Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΚΕΡΑΚΙΑ


Recommended Posts

Την Παρασκευή πήγαμε στον γιατρό και το μωράκι μας ήταν 1500 γραμμάρια!!!!!!!! Θα παίρνει γύρω στα 200 γραμμάρια την εβδομάδα, εγώ ΜΟΝΟ 3.7 κιλά (άντε πες 4 στρογγυλά :lol::lol::lol:) ελπίζω να μην βγει μικρό μωρό γιατί θα τον ΣΦΑΞΩ τον γιατρό μου που με καμαρώνει και με ενισχύει στο να μην πάρω κιλά.

Πάντως....δεν θα βγει πολύ μεγάλο, όσο περίπου και το κορίτσάκι μου γύρω στα 2800 ΑΛΛΑ ανησυχώ γιατί η μικρή μου βγήκε 2800 στις 39+ εβδομάδες ενώ τώρα αν γεννήσω νωρίτερα λόγω καισαρικής, θα έχει προλάβει να φτάσει αυτό το βάρος?

Πάντως ο γιατρός μου ΔΕΝ είναι της άποψης να προγραμματίζει για καισαρική 2 εβδομάδες πριν........5-6 μερες πριν την ΠΗΤ λεει και εγώ ΤΡΕΜΩ οτι θα σπάσουν νωρίτερα τα νερά...Και το πιστεύω δηλαδή γιατί έχω αυτή την αίσθηση-διαίσθηση και συνήθως πέφτω μέσα!!!

Καλημέρα!

Έλενα μην έχεις άγχος για το αν θα σου σπάσουν τα νερά γιατί αν ξεκινήσει ο τοκετός είτε με σπάσιμο νερών είτε με πόνους, όταν είναι να κάνεις καισαρική, σε βάζουν κατευθείαν. Προλαβαίνουν, μην ανησυχείς!

Τώρα για τα κιλά του μωρού, λένε ότι δεν έχει μεγάλη σχέση το βάρος του μωρού με τα κιλά που θα πάρει η μαμά.

Εγώ πήρα 10,5 κιλά, γέννησα στις 41 εβδ και η Γεωργία ήταν 3280. Αν γεννούσα 39 εβδ θα ήταν περίπου 2880, δηλαδή σαν τη δική σου. Για τις εβδομάδες που έφτασα δεν ήταν μεγάλο μωρό!

Θέλω να σου πω κάτι και είμαι σίγουρη ότι θα το προσπεράσεις. Τα σχεδόν 4 κιλά που πήρες είναι πολύ λίγα. Όλη η ιατρική κοινότητα θεωρεί τα κιλά ασφαλείας για το μωρό και τη μαμά τα 9. Δε σου λέω να πάρεις ούτε 15 ούτε 12 αφού θέλεις λιγότερα, αλλά 9. Και σου το λέω εγώ που πήρα 10,5 και όχι 15-20 για να θεωρήσεις ότι στο λέω από ζήλεια για το πως το κατάφερες. Οι γιατροί καλά κάνουν και μας περιορίζουν λίγο για να μην ξεφύγουμε. Αλλά πρέπει να σκέφτονται το καλό του παιδιού. Η μαμά πρέπει να λαμβάνει όλα τα θρεπτικά συστατικά. Κάθε κύταρό του χτίζεται από αυτά που τρώμε στην εγκυμοσύνη. Μια αδύνατη κοπέλα δεν είναι δυνατόν να πάρει μόνο 6-7 κιλά χωρίς να στερηθεί.

Συγνώμη αν σε στεναχώρησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στέιση μου δεν με στενοχωρείς! Καλά κάνεις και μου λες, για αυτό ρώτησα άλλωστε :D:D:D

το ίδιο μου λέει και η μαμά μου και φωνάζει ότι θα είναι μικρό το μωρό, ο δε γιατρός μου είπε αυτολεξεί:

'καλά είσαι φοβερή, ούτε 4 κιλά δεν έχεις βάλει'....και μετά μου είπε ότι δεν έχει σχέση το βάρος του μωρού με τα κιλά της μαμάς...

σε θυμάμαι κουκλιτσα εγκυούλα! Και εγώ πιστεύω μέχρι 15 κιλά είναι καλά...

