Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΦΩΤΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ'12 ν4


Recommended Posts

Γεια σας γλωσσουδες, ποσα γράψατε πάλι απο το πρωι...

Το πρωι πηγαμε για ένα καφεδάκι ~o) με άλλες δυο γλυκές κοιλιτσες της παρεας μας, το Καρολινάκι και την Ανθή και περάσαμε πολύ ομορφα :YMHUG: και αφού γύρισα και έβαλα την μικρή για ύπνο επλυνα τα μπαλκονια γιατι δεν μπορούσα να τα βλέπω έτσι.

Ελενα περαστικά κάνε οτι σου λεει ο γιατρος, ξεκουραση και η μπεμπουλα θα ειναι μια χαρά.

Ελενα με γεια τα πραγματάκια! Για το γάλα θα σου έλεγα να μην μπεις σε αυτο το τρυπάκι ποσο πινει ποσο βγαζεις έχε το μωρο στο στηθος και στην πρώτη εξεταση θα το ζυγισει ο παιδιατρος και θα δεις. Απο κει και πέρα θα σου προτεινει, κάποιο συνηθως κάθε παιδιατρος προτεινει κάποια μάρκα γιατι έχει τους λογους του...απ όσο ξερω τα γάλατα που ειναι για βρεφάκια κάτω των 6 μηνών τα βρισκεις μονο στα φαρμακεια δεν ειμαι ομως και σιγουρη γιατι δεν ειχα χρειαστει ποτέ ας σου πει κάποια αλλη πιο εμπειρη σε αυτο δευτερομανουλα.

Βικάκι και εγώ το νοιωθω αυτό στο πιπι, σαν να ανοιγει ειδικά οταν σκυβω σε βαθυ κάθισμα, οχι συνέχεια ομως χθες το βράδυ το ένιωθα πάντως, ειχα ρωτήσει και τον γιατρο γιατι το πρωτο ειχα αισθανθει πολύ νωρις και μου ειχε πει να μην ανησυχώ.

Αυτά ποτε θα σταματησει αυτος ο αερας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ααχ κορίτσια να στε καλά, καθησυχάζομαι τουλάχιστον που ακούω οτι είναι σύνηθες!

να ρωτησω κατι, απο που εχετε παρει εκεινο που του καθαριζουμε την μυτουλα?! δεν πηρα ακομα θα στειλω τον συζηγο μεσα σε αυτες τις μερες!

ενδοεπικοινωνία ποια έχετε αμα πήρατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελειωσαμε απο το φαι και το γιαουρτακι μας και τωρα θελω να παω για καφεδακι αλλα δεν βλεπω ο μπαμπας να κραταει τη μικρη και δεν θελω να την βγαλω εξω!

καλα θα δω........

ελενα μαθ. ξεκουρασου οσο μπορεις περισσοτερο... τι εδειξε ο καρδιοτοκογραφος?σου εχει πει τιποτα ο γιατρος σου σε ποια ββδομαδα μπορεις να γεννησεις? υπομονη κουκλα μου σε λιγο θα περασουν ολα

εκεινο για την μυτουλα ειτε το οτρασαλιν(αν δεν κανω λαθος αυτο που ρουφας) ειτε αυτο που πιεζεις για να τα μαζευει δεν κανουν τιποτα ασε που απο το ρουφα ρουφα σου βγαινει η γλωσσα εξω! παντα να χρησιμοποιεις ορο για τη μυτουλα και μια πετσετουλα να σκουπιζεις οτι τρεχει....

ενδοεπικοινωνια μου ειχανε παρει αυτην και απο την πρωτη στιγμη που γυρισα σπιτι τη χρησιμοποιω μεχρι και τωρα! http://www.koukou.gr/default.asp?pid=3&la=1&itmID=875

νανσυ εμεις οταν πινει γαλα το βραδυ ανοιγουμε σαμπανια και ενω επινε η σκατουλα μετα σταματησε το μεσημεριανο γαλα και μετα το βραδυνο..... αλλα τη βλεπεις συνεχεια μπουκωμενη και ετσι δεν ανυσηχω το εχω παρει πλεον αποφαση

