Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χειμ.Μωράκια '10-'11+σποράκια/Καλώς τη μπέμπα!


Recommended Posts

Μιαμ μιαμ! με βούτηρο και κασερι ε; Δεν το έχω δοκιμάσει έτσι αλλά ακούγεται πολύ νόστιμο....

Να πας να ξεκουραστεις Ευάκι. Αστο το ποτάκι θα το πιω εγώ για σένα στην υγειά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Τα ζωα μου αργα το μαμμυ σημερα η ο δικος μου η/υ εχει φαει φολα!!!

Μια σταση θα κανω μια καλησπερα να σας πω γιατι ειμαι πτωμα!!

Χθες εκανα παραθυρα μπαλκονια και τεντες σημερα καθαρισα τα δωματια καθω και τις μισες κουρτινες!Μου εχουν μεινει τα μισα ντουλαπια της κουζινας και σαλονι κουζινα που ειναι πιο καθαρα και θα γινουν την επομενη εβδομας!Βιτρινες εγω δεν καθαριζω Ευη αρνουμαι!!!Την εχω κανει με τζαμι που δε βλεπεις μεσα ασε που απο τοτε που υπαρχουν τα παιδια στην παρεα τα κρυσταλλα τα εφαψα!!θα ξαναβγουν στο γαμο της αναστασιας αν παντρευτει ποτε.

Τωρα ειμαι κομματια περιμενω ενα μασαζ και νανι γιατι πηγαμε και βολτα σε παιδακια το απογευμα καναμε και μπανιο.Η μικρη καταλαβε την καθαριοτητα και θελει να παιζει μεσα στα δωματια.

Μονο μια μετακομηση με σωζει για να γινουν ολα οπως πρεπει!

Αναστασια η μικρη Αναστασια πλεον λεει λεξεις μονη της και σου απανταει στη καθε ερωτηση κανονικα.Απλως οταν ακουει μια λεξη που δεν την ξερει την επαναλαμβανει μονη της μεχρι να τη μαθει .Τις περισσοτερες λεξεις τις λεει πολυ καθαρα , και το καλυτερο ειναι οταν σου λεει λεξεις που νομιζεις οτι δεν τις ξερει.Με φωναζει μανουλα και τον μπαμπα της μπαμπακι, παππουκα γιαγιακα ειναι μια γλυκα!!Μαθαινουν σαν σφουγγαρια αρκει να της τραβηξεις την προσοχη!

Εμεις τωρα ολα τα κανουμε με τις σταφιδες.Βγαλε τα τσισα και θα παρεις μια σταφιδα Βαλε το μπουφαν θα παρεις σταφιδα παμε να φυγουμε απο τις κουνιες θα παρεις μια σταφιδα.Κακο η καλο δε ξερω αλλα μονο ετσι κανει οτι της ζητησω χωρις να τσιριζει και να χτυπιεται στα πατωματα!

Αυτα παω να δω και το βασιλειο!

Μαρια και μενα ετσι ειναι το βλαμμενο δε βγαζει τα δωρα εχω να παρω 300 μου φαινεται θα το παρατησω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην υγεια σου Νατασακι θελω κρασακι γλυκο αλλα δεν εχω.ΣΤαματησα να περνω γιατι με κορουδευε ο αντρουλης μου , ημουν ικανη να πιω μισω μπουκαλι μονη μου.Το εκοψα για της θερμιδες πιο πολυ.Εγω παλι προτιμω το τσουρεκι του φουρνου να το περνεις ζεστο και να εχεις καθε μερα φρεσκο.?

Εχουμε τα ιδια τουρεκια εδω με σας αραγε??ΣΤην Ευβοια τα τσουρεκια τους ειναι σαν κεικ νοστιμα αλλα καμια σχεση με το τσουρεκι το πολιτικο!Η του Τερκενλη γεμιστο με σοκολατα καστανο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Ο νηστικος καρβελια ονειρευτε!Σημερα το βραδυ δεν ειχαμε τιποτα για φαγητο, ειπα να μην παραγγειλω και ξεγελασα τον εαυτο μου με ενα γιαουρτι!

Το τικερακι της διαιτα ειναι καμουφλαζ μη το βλεπετε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα καλε βαλτες ειστε ολες βραδιατικα.....

ΙΝΑ ΕΓΩ ΠΙΝΑΩ ΣΑΝ ΛΥΚΟΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΣΟΥΡΕΚΙ ΤΟΥ ΤΕΡΚΕΝΛΙ, ΜΕ ΚΑΣΤΑΝΟ ΚΙΟΛΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΚΟ................

Κατα τα αλα προτιμω το σπιτικο τσουρεκακι, δεν εχει καμια σχεση με του φουρνου..

Απλα θελει να ειναι μαστορας η νοικοκηρα που θα το φτιαξει για να βγει τσουρεκι και οχι γλυκο ψωμι....

Περασα μια βολτα απο το βασιλειο μου αλλα τωρα δεν την παλεβω αλο παω να φαω το γιαουρτι μου και να κοιμηθω...