απλώς σε αυτή την εγκυμοσύνη δεν έχω καθόλου φουσκώματα-κατακράτηση...

υπολογίζω πάντως 2 κιλά στον 8ο μήνα και 2 στον 9ο, οπότε σύνολο 8 κιλά!

εσύ έκανες καισαρική προγραμματισμένη? Πώς και φτάσατε τόσο αργά, στην 41η εβδομάδα? Για να πάρει βάρος το κουκλάκι? Από ότι γνωρίζω (και μου είπε και ο γιατρός μου) προς το τέλος δεν παίρνουν και πολύ βάρος...εκτός αν μου το είπε για να με καθησυχάσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε αγαπουλες???σας ευχαρηστω πολυ ειστε πολυ γλυκες ολες!!!!!

εχθες το βραδυ ηρθε μια βολτα η κουμπαρα που ειχε να με δει πολυ καιρο κ μου λεει ποσα κιλα εβαλες???της λεω πολλα!!!!!!φαινετε μου λεει...αχ χτυπα κ εσυ να σκεφτομε απο μεσα μου...

βασιλικη για τα κουφετα χατζηγιαννακη λοιπον κ εγω χατζηγιανακης πηρα για την βαφτιση αλλα με σοκολατα στο ιντερνετ τα βρηκα 7,90 το κιλο κ σε ζαχαροπλαστειο 12,90 μεγαλη διαφορα!!!πατησε στο γκουγλε κουφετα χατζηγιαννακη κ θα σου βγαλει πολλα σαιτ που μπορεις να παρεις κοιτα ομως να σε συμφερουν κ τα μεταφορικα..

κ η δικη μου μεση χαλιαμετραω τρεις δισκοκοιλες ως τωρα...περαστικα μας!

αναστασια ειναι ντουρασελ δεν χαμπαριαζουν τιποτα :lol: εγω παλι πιστευω πως αυτα που χρειαζετε το μωρο τα παιρνει χωρις να χρειαζετε να τρωμε περισσοτερο,παραδειγμα μια αδυνατη μπορει να βαλει μεχρι 15 κιλα ενω μια γεματη ως κ καθολου!!!

γωγω πολυ ωραια η τουρτα σας!!!καβατζωσες κ την γεωργιαννα σουπερ σε βρισκω :lol::lol::lol::lol:

γεωργιαννα ελα μετα κ ορεστιαδα καμμια βολτα!!!18-19 απριλιου ε!!!! :lol: καλα μονο εγω δεν ειδα το σαιτι που εβαλες???σε ποια σελιδα ειναι????

γιουλακι εγω προσωπικα σε θαυμαζω που καταφερες κ εχασες τοσα πολλα κιλα γιατι ξερω ποσο δυσκολο ειναι μπραβο σου!!!!

για τα γεννεθλεια θα τα παρεις ολα απο εξω δηλαδη?μια χαρα!!!μακαρι να ημουν κοντα θα ερχομουν σιγουρα!!!!

ασε σαμανθα μερικοι δεν νοιωθουν!!!εγω δεν καλεσα κανεναν οταν γεννηθηκε η ελενα με το ζορι περπατουσα σιγα μην ειχα κ τραπεζωματα με τιποτα!!!!

μεγαλωσε το μπιμπινακι σου μωρε!!!απιστευτο μου φαινετε!!!!αντε ανυπομωνω να ερθει κ η δικη μου σειρα...θελω κλωτσιτσα τωρα!!!!!!!!!!!

γυρω στα 200γρ την εβδομαδα περνουν τα μωρακια τον τελευταιο μηνα...

δαναη ξεκουραστηκες???

απο το πρωι διαβαζω κ γραφω μια συνταγη για τσουρεκι εχει καλα σχολια κ λεω να το δοκομασω...φαγητο εχω απο εχθες οποτε καθησιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσύ έκανες καισαρική προγραμματισμένη? Πώς και φτάσατε τόσο αργά, στην 41η εβδομάδα? Για να πάρει βάρος το κουκλάκι? Από ότι γνωρίζω (και μου είπε και ο γιατρός μου) προς το τέλος δεν παίρνουν και πολύ βάρος...εκτός αν μου το είπε για να με καθησυχάσει!

