Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "Με νέες αφίξεις!!" Νο 4


Recommended Posts

αγαπημενες μου φιλεναδίτσες καλησπέρα ;;);;):D:D

ανοιξα το καινουργιο μας θεματάκι με αφορμή την αφιξη του ποντικουλη ..μιλησα με το γιατρο μου χθες ..μου πε ότι γυρω στις 9.30 το πρωι του σαββατου θα τον παρω για πρωτη φορα στην αγκαλιτσα μου.. :x:x ανυπομονω...

θα μου λειψατε λιγάκι γιατι η αληθεια είναι οτι ειστε πολυ όμορφο και ζεστο παρεάκι :-*:-*:YMHUG: αλλα θα προσπαθω να μπαινω νασας λεω τα νεα μας..εστω και λακωνικα...

στα δικα μας τωρα..

αννα μαρια μου ..χαιρομαι που με το βηχα εισαι καλυτερα..φιλησε μου τον αντρικο σου..

χριστινακι μου χαρηκα που τα παμε εστω και μεσω τσατ :D:D ελπίζω μεχρι να γυρισω απο το μαιευτηριο το μικρουλη να χει βγαλει τον αναπνευστηρα και να γυρισουν στο σπιτακι τους και τα δυο..

συμπεθερουλα μου και κατερινακι μου θα σας δω απο κοντα κοριτσακια μου!

κοζανιωτικο μου κατερινακι τα φιλια μου και στα 3 σου ομορφα αντρακια...

μαρακι μου τι κανει ο στεφανακος σου?

πολλα πολλα φιλακια..

αυριο θα ναι η μερα καλωπισμου..!!!!!!

χαλαουα στα ποδαρακια...στα τυφλα.. :lol::lol::lol: ξυρισματακι... και νυχακια θα μου τα κανει η αδελφουλα μου :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλορίζικο το νέο μας ποστάκι!!! Αφιερωμένο στον ποντικούλη μας!!!! Με το καλό συμπεθερούλα να τον κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου το Σάββατο!!!!

Σήμερα εξαντλήθηκα γιατί ήμουν όλη μέρα έξω με τον Πανούλη. Πέρασε όμως όμορφα και αυτός και εγώ! Το μόνο κακό είναι ότι έφαγα αργά και τώρα έχω δεινοπαθήσει :?:?:? Χάλια είναι το στομάχι μου....Χάλια νιώθω :?:?:?:? Τέλος πάντων..

Κατερινάκι ρώτησα το γιατρό μου πότε γυρνούν οριστικά τα μωράκια και μου είπε πως τα περισσότερα γυρνούν 34 εβδομάδων. Μην ανησυχείς. Να δεις που θα ξαναγυρίσει! Πότε είναι το επόμενο ραντεβού;;;

Χριστινάκι μου τι ζητάς καλέ συγνώμη για τα ονόματα;;Δεν έγινε και τίποτα που μπερδεύτηκες..Τα μωράκια σας πώς είναι;;

Άννα Μαρία έχω βαρεθεί να ακούω τα ΤΕΡΑΤΑ από μερικές μαμάδες....Έλεος πια. Και ο δικός μου έκανε διάλεξη 5 μηνών αλλά δεν το έκανα θέμα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Μη δίνεις σημασία στη "μπιπ" που σου λέει η καθεμία και μην τα πιστεύεις και όλα...Μπράβο που είσαι καλύτερα! Ο βήχας ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ :?:?:?:?:?:?

Κάλλη μου ξέχασα η γαϊδούρα να σου ευχηθώ για την Κωνσταντίνα σου :oops::oops::oops: Να το χαίρεσαι το κοριτσάκι σου όπως και όλους τους υπόλοιπους από την οικογένειά σου που γιόρταζαν!!!! Όποτε νιώθεις άσχημα να μπαίνεις για να σε ανεβάζουμε λιγάκι και να μη σκέφτεσαι ότι θα μας ρίξεις ψυχολογικά..ΟΚ;;;;;;;;;

Κορίτσια πάω να την πέσω γιατί ζαλίζομαι από την κούραση...

Πολλά φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου

τα νευρα μου πρωι πρωι εγραψα ενα κατεβατο και με πεταξε εξω και το ιδιο και χθες,τι σπαστικο πραγμα

:evil::evil:

καλοριζικο το νεο μας ποστ να γεμιζει χαρουμενα νεα μωρακια και να φερει υγεια σε ολους μας!!!

καταρχην σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας λογια για το παρτυ μας,εβαλα και καποιες φωτο στην ομαδα ελπιζω να μπορεσετε να τις δειτε,ρε κοριτσια πανω απο το προφιλ μου και στην ομαδα εμφανιζεται ενα κατεβατο σας το βγαζει εσας;λετε να ευθυνεται αυτο και να μην ανοιγουν οι φωτο;

Καρολινακι με το καλο να υποδεχετεις τον ποντικουλη σου αυριο τετοια ωρα θα τον εχει αγκαλια την ψυχουλα που ειχες εννεα μηνες μεσα σου!!!καλες ετοιμασιες

Ανθη μου μεχρι τωρα εχω κανει 15 παρτυ γιαυτο και το περιγραφω ετσι απλα και περα απο την κουραση μαρεσει κιολας η ολη διοργανωση το απολαμβανω,τι υπεροχη αισθηση να σε χτυπανε τα μικρα χερακια αχχχ....οσο για τη θεση της εχει καιρο ακομα να γυρισει ειναι νωρις ακομα,ο Πανουλης σου θα παει παιδικο και εκει θα βρει πολλα αγορακια για να παιξει

Αννα Μαρια περαστκα σου ,ευχομαι να εισαι καλυτερα σημερα ειναι πολυ εκνευριστικος αυτος ο βηχας,θα σε μαλωσω ομως γιατι καθεσαι και ακους τι λεει η μια και η αλλη;ηδη ο Αντρεακος μας ειναι πολυ μπροστα απο οσο μας λες και θα ερθει η ωρα που θα πει συλλαβουλες και λεξουλες ειναι πολυ νωρις ακομα,κριμα ο ανθρωπος και κριμα και στο παιδακι που αφησε πισω :(:(

Κατερινακι δεν θυμαμαι ποσο ηταν τα δικα μου στην αντιστοιχη εβδομαδα αλλα ξερω πως παντα υπαρχει μια αποκλιση 10% πανω κατω και αφου σου ειπε ο γιατρος οτι ειναι φυσιολογικες οι μετρησεις μια χαρα θα ειναι,τα δικα μου γεννηθηκαν ολα 3300 και σε καποιον μου ειχε πει οτι εβγαιναν μεγαλυτερες οι τελευταιες μετρησεις,τα αγορακια παντως ειναι πιο μεγαλοσωμα απο τα κοριτσια στην αρχη τουλαχιστον,οσο για τη θεση του σκεψου θετικα και προσπαθησε να περπατας λιγο,εχει ακομη χωρο να γυρισει μην αγχωνεσαι

συμπεθερα Καλη δεν μας μαυριζεις καθολου κοπελα μου γιαυτο ειμαστε εδω να μπαινεις να μας λες τα νεα σου και τα προβληματα σου ,να χαιρεσε και τους υπολοιπους συγγενεις σου που γιορταζαν

Χριστινακι μου πως ειναι τα μωρακια σας;ελπιζω να τα καταφερει συντομα ο μικρουλης χωρις τον αναπνευστηρα,θα εχεις καποιο συγκεκριμενο θεμα για τη βαφτιση;;πες μου να σκεφτω ιδεες;αληθεια ο Δημητρης ποσο ειχε γεννηθει;

Μαρακι μου που εισαι μας λειπεις,πως ειναι ο Στεφανακος σου;

τι μαγειρευεται σημερα;;εγω θα φτιαξω φασολια γιγαντες στο φουρνο,πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου, καλοριζικο και γουρλιδικο να ειναι το νεο μας θεματακι.

