Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΑ ΛΑΓΟΥΔΑΚΙΑ 2009 ΝΟ 32


Recommended Posts

ισμήνη, βάλε τη συνταγή από το τσουρέκι.

αυτό το χαράτσι έρχεται σε κάθε λογαριασμό;

μέχρι πότε θα το πληρώνετε δηλαδή;

το ρεύμα το χρησιμοποιείτε και για θέρμανση;

εμείς θα πάμε σήμερα για εμβόλιο.

από τώρα αγχώνομαι για το πως θα τον κουμαντάρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 755
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το χαρατσι ειναι μια φορα το χρονο..

Οχι δεν το χρησιμοποιουμε για θερμανση...

άλλα εκει..

φετος καψαμε 2 τονους πετρελαιο και 4 τονους ξυλα :shock::shock:

μπες tastefull.gr

δεν υπάρχει αυτη η συνταγη..ο,τι καλυτερο εχω φτιάξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δικια μου ευτυχως δεν κλαιει..μονο λίγο την ωρα που την τσιμπαει..

Η γιατρος μας ειναι σα νεραιδα..μονο που της μιλαει τοσο γλυκα,,ττην ηρεμει..

εχθες δεν ηθελε με τιποτα να φυγει απο το ιατρειο..

εμεις της λεγαμε οτι φευγουμε και μας χαιρετουσε.. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμαν ολο για φαγια και συνταγες!Και μετα λετε να μπαινω πιο συχνα!

Τι βασανιστηρια περναω στο σπιτι, να διαβαω κι εσας με τις συνταγες και τα τσουρεκια!

Ξερετε τι ειναι να κυνηγαει αυτος που πρεπει να αδυνατισει για να φαει αυτον που πρεπει να παχυνει;;;

ΔΕ ΞΕΡΕΤΕΕΕΕΕΕ!!!ΑΝΟΡΕΞΙΚΕΣ ΧΤΙΚΙΑΡΕΣ!!!

ΟΥΤΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΡΕΝΤΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΓΛΕΙΨΩ!!!

΄΄μαμα ψωμι με μερεντα θελω΄΄,΄΄μαμα κρουασαν΄΄,΄΄μαμα πατατακια΄΄,΄΄μαμα σοκοφρετα΄΄

μιλαμε τα νευρα μου χαλια...

Παντως κι εδω πολυ ποδηλατο πεφτει παιδια!Ποδηλατο μεσα στο σπιτι, ποδηλατο στην ταρατσα στον παππου και τη γιαγια-αλλο μεγαλυτερο με βοηθητικες.

Κατα τα αλλα χορταινει βολτες αυτος με τον παππου.Ο μικρος ειναι κλεισμενος εδω μεσα αλλα τι να κανω;

Δεν προλαβαινω απο τις δουλειες, για να συντηρηθει αυτο το σπιτι δεν πρεπει να κατσω λεπτο.

Σωσω ειναι ειδικη ιατρικη διαιτα για γρηγορη απωλεια κιλων χωρις τα μειονεκτηματα των εξπρες διαιτων.Δηλαδη αυτα τα 5 κιλα τα εχασα σε 24 μερες.Αλλα δεν ξερω για σενα ρε φιλεναδα, ειναι πολυ πρωτεινικη, κι εσυ αποσο θυμαμαι δε γουσταρεις το κρεας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!Δε σας ειπα για τα βαφτισια!

Τις μπομπονιερες θα τις κανω παλι μονη μου για λογους οικονομιας αυτη τη φορα.

Τραπεζι δεν κανουμε για λογους οικονομιας, μονο τον νονο τους γονεις του, οι γονεις μας και τα αδερφια μας.