Έλενα, δεν έκανα καισαρική προγραματισμένα. Εξαντλήσαμε όλα τα περιθώρια για φυσιολογικό χρονικά. Στην 40η εβδ όλα ήταν καλά (πλακούντας και αμνιακά υγρά). Στην 41η όμως έφτασαν στα όριά τους. Δεν είχαμε κανένα σημάδι έναρξης τοκετού.

Φαντάσου ότι στην ΠΗΤ μου, πέρασα μια οδηνηρή εξέταση όπου ο γιατρός προσπάθησε με το χέρι να κάνει αποκόλληση των υμένων για να ξεκινήσει ο τοκετός. Αφού του έλεγε η μαία "άστην την κοπέλα"! Και μετά μου λέει εμένα ο γιατρός "α! είσαι δυνατή εσύ! Γιατί δε φωνάζεις?" Γιατί ξέρω ότι έτσι πρέπει να γίνει και γτ θέλω να γεννήσω φυσιολογικά, απαντώ. Είχα αίμα για δυο μέρες αλλά τίποτε άλλο. Και πάλι περιμέναμε, αλλά...τίποτα.

Ευτυχώς που έκρινε ο γιατρός ότι έπρεπε να πάμε για κτ γιατί με την υμενική πρόσφυση που είχε ο πλακούντας θα είχαμε άσχημα ξεμπερδέματα. Και στην καισαρική ζορίστηκε να φανταστείς. Αυτός, που τον φωνάζουν εκεί μέσα να διεκπαιρεώσει όλα τα δύσκολα περιστατικά και να "μαζέψει" τα αμάζευτα που κάνουν οι νέοι μαιευτήρες.

Έφαγα και τη γενική νάρκωση λόγω του χειρουργείου στη μέση... άστα! Τι τα θυμήθηκα όλα αυτά?

Sorry που πήρα φόρα και λέω-λέω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμανθα μου οσο περισσοτερο μενει το παιδι μεσα στην κοιλια τοσο περισσοτερο βαρος παιρνει. Δεν εχεις προβλημα και να σπσουν τα νερα οπως ειπε και η Αναστασια. Σε θαυμαζω για τα λιγα κιλα που εχεις παρει!!!! Να προσεχεις τωρα μην γεννησεις και εχεις μετα αλλα. Καλυτερα ενα φρενο στις δουλειες σου δεν βλαπτει. Ο γιατρος μου στον Διονυση επειδη ειχα λιγες συσπασεις στον 7ο μου ελεγε συνεχεια καλυτερα να προσεχω τωρα παρα μια ζωη να πηγαινω σε παιδιατρους.

Σορρυ εαν σε στεναχωρησα αλλα θελω τα καλυτερα και για σενα και για το μωρακια σου( αγορακι θα ειναι).

Σουλα μου θα σου βαλω το σιτε. ειναι πολυ ωραιο.

http://syntagesapospiti.blogspot.com/p/blog-page.html

Αποφασισα και εγω για το μενου. θα σας γραψω σε λιγο γτ καποιος μας βρωμισε εδω μεσα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

;ααααα γεωργιαννα μου εδω τα χαλαμε κοριτσακι ειναι!!!!!στανταρ!!!εχω μυτη εγω :lol::lol::lol::lol:

σε ευχαριστω πολυ που ξανα εβαλες το σαιτ απορω πως δεν το ειδα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον Σουλα παμε ενα στοιχιμα!!! ετσια για να κερδισουμε και κανενα φραγκο!! :lol::lol::lol:

Το μενου που σκεφτομαι ειναι:

-πιτσακια

-σου με ζαμπον και τυρι φιλαδεφεια (ορεκτικο για το τραπεζακι εαν δεν το γρεμισουν τα μωρα)

-ρολακια με μπεικον( greekmasa.gr)

- ατομικα hot-dog

-παλιμιε με λουκανικα

-κασεροκροκετες

-hamgurger μικρα

και σκεφτομαι να φτιαξω και μικρα ψωμακια με σαλαμι αερος- ντοματα και μοτσαρελα- ντοματα.