Με το καλο να υποδεχτουμε το καινουριο μπεμπακι της παρεας μας.

Καρολινακι ετοιμασου για την αυριανη μεγαλη μερα, μην εχεις αγωνια για την προσαρμογη στο σπιτι εχεις τελειους ανθρώπους γυρω σου και θα σε βοηθησουν και το Λυδιακι αφου περιμενει πως και πως τον αδερφουλη της θα ειναι πολυ θετικη απεναντι του. Ολα θα πανε τελεια και θα τον εχεις αγκαλιτσα σου σε λιγοτερες απο 24 ώρες.

Αννα Μαρια τι ωραια που ειδατε αστερια και πλανητες...σου περασε ο βηχας ελπιζω ναι.

Κάλι να χαιρεσαι την κορουλα σου και τους υπολοιπους δικου σου που γιορταζαν. Να εισαι καλα και να μπαινεις να μας λες τα νεα σου.

Ανθη μου βολταρατε με τον Πανουλη και αφου περασατε καλά αυτο εχει σημασια. Πως τα πηγε με το κοριτσακι της φιλης σου?

Κατερινακι ειδα τις φωτο απο το παρτακι, ολη η οικογενεια τελεια, να χαιρεσαι τους αντρες σου!!!! Αυτα τα κατεβατα που λες τα βγαζει και σε μενα στην ομαδα οταν μπαινω, στο προφιλ παλι οχι. Στανταρ ομως δεν ανοιγει τις φωτο με τα σχολια απο κατω, οποτε μεχρι να φτιαχτει δεν γραφω σχολια απο κατω μονο τις βλεπω.

Κοριτσια μου ελπιζω να γυρισει ο μικρος, διαβασα και εγω οτι στις 32 εβδομαδες το 25% των μωρων ειναι σε εγκαρσια θεση και μεχρι την 38η το ποσοστο πεφτει στο 3-4%. Ελπιζω να μην ειμαι σε αυτο!!! Επισης διαβασα οτι συνηθως εχουν περιθωριο να γυρισουν μεχρι την 34η-35η οπως εγραψε και η Ανθή και οτι σε δευτερη εγκυμοσυνη ειναι πιο ευκολο να γυρισουν γιατι η μητρα εχει περισσοτερο χώρο. Για να δουμε ξεαγχώθηκα λιγακι μου ειπε και ο γιατρος οτι αν μεχρι τις 38 δεν εχει γυρισει θα κανει μια προσπαθεια να μου το γυρισει με το χερι αλλα δεν πετυχαινει παντα.

Να σας πω και ενα αλλο θεμα που εχω μπας και μου πειτε καμια γνωμη. Τις τελευταιες μερες μου βγαζει η Αγγελικη μεγαλη άρνηση και πολύ θυμο, σε σημειο να κλαιει αν δεν γινει αυτο που θελει και να χτυπαει το κεφαλι της στο πάτωμα :o:o:o:o .Στην αρχη το εκανε μονο οταν ηθελα να την αλλαξω, τα ειχε κανει δηλαδη και δεν ηθελε να την παω στο μπανιο να την πλύνω οποτε οταν την πηγαινα σηκωτή αρχιζε να κλαιει. Τώρα ομως το κανει συνεχεια, μας το εχει κανει βραδυ να μην θελει να βγαλει τα ρουχα για να κοιμηθει, πρωι δεν θελει να βγαλει την πιτζαμα για να την ντυσω για το σχολειο ή να θελει ζακετα και εξω να εχει ήλιο. Προσπαθω να μην περνω πισω οτι της εχω πει γιατι διαφορετικά το χανεις το παιχνιδι αλλα εχει κανει μελανια στο μετωπο απο το χτυπημα του κεφαλιου στο πατωμα και φοβαμαι μην της συμβει και τιποτα χειροτερο ετσι που χτυπιεται. Για καποιο λογο βγαζει θυμο κάνωντας κακο στον εαυτο της, δεν ξερω αν ειναι ζηλια για το μωρο απο τωρα γιατι αλλιως οταν ερθει δεν μπορω να φανταστω τι μπορει να κάνει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου γλυκα για τα λογακια σας...να στε καλα όοοοοοοοοοολες :D:D:D

κατερινακι μου τι να πω...σχετικα με την συμπεριφορα της αγγελικουλας μου θυμησε κατα πολυ την συμπεριφορα της λυδιας μου οταν πηγαινε σχολειο... :roll::roll: εκτος απο αυτο που λες για το χτυπημα κατω..εκανε ολα τα αλλα..αρνηση να της αλλαξουμε τα κακα..αρνηση να ξεντυθει οταν γυρναγε απο το σχολειο... :evil::evil::evil: για ολα ειχε αρχισει και ηταν αρνητικη...ασε δε τους τροπους ..οπου εκει που ταν μια κυρια και ετρωγε με πηρουνακι και σκουπιζοταν με χαρτι...μετα αρχισε και ετρωγε με τα χερια σαν γουρουνιτσα... :oops: και μετα που την σταματησαμε ..περασαν λιγες μερες και εγινε ενα αλλο παιδι..δηλαδη το παιδι που χα πριν τον παιδικο :lol::lol: ελπίζω να μην εχει σχεση με ζηλια...

ειμαι λιγο αγχωμενη ...λογικο δεν ειναι ?

αντε σε ουτε μια μερα θα τον εχω στην αγκαλιτσα μου τον ποντικουλη μου :D:D:D

εκανα τον καλωπισμο μου...ξυρισμα..χαλαουα..λουσιμο ..ειμαι μια περιποιημενη παπιοποντικομανουλα.. :P και περιμενω την αδελφουλα μου να μου κανει νυχακια και χαλαρωτικο μασαζακι...

κατερινακι μου ειδα και εγω τις φωτο σας ..ειστε μια πολυ όμορφη οικογενεια..να τα χαιρεσαι και τα τρια σου αντρακια!!!!!!!!!!

συμπεθερα μου σημερα σκοπευω να κοιμηθω νωρις... :lol::lol::lol: περιμενω να με παρεις να τα πουμε...μπραβο που περασατε τοσο ομορφα χθες...

αννα μαρια μου συγνωμη αλλα ξεχαστηκα η γαιδουριτσα...κριμα στον ανθρωπο που φυγε ετσι... :cry::cry:

πως εισαι σημερα κοριτσακι μου..καλυτερα απο τον παλιοβηχα?

το λυδιακι μου το βλεπω λιγακι στεναχωρημενο...της εχω πει οτι αυριο θα παω στο μαιευτηριο ..και ειναι καπως ναι μεν παιζει αλλα το βλεπω στο βλεμμα της.. :(

βρε κοριτσια θα μου λειψει πολυ η αγαπη μου :cry::cry: 4 βραδια το λιγοτερο θα μαστε χωρια...ποσο μαρεσει που την βαζω εγω για νανα...θα μου λειψει μεχρι και το ασταματητο μπουρου μπουρου της...οι ατελειωτες ερωτησεις της :lol::lol: αλλα θα της φερω σπιτι το πιο ομορφο δωρακι τον αδελφουλη της...