Στολισμο εκλεισα, προσκλητηρια εκλεισα

Φορεμα δεν ψαχνω ακομα μπας και χασω κι αλλα κιλακια τρομαρα μου

και ξερω δε θα παρω κανενα με 500ευρω, να με κοροίδευετε παλι οτι με επιασαν κοτσο

εεεεεε αααααααα νααααααα ...και τα λοιπα και τα λοιπα...΄΄ειδικος αγορητης ΚΚΕ Σκυλακος΄΄

Φευγουμε Μεγαλοβδομαδα για Λιμνη να καθησουμε 2 βδομαδες να χαρει λιγο τα εγγονια του ο πεθερος μου γιατι εχει παρει πολυ την κατω βολτα και δεν τον βλεπουμε για πολυ ακομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!

μολις γυρισα απο ικα...πηρα τα φαρμακα τζαμπα.. ερασα και καλα σαν σπερματεγχυση.

οσο για χθες..

ο εξωσωματικος δεν μου αναρροφησε την κυστη..

ειπε δεν χρειαζεται..θα παρω ενα μηνα αντισυλληπτικα και θα φυγει λεει μονη της.. δεν νομιζω γιατι ουτε την προηγουμενη φορα εφυγε με τα αντισυλλητικα αλλα τελοσπαντων..

μολις φυγει ξεκιναμε..

γυρω στα 2800 θα παει η εξωσωματικη

1000 ευρω η καταψυξη

300 ευρω για το καθε εμβρυο που θα ελεγξουν

+τις εξετασεις που πρεπει να κανω καθε μερα

+τα πηνενε ελα (420 δωσαμε μαζι με τον ανδρα μου αυτη την φορα)

αλλα χαλαλι.. αμα ειναι να γινει δουλεια δεν τα υπολογιζω καθολου.

ρε κοριτσια πειτε μου την γνωμη σας...

να του ω να μου βαλει ενα η δυο??

αυτος λεει δυο.

ξερω οτι η κυηση με διδυμα δεν ειναι ευκολη και οτι μπορει να παλλιδρομησουν πιο ευκολα απο τα ενα. ασε τον προωρο τοκετο. επισης ο σωματοτυπος μου μπορει να τα αντεξει???ειμαι 1,60 και 52 κιλα..

βαγκ εσυ σε ποια βδομαδα τα γεννησες τα δικα σου?

ειχες καλη εγκυμοσυνη η ησουν κρεβατομενη?????

πως βγαινει το γ@μημενο το "μ". αο χθες προσπαθω να το βγαλω και δεν βγαινει.... :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα καλε κανενας δε σχολαιζςει αυτα που εκανα;;δε σας ξανα βαζω τιποτε!!

μπραβο ελενη ..αλλα πολλα τα εξοδα..εγω ψηφιζω 2 παντως..στο εχω πει..

ντομ σου στελνω πμ!

δε κανατε το τσουρεκι που εβαλα στο μπλογκ γι αυτο μιλατε..πραγματικα τεελιο..

θα μπω και σε αυτο ισμηνη να το δω!

κανω μπιφτεκια με ρυζι..γιατι ισμηνη απο απριλη παιδικο και οχι απο τωρα η του χρονου;;

καλαεγκεφαλικο με τη δεη..καλα κανουμε και δεν εχουμε δικο μας σπιτι..πλακα κανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι από μας!

Ελένη μου χαλάλι όλα έχεις δίκαιο. Εγώ θα έβαζα 2. Συνήθως πιάνει το ένα.

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά να έχεις στο νου σου ότι δεν πετυχαίνουν πάντα οι εξωσωματικές.

Τί ποσοστά σας έδωσε; Κι αν χρειαστεί δεύτερη φορά πόσο θα σας κοστίσει. Στα λέω απλά γιατί είσαι εδώ για να τα ρωτήσεις.

Ισμήνη σοκ 1800! 2 φορές έρχεται το χαράτσι :twisted: .

Η μικρή σούπερ στις μετρήσεις της.

Σωσώ σήμερα θα φτιάξω τα τσουρέκια σου.

Ντομ με το καλό η βάπτισή σας.

Αυτό με τη μερέντα το παθαίνω κι εγώ που νηστεύω. Σήμερα το μεσημέρι τους έφερε η αδελφή μου αυγά σοκολατένια. Μου έδωσαν να τα κρατάω, έλιωναν στα χέρια μου και δεν έτρωγα.

