Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΦΩΤΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ'12 ν4


Recommended Posts

Κατερινάκι και η bepanthol baby είναι πολύ καλή για κάθε άλλαγμα κι εγώ δεν θα χρησιμοποιώ συνέχεια την sudocrem αν δεν έχει πρόβλημα.

Νάνσυ μήπως το incosept που είναι σε λιλά μπουκάλι? Η κρέμα για τις θηλές είναι άλλη αυτή για παράδειγμα http://www.e-farmacy.gr/product_info.ph ... ts_id=1673 και για τις ραγάδες στο στήθος είναι άλλη. Εγώ είχα πάρει μία κρέμα της mustela που έκανε και για τις ραγάδες στην κοιλιά και για τις ραγάδες στο στήθος. Αν την θέλει κάποια να μου πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το φθηνότερο site απ'όλα είναι το Pharmacy4u.gr το έχω τσεκάρει με πολλά προϊόντα. Αλλά το αρνητικό του είναι ότι πρέπει οπωσδήποτε να κάνεις επιβεβαίωση τηλεφωνικά γιατί πολλά από αυτά που δείχνουν στο site δεν τα έχουν και αν δεν τα έχουν σου καθυστερούν την παραγγελία μέχρι να τα φέρουν. To site που σου έβαλα για την κρέμα για τις θηλές δεν το ξέρω τυχαία το βρήκα απλά ήθελα να σου δείξω την κρέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα να πάρω αυτό το σφουγγάρι ή είναι ακριβό λες? να πάρω κάποια άλλη μάρκα? http://www.katerinis.gr/v1/products/view/1188[/quot

υπαρχουν και πιο θφηνα στα φαρμακεια που ειναι το ιδιο φυσικο σφουγγαρι για μωρακια,εγω τα επαιρνα 3 ευρω αν θυμαμαι καλα.Ασε που αυτα τα χρησιμοποιεις κατα τον 3 μηνα οταν το μωρακι θα εχει μεγαλωσει,τωρα που θα ειναι νεογεννητο οι μαιες θα σου πουν να το λουζεις με τα χερια κατω απο τρεχουμενο νερακι.Επισης τα σφουγγαρια αυτα δεν κρατουν αρκετα,χαλανε πολυ ευκολα περιπου 1-1μισο μηνα θα πρεπει να αγοραζεις καινουργιο

jTBrp2.png

IEkup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η βετα εχει δικιο γιατι να παρεις σωνει και καλα chicco? παρε βρε απο το φαρμακειο σφουγγαρι φυσικο να τελειωνεις!

η κρεμα που λεμε για τις θηλες ειναι της μεντελα η πουρελαν...την βαζεις απο τον 9ο μηνα και δεν δημιουργουνται πληγες στις θηλες απο το πιπιλισμα των παιδιων μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia!o kairos edo den leei na ftiaksei fusaei para polu tora kai 2 meres! mas ekane polles zimies :evil: alla pou tha paei tha strosei! simera t'apogeuma exo sunantasi me maia sto mothercare, 2 ores tha kratisei peripou. elpizo na mas mathei xrisima pragmata!!!

pasxalitsaki na xairesai ton prigkipako sou, na einai panta geros kai dunatos :)

Nansy euxaristoume gia tin listoula, kai ego den iksera ti prepei na paro :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia.. popo posa grapsate pali pou enimerwtika pantws k egw eixa kapoies apories k luthikan.. polu wraia k i perigrafi apo tis deuteromanoules gia ton toketo... auti tin krema tis medela mou eipan k emana na parw gia tis fules einai polu kali k den xreiazetai mou eipe na tin ksepneneis k otan thilazeis...

k emena me plakwse to paplwma simera ksupnisa k 2 wres sas diavazw... pasxalitsa na xairesai ton prigkipako sou...

veta k anna mia xara ta mwrakia sas megalwnoun k emena katw einai to kefali...

ax aleka ksexasa na sou pw na to valeis stin listoula tote me to xristinaki den ta skeftomouna auta... ti na kanei arage elpizw na einai kalutera... 30/4 tha ksanadoume ton mpempi mas valto ama thes stin listoula... sas filw paw na kanw k tpt gt tha erthei o allos k oute krevati den estrwsa akoma xixixixi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μαξιμακι μου αυτη τη κρεμα την απλωνεις γυρω απο τη θηλη και πανω στη θηλη και αφηνεις ανοικτο το στηθος γιατι αυτη η κρεμα ειναι σα κολλα και δεν ενοχλει στο θηλασμο ουτε επιρεαζει πουθενα στο μωρακγιατι ειναι εντελως φυτικη....

