Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΦΩΤΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ'12 ν4


Recommended Posts

XΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΑΣ!

ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΦΑΙ!ΔΕΝ ΤΟΛΜΑΩ ΝΑ ΖΥΓΗΣΤΩ!ΘΑ ΦΑΩ ΤΡΕΛΟ ΚΡΑΞΙΜΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ!ΠΕΙΝΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΛΥΓΟΥΡΑΣ!...

Κ ΕΓΩ ΑΛΕΚΑ ΕΒΑΛΑ ΤΡΕΛΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ..ΠΟΣΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ Κ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ Κ ΔΥΟ ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΑ..ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΕΜΕΙΝΑΝ ΓΙΑ ΣΙΔΕΡΟ..ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΩΙ..ΤΑ ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΑ ΑΥΡΙΟ..Κ ΕΧΩ Κ ΑΛΛΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΣΚΟΝΗ ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΩΝΕ ΟΛΑ ΜΕ ΤΗ ΜΙΑ..ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΠΛΕΝΩ Κ ΤΑ ΜΑΚΡΥΜΑΝΙΚΑ ΠΟΥ ΧΑ ΣΤΗΝ ΣΑΝΤΥ ΓΙΑ ΝΑ ΝΑΙ ΕΤΟΙΜΑ Κ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΟΙΟΣ ΠΛΕΝΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ Κ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΧΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΟΡΙ..

ΑΧ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ΠΛΥΣΙΜΟ ΠΟΥ ΘΑ ΧΩ ΟΤΑΝ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ..ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ Κ ΜΕΙΣ...Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΩ Κ ΜΟΝΙΜΑ ΤΗ ΣΙΔΕΡΩΣΤΡΑ ΕΞΩ..ΒΑΛΕ ΒΓΑΛΕ ΘΑ ΜΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ..ΠΟΣΟ ΖΗΛΕΥΩ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ..

ΤΩΡΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΦΩΤΙΣΤΙΚΟ..ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ Κ ΜΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ!

ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΠΕΙΝΑΩ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kουκλάκια Χρονια Πολλά!Χριστος ανέστη!

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας και να μην ταλαιπωρηθούμε ουτε εμεις ούτε αυτά. :)

Περάσαμε όμορφα κι εμεις,αν κι εγω απο φαι δεν λες οτι εσκασα ή ευχαριστήθηκα γιατι δεν τρώω αρνι και κοκορέτσι και δεν είχε πολλές επιλογές το τραπέζι...Εν ολίγοις έμεινα με την όρεξη κι εφαγα πιτσα απ'εξω μετα!Ετσι κι αλλιώς το στομάχι φουσκώνει με το παραμικρό πια!

Αυτη την έβδομάδα εχουμε να κανονισουμε κι εμείς τα του γάμου και να πάω κι ενα τζάμπο για τα τελευταία,δεν έχω πάρει καθόλου σεντονάκια και άλλα πολλά!

Το άλλο που εχει αρχίσει να με ψιλοφρικάρει είναι τα πονάκια που έχω σαν περιόδου ,και ειναι αρκετα ενοχλητικά έδω και λίγες μέρες.Ο μικρός κατα τ'αλλα υπερκινητικός οπως πάντα.Δεν ξέρω αν ησυχάζει εστω 10 λεπτα συνολικά όλη μέρα αυτο το παιδί!!Που να βγει κι έξω,να δω ποιος θα τον κυνηγάει..

Πλησιάζει ο καιρός...και φοβάμαι μην με πιάσει καμια φρίκη ξαφνικά,γιατι πολυ ανετη ήμουν μεχρι τώρα..

Δεν φοβάμαι καθόλου και δεν εχω αγχωθει για τη διαδικασια ,αλλα λέω μήπως εκεινη την ώρα μου έρθει όλος ο φόβος και δεν μπορω να ανταπεξέλθω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ..

