Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ15!!!


Recommended Posts

κορίτσια τι κάνετε;;;;

Έχετε προχωρήσει σε ιδιαίτερα ιατρικά θέματα έτσι;;;;; καλά κάνετε! Είπαμε αν δεν το ψάξουμε δεν θα πετύχουμε τον στόχο μας.

Little dancer μου άρεσε πολύ το σλογγανάκι με την βούρτσα!!!!!!

Aggelika την αμνιοπαρακέντηση θα την κάνω 5 με 10 Απρίλη, μεταξύ 12ης και 13ης εβδομάδας.

Quando είχες μέρες να φανείς και υπέθεσα οτι μπορεί και να γέννησες!

Η Lia γέννησε άραγε;;;;

Diazaki αυριο γιατρό, έτσι;;;; Άντε να ακούσετε και καρδούλα!!!!!!

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

este πέρασες πολλά και εσύ, το σημαντικό είναι οτι τα κατάφερες !!

τελικά ξεχνιούνται ρε κορίτσια όλα αυτά με τον ερχομό του μωρού ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

merenta δεν ξεχνιούνται και γι'αυτό εξακολουθούμε να γράφουμε εδώ, για να βοηθηθούν και άλλες κοπέλες και να ψαχτούν για να πετύχουν επιτέλους το πολυπόθητο αποτέλεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, Μερεντάκι μου!

Όταν μου είπαν "έχουμε εγκυμοσύνη" ξέχασα μέχρι και το όνομά μου :D:D:D !!!!!

Έτσι, Este μου, τα κατάφερες κορίτσι μου! Και πλησιάζει ο καιρός!

Να είναι καλά κι ο κος Μ.Μ. μας, που μας βοηθάει όλες και είναι κατά των πολλών προσπαθειών! Του χρωστώ πολλά - σε όλη του την ομάδα! Οφείλω όμως και πολλά στον Καθηγητή που με παρακολουθεί!

Πάντως, ούτε κι εγώ θεωρώ υψηλό το κόστος του ελέγχου, άλλωστε δεν πηγαίνω κάθε μήνα, μόνο πριν από την έναρξη της επόμενης προσπάθειας. Μπορεί να μην έχω ενδομητρίωση (αποδεδειγμένα εννοώ), αλλά ο συνδυασμός των υπολοίπων είναι που τα κάνει λίγο πιο δύσκολα τα πράγματα και χρειάζομαι πραγματικά στενή παρακολούθηση. Αλλά επειδή είμαι και πιο επιβαρυμένη, θέλω να τα βλέπω στα χέρια μου τα αποτελέσματα. Δεν είμαι πια "ό,τι πείτε και ... θα δούμε"...

Όσο για τα ΝΚ τα περίφημα, συμφωνούμε, τα είπες και πολύ καλά!

Διαφωνούμε στην αντιμετώπιση - υπάρχουν άλλωστε, όπως παντού, 2 "σχολές" - δεν πειράζει! Αρκεί που τα παλεύουμε τα άτιμα!!!!!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρωτάω este γιατί συνεχώς ακούω μόλις έρθει το μωράκι θα ξεχαστούν όλα,

μας πως θα ξεχαστούν όλα αυτά...

εγώ το είχα ξαναγράψει κάποια στιγμή, το οτι κάποιες κοπέλες είστε ακόμα εδώ για μας είναι μεγάλη βοήθεια όχι μονο η γνώσεις σας αλλά η συμπαράσταση, οτι δεν μας ξεχνάτε.

Όσο να ναι αλλάξουν τα ενδιαφέροντα αφού έρθει το σποράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μερέντα μου,

Ξέρεις, και για μένα δεν έχει έρθει η πολυπόθητη αυτή στιγμή.

Αλλά, από όσα έχω ακούσει από φρεσκομανούλες ιδιαίτερα, με το που το παίρνεις στην αγκαλιά σου ξεχνάς όλον τον κόπο και τα βάσανα που πέρασες μέχρι εκείνη την άγια στιγμή!

Δεν λέμε ότι παθαίνεις αμνησία βέβαια! Ούτε και πρέπει... Αλλά πια, όλα αυτά δεν αξίζουν όσο αυτό το πλασματάκι στην αγκαλιά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

merenta μου δεν ξέρω τι θα γίνει όταν έρθει το μωρό το πιο πιθανό είναι να μην μπαίνω τόσο συχνά γιατί θέλω (και το έχω ανάγκη) να πέσω με τα μούτρα που λένε :D . Αλλά μέχρι τότε όπου μπορώ να βοηθήσω ευχαρίστως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σήμερα παρέλαβα τεστ ωορρηξίας, δεν είχα πάρει ποτέ..

