Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΦΩΤΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ'12 ν4


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα φουσκιτσες μου.

Χριστος Ανεστη, χρονια πολλα με υγεια και με το καλο να φερουμε τα μωρακια μας στον κοσμο γερα.

Εμεις γυρισαμε χθες απο τη Βέροια, για 2 μερες πηγαμε και το μονο που καναμε ηταν να τρωμε απο σπιτι σε σπιτι. Καλα ηταν αλλα οταν παμε για λιγο κουραζομαι γιατι δεν αξιζει ο κοπος να ετοιμαζουμε βαλιτσες για τοσο λιγες μερες. Τελος παντων...... γλυτωσα το μαγειρεμα οποτε ολα οκ ;);););););)

Σας διαβασα στα πεταχτα και απ' οτι καταλαβα ολες ζησαμε το πασχα καπως με τον ιδιο τροπο. Οποτε δεν θα σας σχολιασω.

θα σας πω μονο οτι ξερω απο εμπειρια ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ. Εγω μεχρι να γεννησω ειχα παρει εναν αποστειρωτη πολυ καλο και ακριβο (δεν θυμαμαι μαρκα, τον εχω στη Βέροια) που ειχε θεση και για πιπιλες και επαιρνε ολα τα μπιμπερο. ΔΕΝ ΤΟΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ γιατι θηλαζα μεχρι ο πριγκιπας να γινει 15 μηνων. Ηταν οτι πιο αχρηστο εχω αγορασει. Επισης ειχα παρει 3-4 μπιμπερο και αγορασα αλλα 3-4 μπας και μαθει το μπιμπερο και κοψει το στηθος και τα εχω οοοοοοοοοοοοοολα στο ντουλαπι. Ο πριγκιπας θηλαζε αποκλειστικα 7 μηνες και τους υπολοιπους 8 παραλληλα με τροφη εκανε 6 γευματα γαλα-στηθος.

Δεν πηρε ποτε μπιμπερο, παρα μονο οταν χρονισε με χιλια ζορια για να πινει νερακι και οχι καποιο απο τα μπιμπερο που ειχα, αλλα τα αλλα που ειναι ντεμεκ εκπαιδευτικα ποτηρακια. Και τα μπιμπερο τα αγοραζα ακριβα και καλα με θηλη που προσομοιαζει το στηθος για να ξεκοψει απο το βυζι αλλα ματαια.............. οποτε μη βιαστειτε. Δειτε αν θα θηλασετε και μετα αγοραζετε.

Ααααααααααααααα. Ειχα παρει και θηλαστρο της Αβεντ 100 ευρουλακια για να βγαζω το γαλατακι μου και να κοιμαμαι κανενα βραδακι αλλα ειπαμε.............. ο πριγκιπας υπηρξε βυζοπληκτος και πηγε και αυτο χαμενο.

Οσο για τις πιπιλες και τον θηλασμο.............. ο δικος μου θηλαζε 10-12 φορες τη μερα τους πρωτους μηνες και οσο δεν ειχε τη θηλη στο στηθος ειχε την πιπιλα. Αρα δεν ισχυει το θηλασμος και πιπιλα δεν συμβαδιζουν.

Για το σκατοπου λετε και τα παμπερς προετοιμαστειτε γιατι ειδικα τα μωρακια που θηλαζουν χεζουν αβερτα. Και αν σας βγουνε και σκατιαρηδες οπως ο δικος μου θα χορτασετε!!!!!!!!!!!! Εμενα οσο θηλαζε αποκλειστικα=7 μηνες εχεζε καθε φορα πόυ ετρωγε, δηλαδη πανω απο 8 φορες τη μερα. Και ακομη και τωρα κανει κακα 2-3 φορες τη μερα, οποτε καταλαβαινετε ποσο σκατο εχω φαει και ποσα παμπερς εχω αγορασει. Το νεο εργοστασιο της Λιμπερο εγω το χρηματοδοτησα!!!!!!

ΜΑξιμακι για τις συσπασεις οτι σου λενε εχουν δικιο τα κοριτσια. Και εγω στον πριγκιπα ειχα σχεδον απο τον 5ο. Ειχα πετρωματα στην κοιλια, επαιρνα μονο 1 μαγνησιο τη μερα και επειδη δεν ειχα πονο ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο.

Σε επομενο μυνημα θα σας γραψω την εμπειρια του τοκετου μου.

ΔΕΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΙΓΚΙΠΑΚΟ ΜΟΥ. ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΟΡΑΖΕΙ ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ ΜΟΥ. Καρδουλα μου...........ζωη μου.............ανασα μου............ ευχομαι ολη η ζωη σου να ειναι παραμυθενια, τα ματακια σου να δακρυσουν μονο απο χαρα και να εχεις υγεια και τυχη μικρο μου βλασταρακι. Σ' αγαπω οσο δεν μπορεις να φανταστεις οτι μπορει να σ' αγαπησει καποιος.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω γεννησα στις 39εβδομαδες... ειχα παρει το προυηγουμενο απογευμα για καρδιοτοκογραφο πρωτη φορα μαζι με τον αντρα μου για να γνωρισει τον γιατρο πριν γεννησω και οπως καναμε την εξεταση μου λεει ο αντρας μου "το μηχανημα δειχνει 6", του λεω τι 6? στο 10 γεννας! μολις κατεβαινουμε κατω να το δειξω στο γιατρο μου βαζει χερι και μου λεει αυριο γεννας! εμεινα καγκελο.... μου εξηγησε οτι εχω διαστολη, ο τραχηλος ειναι μαλακος θα με βαλει σε τεχνικους πονους αφου δεν ειχα και θα γεννησω μια χαρα... ωσπου και ετσι εγινε το επομενο πρωι....μονο που η μικρη ειχε αλλα σχεδια να χωσει το κεφαλι της στη λεκανη.... οι πονοι δεν με επιαναν οσο και να δυναμωναν και εσπρωχνα μονο οταν μου το λεγανε.... μετα απο 6ωρες και ατελειωτους εμετους (λογω των τεχνιτων πονων) εκανα καισαρικη με επισκληριδιο κατ΄εντολη γιατρου που μεσα σε 2λεπτα ειχε βγει η σκατουλα μου..... το κακο μετα ειναι η αναληψη δηλαδη σε αφηνουν σ'ενα δωματιο μονη για κανενα μισαωρο χωρις το μωρο και χρις κανεναν γυρω σου.... εεεε εκει με πιασανε τα ψυχολογικα μου νομιζα οτι δεν ειμαι καλη μανα γιατι γεννησα με καισαρικη, οτι κατι επαθε το μωρο και δεν ειναι διπλα μου και τετοια.... φυσικα τιποτα απο αυτα δεν ισχυουσε....

η δικια μου τρωει ενα μηλο, μια μπανανα, 2δαμασκηνα, ενα τεταρτο ανανα.... τρωει ολα τα φρουτα εκτος απο ακτινιδιο!!! αυγο τρωει παντα μετα το γαλα της μελατο οχι σκληρο.... ασε εχω βρει την υγεια μου με τη καρεκλα της και το λαπτοπ ναναι καλα τα ζουζουνια!!!

ποτε ερχεται η κουνια αντε γιατι εσκασα!!!

βικακι εμεις ανεβηκαμε νουμερο ειμαστε στο 6 αλλα πανα βρακακι μπας και καταφερουμε και κοψουμε τις πανες!!!!

παω να της φτιαξω τον τραχανα της ξαναρχομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει φαγαμε και τον τραγανα (της το παραγεμισα παλι δεν θα πιει γαλα το βραδυ αλλα χαλαλι της.... της εριξα μεσα στο τραχανα γαλα) και συνεχιζ να σας διαβαζω απο την τουαλετα (μην ανυσηχειτε δεν περνανε οι ευωδιες μεσα απο το λαπτοπ :lol::lol: )

νανσυ η δικια μου ειναι ησυχη οσον αφορα τα ρουχα.... μη ανυσηχεις θα στρωσει καποια στιγμη θα βαρεθει και θα σταματησει....

ελενα μου αποστειρωτες μπορει να μην ειχαν οι μαναδες μας αλλα τα βραζανε.... θες ολη μερα να εισαι με μια κατσαρολα στο ματι της κουζινας??? :lol:

η επισκληριδιο δεν χανει την επιρροη της γιατι ειναι μεσα στη μεση σου σαν ορος απλως αν πονας πολυ σου αυξανουν την δοση και μολις τελειωσεις απλα σου αφαιρουν τον ορο αυτον απο τη μεση σου επαναλαμβανω...

γιατι δεν υπηρχε αρκετα αμνιακο υγρο γιαυτο την εβαλε σε τεχικους.... ενω εμενα που δεν ειχαν σπασει νερα ειχα μεγαλη διαστολη χωρις να το καταλαβαινω και ετσι μου τα εσπασε ο γιατρος μου και με εβαλε σε πονους....

εμας καγκουρακι μας αρεσει το λαζυ ταουν!!!!

πασχαλιτσακι να χαιρεσαι τον πριγκιπακο σου... γερος και δυνατος ναναι και να χαιρεται την αδελφουλα του!!!!

συμφωνω με αυτο που λες για τον αποστειρωτη, αλλα αν ειναι να επιστρεψεις δουλεια πρεπει να βρεις τροπο το παιδι να πιασει το μπιμπερο.... εγω για θηλαστρο χρησιμοποιησα της μεντελα για να μη κανω ζημια στο στηθος μου για 4μηνες εβγαζα με αυτο και ο μπαμπας της εδινε το γαλα.... μεχρι 7μηνων την θηλασα γιατι μετα απλως δεν ηθελε απο το στηθος μου και ειχα κουραστει να βγαζω με το θηλαστρο.....