σας φιλω αγαπημενες μου φιλεναδιτσες :-*:-*:-* προς το παρον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και καλοριζικο το νεο μας καφενεδακι!

Αντε Καρολινακι μου λιγες ωρες εμειναν, φανταζομαι την αγωνια σου!!! Το ξερω θα σου λειψει η μικρη Λυδια κι εκεινης επισης, αλλα δεν θα εχεις και πολυ χρονο να το σκεφτεις, με τον ποντικουλη να πειναει και τον κοσμο να πηγαινοερχεται!...Με το καλο!

Κατερινακι μου, ισως να σχετιζεται με τον ερχομο του μωρου ισως και οχι, με τον παιδιατρο το εχεις συζητησει καθολου; Ισως ξερει τι ειναι...Περπατα οσο μπορεις και λογικα θα γυρισει ο μπεμπης!

Καλη μου να μην περιμενεις να νιωσεις καλα για να μας γραψεις, το θεμα ειναι να μπορουμε να σε στηριξουμε οταν δεν εισαι καλα...Να χαιρεσαι το παιδακι σου!

Αννα Μαρια εισαι καλυτερα κοριτσι μου, μπραβο!

Βρε Ανθουλα μου, απο τη μια κουραση στην αλλη πας! Χαλαρααααα!....

ΚΑ μου 15 παρτυ;;;!!!!!! Απιστευτο! Θεμα στη βαφτιση εχω θαλασσα, αλλα δεν βλεπω να το γλενταμε, φοβαμαι δηλαδη...

Ο μικρουλης δεν βγαινει απο τον αναπνευστηρα και μας λενε οτι οσο περναει ο καιρος δυσκολευει η κατασταση. Στη χειροτερη περιπτωση θα πρεπει να τον παρουμε με αναπνευστηρα σπιτι, οπου μεχρι τ 2χρονια θα πρεπει να ειναι ουσιαστικα στη γυαλα, γιατι οποιαδηποτε ιωση ειναι εξαιρετικα επικινδυνη, μετα τα 2 λογικα θα στρωσει. Αυτο βεβαια ειναι το χειροτερο σεναριο και ελπιζω να μη φτασουμε εκει!!! Ελπιζω πως εστω και με καθυστερηση εστω και μηνες να μεινει εντατικη τελικα θα τα καταφερει να ανακαμψει! Ευτυχως ο μεγαλος ειναι καλα!!! Αλλα για γλεντι αρχες Ιουλιου...δεν ξερω...θα δουμε...

Φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και καλορίζικο το καινούριο ποστάκι!!! Μόνο γέλια και χαρές, πολλές νέες αφίξεις και καλά νέα!

Ευτυχώς σήμερα μου έχει σχεδόν περάσει ο βήχας, επιτέλους γιατί δεν άντεχα άλλο τη μάσκα...

Ανθή, έλα βρε, αυτή είναι ωραία κούραση! Εγώ έφαγα στο σχολείο ψωμί, πράσινες ελιές τσακιστές και χαλούμι και μετά πονούσε η κοιλιά μου, επειδή το παράκανα με τις ελιές!

Ανθή και Κατερίνα, οκ, δεν ξανασχολούμαι με τις συλλαβές. Επειδή διάφορες μου λένε ότι τα παιδιά τους λένε συλλαβές, είπα μήπως ο δικός μου αργεί. Αλλά αφού μου λέτε κι εσείς, πάω πάσο!

Καγκουράκι, για τη θέση του μωρού τι να σου πω, δε θυμάμαι. Για την Αγγελικούλα επίσης, δεν έχω παρόμοια εμπειρία. Μήπως περνάει μια φάση; Νομίζω πολλά παιδιά έχουν παρόμοια συμπεριφορά σ' αυτήν την ηλικία. Αλλά ρε συ, είναι δυνατόν να είναι από τον παιδικό, όπως λέει το Καρολινάκι; Εκτός κι αν μιμείται κάποια άλλα παιδιά.

Χριστίνα, ελπίζω να μην καταλήξετε στο χειρότερο σενάριο. Αλλά και πάλι, σκέψου ότι είναι ένα αισιόδοξο σενάριο, αφού μετά τα δύο χρόνια και ο μικρός σας θα είναι μια χαρά!

Καρολινάκι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Έφτασε η μεγάλη ποντικομέρααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!! Με το καλόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρολινακι που εισαι μπηκα να σου κανω παρεα.....Ολα θα πανε τελεια αυριο να μου εισαι χαλαρη και περιμενουμε τα νεα σου και φωτο οπως ζητησε η Ανθη.

Τωρα αυτο που ειπες οτι το εκανε και η Λυδια οσο πηγαινε παιδικό με προβληματισε, σκεφτομαι μηπως επειδη εκει ολη μερα πρεπει να υπακουουν στους διαφορους "κανονες" που τους θετουν πιεζεται αρκετα και μετα στο σπιτι δεν αντεχει αλλα ορια. Σημερα το απογευμα ευτυχως δεν ειχαμε κανενα σκηνικό, κανα δυο φορές που πηγε να μου ξεφυγει ημουν πιο χαλαρη απεναντι της το συζητησαμε λιγο και αφου της υποσχεθηκα κατι αλλο σταματησε η γκρινια.

Αχ βρε Χριστινακι ελπιζω να τα καταφερει ο μικρούλης σας αλλα οπως σου ειπε και η Αννα Μαρια ακομα και αυτο το χειροτερο σεναριο εχει στο τελος μια θετική εξελιξη οσο δυσκολα και αν περασουν αυτα τα δυο χρονια.

Αννα μαρια ευτυχως εισαι καλυτερα, τσακιστες ελιες τι μου θυμησες, ειχα φαει σε μια κυπριακη ταβερνα στην Πάτρα οταν ημουν εκει φοιτητρια και μου αρεσαν πολύ και καθε φορα που πηγαιναμε εκει τις τσακιζα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;;;

Εγώ καλά και σήμερα αν και το πάθημα δεν μου έγινε μάθημα :?:?:? Πήγαμε το απογευματάκι σε ένα παιδικό πάρτυ και πάλι έφαγα σαν βόδι :roll::roll::roll: ..Τώρα πάλι χάλια στομάχι έχω..Τέλος πάντων. Από το πρωί στο πόδι και σήμερα. Το πρωί κομμωτήριο, μετά σούπερ μάρκετ, μετά στο πάρτυ και σπίτι φτάσαμε στις 12.30 το βράδυ περίπου :shock::shock: Συνολικά είδα το σπίτι καμιά ωρίτσα σήμερα..

Καρολινάκι μου γλυκό, συμπεθέρα μου, εύχομαι ολόψυχα να πάνε ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!!!! Σε 7 ωρίτσες περίπου θα κρατάς τον ποντικούλη αγκαλίτσα...Απίστευτο;;;Πέρασαν τόσοι μήνες και έφτασε η ώρα..Ανυπομονώ για νέα και φωτό!

