Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 Νο5 Show Must Go On!


Recommended Posts

τωρα μου εμφανισε τα μνμ.ειπα κ εγω τοσα λιγα γραψατε;

εγω ηθελα να παρω καδρακια απο τα lapin ειχαν ομως 70 ευρω το ενα επομενος δεν σκεφτηκα τα εξοδα για τα μεταφορικα μου φανηκαν πολυ λιγα μπροστα στην διαφορα με τα lapin...

αχ εστε μου σιγουρα ειναι πολυ μεγαλο ζορι το ζαχαρο..κοντευεις κ θα ηρεμησεις..

παω για σιδερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Este mou to sidero egw sto plai to ebala aptin meria tou toixou kai erxete kai kleinei h kounoupiera apo tin eksw meria apo kai pou tha sikwnw to mwro.

Kserw pws einai na min mporeis na fas gluka...egw ana diastimata kanw mia therapeia me kortizoni kai prepei na min trww oute alati oute zaxari. An exeis pitharxisei ton eauto sou einai kalo. Egw pantws an mou poun na ta kopsw apla to bgazw apto mualo mou kai den ta trww.

Apo tsantes mou arese kai h prwti alla kai h teleutaia h xaki.

Cristy entaksei afou den eixate kanei tipota...exei polla pou mporeis na kaneis kai gia koritsi.

Tha deis siga siga tha to breis kai auto. Egw exw kanei arkoudakia. H Aleka neraides kai kastra. Exei diafora.

Nancy telika me tis afises mickey/mini ti ekanes tha baleis?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

este k emena to xaki mou arese perissotero... upomoni koritsaki mou me to zaxaro ligo emeine..

cristi mpravo sas mia xara i mpempa telika afou den eixate provlima den peirazei sunithws sto prwto den se noiazei k polu ti tha eina gero na einai mono...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρολινάκι σε επιασε πάλι το παλιομπουκωμα περαστικά και υπομονή! Τι γλυκιά η Λυδια σου, έρχεται και η Αγγελική το πρωί στο κρεβάτι μας και θελει να την κρατάω αγκαλια και οταν πάω να σηκωθώ να της φτιάξω γάλα μου λεει ελα ξαπλωσε μαζι μου.

Σταυρουλα και μενα μου αρεσει η χακι πιο πολύ, υπομονη και εσύ με το ζάχαρο λιγο εμεινε.

Πάω να φάω έφτιαξα τραχανά και να πάρω μετά την μικρή απο τον παιδικό.

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ταισα τη σκατουλα το αυγο της (δεν το εφαγε το πρωι επειδη βιαζομουν) και το γιαουρτακι της και την επεσε για νανι... οπως καταλαβαινετε θα ακολουθησει και η μαμα το δρομο του κρεβατιου!

σταυρουλα μου αρεσε υπερβολικα η χακι και αυτο που ειπες για το ανοικτοχρωμο δεν ισχυει επειδη ειναι για τα παιδια μας θα τα πλενεις πιο συχνα! δεν το εχω ξαναδει πολυ συχνα σε τσαντα αλλαξιερα... αλλα γιατι θες να παρεις και αλλη? μετακομιση θα κανεις καθε φορα που θα βγαινεις με το στρατουλη βολτα? εγω νομιζω οτι σου φτανει η τσαντα του καροτσιου.

οσο για τα καδρακια που διαλεξες ξεχασε τα! ειναι παρα πολυ εντονα για το δικο σου δωματιο ασε που δε ταιριαζουν οι πειρατες με τα ζωακια....αλλα γιατι να βαλεις καδρακια εσυ? τα ζουγκλοζωακια δεν εχεις παραγγειλει απο το κοζυ? εχει 44 αυτοκολλητα μεσα αρκετα να γεμισεις 2τοιχους!!!

καλα εκανες και πηρες τα μπεζακια! σας χρωσταω και αλλες φωτο με πορτμπεμπε στολισμενο, τοιχους στολισμενους και λοιπες παρεμβασεις μου!!!