Φιλια μανουλια, ονειρα γλυκα να εχουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω μπερδεψει τα κουμπια..τα εχω κανει ολα σαλατα...εχουν σπασει τα νευρα μου με το παιχνιδι..ενα μαρεσει..και θα με κανουν να μην το ξαναπαιξω...το μαμμυ ειναι λιγο περιεργο σημερα..

αμα σας πω οτι εγω το τσουρεκι δεν το τρωω τι θα πειτε???αληθεια αντε να φαω εκεινη την ωρα να το δοκιμασω αλλα μετα με τιποτα...γενικα με τα γλυκα ειμαι λιγο περιεργη και δυσκολη..προτιμω το φαγητο ...

βαριεμαι...σας αφηνω κοριτσια...παω να τον ξεσηκωσω αν ειναι να ροχαλιζει τουλαχιστον να εχω κοιμηθει πρωτα...για το μονο που στεναχωριεμαι ειναι που χανω τις καλες μερες μου και βλεπω το μωρακι μας να πηγαινει απο αναβολη σε αναβολη.. :cry::cry::cry:

καληνυχτα κορες και αυριο με το καλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορες καλημερα και ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!!!!!!!!!!!!!!! :-*:-*:-*:-*

Ειμαστε καλα,απο Παρασκευη πρωι ο Ηλιας αλωνιζει σε βολτες και παρκα,χθες πηγαμε στο χωριο των παπουδων μου στα Βιλια(η Ευγενια το γνωριζει το χωριο μου!!!) κι ο Ηλιας ξετρελαθηκε!!αλωνιζε στην πλατεια του χωριου,εκανε κουνιες,φαγαμε σαν κυριοι σε ταβερνα και μετα κατεβηκαμε στο Πορτο Γερμενο που ειναι παραθαλασσιο χωριο κι επαιζε με τα βοτσαλα!!κοριτσια ηταν ονειρο!!ειχα φαει σαν βοδι,ξαπλωσα στην παραλια και με χτυπαγε ο ηλιος κι απογινα!!με κλαμματα ο Ηλιας μπηκε στο αυτοκινητο για την επιστροφη!!

το κακο με εμενα ειναι οτι δε με αφηνει να γραψω στο pc τιποτα!!οποτε προλαβαινω στα γρηγορα να σας διαβασω,αλλα οταν κοιμηθει και βρω ευκαιρια,ειμαι κομματια και αποκοιμιεμαι!! :oops::oops:

οσες μιλατε για καθαριοτητα,ελατε κι απο το σπιτικο μου σας παρακαλω!!δεν εχω κανει τιποτα!!! Ευη και Ινα για εσας μιλαω!!!

Μ.Πεμπτη πηρα αδεια,ελπιζω να παρω και την Τριτη του Πασχα...

οσες μιλατε για τσουρεκια,να σταματησετε εδω και τωρα!!!Μαρια,σε αυτο δυστυχως δε μοιαζουμε!!τι ανθρωπος εισαι;να μη θες τσουρεκι;υπαρχει αυτο; :lol::lol::lol:

δε θυμαμαι πολλα,ξερω οτι το εμβρυακι στην κοιλια της Κατερινας ειναι ακομα εκει!!

η Αλικη σημερα θα ειναι στο καινουριο σπιτικο!!καλοριζικο Αλικη με πολλες παιδικες φωνουλες μεσα!!αγαπη κι υγεια!!!

Αναστασια θελω να πεις της μαμας σου,να ηχογραφησει την φωνουλα σου και με ενα τροπο να μπορεσουμε να σε ακουσουμε την ωρα που θα την μαλωνεις!!θελω παρα πολυ να σε ακουσω...μαλλον πιο ευκολο ειναι να σε παρω τηλεφωνο!!! :lol::lol:

Νατασσα ζηλευω και θα παρω κι εγω κρασι να εχω!!η αληθεια ειναι οτι δεν εχουμε πολλα ποτα και πρεπει να κανω εφοδιασμο!!καλοκαιρι ερχεται!!οι βεραντες περιμενουν!!

παω κι ερχομαι!!!!!!!!φιλουρες και προσεξτε τα ψεμματα σημερα!!!

η θεια Τετα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Η μικρη κοιμαται ακομη αλλα εκανε το προβατακι στον υπνο της φωναζε μπεεεε!Μηπως πρεπει να σταματησω το παιχνιδι για να μην ακουει τις αγελαδες και τα προβατα??

Πρωταπριλια ειναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Η μικρη κοιμαται ακομη αλλα εκανε το προβατακι στον υπνο της φωναζε μπεεεε!Μηπως πρεπει να σταματησω το παιχνιδι για να μην ακουει τις αγελαδες και τα προβατα??

Πρωταπριλια ειναι!!

:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βοτσαλακι,βοτσαλακι θα σου χτισω μαμα ενα καστρο ολο δικο σου!!!

ενταξει,πετραδακι πετραδακι ειναι το λογικο,αλλα με τετοια μανουλα ο Ηλιας σωθηκε!!!!

μπου χα χα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα….

