Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΚΑΝΕ ΜΥΤΗ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 Νο6


Recommended Posts

Έλενα έχεις δίκιο νόμιζα 2 μινιμουμ όχι μαξιμουμ. Μπορεί να πάρω το νούμερο 2 θα δω.

Καλέ δεν θα βαρεθείς θα έχεις την μπουμπού σου συνέχεια δίπλα σου και όταν θα είναι ήρεμη θα έχεις την ευκαιρία να κοιμηθείς και να ξεκουραστείς δεν θα ασχολείσαι με το λαπτοπ. Εγώ το πολύ πολύ να χρησιμοποιήσω το smart phone του καλού μου για κανένα μηνυματάκι στα γρήγορα.

Αλεξάνδρα ναι κάνει για όλα τα πορτ μπεμπε. Όχι δεν κάνω αγορές απλά το είχα φυλάξει το λινκ και αναρωτήθηκα αν χρειάζεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Epeidi ta pernoun ta mwra stin kliniki den tin exw sunexeia mazi mou giauto skeftika oti tha barethw.

Kala de lew oti tha eimai kai oli mera intermet.

Auti ti basi gia to port mpempe prepei na tin parw kai egw, tha sou pw kapoia stigmi na mou ksanabaleis to link na min to psaxnw se oles tis selides giati den to egrapsa.

Gia tis panes twra afou mou ta eipes etsi tote kai gw tis pampers tha parw to mikro noumero. kai tis chicco pio megalo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα και γώ πάντως έχω ακούσει ότι για τα νεογέννητα τουλάχιστον οι καλύτερες είναι οι pampers. Νομίζω σήμερα στο carrefour είχε μια ψιλοέκπτωση. Πάρε αν είναι τις νο2 chicco.

Beboula, δεν το πιστεύω, ξεσπάθωσες για τα καλά!!Εγώ δεν θα μπορούσα. Μόνο στη μάνα μου την λέω χοντρά αν με τσαντίσει αλλά και πάλι πρέπει να έρθω στο αμήν.

Σταυρούλα, να σκέφτεσαι και συ θετικά και ένα απο τα θετικά είναι ότι θα έχεις την μητέρα σου να σου κρατάει τον Στρατούλη. Να, είδες, τί λέει η Έλενα που δεν ξέρει απο Οκτώβρη τί θα κάνει.

Εγώ δεν θα πάω για δουλειά ένα χρόνο λόγω άδειας ανατροφής αλλά γενικώς δεν προβλέπω καμία τρομερή βοήθεια ακόμα και όταν θα το έχω νεογέννητο εκτός απο τον άντρα μου. Η μάνα μου είναι μακρυά αλλά και γενικώς δεν είναι για πολλά πολλά, είναι στον κόσμο της και απο το να τσακωνόμαστε, άστο καλύτερα. Η πεθερά μου που πραγματικά είναι πολύ καλή, είναι μεγάλη για να με βοηθήσει με νεογέννητο. Αργότερα ναι.

Νάνσυ, η υπομονή σου πρέπει να είναι μεγάλη με τέτοια κόλπα που σου κάνει η μικρή:)

Την βάση για το πορτ μπεμπέ την είδα σήμερα στο Ηρα απο κοντά και σκέφτομαι ακόμα αν θα την πάρω ή όχι γιατί σκεφτόμουν να βάλω την μπέμπα στην κούνια απο την αρχή ή εστω το πορτ μπεμπε μέσα στην κούνια για την πολλή αρχή αφού θα είναι στο δωμάτιό μας. Θα δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!

Νάνσυ προσπάθησε να ηρεμήσεις!!!!!Και εμένα μερικές φορές με νευριάζει αλλά μικρούλικα είναι ακόμα...!!!!Ειρήνη καλωσόρισες στην παρέα μας!

Λία να ζήσετε και με το καλό το μωράκι σας!

Μπεμπούλα να πω την αλήθεια εγώ δεν θα μπορούσα να της μιλήσω έτσι...αφού δεν είπε τίποτα πάλι καλά όχι τίποτα αλλά να μην έχεις γκρίνια από τον καλό σου...Είναι δύσκολο το πάνω - κάτω, εμείς έτσι ήμαστε με τους δικούς μου και κάποια στιγμή είχαμε ένα θεματάκι με την μαμά μου, αλλά ευτυχώς τώρα όλα καλά. Ευτυχώς με την πεθερά δεν έχω πρόβλημα, είναι πολύ χαμηλών τόνων.

