Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "Με νέες αφίξεις!!" Νο 4


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσακια μου, και εδω πολύ ζεστη φυσαει λιγο χθες και σημερα αλλα η ζεστη ζεστη. Δεν ξερω τις τελευταιες μερες κοιμαμαι αργα και ξυπναω νωρις μηπως αρχιζει ο οργανισμος να προετοιμαζετε για τις λιγες ωρες υπνου που με περιμενουν σε λιγες μερες :lol::lol::lol: .

Η Αγγελική μια χαρα χθες τα πηγε με την γιαγια με ζητησε λιγο πριν κοιμηθει αλλα τελικα ολα καλά και το πρωι ξυπνησε πρωι, την πηγε η μαμα μου εκκλησια και μετα ηρθανε. Ανθη εχει ξανακοιμηθει στη γιαγια οταν ηταν πιο μικρη και περσυ το καλοκαιρι την ειχε παρει και στο χωριο για 4-5 μερες αλλα απο το χειμώνα που σταματησα εγω τη δουλεια και με ειχε συνεχεια δεν ειχε ξανακοιμηθει χωρις εμενα.

καρολινακι σε ευχαριστώ για τα καλα σου λογια, χαιρομαι που τα ειπαμε και σε ειδαμε απο κοντα και ελπιζω να τα πουμε παλι πολύ συντομα!!! Οσο για αυτο που ρωτησες για τον θηλασμο δεν εχει καμια σχεση το ποσο βγαζεις με το θηλαστρο με το ποσο τρωει ο πατατουλης σου, μην μπεις σε αυτο το τρυπακι συνεχισε κανονικα απο το στηθος και βγαζε μονο με το θηλαστρο αν εχεις καπου να πας για λιγο.

Μαρακι κανατε το πρωτο σας μπανακι στη θαλασσα, φανταζομαι τον Στεφανακο στην αμμο...Κλεινουν και τα σχολεια και θα ξεκουραστεις και εσυ και θα απολαμβανεις τον μικρουλη σου ολη μερα.

Ο αντρας μου παει στην Ινδια για επαγγελματικους λογους, ευτυχώς την Τεταρτη θα γυρισει, ελπιζω να μην μου τυχει τιποτα μεχρι τοτε. Απο τοτε που σας το ειχα πει μεχρι να βγαλει βιζες και τετοια περασε ενας μηνας σχεδον. Τοση χαρτουρα και τετοια τυπικοτητα που ζητουσε η ινδική πρεσβεια ουτε για την Αμερικη δεν θα ζητανε.

Κατερινακι δεν ξερω τι μπορει να ειναι κανε υπομονή μιλησε με τον γιατρο σου και να δεις που ολα θα ειναι καλά και την αλλη φορα ολα φυσιολογικα τα ειχε βρει, ισως η κουραση η ζεστη μην παει το μυαλο σου σε ασχημα πραγματα.

Αντε να δουμε τι θα βγαλουν οι κάλπες σημερα ....

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας και πάλι!

Τρελλή γκρίνια σήμερα ο Αντρικάκης, από τη ζέστη προφανώς. Τι να πω ρε παιδιά, στο νοσοκομείο ήταν πανευτυχής, όλοι είχαν να το λένε ότι δεν άκουσαν το κλάμα του και με το που ήρθαμε σπίτι, έριξε όλο το κλάμα μαζεμένο. Τώρα θήλασε, βάλαμε κλιματιστικό και έφτιαξε η διάθεσή του. Παίξαμε πριν μαζί και τώρα παίζει με τον μπαμπά του.

Καρολινάκι για να καταλάβεις, εγώ που θηλάζω σχεδόν εφτά μήνες σήμερα άφησα το ένα στήθος να μαζέψει γάλα για 10-12 ώρες και 100 μλ κατάφερα να βγάλω... Φυσικά, αυτό το στήθος δε βγάζει πολύ με το θήλαστρο, το άλλο βγάζει συνήθως 150 μετά από τόσες ώρες.

Ανθή, για τα κρεβάτια του νοσοκομείου έχει γίνει ολόκληρο σίριαλ. Μια νοσοκόμα μου είπε ότι ζητούν κρεβάτια εδώ και δεκαπέντε χρόνια και τους έχουν όλο στο περίμενε. Φέτος λένε μήπως γίνει κάτι, μια που πλησιάζουν και εκλογές.

Μια που είπα "εκλογές", τι γίνεται στην Ελλάδα; Βλέπω βγαίνει η ΝΔ, αλλά θα μπορεί να σχηματίσει κυβέρνηση ή θα αρχίσει πάλι η σκυταλοδρομία των εντολών;

Μαρία, στην Πάφο ε; Είναι οι ξαδέλφες μου εκεί, αλλά έχουμε κάτι χρόνια να πάμε, νομίζω τρία. Φέτος μάλλον θα περάσουμε καμιά βόλτα από κει.

Εμένα για το σχολείο μου έμεινε να ετοιμάσω ένα γραπτό για τον Σεπτέμβρη.

Κι εγώ στην αρχή έπαιρνα πολύ προσωπικά τις σχέσεις μου με τους μαθητές μου, αλλά εμένα είναι μεγάλοι, μπορούν να δημιουργηθούν πολλές παρεξηγήσεις, και να εκμεταλλευτούν καταστάσεις, οπότε από τον πρώτο χρόνο απογοητεύτηκα και αποφάσισα να κρατώ τις αποστάσεις μου. Μόνο με πολύ λίγα άτομα έχω συνδεθεί, της ηλικίας μου ή και μεγαλύτερα. Φυσικά εσένα οι μαθητές σου είναι μικροί, οπότε μιλάμε για άλλη σχέση.

Καγκουράκι κι εγώ ξέχασα να σχολιάσω για τα δίδυμα της κοπέλας. Τι κρίμα, στο παρά πέντε να της συμβεί κάτι τέτοιο... Ελπίζω να συνήλθε γιατί τη χρειάζεται το κοριτσάκι της.

Καλά, αυτή η Ινδία σίριαλ έγινε! Λίγες μέρες θα πάει όμως ε;

Μια χαρά η Αγγελικούλα!

Κατερίνα, δεν ξέρω να σου πω για την περίοδο, πάρε το γιατρό σου και πες μας.

Εγώ σήμερα το βράδι έφτιαξα πίτσα, με πολύ λεπτή ζύμη, ελαφριά σάλτσα ντομάτας με βασιλικό και από πάνω έβαλα σωταρισμένα ελαφρώς κρεμμύδια, πιπεριές και σκόρδο, ελιές, όχι σωταρισμένες εννοείται και λίγο τυρί και έγινε τέλεια και πολύ ελαφριά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλες μου

εγω συνεχιζω να αγχωνομαι με την περιοδο,παντα ηταν ρολοι και ποτε δεν ειχα τετοιες ανωμαλιες γιαυτο και αγχωνομαι τωρα και σκεφτομαι διαφορα τελοσπαντων να μην σας πρηζω κι εσας θα παω στο γιατρο να δουμε τι θα μου πει μηπως και ηρεμησω

το πρωι πηγαμε εκκλησια και μετα πηγαμε στην πεθερα μου για φαγητο,το απογευμα πηγαμε στην αδερφη μου για καφε δηλαδη ολη μερα δεν καθησαμε καθολου στο σπιτι μας :D

Μαρακι ξεφυγατε λιγακι το τριημερο κανατε και το πρωτο σας μπανακι ωραια ,περυσι δεν τον ειχες βαλει στη θαλασσα τον Στεφανο;;αφου επαιζε μετα στην παραλια θα συνηθισει σιγα σιγα,τα δικα μου και τα τρια τρελενονται για τη θαλασσα και κατευθειαν κανανε μπανιο κι ας ειναι παιδια του βουνου :lol::lol: ασε με το κουνουπι την πατησα πολυ ασχημα δεν ξανακανω κοιλιακους στο γκαζον :o ,φανταζομαι ποσο θα συγκινηθηκες με τους μαθητες σου ειναι υπεροχο οταν επιβραβευεσαι για τους κοπους σου,σε ευχαριστω για τις ευχες και να μπαινεις πιο συχνα γιατι μας λειπεις εε