(όση ώρα γράφω ο δον μου φιλάει το χέρι :D )

Βαγκ κι εγώ ανατριχιάζω με το χέρι σου....περαστικά όσο γίνεται.

Κάνετε επιχειρήσεις κι εσείς εκεί με τους αλλοδαπούς;

Σήμερα πήγαμε εκδρομή με το σχολείο των Θρακομακεδόνων στο Δαφνί. Τους βρήκα εκεί εννοείται και πήρα μαζί μου τα δίδυμα. Μιλάμε τους πήραν τα παιδιά στις κούνιες και ούτε ασχολήθηκα μαζί τους σούπερ. Ήπια καφέ με τους άλλους καθηγητές κι αυτοί μέσα στην τρελή χαρά.

Τα παιδιά ξετρελάθηκαν! Κυρία τί γλυκούληδες που είναι τί καλοί που είναι κτλ :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εφοσον τα εμβρυα θα προχωρησουν οποια επιβιωσουν για να γινουν βλαστοκυστες (5η ημερας) αν μου τα εμφυτευσουν θα εχω 80% πιθανοτητα να τα κυοφορησω. στην απλη εξωσωματικη (3η ημερας εμβρυα ειναι 60% η πιθανοτητα..

ο εξωσωματικος ειναι πολυ αισιοδοξος οτι δεν θα χρεαστει αλλη προσπαθεια γιατι ειμαι μικρη και θα κανω πολλα ωαρια..

τωρα εγω που εκανα μια ερευνα στο ιντερνετ, δεν ειναι τοσο ροδινα ολα.. υπαρχουν σαιτ που σου βγαζουν ποσοστα για ολα αυτα.

επειδη θα τα αφησουμε 5 ημερες εξω απο το σωμα δηλαδη μη φιλικο περιβαλλον για αυτα και μετα θα καταψυχθουν υπαρχει πιθανοτητα και τα καλα χρωμοσωμιακα εμβρυα να μην επιβιωσουν. δηλαδη πες οτι κανω 15 ωαρια (τοσα που ειπε περιπου οτι θα κανω γιατι εχω και πολυκυστικες) , θα γονιμοποιηθουν περιπου τα 10..απο τα 10 μεχρι την 5 ημερα μπορει να ζησουν τα 5. και σε αυτα τα 5 αμα κανουν προεμφυτευτικο αναλογικα συμφωνα με τον γενετιστη θα ειναι 2 με 3 τα καλα... αλλα και αυτα μπορει να μην την παλεψουν γιατι θα τους αφαιρεσουν 2 με 3 κυτταρα και μετα θα μπουν καταψυξη οποτε μπορει και απο κει να επηρεαστουν και να μην συνεχισουν καποια..

οπως καταλαβαινεται το εμβρυο που θα επιβιωσει απο ολα αυτα θα ειναι ηρωας και για αυτο τον λογο το ποσοστο κυησης ανεβαινει τοσο..

ο εξωσωματικος ειναι πολυ αισιοδοξος οτι δεν θα χρειαστει αλλη φορα γιατι λεει οτι η ποιοτητα των ωαριων μου ειναι πολυ καλυτερη απο μια 35αρα.. τωρα εγω ειμαι απλα αισιοδοξη και βλεπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alo

καλα σημερα ειχαμε σοου στη δουλεια

αλλη ωρα

σωσω μου αρεσε η φρουτιερα πολυ

τα αλλα ειναι σταθερα; ειδικα το καλαθι; πολυ ωραια μπραβο παντως

κατα τα αλλα

Καλα το ρευμα δεν το σχολιαζω.

Φροσω πρεπει να ηταν οντως ωραια - πατε τετοιες εκδρομες σουπερ σχολειο θα ελεγα

Ελενη και εγω ψηφιζω 2

με μια διαφορα

να σκεφτειτε μονο εαν θα μπορεσε να τα βγαλετε περα - οχι για κανενα αλλο λογο απλα επειδη δουλευειες και εσυ πολλες ωρες και δυστηχως με 3 παιδια και ειδικα τον 1ο χρονο δεν ειναι καθολου ευκολα

κατα τα αλλα εαν τα βρειτε σε αυτα

2 θα ειναι τελεια - τα διδυμακια μολις φτασουν 2-3 χρονων ειναι σουπερ - ειδικα τωρα που θα εουν και μεγαλη αδερφουλαααα!! ποιος θα τα πιανει.