ετοιμαζομαστε να παμε για καφεδακι στη νονα της!!!! εδω παει για βροχη φιλακια τα λεμε μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα παλιά τα βράζανε όλα για αποστείρωση. ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑΚΙ δεν πειράζει το σκατό είναι υγεία :lol: Μπορεί να είναι αηδιαστικό αλλά αν δεν τα κάνουν τα μωρά μας θα αρχίσουμε να ανησυχούμε. Να χαίρεσαι τον μικρό σου πρίγκιπα να είναι πάντα υγιείς και να χαίρεται την ζωή.

Τελικά πήγα jumbo και πήρα αποστειρωτή και θερμαντήρα chicco. Εγώ θα γεννήσω Ιούνιο και θα επιστρέψω Σεπτέμβριο στην δουλειά και θα χρειαστώ σίγουρα θήλαστρο (αν θηλάζω) το οποίο θα το πάρω μετά το μαιευτήριο για να δω πως θα πάει. Επίσης, έχω να σας πω ότι την sudocream στο jumbo την έχει 10 ευρώ τα 250g ενώ στο internet την βρήκα τα 400g 7 ευρώ. Επίσης, δεν είχε fissan, έψαχνα από δω έψαχνα από κει, ρώτησα μία κοπέλα του Jumbo και μου λέει δεν έχουμε. Μήπως σταματήσανε να φέρνουνε? Εσείς βρίσκεται? Εγώ πήγα στο κατάστημα στην Αλίμου. Επίσης, πήρα επιθέματα της Nuk και 2 μπιμπερό, ένα 120ml chicco και ένα 150ml πάλι chicco. To ένα έχει θηλή καουτσούκ και το άλλο σιλικόνης. Επίσης, πήρα φορητό αποστειρωτή που μπαίνει στην τσάντα για έξω και έχει το μέγεθος ενός μήλου. Το χρησιμοποιείς είτε για την θηλή του μπιμπερό είτε για την πιπίλα. Τέλος, πήρα μπατονέτες για το μωρό και έναν ακόμα σελτέ με λάστιχο για το στρώμα. Τελικά για τον βιολογικό καθαρισμό ότι θέλουν χρεώνουν. Μου έδωσαν ακόμα μία προσφορά αυτή τη φορά 80 ευρώ από 180 που μου είπε ο άλλος. Τελικά ή θα πάρω αυτή με τα 80 ευρώ ή θα φροντίσω να καθαρίσω μόνο το στρώμα της κούνιας που δεν είναι καινούριο και τα υπόλοιπα τα πλύνω. ΑΝ και σκέφτομαι και την ταλαιπωρία, προτιμώ να δώσω τα 80 ευρώ για όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΥΠΑΡΧΕΙ FISSANΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΠΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΤΖΑΜΠΟ.ΣΤΑ ΣΟΥΠΕΡ Κ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ ΕΧΕΙ.Κ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΗΣ FISSAN.ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΑΙΡΝΩ Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ..ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΤΗΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ BABY OIL.ΑΛΛΕΣ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜ.ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.

ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΞΟΔΕΥΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΟΜΩΣ ΘΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΛΥΣΕΙΣ.

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΤΑ.ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜ.Κ ΕΓΩ ΕΑΝ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ΑΦΡΟ ΑΛΛΑ Κ ΣΕ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΤΗΝ ΕΠΛΑΙΝΑ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑ ΤΗΣ ΕΞΩ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ.ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ Κ ΕΓΩ ΜΙΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ ΑΛΛΑ ΣΠΙΤΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΛΥΣΙΜΟ.ΣΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΜΑΝΑΔΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΜΕ ΠΛΥΣΙΜΑΤΑ ΚΡΕΜΕΣ ΚΤΛ.ΒΕΒΑΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Κ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΑΛΛΙΩΣ.ΠΡΟΧΘΕΣ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΗΣ ΓΕΜΑΤΟ ΞΗΡΟΔΕΡΜΙΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΖΕΙ ΚΡΕΜΕΣ Κ ΕΚΕΙΝΗ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΒΑΖΕ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ.ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ ΜΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΓΑΠΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ.