Καρολινακι σε ευχαριστω και σενα και οπως σου ειπαν και τα κοριτσια με το θηλαστρο δεν βγαζεις ακρη γιαυτο μην ασχολεισαι καθολου παρα μονο αν θελησεις να πας καπου αφου το μωρο παιρνει βαρος και βρεχει αρκετες πανες σημαινει οτι τρωει καλα μην αγχωνεσαι

Αννα Μαρια κι εδω εχει πολυ ζεστη σιγουρα οχι οπως εσεις εκει,το σπιτι μου βεβαια ειναι δροσερο ακομα και δεν εχω καν κλιματιστικο αλλες χρονιες τη βγαζουμε με ανεμηστηρα ενω εχουμε σκεφτει για κλιματιστικο αλλα το φοβαμαι λιγο και δεν το θελω με τα παιδια ,ωραια η πιτσα σου ακουγεται σαν λαδενια κατι ,για τις εκλογες τι να πω απο οτι φαινεται θα γινει κυβερνηση πασοκ-ΝΔ μαζι και ο Θεος βοηθος αντε να δουμε τι θα δουμε παλι

Κατερινακι μια χαρα κοιμηθηκε η Αγγελικη στη μαμα σου αφου περναει καλα τη μερα μαζι της επομενο ηταν να μην εχει προβλημα εσυ απλα αγχωθηκες μηπως και δεν κοιμηθει ετσι κανω κι εγω το προβλημα εμεις το εχουμε μαλλον :lol::lol: προετοιμαζεσαι για τις αυπνιες βλεπω αυτες τις πρωτες νυχτες δεν τις αντεχω αντε κοντευεις σε ενα μηνα περιπου ερχεται ο μπεμπουλης τι καλα

Ανθη εγω δεν σε ξαναπιστευω οτι εβαλες κιλα τα κοριτσια αλλα λενε εδω :lol::lol: ελα μια χαρα ειναι το καλοκαιρι λιγη υπομονη σε λιγο θα εχεις την φραουλιτσα σου και θα τα ξεχασεις ολα αυτα που σε στεναχωρουν

Χριστινακι εσυ που χαθηκες;;θα σου βαλω απουσια :D πως ειναι τα μωρα σας;;

πιστευω να μην ξεχασα κατι,σας φιλω ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;; Εγώ είμαι καλά αν και έχω δύσπνοια..Μεγαλώνει η κοιλιά και πιέζομαι :?:?:?:? Σήμερα αφού ψηφίσαμε πήγαμε για φαγητό έξω μετά των πεθερικών και μετά για καφεδάκι. Ο Πανούλης βρήκε κάτι αγοράκια και έπαιζε μαζί τους στην πλατεία δίπλα από την καφετέρια! Μετά πήγα να δω μια καλή φίλη που γέννησε και συγκινήθηκα πάλι!! Γέννησε ένα πολύ όμορφο κοριτσάκι και η ίδια είναι πανευτυχής!!!

Άννα Μαρία σίγουρα εξαιτίας της ζέστης γκρινιάζει ο Αντρίκος σου..Δεν υποφέρεται η παλιοζέστη.. Εδώ φυσάει πολύ αλλά όπως είπε και το Καγκουράκι η ζέστη ζέστη..Μοντελάκι μου έγινες!!! Φτου φτου!!! Ούτε που θα φαίνεται πως έχεις γεννήσει. Απ' ό,τι θυμάμαι, μας είχες πει πως είσαι και ψηλή ε;;;

Κατερινάκι μου μην ανησυχείς για την περίοδο..Να δεις που θα στο πει και ο γιατρός σου. Εννοείται πως θα περιμένουμε ενημέρωση! Για τη θάλασσα και ο Πανούλης τρελαίνεται!Όσο για τα κιλά, θα με ανεχτείτε να γκρινιάζω μέχρι να γεννήσω :lol::lol::lol::lol:

Κατερινάκι-Καγκουράκι αφού η Αγγελικούλα τα πήγε τόσο καλά με τη γιαγιά της στον ύπνο θα φύγεις ήσυχη για το μαιευτήριο! Ευτυχώς που ο Κώστας δε θα κάτσει πολλές μέρες στην Ινδία για να μην είσαι κι εσύ μοναχούλα σου!

Μαράκι μου τελειώνεις κι εσύ!! Θα ξεκουραστείς, θα απολαύσεις περισσότερο το Στεφανάκο σου και θα μας λες και πιο συχνά τα νεάκια σου ;);););) Είναι πολύ όμρφο όταν υπάρχει τέτοιο δέσιμο μεταξύ δασκάλου και μαθητών. Ειδικά εσύ είσαι αξιέπαινη γιατί ασχολείσαι με παιδάκια που έχουν προβλήματα. Το γεγονός ότι σε ευχαριστούν οι μαμάδες για όσα προσέφερες στα παιδάκια τους δείχνει πολλά! Ο Στεφανάκος σου θα τη συνηθίσει τη θάλασσα! Ήταν η πρώτη κρυάδα :lol::lol::lol::lol::lol:

Αυτά και για σήμερα. Πάω να ξαπλώσω γιατί η δύσπνοια με έχει πεθάνει και συν τοις άλλοις ζεσταίνομαι πολύ.

Φιλάκια πολλάααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου...Ειπα να σας γραψω προτού αρχίσω τις δουλίτσες μου τις οποίες βαριέμαι να κάνω!! :lol::lol: Το θερμομετρο έχει πάει στους 40 και τα εχουμε παίξει!! Στο σπιτι μου αυτη την ωρα ειναι χαλια...ολος ο ηλιος εδω ειναι ετσι αναψα κλιματιστικο.ΤΟ βραδυ ομως ειναι χαρα Θεού!!! Ο Στεφανάκος χθες εκανε τα πρώτα του 3 βηματακια μονος του...Νομιζω θα περπαταει μεχρι τα γενεθλια του...μεγάλωσε το κουκλάκι μου!!!

Αννα Μαρία μαλλον απο τη ζεστη θα γκρινιάζει ο Αντρέας. Ο δικος μου γινεται συνέχεια μούσκεμα στον ιδρώτα...Πεντανόστιμη μου ακούγεται η πίτσα σου!!!! Για τους μαθητες που λες λογικο ειναι εσυ να μην εεις τετοιο δεσιμο γιατι ειναι και μεγάλοι.Με τα παιδιά σίγουρα είναι αλλιώς!

Καγκουράκι τι κοιλιτσα ειναι αυτη???Ουτε που φαινεται ότι μπαίνεις στο μήνα σου!!! Μια χαρα η Αγγελικουλα, τουλάιστον θα είσαι ήσυχη κι εσυ όταν πας να γεννησεις. Πότε εχεις γιατρο τωρα?Λογικά θα σε βλέπει πιο συχνα. Με το καλο να γυρισει ο αντρας σου, και τιποτα δεν θα συμβει μεχρι τοτε...Εγω οταν πλησιαζα να μπω στο μηνα μου πανικοβαλλομουν όταν ο αντρας μου δεν απαντούσε το τηλ γιατι φοβομουν...μιλαμε του ειχα σπασει τα νευρα τον τελευταιο καιρό!!! :lol::lol::lol:

Κατερίνα μου πώς έιναι τα αγόρια σου? Μην αγχώνεσαι για την περίοδο, ισως να είναι κατι ορμονικό ή πολύ απλά η ζεστη-αλλαγή του καιρού. Πήγαινε στο γιατρο να σε δει να εισαι ησυχη.

Πέρσι δεν πηγα τον Στεφανο στη θάλασσα γιατι ηταν πολύ μικρος. 12/7 γεννησα οποτε μεχρι να σαραντισω πηγε τελος Αυγουστου..Αν και το 15αυγουστο τον ειχαμε παει 3ημερο μαζι μας σε ξενοδοχειο παραλιακά...ουτε πως ειχαμε μαζι μας βρεφος...ηταν πολύ ησυχο το αγορι μου!!!

Ανθή μου να της ζησει της φίλης σου το μωράκι ...με το καλο και το δικό σου τώρα...Βρηκε παρεούλα ο Πανος σου και πέρασε καλά....πρεπει να ειναι κοινωνικο παιδάκι ε?Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια για τη δουλειά μου, με συγκίνησες.Οταν αγαπας αυτο που κάνεις εχεις και τα αναλογα αποτελέσματα!!

