Μετάβαση σε περιεχόμενο

eimai egyoula!!!!!!den mporo na to pistepso!!!


Recommended Posts

βασικά θέλει προσοχή (όχι υστερία) να μην πάρεις πολλά κιλά γιατί προς το τέλος θα ζοριστείς με την μέση σου ή μπορεί να κάνεις πίεση ή διαβήτη λόγω των παραπάνω κιλών (εγώ μιλάμε ότι είχα πάρει πάνω από 25..!) αλλά και πάλι κάθε σώμα είναι διαφορετικό. Απλά μην κάνεις την εγκυμοσύνη δικαιολογία (πρώτα πρώτα στον εαυτό σου) για πολυυυυ παραπάνω φαί. Θέλει μια αίσθηση του μέτρου. Αυτό μόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουάουυυυυυ....πάνω από 25......πως επανήθρες μετά;;;;κατάφερες να απαλλαγείς από αυτά;;;;;;;;;

και μένα ο γιατρός αυτό μου είπε, δηλαδή όλα με μέτρο, απλά γνωρίζω ότι κάποιοι γιατροί είναι ποιο συγκεκριμένοι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sas eyxaristo oles koritsia gia ti symprastasi!!!!!eilikrina me kathisyxazete!!!!!!!!!!

anji mou sygxaritiriaaaaaaaaaa k sena!!!!!!!me to kalo na vlepeis na megalonei to sporaki sou kai na exeis mia yperoxi egymosini!!!!!!!!!tora sxetika me ti diatrofi mou ipe to proi ena potri gala mazi me 2 fetoules meli i marmelada k na apofygo ton kafe toulaxiston to proto trimino i an thelo na pio enan elliniko i enan poly elafry galiko.kata tis 12 na troo ena paximadi i 2 kritsinia gia na aporofun ta ygra,to mesimeri ena piato fai salata kai mia feta psomi kata protimisi olikis,to apogeyma ena frouto kai to vrady ena bolaki me gala k dimitriaka i ena aygo me mia frygania...genika oxi ypervoles!!!!!k na apofeygo ennoeite to poly alati k ti zaxari..entaxei tha to fas k to glykaki sou alla me metro!!!!!otan vgenoume exo episis na trome noris gia na mporo na xonepso prin koimitho...episis na exo sti diatrofi mou oposdipote kreas(mono mosxarisio kata protimisi)gala,psari,aygo frouta!!!ayta se genikes grames!!!!!!

flia polla se oles!!!!!!!!!!

[smilie=blob9.gif][smilie=sign4.gif][smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και συγχαρητηρια σε ολες τις εγκυουλες!!!!

Ναταλακι εγω οταν πηγα ημουν 4 εβδομαδων και ειδα μονο σακο, αλλα μου ειπε οτι ειναι απολυτα φυσιολογικο αυτο και πηγα ξανα μετα απο ενα μηνα περιπου και πλεον ακουσαμε καρδια!

Να προσεχεις φυσικα αλλα να μην φοβασαι και να μην αντιμετωπιζεις τον εαυτο σου σαν αρρωστη. Κυριως να ακους ΜΟΝΟ το γιατρο σου που τον εμπιστευεσαι και το ενστικτο σου φυσικα, γιατι αν ακους τι λενε γυρω γυρω θα τρελλαθεις! Ειναι η πιο ομορφη περιοδος στη ζωη σου, χαλαρωσε για να μπορεσεις να την ευχαριστηθεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

christina prospatho na to antimetopiso alla mesa sto myalo mou einai synexeia!!!!!!!

afou gia na mou fygei to agxos skeftomai na kano alli mia xoriaki na do oti ontos anevenei gia na isyxaso epitelous!!!!!ego omos fovamai poio poly apo tin apopsi tis kathimerinis douleias mou!!!!!emai politria se katastima me rouxa kai exoume tora nees paralaves,prosexo pos na skypso na min tentonomai,mexri stigmis ola kala!!!alla an xafnika skeftomai apo mia kinisi mou i apo alli aitia palindromisi to moro tha to katalavo;

diavasa oti otan palidromei mporei na mi to katalaveis kai na fanei mono ston yperyxo.....isxuei ayto;;;;;;;;;

entometaxei exakoloytho na exo prismeno stithos kai mou exoune fygei siga siga ta ponakia sti koilia!!

mipos ayto den einai kalo?????

xero oti mporei na akougomai ypervoliki vre koritsia alla ti na kano?????

otan mas lene kai oi giatroi oti 25-30% ton egyon exoun apovoli se anysyxoun pos na to kanoume!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα αλλο θεμα που με απασχολει ειναι οτι στις 19 του μηνα εχω προγραμματισμενο ταξιδι με αεροπλανο με τη δουλεια μου απο αλεξανδρουπολη-αθηνα με ηδη κλεισμενο εισητηριο στο ονομα μου και την επομενη μερα επιστροφη.το ειπα στο γιατρο μου και μου ειπε για τοση λιγη ωρα δεν υπαρχει προβλημα αλλα εγω ανησυχω γιατι εχω διαβασει διαφορα για τυχον αποκκοληση και τετοια και αγχωθηκα λιγο ειναι η αληθεια!το αφεντικο μου δεν τον ενημερωσα ακομη γιατι θεωρω οτι ειναι νωρις....!!!!τι θα με συμβουλευατε να κανω?να τον ενημερωσω μηπως στειλει καποια αλλη?