ελενα μονο ο παιδιατρος καθοριζει πιο γαλα μπορει να πιουν τα μικρουλικα μας απο την αρχη.... απλως το καλο ειναι οτι πλεον αρκετες μαρκες απο το 1 νουμερο τις βρισκεις και στα σουπερ, αλλιως εδινες μια περιουσια στο φαρμακειο, αλλα να σου συστυσω δεν ξερω αφου δε χρησιμοποιησα ποτε, απο πολυ νωρις εβγαζα με το θηλαστρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα τι θα το αφηνεισ εντελος γυμνο;;;;;;;χαχαχαχα για δοκιμασε!!!!εχεις δει μικρα κουταβακια που κανουν βημα κ κατουρανε;ετσι ειναι κ τα νεογεννητα!απειρο χεσιμο κ απειρο κατουρημα!ουτε μιση ωρα δεν θα μπορεις να το αφησεις χωρις πανα!!εγω την εκανα μπανιο της εβαζα τις κρεμουλες της κ μωλις καθομασταν αγκαλιτσα κ ελεγα αχ τιωραια ακουγα "προοοοουυυυυυυυυπλατσ!!!!!!"κ ελεγα οχι παλι τωρα σε εκανα μπανιο!κ ο αντρας μου γελαγε κ ελεγε παρτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai bre Nancy elega na to afinw to kakomoiro ligo etsi edw kanei polles zestes kai nomizw oti me tis panes sunexeia de tha einai oti kalitero....isws tou bazw kanena seltedaki apo katw na to afinw gumno ligi wra kathe mera. H tha dw pote peripou xezei kathe mera, diladi ennow meta to taisma h prin h kapws na brw wra pou tha kserw oti den xezei.

Kala nai esu kai h mpempoula oli mera me ta skata tha asxoleiste!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxaxaxax nai polla skata tha fame :o:o

molis gurisa apo ta mothercare! polu kali i maia apantouse se oles tis erotiseis! eipe polla gia to fusiologiko toketo, pos ginete i genna! gia ti kaisariki, gia episkliridio kai genika alla polla! a mas eipe kai ti xreiazomaste gia to nosokomeio, oses gennane me kaisariki menoun 5 meres mesa, tha mas dosei leei tin epomeni fora lista, tha mas mathei pos na kanoume mpanio sto moro, pos na to allaksoume kai alla polla!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα μόνο μέχρι το σουπερ μάρκετ πήγα με την μητέρα μου. Έχει τρελό αέρα αλλά φαίνεται ότι έπεσε λίγο τώρα θα δείξει αύριο. Όταν γυρίσαμε από σουπερ φτιάξαμε και ένα αυτοσχέδιο γλυκό για διαβητικούς. Πήρα μους σοκολάτα (sweet&balance) και κρέμα βανίλια έβαλα στην κρέμα τριμμένο μπισκότο ολικής πτι μπερ και στην σοκολάτα φράουλες ψιλοκομμένες. Καλό βγήκε αλλά δεν σε λιγώνει καθόλου γιατί είναι πολύυυυ ελαφρύ. Δεν την παλεύω όμως χωρίς καθόλου γλυκό. Αφού από τώρα έχω κάνει παραγγελία στον καλό μου να με περιμένει στο δωμάτιο του μαιευτηρίου ένα ντονατ γεμιστό με σοκολάτα που είχα σταμπάρει στον φούρνο της γειτονιάς μας. :lol:

Εμένα δεν με πονάει το πιπι καθόλου. Θα δούμε όμως και τι στάση έχουμε την Παρασκευή μάλλον δεν έχει γυρίσει ακόμα.

Έλενα γιατί να μην είναι καλά τα προδερμ? Απλά εμένα μου είχανε προτείνει το fissan και θα δοκιμάσω αυτό. Τώρα δες εσύ πως είναι και της προδερμ. Τα frezyderm τα βρίσκεις νομίζω μόνο στα φαρμακεία δεν έχει στα jumbo και είναι πιο ακριβά.