Καρολινάκι τι κάνετε εσείς?

Σας φιλώ προς το παρόν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Πολλή ζέστη και σήμερα, πάρα πολλή γκρίνια απ' το Αντρέα... Πήγαμε και είδαμε για κλιματιστικό για το δωμάτιό του κι ευτυχώς θα το πληρώσει ο νονός μου μια που αγόρασε κι άλλα κλιματιστικά από εκεί για το μαγαζί μας.

Το μεσημέρι έγινε δεύτερη απόπειρα για τάισμα χορτόσουπας με πατάτα, καρότο και ελάχιστο μαϊντανό, έφαγε ελάχιστη, αλλά μετά δεν την ήθελε καθόλου. Αύριο θα βάλω και κοτόπουλο να δω πώς θα πάει.

Κατερίνα και Ανθή, όλη μέρα έξω ήσασταν χτες ε; :)

Μαρία, άντε τώρα ποιος τον πιάνει τον Στεφανάκο!!! Τρεχάτε ποδαράκια μου θα είστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Ερημιές σήμερα..Η ψυχολογία μου έχει φτιάξει κάπως. Φροντίζω να γεμίζω τη μέρα μου με ευχάριστα πραγματάκια και επίσης παίρνω βαθιές ανάσες όταν ετοιμάζομαι να εκραγώ για ασήμαντα πράγματα..Μακάρι να κρατήσει. Σήμερα λοιπόν, εκεί που γυρνούσα στο σπίτι ύστερα από καφεδάκι που πήγα με την κολλητή μου, βλέπω το Καρολινάκι μας μαζί με τη Λυδία της και τον πανέμορφο γαμπρούλη μου στο καροτσάκι του! Το Λυδιάκι μια κουκλίτσα -ξενέρωνε λίγο που διακόπηκε η βόλτα τους :lol::lol::lol::lol: - και ο ποντικούλης ένα μανέμορφο μωράκι με ανοιχτές τις ματάρες του που όλα δείχνουν πως θα έχουν υπέοχο χρωματάκι! Το Καρολινάκι μας, άβαφτη μεν (το τονίζω!), κουκλίτσα δε!!!! Στέλνει σε όλες σας τα φιλιά της και την αγάπη της!

Μαράκι μου έκανε ο κούκλος τα πρώτα του βηματάκια;;;;; ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ!!!! Κι εγώ πιστεύω πως μέχρι τα γενεθλιάκια του θα περπατά!!! Ο Πανούλης περπάτησε πολύ λίγες μέρες μετά τα πρώτα του 2-3 βηματάκια! Υπομονή με τη ζέστη. Δεν παλεύεται :?:?:?:?:?

Άννα Μαρία μήπως είναι καλύτερο να βάλετε ένα κλιματιστικό μεγαλύτερης ισχύος σε διπλανό δωμάτιο ώστε να παίρνει δροσιά ο Αντρίκος από εκεί;;; Εμένα πχ χωρίζεται το σαλόνι και η κουζίνα από το υπόλοιπο σπίτι με συρόμενη πόρτα και έτσι κλείνω τη συρόμενη και τις πόρτες του μπάνιου, ανοίγω το air condition του δωματίου μου και πηγαίνει δροσούλα και στον Πάνο. Το δωμάτιό του είναι απέναντι από το δικό μου. Στις μεγάλες ζέστες ανοίγω και του σαλονιού το κλιματιστικό και έτσι δροσίζεται όλο το σπίτι. Το λέω γιατί είναι μικρούλης για να έχει το κλιματιστικό πάνω από το κεφαλάκι του..Ρώτα βέβαια και τον παιδίατρο!

Κατερινάκι-Καγκουράκι δε σου είπα. Την Πέμπτη που βγήκαμε και αφού πήρα την κλήση μου ( :?:?:? ) πήγα μετά στο δημαρχείο μαζί με τον Πάνο και την κοιλιά μου (χαχαχαχα) να υποβάλω μια αίτηση για να μου τη σβήσουν. Στην άιτηση έγραψα πως διανύω τον όγδοο μήνα της εγκυμοσύνης μου και έχω παιδί 3 ετών και το πάρκαρα εκεί λόγω κατάστασης καθώς είχα μια δουλειά στην εκκλησία..Με πήραν σήμερα τηλεφωνάκι από τη δημοτική αστυνομία και μου είπαν πως την έσβησαν την κλήση μου ;);););) Καλό ε;;;;;

Αυτά κοριτσάκια μου! Πολλά φιλάκια σε όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Ειμαι στο σχολείο και μπηκα να δω τι κάνετε... Πολύ ζεστη, δεν παλευεται!!! Ο Στεφνακος ολο γκρινια ηταν χθες και δεν ηταν απο τη ζεστη αφου είμασταν μεσα στο κλιματιστικο. Νομιζω ειναι απο το δοντάκι το πανω το οποιο ετοιμαζεται να βγει. Κι ολο φωναζε "μαμα μου" κι επεφτε στην αγκαλιά μου το γλυκό μου!!!

Αννα Μαρία παλι καλά που θα το πληρώσει ο νονος...Μπορείτε να ανοιγεται λιγο πριν κοιμηθει να δροσίζει το δωμάτιο τωρα που δεν ειναι υπερβολική ζεστη. Αν κι εγω απο νεογεννητο τον ειχα με το κλιματιστικό αφου μου εδωσε ο παιδιατρος το οκ. Βεβαια το ειχα στος 26-27.

Ανθή μου καταφερες να σου σβησουν την κληση βρε θηριο? Πολύ καλό!!!! :lol::lol: Μπραβο που εισαι πιο ψυχραιμη τωρα...

Σας αφηνω χτυπησε κουδούνι...Πολλά φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου, τι μου κάνετε?

Καλά αυτες τις μερες που λειπει ο άντρας μου θα ηταν καθε μερα μαζι μου η μαμά μου για να μην τυχει κατι και ειμαι μονη μου και εχουν συμβει τα απιστευτα...χθες πεθανε μια θεια μας στο χωριο, αδερφή του παππου μου μεγαλη γυναικα και εφυγαν οι γονεις μου για το χωριο χθες βραδυ. Εντωμεταξύ ειχε κατεβει η αδερφή μου απο Θεσσαλονικη για τις εκλογες και γυρισε χθες και της ειχαν ανοιξει το σπιτι :shock::shock::shock: . Πηρανε τηλεοραση, εναν σκληρο δισκο που ειχε και οτι κοσμηματα ειχε αλλα μονο να βλεπεις το σπιτι ανω κατω αρκει. Θα παει σημερα ο μπαμπάς μου Θεσσαλονικη και επειδη περιμενει σημερα τη σημανση και προφαλώς θα κανουν το σπιτι ακομα χειροτερο θα ανεβει η μαμά μου σαββατοκυριακο. Αχ και θα μου κρατουσε την Αγγελική το σκ να ετοιμαζαμε το δωματιο και τα πραγματα του μπεμπη. Τελοσπαντων να ερθει αυριο με το καλο ο αντρας μου να ηρεμησω και μην μας τυχει τιποτε άλλο.

Μαρακι ο Στεφανακος εκανε τα πρωτα βηματακια του, σιγουρα θα περπαταει στα γενεθλια του. Τωρα ειναι που δεν θα τον φτανεις με τιποτα απο πισω πρεπει να εισαι! Τι γλυκο που λεει μαμα μου και σε αγκαλιαζει!!!!!!

Αννα Μαρια με το κλιματιστικό κανε αυτο που σου ειπε η μαρια ανοιγε το πριν κοιμηθει για να δροσιζετε ο χώρος και δεν θελει πολύ κρυο 27 βαθμοι ειναι καλά και φυσικά να μην τον χτυπαει ο αερας. Η αληθεια ειναι οτι ζεσταινονται πιο πολύ απο μας και υποφερουν.

Ανθή μου εισαι φοβερη αφου καταφερες και σου εσβησαν την κλιση, ευτυχώς γιατι και το μισο να πληρωνες δεν ηταν και λιγο. Χαιρομαι γιατι με οσα σου τυχαν εκεινη την μερα σκεφτομουνα οτι δεν θα θες να με ξαναδεις :roll::roll:

Ειδες και το Καρολινάκι και τον ποντικουλη απο κοντα :D:D θελω και εγώ...