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΤΑ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον πηγα σε φαρμακειο και πηρα φαρμακακια και προμηθευτηκα και σουντοκρεμ 8.80! δυστυχως δεν ειχαν το σαμπουαν που χρησιμοποιουσα στη μικρη της πετανθολ μου το ειχε συστησει ο παιδιατρος το πρωτο καιρο να την πλενω με αυτο επειδη εχει την ευαισθητη επιδερμιδα μου δηλαδη με το παραμικρο ξηροδερμια και κοκκινηλες σαν και μενα και φυσικα με το παραμικρο αντιλιακο! αααα αντιλιακο θα χριαστειτε σιγουρα συνιστω ανεπιφυλακτα της φρεζυντερμ αν και ακριβο.... τωρα για τη σαντυ της πηρα της αβεντ θα το δοκιμασουμε και θα δουμε! μου δωσανε και τσαντουλα για το μπεμπη μεγαλη με πλαστικο σελτεδακι μεσα πανεμορφο!!!!

νανσυ εγω ξερω ειτε αγορι ειτε κοριτσι το ιδιο ειναι τι παει να πει.... οπως φροντιζα τη κορη οταν ηταν πιο μικρη γιατι τωρα χεζεται μια φορα την ημερα ετσι θα φροντιζω και το γιο.... και εγω λαδακι δεν της πολυεβαζα ηταν και καλοκαιρι και κολλαγε, βολευτηκα πολυ εναλλαξ ειτε φισαν ειτε προδερμ σχεδον την ιδια τιμη εχουν.... εγω στη ροδο επειδη εχει και τρελη ζεστη βολευτηκα και την πουδρα αν και ο γιατρος διαφωνουσε (εγω με πουδρα φισαν μεγαλωσα!!!)

σταυρουλα δεν θα σε αφησει ο παιδιατρος να χρησιμοποιησεις τις μπατονετες να το ξερεις, με λιγο βαμβακακι εξωτερικα μονο καθαριζουμε τα αυτακια! φυσικολικο ορο να παρεις σε αμπουλες θα τις χριαστεις.... εγω αποστειρωτηρα φορητο δεν εχω παρει απο σας το ακουω πρωτη φορα!!!! κανε μονο το στρωμα της κουνιας και ασε τα υπολοιπα....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκα, καλησπέρα!

Χρόνια πολλά, Χριστος Ανεστη και σε λίγο καιρό με τα μωράκια μας αγκαλιά!!

Επέστρεψα σήμερα και έμεινα Πάτρα γιατί την Πέμπτη έχω γιατρό.Περάσαμε πολύ ωραία, απλά το ταξίδι ήταν τελικά πολύ κουραστικό, υπερέκτιμησα τις δυνάμεις μου :( Επίσης ξεσκίστηκα στο φαγητό :oops: Δεν ξέρω αν ευθυνεται αυτό, πάντως εδώ και 3 μέρες πραγματικά η κοιλιά μου έχει φουσκώσει!!

Διαβασα 20 σελίδες κοριτσάκια, τί να πρωτοσχολιάσω, θα μπω σιγά σιγά πάλι ενεργά στο κλίμα!...

Το καλό είναι ότι εδώ και 2 βδομάδες ςπιτέλους η μπέμπα κλωτσάει, είχα αρχίσει να ανησυχώ...

Φιλιά προς το παρόν!

post-12053-13873939179014_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου ,τι κανετε;

Σημερα πηρα τηλ τον γιατρο κ μιας και ειχε ραντεβου το απογευμα πηγαμε.λοιπον ειμαστε 1556 κιλα.....βεβαιως.εγω εχω τσιμπησει μονο μισο κιλο λεει(παλι καλα).μας ειπε οτι ειμαστε μια χαρα,ο κυριος φασολης μεγαλωνει κανονικα.ψιλοστεναχωρεθηκα ομως γιατι μου ειπε οτι επεδη το σαββατο μπηκαμε στον 8ο δεν πρεπει να κουραζομαι καθολου,ουτε πολλες δουλειες ,ουτε να καθομαι πολυ ορθια!τι θα κανω ολη την ημερα;θα μαγειρευω κ το σιδερωμα θα το κανω καθιστη(το σιχαινομαι).μου ειπε οτι βλεπει οκ τον τραχηλο μονο που σε ενα σημειο βλεπει οτι εχει λιγο μεγαλυτερη διασταση.οχι κατι ανησυχητικο λεει μπορει να ειναι και τυχαιο αλλα καλο θα ειναι να το προσεξω.

ρωτησα για τα αναψυκτικα κ το ανθρακικο κ μου ειπε οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα να πιω αλλα να μην κανω κ καταχρηση.δεν ενοχλει καπου.

του ειπα οτι εχουν πρηστει λιγο την τελευταια εβδομαδα τα ποδια μου.μου πηρε πιεση ηταν μια χαρα,μου ειπε να κανω μια γεν ουρων να δει μηπως εχω λευκωμα.αν και απο εκει ειναι ολα οκ δεν μας πειραζει καθολου το πρηξιμο απλα θελει ξεκουραση.και για τους πονους της μεσης ξεκουραση μου ειπε.