περισσότερο απο περιέργεια :D

στον προηγούμενο κύκλο έκανα ωορρηξία στο τελείωμα τις περιόδου μου, πρώτη φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται este ότι κάνουμε όλες τις εξετάσεις. Απλά κάνοντας ό,τι αφορά το αίμα ή υπερήχους μετά καλό είναι να κοιτάμε και τα οργανάκια μας για να μην έχουμε ένα σωρό αποτυχημένες προσπάθειες...δηλαδή αυτό που λέω είναι να κάνουμε πρώτα όλες τις εξετάσεις και μετά να προσπαθούμε..

Να πάνε όλα καλά Anji, μην ανησυχείς, τα αποτελέσματα θα είναι super!!!

Κι εγώ πιστεύω αυτό που λέει η Μαρίνα...έχοντας τα μωράκια μας αγκαλιά θα είμαστε τόσο δυνατές που αυτά που περνάμε δεν θα μας φαίνονται τότε τόσο σημαντικά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εste τι εχεις περασει και εσυ.....Εγω δεν ειχα ξανακουσει για ανοσιοβιολογο ουτε για την εξεταση ΝΚ...

Τελικα υπαρχουν ενα σωρο πραγματα που πρεπει να εχουμε στο νου μας!!!

Εμεις δεν ημαστε θεοι για να τα ξερουμε ολα αυτα ουτε ειναι η δουλεια μας.

Πρεπει να εχουμε τα ματια μας ανοικτα λοιπον να μην πεσουμε σε γιατρους που μας χειρουργουν για πλακα απλα για να τα παρουν και να μας ταλαιπωρουν απο καθε αποψη!!!

Και ενα μεγαλο φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

απο εμενα και τον ποδοσφαιριστη μου!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μεναα.......

ειπα να γραψω και γω μιας και ειμαι στο περιμενε αν θα προχωρησουμε για εξωσωματικη η οχι...

το δικο μου προβλημα ειναι το εξης....

πριν απο 3 χρονια εμεινα εγκυος χωρις πολλες προσπαθειες και γεννησα ενα υγιεστατο κοριτσακι.

πριν απο ενα 1,5 χρονο αποφασισαμε να χαριζουμε στο κοριτσακι μας ενα αδερφακι και εκει ξεκινησαν τα προβληματα..

νοεμβριος του 2010 πρωτος μηνας προσπαθειων βιοχημικη κυηση (λεμε ετυχε οκ)

μαιος του 2011 δευτερος μηνας προσπαθειων εγκυος παλι παλλιδρομμησε 22 μερες μετα την συλληψη (λεμε ενταξει ειμαστε ατυχοι)

σεπτεμβριος του 2011 πρωτος μηνας προσπαθειων παλι παλλιδρομμησε 22 μερες μετα την συλληψη.(λεμε θα το ψαξουμε να δουμε τι γινεται)

ο τοτε γυναικολογος μου τον οποιο ειχα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη και εμεινα ευχαριστημενη φωναζε και οριοτανε να μην ψαξω τιποτα γιατι εχω την κορη μου και οι επομενες εγκυμοσυνες ηταν τυχαια γεγονοτα. εγω ομως δεν τον ακουσα και εψαξα τα παντα... τα ευρυματα μου ηταν τα εξης:

ομοζυγωτικη θρομβοφιλια

αυξημενα αντιπυρηνικα κυτταρα χωρις ομως να εχω λυκο

αυξημενα ανδρογονα

και το ποιο σημαντικο μεταθεση καρυοτυπου. (εχω ισοζυγισμενη μεταθεση αναμεσα στο 8 και το 17 χρωμοσωμα).

επισκεφτηκα 3 γενετιστες οπου ο μεσος ορος αυτων μου ειπε οτι εχω 50% να κανω φυσιολογικο μωρο και 50% το μωρο μου να εχει λυσεγκεφαλια με οτι αυτο συνεπαγεται. μου προτειναν εξωσωματικη για να ειμαστε σιγουροι οτι το μωρο ειναι φυσιολογικο και τα υπολοιπα ευρηματα τα αντομετωπιζουμε με φαρμακευτικη αγωγη με το που θα γινει η συλληψη.