Εγώ αυριο μπαινω στον μηνα μου εχω και γιατρο αυριο το απογευμα. Να δω σε τι θεση θα ειναι ο μικρός....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου

χθες παλι σιδερωνα μεχρι τις 12 το βραδυ,αρχισα το απογευμα αλλα σταματησα να κανω μπανιο τα παιδια και συνεχισα μετα,ο Δημητρης δεν ειχε κοιμηθει το μεσημερι και γκρινιαζε ετσι τον εβαλα νωρις για υπνο αλλα στις 1 ξυπνησε με πυρετο παλι ο καημενουλης,του εδωσα αντιπυρετικο και σημερα μεχρι στιγμης δεν ξανανεβασε τι να πω εχουμε τρελαθει μαυτες τις καλοκαιρινες ιωσες θα ηρεμησουμε επιτελους;μεχρι να αναρρωσουμε θα ερθει παλι ο χειμωνες με νεες ιωσεις τι πραγμα κι αυτο φετος ,να δω πως θα παει σημερα και αν ξανακανει πυρετο θα τον παω στο γιατρο,εγω εκλεισα ραντεβου στο γυναικολογο την Πεμπτη εντωμεταξυ συνεχιζω να εχω αιμα,βαρεθηκα 10 μερες περιοδο εχω και μαυτη τη ζεστη κιολας,πολυ γκρινια εχω σημερα σας ζαλισα...

Κατερινακι συλληπητηρια για την θεια σου,κριμα για την αδερφηση ασε και τιποτα να μην κλεψουν μονο που βλεπεις το σπιτι σου ετσι φτανει,ολα μαζι κι εσεις :o:o καλες ετοιμασιες για το δωματιο του μπεμπουλη

Ανθη μου πολυ καλα εκανες και πηγες το δημαρχειο για την κλιση,μια χαρα τη γλυτωσες,ετσι βαθιες ανασες και θετικη σκεψη και σε λιγο ερχεται η φραουλιτσα

Μαρακι μου καλη αρχη στον Στεφανακο μας καλα τρεχαματα και καλες εξερευνησεις τωρα,στα γενεθλια του θα τρεχει οχι απλως θα περπαταει,αχ αυτα τα δοντακια ταλαιπωρουν τα μικρα μας,ειδες οταν το κανουν αυτο δεν τρελενεσαι μετα;;κι ο δικος μου τρεχει και μαγκαλιαζει σφιχτα και λεει μανουλα μου

Αννα Μαρια μην απογοητευεσαι με τη χορτοσουπα συνεχισε τις προσπαθειες μην βαζεις μαιντανο δοκιμασε πατατα-καροτο-κολοκυθι και ριξε λεμονι και ελαιολαδο,ισως να του αρεσει με το κοτοπουλο,ζεστη ε και δεν μπορεις να ανοιξεις και παραθυρα εσυ με τα κουνουπια,εμεις ακομα μεσα στο σπιτι δεν μπορω να πω οτι εχουμε υπερβολικη ζεστη κατεβαζω τα παντζουρια τη μερα και κρατιεται δροσερο,το κλιματιστικο που θα το βαλεις τελικα;κι εγω τα φοβαμαι λιγο με τα παιδια ετσι κι αρρωσταινουμε συνεχεια..........

να δωσετε χαιρετισμους στο Καρολινακι οταν την ξαναδειτε

πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Οι προσπάθειες συνεχίζονται: σήμερα του έδωσα πατάτα-καρότο-κοτόπουλο, αλλά ο κυριούλης είχε θέμα με το πρόσωπο που τον τάιζε! Δεν ήθελε εμένα, ήθελε τον μπαμπά του! Όταν τον τάισε αυτός έφαγε πεντέξι κουταλιές. Όταν τον τάιζα εγώ έφαγε... χμ... τίποτα. Τέλος πάντων, δεν ήταν η σούπερ επιτυχία, αλλά ήταν μια πρόοδος. Δεν του έλιωσα όλη την ποσότητα και ό,τι έμεινε το έβαλα στο ψυγείο. Λέτε να υπάρχει πρόβλημα να του το λιώσω αύριο; Μην μαγειρεύω πάλι. Δε φτάνει που τα λιωμένα τα τρώω εγώ, μην τρώω και τα ολόκληρα!

Το κλιματιστικό εννοείται ότι θα το βάζουμε μόνο για λίγη ώρα να δροσίζει το δωμάτιο και στους 27 βαθμούς. Είναι, όμως, μέρες και νύχτες που η ζέστη είναι αφόρητη και πιστεύω ότι είναι καλύτερο το κλιματιστικό από αυτήν την φρικτή ζέστη. Ήρθαν σήμερα και μας το βάλανε και έκαναν πολύ νοικοκυρεμένη δουλειά. Βρήκα και αφορμή και έκανα μια γενική στο παιδικό δωμάτιο που θα την έκανα ούτως ή άλλως.

Ανθή, δε γίνεται αυτό που λες με το κλιματιστικό έτσι όπως είναι η διαρρύθμιση του σπιτιού. Άλλωστε, όπως είπα δε θα του το έχουμε όλη μέρα να τον χτυπάει, λίγη ώρα να δροσίζεται ο χώρος.

Καλά βρε, έσβησες το πρόστιμο; Κι εμείς μια φορά επιστρέφαμε από το σχολείο με έναν συνάδελφο, οδηγούσε αυτός και μας έπιασαν για ταχύτητα, σε ένα δρόμο που είναι για 80 χιλιόμετρα και το όριο ήταν 50 (για μαντέψτε γιατί στέκονταν ΕΚΕΙ οι μπάτσοι!). Ο συνάδελφος τους είπε διάφορα επιχειρήματα και τελικά του έκαναν γραπτή παρατήρηση και δεν του έκοψαν κλήση, ευτυχώς δηλαδή, γιατί θα συμπλήρωνε τους βαθμούς ποινής και θα του έπαιρναν το δίπλωμα. Οπότε την επόμενη μέρα πάμε στο σχολείο κι έρχεται ένας μαθητής σαρανταπεντάρης, πολύ σοβαρός, με δική του επιχείρηση, τον οποίο την πρώτη μέρα περάσαμε για τον καινούριο μαθηματικό, και μας λέει ότι αυτός ήταν μπροστά από μας, τον έπιασαν κι αυτόν για ταχύτητα και ότι ήξερε τους αστυνομικούς και τους έπεισε να αφήσουν κι αυτόν κι εμάς χωρίς κλήση! Κι ο συνάδελφός μου χαιρόταν ότι είχε τρομερή πειθώ και τα κατάφερε!

Τι ωραία συνάντηση είχες καλέ το πρωί! Δώσε φιλάκια στο Καρολινάκι!

Καγκουράκι, καλά τι πάθατε βρε... Πω πω, όλα μαζεμένα... Συλληπτήρια για τη θεία.

Μην αγχώνεσαι, θα τα προλάβεις όλα! Κι εγώ δε θυμάσαι που όλα τελευταία στιγμή τα έκανα; Και το δωμάτιο, και τα ρούχα και τη βαλίτσα και μετά τη βάφτιση. Και τα πρόλαβα όλα!

Μαρία, τι γλύκας ο Στεφανάκος! Ο δικός μου προς το παρόν πιάνεται απ' το κάγκελο και σηκώνεται, ενώ έχει βρει τρόπο και σηκώνεται και στο πάρκο. Από λεξούλες τίποτα, μόνο κάνει διάφορους ήχους και γκαρίζει! Σας είπα ότι γκαρίζει; Δεν είναι σχήμα λόγου: γκαρίζει!!!

Κατερίνα, άντε, να πας στο γιατρό σου να μάθεις τι συμβαίνει. Αν και, δε φαντάζομαι να είναι κάτι σοβαρό.

Κι εγώ έχω σίδερο, δυο πλυντήρια κι όλο το αφήνω. Όχι ότι βαριέμαι, αλλά δε βρίσκω χρόνο, όλο κάτι άλλο προκύπτει.

Πάλι κατεβατό έγραψα.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε σας είπα και το άλλο!

