Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Kalispera manoules

se 2 mhnes sxedon exoume ta prwta mas genethleia kai fusika tha kanoume partu!

I alitheia einai oti den eimai polu kali stin kouzina...kai thelo na ta etoimaso ola moni mou kai na kataplikso (osous nomizoun den ta kataferno ;).

Sas parakalo..boithiste...kamia idea? ti na ftiakso?? thelo eukola , grigora kai omorfa piata. I akoma an exete na protinete kapoio biblio i site !!

filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα sofiadav!

Πρωτα απο ολα μπραβο σου που θελεις να τα ετοιμασεις μονη σου!

Και εγω το ιδιο κανω! Και πραγματικα υπαρχουν πολυ ευκολα πραγματα να κανεις που φαινονται και αρκετα πρωτοτυπα και καποια εντυπωσιακα!

Θα σου προτεινα ομως να κοιτουσες σε καποιο μεγαλο βιβλιοπωλειο που εχει μεγαλη ποικιλια απο βιβλια μαγειρικης και ζαχαροπλαστικης και να παρεις καποιες ιδεες απο εκει. (δε χρειαζεται να τα αγορασεις κιολας αν δε θες)

Εγω εχω της Βεφας καποιο, προσκληση σε παιδικο παρτυ και το συμβουλευομαι καθε φορα!

Απο την αλλη, κατι πολυ ευκολο που μπορεις να κανεις (μα πολυ ευκολο) και χαριτωμενο... ειναι να φτιαξεις "χαμογελαστους-γκρινιαρηδες" (σου λεω τωρα ενα παραδειγμα που ειναι πολυ ευκολο να γινει). Βαζεις φετουλες ψωμι του τοστ, τις αλειφεις με βουτυρο αν θες, βαζεις ενα τυρακι απο πανω, και βαζεις για ματακια δυο ροδελιτσες απο κομμενες ελιες (μαυρες, καφε ή πρασινες) και για στοματακι μια πιπεριτσα κοκκινη (οχι καυτερη, που πωλουνται σε βαζακια οπωσ οι πρασινες ελιες) και ποτε τη λυγιζεις προς τα πανω για τον χαμογελαστο και ποτε προς τα κατω για τον γκρινιαρη.

Υπαρχουν και αλλα το ιδιο ευκολα και πιο εντυπωσιακα και νοστιμα.

υγ: ελπιζω να εννοουσες παιδικο παρτυ γιατι αυτο καταλαβα (γονεις με παιδακια).

αν παλι οχι και θα ειναι μονο μεγαλοι υπαρχουν επισης αντιστοιχα βιβλια με εξυπνες και γρηγορες συνταγες, εχω δει πολλα στα βιβλιοπωλεια αλλα δε θυμαμαι τιτλους.

Το σημαντικο ειναι να περασετε καλα και φυσικα να χαιρεσαι το μικρο σου! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα sofiadav!

Πρωτα απο ολα μπραβο σου που θελεις να τα ετοιμασεις μονη σου!

Και εγω το ιδιο κανω! Και πραγματικα υπαρχουν πολυ ευκολα πραγματα να κανεις που φαινονται και αρκετα πρωτοτυπα και καποια εντυπωσιακα!

Θα σου προτεινα ομως να κοιτουσες σε καποιο μεγαλο βιβλιοπωλειο που εχει μεγαλη ποικιλια απο βιβλια μαγειρικης και ζαχαροπλαστικης και να παρεις καποιες ιδεες απο εκει. (δε χρειαζεται να τα αγορασεις κιολας αν δε θες)

Εγω εχω της Βεφας καποιο, προσκληση σε παιδικο παρτυ και το συμβουλευομαι καθε φορα!

Απο την αλλη, κατι πολυ ευκολο που μπορεις να κανεις (μα πολυ ευκολο) και χαριτωμενο... ειναι να φτιαξεις "χαμογελαστους-γκρινιαρηδες" (σου λεω τωρα ενα παραδειγμα που ειναι πολυ ευκολο να γινει). Βαζεις φετουλες ψωμι του τοστ, τις αλειφεις με βουτυρο αν θες, βαζεις ενα τυρακι απο πανω, και βαζεις για ματακια δυο ροδελιτσες απο κομμενες ελιες (μαυρες, καφε ή πρασινες) και για στοματακι μια πιπεριτσα κοκκινη (οχι καυτερη, που πωλουνται σε βαζακια οπωσ οι πρασινες ελιες) και ποτε τη λυγιζεις προς τα πανω για τον χαμογελαστο και ποτε προς τα κατω για τον γκρινιαρη.

Υπαρχουν και αλλα το ιδιο ευκολα και πιο εντυπωσιακα και νοστιμα.

υγ: ελπιζω να εννοουσες παιδικο παρτυ γιατι αυτο καταλαβα (γονεις με παιδακια).

αν παλι οχι και θα ειναι μονο μεγαλοι υπαρχουν επισης αντιστοιχα βιβλια με εξυπνες και γρηγορες συνταγες, εχω δει πολλα στα βιβλιοπωλεια αλλα δε θυμαμαι τιτλους.

Το σημαντικο ειναι να περασετε καλα και φυσικα να χαιρεσαι το μικρο σου! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

καλησπερα σοφιαday πως πηγε το παρτυ σας?μηπως μπορεις να μου πεις τελικα τι εκανες γιατι εχω το σαββατο την γιορτη της μικρης μου και θελω να τα κανω στο σπιτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thn tetarti einai to party mas...loipon tha kano

pizza, tyropitakia, keik muffins, 2 mpompes, 1 skantzoxiro me keftedakia kai tha exo patatakia kai pop corn....let einai liga?? :dry: :dry: tha eimaste gyro sta 20 atoma megaloi mikroi.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...