παντως σου μπραβο που τα εχεις καταφερει τοσο καλα και δεν περνεις ινσουλινι.... ελα λιγο μας εμεινε υπομονη....

καλως την κριστι μας με τη κορακλα!!! γερη και δυνατη ναναι!!! αφου δεν εχεις κανει ετοιμασιες μην αγχωνεσαι απο θεματα δωματιου για κοριτσακια υπαρχουν τα παντα και ειμαστε εδω να σε βοηθησουμε!!! πες στο αντρα σου να δεις πως θα κατουρηθει πανω του μολις η κορη τον πει "μπαμπα μου"!!!!

μια χαρα ειναι τα κιλακια της!!!

παπιοποντικομανα αν το κανω αυτο με τη κοκοπικενα το πολυ πολυ εγω ναναι κατω απο το κρεβατι και αυτη να χοροπηδαει απο πανω! σε ματιασα που δεν το ελεγες τοσο καιρο οτι ησουν καλυτερα και τωρα ξανακυλλησες.... αντε και εσυ υπομονη γιατι σε βλεπω σε βλεπω πριν βγει ο μαιος να μας την κανεις!

καγκουρακι μου ναυπλιο τι ωραια! εμενα οταν ξυπναει της ανοιγω το παραθυρο και παω και ξαναξαπλωνω στο δικο μου το κρεβατι και κανω δουλειες και η σαντυ καθεται με τα ποδια πανω στο τοιχο

και ρεμβαζει με τον ηλιο να της χτυπαει τα μουτρα!

ελενα δεν μας λεει η νανσυ τι θα τις κανει τις αφισες... και εγω εχω σκασει τοσο καιρο να μαθω!!!

νανσυ μπορει απο κοντα να δειχνει καλυτερα η κουρτινα μη ξεχνας οτι το δωματιο δεν "ντυθηκε" ακομη εκει θα φανει αν πηγαινει ή οχι!

δε μου ειπατε σας αρεσε το σχεδιο αυτο να το κανω στις κουρτινες μου ή παει πολυ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα συμφωνώ με maxim για την κουρτίνα. Για τα καδράκια έχεις δίκιο, δεν θα βάλω. Αν δεν βρω κάτι άλλο μάλλον θα πάρω την χακί, υπάρχει και σε κόκκινο αλλά μου κάνει περισσότερο για κορίτσι. Τι λέτε? http://www.amazon.co.uk/5pcs-Baby-Nappy ... WHROT9TKZJ Βέβαια θα ταίριαζε με το καρότσι μου που είναι κόκκινο. Έχει πολύ καλή τιμή πάντως. Η τσάντα που έχει το καρότσι μου είναι πολύ μικρή και ήθελα και μία μεγάλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιμενεις οτι ειναι μικρη.... μην παρεις την κοκκινη γιατι εχει το μπεζακι και το κανει πιο κοριτσιστικο, καλυτερα το χακι... βλεπεις το καροτσι το εχω διπλα μου στο σαλονι και μπορω να συγκρινω!

cristi http://www.girgiris.gr εχει τα παντα μεσα 100σελιδες να χαζευεις αυτοκολλητα και ταπετσαριες

ναταλακι μολις διαβασα το μαιλ τους ειναι υφασμα και στερεωνεται σε ειδικο σιδηροδρομο το οποιο κοστιζει οπως καταλαβαινεις.... 90ευρω το μετρο(λογω του σιδηροδρομου)....ακριβο ρε μαμωτο....

παω να ταισω τη μικρη και ξαναρχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελειωσα το σιδερο πεθανε κ ο παππους τωρα το μεσημερι.ευτυχως η μαμα μου ειναι ηρεμη..δεν ανεβηκα αμεσως πηγα αργοτερα κ αφου ειδα οτι ειναι ολα οκ κατσαμε λιγο με την μικρη.τον παππου δεν τον ειδα δεν κανει λεει να βλεπει εγκυος νεκρο γιατι παιρνει το μωρο το χρωμα του νεκρου..η μανα μου παντως που οταν ηταν εγκυος στον αδερφο μου κ ειδε νεκρο ο αδερφος μου οταν γεννηθηκε εκλαιγε κ μπλαδιαζε για πολυ καιρο..