Πωπω beboula τελικά οι άντρες όλοι ίδια ράτσα. Κι εγώ τα ίδια τραβάω γι'αυτό και αποφεύγω να πάω μαζί του για ψώνια. Μην σου πω και το κορυφαίο. Παλιότερα όταν πήγαινα για ψώνια δεν του το έλεγα γιατί κάθε φορά που το ήξερε λες και έστελνε κατάρες να μην βρω τίποτα και πάντα έφευγα με άδεια χέρια, ενώ όταν δεν του το έλεγα σήκωνα σχεδόν όλα τα μαγαζιά. :lol:

Νάνσυ γέλασα παααααρα πολύ με το χεσιμο :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw pali moni mou emeina sto spiti pige na dei mpala...

elena m k egw kanw suspaseis kathimerina alla den ponaw...

i mesi mou exei arxisei na me varenei

elena emeis ston aderfo mou ta proderm xreisimopoiousame k mou aresan polu... se auto pou leei i nansy exei dikio den nomizw na mporeseis na to kaneis eukola auto pou les na afineis to mwro gumnouliko....

beboula ti wraia egw skeftomoun na arxisw mathimata anodinou alla twra den me afinoun na paw pouthena kathomai spiti logo suspasewn...

sas afinw apw na dw vasilades k na faw tha ta poume aurio filakia polla..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Πήγα στη φίλη μου που σας έλεγα ότι γέννησε και έκανα έναν έλεγχο του μαιευτηρίου.Το δωμάτιο καλό( βέβαια όχι υπερλουξ όπως στο άλλο μαιευτηρίο που είναι 500 ευρώ πιο ακριβό), οι μαίες που είδα πολύ εξυπηρετικές.Εκει έχουν ως πολιτική να έχεις το μωρό στο δωμάτιο απο την πρώτη στιγμή (ενώ στο άλλο επιλέγεις)και φωνάζεις τις μαίες και έρχονται ό,τι θελήσεις. Το κοριτσάκι της φίλης μου γεννήθηκε 2700, βρε κορίτσια αγχώθηκα, ήταν σαν ποντικάκι, μια σταλίτσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Χρόνια πολλά! Βλέπω όλες μας το ρίξαμε στο φαγητό αυτές τις μέρες! Είχατε γράψει πάρα πολλά...δεν θυμάμαι να τα σχολιάσω όλα...

'Οσο για την δική μου εμπειρία στη γέννα...γέννησα φυσιολογικά στις 36 εβδομάδες. Δευτέρα βράδυ (ξημερώματα Τρίτης) πήγα στην τουαλέτα για τσίσα και έφυγε λίγη βλέννα, είχε κάνει μια μικρή διαστολή ο τράχηλος με λίγο αιματάκι (αγχώθηκα γιατί δεν είχα βάλει τα πράγματα στην βαλίτσα και τα άφησα όλα και ετοίμαζα τα πράγματα) ξύπνησα τον άντρα μου και πήγα έκανα μπάνιο. Μετά πήρα τηλ τον γιατρό μου και το πρωί πήγα από το ιατρείο του (δεν είχα καθόλου πόνους). Με εξέτασε και είπε ότι είχα μια μικρή διαστολή αλλά επειδή δεν είχα πόνους μου είπε να ξαπλώσω μήπως κερδίσουμε λίγες μέρες μιας και το μωράκι μου ήταν σχετικά μικρούλη! Τελικά Τετάρτη βράδυ (ξημερώματα Πέμπτης) πάλι πήγα στο μπάνιο για τσίσα και μου έσπασαν τα νερά...πάλι έκανα μπανάκι και πήρα τηλ το γιατρό, αυτή τη φορά όμως είχα και συσπάσεις με πόνους, το πρωί - πρωί με είδε στο ιατρείο του και ειχα διαστολή 3, ξεκινήσαμε για την κλινική, όταν φτάσαμε ήδη ήταν 9 το πρωί και εγώ με διαστολή 5...μου έκαναν επισκληρίδιο και μετά απλά περίμενα...μόλις φτάσαμε τη διαστολή ξεκινήσα τις εξωθήσεις. Μετά από 25 λεπτά είχα ον μικρούλη μου! Ήταν 2750 και όταν φύγαμε από την κλινική ήταν 2550 (σαν κοτοπουλάκι ήταν). Μπορώ να πω ότι ήταν αρκετά ευχάριστη εμπειρία! Δεν ταλαιπωρήθηκα. Το μόνο που θυμάμαι μετά από πόνο ήταν ότι λόγω της πίεσης (από τις εξωθήσεις) είχα πολύ έντονο πόνο στις αιμορροΐδες...Αφού έλεγα στο γιατρό δεν πονάω από την γέννα αλλά με πονάει ο ποπός...Το θυμάμαι και γελάω!