Καγκουράκι μου πιστεύω ότι η Αγγελικούλα περνά απλώς μια φάση. Κάνε την Κινέζα και θα το ξεπεράσει. Όταν ο Πάνος δείχνει άρνηση για κάτι και κλαίει, του λέω ότι θα φύγω μόνη μου, θα του πετάξω κάποιο παιχνίδι κλπ κλπ. Επίσης τσαντίζεται πολύ όταν του λέω ότι τον κοιτούν :lol::lol::lol::lol: Γενικώς οι απειλές πιάνουν! Ο Πάνος τα πήγε πολύ καλά με το κοριτσάκι της φίλης μου. Στην αρχή τα κλασικά..Κολλημένος πάνω μου. Μετά ξεθάρρεψε(σύντομα ευτυχώς). Το κοριτσάκι αυτό έπαιζε μπάλα, Είχε PLAYMOBIL, αυτοκιμητάκια κλπ. και έτσι ο Πάνος βρήκε ενδιαφέρον. Τα πήγαμε και σε ένα γήπεδο και έπαιξαν ποδόσφαιρο :lol::lol::lol::lol:

Κατερινάκι μου και τα τρία σου αγοράκια γεννήθηκαν με τα ίδαι κιλάα;;;;;Φοβερή σύμπτωση!Θα πάω στην ομάδα καμιά βόλτα μήπως και μου ανοίξει καμιά γωτογραφίες!

Άννα Μαρία εννοείται πως δε θα ασχοληθείς ξανά με συλλαβές. Να έχεις πάντα στο μυαλό σου ότι πολλές μαμάδες λένε ψέματα για να ενισχύσουν την αξία των δικών τουε παιδιών!!!Πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα;;;;

Κορίτσια κοιμήθηκα σχεδόν πάνω στο λάπτοπ. Τα έχω παίξει και από την αϋπνία..Αύριο θα είμαι πιο..ομιλητική!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γεια σας,

Πριν λίγο μου έστειλε μήνυμα το Καρολινακι μας γέννησε ένα υγιέστατο και όμορφο αγοράκι βάρους 3560! :D:D:D:D

Φιλενάδα να σου ζήσει να τον καμαρωνεις πάντα, να είναι ευτυχισμένος, γέρος και καλοτυχος στη ζωή του και να έχει όλα τα καλα του κόσμου!!!!!!

Καλη λοχεία και καλούς θηλασμους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άχου καλέεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Να τους ζήσει ο ποντικούλης!!!!!!!!!!!! Τι τέλεια!!!!!!!

Ρε κορίτσια, αφήστε, εγώ έχω στεναχωρεθεί πάρα πολύ... Είναι έγκυος η συννυφάδα μου (αυτή που είναι στη Μυτιλήνη και είχε πάει ο άντρας μου το καλοκαίρι και όλο τσακώνονταν με τον άντρα της, το σπίτι ήταν μες στη βρώμα, κάπνιζαν όλη μέρα, κ.λπ.) και θέλει να το ρίξει. Έχει ήδη ένα κοριτσάκι τριών χρονών με το οποίο δεν ασχολείται, και δε θέλει άλλο παιδί, προφανώς γιατί βαριέται...

Είπα στον άντρα μου να τους πει να το γεννήσει και να το δώσουν σ' εμάς, αλλά δεν του το είπε ο αδελφός του για την εγκυμοσύνη, του το είπε η μάνα του πολύ εμπιστευτικά...

Πω πω ρε παιδιά, έχω στεναχωρεθεί πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε?Προσπάθησα να σας γράψω προχθες αλλα ότι έγραψα μου πήγαν χαμένα γιατί ο Στεφανάκος μου έκλεισε τον υπολογιστή!!!! Χθες ολο το απόγευμα εκανα δουλίτσες και μετά ειχα τους νονους του μικρου για φαγητο…Εφτιαξα κουνέλι λεμονάτο και ειχα κι από την προηγούμενη μερα αρακα. Σημερα το πρωί ξανα συγυρισα και σφουγγαρισα γιατι ο μικρος αλωνιζει το σπιτι τωρα πια. Μετά είχα την κολλητη μου εδώ για καφεδακι κι ετσι πέρασε η μερα. Στο μεταξύ ο μικρος χθες βραδυ μου ανεβασε πυρετο στα καλά καθούμενα, χωρίς να εχει τιποτα άλλο.Μεχρι 39 εφτασε. Δεν εχει συνεχομενα πυρετο.Ας πουμε σημερα ανεβασε μια φορα το πρωι 38.5 και μια το απογευμα 38.3.Απο διαθεση όμως μια χαρά. Μιλησα με τη γιατρο και μου ειπε πως ή δοντάκι είναι ή μια ίωση που κυκλοφορεί κι είναι μονο με πυρετο.Αν συνεχίσει μεχρι Δευτερα θα πάμε να τον δει. Εγω ανησυχησα γιατι εβγαλε και κατι κοκκινιλες σαν μικρα σπυρακια στην κοιλιά του αλλα η γιατρος λεει ότι μαλλον από πυρετο είναι.Αν επεκταθούν και κυριως αν βγουν λεει στις μασχαλες και στην περιοχη της πάνας τότε να την παρω αμεσως για να τον δει.

Ξέρετε τι κάνει ο μικρος όταν δεν θέλει γάλα??? Παίρνει το καπάκι και κλείνει το μπιμπερο και μετά να κοιμηθεί!!! Πολύ γελιο!!!

Διαβασα τα νέα σας αλλα δεν θα σχολιάσω πολλά. Χαρηκα με τα νέα των εγκύων μας!! Καγκουράκι να μην στεναχωριέσαι για τη θεση του μωρου, μεχρι την τελευταία στιγμη μπορει να αλλάξει.

Αννα Μαρία είναι νωρις για συλλαβες.Εμενα αρχισε6 μηνων το για-για.ΑΛλα κυριως αρχισε να λεει διαφορα 8 μηνων.Καθε παιδί εχει τους δικούς του ρυθμούς αναπτυξης. Για τη συνυφάδα τα λόγια είναι περιττα!!!

Καρολινάκι μου γλυκό να χαιρεσαι τον ποντικούλη σου!!! Παντα γερος να είναι και καλοτυχος.Καλη λοχεία φιλενάδα και σε περιμένουμε…

Καλε δεν ειπα…καλοριζικο το ποστ μας!!!

Βρε Κατερινάκι μηπως να έπιανες δουλειά ως διοργανωτρια πάρτυ?????Αληθεια στο λεω…σκέψου το!!

Χριστινάκι μου κριμα για τον μικρούλη σας…ελπιζω να γίνει το θαύμα και να βελτιωθεί σύντομα…

Ανθή μου ξεκουράσου λιγο!!

Κάλλι μου μην χανεσαι…να ερχεσαι να τα λεμε…

Ποια ξέχασα?Σορρυ κοριτσια παω να χαλαρωσω!!! Σας φιλω φιλενάδες μου γλυκιές…σημερα δεν εχω κεφια…Μακαρι να ειμασταν κοντά να βγαιναμε ολες μαζι να ξεφεύγαμε λίγο…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρολινακι μου να σας ζησει κοπελαρα μου!!!να ειναι γερος και καλοτυχος στη ζωη του ,καλη λοχεια και καλους θηλασμους ,σε περιμενουμε συντομα στο καφενεδακι μας

Μαρακι μου περαστικα στον Στεφανακο σου συντομα ευχομαι,τα δοντακια συνηθως δεν κανουν τοσο υψηλο πυρετο αλλα δεν ξερεις καμια φορα,τα σπυρακια που λες το πιο πιθανον ειναι να ειναι απο τον πυρετο,θα δεις πολλες ζουζουνιες απο εδω και περα,λες ε;; να γινω διοργανωτρια παρτυ;πελατισσες που να βρω με την κριση ομως;που ολες κοιτανε να κανουν οσο πιο οικονομικα γινεται τα γενεθλια............

