;;;

Βικάκι κι εσύ θα με αφήσεις μόνη μου;;; Πού το ξέρεις ότι θα γεννήσεις πριν τις 15;;; Καισαρική θα κάνεις;;;

Άντε με το καλό να σταματήσεις τη δουλίτσα και να δεις και την μπεμπούλα σου!!!!!

Αριάδνη περαστικούλια σου!!!!

Λία κοίτα να εκμεταλλευτείς το σύνδρομο της φωλιάς που έπιασε τον άντρα σου! Τον δικό μου (όπως λέει και η Σταυρούλα) αποκλείεται να τον πιάσει τέτοιο σύνδρομο :roll::roll:

Κατερινάκι και η Αγγελικούλα προτίμησε την μπανιέρα για την ανάγκη της :lol::lol::lol: ;;;;Ευτυχώς που σε βοήθησε ο Κώστας στο καθάρισμα!!! Πρώτος ;););)

Αυτάααααα!!!!! Πεινάω πάλι :evil::evil::evil: Θα κρατηθώ..Δε λέει να σαβουριάσω τέτοια ώρα...

Φιλάκια πολλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια! Πω πω, σας έχασα πάλι! Καλορίζικο το νέο ποστάκι, να γεμίσει με υγιή μπεμπάκια εύχομαι!

Γέννησε κ το Καρολινακι? Αχ το πρώτο μας λεχουδακι! Να της ζήσει κ να ειναι πάντα γερό κ δυνατό!

Σας διάβασα σκόρπια, μπαινω κ από το κινητό γιατί βαριέμαι μα σηκωθώ κ ειναι λιγο άβολο....

Είδα εφιάλτη, ξύπνησα στις 4 κ άντε να ξσνακοιμηθω... Έχω πολύ άγχος... Δεν περνάνε κ οι μέρες να πάω στον γιατρό... Έχω πολλά υγρά αλλα συσπάσεις δεν ξέρω αν έχω, πρωταρα κ χαζή, βλέπετε...

Γρρρ, πεινάω κ όλας συνεχώς, έβαλα μισό κιλό σε μια εβδομάδα, έφτασα τα 6500....

Σας αφήνω, θα προσπαθήσω να ξανακοιμηθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!

ΕΧΤΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΙΝΑ!!!Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΝΑ ΦΑΩ ΜΟΝΟ ΠΕΠΟΝΙ!!!ΖΥΓΙΣΤΗΚΑ ΤΟ ΠΡΩΙ Κ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΕΝΑ ΚΙΛΟ!!! :lol::lol:

ΕΣΤΕ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΑΝ ΑΥΤΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΟΝΟ ΒΟΥΡΚΩΣΑ..

ΔΕ ΣΑΣ ΕΙΠΑ Κ ΤΟ ΚΟΥΛΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Κ ΕΑΝ ΔΕ ΣΟΥ ΦΤΑΝΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ ΕΓΩ ΝΑ ΣΟΥ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΖΩ!Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΠΟΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ! :shock::shock: ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΠΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΖΕΙ ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΕΙΚΑΜΕ.ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡ ΕΑΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ.

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΙΜΕΙΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΑΝ ΕΙΔΕ ΚΑΤΙ ΑΣΧΗΜΟ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΠΛΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ.ΕΑΝ ΞΕΡΩ ΘΑ ΜΕ ΡΙΞΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ Κ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!

ΓΙΑ ΑΥΤΟ Κ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΙ ΠΟΤΕ.ΑΚΟΥΩ ΠΩΣ ΤΑ ΛΕΝΕ ΧΥΜΑ ΑΛΛΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ Κ ΦΡΙΚΑΡΩ.

ΕΣΤΕ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΒΑΛΗ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ 17 ΚΙΛΑ Κ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ 22 ΜΕΙΟΝ ΕΝΑ ΚΙΛΟ ΣΗΜΕΡΑ 21! :lol::lol: ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΔΙΔΥΜΗ ΚΥΗΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕΧΡΙ 25 ΓΙΑ ΑΥΤΟ Κ ΜΕ ΕΚΡΑΞΕ.ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΤΡΩΩ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΛΛΑ Η ΧΑΖΗ ΑΦΟΥ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΑ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΚΙΛΑ ΠΑΛΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ..ΤΩΡΑ ΠΕΘΕΙΝΩ ΣΤΗΝ ΠΕΙΝΑ Κ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΕΝΑ ΤΟΣΤ ΣΙΚΑΛΕΩΣ Κ ΜΙΑ ΜΠΑΝΑΝΑ ΓΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ Κ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΛΙΜΟΚΤΟΝΗΣΩ!! :lol::lol: Κ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ ΦΑΚΕΣ!!ΥΠΟΦΕΡΩ!!!