Εγώ δυστυχώς δεν νομίζω να έχω internet μιας και θα γεννήσω στο Νοσοκομείο... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ariadni εγώ την βάση την πήρα περισσότερο για να μπορώ να μετακινώ το πορτ μπεμπε σε άλλους χώρους τους σπιτιού γιατί η κούνια δεν μετακινείται εύκολα.

Έλενα κι εγώ την Νο2 πάννα της chicco λέω να πάρω που είναι μέχρι 6 κιλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι πάλι, ο μικρός ρίχνει τρελό κουνημα μέσα στην κοιλια,και χθες το βράδυ το ίδιο έκανε, μόλις ξαπλωσα κινητικότητα φουλ.

Βρε Νανσυ δεν μας είπες τι εφτιαξες τελικά το μεσημέρι και έχω μείνει με την απορία. Όσο για την μικρη είναι που είναι αυτά ζωηρά είναι οι δίκες μας οι αντοχές μειωμένες ξεσπαμε πάνω τους, και εγω είναι πολλές φορές που τις φωνάζω και μετα το μετανιωνω τρέλα. Και σήμερα την μάλωσα που με έσκασε για να την αλλάξω και μετα για να φάει το αυγό της, στεναχωρηθηκα που την μάλωσα και μετα την πήρα αγκαλιτσα που έκλαιγε και με πήραν και μένα τα ζουμια και μου έλεγε μην κλαις μαμα....ε μετα για ποτε έφαγε το αυγό....ίσα να με σκάσει.

Αμαλία να ζήσετε δεν θυμάμαι αν σου ευχήθηκα, περιμένουμε νεα απο τον μπέμπη σου σήμερα.

Σταυρουλα περιμένουμε φωτο απο το δωμάτιο του Στρατουλη. Δεν ήξερα ότι οι πάνες τις chicco είναι οι ίδιες με τις babylino. :o:o γενικά δεν τις πολυχρησιμοποιω τις babylino γιατι έχουν μεγάλο εύρος κιλών και η δικια μου είναι αδυνατουλα και δεν τις εφαρμόζουν καλα. Όταν ήταν νεογέννητο χρησιμοποιουσα pampers και libero, τις οποίες τις της έβαζαν και στο Ιασω. Πάντως για αρχή θα σας έλεγα πάρτε ένα πακέτο απο κάθε μάρκα και ότι βολέψει.

Bebboula βρήκες το κουράγιο και τις τα πες χυμα :lol: πάλι καλα που δεν είπε τίποτα, μάλλον κατάλαβε ότι είχε άδικο.

Ειρήνη καλώς ήρθες στην παρέα μας, με το καλο να έρθει το μωρακι σου.

Αλέκα έχεις μέλλον μέχρι να φτάσεις στην 38.....

Κοριτσακια καλο βράδυ και όνειρα γλυκά και πονηρεμενα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα είναι η δεύτερη φορά που γράφω, ελπίζω να μην τα σβήσει πάλι.

Νανσυ μου κουράγιο με τη μικρούλα σου. Ίσως τα κάνει όλα αυτά γιατι ζηλεύει κ θέλει όλη την προσοχή σου;

Beboula πολύ δυναμική η αντίδραση σου! Εγώ δεν θα μπορούσα να το κάνω νομίζω.

Όταν μείναμε ένα καλοκαίρι στο εξοχικό των πεθερικών μου τι βλέπω την πεθερά μου να κάνει; Επλενε το μαρούλι για τη σαλάτα στο ίδιο δοχείο που χρησιμοποιούσε για να βγάλει τα ρούχα από το πλυντήριο :!: φυσικά δεν ξαναεφαγα σαλάτα στο σπίτι της. Και αυτή να ρωτάει τον άντρα μου γιατι δεν τρώω σαλάτα κ εγώ να το παίζω ότι δεν καταλαμβαίνω τι λέει αν κ καταλάβω μερικές φορές κ ο άντρας μου να της λέει αστην να φάει ότι θέλει. Πάλι καλά ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια φουσκωτά;;;

Βλέπω ότι τα περιστατικά αγένειας δεν είναι και λίγα :shock::shock::shock: Αυτή η τύπισσα όμως το παράκανε..Φαίνεται θα έχει στο ιστορικό της καμιά δεκαριά εκτρώσεις :shock::shock::shock: ...

