Μετάβαση σε περιεχόμενο

eimai egyoula!!!!!!den mporo na to pistepso!!!


Recommended Posts

geia sas koritsia xerome pou tha exo parea ayto to diastima na moirazome k ego tis anysyxies mou kai tous provlimatismous mou kai na mou lete tis empiries sas oi pio empeires!!!

molis proxthes ekana xoriaki me 6 meres kathisterisis kai mou vgike thetiko 923,6..pisteyo einai kali timi ti lete?piga sto giatro mou na kleiso rantevou na pao ayrio kai mou eipe eisai egyos!!!!!

einai i proti fora koritsia kai agxonome ligo....ti tha do arage ayrio?????tha einai ola kala?

den exo katholou symptomata pros to paron mono kati tsimpimatakia stin koilia pou kai pou kai prismeno stithos!!!!

18 ianouariou teleytea periodos...ara prepei na exo kleisei logika ton 1 mina...

ti na prosexo voithiste me!!!!!!!!

sygxaritiria se oles tis freskoegyoyles kai na apolaysete ayto to yperoxo diastima sas eyxomai!!filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλι,συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου και καλωσορισες στο μαμμυλάντ!

Μπορεις να μπεις εδω να δεις ποσων ημερων εισαι

http://www.123baby.me/fatal_age.html

Σιγουρα εχεις κλέισει τον μηνα..διανυεις ηδη τον δευτερο!

Ο γιατρος σου θα σου κανει εναν υπερηχο για να εντοπισει τον εμβρυικο σακο.αν εχει καλο υπερηχο πολυ πιθανον να ακουσεις κάι την καρδουλα του να χτυπαει!

Συμπτωματα δεν ειναι απαραιτητο να εχεις..πολλες φορες μοιαζουν με αυτα τις περιοδου..

Να προσεχεις τον εαυτο σου γενικα..να ξεκουραζεσαι,να μην σηκωνεις βαρη κτλ αλλα οχι υπερβολες πχ,να μην κανεις τιποτα..θα σου τα πει κι ο γιατρος σου αυριο.

Ο τι χρειαζεσαι ειμαστε εδω..

Περιμενουμε νεα σου απο τον γιατρο!

Να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλί συγχαρητήρια και από εμάς....;))).....να έχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και να απολαύσεις κάθε δευτερόλεπτο.....θα συμφωνήσω με την αγαπημένη φίλη μου Αγγελική και θα προσθέσω να μην αγχώνεσαι καθόλου....να μην στενοχωριεσαι.....μόνο χαμόγελο από εδω και πέρα....πολλά φιλάκια....όλα να πάνε τέλεια αύριο...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια ναταλι!σου ευχομαι και εγω με την σειρα μου να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη.να προσεχεις στην αρχη βαρη και να μην κουραζεσαι!!!!οαλ θα πανε καλα!!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia sas eyxaristo oles poly!!!!!! na eiste oles kala kai elpizo na ta leme oso poio syxna ginete na mou linete oti apories exo!!!!

anypomono ayrio ti tha ginei!!!!! ti tha doune ta matakia mou stin koilitsa mou!!!!!!!!

filakia polla se oles k neotera ayrio...:);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια και μια καλη και τέλειο μήνα εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!! Τις περισσότερες απορίες θα στις λύσει ο γιατρός σου αλλα για καθημερινές ανυσηχιες εδω ειναστε εμείς... Όπως είπαν και τα κορίτσια προσοχή με τα βάρη και οσο μπορείς να ξεκουραζεσαι. Καλη συνέχεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή εγκυμοσύνη κι από μένα! Είναι μια πανέμορφη περίοδος, θα δεις. Θυμάμαι κι εγώ πώς ένιωσα όταν πρωτοπήγα στον γιατρό μου. Σου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια και περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια κοριτσακι μου!

Να χεις μια ομορφη εγκυμοσυνξ!

Ολα καλα να πανε ευχομαι!

Μη φοβασαι τιποτα και να μην ανησυχεις!

Ο Θεος και Η Παναγια να ναι διπλα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια και από εμένα κοριτσάκι μου!!!!είμαι και εγώ επίσης νέο μέλος στο site και έχω να κάνω και εγώ πολλές ερωτήσεις...τελευταία μου περίοδος 28 ιανουαρίου μετά από 10 μέρες καθυστέρησης και δύο τεστ που ήταν ολοκάθαρα θετικά....μάλλον και εγώ έχω ένα αυγουλάκι στην κοιλίτσα μου και νιώθω πολύ όμορφα...απλά θέλω να μάθω αν πρέπει να πάω πρώτα σε γυναικολόγο και μετά να μου γράψει τις απαραίτητες εξετάσεις η να πάω να κάνω πρώτα β-χοριακή και προγεστερόνη και στη συνέχεια σε γυναικολόγο??????περιμένω απαντήσεις και μια καλή εγκυμοσύνη σε όσες περιμένουν τα ζουζουνάκια τους....φιλάκιαααααααααααααα........ :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sygxaritiria koritsi mou k apo emena....kalos irthes k esy stin pareoula mas!!!!!!!