Κατερινακι δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο και στα τρια μου,εγω πιστευω οτι ακομα δεν εχει καταλαβει τι ακριβως θα γινει με το μωρο,μπορει να της το λες αλλα οταν το δει θα καταλαβει ειναι πολυ μικρη ακομα για να καταλαβαινει ακριβως τι προκειται να γινει,ισως το κανει για να τραβαει περισσοτερο την προσοχη σας,μπορει να οφειλεται και ο παιδικος και φερεται ετσι,ο Νικος μου οταν ειχε ξεκινησει παιδικο για λιγες μερες εκανε εμετο στο σπιτι ενω στον παιδικο δεν ειχε προβλημα ,κανε υπομονη και παρτην με το καλο οταν κανει ετσι μην τη μαλωνεις και προσπαθησε να αποσπας την προσοχη της με κατι αλλο εκεινη τη στιγμη

Αννα Μαρια τι να πω για τη συννηφαδα σου αφου δεν ηθελαν αλλο παιδι γιατι δεν προσεχαν μωρε,τι τους φταιει η ψυχουλα :o:o.......... ειδα τη συμμετοχη της Κυπρου στη γιουροβιζιον μολις,πολυ μου αρεσει το τραγουδι και ολη η συμμετοχη πολυ καλη επιλογη αξιζει μια καλη θεση αν οχι την πρωτη

σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια για τις φωτογραφιες μου!!!

Ανθη ειδες συμπτωση λες και εχω καλουπι την κοιλια μου :lol::lol: και τα τρια το ιδιο,και ιδιες εγκυμοσυνες ειχα θα ελεγα και ευτυχως τρεις ευκολες γεννες που ευχομαι σε ολες τις γυναικες να εχουν σαν τις δικες μου............καλε μην τρωγεσαι με το φαι παλι,φαε τωρα που μπορεις,σημερα ημουν στη φιλη μου που περιμενει το τριτο αγορακι της ,κι αυτη το εχει αγχος να μη βαλει πολλα κιλα και δεν μπορει να τα χασει μετα

Χριστινακι ευχομαι μεχρι τη βαφτιση να ειναι καλα και τα δυο μωρακια και να κανετε ενα γλεντι τρικουβερτο το χρειαζεστε ολοι σας

ελπιζω να μην ξεχασα κατι,πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! ΤΙ κανετε? Εγω πρωινη ως συνηθως...Ευτυχως ο μικρος δεν ξαναεκανε πυρετο...Μια χαρα ειναι φτου μην τον ματιάξω.

Κατερινάκι μου λεω γιατι οχι...Δεν ξερεις καμια φορα...Καλά ειναι απιστευτο που ολα τα μωρα σου γεννηθηκαν ιδιο βαρος!!! :lol::lol::lol:

Καγκουράκι ξεχασα χθες να σου πω..Οσο δυσκολο κι αν ειναι αγνοησε τη συμπεριφορά αυτη και οταν τελειώσει κανε πως δεν εγινε τιποτα.Προσπαθησε εκεινη την ωρα να κανεις κατι που θα της τραβηξει το ενδιαφερον ή ακομα πιο απλό φυγε απο το δωματιο.Το ξερω ειναι εξαιρετικα δυσκολο αυτο που σου λεω.Αλλα δοκιμασε το.Επισης ρωτα στον παιδικό αν το κανει κι εκει ή αν το κάνει κάποιο άλλο παιδάκι. Εχω ακουσει κι αλλα παιδακια που το κανουν..Ειναι μια φαση που θελουν να τραβηξουν την προσοχη και μετα του περνάει...Υπομονη μονο...

Τι θα κανετε σημερα?Εμεις θα παμε μαλλον βολτιτσα παραλιακα...Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Πρωινή πρωινή σήμερα εγώ! Δε σας έχω συνηθίσει έτσι!

Ο μικρός συνεχίζει τα καψόνια με τον ύπνο... Χτες βράδι βγήκαμε και κοιμήθηκε στο αυτοκίνητο όπως πηγαίναμε στην παραλία. Συνέχισε να κοιμάται παρ' όλο που στην καφετέρια γινόταν ο χαμός, και ξύπνησε μόνο όταν τον βάλαμε στο αυτοκίνητο, για ένα-δύο λεπτά και ξανακοιμήθηκε. Τελικά ξύπνησε 4.54, ξανακοιμήθηκε 6.15 και ξύπνησε πάλι 6.52. Τελικά τον πήρα και πήγαμε εκκλησία και τώρα κοιμήθηκε ευτυχώς, αλλά εγώ πρέπει να βγάλω γάλα... Ελπίζω να το κόψει αυτό το συνήθειο, γιατί δεν είναι ώρες αυτές.

Μαρία, ευτυχώς που δεν έκανε ο Στεφανάκος ξανά πυρετό!

Κατερίνα, καλά, όλα τα μωρά ίδιο βάρος; Χαχα! Απίστευτο!

Ανθή, πού χάθηκες βρε; Δεν έγραψες κατεβατό χτες βράδι και κάτι μου λείπει!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Είπα να σας γράψω μια μέρα και με το φως της ημέρας :lol::lol::lol::lol: Χτες κάλεσα λίγους φίλους, τους γονείς μας και τα αδέρφια μας για να κεράσω για τα γενέθλιά μου (το καθυστέρησα λίγο, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ) και το διαλύσαμε αργά, με αποτέλεσμα να μην καταφέρω να γράψω.

Θα ξεκινήσω φυσικά από το γλυκό μας Καρολινάκι!!! Συμπεθερούλα μου να σου ζήσει ο παίδαρος!!! Είναι ένας κούκλος, όπως και η μανούλα του!!!! Εύχομαι το παιδάκι σου να είναι πάντα ευτυχισμένο στη ζωούλα του! Καλή λοχεία φιλενάδααααα!!!!

Άννα Μαρία τι κάνει ο Αντρίκος σου;; Σας τα έχει χαλάσει λίγο με τον ύπνο τον τελευταίο καιρό ε;; Είναι μικρούλης ακόμα..Θα στρώσει. Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Ιερό πράγμα ο ύπνος ε;;; :lol::lol::lol::lol: Κρίμα για τη συννυφάδα σου. Ένα παιδάκι έχει μόνο..Τι θα τη πείραζε ένα δεύτερο;; Για την αντισύλληψη δεν της έχει μιλήσει κανείς;;; Έλεος πια. Βαρέθηκα να ακούω για...λάθη. Άμα δε θες, δεν μένεις έγκυος..Πάντως βρε Άννα Μαρία καλύτερα που δε θα προτείνετε να το γεννήσει και να το πάρετε εσείς..Μια τέτοια πρόταση ΣΙΓΟΥΡΑ θα δημιουργούσε ένατση στην οικογένεια..

Κατερινάκι μου τι κάνουν τα αντράκια σου;; Το άγχος για τα κιλά δεν θα το αποβάλω ΠΟΤΕ :lol::lol::lol: Με τη ζυγαριά αγκαλιά είμαι :lol::lol::lol::lol:

Μαράκι μου χαίρομαι που το μικράκι σου είναι καλά και δεν ξανασήκωσε πυρετούλη! Να δούμε πότε θα απαλλαχθούμε από τις ιώσεις..Η φετινή χρονιά ήταν ΔΡΑΜΑΤΙΚΗ.

Καγκουράκι μου βολτούλα είστε;; Σου έστειλα μηνυματάκι για να κανονίσουμε για αύριο! Η Αγγελικούλα καλά;; Συμφωνώ με το Μαράκι να αλλάζεις δωμάτιο όταν "χτυπιέται". Όταν ο Πάνος χτυπιέται για κάτι τον αφήνω σύξυλο και σταματά.