τι αλλο;

τι σκεφτεσαι να κανεις Ντομ; για τις μπομπονιερες λεω. εχεις καμια ιδεα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειααααααααα

εμεις καλα...η αδερφουλα μου εφυγεεεεε :(

ο μικρος ειναι καλα.δοξα το θεο, εχουμε ενα θεματακι με την πανα, δεν θελει να την βγαζει...αλλα ολα καλα...δεν ποναει πια.....

ελενη και εγω δυο λεω...

ντομ προδροτρα με πουλησες :oops: πεντεεεεεεεεε πως τα εχασες;

με το καλο η βαφτιση, καλοφωτιστο να ειναι...

σε ευχαριστω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia και απο μας..σου φιλαει το χερι φροσω;;χααχα!!καλο μου

1

πηγαμε σε 1 συναδερφο!περασαμε καλα..μεζεδακια και τετοια..αριο ερχεται η αδερφη απ οσαντορινη..βολτες και παλι!!

πω ρε παιδια ετσι πως διαβαζω για τισ εξοσωματικες..φρικαρω!!ταλαιπωρια!!

κανονικα τι σποσοστο εχει 1 κανονικη εξωσωματικη ;;;

ναι το καλαθι ειναι σταθερο..

θα το κανω δωρο για τη γυναικολογο μου..θα το γεμισω..θα το δειτε..

οταν παω ποτε δε με παιρνει επισκεψη και υπερηχο..και νιωθω ασχημα..τισ πηγαινωβ πιτες και τετοια..αλλα τι να κλασουν;;

και πριν προλαβετε να σχολιασετε...ειναι του στυλ μου οποτε θα της αρεσει φανταζομαι!!χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφου ξεπερασω το εγκεφαλικο με τη ΔΕΗ της Ισμηνης θα προχωρησω...

1881!!!!!!!!!!!! :o:shock::o:shock:

με τιποτα!

και συνεχιζω...

Ελενη και εγω ψηφιζω 2. απλα οπως λενε και τα κοριτσια στην αρχη θα χρειαστεις ΠΟΛΛΗ κατανοηση και βοηθεια. μετα οσο περναει ο καιρος θα λες αφου αντεξα στην αρχη τωρα ειναι παιχνιδακι... ;)

οσο για την εξωσωματικη και την εγκυμοσυνη, εμενα με βγαλανε 11 ωαρια, γινανε 10 εμβρυα πρωτης κατηγοριας, τα 2 μου τα τοποθετησανε την 3η μερα και τα 8 ειναι ακομα στην καταψυξη, αλλα οσο περνανε τα χρονια δε θα εχουν καλες πιθανοτητες στην αποψυξη... :(

οσο για την εγκυμοσυνη, ηταν οι καλυτεροι μηνες της ζωης μου!!!!

στην αρχη ειχα κατι ψιλοαναγουλες και ειχα παντα μαζι μου ταπερακι με λεμονι κομμενο για να μου φευγουν. δεν εκατσα στιγμη! στις βολτες, στα μαγαζια, στα γηπεδα, διακοπες, μπανια στη θαλλασσα, τα παντα! τα νερα σπασανε την πρωτη μερα της 38ης εβδομαδας. ειχαμε κλεισει ραντεβου για καισσαρικη ουτως ή αλλως για 2 μερες αργοτερα. ισως αν παλουκωνωμουνα λιγο και δεν γυρνουσα μεχρι τελικης πτωσης να μη σπαζανε. αλλα ολα οκ. απο 2300 το καθε κομματι, ενεργητικοτατα, ουτε θερμοκυτιδες ουτε τιποτα!