ΘΑ ΠΑΡΩ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΩ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΧΑΙΝΩ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΒΑΡΟΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ Κ ΚΥΡΙΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΙΝΑΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ!!Κ ΜΕ ΤΟΣΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΘΑ ΑΡΧΗΣΩ ΝΑ ΞΕΡΝΑΩ!!ΤΩΡΑ Κ ΜΕ ΤΟ ΥΟΤΟΠΑΡ ΝΑ ΜΕ ΔΩ!

ΑΛΛΑ ΗΔΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΙΝΑ ΠΟΥ ΝΟΙΩΘΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΦΥΓΕΙ 10 ΚΙΛΑ! :lol::lol::lol:

ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ Κ ΠΑΛΙ ΔΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ.ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΛΟΙ ΜΕ ΡΩΤΑΝΕ ΕΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ!Κ ΣΟΚΑΡΟΝΤΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ 7 ΜΗΝΩΝ!ΑΛΛΕΣ ΜΕ ΔΙΔΥΜΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ :shock::shock::shock::shock: ΗΔΗ ΥΠΟΦΕΡΩ!!Κ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΟΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΡΟΥΧΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou... nansy mia xara einai ta mwrakia sou k esu apo dw k pera prosoxi k ksrkourasi na apaiteis voitheia... egw ta rixnw sti giatro otan den voithane tous lew oti etsi mou eipe i giatros k etsi prepei gia to kalo tou mwrou k theloun den theloun voithane..

e kata diastimata me pianoun kati ponoi alla oxi sunexomena....

afroditi k emena den mou exei pei tpt gia proluptiki therapeia.... k den mporw na katalavw an einai upoxreotiko na to kanoun oles oi oses exoun kapoia sumtwmata...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!ανυπομονω να παμε το απογευμα στο νοσοκομειο..αγχωθηκα.. ;)

νανσυ ηρθε η μαμα?

εστε οντως εχεις πολυ ωραια ντουζιερα!!!!θα συμφωνησω με την ανθη εχεις ωραιο γουστο!!!

παω να φαω κατι κ μετα θα παω για περπατημα με την λουση !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλουμπάκιααα.

Ανθή ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Κι εμένα μου αρέσει πολύ η ντουζιέρα μου αν και στην αρχή έλεγα δεν θα με βολέψει αλλά με βόλεψε πιο πολύ από μπανιέρα. Για παράδειγμα τώρα όταν πάω στο πατρικό μου που έχουν μπανιέρα δυσκολεύομαι να κάνω μπάνιο μόνη μου. Ενώ στην ντουζιέρα μπαίνω άνετα μέσα και μπανιαρίζομαι. Επίσης, επειδή είναι μικρό το μπάνιο έδειξε μεγαλύτερο με το τζάμι και την ντουζιέρα ενώ η μπανιέρα θα το έκλεινε ακόμα πιο πολύ. Που να δεις και το ενυδρείο που έχω στο σαλόνι με πέτρα. Αυτό βέβαια είναι κατόρθωμα του καλού μου εμένα με εκνευρίζει που ξοδεύει τόσες ώρες στο ενυδρείο αλλά το αποτέλεσμα σε αποζημιώνει. Σκέψου ότι είναι τροπικός ύφαλος με πολύχρωμα ψάρια και κοράλια.

Νάνσυ 21 κιλά ε? Αν κρατηθείς τώρα θα είσαι καλά. Και να μην παίρνεις κιλά καλό θα είναι δεν είναι απαραίτητο να χάνεις. Επίσης, εγώ όταν μου είπανε να αρχίσω δίαιτα μου είχανε όλο κρεατικά κι εγώ τους έλεγα ότι δεν μπορώ να φάω κρέας και μου βρωμάει και τέτοια. Μια χαρά συνήθισα και τώρα μου αρέσει όπως μου άρεσε και πριν την εγκυμοσύνη.

