Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 Νο5 Show Must Go On!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kalimera koritsia!

Ti kanete simera? Egw den ithela na ksupnisw.

Mallon kourastika apti bolta xtes kai ithela na koimithw polu.

Aleka kai emena to rantebou mou einai stis 8 Maiou. Sas eipa oti emena sto teleutaio rantebou mou ta ekleise ola ta rantebou mas mexri telos?? Mou eipe oti epeidi tha einai pio suxna twra tha ta kleisoume ola gia na min psaxnoume imerominies. Paei ana 3 ebdomades meta ana 2 kai meta kathe bdomada.

Nancy to dwmatio sas mou aresei polu. ta kadrakia ontws tairiaksan polu wraia...twra edeixna kai tou antra mou auto to rafi pou exeis me ta kouklakia...thelw kai egw na balw ena tetoio alla den eixa skeftei tetoio megalo gwniako, wraio einai!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia! simera exoume kathariotita, exei erthei mia katharistria na kanoume geniki. ante na souloupothei ligo to spiti!!!

aleka me to kalo na labeis ta pragmatakia sas ;)

se 9 meres tha do ta zouzounia mou, exo agonia!!! thelo na ta doooooooooooooo :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοιλιτσες και καλη εβδομαδα.

Καλη επιτυχια στα κοριτσια μας που κανουν εξετασεις και καλα αποτελεσματα. Αλεκα εγω ραντεβου 30/4, εκτος αν δεν παρει την αδεια ο μπαμπας μας, οποτε αν θελεις ενημερωσε τη λιστα μας.

Λοιπον...... επειδη για την ωρα δεν θα ετοιμασω το δωματιο της νεραιδουλας, θα κοιμαται μαζι μας στην κρεββατοκαμαρα για να με βολευει στον θηλασμο να μην πηγαινοερχομαι ολη την ωρα, θα ετοιμασω του πριγκιπα μονο αλλα θα το κανω για την ωρα "μικτο", δηλαδη θα βαλω μεσα και κοριστιστικες πινελιες. Το εξτρα δωματιο το εχουμε για την ωρα γραφειο-ξενωνα και βολευει πολυ μιας και εχουμε τρεις την ωρα φιλοξενουμενους. Επισης δεν αξιζει τον κοπο να ετοιμασω ενα δωματιο που θα μπει το μωρο μετα απο 1 χρονο απο τωρα χωρις να ξερουμε ποσο καιρο θα παραμεινουμε στην Καστορια. Σ' αυτη την χωρα και σ' αυτη τη δουλεια ολα ειναι ρευστα..........

Μου αρεσαν τα καδρακια που ειναι ουδετερα και ειναι αυτα http://www.eshopgamou.gr/eshop/idi-vapt ... 5-999.html. Ρε κοριτσια αν καταλαβα καλα τα καδρακια κοστιζουν 5,92 και το κοστος μεταφορικων (αν υποθεσουμε οτι ειναι 2κιλα) 6,5!!!!! αξιζει τον κοπο????

Επισης θελω να μου πειτε σαιτ για φωτιστικα :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Σημερα το μενου εχει κριθαρακι με μοσχαρι για τον πριγκιπα απο χθες και για εμας σνιτσελ κοτοπουλο, κατι λουκανικα που εχω βαλει στο ματι με αβγα απο αλανιαρες κοτες και λιγο πουρε. Ααααααα και ντοματα σαλατα γιατι κανουμε και διατροφη :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρισα! πηγα κατεθεσα τα λεφτα στη τραπεζα αλλα βαριομουν να παω μεχρι τα τζαμπο... ειπα να ερθουν και αυτα και μετα να πα για παπουτσακια!!!

πασχαλιτσακι μου ωραια τα καδρακια που διαλεξες ταιριαζουν για κοινο δωματιο... αλλα να σε ρωτησω θα την εχεις μεχρι ενος ετους στη κρεβατοκαμαρα σου? εισαι σιγουρη γιαυτο? εγω τη σαντυ την αλλαξα 4μηνων και πηγαινα στο δικο της δωματιο και τη θηλαζα... τωρα στο μπομπιρα θα τον αλλαξω πιο αργα δωματιο γυρω στους 6-7μηνες ο χρονος παει πολυ! ισα ισα που και η κοκοπικενα να συνιθησει την παρουσια του στο κοινο δωματιο... σε πληροφορω μεχρι στιγμης που η κουνια ειναι στολισμενη στο δωματιο της δεν την πειραζει καθολου ουτε καν να ανεβει πανω... τωρα περιμενω στον 8ο να μεταφερω τη κουνια για να δω τις αντιδρασεις της....