Σας γράφω πλέον από το καινούριο σπίτι…. με στικάκι βέβαια που μου έχει βγάλει το λάδι!!! Δεν μπορώ να διαβάσω τα νέα σας γιατί έχω τον Σπύρο που δεν κάθεται σε μια μεριά κ στο σπίτι επικρατεί πανικός…… ελπίζω να είστε όλες καλά…

Σας φιλώ…..

Κ καλό μήνα……… :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριεττα ετσι ειμαστε καθημερινα εδω εκτος απο την ταβερνα!Καλα ειναι αλλα αμα το εχεις καθε μερα το βαριεσαι λιγο.Αλλα οι εκδρομες ειναι το καλυτερο αμα ειχατε και το μαγιο σας μπλουμ!!Η θαλασσα φαινεται λαχταριστη

Πηγαμε στο χωριο για καφε μονες μας αλλα επειδη δεν ειχα κουραγιο να την κυνηγαω πηγε μια βολτα στη γιαγια της και εκατσα μια ωριτσα!Βεβαια αμα βλεπεις τους ιδους ανρθωπους οταν

βγαινεις εξω σου τη δινει πολυ στα νευρα.και ειδικα αμα θελουν σφαλιαρες.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τωρα ειναι ωρα για νανι μαμα και κορης!

Αλικη μεχρι να βρει τη ρουτινα του ο μικρος δεν θα περασετε και πολυ καλα!Σιγα σιγα θα βρειτε τον τροπο να τα τελειωσετε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσουδια μου τι κανετε???αμα σας πω πως δεν ειχα ρευμα απο τις 1 τα ξημερωματα μεχρι σημερα στις 5 το απογευμα τι θα πειτε???ναι ναι και δεν ειναι καν πρωταπριλιατικο ψεμα..τρακαρε χθες ενας εδω απο πανω στον κεντρικο και πηρε παραμαζωμα τις κολονες της δεη..δεν επαθε τιποτα αυτος...μαγειρεψα στο γκαζακι μονο αυτο σας λεω..καταλαβαινετε ο απριλης δεν αρχιζει και πολυ ωραια..

μαριεττα τι υπεροχες που ειναι αυτες οι βολτες ολη η οικογενεια μαζι...ο ηλιας ειναι λαχταριστος λαχταριστος..και οταν θα σου χτισει το καστρο να δω τι θα λες μετα...και θα ειναι και αντισεισμικο να μην φοβασαι

αλικακι υπομονη μεχρι να μπειτε σε σειρα...σε καταλαβαινω απολυτα..

ινα κακοπερνας και εσυ εεε??? ;);););)

παω μια βολτα απο το κτημα μου...εδω θα ειμαι θα ερθει καμια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω είμαι κι εγώ! Είμασταν όλη μέρα έξω με την Σοφία. Με ξεθέωσε! Νοιώθω κομμάτια.

Μα που την βρίσκει τόση ενέργεια αυτό το παιδί. Σήμερα δεν ήθελε να κοιμηθεί με τίποτα. Ούτε το μεσημέρι ούτε τώρα το βράδυ. Παρα λίγο να κοιμηθώ πρώτη.

Μαριεττάκι μου τι ωραία είναι αυτές οι βόλτες με τα παιδάκια μας ε; και κυρίως αν είναι ύσηχα σαν τον Ηλία, είναι όνειρο! Αλλάζουμε για λίγο ρε συ; Δεν την παλεύω άλλο.

Μαράκι και καλά δεν μπορούσαν να αποκαταστήσουν την βλάβη στην Δεη και μείνατε τόσες ώρες χωρίς ρεύμα; Φαντάζομαι ταλαιπωρια που θα είχες.

Ίνα μου δεν σου απάντησα εχτές αλλά ήθελα να σχολιάσω αυτό με τις σταφίδες. Μου φαίνεται ότι θα το εφαρμόσω κι εγώ αμα είναι να ακούει η Σοφούλα και να μην χτυπιέται γιατί όχι.

Αχ νοιώθω την μέση μου ότι θα ανοίξει στα δυο. Θα με ξεκάνει αυτό το παιδί πριν την ώρα μου.

Εδώ θα είμαι κι εγώ για λίγο ακόμα. Αν δεν με πάρει ο ύπνος πάνω στον υπολογιστή βέβαια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου νατασσακι...και που να μεγαλωσουν να λες..εκει να δουμε πως θα τα μαντρωνουμε μπας και ανοιξουν κανα βιβλιο...

εγω την εχω καταβρει με το ποδηλατακι του...παμε τα μισα του δρομου με το αμαξι και μετα αναλαμβανει δραση το ποδηλατο και οδηγαει το καμαρι μου κι ολας..στριβει το τιμονι δεξια αριστερα και πρεπει να εχω συνεχεια το νου μου γιατι τα καημενα τα δεντρακια δεν θελω να τα παρουμε αγκαλια απο τωρα..μετα βαριεται κατεβαινει αρχιζει να πηγαινει σε ολα τα παιδακι που θα βρεθουν στο δρομο του κι εγω ψαχνω χιλιες δυο δικαιολογιες να τον πεισω να με ακολουθει μπας και παμε σπιτι μας.. :lol::lol::lol:

μωρε ωραια ειναι αυτα εε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...