ΛΙΑ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΗΜΟΥΝ Κ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΓΕΝΝΑ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΑΛΛΑ ΟΣΕΣ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΝΧΩΜΕΝΕΣ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΤΗΝ ΓΕΝΝΑ.ΕΜΕΝΑ ΓΛΙΣΤΡΗΣΕ ΣΑΝ ΧΕΛΙ..ΑΦΟΥ ΕΙΠΑ ΤΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ;

ΙΣΩΣ Κ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ..ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΤΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Ax Nancy mou makari na einai etsi toso apla...tuxeri isoun basika.

Sou espasan ta nera kai meta mpikes mesa? An theleis pes mas pws egine, egw twra exw arxisei kai rwtaw oses exoun gennisei pws kai pou tous etuxe kai ti kanane gia na eimai pio proetoimasmeni.

Lia kai egw to idio skeftomai oti imoun polu xalari ws twra kai elpizw na mi frikarw ksafnika.

Basika sumfwnisame me ton antra mou oti otan me piasei oti me piasei de tha to poume oute se goneis gia na min agxwthw, tha pame prwta emeis stin kliniki kai apo ekei kai meta blepoume se poia fasi tha tous paroume thl. Giati egw ama exw polla atoma panw apto kefali mou agxwnomai enw ama ta kanw moni mou eimai pio xalari.

Edw o kairos einai periergos, exei polu aera kai einai Notias, exei zesti alla h atmosfaira exei auti ti skoni aptin afriki. Exw kai tous mastorous eksw kai kataxtupane. Mpainoume stin palia routina pali, pane h giortes. Ase gia to fagito mi lete, oute egw thelw na zugistw, auti ti bdomada tha proseksw mpas kai erthw sta isia mou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou.. xthes eida ena oneiro k petaxtika eida oti upotithrte me epiasan oi ponoi apo twra k pigame stin kliniki alla telika den eixa tpt alla eprepe na katsw na gennisw afou ekana eisagwgh k eklaiga den ithela na gennisw k telika toeskasa to vradu... k edw o kairos xalia einai sunnefia exei k fusaei.. egw den enxonomai nomizw pws tha me piasei fovos tote oxi apo twra... nai nansy gia pes mas tin diadikasia? vre koritsia mono egw kanw toses suspaseis? eseis den exete katholou?

me anusuxei auto

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια. Κατερινάκι θα πάρω να ρωτήσω εδώ για βιολογικό καθάρισμα http://www.fmhellas.gr/ και θα σας πω λεπτομέρειες.

Lia έχεις τσεκάρει τον τράχηλο? Αν είναι οκ έχεις καιρό ακόμα μην αγχώνεσαι.

Νάνσυ κι εγώ δεν είμαι καθόλου αγχωμένη γι'αυτό. Όλα καλά θέλω μόνο να πάνε με τον μπέμπη και να τον κρατήσω στην αγκαλιά μου τίποτα άλλο.

Κι εγώ με το φαγητό το παράκανα και ενώ δεν είχα πάρει καθόλου κιλά λόγω δίαιτας πιστεύω την Παρασκευή που θα με ζυγίσει να έχω πάρει αυτή τη φορά. :?

Τελευταία έχω ένα άγχος για τον μπέμπη. Όλο άσχημα όνειρα βλέπω ότι κάνω υπερβολικές δουλειές και κινήσεις και τον χάνω. :( Maxim τελικά είναι συνηθισμένα αυτά τα όνειρα δεν είμαι η μόνη :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν πήρα τηλ και ρώτησα για βιολογικό καθάρισμα για ένα διπλό στρώμα (της κούνιας λέει δεν το υπολογίζει θα μας το κάνει δωρεάν) και για γωνιακό καναπέ 4μιση θέσεων σύνολο 180 ευρώ + ΦΠΑ. Είναι λίγο τσουχτερά. Θα πάρω και από αλλού προσφορά αλλά σκέφτομαι μήπως δεν κάνω το δικό μου στρώμα γιατί είναι σχετικά καινούριο, περίπου 2 χρόνια το έχω και κάνω μόνο τον καναπέ και του μπέμπη το στρώμα. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emena twra to mono mou agxos me auto to thema einai na mi ginei tipota twra auto to mina, mallon me tromakse o giatros giati mou eipe oti na prosexw polu epeidi an ginei kati twra einai polu duskola ta pragmata gia to mwro. Prepei na exoume perasei tin 34 ebdomada gia na iremisoume.