ο πριγκιπας σου κοιμαται σε κανονικο κρεβατι πλεον?

ελενα μου οσο με πλακωσε το παπλωμα με πλακωσε τωρα τα κεφαλια μεσα παμε σχολειο!!!! ναι πολυ γιατροι το κανουν αυτο με τις ημερομηνιες... καλυτερα να βλεπουμε τα μωρακια μας συνεχεια αντε γιατι μου ελειψε ο κολοκυθας ενα μηνα εχω να τον δω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimeroudia emena me plakwse to paplwma simera prin ligo sikwthika k den skopeuw na kanw tpt xthes vgikame k kourastika polu perpatisa k akousa k kraksimo gt mou eipe i giatros na min kourazomai k isuxasa.... pasxalaki mazi exoume rantevou ston giatro ante na dw ton mpempi mou k emena mou eleipse... aleka zhlepsa k egw tha paw na tou parw papoutsakia aggalia mes tin evdomada...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα.Εγώ δυστυχώς ξύπνησα νωρίς λόγω διαβάσματος.

Αλέκα, μεγειά τα σεντονάκια!Αντε, με το καλό να τα παραλάβεις!

Πασχαλιτσάκι μην αγχώνεσαι με το δωμάτιο, και γώ στην ίδια φάση είμαι!

Beboula και γώ λέω να πάρω την άλλη βδομάδα μια γυναίκα να κάνουμε γενική, να ξεστρώσω κιόλας.Θα έχουμε κρεμάσει και κάτι φωτιστικά που αγοράσμαε, οπότε θα είμαστε μέσα στη σκόνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλα να σε ρωτησω θα την εχεις μεχρι ενος ετους στη κρεβατοκαμαρα σου? εισαι σιγουρη γιαυτο? εγω τη σαντυ την αλλαξα 4μηνων και πηγαινα στο δικο της δωματιο και τη θηλαζα... τωρα στο μπομπιρα θα τον αλλαξω πιο αργα δωματιο γυρω στους 6-7μηνες ο χρονος παει πολυ! ισα ισα που και η κοκοπικενα να συνιθησει την παρουσια του στο κοινο δωματιο... σε πληροφορω μεχρι στιγμης που η κουνια ειναι στολισμενη στο δωματιο της δεν την πειραζει καθολου ουτε καν να ανεβει πανω... τωρα περιμενω στον 8ο να μεταφερω τη κουνια για να δω τις αντιδρασεις της....

ο πριγκιπας σου κοιμαται σε κανονικο κρεβατι πλεον?

Εννοω 1 χρονο απο σημερα. Δηλαδη 7-8 μηνων οταν θα ειναι η νεραϊδουλα μου. Στο νησι ειχα ετοιμασει παιδικο δωματιο απο την αρχη και ειχα μεσα και εναν καναπε για εμενα. Ξεκινησα να κοιμαμαι μαζι του απο μωρουλι και το εκανα για 6 περιπου μηνες, δηλαδη κοιμομουνα χωριστα απο τον μπαμπα μας γιατι οπως σας ειπα ο μικρος θηλαζε καταπαυστα μερα νυχτα ανα 2 ωρο. Φαντασου οτι εκανε κανενα μισαωρο να πιει γαλα, μετα κανενα 15λεπτο να ρευτει, μετα να τον αλλαξω, μετα να τον κουνησω να ξανακοιμηθει και μεχρι να τον παρει κανενα μισαωρο με 1 ωρα το πολυ ο υπνος ξαναμανα τα ιδια :shock::shock::shock::shock::shock: . Ασε που στον καναπε με πονουσε η μεση...... Αφηστε κοριτσια στο πρωτο 6μηνο του πριγκιπα ειχα ταλαιπωρηθει πααααααααααααααααααααραπολυ. Ο μικρος δεν κοιμοταν περα απο 6-7 ωρες συνολο τη μερα και εχω ειχα γινει ερειπιο........ ΕΛπιζω η μικρη να ειναι πιο βολικο παιδακι. Αααααααα επισης μετα τον μετεφερα στο δωματιο μας για να ασχολειται και ο μπαμπας λιγακι, καθε φορα που εκλαιγε δηλαδη και απο τοτε εμεινε σε εμας αλλα ειχαμε και το αλλο. Απο την αρχη δεν ηθελε ναθολου το κρεββατι του!!!!!! Λες και τον ενοχλουσαν τα καγκελα. Το εβλεπε και ουρλιαζε και αναγκαστηκα κοιμοταν μαζι μας στο κρεββατι. Αυτο κρατησε μεχρι τον Νοεμβριο......... Τον εβαζα στο κρεββατι αφου τον επαιρνε ο υπνος και με το που τον ακουμπουσα ξυπνουσε και εκλαιγε....... ΚΑι τοτ τελευταιο...... μεχρι τον Νοεμβριο ξυπνουσε 2-3 φορες τη νυχτα και εκλαιγε κα εγω εχανα τον υπνο μου. Ξεκινησε να κοιμαται συνεχομενα τη νυχτα εδω και 4 μηνες, δοξα τω θεο με λυπηθηκε η Παναγιτσα :):):):)