Σχετικά με τα καλλυντικά του μωρού, να πω την αλήθεια η παιδίατρος μου είχε προτείνει της frezyderm (από φαρμακείο), στην αρχή είχα πάρει της fissan και μου είπε να τα βάλω εγώ αυτά ;) Μετά από κάποιους μήνες επειδή μου εμφάνισε κάτι ερεθισμούς μου πρότεινε της Aven για τα ατοπικά δέρματα την οποία χρησιμοποιώ ακόμα. Όσο για την Σουντοκριμ μου είπε να την αφήσω για καμιά γιαγιά μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα...σχετικά με τις συσπάσεις και εγώ έχω αρκετές μέσα στην ημέρα!Δεν παίρνω μαγνήσιο, μιας και ο γιατρός μου καθησύχασε ότι είναι φυσιολογικό. Έτσι και αλλιώς τις είχα και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη!

Άσχετο...αυτές τις εβδομάδες νομίζω έχει μεγαλώσει αρκετά η κοιλίτσα μου!!!Ειδικά τα βράδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φουσκιτσες μου.

Συγχαρητηρια στα κοριτσια μας που πηγαν στο γιατρο, ειδαν τα μωρακια τους και ολα πανε κατ' ευχην.

Σας ευχαριστω για τις ευχες σας που αφορουν στον πριγκιπακο μου. Ευχομαι να τον συντροφευουν σε ολη του τη ζωη :):):):):):)

Εγω κοριτσια απο κρεμες δεν χρησιμοποιησα καθολου τη σουντοκριμ. Μου ειπαν οτι ειναι πολυ "βαρια" για τα παιδικα πωπουδακια. Χρησιμοποιω ακομη απο την αρχη μια της φρεζυντερμ και ειμαι πολυ ευχαριστημενη. Ειναι λιγο ακριβη αλλα ειναι πολυ καλη. Επισης στις θηλες εβαζα την πουρελαν που ειναι νομιζω απο τις καλυτερες και δεν θελει και ξεβγαλμα. Εγω για γαλατα δεν ξερω να σας πω μιας και οπως προειπα θηλασα για 15 μηνες και ο μικρος δεν πηρε ποτε ξενο, αν και τον προσπαθησα κατα καιρους μετα τον 7ο μηνα. Δοκιμασα ολες τις μαρκες και τους τυπους γαλατος αλλα αυτος ηταν βυζοπληκτος, οποτε δεν εχω αποψη. Γνωμη μου ειναι να μη βιαστειτε, δεστε πως θα πατε με τον θηλασμο και αναλογα θα κινηθειτε ;);););)

Οσο για τα αγορακια και τις διαρροες δεν ισχυει οτι εχουν περισσοτερες. Ο πριγκιπας ηταν και κατουρλιατης και σκατιαρης αλλα ποτε δεν λερωσε σεντονακια και δεν βγηκαν τα τσισακια στο φανελλακι του. Ισως οπως ειπε και η Νανσυ εφταιγε το οτι τον αλλαζα καθε φορα που ετρωγε δηλαδη ανα 2ωρο μερα νυχτα. Αλλα και τωρα μεγαλος δεν μου βρεχεται ουτε καν τη νυχτα που ξυπναει με ενα κιλο τσισα!!!!!