εστε μου εχασα το μνμ για τις αλλαξιερες κ δεν μπορω να σου πω την γνωμη μου..

αλεκα κ ετσι οπως μας ειχες βαλει σε φωτο τις κουρτινες μια χαρα ηταν!

ελενα δεν ξερω ακομα..ο αντρας μου λεει σιγα που θα βαλεις ποντικια στον τοιχο :lol::lol::lol:

αυτα παω να τακτοποιησω τα ρουχα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα εγκυουλες!!!!!!!!!! εστε η χακι κ η κοκκινη μου αρεσε πολυ!!!η δικια μου ειναι ανοιχτο μπεζ με αρκουδακια!!!

κριστυ μπραβο που ειναι ολα καλα κ θα βγει η κοριτσαρα!!! παντως αν τον ελεγε ο γιατρος στον αντρα μου οτι μπορει να αγορι κ μετα να πει οτι ειναι κοριτσι θα πεθαινε απο την στεναχωρια :( ... τωρα πια το εχει εμπεδωσει καλα οτι θα εχει κορη κ ολοι τον λενε οτι η κορη θα σε εχει στα ωπα ωπα!!!!

χρονια πολλα στους εορταζουσες!!! κ εμενα ο πεθερος μου γιορταζει κ μολις φαγαμε!!σκασαμε απο φαι..κ τι δεν ειχε..κατσικακι,ρολο χοιρινο,ρυζι,πατατες.απιθανο σπιτικο τζατζικη,σαλατες κ στο τελος γλυκο!!!ηπιαμε κ τις μπυριτσες!!!

αλεκα ναι περπαταει πια!!!! η κτηνιατρος δεν το περιμενε,επαθε πλακα..μου λεει την αναστησες,την λεω ριξαμε κατι ξενυχτια ομως..!!την πρωτη βδομαδα ηταν για ευθανασια,την δευτερη οτι θα εμενε παραλυτη,την τριτη βδομαδα οτι θα ειναι τυφλη.. απλα δεν κανει πια τις εντολες που της ειχαμε μαθει..το κατσε κατω,ξαπλωσε,κανε τουμπα,φερε το μπαλακι κ αλλα....για μενα ειναι τελεια πια!!!!

νανσυ συλληπητηρια για τον παππου.. κ εμενα ετσι μου ειπαν οτι δεν κανει,αλλα μου το παν οταν ηδη ειχα παει σε μια κηδεια..ηταν μια γιαγια.. α φανει αν ισχυει αυτο που λενε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα στις ομορφες κοιλιτσες...

Ξερω εχω χαθει τον τελευταιο καιρο αλλα οποτε μπορω μπαινω κ σας διαβαζω...

Χαιρομαι που ολες κανουμε τις ετοιμασιες μας κ τις αγορες μας για τα μωρακια μας..

Εστε κανε λιγο υπομονη ακομα με το ζαχαρο κ την διατροφη μια χαρα τα πηγες αλλα φτασαμε σχεδον στο τελος.....α και η χακι κ η κοκκινη τσαντα μου αρεσαν πολυ.

Χρονια πολλα σε οσες κ οσους γιορταζουν..

Νανσυ συλληπητηρια για τον παππου...Ζωη σε λογου σας..

Κ γω εχω κουραστει απο τις δουλειες τα πλυσιματα τα σδερωματα...κ ολα αυτα.....κ γενικοτερα τις ετοιμασιες...αλλα τουλαχιστον φτασαμε σχεδον στο τελος κ θα γνωρισουμε τα ζουζουνια μας....

παω να ταισω την μικρη μου..τα ξαναλεμε...φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανσυ τα συλληπητηρια μου για το χαιλαντερ παππου σου.... καλυτερα να ξεκουραστει και η μαμα σου... λες τωρα να βοηθαει εσενα?