Λοιπον ...................το φωτιστικο μαλλον το θελω με καποια παιδικη παρασταση, μικυ μαους ας πουμε, γουινι, μπομπ σφουγκαρακη κλπ. Θα μου αρεζε να μην ειναι απλα στρογγυλο αλλα να εχει περιεργο σχημα. Αλλα και αυτα που βλεπετε εσεις ωραια ειναι ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και πάλι και καλή εβδομάδα σε ολες!!!!!

Χρονια πολλά και σε οσες έχετε κάποιον που να γιορτάζει σήμερα. Εμένα γιορτάζουν μαμά και πεθερός :) .

Εμεις χθες ειχαμε παει σε ενα γάμο στο Ναύπλιο, ωραια περασαμε σαν εκδρομουλα το κάναμε γιατι ειμασταν με κάτι φιλους μαζι και τα παιδάκια τους. Δεν ειχε τραπέζι μετά αλλά εξω απο την εκκλησια κοψανε τουρτα και ειχε γλυκο ένα ποτήρι μους σοκολάτα ...συγκρατήθηκα και εφαγα μονο το δικό μου και οχι και το μισο που άφησε η Αγγελική μου ;).

Πολλές ετοιμασιες βλέπω πάλι....

Αλέκα απο τα σεντονακια μου αρεσουν αυτά μετο ποδηλατάκι και απο τις διαστάσεις φαινεται οτι ειναι για λικνο ή port-bebe οχι για κουνια.

tsevoula πολύ πουπουλο βλέπω θα γινει ομορφουλι το δωμάτιο και πολύ κοριτσιστικο οχι τοσο μωρουδιακο.

Ανθή μου να ξεκουράζεσαι οσο μπορεις και η φραουλιτσα θα ειναι μια χαρά, σου ειπε τιποτα για τα κιλά που το παλευες να χάσεις? Ο Πανουλης ειναι καλύτερα φαντάζομαι σήμερα! Καμπύλη ζαχάρου θα κάνω και εγώ αυτή τη βδομάδα εμενα μου έβαλε (75gr, 0-60-120) πάντως θυμάμαι το ειχα πιει χωρις να ζοριστώ (τέτοια γλυκαντζού που ειμαι). Και για αυτο που με ρώτησες πως με πήγε δηλαδη ο γιατρός στο μαιευτήριο...ειχα ραντεβου και επειδή τα αμνιακά υγρά ήταν ελαττωμένα θα πηγαιναμε για προκληση κατευθειαν. Ηταν ομως η μερα που ξεκινουσε το εορταστικό ωράριο των μαγαζιών λογω Χριστουγέννων στην Αθήνα και γινοταν πανικός στους δρομους δεν κουνιοταν τιποτα τίποτα οποτε ειχαμε αφήσει το αυτοκινητο στο φιξ και ειχαμε παει στον γιατρο (Ν. Ψυχικό) με το μετρο. Ετσι ο άντρας μου γύρισε να πάρει το αυτοκινητο και εμενα με πήγε ο γιατρος στο Ιασώ :D .

Ελενα κηπάκο με ζαρζαβατικά τελεια ξερεις και τι τρως.

Αγγελική τι γλυκός ο μεγάλος σου, του αρεσει το Μελινα τελικά.

Νάνσυ ωραιο και το δικο σας δωματιο ταιριαξαν πολύ ομορφα τα πραγματάκια.

Αλεκα τα πήρες τελικά μεγεια λοιπον και οι σαλοπέτες!

Αυτά νομιζω έγραψα πολλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει κοριτσια μπορειτε να με λετε και επισημως ψωναρα :lol::lol::lol::lol: στανταρ δεν υπαρχει αλλη πιο παλαβη απο μενα!!!! το ξεκαθαριζω αυτο!