Καρολινάκι μου εύχομαι να μην ξαναδείς αιματάκι και όλα να κυλήσουν ομαλά μέχρι τις 26 Μαΐου που κανονίσατε με το γιατρό να γεννήσεις!

Νάνσυ σπαθί η πεθερούλα σου!!! Μπράβο της! Πολύ σημαντική βοήθεια! Ειδικά εσύ χρειάζεσαι βοήθεια περισσότερο από όλες μας!

Kokona περαστικούλια σου. Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι τελικά οι ιώσεις δε θα μας εγκαταλείψουν ούτε το καλοκαίρι :evil::evil::evil::evil:

Έλενα εγώ γενικώς βιώνω αδιαφορία. Λίγοι είναι αυτοί που συγκινούνται από την κατάστασή μου..Στις εκλογές είχε μια ουρά μέχρι τον Θεό. Στήθηκα λοιπόν στην ουρά. Με έβλεπαν αλλά δεν έλεγε κανείς τίποτα. Σε κάποια φάση άρχισε να με πιέζει η κύστη μου σε βαθμό πολύ ενοχλητικό..Είπα λοιπόν συγνώμη και μπήκα μέσα στην αίθουσα και ζήτησα να ψηφίσω αν γίνεται εκτός σειράς γιατί έχω πρόβλημα με την ορθοστασία..Εννοείται πως με άφησαν και ευτυχώς κανείς δε μίλησε..

ΝATASAMARIA δυστυχώς δεν ντράπηκε. Φιλότιμο δεν υπάρχει :o:o:?:?:?

Κατερινάκι μου ούτε εγώ διεκδικώ προτεραιότητα. Μόνο στις δημόσιες υπηρεσίες που τη δικαιούμαι. Και εννοείται δεν τη ζητάω από τον κόσμο που περιμένει αλλά από τον υπάλληλο. Σαν πολλές δουλίτσες δεν κάνεις κι εσύ;; Ειδικά τα μπαλκόνια άσε κανέναν άλλον να τα κάνει γιατί είναι επικίνδυνη δουλειά λόγω νερών..Έχω φάει πολλές γλίστρες στο μπαλκόνι.

Μπεμπούλα μου πίστεψέ με, ήθελα πολύ να της χώσω τη σφαλιάρα όπως λες αλλά με κράτησε η αξιοπρέπειά μου και το γεγονός ότι δεν ήθελα να πέσω στο επίπεδό της..Φωτό με την κοιλίτσα μου δεν έχω βγάλει ακόμα :oops::oops::oops: Θα νομίζει η κόρη μου ότι είναι υιοθετημένη :lol::lol::lol: Σε λίγο που σταματάω τη δουλειά όμως θα ασχοληθώ και θα βάλω!

Αφροδιτούλα πόσα κιλά γεννήθηκε ο μικρός;; Εγώ πήρα ΟΛΟ το μήνα και γεννήθηκε 2950. Φαντάσου να γεννούσα στην αρχή του μήνα :?:?:? Δύσπνοια και αϋπνίες έχω κι εγώ..Έτσι και άλλιώς βέβαια κοιμάμαι αργά..

Νάνσυ μου ζωηρούλα η μικρόύλα σου ε;;; Λογικό που βγήκες από τα ρούχα σου με όλα αυτά..Όσο για το κάπνισμα..περιμένω και εγώ την ώρα που θα φτιάξω ένα περιποιημένο καφεδάκι το οποίο θα συνοδεύσω με ένα ακόμα πιο περιποιημένο τσιγαράκι :lol::lol::lol::lol: Στον Πάνο δεν μου έλειπε καθόλου στην εγκυμοσύνη..Τώρα μου λείπει όμως..Φταίει και η εποχή ίσως...

Λία μου να ζήσετε!!! Πάντα ευτυχισμένοι να είστε!!