Maxim pws to ksereis oti kaneis suspaseis? Sklirainei h koilia sou? Emena auto mou sumbainei meta apo kapoia epafi me ton antra mou alla kai auto to exoume periorisei polu twra teleutaia giati me exei piasei fobos.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maxim και μένα σκληραίνει μην ανησυχείς όμως είναι φυσική διαδικασία. Εγώ παίρνω 6 μαγνήσια την ημέρα αλλά δεν μου είπε να πάρω yutopar ίσως επειδή σε 3 εβδομάδες θα τα κόψουμε έτσι κι αλλιώς. Ελενα γι'αυτό μάλλον έχω επηρεαστεί κι εγώ και με το Χριστινάκι μας που πέρασε τόσο δύσκολα. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει εφαγε το αυγο και τωρα θα παω να της ετοιμασω τη φρουτοκρεμα να τη σαβουριασει και να παμε κουνιες μπας και πιω και εγω ενα καφεδακι σαν ανθρωπος!!!! βλεπετε ολοι δουλευουν σημερα....μπαμπας, φιλεναδες, ολοι.... αρα παλι μονη μου με τη μικρη...

χθες το απογευμα δεν ειχα ορεξη για τιποτα μαλλον εφαγα πολυ και με εκοψε!.... αλλα ο μπαμπας αφαντος σιγα μη με βοηθουσε με τη μικρη.... αφου να φανταστειτε απο τις 6:30 που τελειωσε η σαντυ το φαι της μεχρι τις 8 την ειχα στη αγκαλια μου ξαπλα στο καναπε.....

αντε σας επριξα με τα δικα μου.... να σας διαβασω τωρα

βετακι κοιταξα και εγω τις chicco και τις χρησιμοποιησα στη κορη αλλα το τεμαχιο βγαινει πιο ακριβα απο τις λιμπερο οταν τις βαζουν μιση τιμη.... η νυφη ου τις χρησιμοποιει γιατι ειναι παρα πολυ μακρια απο τα μεγαλα σουπερμαρκετ και ειναι αρκετα καλες και για τα μωρα....

ανθη ακομη για τις πουτανιλλας μιλατε? :lol::lol::lol:

νανσυ οταν θα πιασουμε το τζοκερ θα φτιαξουμε laundry room θα βαλουμε και μια επιπεδη τηλεοραση στο τοιχο μη χανουμε και τα εργα για να μπορουμε να πλενουμε και να σιδερωνουμε.... αστα πρεπει να βαλω επειγοντως πλυντηριο τη στολη του μπαμπα 12 πουκαμισα πρεπει να κολλαρησω!

αννουλα απο το πετρακι εχ συμπληρωσει τωρα θελω πανες για τη κοκοπικου! φοραμε τις πανες βρακακια τωρα!

λια μου εχεις συσπασεις λογικο ειναι εδω που ειμαστε να εχεις συσπασεις (τα ποναλακια περιοδου) πες το στο γιατρο σου.... γιατι να φοβηθεις το πιο ομορφο πραγμα στο κοσμο ειναι η γεννηση ενος παιδιου.... δεν χριαζεται να αγχωνεσαι.....

κοριτσια μια και το εφερε η κουβεντα θελω να σας πω να ειστε προετοιμασμενες και για καισαρικη δεν ξερετε τι μπορει να γινει εκεινη την ωρα.... δεν θελω να την πατησετε σα και εμενα που μετα εκλαιγα γιατι δεν καταφερα να γεννησω φυσιολογικα..... θα εχετε παντα στο μυαλο σας "ΓΕΡΟ ΝΑΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ".... και οχι τιποτα ειχα και το πατερα μου να λεει "ο γιατρος σου δεν ηταν καλος και εκανες καισαρικη", τι να πω....