Η δικη μου ιστορια τοκετου εχει ως εξης : Ο πριγκιπας απο την 30η εβδομαδα ειχε εγκαρσια προβολη. Απο τοτε δεν αλλαξε ποτε θεση οσο και αν προσπαθησα με περπατημα. Οποτε η καισαρικη ηταν μονοδρομος για εμενα. Στις 38 εβδομαδες ακριβως. Πηγα τελευταια φορα στο γιατρο Δευτερα και κανονισαμε ραντεβου στο μαιευτηριο για Τεταρτη στις 8,30 το πρωι. Εγω πηγα μπανιαρισμενη και ξυρισμενη με τη βαλιτσουλα μου και εχοντας αγνοια για την διαδικασια, μιας και προτιμησα να μη ρωτησω κανενα και τιποτα για να μην εχω τιποτα στο μυαλο μου. Εφτασα στο Γενεσις και με ανεβασαν αμεσως στο δωματιο μου. Αλλαξα, με ελεγξαν αν ημουν σωστα ξυρισμενη, μου εκαναν το απαισιο κλισμα (μπλιαχ), μου πηραν πιεση και εκαναν ενα καρδιοτοκογραφημα στο μωρο και γυρω στις 9,30 με κατεβασαν κατω στο θαλαμο τοκετου. 10,05 μου εκαναν επισκληριδιο και 10,25 γεννηθηκε ο πριγκιπας μου. Η αναισθησια με επιασε αμεσως και ολα εγιναν πολυ γρηγορα και ανωδυνα. Οταν ακουσα το κλαμα του μωρου δεν μπορουσα να μιλησω απο τα δικα μου κλαματα συγκινησης. Το μονο δυσαρεστο που θυμαμαι ειναι το οτι κρυωνα απο την αναισθησια παρα πολυ, ετρεμα και λες ειχα παρκινσον!!!!!!!!!!!! Ακολουθησε η ανανηψη και μετα με ανεβασαν στο δωματιο οπου και πρωτοκρατησα το μωρακι μου αγκαλια. Μαγικες στιγμες.......... ΚΑι εγω δεν ηθελα καθολου να κανω καισαρικη, ηθελα να ζησω τη μητροτητα στο μεγαλειο της αλλα οπως ειπα δεν ειχα επιλογη. Επισης να σας πω οτι μετεγχηρητικα ολα πηγαν πολύ καλα, δεν ειχα καθολου πονους και σηκωθηκα το ιδιο απογευμα. Και στο σπιτι δεν ειχα υστεροπονους και γενικα ηταν μια ανωδυνη εμπειρια για εμενα η καισαρικη.

Eλενα Μαθ. περαστικουλια κοπελα μου. Ξεκουρασου και κανε οτι σου λεει ο γιατρος και ολα θα πανε καλα :):):):):)

Εχω 2 ερωτησεις :

1) Οι μαιες που ακουω να λετε που μας ειναι χρησιμες? Εμεις πρεπει να τις καλεσουμε στο μαιευτηριο ή θα μας ερθουν εκει αυτες? Τις πληρωνουμε εξτρα?

2) Υπαρχει πιθανοτητα να αφησουν τον αντρα μου να ειναι μεσα την ωρα της καισαρικης? Επιτρεπεται? Και αν ζητησω να μου φερουν το μωρο στην αγκαλια μου αμεσως θα το κανουν ή δεν αφηνουν?

Βεβαια οταν παω στον γιατρο μου θα τα ρωτησω αλλα λεω μηπως τα ρωτησατε ηδη ;);););););)

ΥΓ. Σαν να εγραψα πολλα :shock::shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ..

ΠΗΓΑΜΕ ΕΧΤΕΣ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΣ ΜΑΣ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΝΥΣΤΑΖΩ..ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΩ ΤΟ ΠΟΛΥ ΜΕΧΡΙ 10.30 ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΣΕΡΝΟΜΑΙ..ΤΕΛΙΚΑ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΕΚΤΟ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΜΕΤΑ ΝΟΙΩΘΕΙς ΜΟΝΙΜΑ ΚΟΥΡΑΣΗ Κ ΝΥΣΤΑ..Κ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΩ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ ΠΟΥ ΝΑΙ 10 ΙΟΥΝΙΟΥ..Κ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΜΕΡΑΣ ΕΧΩ ΒΑΠΤΙΣΗ..ΚΑΛΟ Ε;

ΕΜΕΝΑ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΒΑΖΩ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΓΚΑΜΑΤΑ ΤΗΝ PENPATHOL Κ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ Κ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Κ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ.ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΦΘΟΥΡΙΣΕΙ Η SUDOCREAM ΜΕ ΔΥΟ ΜΩΡΑ..Η ΜΑΙΑ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΜΟΥ ΧΕ ΠΕΙ ΜΟΝΟ SUDOCREAM..ΧΑΧΑ.Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΛΕΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ..ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΘΑ ΒΟΛΕΥΤΕΙ Κ ΜΕ ΤΙ ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΡΝΑΝΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΟΙ ΚΟΚΚΙΝΙΛΕΣ.

