Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αστεία που έχουν πει οι μικροί μας μπόμπιρες.....


molly

Recommended Posts

Τι θα λέγατε να φτιάξουμε ένα θεματάκι με όλες τις φοβερές ατάκες-απορίες-ιστορίες που λένε κατά καιρούς τα παιδιά μας?

Έτσι για να γελάσει και λίγο το χειλάκι μας.....το χρειαζόμαστε στην εποχή που ζούμε....

Άλλωστε είμαστε site για μανούλες.....άρα εδώ έχουν θέση τα χαμόγελα και η χαρά που μας δίνουν αυτά τα πλασματάκια!!!!

Και ξεκινάω με το γιο μου.....

#1:Έχουμε αγοράσει ένα παραμύθι,το Μπάμπι...το γνωστό ελαφάκι που μεγαλώνει και γίνεται ενήλικας και βασιλιάς του δάσους.

Έλεγε λοιπόν κάπου ότι ο Μπάμπι μεγάλωσε,έβγαλε κέρατα σα το μπαμπά του και παντρεύτηκε τη Φελίνα,την ελαφίνα!Εκείνη γέννησε και έκανε ελαφάκια και ο Μπάμπι έγινε μπαμπάς!!!

Γυρίζει λοιπόν ο Γιώργος και μου λέει:"Κι εγώ μαμά όταν μεγαλώσω,θα πίνω καφέ,θα τρώω τσίχλες και θα έχω κέρατα σα το μπαμπά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!" =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Και το κερασάκι στην τούρτα?Το λέω στη μαμά μου και μου λέει όλο σοβαρότητα:

"......Εξήγησες του παιδιού,οτι οι άνθρωποι δεν έχουν κέρατα,μην το πει καμιά φορά μπροστά σε κόσμο και γίνουμε ρεζίλι?" :)):)):)):)):)):)):)):)):)):))

#2:Έχω πάρει ένα τζιν παντελόνι στο γιο μου με σκισίματα....

Του το βάζω πρώτη φορά....

Σε κάποια στιγμή,γυρίζει και μου λέει:

"Μαμά κοίτα!Το παντελόνι που μου έβαλες κόφτηκε!!!!!

Δεν το κόφτηκα εγώ...μόνο του κόφτηκε!

Μπαμπινίωτης το βλαστάρι μου!!!!!Κόφτηκα-κόφτηκες-κόφτηκε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχ...χα

Αχ Μαρια ειδικα αυτο με τα κεραταειναι best of..μιλαμε ακομα γελαω...

τοδικομου καμαρι δεν εχει πει κατι ακομα..τουλαχιστων κατι τοσο αξιομνημονευτο..αλλα η κορη μιας φιλης μου...

καθομασταν σπιτι μου( στις μαμας μου..ανηπανδρη ημουν ακομα)..τη μικρη την λενε και τη φωναζουν Κυριακη..και μια γειτονισα την λεει ολο Κουλα αυτο..Κουλα εκεινο..και γιρναει το τριχρονο τοτε και της λει..θα σου δοσω μια θα πας μεχρι τον Βεροπουλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω..τρεχω..με εναταρζαν..και εναν εκκολαπτομενο ταρζαν...

αχ αμα τη διες τη γλωσσου..

εχει πει καιαλλα..μικρη την ελεγα τερας...ειναι κουκλιτσα ζωγραφιστη ξανθια γαλανοματα...

και μια μερα που ημουν αρρωστη ηρθε χτηπαει την πσρτα και λεει..εγω ειμαι...το τερας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...