Πριν λίγο μιλούσε ο άντρας μου με την πεθερά. Η συννυφάδα τελικά το κράτησε το μωρό! Πολύ χάρηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Εϊστε καλά;; Σήμερα πήγα τον Πάνο σε έναν παιδότοπο (ανοιχτό και κλειστό) και μαζί μας ήρθε η κουμπάρα μου με τα δυο της παιδάκια. Πέρασε πάρα πολύ όμορφα! Κόκκινος ήταν από το παιχνίδι και το τρέξιμο. Είχαμε όμως και τα...απρόοπτα. Ένα παιδάκι στην ηλικία του τον έσπρωξε και μετά του έχωσε μπουκέτο στα χειλάκια ΑΝΕΥ ΛΟΓΟΥ :evil::evil::evil::evil: Ο Πανούλης ήρθε κλαίγοντας σε μένα με πρησμένο το πάνω χείλος ;);););) Του είπα να πει στο παιδάκι ότι τα καλά παιδάκια δεν κάνουν τέτοια πράγματα και να μην τον ξαναπαίξει καθόλου. Ήθελα όμως να του πω να του δώσει και αυτός ένα μπουκέτο :oops::oops: Δεν το είπα όμως..ΚΥΡΙΑ. Ο άντρας μου υποστηρίζει ότι άμα τον βαράνε πρέπει να βαράει..Εγώ δε νομίζω ότι είναι σωστό αυτό..Εσείς τι λέτε;; Οι γονείς του παιδιού ΖΩΑ. Ο πατέρας να φανταστείτε έφυγε κάποια στιγμή από τον παιδότοπο και άφησε την πόρτα ΟΡΘΑΝΟΙΧΤΗ ενώ ήταν κλειστή σε σύρτη ασφαλείας. Ούτε που σκέφτηκε το μοσχάρι ότι κάποιο παιδάκι μπορεί να βγει στο δρόμο :evil::evil::evil: Τι μαλ...ες :evil::evil::evil:

Κατερινάκι μου- Καγκουράκι γέλασα πολύ που είπες ότι δε θα ήθελα να σε ξαναδώ μετά από αυτά που συνέβησαν την Πέμπτη :lol::lol::lol::lol: Τι φταις εσύ καλέ;;;;; Μου έφερες μάλιστα και γούρι γιατί είναι η πρώτη φορά στη ζωή μου που δεν πληρώνω κλήση...Όπως σου είπα δεν έχω φάει και λίγες :lol::lol::lol::lol::lol:

Μα καλά, όλα συνέβησαν τις λίγες μέρες που έπρεπε να λείψει ο άντρας σου :?:?:?:? ;;;;;Απίστευτο...Συλλυπητήρια για τη θεία σου..Μην ανησυχείς πάντως, όλα θα γίνουν στην ώρα τους ;););) Αύριο θα έχεις και νέα από το γιατρό! Μακάρι το σκαθαράκι να βρίσκεται στην κατάλληλη θέση!!!!!

Κατερινάκι μου πολύ κουραστική η μέρα σου..Πάλι πυρετό ο Δημητράκης :(:(:( ;;;;;;;Κρίμα το παιδάκι καλοκαιριάτικο...Αυτό το φετινό με τις ιώσεις είναι απίστευτο...Ακόμα και μέσα στο καλοκαίρι υπάρχουν αρρώστιες :evil::evil::evil: Περαστικούλια εύχομαι στο αγοράκι σου..Την Πέμπτη θα σου φύγει και το άγχος με το θέμα της περιόδου! Θα περιμένουμε να μας πεις τα νέα!

Άννα Μαρία με γειά το κλιματιστικό!!!! Άρχοντας ο Αντρίκος θα είναι με τις δροσιές του!!!!!!Πολύ γέλασα με το συνάδελφο που νόμιζε πως έσβησε την κλήση χάρη στην πειθώ του :lol::lol::lol:

Μπράβο στη συννυφάδα σου που πήρε αυτή την απόφαση. Κρίμα ήταν να το ρίξει το νινί :(:(:(

Από αύριο να αναλάβει το τάισμα ο μπαμπάς μια που ο Αντρίκος δείχνει προτίμηση στο θέμα του ταΐσματος :lol::lol: Σου λέει το παιδί, από τη μαμά έχουμε το βυζί..Από τον μπαμπά ας έχουμε το κουτάλι :lol::lol::lol:

Μαράκι μου αυτά τα δοντάκια τα παιδεύουν τα μικράκια μας :(:(:( Ο Στεφανάκος φωνάζει μαμά μου;;;;; Έλιωσα!!! Φαντάζομαι εσύ τι θα έκανες!!!! Άπαιχτος ο γιόκας σου!

Αυτά κοριτσάκια μου γλυκά! Πολλά πολλά φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εμείς σήμερα το πρωί πήγαμε στο νοσοκομείο για να δουν τον Αντρέα, όπως μας είχαν πει. Όλα καλά, μας έδωσαν κάποιες οδηγίες, τη Δευτέρα θα πάμε να του πάρουν ούρα για καλλιέργεια και σε ένα μήνα θα κάνει κυστεογραφία. Η γιατρός μας είπε ότι αν είχε σοβαρό πρόβλημα θα φαινόταν στον υπέρηχο, μπορεί να υπάρχει, όμως, σε μικρότερο βαθμό και να χρειαστεί κάποια θεραπεία, όπως και να έχει, είναι κάτι που μπορεί να ξεπεραστεί, αν υπάρχει πρόβλημα, βέβαια.

Εν τω μεταξύ, σήμερα ο άντρας μου ανεβάζει δέκατα. Δεν ξέρω τι έχει, αν είναι από τη ζέστη ή αν έχει κάτι. Πριν λίγο του είχε πέσει ο πυρετός, τώρα πάλι σαν να ανέβηκε... Ελπίζω να είναι καλά αύριο.

Ανθή, καλά, τι γαΐδούρια οι γονείς αυτού του μικρού... Αλλά πώς αλλιώς να ήταν; Κατά μάνα κατά κύρη που λέει και ο λαός...

Α, δε σας είπα, ο Αντράκης πιάνεται από τα κάγκελα της κούνιας, σηκώνεται και μετακινείται ψευτοπερπατώντας μέσα στην κούνια! Δεν περπατά, βέβαια, αλλά νομίζω είναι σε πολύ καλό δρόμο!

Πού χαθήκατε καλέ οι υπόλοιπες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέεε!!! Ξέχασα να σας πω! Σήμερα το πρωί ο μικρός έλεγε διάφορα ααα, ουουου, αγιααγαγ, και σε κάποια φάση είναι α-τα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πού χαθήκατε όλες;;; Άννα Μαρία είσαι σταθερή αξία ;);););)

Περαστικά στον άντρα σου!!! Κυκλοφορεί μια παλιοϊωση με πυρετό και πονόλαιμο..Ελπίζω να μην έχει αυτήν..Πολύ χαίρομαι που ο Αντρίκος σου είναι καλά! Λες να περπατήσει πριν το χρόνο;;; Σε βλέπω στο κυνήγι από νωρίς :lol::lol::lol:

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου !!!!

Θα σας πω τα νεα μου απο τον γιατρο και τα δικα σας θα τα διαβασω και θα σας γραψω μετα γιατι εχω κατι δουλειες και πρεπει να βγω εξω.

Λοιπον ο μπεμπακος μας εχει φτασει σχεδον τα 3 κιλα, 2980 τον εβγαλε ο υπερηχος, ολες οι μετρησεις φυσιολογικές και το αμνιακο υγρο οκ και ναι γυρισε και ειναι με το κεφαλι κάτω :-bd.

Φιλακια θα τα πουμε μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γυρισα, ειχα βγει το πρωι να πληρώσω κατι λογαριασμους, πηγα και απο το κεπ για να κανω αιτηση για ληξιαρχική πραξη γαμου και πιστοποιητικό οικογενειακης καταστασης για να μην τρεχω τελευταια στιγμή και πήρα και δυο σουτιεν θηλασμου απο το στοκ του mothercare γιατι δυο που ειχα απο την Αγγελική ηταν πολύ χαλια. Τα πήρα σε θαλασσι χρωμα για τον μπεμπακο μου :)

Ηρθε και ο αντρας μου χθες καλα τα περασε μου ειπε περιμενε πολύ χειροτερα να δει αλλα μια χαρα, οι ανθρωποι εχουν την φτωχια τους αλλα ζουν μια χαρα. Μεροκαματο λεει 2 ευρώ τη μερα περνουν καπου 50 ευρώ το μηνα και η βενζινη εχει 1 ευρώ και ενα κιλο μπανανες 1,20!!!!! Μου εφερε τρια σαλβαρια (αυτα καπου μπορει να τα βαλω) και ενα σαρι (αυτο του λεω μονο αν κανουμε αποκριατικο πάρτυ να το φορεσω), ολα στο χερι δουλεμενα κεντιτα και με πουλιες. Εφερε και ενα σαλβαρι παιδικό για την Αγγελική και ειναι γλυκυτατο!!