Ειρήνη καλώς ήρθες στο παρεάκι μας και με το καλό να υποδεχτείς το αντράκι σου! Άλλη μια αυγουστιάτικη μανούλα!

Όσο για τις πάνες..PAMPERS for ever! Καμία άλλη δε με βόλεψε.Α και όχι οι οικονομικές. Δε θυμάμαι πώς τις λένε τις οικονομικές (simply κάτι...simply dry μου φαίνεται).Γέμισε κοκκινίλες το παιδί.

Μπεμπούλα η πεθερά σου δεν παίζεται..Παρόλ' αυτά και παρόλο που έχεις απόλυτο δίκιο νομίζω(και ελπίζω να μη με παρεξηγήσεις..) ότι δεν έπρεπε να της μιλήσεις τόσο απότομα..Να βοηθήσει ήθελε..Πάντως ούτέ εγώ θα ήθελα να μένω πάνω κάτω με την πεθερά μου. Θα καταπιεζόμουν..

Αλέκα μου μια χαρά ξηγήθηκες εσύ! Εγώ έχασα τη λαλιά μου και φοβήθηκα κιόλας μη μου σηκώσει και χέρι :?:? Η κοπέλα ήταν τρελήηηηηηηηηηηη...

Αυτά κοριτσάκια μου και για σήμερα! Τα νέα μου τα ίδια..Δουλειά και σπίτι, σπίτι και δουλειά..

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!

ΤΟ ΒΡΑΔΥ Κ ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΚΑΛΑ ΕΦΑΓΑ 1,5 ΣΟΥΒΛΑΚΙ Κ ΠΗΓΑ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ!ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΝΕΥΡΙΑΣΕ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ..ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΒΟΓΚΑΓΕ ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΑΝ ΚΟΥΒΑΛΑΓΕ ΔΥΟ ΜΩΡΑ!!

ΝΑΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ..ΕΙΠΕ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ.

ΕΧΤΕΣ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ Κ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΜΟΥ Κ ΟΤΙ ΕΧΩ ΖΟΡΙΣΤΕΙ ΠΟΛΥ..ΕΞΑΛΛΟΥ ΒΟΥΡΚΩΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΕΧΘΕΣ ΟΥΤΕ ΓΙΑ 5 ΛΕΠΤΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΗΣ ΠΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ..

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΙΣ 8,30 Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΛΕΠΤΑ ΗΡΘΑΝ ΟΙ ΚΟΥΜΠΑΡΟΙ ΜΟΥ.ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΝ ΒΕΒΑΙΑ Κ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΟΝΕΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ Κ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΥΤΕ ΑΝΤΡΑ.

ΞΕΡΕΤΕ ΠΑΝΤΩΣ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ;ΟΤΙ ΑΝΤΙ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Κ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΜΙΑ ΜΕΡΑ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΝΑ ΛΕΩ ΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΜΟΥ Κ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΙΩΜΑΣΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ!

ΕΛΕΝΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΜΗΝ ΤΣΑΚΩΝΕΣΤΕ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΝΑ ΨΥΧΙΚΟ ΘΑ ΚΑΝΩ Η ΓΥΝΑΙΚΑ! :lol::lol::lol:

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΟΥΤΕ ΜΝΜ ΣΤΟ ΚΙΝ.ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ..ΟΤΑΝ ΕΠΑΙΡΝΑΝ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΕΚΑΝΑ ΜΠΑΝΙΟ ΚΤΛ Η ΕΙΧΑ ΠΑΝΤΑ ΚΟΣΜΟ.Κ ΟΤΑΝ ΕΙΔΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ Κ ΜΥΑΛΟ ΓΙΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΤΛ.

ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΧΩ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΧΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΓΕΝΝΑΜΕ Κ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΔΙΑΚΟΠΩΝ ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΝΟΙΩΘΩ ΤΟΣΟ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΨΥΧΙΚΑ ΠΟΥ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ 4 ΜΕΡΕΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!Κ ΜΕΤΑ ΒΟΥΡ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τσουποτούλες. Τι κάνετε? Εγώ βαριέμαι απίστευτα. Σήμερα θα βάλω και τα υπόλοιπα ζουγκλοζωάκια γιατί δεν είδα ιδιαίτερη διάθεση από τον καλό μου να θέλει να κολλήσει αυτοκόλλητα :lol: . Απλά συνεννοηθήκαμε για το που θα μπουν. Ευτυχώς τουλάχιστον του άρεσαν πολύ και δεν μου την είπε που τα κόλλησα μόνη μου. Αύριο θα έχω την γυναίκα επιτέλους να μου καθαρίσει την κούνια και να μου κάνει σίδερο που έχει φτάσει ως το ταβάνι.