σε 2 εβδομαδες κανω τον μεγαλο υπερηχο (θα κλεισω ημερομηνια για να ενημερωσεις αλεκακι την λιστουλα) και θα ξαναπαω!

μου εφυγε το αγχος προς το παρον κ θα μου επιστρεψει σε 15 ημερες με τον αλλον υπερηχο.

αααα ξεχασα να πω οτι εχουμε το κεφαλακι μας κατω ........

Τωρα σχετικα με τις αγορες,εγω εχω παρει λιγα ακομα,πηρα chicco μπιμπερο με θηλη σιλικονης ,πιπιλα nuk παλι με θηλη σιλικονης .αποστειρωτη σκεφτηκα να παρω αλλα ακομα δεν εχω δει κατι .

Οσο σκεφτομαι το χεσιμο που εχουμε να φαμε ..........πολυ πανα φιλεναδες!!!!!!!!

πολυ ενδιαφερουσες οι ιστοριες απο ις δευτερομανουλες..συνεχιστε κοριτσια να ακουμε εμπειριες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν και λιγο αργουτσικη η ωρα αλλα εχω νεα απο τον γιατρο που πηγαμε.Ο μπεμπουλης ειναι 2 κιλα και ειχε και λοξυγκα οταν με εξεταζε,η κατασταση του τραχηλου ειναι πολυ καλη και επειδη θα κανω καισαρικη μαλλον αρχες Ιουνιου θα εχουμε και τον μικρο στην αγκαλια μας.Κατα τ'αλλα ειπε ξεκουραση οχι περπατημα και υπομονη .

Θελω να τελειωσει και αυτη η εβδομαδα και να αρχισω να οργανωνω την βαλιτσα του μιαιευτηριου αλλα και να ετοιμαζω και οτι ειχα πακεταρει απο τον Σωτηρη...αποστειρωτες,μπιμπερο,ρουχαλακια,ριλαξ ...

jTBrp2.png

IEkup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ..

ΔΟΥΛΙΤΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΛΑ ΗΤΑΝ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ..ΑΝ Κ ΚΟΝΤΕΥΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ..ΑΚΟΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΤΟΤΕ..ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ!ΕΧΤΕΣ Κ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΕΘΑΝΕ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Κ ΑΜΑ ΠΕΣΩ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΗΚΩΣΤΕ ΜΕ!ΧΑΧΑ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΝΩΡΙΣ Κ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΑΛΛΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΞΥΠΝΗΣΑ Κ ΜΕ ΠΟΝΑΓΕ Ο ΟΜΦΑΛΟΣ ΜΟΥ!(ΕΤΣΙ ΝΟΙΩΘΩ ΕΓΩ ΤΙΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ)ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΛΕΩ;ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ.

ΑΛΕΚΑ ΜΟΥ Κ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΟΥΔΡΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΔΕΔΟΜΕΝΗ!Κ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΠΑΝ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΒΙΟΑΤΡΙΚΗ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΒΑΖΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΣΑ.ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ..ΟΤΑΝ ΔΩ ΟΤΙ ΚΟΚΚΙΝΗΣΕΙ ΒΑΖΩ SUDOCREAM ΣΑΝ ΜΩΡΟ ΒΕΒΑΙΑ ΤΗΣ ΕΒΑΖΑ ΑΠΟ ΟΛΑ..ΧΑΧΑ ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΟΠΟΤΕ ΜΟΥ ΚΑΤΣΕΙ..Κ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ςΙΜΑΣΤΕ ΖΟΡΙΚΕΣ ΣΤΗΝ ΕΝΔΥΣΗ..

ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ...ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΑΛΩ Κ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΚΑΝΕΝΑ ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΟ ΑΛΛΑ Π....ΕΣ!ΠΩΠΩ ΚΟΝΤΕΥΕΤΕ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ!

post-4242-13873939180916_thumb.jpg

post-4242-1387393918345_thumb.jpg

post-4242-13873939185985_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια!

Veta μπράβο για τον μπεμπάκο, όλα καλά πάνε!

Νανσυ, καλή επάνοδο στην δουλειά!!Μεχρι πότε σκέφτεσαι να δουλεύεις? Εγω πάντως τα έπαιξα στο Νηπιαγωγείο μια βδομάδα πρίν το Πάσχα και πήρα άδεια..Βέβαια κάποια στιγμή θα με καλέσουν να περάσω Υγειονομική Επιτροπή...μάλλον θα στείλω τον άντρα μου :oops:

Εδώ βρέχει καταρρακτωδώς!Το απόγευμα θα πάω να δώ μία φίλη μου που γέννησε χθές!Ευκαιρία να ελεγξω και το μαιευτήριο γιατί ο γιατρός μου ξεγεννάει σε 2, το ένα το ξέρω, θα πάω να δώ και αυτό τώρα γιατί είναι 500 ευρώ πιο φτηνό και όσο να ναι, το σκέφτομαι, δεν είναι μικρή η διαφορά!