εκτως απο τη βοηθεια του Θεου, πιστευω πως η ψυχολογια παιζει πολυ μεγαλο ρολο. και αφου ηδη εχεις την κοριτσαρα σου πιστευω να εσαι ηρεμη. και ας παει και το παλιαμπελο που λενε! ολα καλα!

παντως Σωσω εμενα μου φανηκε πιο ευκολη η εξωσωματικη, παρα οι κυκλοι με κλομιφαινη που ΕΠΡΕΠΕ να το κανεις 3 συγκεκριμενες συνεχομενες μερες..... ;) καταναγκαστηκα εργα ηταν... τουλαχιστον η εξωσωματικη και η σπερματεγχυση ειναι .... ξεκουραστες!!!! :lol::lol:

Φροσω εδω σκουπες δεν κανουμε. ακομα. αλλα και κατω που κανουνε για το θεαθηναι το κανουνε. αφου τους αφηνουν σε λιγη ωρα. και εδω οσους πιανουμε (οταν δε φυλαμε τα σπιτια και τα γραφεια των πολιτικων...) με ληγμενα 30ημερα τους βγαζουνε σε 4-5 μηρες νεο 30ημερο και παει λεγοντας μεχρι που τους βγαζουνε και 6μηνο για να μην πιανουμε τους ιδιους και τους ιδιους.... ανακυκλωση δηλαδη... σε δουλεια να βρισκομαστε.... αφου καθε μερα απο τον Εβρο μπαινει ενα χωριο λαθρομεταναστες!!!! τους μεγαλους μονο τα νουμερα τους ενδιαφερουν. παντως αν πανε να κανουν τα στρατοπεδα που λενε θα γινει χαμος! ελπιζω τοτε επιτελους να ξεσηκωθει ο κοσμος!

κατα τα αλλα καλα εδω... ξεκουραστηκα στη δουλεια σημερα.δεν ειχαμε πελατες γιατι ασχολιομασταν με μαχαιροματα που εγιναν χθες στην περιοχη εξω απο το λιντλ με αλλοδαπους και σκοτωθηκε ενας Πακι και αλλος ενας τραυματιστηκε.

το χερι καπως καλυτερα. ακινησια θελει σιγουρα. θα βαλω παλι παγο.

και πλυντηρια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσώ ωραία βγήκαν τα τσουρέκια και πάνω από όλα νηστίσιμα!

Βαγκ το ξέρω τί κάνουν. Μα και πού να τους βάλουν όλους;

Εγώ ....φαγούρα φαγούρα πάλι με αντισταμινικά ειμαι....φταίει η εκδρομή στο δάσος σήμερα.

Ήταν μέσα στα πεύκα.

Βαγκ εσάς πόσο σας έρχεται η ΔΕΗ με το χαράτσι;

Η Ισμήνη έχει και μεγάλο σπίτι, είναι και ακριβή η περιοχή αλλά και πάλι πολλάααααα είναι.

Ελένη ότι καλύτερο σου εύχομαι.

Εμένα στην εξωσ. πήραν 22 ωάρια. Γονιμοποιήθηκαν καμιά 10αρια αλλά βλαστοκύστες είχαμε τελικά 5.

Τα 3 τα βάλαμε τότε δεν έπιασαν και τα άλλα 2 όταν ο δον έγινε 1ος και πάλι τζίφος.

Τουλάχιστον μας ήρθαν φυσιολογικά και δεν ταλαιπωρηθήκαμε άλλο.

Πάντως όταν έβαλα τα 2 κατεψυγμένα παρόλο που είχα το δον πάλι το ίδιο άγχος ένιωθα.

Νατος ο δον μου κατέφτασε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kale θα μου πειτε ποιο ειναι το ποσοστο επιτυχιας;;μπρ;αβο φροσω που σε αρεσαν!!ειναι σου λεω πολυ νοστιμα..κοτσαρεις αν θελεις και απο πανω καμαι λιωμενη κουβεροτυρασ και εισαι πρωτος!!

εκανα πορτοκαλοπιτα..

αυριο πολλες δουλειες..λαικη,βολτα μαγειρεμα..αλλα δε μασαμε!