Κατερινάκι αντε να μας πεις σημερα τι θα σου πει ο γιατρος, ολα καλά θα ειναι. Περαστικά και στον μικρούλη σου κριμα καλοκαιριατικα να ταλαιπωρειται απο τις παλιοιώσεις. Α επειδη με ρωτάς κατα καιρους αρχισαμε με την Αγγελική σιγα σιγα την τουαλετα, τα τσισα τα κανει εκει τα κακά δεν τα λεει ακομα.

Αννα Μαρια υπομονή με το φαγητο ειναι τοσες διαφορετικές οι γευσεις και που θα παει σιγα σιγα θα τις συνηθισει ο Αντρικος. Πως ειναι ο αντρας σου, περαστικά οτι ειναι. Και για τον μικρό δεν νομιζω να ειναι κατι οτι και να ειναι θα το αντιμετωπισετε και θα ειναι μια χαρουλα.

Αυτα παω να φαω γιατι σε λιγο θα γυρισει και το αρκουδακι μου απο το σχολειο :x:x φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλαρες μου! Μου λειψατε! Μονορουφι σας διαβασ, ενας Θεος ξερει τι θυμαμαι τωρα!

Λοιπον Καγκουρακι τελεια τα νεα σου! Ειδες που γυρισε ο παιδαρος τελικα; Για τα αλλα νεα, λυπηθηκα, συλληπητηρια για τη θεια σου, ηταν μεγαλη; Κι η αδερφη σου σοκ θα επαθε! Συγνωμη, με 50 ευρω μηνιατικο και 1,20 τις μπανανες, πως ακριβως ζουν μια χαρα;;; :?

Αννα Μαρια μου πολυ γελασα με τις ατακες σου και την ιστορια με την κληση!!! Με γεια το κλιματιστικο! Μπραβο που το κρατησε το μωρακι, μια καινουργια ζωη ειναι παντα κατι ομορφο, μια νεα ευκαιρια! Ο Αντρεακος θα σου βγει ταρζαν, να το θυμασαι! Και μη φοβασαι μια χαρα θα ειναι! Περαστικα στον αντρα σου!

Ανθουλα μου τι κανεις; Το ζουζουνι σου, δηλαδη τα ζουζουνια σου καλα; Μπραβο που επανεκτησες την ψυχραιμια σου, παιρνεις παντα καλυτερες αποφασεις ετσι! Καλα το τι γαϊδουρια υπαρχουν δε λεγεται! Δεν ξερω κι εγω τι να πω σε αυτο που ρωτας. Απο τη μια, καλο ειναι να μαθαινουμε στα παιδια να μην αντιδρουν βιαια, απο την αλλη δεν μπορει να καθεται να τις τρωει. Νομιζω καλα το χειριστηκες, αφου εγινε μονο μια φορα. Κι εγω ετσι θα του ελεγα, αλλα αν τον ξαναχτυπουσε θα εκανα θεμα με τους γονεις και αν δεν εκαναν τιποτα και συνεχιζε θα του ελεγα "ριχτου κι εσυ"!

Μαρακι περπατησε σχεδον ο Στεφανακος, αχ να δεις τρεξιμο σε λιγο!!! Τι γλυκο να σε λεει "μαμα μου"!!!

Κατερινακι τι νεα απο το γιατρο; Ο Δημητρακης καλυτερα σημερα; Αντε πια, ιωση στην ιωση το παμε!

Τυχερουλες! Ειδατε και το Καρολινακι, ειδατε και τα μωρα της! Τα φιλια μου να της δωσετε αν ξαναβρεθειτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στα δικα μου τωρα!

Τα διδυμακια καλα ειναι, βγαζουν θεματακια ομως ρε γαμωτο. Ο Αλεξανδρος με το ματακι του, θα πρεπει να επανεξεταστει σε μερικους μηνες να δουμε αν θελει επεμβαση. Ο μικρος με το ποδαρακι και το χερακι, που ουτως η αλλως θα εγχειριστουν μετα απο 3 τουλαχιστον χρονια, αλλα τωρα κανει και παλινδρομηση κι επαψε να παιρνει βαρος, αντε να δουμε, ταλαιπωρουνται τα κακομοιρα, ευτυχως νομιζω εστω σε βαθος χρονου ειναι ολα αντιμετωπισιμα...

Εγω εχω παρα πολλη δουλεια. Ραντεβου επανεγγραφων, ραντεβου με καθηγητες, σεμιναρια, λογιστικα, οργανωση για το Σεπτεμβριο και τη νεα χρονια, , ξεσκαρταισμα, αρχεια κλπ...Πιο πολυ δουλευω τωρα παρα το χειμωνα!!!!

Ο μπεμπης μια χαρα! Ολο και πιο πολλα λεει, ολο και ταρζανευει το ζιζανιο! Κανει και μερικα πραγματα που με εκνευριζουν απιστευτα. πχ μερικες μερες γκρινιαζει συνεχεια χωρις λογο, αν δεν του δωσω κατι τσιριζει η αν ειναι σε ενα δωματιο κι εγω θελω να τον παρω απο εκει καθεται στο πατωμα, κατσικωνεται και ψευτοκλαιει! Βεβαια δεν του δινω σημασια, κανω αυτο που θελω, γιατι δεν θελω να μαθει να του περναει το δικο του μολις αρχισει τις τσιριδες...Επισης, ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω με τη μαμα μου. Τον λατρευει, του μαθαινει χιλια δυο πραγματα να κανει και να λεει και να αναγνωριζει, αλλα σε καποια θεματα απλα με γραφει! Σκοτωνομαστε! Εβλεπα τελευταια το παιδι καθε φορα που το μαλωνα εκανε μονο του "ντα" το χερακι του κι αναρρωτιομουν που το εμαθε, ημουν δε σιγουρη οτι δεν το εμαθε απο τη γιαγια γιατι το ειχαμε πει εκατο φορες οτι δεν θελω. Ειμαστε λοιπον εκει ενα πρωι, κατι εκανε ο μπεμπης αταξια και την ακουω που του λεει "τι εκανες εκει μπεμπικο; δωσε το χερακι να το κανω ντα"! Τουρκος εγινα, σκοτωθηκαμε! Το χαβα της εκεινη οτι και καλα δεν μαθαινει τιποτα το παιδι και δεν βαραει κανεναν κλπ. Εγω ομως, εκτος που μου εχει ριξει κατι καλες και τον βαζω τιμωρια, τον εχω δει και την ιδια να την κοπαναει και τον εχω βαλει τιμωρια, αλλα απο εδω και περα τελος, οποτε της ριχνει καμια του λεω "ριξε κι αλλη, μονο τη γιαγια κοπαναμε, κανεναν αλλο!!!", αμα πια αφου ετσι τον μαθαινει καλα να παθει!

Κατα τα αλλα μια χαρα ειναι, τωρα 2-3 μερες εχει διαρροια, αλλα ισως φταιει η οδοντοφυϊα η εχει κρυωσει η κοιλιτσα του απο την ξυπολυσια. Αληθεια εσεις τι τους φορατε στα ποδαρακια σε αυτη την ηλικια, γιατι παντοφλες δεν υπαρχουν;;;

Αυτα κορτσουδες, επιστρεφω στη δουλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Πού να σας τα λέω! Σήμερα έφτιαξα στον Αντρίκο κοτόπουλο-πατάτα-καρότο-φασολάκι κι έφαγε πάνω από το μισό! Του το έκανα πιο αραιό, σαν σούπα, ενώ τις άλλες φορές ήταν σαν πουρές. Ελπίζω κάθε μέρα και καλύτερα!