Όντως κοντεύετε πολλές, ζηλεύω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΑΡΙΑΔΝΗ ΜΟΥ 500 ΕΥΡΩ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΜΑΣ.ΓΙΑ ΠΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΛΕΣ;

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ Κ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΑΠΛΑ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ Κ ΜΙΑ ΩΡΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΠΡΩΙ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΛΙΓΑ ΣΚΑΛΙΑ ΕΧΕΙ Κ ΤΑ ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΙΑ.ΑΠΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΗΚΩΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΑΝ ΚΑΤΣΩ ΣΠΙΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΗΚΩΝΩ.ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ Κ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΑΠΟ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ Κ ΤΙΠΟΤΑ.ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΩ ΜΕΧΡΙ ΙΟΥΝΙΟ.ΓΕΝΝΑΩ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 15-30 ΙΟΥΛΙΟΥ. Κ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΙΓΟΥΡΟ ΛΟΓΩ ΔΙΔΥΜΩΝ.ΘΑ ΔΩ ΟΙ ΑΝΤΟΧΕΣ ΜΟΥ ΘΑ ΔΕΙΞΟΥΝ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκιααα φουσκωμένα. Κι εγώ μπαίνω στον 8ο και τα δωμάτια ακόμα τίποτα. Αγχώνομαι και μου φωνάζει ο καλός μου και από πάνω ότι είμαι και υπερβολική. Πραγματικά αν ακούγαμε τους άντρες μας σε στάβλο θα γεννούσαμε και θα μεγαλώναμε τα μωρά μας. :lol: Και το κλασσικό μην αγοράζεις ένα κάρο πράγματα γιατί το δωμάτιο ακόμα δεν είναι έτοιμο και δεν έχουμε που να τα βάλουμε. Όχι του λέω θα περιμένω με την κοιλιά στο στόμα να τα ψωνίσω όταν θα μπω στον 9ο γιατί στον 8ο του λέω οι γιατροί λένε ακινησία και προσοχή. Α ναι μου λέει? Αυτό το "Α ναι" στα νεύρα μου την δίνει :twisted: .

Αλεξάνδρα υπάρχει και πούδρα fissan σε υγρή μορφή. Και αυτό ήθελα να σας ρωτήσω για τον λαιμουδάκο του μωρού που ενώνεται το δέρμα του τι βάζετε. Κι εγώ άκουσα από παιδίατρο ότι η πούδρα σε μορφή σκόνης μπορεί να προκαλέσει αναπνευστικά προβλήματα στο μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Ti kanete. Edw lusakse na fusaei kai exei kanei kai polles zimies.

Koritsia egw apo kalintika kai tetoia oute kserw ti einai to kathe ena oute exw parei tipota.

Mipws kapoia pou kserei akribws ti xreiazomaste na balei mia listoula peripou ti xreiazomaste?

Kai gia to mwro kai gia emas? Simera mporei na paw kai gw Jumbo twra pou isws einai pio irema ta

pragmata. Este auta ta apothemata stoithous apto jumbo ta pires??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΠΙΘΕΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥΣ(ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΤΖΑΜΠΟ ΣΟΥΠΕΡ)

ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΡΑΓΑΔΕΣ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΒΑΖΕΤΕ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΘΑ ΒΑΖΕΤΕ Κ ΜΕΤΑ ΕΓΩ ΧΡΗΣ.ΑΜΥΓΔΑΕΛΑΙΟ

ΑΝΤΙΣΥΠΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΠΙ(ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ)ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΦΗ)

ΟΡΟΥΣ ΑΜΠΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΜΑΤΑΚΙΑ Κ ΜΥΤΟΥΛΑ(ΕΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΓΙΑ ΜΥΤΗ ΠΑΙΡΝΕΤΕ Κ ΣΠΡΕΙ)ΠΑΡΤΕ ΜΠΟΛΙΚΟΥΣ

ΓΑΖΕΣ ΜΙΚΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΕΝΕΤΑΙ ΜΑΤΑΚΙΑ(ΠΑΡΤΕ ΠΟΛΛΑ ΚΟΥΤΙΑ ΔΕΝ ΦΡΟΥΡΑΝΕ

ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ

ΣΑΜΠΟΥΑΝ(Η ΔΥΟ ΣΕ ΕΝΑ)

ΚΡΕΜΑΣ ΣΩΜΑΤΟΣ

ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΣΥΓΚΑΜΑΤΑ(ΟΤΙ ΜΑΡΚΑ ΘΕΛΕΤΕ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ Η SUDOCREAM)