ΑΧ ΑΥΡΙΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Κ ΜΕΤΑ ΣΚ...ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΜΕ!!ΓΙΟΥΠΙ!!

ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΜΩΡΟΔΙΑΚΑ..Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΣΙΔΕΡΩΣΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΗ ΣΑΝΤΥ..ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΝΙΩΘΩ ΚΟΜΜΑΤΙΑ..ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΤΑ ΠΛΥΣΙΜΑΤΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕ ΑΥΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Νανσουλα.

Να σε ρωτησω κατι ασχετο...... επειδη απο Σεπτεμβρη σκεφτομαι να εχω καποια να μπου κραταει στο σπιτι τον πριγκιπα για να μπω στο ρυθμο μου με τη νεραϊδουλα μου οταν γεννηθει με το καλο, ποσο της δινεις την ωρα? Εγω σκεφτομαι να την εχω απο τις 9-10 το πρωι μεχρι τις 3 το μεσημερι και το μονο που θελω να κανει ειναι να παιζει και να απασχολει τον πριγκιπακο μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκιααα φουσκοκοιλουμπάκια. Σήμερα θα πάω στον διαβητολόγο μου να μου γράψει τις ταινίες που μετράω το ζάχαρο γιατί μου κοστίζουν 80 ευρώ το μήνα :shock: . Είναι τέλεια μέρα σήμερα και δεν με βλέπω να βάζω κώλο κάτω :lol: . Με αυτά που λέτε για την sudocrem με προβληματίσατε. Θα πάρω τότε μία μικρή sudocrem και την Bepanthol baby (που θα την έπαιρνα έτσι κι αλλιώς) και θα δούμε πως θα αντιδράσει ο Στρατούλης. venus μήπως η παιδίατρος έπαιρνε μίζα από τα frezyderm :roll: . Γιατί για τα fissan έχω ακούσει τα καλύτερα και επειδή η frezyderm είναι πολύ πιο ακριβή μάρκα λέω μήπως κάτι βρώμικο παίζει. Τεσπα θα πάρω και fissan στην αρχή ένα μικρό μπουκάλι και αν δεν μου κάνει θα αλλάξω.

ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑΚΙ στο Λητώ μου είπανε ότι οι μαίες έρχονται εκεί αλλά αν θες να έχεις μαία ιδιωτική εκτός μαιευτηρίου μπορείς να ρωτήσεις τον γιατρό σου αν μπορεί να είναι μαζί σου στον τοκετό αν και αν γεννήσεις με καισαρική κατά την γνώμη μου δεν την χρειάζεσαι. Για τον σύζυγο εμένα μου είπε ότι μπορώ να τον έχω μαζί μου μέσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τον σύζυγο εμένα μου είπε ότι μπορώ να τον έχω μαζί μου μέσα.

ΚΑλημερουδια φουσκιτσα μου.

Εννοεις οτι μπορεις να τον εχεις μεσα στην καισαρικη? Γιατι αν αλλου επιτρεπεται και αλλου οχι σημαινει οτι ειναι θεμα γιατρου και μαιευτηριου και οχι θεμα υγειας...... Θελω πολυ να ειναι μεσα ο μπαμπακας μας να το ζησουμε παρεα το θαυμα μας [smilie=love3.gif][smilie=love3.gif][smilie=love3.gif][smilie=love3.gif][smilie=love3.gif][smilie=love3.gif][smilie=love3.gif][smilie=love3.gif][smilie=love3.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!χτες εγραψα μια το πρωι κ με πεταξε κ μια το απογευμα κ με ξαναπεταξε.. δεν ειναι αυτο...ειχα γραψει κ αρκετα..τα νευρα μου :evil::evil: παντως εχω μαρκαρει τις κρεμες που ειπατε!