Κατερινάκι οι πάνες τις chicco δεν είναι ολόιδιες με τις Babylino σε σχεδιασμό απλά τις βγάζει η ίδια εταιρεία, η ΜΕΓΑ. Στο ιντερνετ γράφανε κάποιες κοπέλες που τις δοκιμάσανε ότι είναι στενές και δεν έχουν μεγάλο εύρος κιλών (δες στο site) άρα μπορεί να κάνουν για την κόρη σου.

Εγώ λέω τελικά να πάρω ένα κιβώτιο chicco νο2 και pampers new baby. Babylino και Libero μπορεί να μου φέρουν δείγμα ή κουπόνια όταν γεννήσω οπότε θα τα δοκιμάσω τότε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koiloumpes!!

Simera pali nwris ksupnisa. Alla to kalo einai oti to bradu koimamai kala.

Telika auto to maksilari einai swtirio!! Sigoura kapoia pou itan egkuos prepei na to ekane

patenta. H alliws kanenas talaipwros pou den antexe ti gkrinia tis egkuou gunaikas tou to bradu!!

Re koritsia h koilia twra megalwnei me polu gorgous ruthmous. Prin 10 meres forousa ena mplouzaki tirantaki kai mou kalupte tin koilia mia xara kai twra to idio to mplouzaki den tin kaluptei!!!!

Aleka ante na dw pote tha ftaseis se auti ti selida!

Simera erxetai h manoulitsa mou!! Ante na dw kai ti mou exei parei gia na kanw ta upoloipa pswnia.

Este to skeftomai akoma gia tin basi tou port mpempe giati meta gia to upoloipo spiti tha exw to parko pou exei rodakia. H na min parw to parko kai na exw ti basi kai na xrisimopoiw to port mpempe?? Den kserw akoma ti tha kanw de thelw na parw kai polla pragmata kai meta na min ta xrisimopoiisw.

Twra psaxnw ena fwtistiko toixou gia to dwmatio tou mpempe giati eixa ena fws grafiou ston toixo kai twra den tairiazei. Psaxnw kati se sxima roz louloudi pou na tairiaksei me ta kadrakia kai ta autokollita, alla de briskw tipota.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσάκια!Και γώ πάλι νωρίς ξύπνησα. Έχω να πάω να πάρω τις εξετάσεις αίματος και κάτι τελευταίες δουλειές για να επιστρέψω αύριο στον άντρα μου :)

Έλενα, καλώς να δεχτείς τη μανούλα σου, ποιος τη χάρη σου! Για φωτιστικό που λές, σε ρόζ λουλούδι κυκλοφορεί και το γνωστό του ικεα που είναι και παμφθηνο! Επίσης το πάρκο είναι πολύ πιο πρακτικό θεωρώ απο το πορτ μπεμπέ γιατί είναι και για μεγαλύτερες ηλικίες.

Σταυρούλα, ευτυχώς που έχεις τη γυναίκα, και γώ το μισώ το σίδερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια γκαστρωμένες!!! :D

Δεν κοιμήθηκα καλά,ελεος με τις καουρες!Αυτες φταίνε που θελω να γεννησω νωρίς!

Στο γιατρό χτες όλα καλά.Ο μικρος είναι 2500 κιλα.Περίμενα να έχει πάει παραπάνω,αλλα καλά είναι φαντάζομαι..

Τελικά τα νυχια των ποδιών μπορώ να τα εχω βαμμένα! :lol: Την έλυσα αυτη τη φοβερή μου απορία!!

Α και το καλύτερο...Μπορω να κάνω σεχ!Αλλα τον δικό μου δεν τον έιδα να ενθουσιάζεται γιατι είπε ο γιατρος πως υπαρχει πιθανότητα να σπασουν τα νερά πάνω στην επάφη!!ΧΑΧΑΧΑΧ!!!Μου τον τρόμαξε αλλα μετά τον ίσιωσα.