καληνυχτα σε ολες!

μπραβο χαρα που ειναι καλα ο στεφανακος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα......

Σωσω και εγω εκανα πορτοκαλοπιτα χθες πρωι γιατι ειχα πολλα πορτοκαλια κα θα πηγαιναν χαμενα...την πηγα φροντ και την τσακισαν ολοι!!!!

Ελενη ευχομαι το καλυτερο στην προσπαθεια σας!!!!να πετυχετε ο,τι καλυτερο!!!

Ισμηνη και εμεις καπου τοσα πληρωσαμε αλλα οχι για ενα... :(:( και δε μιλαω καθολου γιατι ο αντρας μου μού θυμιζει συνεχεια τις πολιτικες μου αποψεις...καποτε που ειχα ιδεολογια.... :mrgreen:

Χαρα ολα καλα με το παιδι...μπραβο...

Φροσω και ο Νικος πηρε τον μικρο στην εκδρομη μια μερα..ειχαν παει σε αθλητικες εγκαταστασεις αλλα χεστηκε απο το φοβο του γιατι ο μικρος χωνοταν παντου , ετρεχε συνεχεια απο πισω του, αυτος φωναζε ασε με ασε με :lol::lol::lol: ξινο του βγηκε...καλα να παθει γιατι πηγε και το ξεσηκωσε απο τον παιδικο και τον γυρισε σπιτι καθιδρο και μη αλλαγμενο :evil:

Σωσω και εμενα μου αρεσαν οσα εβαλες... ;) νηστησιμα εφτιαξα κουλουρακια κανελας και κανονικα θα φτιαξω μια συνταγη της Μπαρμπαριγου που και περυσι εγιναν τελειααα....τσουρεκια θα παρω ετοιμα γιατι εδω ενα ζαχαροπλ που κανω και μαθημα στην κορη απλως αγγιζει την τελειοτητα....

καλως να δεχτεις την αδερφη σου!!! και καλα να περασετε!!!

Βαγκ τα παιδια μια χαρα σε κιλα γεννηθηκαν...πριν μπω να γεννησω ειδα μια γεννα διδυμα το καθενα 1800γραμ...σε κανονικη εβδομαδα...

ο αντρας εφυγε πρωι πρωι για Θεσ/νικη 5ημερη :twisted::twisted:

φυσικα τη βαλιτσα και τα παντα εγω...το επαιζε και βαρυς ..θα μου λειψετε και ολα τα σχετικα....επρεπε να τον δειτε πως κατεβηκε τρεχοντας απο το αυτοκινητο οταν τον πηγα στο Λυκειο :lol::lol::lol: εγω εχω κανονισει ενα σαβκυρ απερων επισκεψεων και εξοδων με τον μικρο..αρκει που εχει καλο καιρο...το βραδυ θα παμε να μεινουμε στους γονεις μου ..

στον παιδικο τα πρωινα τα κανει κανονικα στη μικρη τους λεκανη..εδω δε μου τα λεει και πρεπει να τον βαλω εγω για να κανει :(

του πηρα κα πατινι χθες :lol::lol::lol: καλα λιωνω στα γελια...!!! :lol::lol::lol:

ευτυχως σημερα κοιμηθηκε σερι 10-ακομα...τυχαιο εννοειται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!

ρε φροσω κ συ εξωσωματικη εκανες??? δεν το ηξερα....

ποσο εισαι στο υψος...γιατι νομιζω η βαγκ ειναι ντερεκι 1,75 νομιζω)..

γεωργια προσκυνω σε οτι κανεις.....ειναι περιττα τα σχολια..... ;)

60% πιθανοτητα στην απλη και 80 οταν ειναι βλαστοκυστη..

κ μεις θα παμε λαικη τωρα....