Αυτά προς το παρόν! Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια, μόλις φαγαμε η μικρη κοιτάτε και έτσι βρήκα χρόνο να δω τι μου κάνετε.

Μαρακι περαστικα στον Στεφανακο σας έχει ταλαιπωρηθεί πολυ ο μικρουλης σου ελπίζω να γίνει καλα και να μην είναι τίποτα.

Άννα Μαρία τι να πω και εγω για την συννυφαδα σου, αν δεν θέλανε έπρεπε να πρόσεχε πολυ, τι φταίει αυτή η ψυχούλα. Ο αντρικος σας κρατα σε εγρήγορση δεν έχεις παράπονο. :lol:

Κατερίνα μάλλον καλούπι έχεις για να βγουν ίδιο βάρος και τα τρία, πάντως για την πρόταση που σου έκανε το Μαρακι, πελάτες θα βρεις εμάς σίγουρα αφού ξέρουμε τι καταπληκτικά πράγματα κανείς.

Ανθη θα σε πάρω μετα τηλ γιατι το είδα μεσημέρι και είπα μην ενοχλησω.

Κοριτσακια ευχαριστώ για τις συμβουλές στον παιδικό δεν το κάνει ρώτησα, και δεν την έχουν δει ποτε να γκρινιαζει. Το σαββατοκύριακο ήμασταν μια χαρα για την ώρα, πάντως και εγω δεν τις πάω πολυ κόντρα αν μου πει ότι δεν θέλει κάτι ακόμα και για τα κακά δεν την πίεζω αργότερα αργότερα οπότε θέλει. Για το μόνο που δεν μπορώ να αδιαφορισω και να την αφήσω είναι για το κεφάλι, το χτυπάει με δύναμη και φοβάμαι εκει την πιάνω σίγουρα.

Σας χαιρετώ για τη ώρα, φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια μέρα μπήκα κι εγώ νωρίς και εξαφανιστήκατε όλες :lol::lol::lol: ;;;;;;Μόνο το Κατερινάκι έγραψε μετά από μένα :lol::lol::lol: Τελικά το βράδυ μου πάει περισσότερο ;););) Φιλάκια φιλενάδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

επιτελους σημερα εχει ηλιο εδω μας σαπισε στη βροχη ολο το Σαββατοκυριακο,εχω και τα παιδια να γκρινιαζουν να θελουν να βγουν εξω να παιξουν,αντε να δουμε ποτε θα ερθει το καλοκαιρι φετος.........

χθες ειχα την συνειφαδα μου κι ολη την οικογενεια δηλαδη φαγαμε εδω και το απογευμα εφτιαξα ορεοκεκακια,μαφινς με φραουλες και σοκολατα και κουλουρια,σημερα εχω δουλειες να καθαρισω λιγο και εχω και σιδερο, πλυντηρια κτλ τα συνηθισμενα,το απογευμα εχουμε την τελευταια μας συνελευση με το Δ.Σ. του νηπιαγωγειου να μιλησουμε για την γιορτη που θα κανουν για το κλεισιμο και πρεπει να βρουμε δωρακι για τα παιδακια

μου εστειλαν και την αιτηση για τον παιδικο σταθμο και απογοητευτηκα,συμφωνα με το εισοδημα μας πρεπει να πληρωνουμε 60ε το μηνα,θα μου πειτε δεν ειναι και πολλα,εμενα μου φανηκαν αρκετα ομως, ο παιδικος ειναι μεχρι τις 1:30 ενω στην Κοζανη μεχρι τις 4 δεν ηθελα βεβαια να τον παιρνω τοσο αργα αλλα τουλαχιστον να ηταν λιγοτερα τα χρηματα ,ο μεγαλος θα παει αγγλικα ,η δεη και τα χαρατσια στο φουλ,οι μισθοι κατω,τα δανεια τρεχουν αντε να τα βγαλουμε περα 5 ατομα δεν ξερω αν θα τον στειλω θα ρωτησω αν εχουμε καποιο ελαφρυντικο που ειμαστε τριτεκνοι ,οι Αλβανοι που τα παιρνουν μαυρα γιατι να πληρωνουν 15 ε δηλαδη;;εξαλλου δεν δουλευω κιολας σας επρηξα πρωι πρωι..........

Αννα Μαρια υπομονη κοριτσι μου μεχρι να μεγαλωσει θα τα εχετε αυτα με τον υπνο,τα περισσοτερα μωρα για να μην πω ολα ετσι και χειροτερα διαμορφωνουν τα ωραρια του υπνου,υπομονη και θα στρωσει,δεν μπορεις να κανει και πολλα πραγματα τουλαχιστον ηταν ησυχος στη βολτα σας

Μαρακι αφου δεν ξανακανε πυρετο ισως να ηταν απο τα δοντακια του,θαλασσα ε;θελω κι εγω.........

τι μαγειρευεται σημερα;;εγω θα φτιαξω κατι για τα παιδια κι εμεις θα κανουμε παλι σκουπα οτι εχει το ψυγειο γιατι παλι μαζευτηκαν διαφορα ταπερακια......

Κατερινακι μου σε ευχαριστω κι εσενα για τα καλα σου λογια ,μακαρι να μπορουσα να κανω κατι τετοιο θα με βολευε αφανταστα αλλα δυσκολα να βρω πελατες εδω,οσο για την Αγγελικη φαση ειναι και θα περασει,εσυ ποσο πληρωνεις στον παιδικο;

Ανθη μια φορα ειπες κι εσυ να γραψεις με το φως της ημερας και χαθηκαμε ολες :o:o ασε τη ζυγαρια τωρα που εχεις καιρο ακομα γιατι μολις γεννησεις σιγουρα θα την εχεις παραμασχαλα μετα ;);)

πολλα φιλια σε ολες κοριτσακια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Ανθή, αποσυντονιστήκαμε που σε είδαμε πρωί, κι απ' το σοκ δε γράψαμε!

Εμείς ευτυχώς κοιμηθήκαμε αρκετά καλά, έτσι είχα αρκετή ενέργεια και έκανα πολλές δουλειές σήμερα. Καθάρισα το σαλόνι που ήταν χάλια και τελείωσα με το σίδερο. Πέρασα και τα υποδωμάτια με σουίφερ και σε λίγο θα κατεβάσουμε τα καλοκαιρινά!

Ρε συ Ανθή, μην κουβαλάς παραμάσχαλα τη ζυγαριά όπου πας! Ξέχνα τη για λίγο!

Καγκουράκι, δίκιο έχεις, πώς να την αφήσεις αφού μπορεί να κάνει κακό στον εαυτό της;

Κατερίνα, δεν έχεις κι άδικο για τον παιδικό... Κι εμάς εδώ αυξάνει η λαϊκή οργή για τα επιδόματα που δίνονται στους πολιτικούς πρόσφυγες και τις διευκολύνσεις που έχουν.

Εμείς σήμερα δε μαγειρέψαμε, έκανε χτες η μάνα μου κουνέλι στιφάδο, περίσσεψε αρκετό και μας έφερε.

Σας φιλώ γιατί άρχισε η γκρίνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσια μου?Εμεις καλα...ο μικρος δεν μαζευεται...θελει ολο να ειναι ορθιος, σερνεται και οπου βρισκει πιάνεται και σηκωνεται.Κι αν παει καπου που ειναι επικυνδυνο και τον τραβηξω πισω γινεται χαμός!!!! Σκαρφαλωνει στους καναπεδες και πηγαινει απο τη μια μερια στην αλλη...τι να σας λέω τώρα...Ειναι και πολύ πεισματαρης...Στο μεταξυ πρέπει να κάνω κάτι να του αλλάξω το πρόγραμμα γιατί δεν τρωει τη σούπα του οταν ερθουμε στο σπιτι.Θα προσπαθησω να την τρωει στο σχολειο...Ας φάει πιο νωρις την φρούτοκρεμα...