τυχερες που εχετε και σε καποιον να πειτε τις αποριες... εμεις εδω στο νησι περιμενουμε να γεννησουμε για να μας τα πουν οι μαιες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι θα μαγειρεψετε σημερα??? εγω καρμποναρα θα φτιαξω ετσι λιγη αποτοξεινωση απο το αρνακι!!!

ηδη σκεφτομαι τον επομενο τιτλο για το παρεακι μας.... φτασαμε στην 94σελιδα για πειτε καμια ιδεα για τιτλο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, Χρόνια πολλά!

πως είστε? εμείς περάσαμε μαύρο πασχα, ειχα πολλες συσπασεις το εβγαλα ολο το Πασχ αξαπλα και με yutopar, ακομα υποφερω απο τις συσπασεις, καναμε καρδιοτοκογραφο, και δεν μας ειπε κατι ο γιατρος! γενικως ειτε τον βλεπω λιγο αδιαφορο ειτε εγω ειμαι πολυ τσιτομενη!

καθε μερα εχω αφορητους πονους! φυσιολογικο ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβαζω,διαβάζω και σημειώνω...Ούτε γω ήξερα για τα καλλυντικά του μωρού...Σταυρούλα, και μένα ο αντρας μου έτσι είναι, μου λεει ότι είμαι υπερβολική και ότι αγχώνομαι με το παραμικρό...Σκεψου ότι εγώ δεν έχω ψωνίσει τίποτα, μόνο έρευνα αγοράς έχω κάνει και προσανατολίζομαι να τα κάνω όλα τον Μαιο...

Νανσυ, καταλαβαίνω ότι όταν υπάρχει κι άλλο παιδάκι στο σπίτι, όντως είναι πιο ξεκούραστα στη δουλειά!! Όσο για τα μαιευτήρια που με ρώτησες, είναι στην Πάτρα!

Ελενα Μαθ. περαστικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia gurisa...alla den exw tis antoxes pou eixa...mono jumbo piga kai ta paiksa.

Niwthw les kai den exw katholou energeia. Ase pou me pianoun pali autes oi nustes sto asxeto! Pira merika eswrouxa, tha dw an me bolepsoun gia na parw kai alla, pitzames pou na maresoun kai me koumpia den brika.

Pira sampouan kai afroloutro tis proderm, krema swmatos tis proderm apothemata stoithous Nuk, kai kati mantilakia pou katharizeis to stoithos prin h meta to thulasmo...logika auta ta xrisimopoieis otan tuxei na eisai eksw. Pira kai mwromantila jhonson. Kati polu wraia seltedaki mikra gia to port mpempe kai tin allaksiera kai ena megalo gia tin kounia alla auto pou itan xwris lastixo...

Este esu exeis parei auto me lastixo h xwris?? Posa tetoia na parw gia tin kounia, mono ena pira??

Auto prepei na to plinw prin to xrisimopoiisw?? Mpainei pluntirio??

Mpempoula kai edw xamos me ton aera, polles zimies...xtes to bradu nomiza oti tha spasoun kai ta tzamia tou spitiou!!

Elena perastika...polla apo ta koritsia edw exoun suspaseis, min agxwnese kai ksekourasou.

Delphinaki eida kai ta parka, eida auto pou eleges, polu wraio alla den to eixe se roz, mono mple.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα μπράβο για τα ψωνια,μεγεια!

Και γω το νιωθω οτι δεν εχω πολύ ενέργεια και γενικως αισθάνομαι πολυ ευκολα κουραση...Σε μενα πρέπει να φταίει και το στίγμα..εχει πεσει και πολύ ο αιματοκρίτης και η αιμοσφαιρίνη..Θα ρωτήσω αύριο τον γιατρό μήπως αυξήσουμε το σιδηρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ariadni kai egw exw xamilo aimatokriti, mou eipe oti peftei mexri tin 28-30 ebdomada kai meta den peftei allo opote de mou edwse allo sidiro. Pernw idi 2.