tha sou protina na kaneis kalytera prota mia xoriaki kai mia progesteroni orou kai me ta apotelesmata ayta na pas sto giatro sou!outos sy allos tha sou ta zitisei...ola na pane kala sto eyxomai kai na doume ta zouzounakia mas na megalonoun siga siga...filia polla kai perimenoume nea sou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou piga sto giatro telika exthes kai molis kaname yperixo eidame mono to sako pou sximatistike alla oxi emvryo akomi!!me rotise an kano megalous kyklous kai ton eipa oti einai metaxy32-40 o kyklos mou ara mou eipe egine arga i syllipsi kai den mporoume na prosdiorisoume poso evdomadon eimai akomi an den dei kai metrisei prota to emvryo!mou eipe pithanotata na eimai metaxy 3-4 i 4-5 evdomadon to poly mia pou kai i xoriaki mou tin 5i mera kathisterisis itan 923,26(ligo xamili diladi)kai i progesteroni orou pou mou zitise na kano32,6 mou eipe oti einai kali.kata ta alla ola mou eipe mia xara einai alla ego exakoloutho na agxonomai!!!!!!mou zitise na pao meta 15 meres na doume to emvryo(mexri tote eipe prepei oposdipote na emfanistei)!!!!!!!

ti lete vre koritsia exei kamia paromia empeiria?tha trelatho mexri na perasei ayto to diastima..

filia polla se oles!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Μην ανησυχείς. Σε εμένα δεν είχε συμβεί κάτι τέτοιο αλλά από αυτά που έχω διαβάσει υπάρχουν περιπτώσεις που δεν βλέπουν με την μια οι γιατροί τα μωρά. Έχει να κάνει και με τον τύπο του μηχανήματος που έχει. Εμένα σκέψου ότι ο δικός μου έχει τελευταίας τεχνολογίας και την καρδιακή λειτουργία την είδε από την δεύτερη φορά που πήγαμε. Δεν μου είπε βέβαια τίποτα που να με ανησυχήσει την πρώτη φορά. Δηλαδή την 5η βδομάδα αν θυμάμαι καλά είχα πάει για τον 1ο υπέρηχο ο οποίος απλά επιβεβαίωσε ότι ο σάκος σχηματίζεται ενδομήτρια. Μετά πήγα ξανά την 7η εβδομάδα και είδαμε καρδούλα. Μην αγχώνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

seyxaristo koritsi moy me kathisyxases idi!!!!!!!!!kai emena moy eipe akrivos to idio me esena diladi oti o sakos sxhmatizete endomitria

.k ego exo rantevou mesa tis 7is evdomados les na fanei diladi tipota?kanonika prepei na fanei mou eipe o giatros allios yparxei provlima...anypomono na akouso tin kardoula tou!!!!

apo symptomata esy ti eixes kata tin 5-6 evdomada?ego mono pou kai pou ama tyxei elaxista ponao san ponous periodou exo prismeno stithos kai ponaei i mesi mou...

episis epidi den eide emvryo mou eipe oti molis dei tha mou dosei na kano tis aparetites exetaseis...na min anisyxo fantazome k giayto!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχείς! Όλα θα είναι καλά! Μα είναι δυνατόν? Δεν σου εξήγησε ότι δεν υπάρχει μηχάνημα να δείχνει το μωρό αυτήν την εβδομάδα που διανύεις! Να σκέφτεσαι θετικά! Φυσικά και θα φανεί μωρό στο επόμενο υπερηχογράφημα! Γιατί να μην φανεί? Δεν κατάλαβα! Δεν είστε υγιείς και εσύ και ο άντρας σου? Γιατί να έχει πρόβλημα το έμβρυο?

Όσο για τα συμπτώματα... Είχα φοβερή υπνηλία, τα πονάκια που αναφέρεις και είχε πρηστεί το στήθος μου στο φουλ!

Τώρα για τις εξετάσεις... Θα πάθεις σοκ! Μια σελίδα Α4 θα νομίζεις ότι θα σε στραγγίξουν! :lol::lol: Αλλά στην πράξη δεν είναι τίποτα! Μην ανησυχείς!

Και σου ξαναλέω.. Προφανώς το σχόλιο του γιατρού σου ήταν άστοχο. Δεν είχε νόημα να σε στεναχωρήσει και να σε αγχώσει.Επίσης να ξέρεις... Τώρα είμαι στον όγδοο και άρχισα να ηρεμώ όταν κλότσησε το μωρό. Πέρασα κοινώς 5 μήνες αγωνίας και φρίκης χωρίς να υπάρχει λόγος όπως καταλαβαίνεις εκ του αποτελέσματος. Μην δηλητηριάζεις τον εαυτό σου. Είναι κρίμα. Να ξέρεις πως ότι είναι να γίνει θα γίνει. Με το να σκας ΔΕΝ έχει νόημα. Α! Να προσέχεις τα κιλά που θα πάρεις γιατί εγώ την πάτησα σαν χαζή και έκανα διαβήτη κύησης με αποτέλεσμα τώρα να έχω πεθάνει στο ψητό και την σαλάτα! :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na sai kala vre koritsi mou....me evales sti thesi mou!!!!!!!!!seyaristo poly!!!!!!!!!!