ναταλακι τωρα που ξερω πως μπαινει και πως γινεται θα βρω αλλο τροπο να το φτιαξω.... θα ρωτησω για να το φτιαξω απο γυψοσανιδα για να το καν το ιδιο χρωμα με τη βιβλιοθηκη που εχω!!!

κοκονα μου πως ειναι η μαμα σου?

μαρακι μια χαρα η λουσυ σου! γερη και δυνατη και ας μην ακουει εντολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλέκα βρήκα και αυτό το site με οικονομικά σεντόνια-κουβέρτες. Έχει και σχέδιο με λαγουδάκια γαλάζια. Έχει και κάποιες ωραίες τσάντες αλλά δεν γράφει διάσταση μπορεί να τους στείλω email. Δες http://babylife.skroutzstore.gr/c.Kouve ... 89689.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nansy mou sullupitiria gia ton pappou sou. kai emena mou exoun pei oti oi egkues den pane se kudeies oute se nekrotafeia...

este mou leo na pareis tin kokkini pou tairiazei kai me to karotsi... ;)

8 ores ekane i katharistria kai tin boithousa kai ego ligo! alla tora lampei to spiti ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ συλλυπητήρια για τον παππού σου.

Σταυρούλα πολυ καλό το site που έβαλες..Και καλές τιμές. Έχω αρχίσει και τα συγκεντρώνω όλα τα διαδικτυακά ψώνια.

Εγώ διάβασα αναγκαστικά και τώρα έχουμε να πάμε σε 2 επισκέψεις και βαριέμαι...

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Epestrepsa! Exw kourastei thelw na teleiwsei h douleia.

Este pio polu mou arese h xaki. Tha paw na meletisw kai to site pou ebales twra sto telos.

Nancy sullipitiria.

Aleka apo pou parageiles ta sentonakia gia to port mpempe?

Koritsia piga sto farmakeio kai pira krema gia tis thiles. Eixe mono 2. H mia tis freziderm kai h alli tis Fissan. H prwti ekane 16eurw kai h deuteri 4. Fusika pira ti deuteri. Mou eixate pei alli mia alla den tin eixe. Tha dokimasw auti kai blepoume.

Pinaw paw na faw kati kai epistrefw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κοριτσια μου.μακαρι να φτασουμε κ μεις τοσο.αλλα να σας πω την αληθεια δε θα θελα να φτασω σε σημειο που να μαι σαν μωρο κ να με ξεσκατιζουν τα παιδια μου..δυσκολες καταστασεις δεν υπαρχει νοημα ζωης οταν δεν μπορεις να περπατας κτλ..

ο σκλαβενιτης δεν ειχε τιποτα απο προσφορες σε πανες μονο στα μωρομαντηλα κ το babyplanet ειχε ενα+ενα κ το πηραμε βεβαια δεν ξερω εαν μυριζει ωραια αλλα ηταν ευκαιρια.κ το μαλακτικο επισης.

πηρα κ απο αυτες τις τεραστιες σερβιετες ενα πακετο..τα παιρνω σιγα σιγα για να μην με βριζει ο ατρας μου ;);););)

ειχε κ μια βαλιτσα με 32 ευρω μωβ οπως την θελω κ μαλλον θα παω να την παρω..εξαλλου με 3 παιδια θα την χρειαστω σιγουρα κ αργοτερα που φευγουμε συχνα.μαλλον θα ναι η επομενη μου αγορα..

παμε τωρα λιγο επανω που εχει ερθει κ ο θειος μου.θα τα πουμε το πρωι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εβαλα τη μικρη για υπνο και ειπα να σας χαζεω μεχρι να ξεκινησει ο κανακης και να φαω και το σνακ μου πριν κοιμηθω γιαουρτακι με μαρμελαδα....

σταυρουλα σε πειρασμους με βαζεις!!!! θα ριξω μια ματια στα σιγουρα!