ισμηνη δεν ξερω την κουνιαδα σου αλλα αν ειναι σαν τη δικη μου την πατησες...τουλαχιστον εγω εχω συμμαχο τον ανδρα μου που οτι μαλακια πει την βαζει στη θεση της... προχθες ειπα οτι ρουχα εχω της μικρης θα τα δωσω σε μια κοπελα που εχει αναγκη και λεει οχι μην τα δωσεις..να διαλεξω εγω τα πιο καλα και οτι περισευσει να το δωσεις...ο ανδρας μου εγινε τουρκος...αρχισε και την φωναζε γυφτισσα και να παει να παρει και αυτη κατι του παιδιου της και να μην τα περιμενει ολα απο μας. αρκετα της εχουμε δωσει...αυτη φυσικα εβαλε τα κλαματα και σηκωθηκε και εφυγε..κλασσικη αντιδραση... :roll::roll:

χαρα μια χαρα ο μικρουλης ε?????

χρυσουλα μια χαρα βλεπω τον ανδρα... μην νομιζεις οτι θα περασει καλα...θα τον ξεκωλωσουν τα παιδια...ολα θα μεθυσουν ωκαι δεν θα μπορουν να τα μαζευουν... :lol::lol:

ασε που η πολυημερη ειναι εκδρομη ξεπαρθενεματος και τουλαχιστον να προσεχουν θα ειναι καλα..εχω να σου πω ιστοριες απο φιλους εκπαιδευτικους που θα παθεις σοκ... :shock::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλημερα..

πινω εναν καφε πριν αρχισει το τρεξιμο...

Παντως το χαρατσι δεν το πληρωνουμε..δεν εχουμε άλλωστε...\

μονο το ρευμα..470 και βλεπουμε!

εχει γινει μαλακια με τα τετραγωνικα

μας υπολογιζουν ολους τους φωτιζομενους χωρους

κι οχι μονο τα τετραγωνικα της αδειας..πικρα..

σημερα θα κανω παγωτο νουτελα με φουντουκια

θα σας πω το βραδυ πως βγηκε..

πηγα και ειδα κρεββατι για τη μικρη

μεχρι την αλλη εβδομαδα θα ειναι ετοιμο

μονο για το χρωμα δεν ειμαι σιγουρη

ειπε θα μου κανει 3 εναλλακτικες να διαλεξω

ειναι φιλος του μπαμπα μου ο κατασκευαστης

και θα το παρω και χονδρικη ευτυχως!

Ντομ ωραιες αυτες οι ετοιμασιες...τρελαινομαι..

τι εχεις σκεφτει για μπομπο?

γι αγορακι μ'αρεσουν πολυ οι χαρταετοι..

τους ειχα κανει εγω για τα παιδακια..

εχθες πηγα και στο κεντρο απασχολησης να ρωτησω για τη μικρη

8.30 με 4 καθε μερα θελουν 250

τους ειπα να μου κανουν καλυτερη τιμη και να με παρουν τηλ

οποτε περιμενω

μακαρι να το κανουν 200

του χρονου θα εχω και αγγλικα του μικρου

βαλε και το ταε κβο ντο

μαζευονται γμτ!

ευτυχως μονο αυτη η χρονια θα ειναι

στο προνηπιο θα παμε στο δημοσιο

παω ν'απλσω ρουχα και να μαγειρεψω..

κοκορα χωριατικο για τα μικρα

εμεις καλαμαρακια και γαριδες σημερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα.

Ισμήνη καλορίζικι το κρεβατάκι σας. Εγώ ακόμα δεν τους βγάζω από την κούνια.

Ελένη αν διάβασες καλά έκανα εξωσωματική αλλά δεν πέτυχε. Μετά έκανα το δον φυσιολογικά.

Μετά έβαλα τα κρυοσυντηρημένα και πάλι απέτυχε και μετά χωρίς να το καταλάβω που λέει ο λόγος :lol: έμεινα πάλι εγκυος φυσιολογικά και ήταν δίδυμα.

Οι λογοι της αποτυχίας είναι ανεξήγητοι αφού έκανα 3 παιδιά χωρίς καμία βοήθεια ιατρική.

Κι εγώ εκεί γύρω είμαι στο 1,76. Οι μικροί γενήθηκαν στις 38 εβδομάδες 3400 και 3190.