tha polayso kathe mera k stigmh pou pernaei mexri na do to moraki mou k na akouso tin kardoula tou!!!!!pou tha paei tha perasoun oi meres!

mou eipe kai o giatros ti na troo gia na min paro polla kila pou den to thelo kiolas!!!!

elpizo na exeis mia teliomini egymosyni!!!!!tha ta xanapoume sto epomeno radevou mou...

filia polla

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά! Είναι λογικό να έχεις αγωνίες αλλά προσπάθησε να τις μοιράζεσαι με δικούς σου ανθρώπους γιατί με τις ορμόνες δεν θα ξέρεις τί είναι λογικό και τί παράλογο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P koritsakia mmmmm..shmera phga ston gunaikologo mou kai me eide eidame oti ola pane kala oti o sakos sxhmatisthke endomhtria kai oti eimai 5 evdomadwn kai 5 hmerwn mou eipe na ksanapaw paraskeuh na akousoume thn kardoula tou kai oti den xreiazetai xoriaki kai istories...

ola mazi tha ginoun thn paraskeuh mou eipe malista na mhn anushxw gt exei mpei se swsth thesh kai apla na mhn kourazomai....opote perimenw san trelh mexri thn paraskeuh na akousw to ninakiiiiiiii to sporaki m vasikaaa....eimai poli xaroumenh.....natali mhn anushxeis tha eimai edw mera nuxta na se kathisixazw!!!!!eimaste to idio panw katwww.......filakiaaaaaaaaaaaaaaa.... :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sygxaritiraaaaaaaaaaaaaaaaa sevoulini sou eyxomai oti kalytero koritsi mou!!!!!!!!

me to kalo na pas sto giatro sou kai na mas peis ti egine....... ;)

perimeno nea sou syntoma!!!!!!!!!mallon mazi prepei na eimaste leo k ego..tha deixei otan tha pao k ego sto giatro se 2 vdomades peripou na mou pei kai poso emai akrivos!!!!

entometaxei tin alli deytera tha katevo athina me ti douleia gia mia mera me aeroplano ,o giatros den mou to apagorepse vevaia,alla ego exakoloutho ligo na fovamai!!!!!!

exei taxidepsei kamia me aeroplano otan itan stis 6-7 evdomadon peripou;

einai kai dyskolo na to anavalo giati den enimerosa to afentiko mou akomi oti eimai egyos giati theoro oti einai noris akomi,kai eei idi kleisei eisitiria!gnorizete an mporoume na allaxoume onoma ki na paei alli sti thesi mou;

fillia polla se oles!!!!!!!!! =((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλί μην αγχώνεσαι... Δεν είναι αρρώστια! Είναι φυσιολογική σωματική λειτουργία! Μην μπαίνεις στην διαδικασία να το δεις αλλιώς! Εγώ γύρισα την μισή Ευρώπη ούσα έγκυος και προς το παρόν δεν έχω πάθει κάτι...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na sai kala vre koritsi mou....me evales sti thesi mou!!!!!!!!!seyaristo poly!!!!!!!!!!

tha polayso kathe mera k stigmh pou pernaei mexri na do to moraki mou k na akouso tin kardoula tou!!!!!pou tha paei tha perasoun oi meres!

mou eipe kai o giatros ti na troo gia na min paro polla kila pou den to thelo kiolas!!!!

elpizo na exeis mia teliomini egymosyni!!!!!tha ta xanapoume sto epomeno radevou mou...

filia polla

Natali συγχαρητήρια και με το καλό να έχεις μία όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Είμαστε κοντά γιατί και εγώ είμαι στην 8η εβδομάδα κύησης. Να ξέρεις πως και την επόμενη φορά που θα πας στον γιατρό πιθανόν να δείτε την καρδούλα μόνο να πάλλεται και να μην την ακούσετε. Μην αγχωθείς....το βασικό είναι ότι θα πάλλεται! Όταν ρώτησα τον γιατρό μου γιατί δεν ακούγεται την προηγούμενη Παρασκευή, μου είπε πως θα πρέπει να το πλησιάσει πολύ και δεν υπάρχει λόγος να το ανησυχήσει....Το βασικό είναι ότι η καρδιά πάλλεται και θα το ακούσουμε την ερχόμενη Τετάρτη.

Επειδή με αγχώνει λίγο το θέμα των κιλών........τι σε συμβούλεψε ο γιατρός για τη διατροφή;;;; Ο δικός μου εστίασε μόνο στα πολύ βασικά...πολύ πλύσιμο στις σαλάτες, αποφεύγουμε να τρώμε έξω....

Σεβουλίνι , συγχαρητήρια και σε σένα . Όλα να πάνε κατ'ευχήν!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...