Βεβαια για να πουμε οτι χαλαρώνουμε θα περιμένουμε μεχρι τις 24/5 που κλεινουμε τις 37 εβδομάδες και μπορουμε πια να γεννησουμε χωρις αγχος.

Αλεκο γράψε λιστούλα,επομενο ραντεβου 24/5.Και την ΠΗΤ ξαναγράψε 14/6 γιατι τελικά έτσι την μετράει και ο γιατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια

Σημερα ειμαι ελαφρως καλυτερα αν κ ακομα δεν μπορω να καταπιω λες κ χω καρφιτσες ειναι...τουλαχιστον τα κοκαλακια μου ειναι καλυτερα να κανω καμμια δουλεια σημερα..αντε να περασει...

Ελενα το φωτιστικο το λουλουδι το εχω εγω στο δωματιο της μικρης εβαλα δυο κ ειναι σουπερ αντι για λαμπακι νυκτος αναβω ενα απο τα δυο κ ειναι πολυ ομορφα...

Αν ειναι να παρεις παρκο μην παιρνεις βαση για το πορτ μπεμπε το παρκο θα σε βολεψει πολυ κ αμα το μαθεις το μωρο απο την αρχη μεσα στο παρκο δεν θα χεις προβλημα να την βαζεις κ πιο μετα χωρις γκρινιες κ θα παιζει μονη της...αλλα αν θα παρεις παρκο κοιτα να παρεις κ στρωματακι για το παρκο να μην ειναι σκληρα κατω...καλως να δεχτεις κ την μανουλα σου σημερα...

Αριαδνη καλα αποτελεαματα με τις εξετασεις σου...

Λεω να κανω φραουλα γλυκο του κουταλιου γιατι εχω φραουλες κ δεν θελω να χαλασουν εγω δεν μπορω να φαω οποτε απο το να πανε χαμενες λεω να τις αξιοποιησω...να μπορω να το βαζω πανω απο παγωτο βανιια, γιαουρτι κ τετοια...για επιδορπιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia mou egw piga simera ekana eksetaseis prwi prwi giati ithele k o antras mou na kanei kapoies k eprepe na paei k douleia to apogeuma ta apotelesmata k aurio tha paw na kanw nst..k tin pempti tha paw na dw k ton stratouli mou... kounietai oli tin wra to mwro mou k otan lew ton antra mou koita ton stamataei amesws ola ta katalavenei....

xthes mou eipan gia mia gnwsti oti eftase 40 vdomades k akoma na vgei o mikros yha perimenei mexri to sk kai ama den vgei tha paei gia proklisi...

nansy upomoni me tin mikri mallon sou exei parei ligo ton aera kali lusi tha itan to paidiko gia na ksedinei ekei k na einai iremei sto spiti emeis ston aderfo mou pou ton eixame steile eixame dei diafora alla einai to thema me tis iwseis pio sumantiko...

beboula ta pes k isuxases egw den upirxe periptwsi na mporesw na ta pw...

k egw pou tous exw dipla ti na pw wres wres mou tin dinoun polu oute na malwsoume den mporoume... xthes piastikame me ton antra mou eixame neura k oi duo k epeidi itan me moutra o allos eskasan na mathoun ti egine ti ekana sto paidi tous k einai etsi k katevase k ta moutra k i pethera mou meta fusika omws den tous eipame tpt...

k ena akoma pou skeftomai einai oti den thelw k polu na mou kratane to paidi ta petherika mou giati kapnizoun k mou tin dinei polu pou erxontai edw mesa k mou kapnizoun taxamou dipla sto parathiro k neuriazw alla den mporw k sunexeia na tous lew niwthw asxima k kserw oti k o petheros mou ta pernei ola katakarda k fovamai na ton pw kati min mou pathei kamia krisi panikou k den kserw ti na kanw...

exw ftasei se shmeio na min thelw na erxontai edw kalutera na pigainoume emeis ekei sto spiti tous as kanoun oti theloun toulaxiston pali kala den kapnizoun dipla mou pigainoun stin akri...