πασχαλιτσακι να χαιρεσαι τον γιοκα σου,παλικαρι να τον καμαρωσετε κ με το καλο να ερθει κ η αδερφουλα του!

χτες ειχα το πρωτο μαθημα ανωδυνου τοκετου..ενδιαφερον παντως!!!επισης θελει πολυ περπατημα απο δω κ περα..θα βοηθησει στον τοκετο αρκετα!

ελενα μαθ περαστικα..ξεκουραση θελει..

για την εμπειρια της γεννας μπορω να πω οτι μακαρι να μπορουσα να ζω αυτη την στιγμη 100 φορες ..ειναι θαυμα!! εμενα με επιασαν οι ελαφροι πονοι απο δευτερα βραδυ,,την τριτη πηγα σχεδον 4 φορες στο νοσοκομειο κ με εδιωχναν γιατι δεν ειχα διαστολη..οι πονοι ηταν ανα 2 λεπτα.την τριτη νυχτα ξημερωνοντας τεταρτη κ μετα απο πολυ περπατημα μου ειπε η μαια να κανουμε εισαγωγη..λεω επιτελους..δεν αντεχα αλλο,ειχα 2 μερονυχτα να κοιμηθω!με εκαναν καρδιοτομογραφο,κλισμα κ ημουν ετοιμη για ορο! κατα τις 2:10 το μεσημερι αφου φωναζα κ βογγουσα απο τον πονο(να ειναι καλα η μαια που με βοηθησε στις αναπνοες κ ηταν ολες αυτες τις ωρες μαζι μου)ηρθε ο γιατρος,με εβαλε χερι κ μου λεει θα αργησουμε γιατι εχεις 6 διαστολη...απελπιστικα :cry: η αποθεωση.........??????????μετα απο 5 λεπτα μου σπανε τα νερα απο μονα τους κ τιναζομαι απο το κρεβατι..νομιζα οτι μου βγηκε το μωρο..σαν σαμπανια πεταχτηκαν.με 2 σπρωξιματακια βγηκε ο γιοκας μου στις 2:20 το μεσημερι!!μετα την γεννα κοιμηθηκα αμεσως τοσο βαρια,αφου ημουν ψοφια απο την κουραση κ μετα με εβαλαν μεσα στο δωματιο μου κ μου εδωσαν κ το μωρο!!!

σημερα επιτελους εχουμε ηλιο!! κοριτσια πολλα φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΤΟ 4ΗΜΕΡΟ 8 ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ 2 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ 110 ΕΥΡΩ.ΟΜΩΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΣΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΣΟΥ.ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ ΜΕ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ Κ ΕΣΥ ΑΥΤΟΣ ΞΑΦΝΙΚΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ..ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΓΩ ΑΠΟ 13 ΜΗΝΩΝ Κ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ 27 ΜΗΝΩΝ Κ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΘΑ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑΞΕΙ.ΕΧΕΙ ΑΡΧΗΣΕΙ Κ ΖΗΤΑΕΙ ΤΑ ΦΟΡΑΕΙ ΤΑ ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΑ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΩ..ΦΟΡΑΕΙ ΣΑΚΟΥΛΕΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΛΟΥΖΑ Κ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ Κ ΑΥΤΗ ΚΟΙΛΙΑ..ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ..ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ..ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ 5 ΜΕΡΕΣ Κ ΘΑ ΓΥΡΙΣΩ ΟΧΙ ΜΕ ΕΝΑ ΑΛΛΑ ΜΕ 2 ΜΩΡΑ!....ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ 5 ΜΕΡΕΣ Κ ΜΕΤΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΟΛΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΠΟΣΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΝΑ ΓΙΝΩ Κ ΕΓΩ;;ΘΥΜΑΜΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΑ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΜΕ ΤΑ 3;ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΠΟ ΟΣΟ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ..