Ακομη μου λειπει κατι. Δεν το εχω τελειωποιησει ακομη. καμια ιδεα;;;;

Ολα αυτα θα ειναι σε μικρες ποσοτητες. Δεν θελω να φτιαξω φαγητο αλλα ολα στο χερι να ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε καλυτερα βρε γεωργιαννα δεν θελω να σου παρω τα λεφτα :lol::lol::lol:

μμμμ πολυ νοστιμα ολα!!!!!κανε κ κεφτεδακια!!!!!

μπηκα στο σαιτ που μου εδωσες κ λιγουρευτικα τον κορμο φραουλα σλουρπ!!!!

κατι σε γλυκο εκτος απο την τουρτα δεν θα κανεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια κ αγόρι!

είμαι πτώμα,ξεποδαριαστήκαμε με τη μυρτώ (εγώ δηλ γιατί αυτή ήταν αραχτή στο καρότσι)στα μαγαζιά 2 ωρες για να δουμε για παπούτσια,δεν κατέληξα ειδα 2 που μου άρεσαν στο crocodilino Και το Μούγερ (Γεωργιάννα τι ακριβώς έχεις ακούσει;).γυρισαμε αργά γυρω στις 8.15,την έπλυνα τοπικά,δεν την έκανα μπάνιο,μαμ και ύπνο.

Ελενα,θα σε μαλώσω!!!!ξεκουράσου κ λιγο!!!!!για τα κιλά μπράβο αρκεί να μην στερείται το μωράκι τπτ!εγώ πήρα 15 (εεεεεε,ξεκίνησα χαμηλά κ είχα περιθώριο :lol: ) και η μικρή στην 39η εβδ.γεννήθηκε 3.070.

Γωγώ,άπαιχτη η Ζηνα στη φωτο!λοιπόν,θελω τα δικαιώματα για την ονοματοδοσία!!! :lol:

Γεωργιάννα,χρυσοχέρα ευχαριστούμε για τις ιδέες!κ εγώ έχω ψιλοσκεφτεί το μενού,θα το συμπληρώσω σιγά σιγά,εχω χρόνο.

Γιούλη,καλά να περάσετε στο πάρτυ!!!φάτε κ για μενα τπτ!

παω να φαω κ να αράξω στον καναπέ!πονάνε τα ποδαράκια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλα σκεφτομουνα να φτιαξω και κατι αλλο για γλυκο αλλα δεν εχω σκεφτει ακομη. Βεβαια μαλλον θα ειναι πολυ. και τουρτα και κατι αλλο; δεν ξερω θα δω.

Δαναη ημουνα μια μερα στο παιδιατρο και πηρα μια μαμα τηλ. που το παιδακι της επαθε μολυνση στο ποδαρακι της. οταν ρωτησε ο παιδιατρος τι μαρκα πηρε ηταν της crocodillino. μετα συζηταγαμε για παπουτσια παιδικα και μου ειπε πως ακουσε και για τα μουγιερ χαμηλωσε την ποιοτητα τους. το ιδιο ακουσα και απο την συνηφαδα μου σε ασχετη στιγμη που συζηταγαμε για παπουτσια παιδικα.

Εγω προς το παρον αθλικτικα του πηρα. Για καλοκαιρι μαλλον θα μου παρει η αδελφη μου. Η νονα δεν μο ειπε τπτ, ουτε για την λαμπαδα του. της εστειλα email.

Εσεις σαν νονες θα παρετε και παπουτσακια; και τι αλλο; Δεν ειμαι κακια αλλα ξεκαθαρισα στον ανδρα μου να μην ξοδεψει πολλα για το βαπτιστηρη του. Περσι τον πηρα μαζι με τον αδελφο του και πηγαν στο Μουστακα για λαμπαδα, 100ε οτι πηρανε. Συν 50ε τα παπουτσια. φετος δεν εχουμε τοσα για δωρα. Αδικο εχω; ακομη απληρωτος ειναι και δεν ξερουμε για ποσο ακομη.

Παω να ξαπλωσω και εγω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, έχω τρέλα με τα παιδικά παπουτσάκια!