Apla egw apo ton 3 ews ton 6 eixa polu energeia kai de nustaza katholou oli mera enw twra exw arxisei na peftw polu...epeidi omws esu exeis to stigma rwta to giatro mporei na sou dwsei kai allo sidiro.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα μεγειά τα ψώνια. Τα είδα κι εγώ τα προδερμ αλλά μου είπαν ότι το fissan το 2 σε 1 βολεύει καλύτερα. Είναι μεγάλο και έχει και αντλία. Σελτεδάκι πήρα αυτό με το λάστιχο για να στρώνει καλύτερα στο στρώμα. Εγώ έχω 2 τέτοια για το στρώμα όταν λερώνεται το ένα να το βάζω για πλύσιμο και να βάζω το καθαρό. Το ένα το είχα πάρει από Ηρα και το άλλο το πήρα χτες από jumbo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κ παλι..

κοριτσια εγω δεν χρησιμ.σελτεδακια στο λυκνο κτλ.μονο εκει που την αλλαζα.δεν ετυχε ποτε να μου βραχει σαν μωρο..ισωσ επειδη την αλλαζα κ συχνα δεν ξερω..τωρα τα κανουμε χαλια κ βαζω κ οι διαρροεσ δεν ειναι απο το πιπι αλλα απο το μπιμπερο..δεν κοιμομαστε χωρισ αυτο κ το πινει κατα τη διαρκεια τησ νυχτας επομενωσ λερωνουμε συνεχεια τα σεντονια κ απο κατω..κ πρεπει να αξιωθω να παρω υποστρωμα για μονο κρεβατι κ να σταματησω τα σελτεδακια.

βεβαια μου ειπαν οτι με το αγορι θα εχω τρελεσ διαρροες..δεν ξερω εαν ισχυει.θα ναι καινουργια εμπειρια για μενα ο γιος..

κοριτσια εγω που εχω προβλημα με την μια θηλη παιρνω μια που εχει 17 ευρω κ ειναι μια σκατουλα της frezyderm γιατι οι αλλες δεν μου εκαναν τιποτα.αλλα σε εσας οποια κ να βαλετε θα ναι οκ.βγαζει κ η fissan κ ειναι φθηνη.

τωρα για τα σφουγγραρια της κικο ειναι απατη οπως ειπε κ η αλεκα ενα απλο απο φαρμακειο η σουπερ.εγω θυμαμαι το χρησιμ.κ απο νεογεννητο για να κανει σαπουναδα.

εγω κοριτσια μου τοσο συχνα που εβγαζα το βυζι για θηλασμο δεν το επλενα κ καθε φορα..οποτε γκρινιαζε εγω εβγαζα το βυζι..για αυτο κ εχουμε τετοιο κολλημα με το γαλα μαλλον..αυτα τα μαντηλακια δεν τα ειχ παρει δε τα χα δει κ ποτε.αλλα πιστευω το ιδιο με το μωρο μαντηλο θα ναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου παλι σας διαβαζα ποση ωρα.. :D

πολυ αερας μου την εχει δωσει ο κωλοκαιρος,μας εκανε δυο εβδομαδουλες ανοιξη κ τωρα παλι μια συννεφια μια αερα κ εγω κρυωνω κ ευκολα οποτε εχω κ αυτο.

ελενα μου τα σελτεδακια μπαινουν πλυντηριο.

οσο για τα αγορακια νανσυ μου ειναι θεμα παιδιου,εγω με τον αντωνη μου ποτε δεν ειχα ιδιαιτερο θεμα διαροης.ασχετο αλλα ηθελα να σε ρωτησω που μενεις γιατι κατα καιρους εχεις γραψει οτι πηγες σε καποια μερη κ νομιζω οτι ειμαστε σχετικα κοντα!

σφουγγαρι επισης χρησιμοποιησα στον δευτερο η τριτο μηνα.καλα βασικα εγω στην αρχη ηταν το μονο μου κολημα να κανω μπανιο το μωρο.φοβομουν πολυ κ το εκανε ο αντρας μου.ακομα κ ο αντρας μου που το εκανε ετρεμα μην του πεσει το παιδι.ολο βλακειες,αλλα ετυχε μετα που πηγε για δουλεια κ ετσι αναγκαστηκα κ το επλυνα μονη μου το παιδακι.

α κ οσο τα καλυντικα για το μωρο κ εγω πιστευω οτι της frezyderm ειναι τα καλυτερα.εμενα που το παιδι ειχε κ θεμα αλεργειας με εκζεματα κ διαφορα τετοια,ποτε δε μου παρουσιασε καποιο προβλημα κ οσο για τη σουντοκριμ θυμαμαι που τη χρησιμοποιουσα οχι σε καθε αλλαγη,μονο αν τυχαινε να εχει συγκαει η σε καποιο εντονο ερεθισμο.οπως τα ειπε το καγκουρακι.