αφου σημερα την εβγαλα σπιτι ειπα να χαζεψω κουρτινες (ραφες περισσοτερο) για να βοηθησω την νανσυ μας με τις κουρτινες... εκει που εψαχνα εψαχνα εψαχνα τσουπ πεφτω πανω σε ενα σαιτ που λεγεται http://www.iriskourtines.gr και εχει μεσα ιδεες για κουρτινες ειτε στησιμο ειτε ραφες ειτε πως ντυνουμε επιπλα! και τι ανακαλυψα η δαιμονια αυτο που ηθελα να μου κανει η μαμα μου για τις δικες μου κουρτινες τις μυτες!!!! αλλα επειδη δεν προκειτε η μανα μου να το κανει τους εστειλα ενα μαιλ για να μου εξηγησουν αυτες οι μυτες ειναι υφασμα ή ξυλοκατασκευη και απο μεσα ειναι το κουρτινοξυλο? αν μου πουν οτι ειναι υφασμα θα παω στη μοδιστρα μου με φωτο το σχεδιο με τις μυτες και φωτο τις κουρτινες μου να μου πει τι υφασμα και χρωμα να παρω ωστε να μου το φτιαξει αυτη!

σας βαζω φωτο τις μυτες που εχει!

παω να μαζεψω τη κορη απο το σχολειο και θα παμε στη πεθερα που της εοιμαζει φαι για το απογευμα φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera kouklitses mou!!!

kat'arxhn(epeidh exw xathei teleutaia),xronia polla!!!

ekana thn b epipedou.....kai to mikro mas ekseplhkse....koritsaki telika, kai oxi agoraki pou mas eixan pei.....ola pigan polu kala!!!eutuxws,giati eixa trelo agxos....einai 470g h mikrh, kala den einai???

mhpws kserete pws anaferetai to upsos?den mporw na katalavw poso upsos exei...ta grafei me onomasies agglikes....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mprabo Christy pou ola pigan kala me to kalo h mpempoula.

Christy emena stin B epipedou mou eipe o giatros oti apo kei kai pera sou lene upsos sto peripou an rwtiseis giati twra den metrietai eukola to upsos efoson einai diplwmeno to mwro.

Otan pigaineis gia uperixo na rwtas to giatro sou, den kserw an to grafei sto xarti pou sou dinei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα κοριτσάκι τελικά μπραβο που πήγαν ολα καλά!

Υψος δεν μετρανε απο δω και περα γιατι οπως ειπε και η Ελενα ειναι διπλωμενα και το βάρος το υπολογιζουν απο περιμετρο κοιλιας, κεφαλιού και μηκος μηριαιου οστού, μια χαρουλα ειναι τα γραμμαρια της μικρούλας σου!

Γυρισα απο λαική και παω να μαγειρέψω, τα λεμε μετά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα όταν λάβεις τα σεντονάκια περιμένω εντυπώσεις για την ποιότητά τους. Είναι βαμβακερά? Δεν θυμάμαι τι έγραφε στο site που μου έδωσες. Πήρα κι εγώ τα Pierre Cardin τα μπεζ με 27 ευρώ. Περιμένω να μου τα στείλουν αύριο. Ήθελα ένα ακόμα μπεζ σετ και από χαρούμενα θα έχω τα άλλα 2 από mothercare με τα ζουγκλοζωάκια. Το σίδερο της κουνουπιέρας σε ποιο σημείο της κούνιας το βάζετε? Στο πλαινό κάγκελο ή στο προσκέφαλο. Πήρα ένα από Mothercare αλλά δεν μου χωράει στο πλαινό κάγκελο για λίγη μόνο διαφορά και το μεγάλο μέγεθος πιστεύω ότι θα είναι πολύ φαρδυ. Στο προσκέφαλο όμως μπορεί να κάνει γιατί είναι πιο χοντρό το ξύλο.

Έλενα κι εμένα μου είπε τώρα κάθε 2 εβδομάδες και μετά κάθε εβδομάδα. Σήμερα έκανα κι εγώ εξετάσεις αίματος και ούρων. Αλεξάνδρα γράψε με επόμενο ραντεβού 4/5.

Το ζάχαρο επανήλθε στα φυσιολογικά αλλά κοριτσάκια έχει πέσει πείνα όχι αστεία. Είναι πολύ εκνευριστικό να σκέφτεσαι συνέχεια τι και πως θα φας. Ευτυχως εγώ είμαι και εκπαιδευμένη από τις δίαιτες που έκανα στο παρελθόν και έχω μία αυτοσυγκράτηση, αλλιώς δεν θα την πάλευα. Το έχω βάλει στόχο όμως να μην πάρω ινσουλίνη γιατί δεν θέλω να μου κρατήσουν καθόλου τον μπέμπη μου γι'αυτό το λόγο.