Εμείς έχουμε αυτά σε 18 νούμερο και ψάχνω για το τι θα τις πάρω μετά. Είπε και η νονά της ότι θα της φέρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!διαβασα ΟΟΟΟΟΟΟΛΑ σας τα νεα, και πρεπει κυριως να πω στο σουλακι : ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ!!!!εισαι ενας υπεροχος ανθρωπος και μια πολυ τρυφερη μανουλα!!!αν δεν σ'αρεσει ΚΑΤΙ στην εμφανιση σου, ειναι ΣΤΑΓΟΝΑ ΣΤΟΝ ΩΚΕΑΝΟ και απλα θα το αλλαξεις αργοτερα, οταν με το καλο γεννησεις την κορακλα σου!!μια ομορφη γυναικα ειναι αυτη που σε κανει να αισθανεσαι ομορφα οταν την βλεπεις και την ακους, ανεξαρτητως βαρους, κι εσυ εισαι ΧΑΡΜΑ ΟΦΘΑΛΜΩΝ!!!

γωγω, πολυ ωραια η τουρτα!!!ακριβουλα βεβαια, αλλα χαλαλι για τη νεραιδουλα!!!

ειρηνη, για να δουμε , θα μπουσουλησει κι η δικη μου;;

βασιλικη, καιρο ειχα να ακουσω νεα σου, χαρηκα που ειστε μια χαρα!!!καλα, τα 9 κιλα εμενα μου φαινονται στοχος μακρινος!! :lol:

προετοιμαζεστε πυρετωδως για τα παρτι γενεθλιων, μπραβο κοριτσια!!!

εγω στεναχωρηθηκα πολυ σημερα, παλι κατεβηκε ο μισθος μου, 650 πηρα για τον απριλιο και απογοητευτηκα πολυ γιατι ερχεται πασχα και με το ζορι θα μου φτασουν για παπουτσακια και λαμπαδα για τη βαφτηστηρα μου :( δεν ξερω τι να κανω πια, και να ξεκολλησω το μυαλο μου απο τη μιζερια και την απογοητευση :( προσπαθω να ειμαι θετικη αλλα κατι συμβαινει και με ριχνει πολυ.... σημερα ειπα στο γιωργο οτι δεν θα κανω δευτερο παιδι, ΜΕΤΑ ΒΙΑΣ ζουμε οι τρεις μας, και την ιδια ωρα που το ειπα σαν να περασε μαχαιρι στην καρδια μου, τοσος πονος...ΓΙΑΤΙ μου το κανουν αυτο; ΠΟΥ θα παει; εχω φτασει στα ορια μου πια, οικονομικα και κυριως ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ, φοβαμαι μην παθω καταθλιψη απο την στεναχωρια, δεν ξερω τι να κανω πια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω τρέλα με αυτήν τη μάρκα από τη στιγμή που τα γνώρισα και είδα πόσο τέλεια είναι στα ποδαράκια της μικρής μου. Έχει και ειδική σειρά για τα πρώτα βήματα που λέγετε first walker!

Σας βάζω κι άλλες φώτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη, τώρα είδα το μήνυμά σου! Sorry! Εσύ μιλάς για τόσο σοβαρά θέματα κι εγώ βάζω φωτογραφίες από παπουτσάκια...

αναστασια μου, καλα κανεις και βαζεις φωτο απο παπουτσακια, δεν θα το κανουμε μεγαλη παρασκευη εδω μεσα! εχουμε κοριτσακια που πρεπει να "ποδεσουμε" :) απο το ιντερνετ τα παραγγελνεις;;;πως λεγονται , να τα ψαξω;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Αφροδιτη δεν εχεις και αδικο με ολα αυτα που λες! Μια απο τα ιδια ειμαι και εγω, αλλα το εχω ριξει στο τρελο. Ο μισθος μου εξαντλητε απο τις 20 του μηνος και μετα πραγματικα ζω με 20ε. δεν μου φτανουν αλλα τι να κανω δεν θα παθω κατι κακο επειδη αλλοι το θελουν. Και σε μενα θα μου κανει μειωση μισθου, περιμενω τι ποτε. Σημερα πληρωνομαι και ειμαι περιεργη να δω ποσα θα παρω.