Σήμερα το πρωί τον πήρα στο κρεβάτι μας, όχι ότι κοιμάται, κάνει ταρζανιές, οπότε σε κάποια φάση, που ο άντρας μου είχε πάει στο μπάνιο, άρχισε ο μικρός να λέει τα δικά του, και κάνει "α μπα μπα"!!! Έρχεται ο άντρας μου, του το λέω, και άρχισε να πανηγυρίζει ότι είπε ο μικρός "μπαμπά"! Του λέω εγώ ότι σίγουρα τυχαία το είπε, και πάνω σ' αυτό, ξανακάνει "μπα μπα". Και λέει ο άντρας μου ότι δεύτερη φορά αποκλείεται να είναι τυχαία. Λες και ήξερε τώρα το μωρό τι έλεγε! Πάντως, έχει αρχίσει να λέει κάτι συλλαβούλες.

Στο σχολείο το απόγευμα ψήσαμε. Έκαναν σούβλα, έψησαν λουκάνικα, τσιπούρες για όσους νηστεύουν, έφεραν ντομάτες, αγγούρια και πιπεριές, πήραμε εγώ ταχινοσαλάτα, μια άλλη τζατζίκι και η γραμματέας μακαρόνια βίδες με τυριά, αλλαντικά, λαχανικά και κρέμα γάλακτος στο φούρνο, και σκάσαμε! Ήπια κι ένα τενεκεδάκι μπίρα!

Καγκουράκι, όλα τέλεια με τον μικρούλη! Είδες που αγχωνόσουν αν θα γυρίσει; Μια χαρούλα!

Καλά, γιατί μόνο σε αποκριάτικο πάρτι θα φορέσεις το σαρι; Οπουδήποτε μπορεί να φορεθεί ένα σαρι. Στη λαϊκή, στην καφετέρια, στην παραλία, στο μαιευτήριο... :P

Ανθή, τι έπαθες καλέ και δεν έγραψες κατεβατό χτες βράδι; Για το θέμα που έθεσες, δεν ξέρω, είναι λίγο δίκοπο μαχαίρι όπως λέει και η Χριστίνα.

Χριστίνα, καλά, στάνταρ, οι γιαγιάδες ό,τι να 'ναι. Καλά πολύ γέλασα μ' αυτό που λες στον μικρό για το ντα!

Με τα διδυμάκια μη στεναχωριέσαι, μια χαρά φαίνεται ότι πάνε! Τον πήρατε τον μεγάλο ή ακόμα;

Εγώ τον δικό μου τον έχω ξυπόλυτο, αφού δεν περπατά ακόμα.

Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια. Ο Αντρέας μπουσουλάει άμα τον βάλεις σε χώρο που μπορεί, αλλά δε θέλω να τον βάλω στο πάτωμα. Σήμερα του απλώσαμε ένα σεντόνι στο πάτωμα και πάνω στο σεντόνι ένα χαλάκι-παιχνιδάκι, αλλά αυτός σήκωνε το χαλί και άρχιζε τα ακροβατικά, με αποτέλεσμα να χτυπήσει το κεφάλι του στο πάτωμα. Δεν το χτύπησε με δύναμη, το ακούμπησε, αλλά δε θέλουμε να τον βάζουμε έτσι, γιατί είναι θέμα χρόνου να χτυπήσει πιο άσχημα. Δεν ξέρω πού να τον βάζω για να διοχετεύει την ενέργειά του. Εσείς τι κάνετε σ' αυτήν την ηλικία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου

λοιπον πηγα στο γιατρο σημερα αλλα δεν μου ειπε και τιποτα το ιδιαιτερο μια διαταραχη του κυκλου σου μου ειπε και μου εδωσε να παιρνω primolut αφου ολες μου οι εξετασεις και το παπ και ο υπερηχος ηταν οκ να παρω τα χαπια για να ρυθμιστει ο κυκλος μου,απο χθες σταματησε και η αιμοραγια μου αντε να δουμε,ο Δημητρης δεν ξαναεκανε πυρετο απο εκεινο το βραδυ και σημερα το απογευμα ανεβασε παλι ο Νικος αλλα μια φορα τι να πω πολυ περιεργες αυτες οι ιωσεις :o

Αννα Μαρια σιγα σιγα θα βρεις τι του αρεσει ειδες και η υφη της σουπας παιζει το ρολο της,ειδες που γκρινιαζες οτι δεν λεει συλαβες το μωρο;τι το ηθελες μπαμπα πηγε και ειπε :lol::lol: τι αχαριστα αυτα τα παιδια πια παπαπα :lol::lol: το γλεντησατε παλι στο σχολειο ε;αληθεια ποτε τελειωνετε εσεις;; με τοσα φαγητα μεγαλο τσιμπουσι κανατε ωραια,ο Νικος μου μπουσουλησε 7 μηνων και τον αφηνα στο πατωμα φροντιζα να ειναι καθαρα και τον αφηνα αφου στο παρκο δεν καθοτανε ουτε και στην περπατουρα,τους αλλους δυο που μπουσουλησαν 9 μηνων τους εβαζα στο παρκο οσο καθοταν βεβαια λιγο στην περπατουρα,λιγο στο πατωμα καθοταν με τα παιχνιδια δεν θυμαμαι τι αλλο εκανα

Χριστινακι αφου ειναι καλα τα μωρα αυτα τα προβληματακια πιστευω οτι θα ξεπεραστουν μη στεναχωριεσαι ολα καλα θα πανε,εγω δεν τους φοραω τιποτα ξυπολητα τρεχουν ολη μερα αφου πολλες φορες εξω στην αυλη παλι ξυπολητα ειναι σαν τα γυφτακια ενα πραμα :lol::lol: οσο και να φωναζω με γραφουν κανονικα και οσες φορες πηραμε παντοφλες για μεσα δεν τις φορεσανε ποτε,τα crocks σιγουρα εχουν νουμερο για τον μικρο σου και γινονται και πεδιλακια δοκιμασε μπορει να τα φοραει αλλες παντοφλες και να βρεις νουμερο δεν νομιζω να τον βολευουν θα του βγαινουν σαυτην την ηλικια χρειαζονται κατι πιο σταθερο για περπατημα

Κατερινακι πολυ χαρηκα που γυρισε ο μπεμπακος ειδες που αγχωθηκες; μια χαρα οι μετρησεις του,τοσο χαλια στην Ινιδια :o:o μην γινουμε κι εμεις ετσι μονο ,για τα κακα παντα δυσκολευονται πιο πολυ απο οτι για τα τσισα σιγα σιγα θα μαθει αφου σου λεει για τα τσισα θεμα χρονου ειναι να μαθει ,εμεις κοψαμε και το βραδυ τις πανες και ξυπναμε και αργα τα πρωινα αυτες τις μερες δεν σας ειπα χορτασαμε υπνο φτου φτου απο τις 9 και μετα ξυπναμε ολοι ,κοιμουνται πιο αργα το βραδυ βεβαια αλλα λογικο ειναι αφου μεχρι τις 9μιση ειμαστε εξω

Ανθη κι εγω περιμενα να δω το κατεβατο σου σημερα,κανονισε αυριο να εχεις γραψει διπλα

Μαρακι πως ειναι ο Στεφανακος;;ποτε τελειωνεις με το σχολειο;;

πιστευω να μην ξεχασα κατι πολλα φιλια σε ολες καληνυχτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!Είστε καλά;; Οι μέρες μου κυλούν ήρεμα και χωρίς πολλά νεύρα..Βοηθούν πολύ οι βόλτες και γι' αυτό όταν πρώτα ο Θεός γεννήσω δεν υπάρχει περίπτωση να βγούμε όταν σαραντίσω..Κατ' αρχάς στις 40 μέρες επιστρέφω στη δουλειά και έπειτα ο Πάνος είναι παιδάκι και έχει ανάγκες. Γιατί όμως μου τη βαράει τόσο πολύ στο σπίτι όταν έχουμε καλοκαίρι;;;

Κατερινάκι-καγκουράκι γύρισε ο μπέμπης σου, γύρισε και ο αντρούλης σου!!! Τέλεια! Εύχομαι να πάτε και μαζί ένα ταξιδάκι στην Ινδία να τα δεις όλα όσα σου περιέγραψε και από κοντά! Θυμάμαι μας είχες πει ότι θα ήθελες πολύ να πας στην Ινδία. Καλά θυμάμαι;;;

Άννα Μαρία να σου πω την αλήθεια δε θυμάμαι τι έκανε ο Πάνος όταν ήταν 6 μηνών...Καθόλου. Λες και έχουν περάσει αιώνες..Α έφαγα ένα φλας. Τον έβαζα στο γυμναστήριο. Εννοώ το παιχνίδι από το οποίο κρέμονται τα παιχνιδάκια.Είδες που τελικά έφαγε φαγητάκι;;; Θέλουν το χρόνο τους τα παιδιά για όλα.