ama pantws k me to mwro meta sunexizoun na kapnizoun mesa sto spiti tous den prokeitai na to pigainw dipla na erxontai k na to vlepoun edw ama theloun k fusika ekei den me noiazei tpt ama kapnisoun mesa tha ginei xamos k as thimwnoun... mia fora pou eixe pesei suzitisi gia to tsigaro stis arxes gurnane k mou lene e siga k o antras sou mesa stin kapna itan mikros epathe tpt alla apantisa den anteksa...

sas ta zalisa eee alla ta exw parei apo xthes k ithela kapou na ta pw na kseskasw...

mou tin dinei pio polu gt oloi osoi erxontai to sevontai k vgainoun eksw na kapnisoun xwris na pw kati k autoi pou einai k dikoi mas den to sevontai eleos diladi....

elena me to kalo na upodexteis tin mama sou... fantazomai ti laxtara exeis na tin deis...

egw tin perimenw teli tou mina... fwtistiko teteio pou thes exei sto ikea...

o antra mou mou eipe oti k oi panes pou exei i carefour tis ta ftiaxnei i MEΓΑ egw nomiza oti auti kanei ta pampers k oxi ta babylino alla ekana lathos mallon..

lia mou k pali na zhsete k pali... mia xara o mpempis sas emena itan 2400 otan ton eida na dw twra poso egine to mwro mou...

kokona mpravo olo kalutera tha ginesai k siga siga tha sunelfeis...

ariadni kala apotelesmata...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kokona περαστικούλια. Μην πλακώνεσαι στις δουλειές κάτσε να αναρρώσεις πρώτα.

Ναταλία καλά αποτελέσματα και σήμερα και αύριο με την nst. Όσο για τα πεθερικά σου, τους κανόνες τους βάζεις εσύ στο σπίτι σου δεν μπορούν να κάνουν ότι τους "καπνίσει" :lol: . Στο σπίτι τους φυσικά δεν μπορείς να τους πεις τίποτα αν δεν καταλαβαίνουν κιόλας, άστα. Κι εγώ τους έχω από κάτω αλλά δεν με ενοχλούν πολύ μόνο ότι κάποιες φορές θα ήθελα να τρώω μόνη μου με τον καλό μου αλλά δεν το καταλαβαίνουν ούτε εκείνοι αλλά και το σημαντικότερο ούτε και ο καλός μου. Και πόσο μάλλον όταν μαγειρεύει η πεθερά μου για να μην μαγειρεύω εγώ δεν μπορώ να τους πω φέρτε πάνω το φαγητό να φάω με τον άντρα μου. Σε κάποια πράγματα όμως μιλάω όχι επιθετικά και η πεθερά μου ευτυχώς ακούει. Ας πούμε τώρα πλένει καλά το μαρούλι με ξύδι κάτι που της το έμαθα εγώ, αλλά το Σάββατο είχε κόψει ντομάτα λαικής με την φλούδα. Εγώ τώρα στην εγκυμοσύνη ιδιαίτερα αλλά και γενικότερα τις ξεφλουδίζω γιατί όλα τα φυτοφάρμακα πάνε και κολλάνε στην φλούδα και δεν βγαίνουν μόνο με νερό. Και της το είπα και μου λέει την έπλυνα καλά. Χαίρω πολύ αν ξαναφάω ντομάτα κάτω να με χε...τε χαχαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia euxaristw gia tis sumboules.

Parko den exw parei alla exw skopo na parw sigoura giati kserw oti tha me bolepsei polu.

Elega omws na min balw to parko sto dwmatio mou giati tha einai polu stena. Tha balw kai mia poluthrona pou exw idi gia na to thulazw...isws na akoumpaw to port mpempe panw stin polithrona kai na min parw ti basi.

Kokona egw me tis fraoules ekana liker fraoula! einai polu drosero kai wraio gia to kalokairaki!! Exw kanei kai gluko tou koutaliou fraoula sto parelthon, einai wraio me pagwto!

Lia mia xara o mpempis...etoimos na bgei einai!! Den ikserw oti mporei na sou spasoun ta nera me to sex!!

Tha koitaksw kai sto IKEA pou mou eipate. Este auto pou mou ebales to eixa dei, euxaristw pantws!