Ανεβα λιγακι γτ δεν αξιζει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Διαβασες και το μνμ μου που τα ιδια λεω και εγω με το βαπτιστηρι, ευτυχως εχουμε 1. η δικια μου ειναι στην Ρουμανια και δεν πολυ στελνω δεμα, ειναι η θεια μου που φροντιζει για ολα. Εμεις δεν εχουμε τετοια εθιμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα!

τι κάνετε?

ετοιμάζεστε για ξεφρενο σκ? :lol::lol::lol::lol: λεμε τωρααααααααααα

ηθελα να σας ρωτήσω, τι χαλάκια είχατε-έχετε στα δωμάτια των παιδιών?

Εγώ είχα ένα μεταξωτό saggy που τώρα θέλω να αλλάξω και έψαξα σε διάφορα καταστήματα (έχουν εκπτώσεις έως και 80%) και μου ειπαν ότι καλό είναι να μην βάζουμε μάλλινο χαλάκι στα παιδικά υπνοδωμάτια γιατί μαζέυουν χνούδι και ότι η Disney βγάζει συνθετικά για παιδικά δωμάτια...

εγώ δεν τα συμπαθώ τα συνθετικά και έτσι κατέληξα σε ένα μεταξωτό τυπου saggy πολύχρωμο σαν χαρτοπόλεμο ΑΛΛΑ δεν έχω καταλήξει στην διάσταση ....να το πάρω για ολόκληρο το δωμάτιο -από άκρη σε άκρη ή ένα κομμάτι στην μέση? το έχει σε 2*3 και σε 1.70*2.40

εσείς τι κάνατε?

σας φιλώ και επανέρχομαι με τα νέα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεερα σε ολες σας....Διαβασα τα μηνυματακια σας κι εχω να σας πω το εξης....

Παρηγορηθητε γτ ολοι σχεδον ειμαστε στην ιδια κατασταση....Ολοι βιωνουμε την ιδια κατασταση κοριτσια....Αλλοι λιγο περισσοτερο αλλοι λιγο λιγοτερο αλλα γενικα ολη ειμαστε σκατα....Εγω τωρα που ξεκινησα τη δουλεια ειμαι λιγο καλυτερα....εκει που επαιρνα πριν 720 ευρω τωρα παιρνω 950 και απο τον αυγουστο που θα σταματησει μια κρατηση που μας κανουν για τη συνταξη θα φτασω στα 1000 αλλα ολα αυτα χωρις να αλλαξει κατι τον Ιουνιο....Γτ ειπαν οτι θα παρουν κι αλλα μετρα τον Ιουνιο.....Πηραμε κ τα δωρα 250 ευρω αλλα εχουμε απληρωτο το χαρατσι,κ μας ηρθε η δεη 440...Καταλαβατε????Μπορει να διαβαζετε κατα καιρους οτι κανω καποια ψωνια για μενα αλλα τα κανω γτ μαζευω κατα καιρους καποια χρημματα λιγα απο εδω λιγα απο εκει κ κανω shopping therapy....Για εμενα ειναι μια μορφη ψυχοθεραπειας ολο αυτο...

Αφροδιτουλα μου μην απογοητευεσαι κοιτα το θειο δωρο που σου εστειλε ο θεος...Εγω οταν απογοητευομαι κοιταω τον Αλεξη και τα ξεχναω ολα...

Γεωργιαννα πολυ ψαγμενο το μενου για το παρτυ του Διονυση....

Στεισι βαλε το σαιτ για τα παππουτσακια...Εχει μονο κοριτσιστικα??

Εγω τελικα θα φτιαξω δυο μπομπες μια ασπρο μια μαυρο ψωμι,γαλοπουλα-τυρι,ζαμπον-τυρι

τυροπιτακια,λουκανικοπιτακια,πιτσες,σουβλακοσφηνακια(http://www.foodparty.gr/just-do-it-your ... egory_id=4) κ μια σαλατα με μαρουλι-κοτομπουκιες-κρουτον-σως μουσταρδας,κεφτεδακια και πατατες φουρνου....

παρειγγηλα τη τουρτα με μικι μαους πανω.....50 ευρω(10 ευρω το κιλο τη βρηκα)

Δαναη να σου στειλω ενα πακετακι???Μενω κοντα στη πυλη που φευγει για κρητη το καραβι :lol::lol::lol::lol::lol::lol: ....