ΕΣΤΕ ΜΟΥ ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΕΣ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ...ΣΟΡΥ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΩ ΑΛΛΑ ΠΕΣ ΤΟΥ ΝΑ ΣΤΟ ΦΕΡΕΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ..ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΖΑΧΑΡΟ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΔΙΑΒΗΤΙΚΟΥ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΧΤΙΝΑΚΙ ΜΑΣ ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΟ ΑΠΩΛΕΙΑ Κ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ..ΤΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΕΔΩ..Κ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΜΕ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsakia!

Ti kanete.

Pasxalitsaki eixa ksexasei na euxithw na xairesai to antraki sou.

Este emena ena apo ta balitsakia pou mou esteilan (de thumamai pio ap'ola) eixe ena deigma tis soudocrem mesa kai etsi eipa na to dokimasw kai egw apo autous, an kai tha exw kai tis alles kremes pou tha mou ferei apo eksw h mama mou. Alla genikotera egw xrisimopoiousa panta diafores kremes tis bepanthol kai panta itan polu kales.

Nancy an eisai etsi apo twra ton Iounio de tha mporeis na sireis ta podia sou!! Egw twra pou kserw oti egw ligoteri energeia kanonizw otan exw kati h kapou na paw na ksekourazomai prin giati de ti paleuw.

Skeftomai na paw gia ena kafedaki. O kairos einai ligo kalitera apo xtes.

A Nancy auto pou les gia tin kori sou ontws thelei prosoxi...gia sena tha einai ligo duskola ta pragmata alla ksereis ti exw akousei, oti otan gennithei allo mwraki auto apla na tou kaneis ta basika afou outws h allws einai mam kaka kai nani kai na dineis polu prosoxi sto prwto paidaki giati ta katalabainei ola.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΤΟ 4ΗΜΕΡΟ 8 ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ 2 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ 110 ΕΥΡΩ.ΟΜΩΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΣΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΣΟΥ.ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ ΜΕ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ Κ ΕΣΥ ΑΥΤΟΣ ΞΑΦΝΙΚΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ..ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΠΟΣΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΝΑ ΓΙΝΩ Κ ΕΓΩ;;ΘΥΜΑΜΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΑ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΜΕ ΤΑ 3;ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΠΟ ΟΣΟ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ..

Νανσουλα μου αν τελικα παρω κοπελα θα ειναι μια απο εδω που κανουμε ηδη παρεα και ο μικρος την αγαπαει πολυ, ερχεται και συχνα στο σπιτι μας και παιζουν. Μολις τελειωσε φιλολογος και ειναι ανεργη. Την γνωρισαμε τον Οκτωβριο σε ενα παιδοτοπο που δουλευε και ειναι πολυ καλο κοριτσι. Δεν ξερω πως θα βιωσει ο μικρος τον ερχομο της μπεμπας, απλα με προβληματιζει το γεγονος οτι δεν θα εχω και πολυ χρονο να παιζουμε, μιας και εδω στην καστορια ειμαι εντελως μονη και δεν εχω βοηθεια απο κανενα. Οι γονεις και συγγενεις ζουνε στη Βέροια. Γι αυτον το κανω οχι για μενα και αν η μπεμπα ειναι σαν τον πριγκιπα, δηλαδη οοοοοοοοοοοοοοοολη μερα θηλαζει ή θελει αγκαλια οταν δεν πινει γαλα φοβαμαι οτι θα τον παραμελω και θα ειναι χειροτερο......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕ Η ΜΙΚΡΗ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΩΡΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..ΞΥΠΝΑΕΙ 8,30 Κ ΚΟΙΜΑΤΑΙ 10.30 ΜΕ ΦΟΥΛ ΕΝΕΡΓΕΙΑ..ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ Η ΣΚΑΤΟΥΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ..Κ ΕΑΝ ΠΟΤΕ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΛΕΩ ΕΓΙΝΕ ΘΑΥΜΑ..

Κ ΣΚΕΦΤΕΙΤΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙ ΕΧΩ ΝΑ ΠΑΘΩ..ΠΟΥ ΘΑ ΞΥΠΝΑΩ ΑΝ ΘΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΒΑΣΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑΙΣΩ Κ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ..ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.Κ ΣΤΟ ΞΕΝΥΧΤΙ ΤΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...