αχ τωρα θελω γλυκο.ασχετο.

χθες περασαμε πολυ ωραια στα γενεθλεια του μικρου που πηγαμε,εγω ημουν καπως με τη κοιλια κ με ποναγε κ λιγο το πιπι αλλα δε σηκωνομουν κ ευτυχως σημερα ειμαι καλυτερα,οι συσπασεις κ μενα με αγχωνουν πολυ.

ελενα μου λογικο να κανεις συσπασεις στην εβδομαδα που εισαι,μεινε ξαπλα κ θα περασουν.παντως ξερω οτι σε εντονες περιπτωσεις πας κ νοσοκομειο κ σου κανουν ενδοφλεβια χρηση με γιουτοπαρ.δε θελω να τρομαξω,εννοειται,απλα εχε το στο μυαλο σου να μη φοβασαι.κ εγω στον γιο μου ειχα συνεχεια καθε δυο μερες κ οσο περναγε ο καιρος οι πονοι ηταν πιο εντονοι.κ γενησα στις 36 εβδ με καισαρικη,οχι απο συσπασεις ομως.οποτε μην ανησυχεις.

ρε κοριτσια εσας σας ποναει το πιπι;σαν να ανοιγει.στον αντωνη πονουσα νομιζω,αλλα για πειτε κ εσεις αν νιωθετε τιποτα.

ασχετο αλλα θυμηθηκα τη νινιδα.παλι λαδακι ειδικο της φρεζυντερμ χρησιμοποιησα κ του περασε σχετικα γρηγορα αν κ δεν ηταν εντονο το προβλημα,εμενα ειχε βγαλει αναμεσα στα φρυδακια κ λιγο στο κεφαλακι.νομιζω δημιουργειται γιατι φευγει το τριχωμα που ηταν μεσα στη κοιλια για να βγει καινουργιο.κατι τετοιο.

αυτα τα νεα μου,νιωθω οτι κατι εχω ξεχασει να γραψω,τελοσπαντων,οτι ειναι σας ξαναλεω.

προς το παρον φιλακια σε ολες!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικακι στην νεαπολη-νικαις μενω.

κ εγω νοιωθω καπως το πιπι μου ομως οταν κουραζομαι η περπαταω(καθε μερα δηλαδη χιχι)σαν να ανοιγει να το πω δεν ξερω παντως το νοιωθω κ εγω καπως αλλα εμενα ο γιος βρισκεται παρα πολυ χαμηλα κ μπορει να ναι κ απο αυτο.για αυτο κιολας μου χει πει ο γιατρος να μην κανω δουλειες κτλ(ανεκδοτο)επειδη ειναι πολυ χαμηλα ο μικρος.κ εμενα η αληθεια ειναι οτι καποιες στιγμες με ανχωνει αυτη η αισθηση..αλλα μωλις ξεκουραζομαι περναει.καμια ωρα θα τον δω να κρεμεται απο κατω... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Este tha parw tote allo ena kai egw me lastixo kai tha dw pio me boleuei kalitera. Tis proderm ola auta pou pira den theorountai kala?? Ta alla tis fresyderm den ta eida kai de thumomoun kai ti eixate pei kiolas.

Ta pira giati mou arese pou elegan ola oti exei kai xamomuli mesa. Kai auto pou pira einai megalo me antlia.

Nancy gia ta seltedakia pou les, emena stin kounia nomizw pws tha me bolepsoun giati logw kalokairiou eimai sigouri oti tha to exw kai gumno to mwraki na aerizetai h me kanena brakaki mono, opote sigoura tha exoume kai atuximata sto krebataki. kalitera na to exw apo katw to seltedaki.

Nomizw mou menei mono h krema gia tis thules kai kamia nuxtikia, ante kai kanena parapanw eswrouxo.

Autes tis kremes pou lete gia ta sugkamata egw den pernw kamia giati parageila na mou ferei h mama mou apo ekswteriko 2 pou theorountai polu kales.

Koritsia exw alli mia apwria....

epeidi den kseroume akoma ti posotita gala tha bgazoume...an den exoume h an xreiazomaste gia sumplirwma pio lete na paroume?? Auto to perneis apo super h farmakeio?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...