Maximaki egw den tha tous afina na kapnizoun mesa sto spiti mou. Parolo pou kapniza kai egw prin, eimai polu katheti se auto to thema. Kai me neuriazei kai eksw akoma otan paw kai anaboun tsigaro kai mou erxete o kapnos tous. Alla ti na peis gia to eksw, exei tuxei kai exw allaksei thesi 2-3 fores giati me enoxlei na mou erxete sti mouri o kapnos. Auto to eixa kai otan kapniza bebaia, den ithela na mou erxete sta moutra oute o dikos mou kapnos me enoxlouse. Lete na imoun krufoantikapnistria kai na min to ksera?? :lol::lol:

Este egw sti thesi sou tha zitousa kai tou antra mou na kathomaste panw 1-2 fores tin ebdomada kai na mageireuw egw. Den tha mou arese oute emena na pigainw sinexeia na trww mazi tous. Einai opws ton sunithiseis ton kathena kai opws eipes kai esu, esu bazeis tous kanones tou spitiou sou alla kai to ti tha kaneis me ton antra sou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Re koritsia auto pou mou lete to fwtistiko einai apo auta pou mpainei ston toixo ena mikro fwtaki kai mpainei auto apo panw??

Emena einai san aplika, diladi thelw na pw oti den einai ena fwtaki toixou. Mpainei olokliri aplika pou panw se auto mpainei to fwtaki. Den kserw an mpainei auto pou eida sto IKEA. Tha rwtisw ton antra mou.

Kokona auto pou les esu, exeis idi to fwtaki ston toixo kai meta apo panw bazeis auto to fwtistiko louloudi??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!! :):) σε λιγο παω γιατρουλη κ εγω!! για να δουμε τι θα πει..

ναταλια καλα αποτελλεσματα να εχεις!!δεν ειναι ντροπη να τους πεις για το τσιγαρο..πες τους με ομορφο τροπο για να μην τον πειραξει τοσο τον πεθερο σου..

κοκονα περαστικουλια!!!!!!!

ελενα καλως να την δεχτεις την μανουλα!!!κ εννοειτε παρκο!!! θα σε βολεψει παρα πολυ!!

νανσυ καλο κουραγιο με την μικρη..τον μπαμπα της τον φοβαται?

εγω παλι εχω μια πεθερα,γαμησε τα στην καθαριοτητα..με κουραζει παρα που οταν την βλεπω ετσι..δεν καθεται. αφου αν εχω κ εγω λιγο ανω κατω,π.χ τα ριχταρια δεν καλα στρωμενα γιατι καθομαστε,ντρεπομαι..

λια ολα καλα με το μωρουλι σου!!!μπραβο σας!! οσο για το σεχ εμενα δεν μου καθεται..πρεπει να τον βιασω!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sto fagito k emena etsi ekane otan den douleue i pethera mou mageireue auti k pigainame ekei k trwgame twra mono kuriakes pame dipla trwmw monoi mas k as kanei fagito auti kamia fora mou to fernei den pame emeis.. to idio kanw k egw otan mageireuw...

genika einai diakritikoi k den me enoxloun...

elena k egw imoun etsi den mou arese na erxetai o kapnos sta moutra mou k as kapniza k egw mou tin edine...

eutuxws den erxontai edw na katsoun opote to exw afisei pros to paron etsi afou varethika na ta lew... meta me to mwro tha eimai katheti den to suzito...

maraki me to kalo na seis tin mpempa sou...

tous to exw pei k me to kalo k enoxlimeni afantasta alla pali ta idia... :twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα το φωτιστικό που σου έβαλα είναι αυτό του ικέα που λένε και τα κορίτσια.

Και αυτό είναι απλίκα http://kalkito.gr/product.php?id_product=784 Μπορείς να βάλεις το πορτ μπεμπε στη βάση του καροτσιού για τον πρώτο καιρό αφού θα πάρεις πάρκο δεν έχει νόημα να πάρεις και βάση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα και αυτό είναι ωραίο και μπορεί να το κρατήσει για πολλά χρόνια στο δωμάτιο της http://www.inart.gr/prd_images/3-10-282-0062_zoom.jpg ή αυτό http://www.inart.gr/prd_images/3-10-282-0048_zoom.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...