Αντρια καλε μην αγχωνεσαι....η βικτωρια εχει γενεθλια τον μαιο αν θυμαμαι καλα οποτε εχεις χρονο...

Σημερα παω κομμωτηριο για βαφη....Θα τα κανω καστανα...Κουραστηκα πια να τα βαφω κοκκινα και καθε 2 βδομαδες να ξεβαφουν κ να γινομαι ροζ....Εκανα μεγαλη μ.....α που τα αλλαξα....Το ξανθο το λατρευω!!!Αυτα απο εμενα!!!Θα τα πουμε αργοτερα.Σας φιλωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axx egrafa egrafa k svistikan :twisted: sas grafw apo to tablet k akomi na ma8w pws na ta kanw copy :?

Pame pali..

Auta ta oikonomika einai aste egw pairnw €600, simera pira ton 1o mou mis8o k mou menoun girw sta €400 8elw peripou €50 tin evdomaza stin venzini..

Anastasia teleia ta papoutsakia.. Les na iparxoun k stin Kipro?

Gioulaki mou siga siga 8a arxisoume k emeis na proetoimazomaste gia ta prwta mas gene8lia..

Extes to vradi, vasika 3imerwse stis 2:30 eklaige poli paw na tin ele3w tis aggizw k kaigotan 39 pireto paizetai na eixe k perissotero giati xtipiotan k den me afine na tis valw kala to 8ermometro tis edwsa calpol tin koimisa stin agklalia mou 2-3 fores alla sinexws 3ipnouse itan poli anisixi k itan logiko kaigotan to manari mou, stis 3:30 tin evala sto krevvataki tis k eutixws den gkrinia3e, egw koutoulousa k to prwi apokoimi8ika argisa 10 lepta na paw douleia.. Simera exei 8ermokrasia 38.. Molis paei i paidiatros mas iatreio 8a tin parw til na mou pei ti allo na agorasw na exw spiti (mono calpol exw) mipws apo4e exoume ta idia..

Allo ligo na xa8oun pali auta pou egra4a sto tsak ta prolava :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Ησυχία έχουμε σήμερα. Άντρια, περαστικά στη Βικτώρια!

Γιούλη, υπάρχουν παπουτσάκια και για αγόρια σε αυτήν τη μάρκα. Θα σας βάλω μερικά site εξωτερικού για να δείτε. Άντρια, θα πρέπει να υπάρχουν στην Κύπρο γιατί είναι η top μάρκα στην Αγγλία και η Κύπρος έχει πάρε-δώσε σε προιόντα με Αγγλία.

http://www.amazon.co.uk/s/ref=sr_nr_p_n_target_audience__mrr_1?rh=n%3A355005011%2Ck%3AAgatha+Ruiz+de+la+Prada%2Cp_n_target_audience_browse-bin%3A363842011&bbn=355005011&keywords=Agatha+Ruiz+de+la+Prada&ie=UTF8&qid=1333129038&rnid=363839011

http://www.amazon.co.uk/s/ref=sr_nr_p_n_target_audience__mrr_1?rh=n%3A355005011%2Ck%3AAgatha+Ruiz+de+la+Prada%2Cp_n_target_audience_browse-bin%3A363842011&bbn=355005011&keywords=Agatha+Ruiz+de+la+Prada&ie=UTF8&qid=1333129038&rnid=363839011#/ref=sr_kk_2?rh=i%3Ashoes%2Ck%3Agarvalin&keywords=garvalin&ie=UTF8&qid=1333129045

Agatha ruiz de la prada και Garvalin είναι η ίδια μάρκα. Η Garvalin έχει και αγορίστικα!

http://www.javari.co.uk/s/ref=land_brand_Agatha%20Ruiz%20de%20la%20Prada%7CAgatha%20Ruiz%20De%20La%20Prada%7CGarvalin?node=213378031&brands=Agatha%20Ruiz%20de%20la%20Prada|Agatha%20Ruiz%20De%20La%20Prada|Garvalin

Δεν καταλαβαίνω γτ βγήκαν τόσο μεγάλα τα link...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...