Να ξέρεις το καλύτερο για σένα είναι κρεατικά (κοτόπουλο-ψάρι κυρίως) και σαλατικά πολλά. Να προτιμάς τις πράσινες σαλάτες και την ντομάτα με μέτρο γιατί είναι πιο γλυκιά και παχαίνει πιο πολύ. Τις καλύτερες καύσεις τις κάνεις με τις πράσινες σαλάτες. Εγώ καμιά φορά βάζω και σκέτο αγγουράκι για σαλάτα. Από κει και πέρα λιγότερα όσπρια, λαδερά. Ψωμάκι σικάλεως και όχι πολύ. Εγώ έκοψα σχεδόν τελείως τα μακαρόνια. Άλλωστε σκέψου ότι δεν θα είναι για πολύ μωρέ σιγά την θυσία. Σε 1 μήνα σε κόβω να γεννάς οπότε μια χαρά θα είναι να μην πάρεις βάρος. Επίσης, να πίνεις πολλά υγρά. Εγώ έπινα νερά και από αναψυκτικά αν με έπιανε καούρα έπινα ή κοκα κόλα zero ή fanta zero. Όταν με έπιανε πείνα έτρωγα ένα ψωμάκι σικάλεως με philadelphia και σολομό που κάνει πολύ καλό ο σολομός. Αν ήθελα πίτσα αντί να παίρνω delivery και να τρώω μία ολόκληρη έφτιαχνα σπίτι με πίτα σαν αυτή που κάνουν τα σουβλάκια (αλλά υπάρχει σε σικάλεως) με σάλτσα την έτοιμη μπαρμπα στάθη τριμμένη στον τρίφτη λαδάκι αλατάκι πιπεράκι ριγανίτσα. Την άπλωνα και από πάνω έβαζα dirollo classic (τέλειο για πίτσα και έχει χαμηλά λιπαρά). Έτσι ξεγελούσα τον εαυτό μου. Επίσης, δεν τρώω αλμυρούς ξηρούς καρπούς αλλά καμιά φορά ψήνω στην κατσαρόλα με λαδάκι ποπ κορν το σπόρο και γίνεται ένα τέλειο φρεσκότατο ποπ κορν χωρίς αλάτι ή με λίγο αλάτι. Υπάρχουν λύσεις να ξεγελάσεις την πείνα σου και την λιγούρα σου απλά εμείς πηγαίναμε στα εύκολα και τα απαγορευμένα. Ένα σουβλάκι (αλλά μόνο ένα) με αλάδωτη πίτα χωρίς σάλτσες μόνο με ντοματούλα μια χαρά μπορείς να το φας. Ότι άλλο θες για διατροφή ρώτα με έχω κάνει διατριβή τόσα χρόνια με τις δίαιτες αφού πλέον δεν χρειάζομαι διαιτολόγο για να κάνω δίαιτα. :D

Μαράκι καλό περπάτημα και περιμένουμε ενημέρωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koilitseeees!!!

Bre Nansouli afou sta leme kai emeis....einai etsi opws ta egrapse kai h Este kai mallon eide polles suspaseis pou simainei oti an sunexiseis etsi tha genniseis polu proora...exeis dudimi kuisi kai einai epikundino polu :roll:

Prepei na prosexeis polu polu. Kala ekanes kai ebales gunaika 2 fores tin ebdomada. Kai na stamatiseis apti douleia na katseis spitaki sou. Tha exeis kali pareoula emas :) Ela afou exases toso eukola 1 kilo mia xara tha ta pas!

Koritsia simera mpika sto mina mou!!!!

Ax den to pisteuw akoma!!

Este egw den to iksera oti ama xaideuw tin koilia mou kanw suspaseis. Kai olo auto ton kairo ti xaideuw sunexeia...alla eimai tuxeri pou aptin arxi den eixa katholou suspaseis.

Delphinakiiiii akoma edw eisai?? Egw nomiza oti gennises!! Kalo perpatima kai min agxwnese ola kala tha pane!!

Anthouli mou kai egw perpataw kai eixa tin idia entupwsi, apla etsi mas eipe xtes h maia ti na pw kai gw...egw parolo pou mas to eipe tha kanw to perpatima mou giati kai emena logiko mou fainetai na boithaei na katebei! Tin epomeni fora pou tha ertheis Kriti prepei na brethoume!! Tha exoume kai ta mwrakia mas!! Exeis dikio oti exei foberes paralies kai eidika an se exoun katatopisei oi ntopioi pou kseroun pou einai kala!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...