επισκεφτηκα το εμβρυογενεσις και μιλησα με το κυριο μαστρομηνα. μου μιλησε για προεμφυτευτικο ελεγχο. το 8 μπορουμε να το βρουμε, το κομματακι απο το 17 που εχει παει και εχει κατσει στο 8 ειναι πολυ μικρο δεν προς το παρον δεν φαινεται... θα μου απαντησουν με σιγουρια αυριο αν θα προχωρησουμε η οχι.

τι λετε για ολα αυτα;

ηταν καλη η επιλογη μου να παω στο εμβρυογενεσις;

ειλικρινα με εχει κουρασει ολο αυτο με τις εξετασεις και που ολο κατι μου βρισκουν...

α σας ειπα και το καλυτερο...ενω εμενα εγκυος στον πρωτο μηνα προσπαθειων τωρα προσπαθουμε 6 μηνες με επιβεβεωμενη ωορρηξια και τιποτα. ο γυνικολογος που ηταν τωρα που ειναι εξειδικευμενος στην αποβολες μου ειπε οτι μπορει να εχουν κλεισει οι σαλπιγγες μου απο τις αποβολες και να κανω σαλπιγγογραφια. (δεν εκανα αποξεση, αυτοματη αποβολη και καθαρισα μονη μου) πακετο δηλαδη.....

α ξεχασα να σας αναφερω οτι ο συζηγος ειχε σοβαρη ασθενοσπερμια (εμενα εγκυος με τον πρωτο μηνα προσπαθειων) αλλα τωρα το εχουμε φτιαξει με καρτινινη.

αυταααααααααα..

συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα αλλα καπου ηθελα να τα πω γιατι απο ο επομενο μηνα μπορει να ειμαι στην παρεουλα σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη καλημέρα και να χαίρεσαι την μικρή σου.

Γολγοθάς, το μόνο που μπορώ να σου πω, λυπάμαι πολύ.

Δεν ξέρω να σου απαντήσω για όλα τα παραπάνω, είμαι απο την όχθη που δεν έχω καμία εγκυμοσύνη στο ιστορικό μου.

Σίγουρα όμως κάποια κοπέλα θα ξέρει να σου απαντήσει.

Αναρωτιέμαι όμως, με σοβαρη ασθενοσπερμια και έμεινες έγκυος με την πρώτη ;

αυτό είναι πραγματικά θαύμα να πω ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ μερεντα....(να ειχαμε μια τωρα τι καλα που θα ητανε....)

μα ειδες??????? οταν απεβαλα ψαξαμε και το σπερμα και ειχε 10 εκατομμυρια ανα μλ

λεει ο γιατρος αποκλειεται να εμεινες εγκυος με τετοιο σπερμα.. το επαναλαβαμε μετα απο ενα μηνα και ηταν 11 εκατομυρια ανα μλ (και μετα εμεινα εγκυος τον αυγουστο).

τωρα παιρνει καρνιτινη και εχει παει 30 εκατομμυρια ανα μλ αλλα δεν μενω εγκυος....τι να πω....

στο εμβρυογενεσις εχει παει καμοια σας??? αν ναι ειστε ευχαριστημενες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη και ο άντρας μου πήρε καρνιτινι, η ποιότητα του σπέρματος παίζει μεγαλύτερο ρόλο,

δεν θυμάμαι ακριβώς να σου πω αλλά εμείς είχαμε υπερπληθυσμό :D αλλά πολλά άμορφα, έχω και εγώ κανα δύο προβληματάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ειμασταν στην ποιοτητα... γυρω στο 30% φυσιολογικες μορφες..

που ειναι και ο οριο..εμεις εχουμε κιρσοκιλη..

εσυ αν επιτρεπεται δεμ κανεις καλη ωορρηξια η ειναι αλλο το θεμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ έχω πρόβλημα με τον θυροειδή μου, πάρα πολλά χρόνια τώρα και

με την ΑΜΗ οπότε δεν είναι στα καλύτερα τους τα αυγά μου,

στις σπερματεγχύσεις, πεταμένα λεφτά αλλά τσπ...

δεν είχα καθόλου καλή ανταπόκριση έκανα 2 και την τελευταία φορά 3 αλλά μόνο το ένα έφτανε σε

σωστό μέγεθος...

προς το παρών ξέρω αυτά :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη καλώς ήρθες και από μένα και να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!!!!