ΛΑΔΑΚΙ ΓΙΑ ΝΙΝΙΔΑ(ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΑΝΟΥΝ)

ΠΑΝΕΣ

ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ

ΕΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΑΦΡΟ ΓΙΑ ΠΛΥΣΙΜΟ ΟΤΑΝ ΕΙΣΤΕ ΕΞΩ(ΕΓΩ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠ.ΑΚΟΜΑ Κ ΤΩΡΑ)

ΜΠΑΤΟΝΕΤΕΣ ΟΧΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΜΥΞΟΥΛΑ Κ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΑΥΤΑΚΙΑ(ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΝΑΙ ΧΟΝΤΡΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ Κ ΕΧΟΥΝ ΜΥΤΟΥΛΑ)

ΨΑΛΙΔΑΚΙ ΓΙΑ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΒΟΥΡΤΣΑ ΜΕ ΑΠΑΛΕΣ ΤΡΙΧΕΣ

ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ ΚΑΘΑΡΟ

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ Κ ΚΟΛΟΝΙΑ ΧΩΡΙΣ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ ΠΟΥ ΜΥΡΙΖΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΜΩΡΑΚΙ..ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ

ΑΝΤΙΛΕΙΑΚΗ ΕΑΝ ΤΟ ΒΓΑΖΕΤΕ ΕΞΩ ΜΕ ΤΟΝ ΗΛΙΟ

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΤΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα ναι από τα jumbo τα πήρα. Θα ήθελα όμως να σας δώσω και αυτό το ελληνικό site για αργότερα που δεν θα μπορείτε να βγείτε έξω για ψώνια. Σύγκρινα χτες τις τιμές σε αυτά που πήρα από Jumbo με τις τιμές σε αυτό το site και είναι κάτι λίγο φθηνότερες στο site. http://www.katerinis.gr/v1/ Έχει από μπιμπερό chicco, nuk κλπ. πιπίλες, θηλές, fissan κλπ. Νάνσυ εγώ για το σώμα θα του πάρω αμυγδαλέλαιο απλά ρωτούσα για τα σημεία που κάνει ζάρες το δερματάκι του και έρχεται σε επαφή δέρμα με δέρμα. Εκεί λένε ότι πρέπει να βάζεις πούδρα γιατί ιδρώνει πιο εύκολα σε αυτά τα σημεία. Αυτή είναι η υγρή πούδρα http://www.katerinis.gr/v1/products/view/1223. Α! Επίσης ήθελα να ρωτήσω για σφουγγάρι. Πότε αρχίζουμε να χρησιμοποιούμε σφουγγάρι και ποιο προτείνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου,

τι απιστευτη βροχή ειναι αυτή σήμερα, θέλω να απλώσω και ρουχα και δεν μπορώ να βγω στο μπαλκονι απο τα νερά. Πρέπει πρώτα να το καθαρισω γιατι έχει βγάλει τετοια λάσπη, χάλια ειναι.

Ελενα δεν προλαβα να σου απαντήσω αλλά σου απάντησε η Αλέκα αυτά ακριβώς θα έγραφα. Μπραβο Αλέκα εισαι αρχηγός!

Κατερινάκι να χαιρεσαι το αγοράκι σου, πάντα ευτυχισμένο να ειναι και να έχει ολα τα καλά του κοσμου, με το καλο να έρθει και η νεραιδούλα σου!

Σταυρούλα θα βρεις προιοντα της fissan εκτος αν εννοεις την πουδρα μονο, για τα κοριτσάκια μου έχουν πει οτι καλό ειναι να την αποφευγουμε και πουδρα σεν της έχω βάλει ποτέ, μονο κρεμα. Επισης να ξερετε η sudocream θεωρειται πιο φαρμακευτική και την χρησιμοποιώ μονο οταν τη βλέπω πιο ερεθισμένη οχι σε κάθε άλλαγμα. Για κάθε άλλαγμα εμεινα απο θέμα απορροφητικότητας πιο ευχαριστημένη με την κρεμα της frezyderm. Για το υπολοιπο σωματάκι κρεμουλα σώματος και να δεις πως τους αρεσει οταν ειναι μικρουλια που τους χαιδευεις ολο το σωματάκι.

Αννα και veta μεγάλωσαν τα αντράκια σας, ετοιμάζονται και αυτά σιγά σιγά οταν γυρνάν με το κεφαλάκι κάτω!

Νάνσυ ειμαι σιγουρη οτι στη δουλεια ξεκουράζεσαι περισσοτερο απο οτι στο σπιτι :) να προσεχεις πολύ με τα διδυμάκια να μεινουν μεσα οσο περισσοτερο γινεται. Η λιστα ειναι πληρης με τα καλυντικά μονο ρωτήστε παιδιάτρους για το αντιηλιακο γιατι έχω διαβάσει εδώ στο mammy οτι πρεπει να χρησιμοποιειται απο τον 6ο μήνα και μετά.