Χρυσούλα τον ζηλέυω τον άνδρα σου. όχι ότι δεν είναι μανίκι με το σχολείο, θέλει πολύ προσοχή αλλά να έφευγα κι εγώ 4 μέρες από το σπίτι γιούπιιιιιιιιι.

Σωσώ το πρωί ο δον έφαγε 3 φέτες τσουρέκι με μεράντα, εγώ βούτηξα μια φέτα στον καφέ, ο Φίλ. έφαγε μόνο τη μερέντα κι έγινε γουρουνάκι και ο Χριστ. το έδιωχνε κι έλεγε όκι τσουέκι αβό. Όχι του λέω δεν έχει αυγό, όχι λέει κακά αβό. Ο καημένος έχει μάθει τί έχει αυγό και τί όχι.

Ευελπιστώ να κοιμηθούν για να ξεκουραστώ λίγο.

Α πήγα και για παπούτσια. τους πήρα 26 νούμερο και δεν τους μπαίνουν :( . Άντα να δω πότε θα καταφέρω να τα πάω να τα αλλάξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ένα γρήγορο γεια!!!

ελενάκι μου, σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!

ο γιατρός τι σου λέει σχετικά με το σωματότυπό σου;

παίζει ρόλο;

δε νομίζω...

καλά ρε φρόσω...

αφού κάνατε τον δον φυσιολογικά, μετά γιατί βάλατε τα κατεψυγμένα;

το πρωί πήγαμε στην αγορά με τον γιο μου.

μετά περάσμαε από την πεθερά μου και δεν ήθελε να έρθει σπίτι γιατί ήταν και τα ξαδερφάκια του εκεί.

ήρθα και έφτιαξα τα λαγουδάκια με τα δώρα που θα δώσω για Πάσχα.

έφτιαξα και ένα βραχιολάκι για την κουνιάδα που θέλει να το κάνει δώρο.

πάω να πάρω τον μικρό και να πάμε θέατρο!

αύριο θα σας πω εντυπώσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

26 νουμερο και δεν τους κανουν;;παμε καλα;;

αιστευτο!!

και γω δεν την βγαζω απο το κρεβατι..καλα ελενη..την κουνιαδα σου την εχω μπροστα μου να το κανει...αληθεια ομως..της το εχω πολυ χαλαρα..

που μενει η μανα σου ρε συ;;εκει κοντα;;

θα μεινετε ολες τισ μερες που θ λειεπει;;

πατιν ξερει η τωρα θα το μαθει;;

καλε εγω ελεγα μηπως ειδατε τισ κατασκευες τισ καινουργιες..

τεσπα!!

ισμηνη καλα κανετε και δε πληρωνετε!!

θελουμε συνταγη πραλινα!!νουτελα εννοω..εμεις το απογ παιδοτοπο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alo

τι κανετε;

Ελα βρε Χρυσουλα ουουουο

καλα δεν υπηρχε κανας αλλος χωρις παιδι να παει;

καλα θα περασει δε λεω αλλα εγω δεν θα τον αφηνα να παει = εκτος εαν τις εχουν χωρισει τις 5ημερες - αυτη εγω την αλλη εσυ κλπ

φτιαχνω κουλουρια -περιμενω τους νονους του Στελιου σημερα και αυριο ο Κωστας θα λειπει ολη μερα να παει να βοηθησει σε κατι φτιαξιματα τον πατερα του

φροσω εξαρταται την φορμα στα κωλοπαπουτσα

πειραμε καποια το 26 και τους ηταν βαρκες

ηραμε κατι αλλα και θελουμς το 27 σιγουρα

τι να πω πλεον οπως εινια τα νουμερα δεν ξερεςι τι να παρεις

κριμα μωρε δεν μπορει να φαει τιποτα ρε γμτ μου

η σκατοαλλεργια στο αυγο και το γαλα

υπαρχει γλυκο που να μην περιερχει κατι απο αυτα;

θα φτιαξω σουβλακια κοτοπουλου για το βραδυ -δεν νηστευει κανεις μας απο οτι καταλαβατε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...