Καγκουράκι μου μπράβο της Αγγελικούλας που ηταν ήρεμη το Σ.Κ.Φαση ειναι και θα περάσει...

Κατερίνα μου γεμάτη η μέρα σας χθες...Σας ζητανε χρηματα για τον παιδικό ε?Ασε στους ξένους δίνουν περισσοτερα λες κι εμεις δεν εχουμε ανάγκη.Εγω για τον παιδικό δίνω 250 και οτι τρωει κλπ ειναι δικά μας. Τωρα κοιταζω για του χρονου σε αλλο παιδικό γιατι εκει που τον εχω τωρα, μαζι με το προγευμα και το φαγητο ζητάνε 330!!! Βρηκα εδω στη γειτονια ενα πολύ οικογενειακό για το οποίο άκουσα πολύ καλα λόγια από συναδέλφους που ζητάνε 230 μαζί με το μεσημεριανό τους και το πρωινό από τις 7-2! Πολύ καλά.Θα πάω να το δω και λίγο απο κοντά και μαλλον θα κρατησω θέση εκεί. Στεναχωριέμαι απο τη μια γιατι εκει που ειναι τωρα ειχε προσαρμοστει και φοβάμαι μηπως αντιδράσει στο νέο χωρο.Αν και ειναι κοινωνικό παιδί...μαλλον εγω θέλω χρονο για προσαρμογη!!! χαχα

Αννα Μαρία θα ξαναστρώσει ο μικρος στον ύπνο...Θέλει τον χρόνο του..ισως περνάει κάποιο άλμα ανάπτυξης.

Ανθή ασε την ζυγαριά ήσυχη επιτέλους!!!! :lol::lol::lol::lol:

Οι υπόλοιπες πού είστε? Εμεις χθες πηγαμε σε φιλους για φαγητο και μετά για καφε και βόλτα παραλιακά...Το βράδυ παραγγείλαμε κινεζικο γιατι το πεθύμησα.Σημερα θα βάμε λουβι με κολοκύθι (όσπρια)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσαρες μου;

Καρολινακι μου γλυκο, τι παιδαρο εβγαλες! 3560! Φτου σκορδα! Γερο να ειναι και καλοτυχο, σαν τα ψηλα βουνα να τα καμαρωνεις τα παιδακια σου! Καλη λοχεια και υπομονη για την προσαρμογη!

Καγκουρακι μου, πως τα πατε; Η Αγγελικουλα ηρεμησε λιγακι ε; Τωρα αυτο με το κεφαλι ειναι οντως θεμα, μα καλα πως της ηρθε; Ισως αν την βαλεις τιμωρια κανα-δυο φορες μολις το κανει, εξηγωντας βεβαια οτι αυτο ειναι πολυ κακο; Δεν ξερω, με το μωρο πιανει μερικες φορες η τιμωρια, τις περισσοτερες δηλαδη, η Αγγελικη ομως ειναι μεγαλυτερη...

Ανθουλα μου, ξεχνα παιδι μου τη ζυγαρια για λιγο και απολαυσε το! Ο Πανουλης τι κανει; Τελευταια ο μπεμπης μου κανει κατι γλυκες και σε σκεφτομαι καθε φορα, θυμαμαι αυτα που λες για τον Πανουλη σου!

ΚΑ μου οντως θα σου αξιζε μια τετοια δουλεια. Ισα ισα σαν νοικικυρα θα ξερεις και τις φτηνοτερες λυσεις! Για δοκιμασε το, πρωτα στο στενο σου κυκλο, σιγα σιγα με συστασεις και που ξερεις; Δεν εχεις κατι να χασεις! Αυτο με το σταθμο ειναι θεμα κι εγω θελω να τον βαλω, αλλα αν δεν με επιδοτησει η ΕΕΤΑΑ δεν υπαρχει περιπτωση...

Μαρακι καλυτερα ειναι ο Στεφανακος; Τι τελεια φωτο ειναι αυτη, θελω να χυμηξω να του φαω τα μαγουλα!!!!

Αννα Μαρια τι κανει ο Αντρικος; Σας ζοριζει με τον υπνο ε; Υπομονη που θα παει θα στρωσει. Για τη συνυφαδα στεναχωρηθηκα κι εγω. Απο την αλλη δεν ξερω, αν νιωθει ετσι τι ειναι καλυτερο, να φερει στον κοσμο ενα παιδι που δεν το θελει, σε ενα ασχημο περιβαλλον και μεσα στην αδιαφορια η να διακοψει την κυηση, λεπτες ισορροπιες, κατα την αποψη μου μην ανακατευτει κανεις, αυτα ειναι αποφασεις ζωης, κακως δεν προσεχαν βεβαια, αλλα ποιος ξερει καμια φορα γινονται και ατυχηματα...Παντως ηταν υπεροχο πραγματικα απο μερους σας να ειστε διατεθιμενοι να μεγαλωσετε εσεις αυτο το παιδι! Συγκινηθηκα πολυ!

Εμεις οπως μας ξερετε, ζωηροι πολυ! Τις τελευταιες μερες παντως εχει γκρινια χωρις λογο και δεν τρωει τιποτα, μονο μπανανα και λαβας κιρι, ακομα και φαγητα που λατρευει οπως παστιτσιο ουτε να τα φτυσει, με τα χιλια ζορια λιγες μπουκιτσες. Τωρα δοντι βγαζει; Ποιος ξερει...Εχει ηδη τα 4 πανω και 2 τραπεζιτες και 2 κατω, νομιζω οτι θα σκασουν οι κυνοδοντες, ισως για αυτο ειναι ετσι ακεφος...

Τα μωρα μας οπως ηταν. Ο Αλεξανδρακος μας, ο μεγαλος παει μια χαρα, δοξα τω Θεω! Ο Παρουλης μας, ζοριζεται πολυ και δεν καταλαβαινουν γιατι, μεχρι και ειδικος πνευμονολογος ηρθε και δεν δειχνει καποιο λογο που το παιδι να μην μπορει να βγει απο τον αναπνευστηρα με τιποτα! Τι να πω...μηπως το κακομοιρο αγχωνεται και ζοριζεται;;; Δεν ξερω...Δεν ειναι παντως τοσο απλο το θεμα, αν οντως βγει με αναπνευστηρα. Καθε ιωσουλα, ενα απλο συναχι τα 2-3 πρωτα χρονια μπορει να αποβει μοιραιο! Αυτο ισχυει ουτως η αλλως στα προωρα με τοσο μεγαλο θεμα στο αναπνευστικο, και για τον μεγαλο ισχυει, αλλα οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο, οσο μενει στον αναπνευστηρα ενα παιδι τοσο αυξανεται η ευαισθησια.

Αυτα τα νεα μας. σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;;;

Εγώ είμαι μια χαρούλα! Σήμερα πήγα και είδα τον γαμπρούλη μου, το μωράκι της Καρολίνας μας! Είναι ένας κούκλος!!!!!!!! Τα λόγια είναι περιιττά!!! Δεν μπορούσα να πάρω τα μάτια μου από πάνω του..Είναι ένα πεντάγλυκο μωράκι!!!! ΦΤΟΥ ΣΚΟΡΔΑ!!!!!