θα μπορεσει αραγε να αλλαξει το ονομα του εισητηριου???

help κοριτσια!!!!θελω την αποψη σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natali πρώτα από όλα μην μου αγχώνεσαι τόσο πολύ......μη σκέφτεσαι για αποκολλήσεις και παλινδρομήσεις.....το σποράκι τώρα χρειάζεται την θετική σου σκέψη όσο τίποτε άλλο!!!!

Προσωπικά θεωρώ ποιο επικίνδυνο που σηκώνεις κούτες στην δουλειά, παρά να μπεις σε αεροπλάνο.....

Μήπως να μιλήσεις στο αφεντικό σου....;;;;;;;;; Στην 6η εβδομάδα είσαι....εφόσον ο γιατρός σου σου είπε πως το σπόρι είναι και σε καλή θέση μην βάζεις αρνητικές σκέψεις στο μυαλό σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anji mou seyaristo gia tis symboyles sou :):):):):)

sou eyxomai kai sena oti kalytero kai na exeis mia yperoxi egymosyni!!!!!!!

eytyxos milisa stin ypeythini mou kai sta koritsia pou douleyoume mazi gia na apofeygo na kano kapoies douleies pou den prepei kai etsi eimai ysyxi sxetika me ayto apla pou kai pou mporei na tyxei na skypso kai prosexo ton tropo gia na min exo aproopta!!!!!!!eidika tora pou eimai stin arxi!!!!!!sto afentiko mou mallon tha miliso meta to epomeno rantevou mou me to giatro...diladi tin alli pempti na do oti ola einai kala kai meta!!!!!!

elpizo na perasoun grigora oi meres mono giati den antexo!!!!!!!!

filia polla!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...έτσι μπράβο...είναι βασικό να μην σηκώνεις βάρη!!!!! Το ποιο σημαντικό διάστημα είναι οι πρώτες 12 εβδομάδες! και στο σπίτι σου όχι πολλά-πολλά....τα πολύ βασικά!

Εγώ σήμερα πάω γιατρό για να δω λογικά σχηματισμένο εμβρυάκι....έχω φοβερή αγωνία.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΛΗ Κ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!!!!!!ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ Κ ΤΙ ΟΧΙ ΣΤΙΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΝΑ ΜΙΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ.....ΦΙΛΙΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω οταν ημουν 4 μηνων σχεδον πηγαμε αθηνα θεσσαλονικη κ επιστροφη.ο γιατρος μου ειχε πει οτι δεν υπαρχει προβλημα γιατι ειναι λιγη ωρα .δεν νομιζω να υπαρχει λογος ανησυχιας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια το ειδαμε το μωρακι μας!!!!!!!!!!τρελαθηκα σας λεωωωωωωωω!!!!απιστευτο συναισθημα!!!!!!!ακουσαμε και την καρδουλα του!!!!γτουπ γτουπ με τρελανε ο ηχος!!!!!ειναι 9,8mm και ειμαι 7 εβδομαδων και 2 ημερων σημερα!!!!!

αντε να περασει και ο επομενος μηνας να ελαχιστοποιηθουν και οι πιθανοτητες αποβολης γιατι ενας μηνας ειναι αυτος και με αγχωνει λιγο ειναι η αληθεια!!!!!!

αυριο θα παω να κανω και τις εξετασεις μου...ελπιζω να πανε ολα καλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελεια...μπραβο μπραβο...!!!

εγω εχω ραντεβου την παρασκευη...δεν μπορεις να φανταστεις πως περιμενω να παω να ξανακουσω αυτο το γτουπ γτουπ...!!!εγω την ακουσα την προηγουμενη εβδομαδα και ηταν μολις 2,33 χιλιοστα...απιστευτο ετσι? μια σταλια και ακους και την καρδουλα τους... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai ioanna mou einai yperoxo apo kati toso da na akous kardoula!!!!!kai o antras mou epathe plaka!!!!!!

tora tha exei megalosei kai to diko sou kai oso megalonoune pisteyo tha trelenomaste akomi pio polyyyyy!!!!!!!

ego exo rantevou stis 2aprliriou gia elexo syndromou down.ayrio tha pao na kano tis exetaseis...esy se poia vdomada eisai;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

kalhmera κ συγχαρητηρια κ απο εμενα αν κ το εμεθα τηλεφωνικως με το καλο κ σου ευχομαι ολα καλα με μια ησυχη εγκυμοσυνη ενα γερο μωρακι κ μια καλη γεννα.τι μου κανεις>να βαλεις τικερακι να φαινονται κ οι εβδομαδες σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...