Δεν ξέρω ειλικρινά να σε βοηθήσω, απλά από την ιστορία σου κατάλαβα ότι όλα είναι στο χέρι της τύχης δλαδή του Θεού,, αφού έμεινες έγκυος με λίγα σπερματοζωάρια και τώρα με τα πολλά όχι...

Υπομονή και κουράγιο και όλα θα πάνε καλά!!!

Καλά αποτελέσματα να πάρεις αύριο!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη καλωςηρθες.

εγω πηγα στο Εμβρυογενεσις και τη φορα που επιασα την κορη μου αλλα κ πριν απο 2 μηνες στη δευτερη αποτυχημενη προσπαθεια. Ξερω οτι εχει πολυ καλους εμβρυολογους ,οι οποιοι εχουν βραβευτει κ με ενα Πανευρωπαικο κατι.μεγαλο ρολο παιζει κ ογιατρος.Για το μαστρομηνα εχω ακουσει καλα λογια σε γενικες γραμμες, αλλα παντα θα βρεις κ μια δυσρεστημενη ;)

θεωρω πως καλα κανατε κ το ψαξατε.

Και εμεις παροτι ηρθε η κορη μου ,μετα απο 2 ανεμβρυικες που μου ετυχαν αποφασισαμε κ το προηγουμενο Σαββατο που εκανα την αποξεση στειλαμε ιστολογικο δειγμα για εξεταση.Να ξερουμε που βρησκομαι.Παιζουμε με πιθανοτητες κ καλο ειναι οσο μπορουμε να τις αυξανουμε.

Οι υπολοιπες τσουπριτσες πως ειστε? Εγω ακομα εχω αιματακι κ πρηξηματακι αλλα αισθανομαι σαφως καλυτερα κ σωματικα κ ψυχολογικα. περιμενω να περασουν οι μερες να καθαρισω κ να παω στο γιατρο να δουμε αν ολα ειναι ΟΚ ειναι κατω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!! γεννησα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! δεν το πιστευω ακομα!!!!!!!!!το ονειρο μου εγινε πραγματικοτητα ειμαι επιτελους μανουλα!!!!τι μαγικη λεξη!!!! γεννησα 13/03 με καισαρικη!!!!πηγα για επισκεψη και μου τον πηρε με καισαρικη γιατι ειχα συσπασεις και ποναλακια αλλα το μωρακι μου ηταν πολυ ψηλα και δεν υπηρχε περιπτωση να τον κανω φυσιολογικα!!!!!εχθες βγηκαμε απο το νοσοκομειο γιατι ειχαμε ικτερο ,επεσε λιγο η τιμη του ικτερου και την δευτερα θα παμε για επανελεγχο!!!!δεν προλαβενω να διαβασω τα μηνυματα σας βασικα με το μικρο μου Χρυσοβαλαντη δεν προλαβενω να κανω τιποτα ολη την ημερα τον κοιταζω και δεν πιστευω οτι ειναι δικο μου!!!!!!!!!!σας ευχομαι απο τα βαθη της καρδιας μου ολα σας τα ονειρα να πραγματοποιηθουν και να κανετε πολλα πολλα μωρακια!!!!!!σας ευχαριστω παρα πολυ ολες για την υποστειρηξη μην νομιζετε οτι θα σας ξεχασω :lol: θελω να μπω σε μια σειρα και μετα θα ειμαι παλι κοντα σας αν και η σκεψη μου ειναι παντα μαζι σας!!!!!!ΑΓΙΑ ΜΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΓΙΟΥΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ!!!!!!ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑ ΔΥΝΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΑ!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lia μου να σου ζήσει το μωράκι σου!!!! Εύχομαι απο καρδιάς να είναι πάντα γερός, τυχερός και ευτυχισμένος!!!! Σε ευχαριστούμε πολύ και για τις δικές σου ευχές. Φαντάζομαι την ευτυχία σου...και ελπίζω όλες μας να καταφέρουμε να γνωρίσουμε αυτά τα πρωτόγνωρα συναισθήματα...

Εσύ συνήλθες από την καισαρική;;;;

Eleni καλωσήρθες στην παρέα μας και ελπίζω να σου φέρουμε γούρι. Δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί και εγώ δεν έχω εμπειρία εγκυμοσύνης... Αυτό που θα μπορούσα να σου πω θα ήταν να μην αγχώνεσαι μιας και έχεις ήδη ένα παιδάκι. Χαλάρωσε και αν είναι να έρθει, θα έρθει από μόνο του.

Φιλιά σε όλη την παρέα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...