Κατά τα άλλα ανυπομονώ να γεννήσω και να κρατήσω τη φραουλίτσα στην αγκαλίτσα μου!!!! Είδα και τόσα μωράκια σήμερα στο ΙΑΣΩ και πορώθηκα! Αχ αυτά τα μικροσκοπικά πλασματάκια..Τρέλα είναι!!!

Χριστινάκι μου πολύ όμορφα ονόματα διάλεξε η αδερφούλα σου για τα μικράκια της! Μακάρι να βγει και ο μικρούλης σύντομα από τον αναπνευστήρα..Κρίμα είναι...Το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου..

Είδες τα αγοράκια τι τρυφερά είναι με τη μανούλα;; Και που είσαι ακόμα..Ο Πανούλης με αποκαλεί κοριτσάκι μου, μωράκι μου και άλλα τέτοια. Άσε που με κοιτάει στα μάτια..Έρωτας τρελός!!!!!!

Μαράκι ζωήρεψε ο Στεφανάκος ε;;; Μεγάλωσε το ζουζούνι σου! Σε λίγο θα περπατήσει και θα τον κυνηγάς :lol::lol: Δε νομίζω πάντως να έχει πρόβλημα με την αλλαγή παιδικού σταθμού. Είναι πολύ μικρός ακόμα..Πολύ καλή η τιμή και οι παροχές.

Κατερινάκι τα 60 ευρώ δεν μου φάνηκαν πολλά αλλά αν υπολογιστούν και όλα τα υπόλοιπα έξοδα που έχεις με 3 παιδάκια σίγουρα δεν είναι ευκαταφρόνητο ποσό..Στην Αθήνα πάντως οι παιδικοί ζητούν μίνιμουν 350 ευρώ :shock::shock::shock::shock: Δεν κατάλαβα, γιατί οι Αλβανοί πληρώνουν λιγότερα χρήματα;;;;;Να διαπραγματευτείς την τιμή. Να πας να στζητήσεις με τους υπέυθυνους!

Άννα Μαρία είναι τέλειο όταν μαγειρεύουν άλλοι για εμάς. Όταν ξέρω πως έχω φαγητό ξυπνάω με άλλη διάθεση! Μου τρώει πολλή ώρα το μαγείρεμα-πλύσιμο :?:?:? Αντίθετα όταν απαλλάσσομαι από αυτά κάνω πολλά πράγματα με τον Πανούλη μου! Πώς τα πάτε με τον ύπνο;;;

Κορίτσια μου είμαι ένα με τη ζυγαριά..Όσο λιγότερο σαβουριάσω τώρα, τόσο λιγότερο θα ταλαιπωρηθώ μετά..Δεν έχω καμία διάθεση για τρελές δίαιτες μετά τη γέννα :?:?:? Το κακό με μένα είναι ότι λόγω κατακράτησης παίρνω πολύ εύκολα κιλά..Το καλό είναι ότι στην προσπάθειά μου να μην πάρω πολλά κιλά τρώω πλέον πολύ πιο υγιεινά πράγματα. Πολλά φρούτα και λαχανικά που ποτέ δεν έτρωγα κλπ κλπ κλπ. Άρα το τερπνόν μετά του ωφελίμου ;););) Θυμάμαι η αδερφή μου είχε πάρει 26 κιλά στο γιο της και ταλαιπωρήθηκε πολύ να τα χάσει μετά..Θα με υποστείτε λοιπόν να γκρινιάζω για τα κιλά :lol::lol::lol::lol:

Πού είσαι Καγκουράκι;;;;;;;;;;;;;;;

Αυτά και για σήμερα κοριτσάρες μου! Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Εμείς κοιμηθήκαμε, χμ... χάλια πάλι. Οκ, είμαι λίγο υπερβολική. Ξυπνάω το πρωί, βλέπω ο ήλιος είχε ανέβει ψηλά στον ουρανό και ο Αντρέας τίποτα. Κοιτάω το ρολόι, 6.38 (εδώ ξημερώνει κατά τις 5 παρά). Κοιτάω τον Αντρέα, κοιμόταν. Αχ, λέω, τι ωραία, μάλλον ξεπέρασε το πρωινό ξύπνημα. Ξαναξαπλώνω, και φυσικά "ουά ουά ουά"... Κατά τις οκτώ παρά ξύπνησα τον άντρα μου και ανέλαβε αυτός, και κοιμήθηκα λίγο.

Χτες είχαν εξετάσεις οι μαθητές μου στο μάθημά μου (Νέα Ελληνικά). Πανωλεθρία... Όχι ότι περίμενα κάτι άλλο. Ένα δεκαπέντε και όλοι οι άλλοι ανάμεσα στο 2 και στο 4. Πέντε γραπτά ήταν δηλαδή. Τα δύο ήταν πανομοιότυπα, και μάλιστα, οι ασκήσεις που έκαναν ήταν λεξιλογικές, δηλαδή να γράψουν προτάσεις με κάποιες λέξεις, κ.λπ. Λες και υπήρχε περίπτωση να πιστέψω ότι σκέφτηκαν ακριβώς τις ίδιες προτάσεις με τα ίδια ακριβώς λάθη! Ένας άλλος μου έγραψε έκθεση δέκα γραμμές. Τσαντίστηκα και του έβαλα μηδέν στην έκθεση, ε δε θα μας κοροϊδεύουν κιόλας. Καλά, οι περισσότεροι ούτε καν μπήκαν στον κόπο να κάνουν έκθεση. Τέλος πάντων, μέσα σε είκοσι λεπτά είχα τελειώσει με τη διόρθωση κι αυτό γιατί μου πήρε λίγο χρόνο να κάνω τη βαθμολογία από το 100 στο 20.

Μαρία, κι εγώ πιστεύω ότι δε θα έχει πρόβλημα ο Στεφανάκος στον παιδικό!

Χριστίνα, κι εγώ αυτό σκέφτηκα για τη συννυφάδα, ότι καλύτερα να μη γεννήσει το παιδί άμα είναι να μην το μεγαλώσει σωστά και να το έχει παραπεταμένο. Αλλά άμα ήταν έτσι, ας σκότωνε και την κόρη της που είναι τριών χρονών. Το θέμα δεν είναι να σκοτώσεις ένα παιδί για να το βγάλεις απ' τα χειρότερα, αυτό έκανε και η Φόνισσα του Παπαδιαμάντη. Το θέμα είναι να αναλάβεις τις ευθύνες σου, είτε σου αρέσει, είτε όχι. Στο κάτω κάτω, ας πρόσεχε.

Τώρα δεν ξέρω ακόμα τι έκανε, αν το έριξε ή όχι.

Μακάρι να βγει ο μικρούλης σας απ' τον αναπνευστήρα... Τώρα πόσο είναι τα μωρά; Ενάμιση μήνα περίπου;

Ανθή, άμα είναι κατακράτηση, θα τα χάσεις λογικά τα κιλά μετά τη γέννα, χωρίς προσπάθεια. Εγώ πάντως τα έχασα χωρίς καθόλου δίαιτα, αντίθετα όλο έτρωγα!

Τι γίνεται με το διόρθωμα; Τέλος;

Ουφ, πρέπει να βγάλω γάλα, θα πάρουμε τον μικρό για εμβόλιο, ο Αντρέας γκρινιάζει και θέλει αγκαλιές, κι ο άντρας μου τώρα θυμήθηκε να πάει για διάφορες εξωτερικές δουλειές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...