Αντε σας αφήνω

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ εμένα με έχει βολέψει υπερβολικά το Johnson's baby oil που το βάζω όταν είμαι ακόμα λίγο βρεγμένη στο ντουζ και από τότε έχω ησυχάσει. Ενώ παλιά έβαζα μία κρέμα για ραγάδες της mustela και ξεφλούδιζα. Αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να βάζω το Johnson's baby oil και στο στήθος. Στις θηλές βάζω λίγο αμυγδαλέλαιο και όχι πολύ συχνά. Όταν λες αντισυπτικό για το πιπι εννοείς το antibacter? :roll:

Νάνσυ τις γάζες από το φαρμακείο? Πως τις ζητάμε? Γάζες μικρές? Τα demake up δεν κάνουν? πρέπει να είναι γάζα? Τι είναι η νινιδα και ποιο το λαδάκι που βάζουμε? (Πωπωωω τίποτα δεν ξέρω :lol: ) Τις μπατονέτες μπορούμε να τις χρησιμοποιούμε για το εξωτερικό μέρος του αυτιού έχω δει σε videaki πως τις χρησιμοποιούν (αν θέλει κάποια να το βάλω). Νάνσυ ποια κολώνια είχες πάρει και ποια αντιηλιακή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΣΤΕ Η ΝΙΝΙΔΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΚΕΡΙ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΒΓΑΙΝΕΙ Κ ΑΛΛΟΥ ΓΙΑΤΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ.

ΜΟΝΟ ΓΑΖΕΣ Κ ΤΙΣ ΖΗΤΑΣ ΜΙΚΡΕΣ ΞΕΡΟΥΝ ΣΤΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΕΣ ΒΑΜΒΑΚΙ ΝΑΙ Κ ΒΑΜΒΑΚΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ.ΓΙΑ ΕΜΒΟΛΙΑ Κ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΞΕΣΚΑΤΙΖΕΙ ΜΕ ΒΡΕΓΜΕΝΟ ΒΑΜΒΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΓΡΥΠΝΑΝΕ ΤΑ ΜΩΡΑ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΝ ΕΠΛΕΝΑ Κ ΜΕΤΑ ΚΟΙΜΩΤΑΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια σας αν και καπως αργοπορημενα.... ολο το βραδυ φυσαγε και τραβαγε.... αφου να φανταστειτε στο ξενοδοχειο που δουλευω εγινε ανεμοστροβιλος και τους πηρε ολη την περγολα.... τωρα ευτυχως εχει σταματησει....

αριαδνη η μικρη σου ηθελε αρνακι για να κλωτσησει!

βετα και αννα μια χαρα τα νεα σας απο το γιατρο θα σας πριμενω να μου πειτε τις ημερομηνιες!

σταυρουλα μου η νινιδα που λεμε ειναι αυτο που κανει στο κεφαλακι σα πυτιριδα, εγω δεν της εβαζα τιποτα εφυγε με τα λουσιματα....

σφουγγαρι χρησιμοποιησα απο την αρχη σχεδον το φυσικο το κιτρινο που λεμε οτι το κανονικο!

το αντιπακτερ προκαλλει πολυ ξηροδερμια στο πιπι μας, προτημισε ενα πιο ηπιο.

γαζουλες βαζουμε επειδη ειναι αποστειρωμενες, εγω της εκανα τα ματακια με γαζα τους 2πρωτους μηνες μετα με πον πον ή βαμβακακι βουτηγμενο σε ορο....

κολωνια δεν της εβαλα ποτε γιατι δεν μου αρεσουν οι εντονες μυρωδιες

οσο για τις ζαρες που κανει το δερματακι τους μπορεις να βαζεις ειτε baby oil τζονσον ειτε λιγο φισαν σε οποιαδηποτε μορφη θελεις... ετσι και αλλιως επειδη γεννιουντε καλοκαιρι θα ειναι μονο με τη πανα, δηλαδη θα το κανεις το ντουζακι του, θα στεγνωνεις καλα τις περιοχες με τις ζαρες και θα το αφηνεις κανενα μισαωρο μονο με τη πανα για να αναπνευει το δερμα του και αν μπορεις και χωρις την πανα καλυτερα ετσι εκανα στη σαντυ! το φισαν σε πουδρα της το χρησιμοποιουσα οταν εκανε κοκκινες ή μικρα σπυρακια στις ζαρες οχι στο πουλακι.... στο πουλι μονο σουντοκρεμ και εναλλαξ πεπανθολ κρεμα γιατι δροσιζει αρκετα!

παω για το φρουτο της γιατι αργησαμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...