ναταλακι εχω και εγω συσπασεις μη κοιτας που δεν το λεω..... δεν εχω παρει ακομη μαγνησιο και συνεχιζω κανονικα τις επαφες.... μην αγχωνεσαι πες το στο γιατρο σου αν ειναι να σου αυξησει το μαγνησιο... στην εγκυμοσυνη παντα τα ονειρα ειναι κακα για ποιο λογω δεν ξερω....

τσεβουλα και εγω της εβαζα βρακακια οχι τετοια ομως... πηγα στο BHS και ειχα βρει κατι φορεματακια που ειχανε φρουφρουδενια βρακακια και οταν μπουσουλισε της τα φορεσα!!!!

παω να ετοιμασω και τη φρουτοκρεμα γιατι δεν θα φυγουμε ποτε απο το σπιτι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia! o kairos einai xalia simera fusaei para polu,8 mpofor kai exei para polu zesti!!! den koimithika kala, olo guriza, me enoxlouse kai i koilia!!! :? malosame exthes me tin mama mou, mou eipe kapoia pragmata me asximo tropo kai me ekane na tremo kai eniotha oti mou anebike i piesi!!! tis apantisa kai ego me asximo tropo kai sikothike kai efuge!!! :?:? tora to proi anoikse kai i muti mou, bgike arketo aima! na anisuxiso? tin pempti tha pame na paraggeiloume tis kounies kai to karotsi :D;)

koritsia peripou poses panes xreiazomaste kathe mera? na ksero posa paketa na paro...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν και αργησαμε τα καταφεραμε να φαμε ολη τ φρουτοκρεμα.... της βαζω μεσα και ετοιμη σκονη και δεν της αρεσει και τη τρωμε πιο αργα, σημερα θα της παρω φρουτα καινουργια....

μπεμπουλα σιγουρα 8πανες καθημερινα!!!! αρα επι 2 κανε τον υπολογισμο..... κοιτα αυτο με τις μαναδες μας δεν τελειωνει ποτε.... αυτο με τη μυτη ηταν επειδη σου ανεβηκε η πιεση.... εσυ να μη στεναχωριεσαι οτι και να σου λενε, προσπαθησε να κανεις την τακτικη απο το ενα αυτι μπαινει απο το αλλο βγαινει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως πολύ χάλια ο καιρός σήμερα. Με έχει ρίξει ψυχολογικά. Αλεξάνδρα δεν λες πάλι καλά που έχεις την κοράκλα σου παρέα. Αυτό περιμένω κι εγώ πως και πως γιατί πριν όταν δεν έβρισκα κανέναν έμενα αναγκαστικά κλεισμένη μέσα στο σπίτι. Έχω κι εγώ μία ερώτηση. Αποστειρωτή από που λέτε να πάρω? Έχετε κάποιον συγκεκριμένο υπόψη σας που σας βγήκε καλός?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φευγουμε παμε κουνιες και ας φυσαει φιλακια πολλα τα λεμε μετα!!!

μαρη επι 2 για τη μπεμπουλα με τα διδυμα!!!! αποστειρωτη θα παρεις σιγουρα απλως να κοιταξεις να χωρανε οποιαδηποτε μαρκα μπιμπερο... ας πουμε το philips avent περνει μονο τα δικα του μπιμπερα ενω της chicco τα περνει ολα και τα δικα του μπιμπερο αλλα και απο αλλες μαρκες.... γυρω στα 40ευρω κοστιζουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxaxa este kai aleka me kanate kai gelasa na eiste kala imoun pou imoun stenaxorimeni me tin mana mou, tora ematha oti o agapimenos mou tragoudistis pethane, o Dimitris Mitropanos!!! KALO TAKSIDI DIMITRI MAS... PANTA STIS KARDIES MAS THA EISAI :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ναι ξέχασα την 2η διδιμομανουλα μας :lol: . Αλεξάνδρα της chicco παίρνει και πιπίλες? Chicco έχει και στα Jumbo παίζει να τον βρω εκεί? beboula τι λες? αλήθεια? τώρα το μαθαίνω από σένα. Καταπληκτικός τραγουδιστής αλλά είχα μάθει ότι είχε πολλά προβλήματα υγείας. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...