Μετάβαση σε περιεχόμενο

tin voi8eiaa sas..


Recommended Posts

koritsia kali sas mera!!

8elw tn voi8eia sas.enw perimenw periodo k ehw olous ts ponous ehtes eiha aforitous ponous k imoun sigouri pws 8a erhotan mexri simera. enw to sti8os m me ponouse p einai k auto simadi simera arxise na me ponaei ligotero mexri k ka8olou auto g mena einai simadi oti adia8etisa. omws periodos afanti. na sas pw omws pvws kanonika i periodos prepei na er8ei 20 me 23/5. makari na min er8ei.

eseis ti lete?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Helen δεν καταλαβαινω...ειχες επαφες;;;και ποτε ηταν η τελευταια περιοδος σου και με τι κυκλο;Ειναι πολυ νωρις για να σου ερθει..αν καταλαβα περιμενεις να αδιαθετησεις σε μια εβδομαδα σωστα;;;Και τι σε ανησυχει ακριβως;αν ειναι να εισαι εκγυος που απο οτι καταλαβα αυτο θες τοτε δε θα ερθει οσο και να πονας....Τα συμπτωματα περιοδου η εγκυμοσυνης ειναι διαφορετικα σε καθε γυναικα....κι εγω οταν ημουν εγκυος ειχα πονους και ελεγα τωρα θα ερθει μετα θα ερθει και κυκλοφορουσα με μια σερβιεττα στην τσαντα μονιμως..βεβαια μια μερα πριν να αδιαθετησω κανονικα καταλαβα οτι οι πονοι αυτοι δεν ηταν ακριβως περιοδου και αρχισα να ψιλιαζομαι οτι μαλλον ειμαι εγκυος...Χαλαρωσε και κανε οτι εκανες παντα και αμα ειναι να μην ερθει...μην ανησυχεις δε θα σου ερχεται με τιποτε!!!Ελπιζω να ειναι εγκυμοσυνη και να μας ανακοινωσεις συντομα τα ευχαριστα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να είσαι έγκυος και να μην έρθει.Η επιθυμία για ένα μωρό όμως είναι ένας παράγοντας που μας επηρεάζει πολύ.Και εγώ στην ίδια φάση είμαι.Ότι και αν νιώθω το αναγάγω σε σύμπτωμα εγκυμοσύνης.Αλλά στην πραγματικότητα μέχρι να έρθει η πολυπόθητη καθυστέρηση και να δούμε θετική χοριακή δεν μπορούμε να ξέρουμε.Μακάρι του χρόνου να γιορτάζουμε και εμείς, όλες όσες προσπαθούμε για ένα μωράκι τώρα.Μέχρι τότε ας απολαύσουμε την διαδικασία! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μήπως είναι πολύ νωρίς για τέτοιες σκέψεις? νομίζω πως αν περιμένεις περίοδο 20-23/5 είναι κάπως περιεργο να υπάρχουν συμπτώματα απο τώρα, εκτός κ αν ο κύκλος σου είναι πολύ μικρός κ κάνεις ωορρηξία πολύ νωρίς κ έχουν περάσει 10-15 μέρες μετά την επαφή, οπότε έχεις ενδείξεις εγκυμοσύνης απο τώρα. μήπως αγχώνεσαι πάρα πολύ και δεν πρέπει? το μωράκι θα έρθει απο εκεί που δεν το περιμένεις, αρκεί να μην μπλοκάρεις απο μόνη σου τον οργανισμό σου με το άγχος, την αγωνία και την ανυπομονησία. καλά αποτελέσματα εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia euharistw g tis apantiseis sas. o kikos m einai apo 33 mehri 43. apla pisteuw oti arhise na me ponaei nwris to sti8ow m afou anamenw periodo stis 20 me 23. worixia eiha stis 6 k 7 maiou kai epafes eiha tin 4 kai 6 maiou. den xerw an egine kati. makari k to euhomai k se sas. an mporeite peste m auto. ipoti8etai meta tin worixia i periodos erhetai 14 me 16 meres meta. emena m etihe na mou er8ei k pio arga opws k se alles kopelles. iparhei periptwsi na er8ei pio nwris prin perasoun oi 14 me 16 meres?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα μου φαινεται λιγο νωρις για αυτα τα συμπτωματα. Ολα βεβαιως εξαρτωνται απο τον κυκλο σου. Σε καθε περιπτωση σου ευχομαι οτι επιθυμεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραφα, έγραφα και χάθηκαν όλα..... λοιπόν, σου έλεγα εν ολίγοις ότι υπάρχουν παράγοντες που μπορεί να αλλάξουν και την περίοδο στο πιο νωρίς ή πιο αργά, όπως ζέστη, μπάνια, κρυώματα κ.ο.κ. εμένα μια φορά έτυχε να έρθει και στις 20 μέρες κ η γιατρός μου είπε ότι μπορεί να συμβεί. εφόσον είχες επαφή 6 του μήνα, με γόνιμες την 6 και 7, τότε σε καμιά 15αριά μέρες θα φανεί ό,τι είναι κ μακάρι να είσαι εγκυούλα! δλδ κατά 21/5. με δεδομένο ότι 6 ή 7 έγινε και η σύλληψη.... επειδή όπως και να'χει, η σύλληψη είναι μια φυσική διαδικασία, θεωρώ ότι ποτε δεν μετριέται απόλυτα...κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. να μην αγχώνεσαι και όλα θα γίνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...