Κατερινάκι να τους χαίρεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια ομορφοκοιλιτσες!!!!!!! η μαλλον καλησπερουδια :lol::lol::lol: τετοια ωρα που αποφασισα η παπιομανα να γραψω..

μα απο τις 8.30 εχω σηκωθει...στην κυριολεξια 7.30 ξυπνησε η μικρη :roll: αλλα της αλλαξα παμπερ..και την εβαλα μια ωριτσα στο κρεβατι μου.. ;);) να με κοιταει ..ναμε χαιδευει..ναμε φιλαει...ολο της ελεγα μην μιλας ..και με ακουγε! και που και που μπορω να πω οτι ίσως τον πηρα για λιγα λεπτακια..λαγοκοιμομουν :D:D της το χω ξανακανει αυτο και χαιρομαι πολυ που εστω και ετσι μπορω να χαλαρωσω αν νυσταζω πολυ..

γιατι απο χθες ειμαι παλι μπουκωμενη :evil::evil::evil: παλι το αλλεργικο με εχει πιασει και βαζω κορτιζονη... :(:( γιατι δεν νοιωθω αρρωστη...ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΠΑΛΙΟΜΠΟΥΛΩΜΑΑΑΑΑ..

ανθη μου σε ευχαριστω και απο δω για την παρεουλα που μου κρατησες... :x:-*

κατερινακι μου να χαιρεσαι και απο δω.. την μανουλα σου και τον πεθερο σου..:-* να καμαρωσει τα παιδακια σου και να την αξιωσει ο καιρος και για δισεγγονα!!!!!!!!!!!!

ναταλακι μου ...μαρακι..αλεκακι...εστε...ραπανακι..τσεβουλα...ελενα...τα φιλια μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου άρεσαν αυτές οι κορνίζες πιο πολύ ίσως γιατί δεν έχω πολύ χρώμα. http://www.eshopgamou.gr/eshop/idi-vapt ... 6-999.html

Επίσης, θέλω γνώμη για τσάντα αλλαξιέρα. Ποιά σας αρέσει πιο πολύ από τις 2?

http://www.amazon.co.uk/Large-Nappy-Dia ... Q1MEA1QXM7

http://www.amazon.co.uk/5pcs-Baby-Nappy ... pd_cp_by_0

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

i alitheia einai pws panta protimousa to koritsaki...sthn auxenikh mas eipan mallon agoraki,alla dustixws mou kollhse kai oloi mou elegan pws me evlepan gia agori.xarika pou einai koritsaki telika,apla mou irthe ligo apotomo giati den to perimena!vevaia, klai agori na htan pali thema den tha eixa...to mono pou me endiefere ekeinh th stigmh htan apla na einai ola kala me to mwro mou kai tipota allo....ston antra mou tou irthe kapws apotomo k ekeinou k vasika ekeinos ithele ton gio....twra vevaia exei xarei me thn idea, kathetai kai leei se olous pws apo to koritsi tha exei kai ena pothri nero.....xaxaxaxa tou eipan k olas pws oi seksoualikoi antres kanoun koritsia,opote xarike idiaitera.... ;););)

eutuxws den eixa kanei tipota apo etoimasies opote den mou allakse ta sxedia.mono sto thema tou toixou,elega na kanw to vutho ths thalassas, kai twra den kserw ti na kanw gia tin mikroula mou....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεκα μου ειχα παρει αυτα που λες κ τα ειχα βαλει οταν ειχα κανει παιδοτοπο το δωματιο στην κορη μου.κ ο αντρας μου τα ξεκρεμασε κ τα παεταξε :evil::evil::evil:

γιατι πηγαινει η μικρη κ τα τραβαγε κ του φανηκαν πολυ επικυνδυνα μην πνιγει...

επομενως δεν υπαρχει περιπτωση να δεχτει να τα ξαναβαλω..τωρα που ηρθε μια φιλη για καφε κ το ειδε απο κοντα της αρεσε που ναι ροζ γιατι η ντουλαπα κ το φωτιστικο ειναι μπλε κ ο ενας τοιχοσ σιελ κ μου ειπε οτο μονο ροζ του παει.

εαν βαλω ταπετσαρια σε ολη την ντουλαπα θα με σκοτωσει ο πατερας μου γιατι ηταν ακριβη...

μπεμπουλα τι πλακα που εχουμε κ εγω την αλλη εβδομαδα εχω γιατρο μαλλον θα κλεισω για την τριτη..

οντως περιμενα οτι θα διαβαζα σελιδες κ ολες ειστε απων..η εστε που ειναι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...