Χριστινάκι μου κι εγώ ξυπόλυτο τον έχω στο σπίτι. Βλέπει και μένα το παιδί, σιγά μη βάλει τίποτα στα πόδια του. Του έχω πάρει πάντως και κροκς και ενίοτε τα φοράει. Δοκίμασέ τα. Βολεύουν πολλά παιδάκια και τα ποδαράκια τους δεν ιδρώνουν. Γέλασα πολύ που είπες ότι αν συνέχιζε το παιδάκι να βαράει θα του έλεγα ρίχτου κι εσύ :lol::lol::lol: Κι εγώ στο τσακ ήμουν..Μου τη δίνουν πολύ τα επιθετικά παιδάκια :evil::evil::evil:

Όλες οι γιαγιάδες κάνουν τα ίδια δυστυχώς..Ό,τι και να πούμε εμείς αυτές θα κάνουν τα δικά τους..

Καλά κάνεις και αδιαφορείς όταν προσπαθεί να πετύχει κάτι με τσιρίδες. Το κάνω κι εγώ και έχει αποτέλεσμα!

Τα δύσκολα με τα διδυμάκια σας πέρασαν. Όλα τα υπόλοιπα θα αντιμετωπιστούν. Λίγη υπομονή ακόμα χρειάζεται..

Δύσκολα με τη δουλειά ε;; Εγώ πάντως το έχω σκεφτεί το θέμα αλλά δεν μου κάθεται. Θα ήθελα να δουλεύω όποτε και όσο θέλω. Το καθόλου δεν μου αρέσει. Δεν θα το άντεχα πιστέυω.....

Κατερινάκι πολύ καλά τα νέα σου και με το γιατρό και με το Δημητράκη!!! Είδες που δεν ήταν τίποτα;;;

Δεν πιστεύω να επανέλαβες τους κοιλιακούς στο γκαζόν :lol::lol::lol::lol: ;;;;;;

Έχω αρχίσει να κουράζομαι πιο εύκολα..Ακόμα και το περπάτημά μου το κάνω σε πιο αργούς ρυθμούς. Αφήστε που έχω ανάγκη και μεσημεριανό ύπνο..Ο Πάνος βέβαια δεν με αφήνει να χαλαρώσω καθόλου και κάπου εκεί αρχίζουν τα νεύρα μου..Μετά σκέφτομαι πού να τον πάω βόλτα για να ηρεμήσουμε και οι δύο :lol::lol:

Έγραψα περισσότερα σήμερα ε;; Ελπίζω να μην έχετε παράπονο!!! Φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου, πολύ ζεστη εχει και σήμερα...

Βγηκα παλι για λιγο εξω και εκτος του οτι εσκασα ενιωθα οτι κουραστηκα πολύ με το περπατημα.

Η μικρή ειναι σχολειο και το απογευμα θα την πάρει τελικά η μαμά μου για ολο το σαββατοκύριακο και θα πανε στο χωριο, το ζηταει κιολας η ιδια, και ετσι θα ετοιμασουμε εμεις το παιδικό δωμάτιο. Εχω δυο ανησυχιες βεβαια...η πρώτη ειναι πως θα αντιδρασει οταν γυρισει και δει το καροτσι, το port bebe το μπανακι και ισως και την κουνια στημένη. Η δευτερη εχει να κανει με την γιαγια που πεθανε γιατι την ηξερε η Αγγελική και καθε φορα που πηγαιναμε στο χωριο πηγαινε εκει και της εδινε κουλουρακια και ειμαι σιγουρη οτι θα την ζητησει και θα θελει να παει. Εχω πει στην μαμά μου να της πει την αληθεια οτι ηταν πολύ μεγαλη και αρρωστη και οχι οτι πηγε ταξιδι και τετοια αλλα μηπως ειναι πολύ μικρή, φοβαμαι μηπως φοβηθει για την γιαγια τους παππουδες ακομα και για μας. Για πειτε ειμαι σωστή ετσι που το σκεφτομαι?

Χριστινα τα διδυμακια σας ταλαιπωρουνται αλλα το σημαντικό ειναι οτι εχουν καταφερει πολύ περισσοτερα μεχρι τώρα και ετσι θα συνεχισουν, ολα θα ξεπεραστουν με τον καιρο. Υπομονή και με την δουλεια ποτε περνεις άδεια? Οσο για τον μικρο ειναι στην πιο δυσκολη ηλικια θελει ολα να τα εξερευνησει μεταξύ αυτών και τις αντοχες σας. Αχ αυτες οι γιαγιαδες κανουν πολλά που εμεις δεν θελουμε αλλα ελα που τις χρειαζομαστε....

Αννα Μαρια καλυτερα λοιπον τα πατε με το φαγητο. Εχεις πάρκο ή παρκοκρεβατο νομιζω ειναι καταλληλο σε αυτη την φαση γιατι και μπορει να κινειται λιγο εκει μεσα με ασφαλεια και διαφορα παιχνιδια μπορεις να του εναλλασεις χωρις να βαριεται. Α για το μπαμπα μπα πες στον αντρα σου οτι τα περισσοτερα παιδακια αυτο λενε πρώτα άλλα δεν λενε μπαμπα απλά μπαμπαλιζουν :lol::lol: Μου αρεσει που ανησυχουσες για τις συλλαβες τα περισσοτερα παιδακια στους 9 μηνες μπαμπαλιζουν και ο Αντικος ειναι μολις 7!!!

Γελασα και με το σαρι με φανταζεστε με αυτο να παω στο μαιευτηριο, εβαλα κατι απλο και ήρθα :lol::lol::lol: αφηστε που δεν μπορώ ουτε να τα δοκιμασω αυτα που μου εφερε πρεπει να ξεφουσκώσω πρώτα.

Κατερινάκι ευτυχώς ολα καλά θα ρυθμιστει και θα ηρεμησεις. Περαστικά και στον Νικολα σου!

Ανθή οσα εγραψες τα νιώθω και εγώ κουραζομαι πιο ευκολα, δεν εχω τις ιδιες αντοχες τα απογευματα με την Αγγελική, περπαταω πιο αργά και τα μεσημερια νυσταζω αλλα δεν κοιμαμαι γιατι πρεπει να την παρω απο το σχολειο. Τα βραδια κοιμαμαι κατα τις 12 και μπορει να ξυπνήσω να μεινω ξυπνια καμια ωρα και να ξανακοιμηθώ, δεν ημουν ετσι αλλα ουτε και οταν ημουν εγκυος στην αγγελική θυμαμαι να κοιμαμαι ετσι τα βραδια, βεβαια τοτε δουλευα και κουραζομουνα διαφορετικά.

Φιλάκια κοριτσαρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια.

Είμαι ένα πτώμα... Κουράστηκα τρομερά σήμερα. Ρε κορίτσια, πώς κάποιες γυναίκες δουλεύουν, έχουν το σπίτι τους στην εντέλεια, ντρέπεσαι να πατήσεις, φτιάχνουν ένα σωρό φαγητά και γλυκά, έχουν και 3-4 παιδιά, και έχουν και χρόνο και ενέργεια να πάνε για καφέ ή γυμναστήριο ή ένα σωρό άλλα; Γιατί εγώ έχω ένα παιδί, σ' αυτή τη φάση αυτό που κάνω δεν ονομάζεται δουλειά, δεν έχω χρόνο για τίποτα, όλη μέρα κάνω δουλειές, και το σπίτι μου είναι ένα χάος και ποτέ δεν είναι καθαρό, ή τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται. Και κατά το μεσημέρι αρχίζω να μην μπορώ να πάρω τα πόδια μου...

Τέλος πάντων, δε σχολιάζω τίποτα, είμαι πτώμα. Τα λέμε αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...