ελενα κοιτα στα συστατικα αν περιεχουν λανολινη ειναι μια χαρα, επισης ελεγξε αν μπορεις να τη χρησιμοποιεις πριν θηλασεις το μωρο...

το σαιτ ειναι http://www.azshop.gr τα στελνουν με γενικη ταχυδρομικη και πανω 50ευρω δωρεαν μεταφορικα!

νανσυ χρησιμοποιω το babyplanet απο μωρο στη σαντυ και τωρα ολα τα ρουχα του μικρου με αυτο τα πλενω... το απορρυπαντικο δεν μυριζει αλλα σε συνδυασμο με το μαλακτικο του αφηνει τελειο αρωμα αλλα σε συνδυασμο με το προδερμ μαλακτικο δε διαρκει τοσο πολυ!

μπεμπουλα ξεβρομισατε δηλαδη :lol::lol: ? αυριο λεω να σταματησω τη τεμπελια και να καθαρισω τα μπαλκονια ωστε να κατεβασω τις τεντες και να τις πλυνω που λειπει η απο κατω μου!!!!

αριαδνη μου διαβασε και αν θες εμεις σου κραταμε και το βιβλιο

λεω να βαζω στο μπαλκονι αυτο το δαπεδο που ειναι παζλ με αριθμους ή γραμματακια πολυ μαλακα για να παιζει πανω η μικρη και να μη χριαζομαι και εγω να ριχνω νερα καθε μερα... τι λετε αξιζει να τα παρω να τα βαλω στο μπαλκονι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Μονο υγρά είχα κ έχω...αλλά επειδή το παρακολουθήσαμε αρχικά με υπέρηχο μέχρι κ 22 ημέρα είδαμε ότι δεν έχει γίνει κάτι ακόμα...και έτσι συνέχισα εγώ με τεστακια να δουμε πως θα πάει!! Η αλήθεια δεν είχα ξανά ψάξει μέρες ωορρηξία είναι η πρώτη φορά!! Επομένως δεν ξέρω αν κάνω η όχι!!! 
    • 😊 Εγώ βάζω μόνο την κρέμα σώματος μετά το μπάνιο! Μέχρι στιγμής ευτυχώς δε φαίνεται κάποια ραγάδα.. Στις θηλές μόνο ξεκίνησα να βάζω μία κρέμα γιατί άρχισαν σαν να ξεφλουδίζουν..
    • Ούτε εγώ έχω γραμμή! Εμένα η μικροβιολόγος μου είπε να μην αφήνω εκτεθειμένα φαγητά τώρα που έχουμε πολλές μύγες εδώ στην εξοχή και ότι αυτές είναι που συνήθως μεταφέρουν τα μικρόβια και μετά πλύσιμο καλά τα λαχανικά.. Εννοείται αν προσέχεις με τη γατούλα, την καθαριότητα της άμμου δεν υπάρχει κανένα θέμα! Εμείς έχουμε σκύλο 😊   
    • Κορίτσι μου δεν χρειάζεται να προσεχείς τοοοσο πολύ τα πράσινα να προσεχείς λίγο εγω τα βάζω σε ξύδι όταν είναι να φάω πχ μαρούλι από φρούτα τα πλένω και καθαρίζω την φλούδα μην σε πιάνει άγχος με αυτά 😊 Εχω την μαύρη γραμμή άρχισε αχνοφαίνεται 😊  Στην πρώτη εγκυμοσύνη άργησε πολύ να φανεί αλλά τώρα φάνηκε πιο γρήγορα  Από κρεμες για ραγάδες βάζετε τίποτα κορίτσια; 
    • Δεν έχω αυτοκίνητο σήμερα κ είναι μιά ώρα μακριά χωρίς κίνηση τα νοσοκομεία που εφημερεύουν... Δυστυχώς δεν μένω κάπου κεντρικά να μπορώ να πάω χωρίς αυτοκίνητο... Οπότε αύριο λογικά θα μπορέσω να πάω... Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου🙏 ελπίζω να μην είναι κάτι... Αύριο θα πάω κ ελπίζω να μου τι μπορεί να είναι...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...